NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT VEILIGHEID VOOR ALLES De jeugd en de geoaren oan het oerheer Aan de RotterJamsche arbeidsbeurs ston- den eind Februari 38058 v/erkloozen inge- schreven. Pe bouwbedrijven telden 6507, de metaalbedrijven 7272, de engesohoolden 1964, de zeevaart 2070, de binnenvaart 1350, handels- en kantoorpersoneel 1420, hOUtbe» werking 2151 werkloozen. De gemeente Eindhoven lUdt geducht oh' der de crisis. De laatste 4 weken is ruim 160.000 aan steun uitgekeerd, waarvan ƒ30.000 door het Rijk wordt vergoed, In de te Utrecht gehouden algemeene ver gadering van den Nieuw Malthusiaanschen Bond werd medegedeeld, dat het ledental in 1931 is gestegen van 18372 tot 22084. v Het hoofdbestuur -"art den Bond van Ne-* derlandsche Onderwijzers heeft met alge meene stemmen besloten tot onmiddellijkon wederopbouw van heb door brand vernielde herstellingsoord te Limteren. Zondagmiddag is boven het vliegveld Lo- hausen bij Dusseldorp een sportvliegtuig van ongeveer 30 M. hoogte omlaag gestort. De be stuurder en zijn mecanicien zijn gedood. De Bond van Parijsche Theaterdirecteuren heeft bekend gemaakt, dat hij, aangezien het onmogelijk is geworden de belastingen langer te betalen, eenstemmig heeft besloten om de theaters in Parijs met ingang van 29 Maart te sluiten. Stakende arbeiders hebben te Dobbyn in Queensland een spoorwegbrug en een met ijzererts geladen goederentrein in de lucht laten vliegen. De metaalfabrieken van Jesenlce in Joego Slavjë zijn stilgelegd, waardoor ongeveer lQ.ooo mannelijke en vrouwelijke arbeiders zonder werk komen. Te Redlands. in den staat Californië, i§ het verkeersvliegtuig, dat den dienst van Los An geles naar Phoenix onderhoudt, in den mist tegen een hoogspanningsdraad gevlogen. Het vliegtuig viel in een boomgaard. Daarbij ont plofte de benzine in het reservoir. De be stuurder en de 6 passagiers zijn verbrand. Op de algemeene vergadering in 1931 werd Marinus van den Berg een zilveren armband horloge uitgereikt, als belooning voor het redden van twee paarden uit een brandend huis. Na het uitbrengen der verslagen werd me degedeeld, dat naar aanleiding van het in gezonden stuk van een „Dierenvrlendin" in de „Vliss. Courant" van eenige dagen geleden, door de politie een trekhond is afgekeurd, die in zeer deplorabelen toestand verkeerde. In verband hiermede drong de voorzitter erop aan, dat de leden, wanneer zü getuige zijn van of hooren omtrent gevallen van dieren mishandeling of zorgeloosheid ten opzichte van dieren, dit onmiddellijk aan een eer be stuursleden rapporteeren er zullen dan steeds iirect maatregelen genomen worden. Ook van niet-leden worden ten allen tijde jr- gelijke mededeelingen ingewacht. Voorts wees de voorzitter erop, dat het een teeken des tijds is, dat het ledental minder aangroeide dan verwacht werd, en deed een beroep op de leden, om vrienden en kennissen tot lid worden op te wekken, daar het dier, dat voor de zorg over zijn toestand, en in zijn nood, waar het mistoestanden betreft, geheel afhankelijk is van den mensch, het zeker al lerminst zonder diens hulp kan stellen. Wie zich aansluit dient een dubbel doel, want dierenbescherming is mensehenbeschaving. De minimum contributie bedraagt 1.25, scholieren 0.50. V. R. B. In Grand Hotel Britannia wordt morgen, des avonds 8.15 uur, een feestavond aange boden door de leden der Vlissingsche Vrijwil* lige Brigade tot Redding van Drenkelingen, aan donateurs en begunstigers. OOST- EN WEST-SOUBURG. Pluimvee-tentoonstelling. Gaat het bij een boek niet om den mooien band. maar om den Inhoud, toch is een fraaie band onmisbaar om het tusschen vele andere boeken staande te herkennen. Zoo ls een pluimveetentoonstelling hoofdzakelijk be doeld om ons kleur en vorm te toonen, terwijl wij den inhoud van onze kippetjes en eendjes op de legwedstrijden kunnen gewaar worden. De enorme vlucht die onze pluimveestapel in de laatste jaren genomen heeft, is te danken aan de tentoonstellingen, waardoor allerwege belangstelling ontstond, evenzoo is het gegaan met onze konijnenteelt. Dat er trots de groote malaise ook in deze voorname bron van Inkomsten voor velen, nog flink animo voor tentoonstellingen als hier bedoeld be staat, ls zeker een gelukkig teeken. Als bewijs van animo diene voorzeker, dat in de laatste jaren de inzendingen van bui ten onze gemeente en zelfs buiten de pro vincie steeds toenemen en dit jaar voor de met Pasohen te houden tentoonstelling door Samenwerking bevordert Welvaart" in café „de Zwaan" zelfs vanuit het hooge Noorden, vanuit Friesland wordt ingezonden. Trouwens een groot gedeelte van de vele Inzendingen komt van buiten onze gemeente, wat de waarde van een tentoonstelling zeker ver hoogt. In de vitrine van den winkel van mej. de Vries is een gedeelte der fraaie eereprijzen uitgestald. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de betreffende advertentie in deze courant. TERNEUZEN. Een treurig ongeluk. Gisterenmorgen zat een 3-jarig meisje bij een voerman op den bok van een watertank, toen het er voorgespannen paard plotseling doorschoot en beiden van den bok vielen. H§t meisje werd door een der voorwielen van de half geladen tank overreden en i§ in deerniswekkenden toestand naar het zie kenhuis overgebracht, alwaar het enkele uren later is overleden. HET JAPANSCH—CHINEESCH CONFLICT Aan het feit, dat zich in Japan een soort Hitferiaansche beweging ontwikkelt, schrfjft men grootendeels de flinke houding toe, die de Japansche gezant naar men meent in de gisterenmiddag gehouden conferentie tus- sohen de Chineezen en de Japanners zal aan nemen en welke waarschijnlijk de vredes onderhandelingen zou doen mislukken. Hoe dit zij, de Japapsche troepen leggen wegen en loopgraven aan langs den spoorweg van Tsjenjoe—Kiangwan—Woesoeng. Dit schijnt de geruchten te bevestigen, dat de Japanners van plan zijn voor het oogenbdk twee leger divisies in China te laten en voor onbepaal- den tijd een andere divisie voor het oefenen van toezicht in het gebied tusschen den poor- weg van Woesoeng en de Whangpoerivler. De Japansche onderdanen te Sjanghai leg gen da grootste belangstelling aan den dag voor den politieken toestand in Japan en voorzien een opstand, die zal leiden tot een militaire dictatuur, die tegenover China een stevige politiek zal voeren. Weer in strijd met het bovenstaande meldt Reuter nader uit Sjanghai, dat de vredes onderhandelingen vorderingen maken. De Ja pansche gezant verklaarde Zondagmiddag, dat van beide zijden werd toegestemd in het aanvangen van formeele besprekingen tegen Woensdag, waaraan de Chineesehe en Japan sche militaire autoriteiten zullen deelnemen. De Chineesohe autoriteiten schatten de door Japanners aangerichte schade te Sjan ghai op anderhalf milliard zilveren dollars (1 Chineesohe dollar heeft een nominale waarde van 90 cent). Het aantal gedoode Chineesehe burgers wordt op 8Q0O geschat. 70 der Chineesohe bezittingen in de bezette zone is verwoest. De waarde der vernietigde gebou wen wordt op 240 millioen zilveren dollars geschat en die der verwoeste fabrieken op 68 millioen zilveren dollars geraamd. Er zijn 350,000 menschen werkloos geworden. Het onderwijs aan de universiteiten en de scholen is stopgezet. 3000 onderwijzers zijn zonder emplooi. 12 hoogere, 17 middelbare scholen en 49 inrichtingen voor lager onderwijs zijn verwoest, hetgeen in totaal een schade be- teekent van ongeveer 14 millioen zilveren dollars. De verliezen der spoorwegen worden op 17 millioen zilveren dollars geschat. De waarde der vernielde bruggen en wegen be draagt 1.4 millioen zilveren dollars, terwijl de aan de havenwerken aangerichte schade 10 millioen zilveren dollars beloopt. Voorts schatten de Chineesehe banken hun verlies op 85 van het normale zakenverkeer 80 van alle katoenspinners zijn zonder werk. De Japansche gezant Sjigemitsu heeft gis terenavond nieuw j instructies van zijn regee ring uit Tokio gekregen, waarop hü terstond een nieuwe bespreking aanvroeg met de neu trale en Chineesehe vertegenwoordiging. De Japansche en Chineesehe vertegenwoordigers kwamen tenslotte overeen, dat Woensdag de onderhandelingen over de nog bestaande strijdpunten geopend zullen worden. Sjinge- mitsu deelde mede, dat zijn regeering de vol gende drie punten als grondslag voor de te houden bespreking aanvaardt le. De Chineesehe troepen blijven in hun huidige stellingen 2e. De Japansche troepen worden systema tisch uit de straten van het Honkioe-distrlot naar de internationale nederzetting terugge trokken 3e. Een gemengde JapanschChineesehe commissie zal aan de vertegenwoordigers der neutrale mogendheden worden toegevoegd en controle uitoefenen. BISSCHOP SCHREIBER OVER HITLER'S BEWEGING. De Berlijnsche bisschop, dr. Schreiber, heeft een correspondent van het „Petit Jour nal" een uitvoerig interview toegestaan, waarin hij zijn meening te kennen gaf, zoo wel over de nationaal-socialistische beweging als over de betrekkinge.van Duitschland met Frankrijk en Polen. Over Hitler's beweging zeide de bissohop, dat deze was ontstaan uit de ellende en de ontevredenheid van een groot deel van het Duitsche volk. Hij geloof de echter, dat deze beweging voor de inter nationale verhouding niet zulk een groot ge vaar was, als men dikwijls meende. Eerder achtte hij de geheele beweging een episode van voorbij gaanden aard. Al kon men op het oogenblik nog niet zeggen, dat zij haar hoog tepunt reeds bereikt had, toch was dr. Schrei ber van meening, dat ze spoedig daar over heen zou zijn, om dan geleidelijk te verloo- pen. Wat de in Frankrijk over het nationaal- socialisme en over zijn doeleinden verbreide opvatting betrof, deze achtte de bisschop sterk overdreven. Het program der nationaal- socialistische party op zichzelf, was zeer on duidelijk. Het was voornamelijk te doen om een wijziging in het regeringssysteem van Duitschland en oorlog maakte geen deel van dit program uit. Sprekende over de Duitsch- Fransche betrekkingen, verklaarde dr. Schrei ber, dat de laatste maanden voor Duitschland veel teleurstellingen hadden gebracht. Niette min had hy een onwankelbaar vertrouwen, dat een definitieve overeenstemming met Frankrijk zou worden bereikt, die in het be lang van den Europeeschen vrede, volstrekt noodzakelijk was. Wanneer Duitschland en Frankrijk tot overeenstemming zouden ko men, zouden zij een sterke vredesrots kunnen vormen. Indien dat niet het geval zou zijn, zouden alle pogingen, den vrede in Europa te vestigen, zonder resultaat bit' >'en- In verband hiermede herinnerde mgr. Schreiber aan zijn groote rede, die hy in November jl. voor den Vredesbond van Duitsche katholieken heeft gehouden en die in het buitenland scherpe critiek uitlokte. HÜ verdedigde zich tegen het verwijt, dat hij den Duitsohen oorlog als een rechtvaardige zaak zou hebben voorgesteld. Men had slechts gedeelten uit zijn rede ge citeerd, waardoor de inhcud verdraaid werd weergegeven. 25Un heele toespraak was er juist op gericht de Duitsch-Fransche toena dering te bevorderen. Van de Fransche en Belgische vertegenwoordigers, die persoonlijk by het uitspreken van de reêe aanwezig wa ren, had hij dan ook niets dan instemming geoogst. FRAN SCH—ITALIAAN SCHE VLOOTBESPREKING. Volgens den Parijschen correspondent van de „Daily Tel." zijn binnenkort nieuwe vloot- onderhandelingen tusschen Italië en Frank rijk te verwachten. Naar de correspondent verneemt, zal een nieuwe poging worden ge daan om tot een overeenkomst betreffende de vlootsterkte te geraken. De Fransche re geering heeft hiertoe een nieuwe formule uit gewerkt, waardoor, naar zy hoopt, tegemoet zal worden gekomen aan de Italiaansche aan spraken op gelijkheid in de sterkte der vloten van beide landen. 'el is waar wordt door deze formule geen algeheele geiykheid aan geboden, doch wel ten opzichte van d- Mid- dellandsche Zee. Frankrijk wil zien verplich ten, hier geen sterkere vloot te onderhouden dan Italië bezit. DE VERKIEZINGEN IN PRUISEN, De Rij ksda-fractie en de fractie uit den pruisischen Landdag van de economische party hebben Maandag in den Rüksdag een gemeenschappeiyke zitting gehouden, die voornamelijk gewyd was aan de voorberei ding van de Pruisische verkiezingen. Beslui ten werden in deze zitting niet genomen deze zullen eerst vallen in de vergadering van het partijbestuur heden in het gebouw van den Pruisischen Landdag gehouden wordt. Ook is er nog niets beslist omtrent de onderhandelingen ovèr een verkiezingsblok der middenpartyen. In kringen der economi sche party wordt verklaard, dat van haar zyde geen voorwaarden zijn gesteld voor een verkiezingsblok. De kansen op een samen gaan met de Duitscho volkspartij acht men niet zeer groot. Met de staatsparty is over een verkiezingsblok in het geaeel nog niet onderhandeld, De ryksleiding van den Volks- dienst heeft reeds officieel verklaard, dat de Volksdienst er niet over denkt zijn lijsten te verbinden met die van het Centrum, noch van een andere party. In aanmerking komt dus nog enkel een overeenkomst met het Landvolk. -—Een kloostertoren inge st o r t. De uit de 12de eeuw dateerende kloostertoren van Schönstadt bij Koblentz is gisteren plotseling ingestort. De beide to rens van het klooster waren den laatsten tijd voortdurend afgebrokkeld. Veertien da gen geleden hadden de autoriteiten een cre- diefc beschikbaar gesteld voor de restauratie van het historisch gebouw. Dit herstelwerk moest gisteren voor het toegenomen gevaar voor instorting gestaakt worden. Nauweiyks hadden de arbeiders het bouwwerk verlaten, of de ongeveer 35 meter hooge toren begon plotseling te arsten en stortte in. Een paar aangrenzende gebouwen van het klooster werden beschadigd. Er vielen geen men- sohenlevens te betreuren. Het gestolen kind van Lindbergh. Men heeft thans niet ver van Hopewell, de plaats waar de Lind berghs hun buiten hebben, een nieuw spoor gevonden. In een schuur daar in de buurt vond men onder hooi verstopt, een auto Er zyn drie mannen gearresteerd van wie men aanneemt, dat zij in relatie staan met een bende auto-bandloten. Echter is nog niet bewezen, dat zy iets te maken zouden hebben gehad met de ontvoering van het kind van Lindbergh. Nog wordt uit New-York gemeld, dat de politie een voormalig lid van de bende van Al Capone tracht op te sporen. Men ver moedt dat deze man iets te maken heeft ge had met de ontvoering van het kind van Lindbergh, omdat hij niet ver van de woning van dezen laatste ongeveer drie uur voor de vermissing van het kind in Hopewell gezien was in een auto. Valsche munter ij. Te Stutt gart is, naar de „Montagspost" meldt een drukkery van valsch papiergeld ontdekt. In verband hiermede zyn zes personen gearres teerd. De voornaamste schuldige is een koop man, Schroeder, die twee maanden geleden uit Zuid-Amerika is teruggekeerd. Schroeder had in de Reuchlinstrasse een werkplaats met vele machines ingericht, waar twee lithografen dag en nacht bezig waren met de fabricatie van valsche biljetten van 100 Mark. Tengevolge van een oneenlgheid met den huiseigenaar, die het ononderbroken werken in de werkplaats vreemd vond, kwam de zaak ter oore aan de politie. Deze stelde een onderzoek in en vond daarby valsche bil jetten ter waarde van in totaal V/2 millioen Mark. De biljetten waren uitstekend nage maakt. In totaal is voor ongeveer 8 millioen Mark valsch geld vervaardigd. Op het tooneel gedood De „Daily Herald" bevat het bericht, dat in het Noorden van Italië een acteur op het tooneel een van zyn medespelers heeft dood gestoken. Da speler was nl, zoo in zyn rol, dat hij egp ander» die hy vermoorden moest volgens het spel, inderdaad een dolk door het hart stak. Het publiek was zoo vol geestdrift over wat het als natuurlijk spel beschouwde, dat het den moordenaar luidruchtig toe juichte. De pastoor van het stadje, die ach ter de schermen het spel gadesloeg, zag ech ter na een oogenblik, dat de ongelukkige, die na zyn tooneeldood weer had moeten op staan, inderdaad leclijk gewond was. Het scherm zakte en de getroffene werd haastig overgebracht naar het ziekenhuis, waar de doktoren helaas zyn dood moesten vast stellen. EEN ONDERHOUD MET DE KONINGIN. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Hedenochtend onderhield de Koningin zich ten huize van den Commissaris der Koningin te Leeuwar den met de navolgende heeren B. W. Okma. lid van Ged. Staten van Friesland, ir. W. Oosterbaan, voorzitter van de Fviesohe Mij. van LandbouwMarra, voorzitter van den Christ. Landarbeidersbond en J« Jongsma, voorzitter van den R. K. Boeren- en Tuin- dersbond. Na afloop dezer besprekingen werd namens de Koningin door haar particulieren secretaris, baron Van Geen, het volgende communiqué verstrekt De uitkomstan van het veohoudersbedrijf zijn diep teleurstellend. De omstandigheden waaronder het bedrijf moet werken, zoo bij zondere als algemeene, zijn dermate ongun stig dat een ieder is vervuld van groote zorg voor hetgeen in de toekomst voor dit bedrijf verborgen ligt. De eerste slagen zyn toege bracht aan den akkerbouw op de zware gron den. Met bewonderenswaardigen moed en een hardnekkigheid die van groote wilskracht getuigd, heeft de talrijke groep landbouwers getracht het hoofd to bieden aan de wan gunst der tijden. Niet by machte de oorzaken der moeilijkheden weg te nomen, heeft de regeerin- getracht de ergste gevolgen althans eenigszins te temperen. Zoo zyn achtereen volgens maatregelen ten behoeve van de tarweteelt, den beetwortelverbouw, de aard appelteelt, en de vlasteelt genomen. Ook aan den groven tuinbouw in West-Fries land is hulp geboden. Deze maatregelen ver schillen in aard en strekking, in overeen stemming met de eigenaardigheden van den tak van bedrijf, dat geholpen moest worden. Wat in den aanvang reeds werd gevreesd op grond van de ervaring uit vroegere crisis perioden is gebeurd. De noodtoestand be paalde zich niet tot den akkerbouw. Het aan vankelijk gespaarde vechoudersbedryf werd wel later, maar niet minder ernstig getroffen. Evenmin als by den akkerbouw kan de re geering eenigen onmiddcliyken invloed uit oefenen op de oorzaken van net kwaad. Een groote belemmering voor net treffen van maatregelen is celegen in de omstandigheid dat bedrijfs- en bestaansmoeilykheden zich in a 1 1 e takken van maatschappelhk leven in ernstige mate vertoonen. Naast voortvarendheid moet dan ook voor zichtigheid worden betracht, wii men de uit werking van hetgeen wordt bevorderd niet aanstonds in gevaar brengen. Weest er van overtuigd dat de regeering met inachtneming van dit alles zooveel als haar mogeiyk is de helpende band zal bieden ook aan de vee houderij. Zij vergeet de plattelanders niet! HET WETSONTWERP-TERPSTRA. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De ondersrijs- commissie uit het hoofdbestuur van de Libe rale Staatsparty de Vrijheidsbond heeft een rapport uitgebracht over het wetsontwerp- Terpstra. Zij vreest dat de bezuiniging welke met het ingediende wetsontwerp werd be oogd, in de uitvoering zal biyken niet veel te beteekenen, terwyi by ongewijzigde doorvoe ring levensbelangen van het volksonderwys, zeer zeker wat de kleine scholen betreft, zul len worden geschaad. Al zullen door de voor gestelde regelingen de kosten van het ryk minder worden, in wezen zal op de kosten van het L. O. niet veel worden bezuinigd daar de gemeenten, die prys stellen op goed onderwys, meer zullen moeten uitgeven voor boventallige onderwijzers, terwyi in gemeen ten, die onmachtig zyn om boventallig perso neel te bekostigen, zonder twijfel de onder» wysbelangen ernstig zullen worden geschaad Evenwel acht de commissie het een dwingen, de eich dat de kosten van ons L. O. naar be neden worden gebracht, bijv. door zoodanige wetswyziging dat geen gelden uit de over heidskas meer beschikbaar worden gesteld voor scholen met minder dan 3 leerkrachten, BEZUINIGING OP DE STAATSUITGAVEN, 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Naar Wfj verne men zal binnen korten tyd de bezuinigings- commissie een plenaire zitting houden, waar in haar rapport definitief zal worden vastge steld, Van den inhoud van het rapport doen vele geruchten de r<pde welke hun grond vinden in besprekingen, die te voren zyn ge voerd. Naar ons ter oore kwam zou de com- missie tot de» conclusie zijn gekomen dat 120 millioen gulden op de staatsuitgaven bezuinigd moet worden. Dit bedrag zal moe ten worden bereikt door salarisverlaging der rijksambtenaren over de geheele linie en in krimping van het ambtenarenkorps door ver vroegde pensionneering. De commissie stelt voor elk departement het percentage vast. PA VAN DER STEUR. 'S-GRAVENHAGE. (C.B.) Z. K. H. Priif Hendrik heeft een bydrage doen toekomen aan Johan van der Steur (Pa), ten behoeve van het opvoedingsgesticht „Oranje Nassau" te Magelang, waarvan Pa van der Steur di recteur is, zulks naar aanleiding van het door dezen verspreide verzoek, om nu het gesticht, tengevolge van de bezuiniging, de regeeringsbydrage van 52.000 moet derven, hem ter gelegenheid van zijn zilveren brui loft op 4 April e.k. met een gift voor dit doel te verblyden. INKRIMPING PERSONEEL-FQRMATIES IN RIJKSDIENST. 'S-GRAVENKAGE. (C.B.) Naar wy verne men hebben het comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsperso neel (A.C.O.P.) m de R.-Kath, Centrale van burgerlijk overheidspersoneel een spoedver- dering van de Centrale Oommissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenaarszaken aange vraagd ter bespreking van de bekende circu laire van den minister-president aan de mi nisters over de binnenkort van de bezuini- gings-commissie te verwachten inkr.mping van de personeels-formaties in ryksdienst. ARBEID IN HET BROOD- EN BANKET BAKKERSBEDRIJF. 'S-GRAVENHAGE. (G.B.) De Hooge Raad van arbeid heeft eenige adviezen vastgesteld omtrent het brood en banketbakkersbedrijf. De minister van arbeid heeft by den raad een voorontwerp tot wyziging van art. 19 Ar beidswet 1919 aanhangig gemaakt, dat beoogt de mogelykheid te enen, dat de minister het aanvangsuur van bakker yen in bepaalde gemeenten met één uur kan vervroegen in dien zoowel vakvereenigingen van werkge vers als van arbeiders in dat bedryf van oor deel zyn, dat zulks gewenscht is. Een meer derheid in den raad, 23 tegen 9, kan zich met dit voorontwerp vereenigen. Vervolgen., heeft de raad by de vraag stilgestaan, of het wen- schelijk is het ontwerpverdrag van Genève 1925, betreffende den nachtarbeid in bakke ryen te bekrachtigen. Bekrachtiging zou ten gevolge hebben, dat in de arbeidswet de mo gelijkheid zou moeten vervallen om vergun ningen aan den alleen werkenden broodbak kerpatroon te verleenen en dat ook aan den banketbakker nachtarbeid zou moeten wor den verboden. Een meerder) eid In 3en raad, 19 tegen 10 stemmen, *.cht het wenschelyk dit ontwerp verdrag te bekrachtigen. ZWENDEL IN DUITSCHE OBLIGATIES. AMSTERDAM. (V. D.) Naar wy vernemen is de procuratiehouder J. C. T. H. H., vroeger werkzaam by de firma Roozen Co. te Am sterdam, op last van de justitie aangehouden. Deze aanhouding houdt verband met een grooten zwendel in Duitsche obligaties. Door dezen zwendel zyn verschillende Duitsche steden, o.a. Keulen, benadeeld. Vroeger is daarvoor reeds aangehouden de notaris M., die later tegen borgstelling op vrye voeten werd gesteld. By de behandeling van deze (Verkeerslessen van den A.N.W. B.) f 13e Les. Houd rechts in de bocht! in een bocht". En zeker moet men rechts houden en een ander niet inhalen in boch ten, zooals op de teekening zijn afgebeeld en waar een dikke boom en struikgewas het uit zicht benemen. De motorrijder rechts kan den jongen, die heel onvoorzichtig aan de linkerzijde van den weg rijdt, niet tijdig aohter het boschje zien aankomen en een botsing ls onvermijdelijk. Zoo'n onoverzichtelijke twcht wordt ook wel een „blinde bocht" genoemd en daar moet ie dus dubbel opletten en voorziohtig zijn. Maar ook in andere, gemakkelijker boch ten en trouwens overal op den weg, ls het bepaald noodzakelijk steeds rechts te houden. Denk maar aan den grondregel van het ver keer. Het is wei eens verleidelijk, bij een groote bocht naar links op de linkerhelft van den weg te gaan rijden, om de bocht „af te snijden", maar het is gevaarlijk en mag ab soluut niet. De fletser op het linker plaatje rijdt goed rechts, kijk maar naar zijn spoor ln de bocht en de auto, die hem tegemoet komt, doet het ->ok, zoodat ze elkaar in de bocht veilig pas- -eren. Wat is de grondregel van het verkeer? ■Hou rechts." Aan welken kant van den weg mag men niet rijden „Aan den linker kant." Wanneer het bij het Inhalen noodig is, mag men wel op den linker kant van den weg rijden, maar niet langer dan noodzakelijk ls. Vooral ln een bocht, die soms moeilijk te overzien is, moet het voorgeschreven rechts houden terdege in aoht venomen worden er in een bocht is inhalen verboden. De wet schrijft dit uitdrukkelijk ,„ji „Niet Inhalen

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2