1000 500 300 25 \ILHT WOENSDAG I Uitgave: firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 1© MAART EERSTE BLAD Plaatselijk Crisis-Comité I «--No. 64 70e Jaargang; 1932 LIJNEN GISSINGEN I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PR0VINC1ENIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER SPORT BUITENLAND >1. 5.50 Orgelcon- 0 Orkest. 11.05 5 M. 8.05 en en. 9.20 Tooneel. .20 Concert. 2.20 ten. 7.35 Orkest. Dansmuziek, en 10.50 en 12.20 ïjke avond. 10.30 Jramofoonplaten. .platen. 6.50 So- i. 8.50 Harp. 9.20 Jramofoonplaten. platen. 8.20 Too- ►ncert. 7.20 Vroo- i. 10.50 Dansmu- ouw. ït een Berlijnsch belangrijke ont- ed van luidspre- ntallen jaren de blaas- en strtfk- am tot de bevin- i op luidspreker - e omstandigheid, ivlak uitgaande ich oncontroleer- de ruimte ver- ap heeft hij een die de slechte ande totaal mist Een dergelijke 3 en.... het was roductie van een tot heden niet cestweergave alle ieeren. zijn zooals be er verwonderlijk, systeem gebruikt van Paul Suchy luidsprekergebied VTaart Ouessant irt van Sabang rt v. Port Said t Kaap del Ai-mi aart v. Kaapstad art te Suez (uitr.) pass. 11 ïatavia n. Rott. rt v. Wei-ha-Wei rt van Genua aart v. Port Said rt Dover Maart Finisterre Maart v. Dover '.04 Ï.36 19.45 21.21 AUTO'S, •RTUIGEN uur 6.35 6.36 6.38 m. Meteorologisch Bilt. 771.8 te Munchcn. 744.2 te Helsing- id van 16 Maart: jke wind. Helder veer. Lichte vorst ig verandering in ïerberfcht. ieele gegevens Meteor. Instituut, \e bewegingen van lijk Europa volgen. Oostzeegebied trok drukking breidde depressie in het afnam In Noord- streng. In Zuid- ïaar er verscheen uitschland en het ranneer de krach- in het Noordzee- laar de vorst weer ving is bij helder n overdag dooi te navië en Duitsch- rallen. VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreflende Huur enVerhuur.Koop en Verkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvrager van 1- f regels 75 ct, iedere regel meer 15ct I Be abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi| verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIG1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons de Ivolgende giften ontvangen: Bijdrage personeel Pzem13. Vorige opgave - 2578.06 Totaal ƒ2591.06 Plaatselijk Crisis-Comité. Door den penningmeester van het Plaatse lijk Comité van het Nationaal Crisis-Comité lïïerd ontvangen van de ambtenaren en per- I joneel van het loodswezen, de betonning en I de verlichting van het Nederlandsch Loods- I wezen ter standplaats Vlissingen, over Fe- bruari 1932 204.50. De winkelweek. Het concert gisterenavond door de eerste Vlissingche accordeon-vereeniging „Crescen do", onder leiding van den heer M. P. Vente- vogel in het Bellamypark gegeven, heeft groote belangstelling getrokken. Het publiek heeft over het algemeen goed voldaan aan het verzoek om tijdens de uitvoering der mu zieknummers stilte te bewaren. Hedenavond treedt het Westkappelsche da- feeskoor op, terwijl morgenavond op de Groote Markt de films van7 het Neder landsch fabrikaat worden vertoond. Het comité van de winkelweek heeft van vele deelnemende winkeliers mogen verne men dat de verkoop verre de verwachtingen overtreft en het comité dus wel succes van jn werk heeft. Namens het comité deelen wij mede dat de 'winkeliers die na afloop van de winkelweek nog bonnen mochten overhouden, deze kun nen worden ingewisseld. Maandag a.s. tus- schen 3 en 7 uur op het bureau van het se cretariaat, Walstraat 36. De werkloosheid op ,»de Schelde". Op de N.V. Kon. Maatschappij „de Schel de" zijn thans in totaal 830 werklieden ont slagen, bovendien 120 man die tijdelijk wer ken, terwijl van de leerscholen ongeveer 60 jongens gemiddeld 2 dagen per week minder werken. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan als werkzoekenden ingeschreven1 drukker, 1 behanger, 1 bitummastiekbewerker, 1 bouw kundig opzichter, 25 grondwerkers, 1 loodgie ter, 6 metselaars, 14 opperlieden, 8 schilders, 17 timmerlieden, 1 verver, 2 betonijzerviech- tos, 5 meubelmakers, 4 politoerders, 2 stof feerders, 2 kappers, 1 naaister, l wasscher, 2 schoenmakers, 413 metaalbewerkers (230 voor «oed ontslagen, 183 tijdelijk), l slager, 2 broodbakkers, 2 koks, 2 aides, 2 bierbotte- laars, 1 bloemist, 1 slooper, I colporteur, 1 reiziger, 8 magazijnbedienden, 6 loopers, 2 chauffeurs, 3 kellners, 10 loopjongens 3 slepers, 23 transportarbeiders, 1 teekenaar, 1 scheepsbouwkundig teekenaar. 25 kantoorbe- dienden w.o. 2 vrouwelijke, 1 kindermeisje, 93 losse werklieden en 31 varensgezellen. Totaal ingeschreven 726 personen, waarvan 97 in de werkverschaffing geplaatst zijn. Vo rige week ingeschreven 667 personenalzoo een vermeerdering van 59 personen. Een avond over Jan de Witt en De Ruyter in de Ruyteris stad. Hedenavond te 8.15 uur zal dr. P. H. Rit- ter in „de Oude Vriendschap" voor het „Nut" "Preken over het boek van Hugo von Wal ker—Hartz, „Helden der Vrijheid", dat hij heeft vertaald en ingeleid. Het boek behandelt den tijd van de Witt en de Ruyter, het doet dus het oude Holland zeventiende eeuw herleven en heeft Werst spannende, dramatische fragmenten, die de spreker zal voordragen. Wij twijfelen niet aan of in de stad van de Ruyter zul- •cn velen begeerig zijn om iets naders over en uit dit verhaal te vernemen en zijn bedoeling deor den bewerker zelf te hooren vertolken. Soheepvaartberichten. ,^et Duitsche stoomschip „Ussukuma" dat Slsteren bij Walzoorden an den grond was jjdoopen is gisterenavond met wassend water door elf sleepbooten vlot gesleept en opge somd naar Antwerpen, MIDDELBURG. Een concert. De bekende Haagsche violiste mevrouw Lous van de VeldeStortenbeker zal Vrijdag 18 Maart een concert geven in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg met medewer king van Theo van der Pas, piano. Het pro gramma bevat werken van Vitali, Mozart, Couperin, Hubay, Cesar Franck e.a. Voor nadere bijzonderheden zie men ach terstaande advertentie. GOES. Christ. Besturenbond. Gisterenavond hield de Christ. Besturen bond te Goes en omstreken zijn druk be zochte jaarvergadering, onder voorzitter schap van den heer A. de Lange. De voorzitter wees in zijn openingswoord op den ernst van de crisis en op de moeilijke taak van de Christ, vakbeweging in dezen tijd, maar ook op den sterken groei der Chr. vakorganisatie, ook in Zeeland. De secretaris, de heer C K. Maartense. bracht zijn jaarverslag uit. Het ledental steeg in 1931 van 400 tot 645. Het aantal afdee- lingen nam met 8 toe. Kring West Zuid-Beveland Z.L.M. De af deeling van den kring West Zuid- Beveland der Z.L.M. hield gisteren haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer F. de Roo te 's Heer Abtskerke. De voorzitter wijst in zijn inleidend woord op de slechte resultaten van 1931. Alleen aardappelen en uien brachten een goeden prijs op. De steun van de tarwewefc is dankbaar aanvaard. Spreker wekt de landbouwers op als één man zich te scharen achter de orga- nisatiebesturen en niet de leiding van Braat en Fikse te volgen. De aftredende bestuursleden de heeren J. Mol en J. M. Slegt worden herkozen. Hierna sprak de heer ir. Siebenga over „Regeeringsmaatregelen in verband met de crisis". Spreker wijst op den plicht der regeering om den landbouw te helpen. Zooals de organisatiebesturen hebben voor speld, is de steun voor de bieten in 1931 te reinig gebleken. Nu heeft de regeering den steun van 7 op 14 millioen gebracht en een garantie van 8.25 per 1000 KG. toegekend. Het is nog niet te zeggen, of deze steun voldoende zal zijn. Dat hangt af van allerlei factoren. De tarwewet werkt goed. Van al de som bere voorspellingen is niets uitgekomen. De uitzaai van tarwe is toegenomen. In 1931 had Zeeland een uitzaai van 14.600 H.A. en nu 32.000 H.A., waarbij dan nog de zomer- tarwe komt. Het zal wel tot een verhooging van het mcngpercentage moeten komen. Spreker behandelde ook de contingentee- rings-ma'atregelen. Hier doen zich inderdaad moeilijkheden voor. Nu is de zuivel in nood gekomen. Hier is het moeilijk om hulp te verleenen. Een toe slag van 2 cent per L. melk zou aan de schatkist al 72 millioen kosten Spreker besprak verder de ingediende wet ten op de pachtovereenkomsten en de hy potheken. Ook de kwestie van het bedrijfs- crediet vraagt de aandacht. Spreker betreurde het dat men in Neder land steeds zoo laat is met de hulpverleening. Eenige bespreking volgde. AXEL. Werkloosheid. Dat ook de kleinere gemeenten veel van de werkloosheid te lijden hebben, blijkt uit de opgaven van de gemeentelijke arbeidsbeurs te Axel. In de week van 7 tot 14 Maart be droeg het gemiddelde aantal werkloozen per dag 153. Het hoogste aantal werkloozen be droeg 162, het laagste 149. Er valt een terug gang te bemerken, want in de week van 27 Februari tot 7 Maart bedroeg het hoogste aantal 224 werkloozen. Hieruit blijkt dat er voor landarbeiders weer meer werkgelegen heid komt. Deskundigen voor de schatting der pachtwaarde. Als deskundigen voor de schatting der pachtwaarde van gronden in den calamiteu- zen Willem Annapolder zijn door Ged. Sta ten, door den dijkraad en door de arrondis sementsrechtbank benoemd respectievelijk de heeren A. van der Weijde te Zierikzee. M de Règt Jr. te Borsselen en I. P. van der Weele te Colijnsplaat. KUNST Een van der Helst ontdekt. Het „Volk" meldt, dat de restaurateur, de heer P. N. Bakker, die een regentenstuk ten name van Van Someren uit de verzameling van het Walenweeshuis te Amsterdam onder handen heeft, tot de ontdekking is gekomen, dat het schilderij de signatuur van Barthoio- meus van der Helst draagt. Het stelt een ver gadering van regenten voor, die zich bezig houden met een klacht, door twee meisjes tegen de moeder van het weeshuis ingediend De signatuur B. v. d. Helst bevindt zich in den rechteronderhoek en is gelukkig duidelijk bewaard gebleven. De restauratie had echter niet veel later kunnen plaats vinden dan zou de grens van het uitvallen, veroorzaakt door te late verdoekingen, zich nog enkele centimeters naar boven verplaatst hebben en men zou nimmer te weten zijn gekomen dat dit merkwaardige regentenstuk een echte Van der Helst is Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam ds. W. A. Zeijdner te Dedemsvaart, ds. H. J. Hak te Alkmaar en ds. A. G. B. ten Kate te Brus sel. Doopleden en Kerkelijke belasting. Eenige doopleden van de Ned. Herv. ge meente te Tholen hebben bij het kantonge recht een uitspraak uitgelokt over de vraag of zij als doopleden verplicht zijn den hoof- delijken omslag aan de kerk te betalen. De kantonrechter heeft verklaard, dat zij daar toe niet verplicht zijn, maar er aan toege voegd, dat die doopleden, welke na hun 21e jaar hebben getoond door meer of minder trouw kerkbezoek, het huwen in die kerk, het eventueel laten doopen van hun kinderen, enz., dus in één woord niet gebroken hebben met de kerk, wel verplicht zijn deze belasting te voldoen. Passie-stonde en Paaschgroet. In de Jeruzalemkerk der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam—'West (Sloterdijk) zal, onder leiding van ds. J. W. P. Ie Roy, op Woens dagavond 23 dezer een Passie-stonde gehou den worden, gevolgd door een Paaschgroet, op den morgen van den Eersten Paaschdag te 6 uur. Ds. Ie Roy zal dan niet preeken. De Paaschboodschap wordt te half 11 in de ker ken door middel van de prediking aangezegd. Het wil des morgens te 6 uur niets anders zijn dan een oogenblik stil verdoken te staan aan het kruis en een oogenblik blijdschap te vinden bij het open graf. Zeker, het is wel vroeg in den morgen, 6 uur, in de Jeruza lemkerk, maar zoo vroeg toch niet, of Chris tus is al verrezen. Hij is en Hij gaat altijd voo, schrijft ds. Ie Roy in „Ons Lampje". Een hernieuwde poging. Het Zendingsbureau verzoekt ons plaats voor het volgende Op de tien vergaderingen, die in de maand Januari van het vorige jaar in verschillende steden gehouden zijn, is door een grafiek aangetoond, welk een grillig verloop de in komsten der Zending in het daarop vooraf gegane jaar hadden gehad. Sindsdien is er een grooter grafiek gemaakt, waarop in ver schillende gekeurde lijnen van maand tot maand de inkomsten staan aangegeven over de laatste vijf jaren. En deze bevestigt in nog veel grilliger vormen der curven, het ongewisse en volstrekt onberekenbare in het toevloeien der middelen. Van dat onzekere hebben wij in de laatste weken ook weer een ondervinding temeer opgedaan. Wij staan nl. voor het feit, dat de eerste poging om door middel van een aan tienduizenden adressen gezonden circulaire de inkomsten te versterken niet geslaagd is. Wij zijn dank verschuldigd aan degenen, die ei op hebben geantwoord, maar het is nood zakelijk gebleken aan duizenden anderen een herinnering te zenden. Van de in Januari en Februari noodige 172.000 is in die twee maanden 70.000 ingekomen. Zoodoende konden op 1 Maart de maandbetalingen van salarissen enz. niet plaats hebben en weten wij op dit oogenblik nog niet, hoe de credieten voor het tweede kwartaal zullen moeten worden geopend, ten bedrage van 145.000. Door dezen nood gedwongen hebben wij nu dus in een tweede circulaire den tegen woor- digen toestand bekend gemaakt. Wij hopen, dat allen die haar ontvangen, er een duide lijk antwoord op zullen geven. Gereformeerde Jongelingsbond. In de laatstgehouden bestuursvergadering van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigin- gen op Geref. grondslag is besloten tot in stelling van een commissie ter bestudeering van het vraagstuk der houding, aan te nemen tegenover de georganiseerde lichaamsoefening en sportbeweging. Deze commissie zal bestaan uit vertegenwoordigers der drie Geref. Jeugd bonden en eenige personen, die te dezen aan zien tot oordeelen bevoegd zijn. De verleden jaar geslaagde eerste zomer- conferentie van den bond deed het bondsbe- stuur besluiten dit jaar twee zulke conferen ties te organiseeren en wel 18, 19 en 20 Juli, in het zomerhuis van den Bond voor geref. Jeugdbeweging te Driebergen en bij voldoen de deelneming cp 3, 4 en 5 Augustus in het gebouw van den Ned. Protestantenbond te Soesterberg. De onderwerpen voor deze con ferenties zullen zijn„Wat is de taak van de jongelingenvereeniging en van haaA leden ten opzichte van de niet-meelevende jeugd en „Jongeren en ouderen". Het bondsbestuur stelde een bedrag beschikbaar voor bondsle den, die de kosten van deelneming aan deze conferenties niet kunnen dragen. Ook werd besloten een bedrag van f 1000 uit het fonds „gelukstelegrammen" beschikbaar te stellen voor het jeugdwerk in Indië en onder de bondsleden een inzameling t-3 houden voor de instandhouding '~an dit jeugdwerk. Bij Kon. besluit zijn bevorderd tot luite nant ter zee 2e klasse die der 3e klasse J. van der Wateren, tot officier van administratie 2e klasse die der 3e klasse C. H. F. Simons bevorderd tot luitenant ter zee der le klasse bij de Kon. marine-reserve die der 2e klasse J. Luske en J. Lagas en tot luitenant ter zee der 2e klasse bij deze reserve die der 3e klasse D. K. Duursma en J. L. Bouman. Bij de marine zijn toegekend de gouden medaille voor 36-jarigen dienst aan opper- konstabel P. A. Verhoef, idem H. J. D. Boots man, majoor-konstabel A. M. v. d. Hoek, sergeant-hofmeester N. M. v. d. Giesen, ser geant-bottelier P. J. J. y. d. Kolk, majoor bottelier A. A. Bruinhout, adjudant-onderof ficier van de mariniers J. Sloos. De zilveren medaille voor 24-jarigen dienst aan stafmuzikant-majoor-titulair J. van Ves- sen, korporaal-machinist J. P. Arents, ma troos le klasse M. F. Mulder, sergeant-tim- merman C. F. Jansen, korporaal-machinist P. C. Buisman, sergeant-machinist J. Melgers, militaire werkman T. A. Kulderij, sergeant- vllegtulgmaker (H) W. Gingnagel. De officieren van den marinestoomvaart dienst 2e klasse F. Bussemaker en T. A. Sizoo, die aangewezen zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen heden aan boord van de „P. C. Hooft" hun bestemming volgen. In de legerplaats bij Zeist zullen dit jaar oefeningen op meer uitgebreide schaal wor den gehouden voor a. de dienstplichtigen der lichting 1932, le ploeg, alsmede voor de vrijwillig dienende korporaals en soldaten van het le bataljon van het regiment genietroepen van 27 Juni tot en met 23 Juli b. de dienstplichtigen der lichting 1932, 2e ploeg, alsmedp de vrijwillig dienende korpo raals en soldaten van het le bataljon van genoemd regiment van 1 tot en met 27 Augustus c. het personeel der lichting 1932 van ge noemd bataljon in opleiding tot dienstplichtig sergeant- van 27 Juni tot en met 23 Juli d. de dienstplichtigen der lichting 1932 van de schoolcompagnie der spoorwegtroepen van 9 M< i tot en met 30 Juli e. de voor herhalingsoefeningen in werke- lijken dienst komende dienstplichtigen der lichting 1926 van de schoolcompagnie der spoorwegtroepen van 20 Juni tot en met 6 Juli. De le ploeg onderofficiersopleiding zware mitrailleurs en mortieren van 8 van de lich ting 1932, behoorende tot de infanterie-regi- menten der 2e en 3e divisie, zal van 17 tot en met 21 Mei schietoefeningen houden in de legerplaats bij Harskamp. De dienstplichtigen der lichting 1932, aan gewezen voor de officiersopleiding bij de regi menten grenadiers en jagers, het le, 2e, 3e, 4e, 6e, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e, 15e, 27e, 19e en 22e regiment infanterie, bij het voor oefeningsinstituut in den rang van vaandrig aangesteld, komen 4 Augustus, bij het korps, waarvoor zij bestemd zijn, onder de wapenen en vertrekken 3 September d.a.v. met groot verlof. België—Nederland. Het ooggetuige-verslag door den heer Hol lander van den voetbalwedstrijd België—Ne derland a.s. Zondag 20 Maart in Antwerpen te spelen, zal ook vio Kootwijk-radio naar Ned.-Indië worden uitgezonden en daar te lande door locale zenders opnieuw worden omgeroepen. Met toon. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DUITSCHLAND. Onder het opschrift „Volledige opheldering" wijst de „Germania" het voorstel van den Duitsch-nationalen leider Hugenberg om Hindenburg thans reeds gekozen te verklaren, terwijl dan op 8 Mei tegelijkertijd Rijksdag en Landdagverkiezingen zouden worden ge houden, af en gaat tevens over tot een scher pen tegenaanval. Hugenberg weet, aldus heft blad, dat Hindenburg bij de tweede verkiezing zal worden gekozen, en dat zijn, Hugenbergs, houding daarbij geen gewicht meer in. de schaal ligt. Hoe staat het eigenlijk met de legitimatie van Hugenberg "^Vij gelooven niet eens, dat hij bevoegd is te spreken namens de „natio nale oppositie". Wat zijn zakelijke argumen teering betreft staat men voor een raadsel. Wanneer zijn voorstel geen wanhoopsma- noeuvre is, zou men het een enorme politieke aanmatiging kunnen noemen. Wij gaan uift van zuiver zakelijke overwegingen, wanneer wij constateeren, dat de weg tot positieve medewerking in de regeering niet gaat over de methoden die van den kant van de zgn. nationale oppositie tot dusverre in practijk zijn gebracht. Niet deze methoden kunnen wij niet meegaan. Wie niet zakelijk medewer ken 'Ril, die late het. De regeering denkt er van haar kant niet aan, iemand af te stoo- ten, die op zakelijken grondslag bereid is toft oprechte medewerking. Daartoe zijn geenszins nieuwe verkiezingen voor den Rijksdag noo- dig. Verder schrijft het blad o.a.„Zooals de zaken thans staan, achten wij een overwin ning van de crisis en een tot orde brengen van de radikale beweging in den staat slechts mogelijk, wanneer de regeering nog krachti ger dan tot dusverre alle „oproerige" uitwas sen van het publieke leven, alle opruiing van de politieke hartstochten en de gewetenlooze ophitsing bestrijdt en zonder bedenking on derdrukt." Ook in andere bladen komt scherpe kritiek tot uiting. Zoo spreekt het „Berl. Tageblatt" van een „verlegenheidsproduct" en acht heft ondenkbaar dat de rijksregeering het ook maar een oogenblik in overweging zal ne men. De „Vorwarts" vergelijkt Hugenberg meft een leurder en merkt op dat de Duitsch na- tionalen niet den minsten invloed op de twee de stemming me^r kunnen uitoefenen. De „D.A.Ztg." betwijfelt of Hugenberg het recht heeft voor de „nationale oppositie" te sprekm en of zijn voorstel een nuttelooze tweede verkiezing kan voorkomen. Daartoe is heel iets anders noodig en wel dat Hitier en Thalmann hun candidatuur intrekken. Dift zal wel moeilijk te bereiken zijn. DE KWESTIE DER NATURALISATIE VAN HITLER. De commissie uit den Thuringschen Land dag, welke een onderzoek instelt naar de door dl'. Frick voorgenomen aanstelling van Hitler in Thuringschen Staatsdienst, heeft gisteren ook dr. Frick en Hitier gehoord, die vergezeld waren van talrijke leden van den Thuringschen Landdag en den Rijksdag, o.m, dr. Goebbels. Dr. Frick verklaarde toen hij minister werd de overtuiging te hebben gehad dat de kwes tie van naturalisatie van Hitier aan de orde moest worden gesteld. Een desbetreffende aanvrage bij de Beiersche regeering in het jaar 1929 heeft aangetoond, dat Hitler in Beieren niet kon worden genaturaliseerd. Daarom heeft Frick het juist geacht alles te probeeren om zijn doel te bereiken. Want, daar men sinds 1918 duizenden Oost-Joden in Duitschland heeft toegelaten, is het niet meer dan recht, indien men ook een front-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1