BUITENLAND UIT DRAAD EN LUCHT rikzee, Provinciale straatweg D 557a, petro- leumhandel, reedersbe drijf, enz. üitgetr. beh. A. P. Geluk. Nieuwe beh.G. van der Vliet. H. G. Daalhuizen, Vlissingen, Slijkstraat 22, handel in brandstoffen. Uitgetreden eigenaar: H. G. Daalhuizen. Handelsnaam gewijzigd in: J. Daalhuizen, Nieuwe eigenaarJ. Daal huizen. A. de Landmeter, Vlissingen, Walstraat 101, schilder en behanger. Uitgefcr. eigenaar A. de Landmeter. Zaak omgezet in een vennoot schap onder firma. Handelsnaam gewijzigd inFirma A. de Landmeter Zoon. Venn A. en P. de Landmeter. N.V. Puddingfabriek van der Kleijn Co., Koorkerkhof A 111, fabriek van pudding poeder, maïzena en aanverwante artikelen. Uitgetreden commissarisD. Loois, Middel burg. Nieuwe president-commissarisA. I. Catsmannieuwe commissarisA. C. Cats- man, beiden te Aardenburg. Wed. R. de Vries, Zierikzee, Melkmarkt B 552, handel in glas- en aardewerk, galante rieën en aanverwante artikelen. Uitgetreden eigenaar Wed. C de Vries—van der Wekken. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in Firma wed. R. de Vries Zn. Venn.J. de Vries Rzn. en Joh. de Vries Rzn. Zeeuwsche Coöperatieve Kunstmestfabriek G.A., Wolphaartsdijk, Frederikspolder A 247a, bereiding van kunstmest. Statuten ge wijzigd. Opheffingen: Zesuwsche Eilanden Middelburg „Europe", N. Novak, Koudekerke, Lange- vielesingel D 56g, uitgave van een maandblad. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of ver mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Brouwershaven 62.32; Heinkenszand 66.31, onder letters N.N. bij den inspecteur der directe belastingen te Middelburg 67.52 en 46.41bij den ont vanger der registratie en domeinen te Mid delburg 322.17. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DUITSCHLAND. In de groote verkiezingsvergadering in het Sportpalast te Berlijn hield de Duitsche rijks kanselier dr. Bruning gisterenavond een rede tot het Duitsche volk, waarin 14j o.a. Let vol gende zeide Wij beleven thans een cogenblik van ge schiedkundige beteekenis. Alles had ertoe moeten leiden, dat minstens twee derden van de partijen, die zin voor verantwoorde lijkheid hebben, de handen in elkaar zouden hebbén geslagen, om de kwestie van de ver kiezing van den rijkspresident langs parle mentairen weg op te lossen, want het is on verantwoordelijk het Duitsche volk op dit oogenblik mee te sleuren in een strijd zonder weerga. Op dit oogenblik van ontzaglijke moeilijk heden op het gebied der buitenlandsch poli tiek en op economise!: en financieel gebied had het Duitsche volk zich tot een eenheid moeten aaneensluiten. Alles is gedaan, zoo ging de rijkskanselier voort, om dit te bereiken. Het is ongehoord, de dingen zoo voor te stellen, alsof de rijks president een partij can didaat geworden is, alsof iets onbeproefd gelaten was, om voor den rijkspresident een eenheidsfront op de breedst mogelijke basis te scheppen. Naar aanleiding hiervan kwam de rijkskan selier te spreken over de p "gingen, die zijn aangewend om met de rechtsche partijen tot een overeenstemming te geraken. Van het eerste oogenblik af aan, dat de officieele on derhandelingen met de rechtsche partijen be gonnen, was het duidelijk, zeide dr. Bruning, dat de beide rechtsche partijen een tactiek gingen volgen, die met de verkiezing van den rijkspresident niets had uit te staan, maar die uit eenzijdige partijagitatie geboren werd. Aldus was een overeenstemming niet te be reiken. Vervolgens besprak de rijkskanselier de verschillende argumenten, die door de recht sche partijen tegen een herkiezing van Hin denburg werden aangevoerd, vooral de opwer ping, dat Hindenburg alle noodverordeningen heeft onderteekend. Het uitvaardigen der noodverordeningen is den rijkspresident dik wijls moeilijk gevallen. Wat de bultenlandsche pclitiek betreft is de weg vrij gemaakt voor definitieve gelijk berechtiging van het Duitsche volk met de andere volkeren. Tenslotte deed de rijkskanselier een beroep op de vrouwen, eindigende met de woorden „Hindenburg moet overwinnen, wijl Duitsch- land leven moet DE VOLKENBOND. De plenaire vergadering van den Volken bond heeft gisteren de door de hoofdcommis sie uitgewerkte motie over het Japansch- Chineesche conflict met algemeene stemmen, met uitzondering van die der vertegenwoor digers van China en Japan, die zich van stemmen onthielden, aangenomen. Deze mo tie verlangt o.a. dat de vijandelijkheden on middellijk gestaakt en de Japansche en Chi- aeesche troepen teruggetrokken zullen wor den en dat terstond onderhandelingen zullen beginnen om het conflict in zijn geheel by te leggen. De Chineesche gedelegeerde verklaar de, dat hy zich van stemming onthield, om dat hij nog geen nauwkeurige instructies van zijn regeering heeft ontvangen, dus niet om oppositie tegen de motie. De vergadering koos daarop nog 6 leden voor de commissie die de verdere ontwikkeling van den toe stand zal volgen en zoo noodig verdere maat regelen zal voorbereiden. Gekozen werden eoa vertegenwoordiger van Zwitserland, een van Tsjecho-Slowakye, een van Columbia, een van Portugal, een van Hongarye en een van Zweden. Naast deze leden behooren tot de commissie nog de voorzitter van den raad van den Volkenbond, en alle raadsleden be halve de vertegenwoordigers van China en Japan. By het begin van de vergadering deed de vertegenwoordiger van Japan mededeelin- gen omtrent de voorbereidingen voor het terugtrekken der Japansche troepen uit het gebied van Sjanghai. Reeds gisterenmorgen zou hierover op het Engelsche consulaat te Sjanghai een eerste bespreking met de Chi neesche vertegenwoordigers gehouden wor den» doch de bespreking moest worden ver daagd wegens het uitbiyven van nauwkeu rige Instructies van de betrokken regeeringen. De vertegenwoordiger van Japan beloofde, dat de Japansche strijdkrachten uit de tegen woordige stellingen by Sjanghai zullen wor den teruggetrokken, zoodra in overeenstem ming met de motie van den Volkenbond het staken van de vyandsiykheden verzekerd zal zyn. De troepen zullen naar Japan worden teruggebracht, zoodra de rust weer voldoende verzekerd zal zijn. Aan het slot van de ver gadering deed de voorzitter nog een beroep op de beide staten om de bemoeiingen van den Volkenbond om een einde te maken aan het conflict, te ondersteunen. Daarop ver daagde hy de vergadering voor onbepaalden tyd, totdat de wederbyeenroeping noodzake- iyk zal zyn. DE POLITIEKE MOORDEN IN JAPAN. De politieke moorden die den laatsten tyd In Japan zün gepleegd, wekken, naar Reuter meldt, de ongerustheid dat zekere persoon lijkheden zouden pogen ernstige politieke ver wikkelingen te wekken. De politie doet yverig nasporing naar de aanstokers van de mis daden. Er teekent zich een reactionnaire bewe ging af, die een anti-kapitalistische wending schijnt te nemen, terwyi ze loyaal blijft te genover den troon. De oorzaak hiervan zou den het verloren vertrouwen zijn in de po litiek der partyen, de economische ellende vooral in de landelijke districten en een golf van intens patriottisme, dat vaak een ver keerde richting neemt. Het nationalisme is den 'aatsten tyd opgezweept door de kritiek op het optreden van Japan In China. Het leger schijr-t eenigszins met de reacti- onnairen te sympathiseeren. Fr is reden te gelooven, dat men in militaire kringen zich er rekenschap van geeft, dat de beweging ge stuit moet worden, voor zu aan alle controle ontsnapt. Een Boeddhistisch priester, die naar men meent een der aanspoorders is tot den moord op baron Takoemadan, heeft zich bij de po litie aangemeld. Dr. Nitobe, die in het ziekenhuis ligt, vreest, dat leden van een machtige nationalistische organisatie hem bedreigen. De politie bewaakt hem derhalve. Nitobe zou onlangs een op merking hebben gemaakt, die oneervol voor het leger wordt geacht. EEN NIEUWE STRIJD TEGEN DE KERKEN IN RUSLAND. In verband met het a.s. Paaschfeest is de Sovjet-regeering een nieuwen verbitterden strijd begonnen tegen de christelüke kerken. In Leningrad heeft men de orthodoxe kerk van den Allerheiligsten Verlosser op Peski leeg geroofd. Volgens een bericht in de „Krasnaja Ga- zeta" van 16 Februari hebben de autoriteiten van het district Smoljwinski de kerk geslo ten en ingericht tot een drukkerij en cliché fabriek. De „Deutsche Zentral Zeitung" te Moskou bevat het volgende bericht Het vraagstuk van de overname van de Kassaner Kathedraal in Leningrad door de Academie voor wetenschap en schoone kun sten is thans eindeiyk opgelostmen zal daar het nieuwe anti-godsdienstige museum in on derbrengen. Verder deelt het te Leningrad verschynende blad „Krasnaja Gazeta" van 20 Februari mee, dat in de kerk van het H. Kruis (in de Groote "ossadskajastraat) een communistische arbeidersclub zal onderge bracht worden. Hetzelfde blad van 14 Februari bevat nog een bericht over een ongelooflijke beestach tigheid. Den koster van de katholieke Pool- sche kerk in Leningrad (Kirillowskaja 19) heeft men aangetroffen in een nis achter het altaar door 38 messteken getroffen. Daar er uit deze kerk verschillende kunststukken ver dwenen zyn, gelooft men met een roofmoord te doen te hebben. In het district Leningrad zyn door de auto riteiten weer tal van kerken gesloten en zeer vele dienaren van den godsdienst verbannen om de a.s. Paaschviering onmogeiyk te maken. DE HAVEN VAN ZEEBRUGGE. Eerste minister Renkln heeft dezer dagen het bezoek ontvangen van de heeren Van Hoestenberghe, burgemeester van Brugge Bouckaert, oud-algemeen bestuurder van waterwegenVisart de Bocarmé, voorzitter van den raad van beheer van de Maatschap- py van de Brugsche Zeevaartinsteilingen. Het onderhoud liep over een crediet van 8 millioen, op de begrooting uitgetrokken voor baggerwerken in de haven van Zeebrugge De bezoekers, die de uitgaven wettigden, we zen op de beteekenis van die haven, die het uitgangspuntvormt van den treln-booten- dienst naar Engeland. Een 50.000 passagiers van de lynen uit Hull en Harwich komen er jaarlijks aan wal. Deensch vee wordt er ont scheept en ter plaatse geslacht. Ook op de toekomstmogeiykheden werd gewezen. De eerste-minister heeft beloofd de kwestie welwillend te onderzoeken. Men weet dat in het debat over de begroo ting van openbare werken kritiek was uitge oefend op die uaggerwerken, die thans even wel het dubbele kosten van vroeger. De des betreffende contracten vervallen nog dit jaar en men overweegt dè mogeiykheid om voor taan die werken onder den vorm van regie uit te voeren. NUTTIGE WENKEN Wanneer wollen dekens opgeborgen wor den, doet men er goed aan er aluinpoeder tusschen te strooien. Dit heeft geen reuk, zooals kamferballetjes, vervliegt niet en houdt motten en andere Insecten op een afstand. Zet lakleeren schoenen altyd weg op schoenspanners, of prop ze vol met proppen papier, terwijl ze met een beetje vaseline in gewreven worden. Dit voorkomt het barsten van het lak. Zwarte peau de suède schoenen worden wel eens vaal en krygen soms ook wel een roo- den gloed. Men maakt ze echter weer mooi zwart met een mengsel van geiyke deelen oiy folie en Oostrlndische inkt. Het wil soms wel eens voorkomen, dat cake of ander gebak niet bruin wil worden. Strooi er dan een klein beetje suiker op. Borax kan in de keuken in het afwasch- water goede diensten bewijzen, daar het een heel goed middel is om vet en vlekken te verwijderen. Doe daarom wat borax in het water, waarin men theedoeken uitwascht. Verder is een heete boraxoplossing een uit stekend middel om sponsen scnoon te maken. EVENTJES LACHEN Zakenman (tot sollicitante) „En wat kunt u alzoo?" „zy „Ik kan «en beetje typen en ook wel wat stenografie en dan kan ik ook heel goed dansen l" „Wat is de prijs van deze kamer inclusief de piano „Nu", antwoordde de kamerverhuurster, „speelt u eerst eans een stukje Ecu handelsreiziger overnachtte in 'n klein plaatsje en vroeg den eigenaar om een wek ker, daar hy al om zes uur met den trein mee moest. De eigenaar kwam met zoo'n instrument aandragen en merkte daarby op „wy ge bruiken hem niet dikwyis en soms loopt hu ook wel afvoor het geval hy weigert is het het beste om er even tegen te tikken, dan gaat de bel direct en is u meteen wakker. Er zit een flink geluid in". EEN AANRANDING. DOETINCHEM. (V. D.) Hedenmorgen om streeks half 4 is de 23-jarige kantoorlooper Elshof van de Emailleleerfabriek Bsccon naby de fabriek aangerand en van de fiets, gesla gen, waarby hem een tasch inhoudende 3900 afhandig werd gemaakt. De fabrieks arbeider Ten Braak snelde E. te hulp. De aanrander, die zich in het nauw gedreven zag, liet het geld in den steek en zette het op een loopen. Hy werd echter spoedig over meesterd en zwaar geboeid naar het politie bureau overgebracht. De aanrander is een zekere Hoek, oud-verpleegde van de Kruis berg. DE UITVAART VAN BRIAND. PARIJS. (V. D.) Met algemeene stemmen heeft de Kamer gisterenavond het reeds door den Senaat goedgekeurde wetsontwerp aan vaard, waarin den gestorven minister van buitenlandsche zaken, Briand, de hoogste eer wordt bewezen, die Frankryk kent, doordat verklaard wordt dat hy zich verdiensteiyk tegen Frankryk heeft gemaakt. De Salie de l'horloge In het ministerie van buitenlandsche zaken, waar de kist met het stoffeiyk over schot staat opgebaard, is ook hedenmorgen voor het publiek geopend. Te 2 uur precies van middag wordt de baar naar buiten ge bracht en voor het ministerie van buiten landsche zaken opgebaard, waarna minister president Tardieu de ïykrede zal uitspreken, die per radio door alle Fransche stations wordt uitgezonden. Hierna zullen de troepen voorby de baar defileeren, waarna de rouw stoet wordt gevormd naar het kerkhof. Op verzoek van den minister van onderwys zal in alle scholen hedenmorgen een uur besteed worden om den leerlingen te vertellen van het werk van Briand en het groote vredes werk dat hem voor oogen zweefde. BEZUINIGINGEN OP DE ENGELSCHE VLOOT. LONDEN (V. D.) In de gisteren gepubli ceerde dienstorder van de Britsche admirali teit worden In aapsluiting op de besprekin gen in het Lagerhuis de bezuinigings-maat- regelen en de daaruit voortvloeiende wyzi- gingen op de Atlantische en Middellandsche Zeevloot bekend gemaakt. By de Middelland sche Zeevloot zal het aantal slagschepen ver minderd worden van 6 tot 5 en de torpedo jagers van 4 op 3. zy zal ter beschikking krygen l vliegtuig moederschip. Van de At lantische vloot zullen 3 van de 10 slagsche pen worden teruggetrokken en met 25 van de bemanning in reserve worden gehouden. CHAMBERLAIN OVER HET POND STERLING. LONDEN. (VD.) De minister van finan ciën, Neville Chamberlain, heeft in het La gerhuis een belangryke verklaring afgelegd over het pond steling en de verdiensten van een beperkte geldc^culatie. Chamberlain ver klaarde, dat de »egeerlng het pond sterling niet wensohte opgevoerd te zien tot een koers welke schadeiyk zou kunnen zyn voor de in dustrie. Spr. zeide de sterlingkoers niet te kunnen voorzien evenmin als de stabilisatie, koers, doch zeide van meening te zyn, dat vroeger of later de valuta op metaalbasis moet worden hersteld, waarby Chamberlain zeide geen beter basis te zien dan een goud- basis. Tydens de debatten was ondersteld, dat men genoodzaakt zou wordei terug te keeren tot den gouden standeerd en tot den aankoop van goud. Chamberlain acht het een verkeerd begrip dat de Vereenigde Staten genoodzaakt V"deö zijn den >uden standaard te verla ten. De daar getroffen maatregelen warm wijseiyk begrepen en hadden hun uitwerking in de Vereenigde Staten niet gemist, hetgeen h üzaam voor de geheele wereld mag worden beschouwd. Chamberlain was het rc over eens, dat de koersfluctuatie van het pond zeer nadeelig is en dat de speculatie in pondenwaarden, welke plaats heeft schadeiyk en vernietigend voor den handel is. Klaarbiykeiyk is de waar de van een beperkte geldcirculatie vermin derd, aangezien thans zulk een ontzaglijk bedrag aan geld op korten termyn verkrijg baar is in geheel Europa. Indien de geldom- loop zou worden beperkt, dan zou zulks inder daad op zeer ruime schaal worden gedaan Wat de toekomstpolitiek der regeering be treft, sprak Chamberlain als zijn persoonlijke meening uit, dat de idee den geldomloop te beperken hem niet aantrok, omdat wy vroe ger of late'* van oordeel zouden geraken dat een metaal-basis moet worden ingevoerd by de circulatie. DE VERKIEZINGSSTRIJD OP HET HOOGTEPUNT. BERLIJN (V. D.) De verkiezingsstrijd heeft thans overal zyn hoogtepunt bereikt. Behalve de groote massa-vergaderingen, waar de leiders der diverse groepen het woord voeren, hebben overal in Duitschland talryke verkiezingsvergaderingen plaats. Voor Hin denburg werd o.a. het woord gevoerd door den rykskanselier van financiën, Dietrich, die uiteenzette, dat wanneer een tegenstander van Hindenburg verkozen zou worden, hem na het afleggen van den eed op de grondwet niets anders zou overbiyven om te doen, dan denzelfden weg te volgen, dien Hindenburg was gegaan. De rijksweerminister Treviranus hield een redevoering voor Hindenburg in Duisburg. Dingeldey voerde In Crefeld het woord tegen de nat. soc. Hy verklaarde o.a., dat de Duitsche Volksparty er geen belang bij had, dat het eene partysysteem door het andere werd vervangen. Ook voor het zwart- witroode blok vonden verscheidene demon straties plaats. Duesterberg voerde te Muen- chen voor 3 vergaderingen het woord. In Dortmund werd gesproken door den Rijks dagafgevaardigde dr. Quaatz. Onder de vele nat. soc. vergaderingen kan genoemd worden die te Neurenberg, waar Goebbels antwoord de op de redevoering die Bruning gisteren avond te Beriyn in het Sportpalast gehou den heeft. Goebbels protesteerde tegen de eenzydige toekenning van het gebruik van de radio en noemde dit niet vereenigbaar met de door Hindenburg geëischte ridderiykheid. ALS HITLER PRESIDENT WORDT.... LONDEN. (V. D.) De „Daily Express" pu bliceert een interview met Hitier, waarin deze verklaart dat regeeren met noodveror deningen onwettig en een schending van de democratie is. Hy zelf was voornemens in dien hy gekozen zou worden, slechts met den Rijksdag te regeeren, waarby de voorwaarde die hy by het aanvaarden van het presi dentschap zou stellen zou zyn dat er een tot arbeid in staat zynde meerderheid in den Ryksdag zou worden geschapen. HET ONTVOERDE KIND VAN LINDBERGH. HOPEWELL. (V. D.) De leiders uit de on derwereld hebben Vrijdagavond met klem verzocht hun medewerking te kunnen verlee- nen om de baby van Lindbergh op te sporen. Intusschen heeft de politie het onderzoek in üe omgeving van Lindbergh en in het geheele land voortgezet, doch Vrydagavond moest zy toegeven dat het resultaat zoo weinig is dat het geen nut heeft te antwoorden op vragen van de journalisten. In plaats van te antwoorden, hebben de politie autoriteiten beloofd bulletins uit te geven, wanneer er wat nieuws is. Vrydag werd slechts één bulletin uitgegeven, dat de arres tatie meldde van John Brette te Imax in Florida. Deze kon echter aantoonen dat hy met de zaak niets uitstaande had. TRENTON. (V. D.) De politie heeft thans een oproep gepubliceerd, waarin alle inlich tingen worden gevraagd die zouden kunnen leiden tot opsporen van de vermiste baby Er wordt de nadruk op gelegd, dat de politie gaarne, ongeacht uit welke bron, alle inlich tingen zal ontvangen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 13 MAART 1932. BKESKENS 9.30 uur De Heer Iz. VERDUIJN. 5.30 uur: Ds. CASTELEIN. GROEI) E. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uurDs. VAN KOOTEN. Evang. Lntü. Gemeente. 6.30 uur Da. L. C DUFOUR. OOSTBURG. 11 uur: Ds FABER. SCHOONDIJKL 9.30 uur Ds. SNIJDELAAR. IJZEN DlJKE. 9.30 uur: Ds. CASTELEIN. BUITENGEWONE DIENSTEN. (Glacisstraat). Vrydag 18 Maart 7.30 uur Ds. VAN NEERBOS, van Ter Neuzen. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 12 Maart 1932, 12 uur. De beurshandel was heden byna geheel tot stilstand gekomen, terwül de koersen byna algemeen enkele punten lager kwamen, voor namelijk onder invloed van de flauwe ten- denz in Wallstreet en de ongeanimeerde stemming op de productiemarkten. Bovendien kwam de onzekerheid aangaande den uitslag: van de morgen te houden verkiezing in Duitschland de tendenz niet ten goede. In Koninkiyken werd nog op bescheiden schaal handel gedreven, waardoor het fonds 2 la ger kwam. Unielevers verzaakten eenige be weging. De eerste noteering was 4 lager, doch een deel van het verlies kon worden In gehaald. Aku's en Acoustisk lagen buiten de belangstelling. Suikerwaarden liepen terug. Rubberaandeelen waren zoo goed als onver anderd, terwyi Scheepvaartaandeelen, Myn- waarden en Tabakken volkomen veronacht zaamd waren. Amerikaansche fondsen flauw in navolging van Wallstreet. Duitsche obli gaties lager, terwijl de Nederlandsche soorten op peil bleven. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 12 Maart, 11.30 uur. (Niet officieel). New-York 248.17ï/2 Londen *.01% Eerlijn 59.06 Brussel 34.67% Weenên f 35.50 nominaalParijs f 9.67Zwitser land 48.88%. STOOMVAARTLIJNEN ,3aloeran" (thuisr.) 11 Maart v. Singapore „Costa Rica" (uitr.) 9 Maart v. Barbados „Dempo" (uitr.) 11 Maart van Marseille ..Gaasterkerk" (uitr.) 11 Maart v. Port Said „Kota Radja" 10 Maart van Port Said. Java naar New-York ..Klipfontein" (uitr.) 10 Maart te Zanzibar „Meerkerk" (thuisr.) 10 Maart v. Tientsin „Streefkerk" (uitr.) 11 Maart van Suez AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Zaterdag 12 Maart. Concert „Ons Genoe gen", „de Oude Vriendschap". 8 uur. Woensdag 16 Maart. Litteraire avond, Nutsdepartement, „de Oude Vriend schap", 8 15 uur. Donderdag 17 Maart. Lezing Ned. Christ. Vrouwenbond, Militair Tehuis, 8 uur. Vrgdag 18 Maart. Vergadering Comité van Actie regen wetsontwerpTerpstra, „de Oude Vriendschap". Zaterdag 19 Maart. Propaganda-uitvoering Ned. Arbeiders-sportbond, Grand Hotel Britannia, 8 uur. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut 'e De Bilt. Hoogste barometerstand 769.4 te Malin- head, Blacksod en Hollyhead. Laagst- barometerstand 737.7 te Andanes. Verwachting tot den avond van 13 Maart S In het Noorden zwakke, veranderiyke, later Noordeiyke tot Westehjke wind. Toenemende bewolking. Wellicht eenige neerslag en zach ter. In het Zuiden matige tot zwakke Ooste lijke tot Noordelyke wind. Licht tot half be wolkt. Droog weer. Aanhoudende vorst. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut, De lezers kunnen hieruit de bewegingen van de weergebieden over Westelijk Europa volgen De depressie in de Poolzee kwam naar het Zuiden en verdreef den hoogen druk geheel uit Skandinavië. Evenwel nam de hooge druk ten Westen van Ierland toe en steeg de ba rometer regelmatig in het Oosten en Zuid- Oosten. Terwijl over de Noorsche Zee en Skandinavië een krachtige strooming van luchtmassa's in het Poolgebied zich naar het Oosten begeeft, transporteert de Oosteiyke strooming vanuit het land de continentale koude over Duitschland en onze omgeving tot in het Kanaal. De depressie in het Zuid- Westen is stationnair en verdiept zich, de depressie in het Noorden bracht neerslag op de Noorsche Zee en verminderde de streng heid van de vorst in Skandinav.ë. De schei ding van het systeem van koude Oosten- en minder koude Westen-winden zal zich nog iets naar het Zuiden verplaatsen, zöodat in het Noorden van het land de wind zal krim pen en de vorst doen afnemen.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3