Vlissingsclie Courant VIERDE BLAD A \-ïr/lFl Een ontdekking. 3 - Ons gezellig Tirieoenhoehje 11 t .sten spelen wer- n hun opvattin- ;elijken. In het ddag brengt Motala o.m. de ,noven, een klaar de vorm is be ide de componist r inleiding klinkt t het begindeel in eeft het Zondag- Lcertgebouworkest na een werk van Gilse (Prolog us (Hebreeuwsche est) en de eerste stav Mahler ver- n middag nzent bekend als tgebouw-orkesten gelberg, te Rome oon. Over North ecital. Op het ddag brengt 3-dur) van Dvo- eerste gedeelte dat na een in- i dubbelkoor, dat Zions vertolkt, k van het Mat- us zijn kruisiging en 2) en eindigt Jezus' gevangen- ie krijgsknechten (Matth. 26, vers pent het concert Festouverture, verwerkt en die -apotheosehet Ier o.m. Mozart's ur), een muzikale teld als een echt anten (twee vio- hoorns). Des station Rhapso- en en, als onder lings getoonzette "uch (spreekstem ft een pianotrio se Romande een een harprecital. eerste pianocon- Later op London Regional t met drie dansen de tres picos (de lanjaard de Falla. impressionistische prés d'un faune, pianist Solomon den Russischen >eelt, het concert uit het ballet nski. Kalundborg !gen middernacht >ie piano-trio op. rettes. ft zijn microfoons opera te Antwer- era van den Oos- nberger, Schwan- ;even wordt Over van Kalman. Die KIEZING IN ND. 'g 13 dezer en in zullen alle Duit- ;ion Weenen aan- ition Berlijn, ten- >rkiezing van den De Duitsche msterd tijd) aan- eerst om 22.25 •g echter kondigt it reeds om 19.05 en en deze biedt wal lijkt sans ons is hoogst de vraag og zal bieden. Hij nkaart achter den heer, boer derde sen biedt om aan iter overwegen of en geen iniicli- party met zijn 2 opvattingen zijn ien het opwachten dat geval zaJ het en l sans, pas. 3 as. pas. Of 1 sans, pas, pas, pas. •uwingen, dat wij om, wanneer een [en partner wordt kleur, wij verder geval de openaar n heeft, verwacht tuur lijk nog wat egrijpen, dat men ;emt. t met een kleine espeeld, het spel 'stens worden ge- hartenslagen, 1 gen. Wij zeggen egenspel is het 3 •n. e.hijnlijk en trou- e achter den ope- tenheer en dan is essant om na te oet worden afge- elijk zal worden oet men natuur- jk te werk gaan, de kaarten zooals et spelen natuur- pele dit spei eens f. is geen spellen la. van de van Zaterdag 12 Maart 1932. No. 61. „Heeft iemand ook Poeze-Mie gezien vroeg moeder toen de kinderen dien Zater dagmiddag van een wandeling thuis kwamen. Niemand kon hierop bevestigend antwoor den en nu moeder hun aandacht zoo speciaal op de poes vestigde, viel het ze op, dat ze haar den laatsten tijd zoo weinig zagen, „t Vreemde van de geschiedenis is," zei moeder, „dat ze wel opeens tevoorschijn komt als het tijd is voor eten." „Misschien loert ze op iets, op vogeltjes of zoo," meende Leo. „Dagen achtereen vroeg moeder. Maar Leo meende te weten, dat poezen erg volhardend waren. Moeder wilde het graag gelooven, maar zóó'n groote volharding vond ze zelfs bij poezen niet waarschijnlijk. „Maar als ze dan gegeten heeft, waar gaat ze dan heen?" vroeg Loes. „Ja, wist ik dat maar," zei moeder, „Dan waren we er waarschijnlijk ineens achter, maar zoodra ze haar bakje leeg heeft, ver dwijnt ze weer." „Dan moeten we haar eens achterna gaan," vond Pim en met dit plannetje stemden ze allemaal in. 't Moest nu maar eens uit zijn met die geheim innigheid van Mie. Goed beschouwd kwam het volstrekt niet te pas om iets voor je huisgenooten te verbergen Even vóór ze zouden gaan eten, kwam Poeze-Mie op haar fluweelen pootjes aan zetten. Ze hadden er pas erg in toen ze snorrend om de vrouw heenliep. „Kijk me zoo'n vleister nu eens aanzei Leo. „Straks neemt ze weer de beenen. Maar u moet wachten met haar eten te geven tot wij klaar zijn, moeder, anders ontsnapt ze ons toch nog." Poeze-Mie moest dus wachten en erg naar haar zin schéén dit niet te zijn, want zachtjes miauwend wandelde ze om de tafel. De kinderen maavten vlug voort en na korten tijd kreeg Poeze-Mie haar portie, die ze haastig naar binnen slokte, t Was duidelijk te merken, dat ze zich bijna geen tijd gunde en in een oogenblik had ze dan ook haar bakje leeg gegeten. Na nog even te hebben rond gekeken ging ze zachtjes de kamer door. Het drietal liep achter haar aan. Toen Poeze-Mie dit bemerkte, bleef ze staan en zag om. „Miauw riep ze. Leo beweerde, dat ze zei„Wat moeten jullie doch Pim vond„Stil laten zeggen Vooruit, eindelijk zullen we het zwarte geheim ontsluieren Poeze-Mie sukkelde alweer verder, eerst de voorkamer in en vandaar door de open staande deur naar de gang. Toen ze merkte, dat ook daar het drietal haar volgde, zette ze zelfs een hoogen rug. Dat maakte de vervolgers nog nieuwsgieriger. „Houd je bedaard, Poeze-Mie," kalmeerde Leo. „Ga ons voor en wij zullen zoet volgen." Maar Poeze-Mie verzette geen poot. Haar rug bleef dreigend gekromd en zelfs haar staart nam in omvang toe, wat altijd een duidelijk teeken van haar boosheid was. „Laten we blijven staan of zoogenaamd teruggaan," opperde Loes. „We kunnen dan toch wel opletten waar ze heen gaat en in die richting zoeken we dan." Pim en Leo vonden het een „reuze idéé" en ze deden alsof ze heelemaal niet meer op poes letten. Poeze-Mie merkte het maar al te goed en na nog even, zooals Pim het noemde „den hond uit den boom te hebben gekeken", wipte ze de trap op. Even wachtten Loes en de jongens, doch t was maar een oogenblik. Toen liepen ook zij vlug naar boven. Daar was echter op de gang geen spoor van Mie te zien. In een van de kamers kon ze niet zijn, want alle deuren waren gesloten „Dan is ze nog een trap hooger gegaan," zei Pim beslist. „Nu moeten we haar op zolder vinden." „Heb ik geen gelijk gehad?" riep Leo al triomfantelijk. „Ik heb gezegd, dat ze op iets loerde. Je ziet, het komt uit. Natuurlijk heeft ze e^n paar muizen op 't oog." Met hun drieën klommen ze naar den zolder, maar ook daar was geen Poeze-Mie te zien. „Poes, poes, poeslokten ze. „Kom dan poes l Moet Poeze-Mie melk hebben Lekkere melk Tevergeefs. „De zaak wordt duister, mannen", zei Pim, die zich zoo'n beetje detective waande. „Maar opgeven doen we ons voornemen niet. We zullen en moeten het zwarte geheim ont sluieren. Zoek in holen en gewelvenKijk in kisten en in manden Dat laatste kwam er een beetje nuchter achteraan, maar daar viel Mets aan te doen. „Holen en gewelven" klonk wel indrukwek kend, maar op den zolder waren die niet. Daar stonden doodgewone kisten, koffers en manden en alleen daar diende dus gezocht te worden. Nu, dat deden ze dan ook. Ze speurden naar alle kanten, steeds maar roepende „Poes Poes Poes Voor de variatie riep Loesje nu en dan„Een, twee, drie, kom maar uit je hoknet als by ver stoppertje spelen Opeens gaf Leo een geweldigen schreeuw, waarop de anderen haastig kwamen aan- loopen. „Och klonk het toen als uit één mond en daarna was het heel stil. In een appelkistje achter een groote mand lagen op een oud stuk gordijn Poeze-Mie en.... nog drie kleine, heel kleine grijze poesjes „Miauw Miauwklaagde Poeze-Mie bij het zien van haar drietal en haar heele lijfje trilde van angst. „Hoe is 't mogelijk 1" zei Pim eindelijk. A\ p*- Onder redactie van TRUUS EYGENHUYSEN. „Poeze-Mie heeft kindertjes en daar wisten we niets van. Ze heeft ze angstvallig voor ons verborgen en ik geloof, dat ze het alles behalve prettig vindt, dat we het nu toch weten. Malle Poeze-MieHoe verzint ze het, hè?" „Ik weet wel hoe het komt," zei Loesje zacht. „Poeze-Mie heeft nog eens een keer kleintjes gehad. Toen was ze nog niet bij ons, maar bij dien boer, van wien we haar ge kregen hebben. En die boer heeft de kleintjes De jongens knikten. Ze wisten wat Loes bedoelde. „Zoo'n gemeene streek I" barstte Leo los. „Daar heeft Poeze-Mie natuurlijk erg ver driet van gehad en nu heeft ze haar kinder tjes voor dat gevaar willen beschermen." „Ja", zei Loes. „Wat is dat mooi en lief, hé? Net als bij een echte moeder." Ze werden er allemaal stil van. „Maar hier blijven kunnen ze toch," zei Pim eindelijk, „t Is te koud voor ze en Poeze-Mie hóéft niet bang te zijn. Wij zullen haar kleintjes geen kwaad doen." „Natuurlijk niet," beaamden de anderen. „Kijk, ze merkt het al." Werkelijk werd Mie rustiger. En toen Pim het waagde het kistje op te lichten, bleef ze kalm liggen. Alleen legde ze haar poot over de drie kleintjes, die als ballen ineen gerold lagen en dat beschermende gebaar ontroerde allen. Moeder keek niet weinig verbaasd toen ze zag waarmee de kinderen kwamen aan dragen, maar gelukkig vond ze het dadelijk goed de kleine poesjes te houden. En 't was alsof Poeze-Mie d'.e beslissing hoorde, want dankbaar streek ze haar kopje langs moeder's hand toen deze even de kleine poesjes streelde. Ons leuk 'Raadselhoekje Kijk eens of je je naam kunt ontdekken onder de kinderen, die 5 goede oplossingen hebben ingestuurd. Daar komt het lijstje aanJac. de Visser, A. Rijkse, Catho van Oijen, Annie van Oijen, Een kind zonder naam, Warempel nog een kind zonder naam, Greta Meekels, Dientje de Nooijer, Lena Donze, Neeltje van Gelderen, Cornelis van Gelderen, Marie van den Boogaard, Hende- rina Schout, Nellie Adriaanse, Nellie Stroo, Henderina Adriaanse, Lea Timmerman, Saartje de Rijke, Mientje Goedhart, Neeltje de Ridder, Nita Hoogeveen, Adrie de Ridder, Marietje de Ridder, Loekie van den Berg, Klaas de Nooijer, Gilles de Nooijer, Jo Poppe, Marie du Pon, Annie Muller, Marie Kopmels, Mien Moeliker, Nog eens een kind zonder naam, M. Buurman, Catrientje Fagg, Corrie Molenbroek, Nellie Molenbroek, Piet Louwer- sen, Angèle Vanhoutte, Dora de Vos, Marietje Kemeling, Ploni Bostelaar, Cato Rondel, Stientje Rondel, Coen Hulleman, Mies Linse, Lisa Hulleman, M. van Beusichem, Annie (Hoe heet ze nog meer?), P. Jongepier, Janna de Nooijer, Betsie Minderhout, H. Meijers, Laurina MeiJers, Jo de Wijze, Jan van Haveren, Anna de Groene, Christina de Groene, Adrie Jongepier, Willem Jongepier, Nelly Peeman, Tini van der Hof, Piet van der Hof, Matthijs Breel, Toos Bode. Annie van Vlaanderen, Jeanette Daalhuizen, Gretha de Vries, Beppie Louwerens, Maatje Ardewijn, Adrie Geldof, Jannie de Bruijne, Mina Sohier, Corry de Hondt, Jeanne Tabbernee, Louis van Vlaanderen, Frans van de Velde, Thomas Fagg, Allda Krijger, Koos de Geus, Gien de Bruijne, Janus Hollebrandse, Nellie Sinke, Annie den Burger, Clazina Blomme, Sietje van der Most, Gretha Spanjer, Letje Maljers, Anna van Boven, Loranda van den Hemel, Dina LoekemeJjer, Janna Loekemeijer, Marie- Jeanne Smits, Lies Fagg, Sanny Biesma, Emmy Visser, Wia Wijnders. 4 goede oplossingen stuurde Cor Kerpestein. 5 goede oplossingen stuurde Frits Somme- ling De oplossingen zijn1. De pot verwet den ketel, dat hij zwart ziet. 2. Dienstbode. 3. Alkmaar. 4. Rozendaal. 5. Marie en Arie. Nieuwe raadsels. De oplossingen moeten weer uiterlijk Dinsdagavond aan het bureau van de krant zijn. Op de enveloppe of bet netjes dichtgevouwen briefje moet staan Aan ons leuk Raadselhoekje, de Vllssing- sche Courant" te Vlissingen 1. Wat is een Lek-ker-ker-ker (Ingezonden door Clazien Blomme) 2. X..« is geen dame. X... is een zwemvogel. X... is een stekelig dier. X... is een kleur. X... is een hoofddeksel. X».. zijn deelen van den dag. X»** is een betaalmiddel. X... is een deel van een fornuis. X'»» is een boomsoort. X.»« is een stad in Duitschland. X... is een getal. X-.. is niet vierkant. X... is een deel van een huis. Op de kruisjesUin komt, van boven naar beneden gelezen, een polder in Noord-Hol land te staan. (Ingezonden door Greta Meekels) 3. Schrijf eens onder elkaar, elk woord van 4 letterseen verscheurend dier, een voor name stand, een grappig dier in 't meervoud, een sieraad en een ontkenning. De begin letters vormen, van boven naar beneden ge lezen, een plaats in ons land. (Ingezonden door Dientje de Nooijer) 4. Verborgen Europeesche landen Houd op met plagen, bengelanders zal ik je leeren Het was een aardig span, Jetje en Rietje. (Ingezonden door Gien de Bruijne) 5. Op welke stoel kan men niet zitten (Ingezonden door Jannie de Bruijne) Topsy. Prins ziet er niet zoo uit als Polly. Prins heeft alleen maar een donker bruin ruggetje. Verder is hij wit. Soms zeg ik tegen hem „O, o, wat zien je witte over- hempje en je witte sokjes er weer groezelig uitZe moeten maar weer eens gewasschen worden." In een ommezientje is hij dan ver dwenen, want wasschenbrrr Loranda van den Hemel. Hartelijk wel kom. Maar je mag wel wat zuiniger doen met papier, hoor Danseresje. Je raadseltjes heb ik nog. Wanneer ze een plaatsje krijgen, kan ik niet zeggen. Dat hangt heelemaal af van de sa menstelling van een heele* nieuwe serie raad sels. Let maar op op een goeden dag zie je ze wel verschijnen. Tweemaal in de week een Kinderhoekje Je wenscht me daar nogal watJa, die plaatjes teeken ik zelf. Heb je dat van het zieke muizenkindje gekleurd? Dag Danseresje Word je nooit eens moe van al dat gehuppel en gedraai Goudlokje. Ik woon heusch niet midden in de stad. Als je eens bij me was, zou je je misschien verwonderd afvragen of je nu heuscli wel in die groote stad Amsterdam zat. Want ik woon in de Watergraafsmeer, dat is een heel stil gedeelte aan den buiten kant van de stad.. Zomers hoor ik de koetjes loeien uit het naburige weiland. Wat een beelderig postpapier. Toch hoop ik maar, dat dat jongetje, dat bezig is een vlindertje te vangen, er nooit een in zijn netje krijgt. Een vlindertje moet in de vrije natuur kunnen rondfladderen. Daar is het voor in de wereld gekomen. Famke. Hartelijk welkomHoe kom je aan dit schuilnaampje Hinkelaartje. Neen hoor, mijn beenen zijn geen 8 jaar oud, maar bijna 82. Dat is een heel verschil, hè? Blokschrift vind ik wel erg mooi. Zou je er nu nog iets van kennen Melkmeisje. Ja. „Het vonkende vuur" ken ik wel. Ik heb het zelf. Wat is het mooi, hè Wees er maar heel zuinig op. Er staan vele dingen in, waarvan je wat leeren kan. Wan neer ben je jarig 't Is heel verstandig van je om op je verlanglijstje een paar boeken te schrijven. Boeken zijn trouwe vrienden, die ons nooit in den steek laten. Neen, Prins lust geen oliebollenWat een oliebolletje, hè Maar zijn vrouw wel. Hè, ze krijgt er al trek in als ze er aan denkt. Zwemster. Neen, die woorden kan ik niet vertalen, maar ik heb dan ook nog nooit Maleiseh geleerd. Die taal leer je gewoonlijk alleen als je naar Indië gaat en zoover heb ik het nog nooit gebracht. Fijn voor die Toetie, dat de kostschool toch nog zoo mee valt. Hoe loopt het verder met haar af Gaat ze nog wel eens naar Indië en haar vader terug Madeliefje. Madeliefje is in 't Fransch p&querétte, ook wel marguerite. Het laatste beteekent ook margriet, op welke bloem een madeliefje dan ook heel veel lijkt. Weineen, het is heelemaal niet erg, dat je zooveel vragen stelt. Vraag maar gerust. Maar nu de antwoorden op die vragen, want daar gaat het toch maar om. Daar komen zeIk heb maar één zus en twee broers. Ja, ik ben ook de jongste. Rekenen vond ik op school wel een prettig vak, maar van opstellen maken hield ik toch nog wel meer. Welk cijfer heb jij voor rekenen Voetballer. Hartelijk welkom! Speel je al in een echte voetbalclub? Doornroosje. Ik wou, dat ik je dat versje eens kon hooren zingenWaren we nu maar al zoo ver, dat iedereen zich voor de radio mocht lwten hooren, hè Goudhaartje. Nog wel gefeliciteerd met vader's verjaardag. Je was dien dag zeker wel blij, dat je nog niet naar school mocht, is 't niet Met zoo'n feestdag is het heerlijk thuis te zijn. Wanneer moet je weer voor den dok ter verschijnen Ik denk wel, dat hij je dan permissie geeft om naar school te gaan. Maardaar moet je zelf ook je best voor doen door flink te eten en nu en dan nog e°ns wat te rusten. Doe je 't? Blondkopje. O, o, wat een drukke re- petitietjjd Is hij ïu achter den rug of heb je nog éeh overseint je in 't zicht?. Paddenstoeltje. Een bruin paddenstoel tje Goed zoo. Ik ou dat bruine Padden stoeltje Zondags wel eens willen zien. In de week is het zeker nu eens een rood en dan weer een blauw of een grijs paddenstoeltje, hè Den Haag lijkt wel een beetje op Am sterdam, tenminste wat de drukte betreft. Overigens heeft Amsterdam meer het voor komen van een handelsstad. In Den Haag is ook een koninklijk paleis, hoor. Op 't Noord einde, weet je wel Ook is er een Bijenkorf. Ben je daar nog niet in geweest Vraag eens aan oma of ze er met je naar toe wil gaan als je bij haar logeert. Er is daar een erg grappige trap, waar je maar stilletjes op gaat staan. Je wordt dan vanzelf naar boven ge trokken. Kokie. Daar heeft broer gelijk in. Je behoeft niet bang te zijn voor een hond. Als je een hond niet plaagt of op een andere manier kwaad doet, zal hij jou ook niets doen. Een hond is een erg vredelievend dier. Dat hy wel eens drukte maakt en blaft en dolle sprongetjes uitvoert, is heusch niet een teeken, dat hij boos is. Biskwie. Neen maar, wat een leuk ver haal zit er aan dit naampje vastWat zou ik je graag eens hebben willen zien toen je daar zoo mooi met die witte haren en die ouderwetsche jas was uitgedostHoe heette het stukje waarin je zoo moest optreden? Jeannette Daalhuizen. Vind je bood schappen doen op Zaterdagavond niet ple zierig Nu, dat vond ik vroeger wel, hoor Ik mocht altijd mee boodschappen doen en ik kon wel huilen als we er gauw mee klaar waren. Die Jannie de Jongh is het ver gaan zoeken, hoorHoor je nog wel eens iets van haar Goudsbloed. Had je iets van Prins willen hooren Nu, dan vertel ik je dit keer wat over hem. Is dat goed? In de eerste plaats is hij erg lief. Hij haalt wel eens streken uit en is ook wel eens ongehoorzaam, maar dat doet hy toch nooit om te plagen. Als ik uit ben geweest en ik kom thuis, springt hy als een dolleman om me heen en hij rust niet eerder vóór ik hem even heb aangehaald. Dag hoorPrins geeft je ook een pootje. Duinroosje. Hartelijk welkomZorg maar, dat dat hoekje op school je nooit terug ziet, tenminste niet van zoo naby. Toetoe. Weer hartelijk welkom Arabella. Ook al van harte welkom Moeder mag je best een beetje helpen. Ze zal het wel zóó doen, dat je op 'fc eind toch zelf de oplossing van ieder raadsel vindt. Babbelaarster. Dat is me een stelletje, hoorIk hoop maar, dat die arme groente man geen schade heeft geleden door die dolle kuren van Rookworst en Pukkel. Grap pen uithalen is best, maar het mag nooit gebeuren ten koste van anderen. Heeft die agent ze heusch bekeurd En moesten ze heusch allemaal voor 't gerecht komen Ik ben nieuwsgierig hoe ze zich toen gedroegen. Vlindertje. Ik heb wel even om dat grapje moeten lachen, maar toch vind ik het niet erg geschikt om in ons Kinderhoekje te plaatsen. Over t geheel genomen is het nogal griezelig en er zyn heel wat kinderen, die daar niet tegen kunnen. Die gaan er akelig van droomen en dat moeten we maar niet op ons nemen. Dag Gezellig, dat je vriendinnetje meedoet. Klaproosje. Prinsje Middelsoort laat het dierenvriendinnetje harteiyk groeten. Zonnebloem. Hoe oud jy wordt? Laat eens kijken.... twaalf jaar! Heb ik het goed? 'k Hoop maar, dat we gauw mooi weer krygen en dat de Lentekoningin alles in een feestelyk kleedje steekt. Dan kan het een heerlijke Paaschvacantie worden. Keukenprinsesje. Polly? Dat is een hondje van een der vriendinnetjes, waarmee Prins graag vriendschap zou willen sluiten. Maar dat moet natuuriyk vriendschap op een afstand worden. Jammer, dat hondjes elkaar geen briefjes kunnen schrijven, hè Groeten aan de vele zussen en het ééne broertje. Sneeuwwitje. Zeg eens, jullie gaan dan toch zeker niet midden in de stad turnen, hè Ik zou anders bang zyn, dat jullie met het zwaaien en springen in een der mooie winkel-étalages terecht kwamen. Dat zou me wat wezen Repelsteeltje. Zeg eens kaboutertje, je hebt je naam niet volledig vermeld, alleen maar je voornaam, en dat is natuurlijk niet voldoende. Een volgend keertje ook om je achternaam denken, hoor] Ja, die bloemen zyn heel duur. Ze hebben dan ook een zeer byzondere verzorging noodig en er is altijd veel kans, dat ze mislukken. Hoe oud ik ben Byna 21 jaar ouder dan jij. Tel eens op. Roep je niet„O tante Truus, wat is u al oud 1" M. van Beusichem. Een Voetballer heb ben we al, je zal dus een ander schuilnaampje moeten bedenken. Wil je er graag het voet balspel by genoemd hebben, dan zou je ook Voetbalspeler kunnen heeten of Goaltjes- maker. Want goaltjes maken doe je toch ook als je voetbalt, hè Of kunnen jullie den bal nooit „goal" krijgen Die poes't Zal me een gezicht zijn geweest met dien bril Ik denk, dat ze by zichzelf heeft gedacht ,,'k Ben blij, dat ik zoo'n ding niet behoef op te hebben, 't Zou me veel te hinderlyk zyn by het springen op muurtjes en in boomen." Rozenknopje. Harteiyk welkom't Is gezellig om er ook een Tholensch vriendin netje bij te hebben. Vertel eens iets van Tholen, want daar ben ik nooit geweest. Je hebt het duifje aardig uitgeteekend. Je houdt zeker veel van teekenen, hè Dwergje. Hartelijk welkom Maar in 'fc vervolg ook je naam in Je briefje vermelden, hoor Gelukkig zag ik hem nog net op de enveloppe staan vóór deze de prullemand in ging. Scherpschutter. Hartelijk welkom Juist, ik ben, zooals je dat met zoo'n deftig woord noemt, „schrijfster". De verhaaltjes, die je in dat blad hebt gelezen, waren ook van mij, dat heb je goed opgemerkt. Nu lees je het niet meer. Dat zou ook niet meer kun nen, hè 't Is opgeheven. Je veroorzaakt toch geen narigheid met je buks Ik zou wel eens willen weten wat je er altijd mee doet. Witlokje. Ik zou graag van moeder's uit- noodiging gebruik willen maken, maar.ik woon niet in Vlissingen. En om nu om een kopje thee een reis te maken van Amster dam naar Zeeland en weer terug, dat is toch wel een beetje erg kras, hè Maar als ik eens in Vlissingen moet wezen, dan "help ik je aan dat beloofde kopje thee herinneren, hoorMaar schenk het nog maar niet in. t Zou anders veel en veel te koud worden, want voorloopig zal er van die reis nog wel niets komen. Bruinoogje. Ik ben toch benieuwd hoe het verder met die Tonnie en Loesje afloopt. Ik hoop maar, dat Loesje nog bijtijds dat akelige snauwen en grauwen afleert en ze in den waren zin van het woord een vriendin netje van Tonnie wordt. Een gouden hor loget Is me nogal zoo eventjes iets Maar ik ben biy, dat Je moeder's be2waar inziet. Voor drie gouden horloges moet je wel een heel kapitaaltje bezitten. Wat komt er dan nu bovenaan de verlanglijst te staan Zilverlokje. Dat was dus toch nog een flinke brand Hè, akelig, hoor. 't Is mooi postpapier. Maar tegen dat jongetje, dat met zyn netje een vlinder achterna rent, zou ik graag willen zeggen „Rakker, wil je dat wel eens latenEen vlinder vindt het heelemaal niet plezierig om gevangen te wordenZou jy het prettig vinden om ergens te zyn op gesloten en nooit meer In de vrije natuur te mogen komen?" Turnstertje. Ja, als je een raadseltje hebt bedacht, mag je het bU de raadsel oplossingen sturen. Als het dan goed is, wordt het op een goeden dag geplaatst. Veel plezier in den optochtKyk maar goed je oogjes uit naar aJ die mooie étalages, maar vergeet daarby niet te letten op waar je je voetjes plaatst. Met je neusje op de straat te botsen is zoo'n pretje niet. Mitzi Green. Fyn, dat je ook weer eens iets van je laat hooren. Je briefje van de vorige week is te laat ingekomen. De brieven waren toen al op weg naar Amsterdam. Jam mer. Je zult wel vergeefs naar je naam heb ben uitgezien. Korfballen is een prettige sport. Ik heb er vroeger ook aan meegedaan. O, o, wat zagen we er vaak uit als het ge regend had en het veld doorweekt was Tegenwoordig heb je prachtige asphaltbanen. Of spelen jullie ook nog op een veld Snoepstertje, Natuurlijk mag je weer meedoen. Hoe gaat het op school Zijn vader en moeder tevreden over de rapporten, die je thuisbrengt Neen, dat boek van Suusje ken ik niet. Heeft ze veel avonturen beleefd by 't kampeeren? Ja, ik heb heel wat boeken. Wel een paar honderd, maar 't zijn niet alle maal boeken, die je prettig achtereen uitleest, hoor. Willy Fritsch. Hartelyk welkomLang zamerhand krygen we een hoekje van be roemdheden. Want je weet toch wel wie de persoon is, waaraan jy je schuilnaampje ont leent, hè Hoe heb je er het proefwerk af gebracht? Daar moet je me maar eens iets van vertellen. Lilian Harvey. Ja, daar ben ik ook wel eens geweest. Ik houd erg van bosch. En jy M. Buurman. Hartelijk welkom Kapstertje.Dat Is een leuk naampje Als ik geweten had, dat jy een kapstertje bent, had ik vandaag niet naar de kapster gegaan, waar ik altyd heenga. Want ik heb er heel lang moeten wachten en aan wachten heb ik een hekel. Of zou ik bij jou ook lang hebben moeten wachten Maak je vriendin netje maar een standje ze heeft haar naam vergeten. Vergeet-my-nietje. Ja zeker, Den Haag ken ik wel Ik heb er zelfs gewoond. Eigen lijk was het in Scheveningen. Maar niet lang, hoor. Een half jaartje maar. Vindt je broer het niet ongezellig om zoo ver van huis te gaan Maar misschien heb Jij hem beloofd hem vaak gezellige brieven te schrijven. Dat zal hem een prettige afleiding bezorgen. Waschvrouwtje. Dat was dus een plot selinge logeerparty. Ik denk, dat oma het wel prettig vond opeens haar kleindochtertje bij zich te krygen. Jammer, dat het door zulke droevige omstandigheden kwam. Hoe is het nu met tante? Ben je al flink opgeschoten met het in orde maken van de zomerkleertjes van je poppenkinderen Viooltje. Ik kan best begrijpen, dat moe der erg bedroefd was om dat vogeltje. Wat moet dat een lief diertje zyn geweestIk denk, dat jullie er allemaal veel van hebben gehouden. Is 't al lang geleden, dat jullie het hadden Neen, een poes heb ik niet. Alleen een hond. „Dag Viooltje", zegt hy. „Ik heet Prins. Vind je dat geen mooie naam? Als ik pas gewasschen en gekamd en geborsteld ben, dan wil ik altyd hebben, dat ze Hoog heid tegen me zeggen. Maar myn vrouw houdt zich nooit aan dien wenschdat vind ik erg flauw van haar." Borduurstertje. Jij wordt zoo lang zamerhand een handig helpstertje van moe der. Is 't zoo niet, moeder Fyn. dan kan u ook eens een uurtje rusten of een werkje doen, dat u erg prettig vind en waarvoor u

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 11