Courant ENS! TWEEDE BLAD ikt te worden I 20a vertentïën Iburgsche i. Stoomvaart GEMEENTEBESTUUR NEDERLAND EN BELGIE. FEUILLETON Het gouden stilzwijgen BINNENLAND g >eken van krant, die de Philips troeg. De iteiten op eens: de schakeling ar vooruit, len Philips en op dit Europa ere klank ker wordt iet eenige ogelijk is. Jo. 2109, 0 Inr van IS refrls ii meer 15 cent huur moderne t PAKHUIS aats, achier uit- ienwoninj>. T. B, Bureau nanl". ïelte {TtUR Dudelijk artikel, e. Blieven let ers iss. Courant". vraagt van par- r leen voor mo- en afloss ng bi| msi. Brieven lett. Courant'. lekwame 11SII-R. T. W., bureau burg-Rotterdam /gen plaatsen PASSAOIKRS, EN VEE Vbdd v m uur 8 8 8 e Bekomen ransport- en Esp eD G VOS relet v HOORN Tel 153 iKHOin Tel 282 1EK relet 101 v Kolt. VIII Ullf 8 8 8 van de van Maandag 29 Februari 1932. No. 50. VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat voor een leder ter gemeente-secretarie ter inzage is nedergelegd het besluit van den 29en Febru ari 1932, waarbij door hem, wegens het ont slag inzenden door den heer W. L. Huson, is benoemd verklaard tot lid van den Raad de zer gemeente, de heer A. Cappon. Vlissingeri, den 29 Februari 1932. De Voorzitter voornoemd, VAN WOELDEREN. Uit Brussel wordt door Reuter gemeld, dat binnen enkele dagen besprekingen zullen worden geopend trsschen vertegenwoordigers van de Belgische en Nederlandsche regeerin gen. Deze besprekingen betreffen ten eerste het vestigingsverdrag (het verkeer, verblijf van onderdanen van het eene land in het andere, werkzaamheid van industrieele en handelsondernemingen en vrijstelling van dienstplicht onder bepaalde omstandighe den) ten tweede de conventie tot vermijding van dubbele belasting ten derde het Neder- landsch-Belgisch Scheepvaart- en Handels verdrag (moderniseering van het tusschen beide landen bestaande verdrag van 1865). De R-correspondent van het „Handelsblad" teekent hierbij aan Inderdaad zal een der volgende dagen een Nederlandsche delegatie onder leiding van dr. J. A. Nederbragt, hoofd van de afdeeling economische zaken van het departement van buitenlandsche zaken, naar Brussel vertrek ken om daar te onderhandelen over een drie tal onderwerpen, te weten 1. een nieuw handelsverdrag ter vervanging van het thans nog bestaande, dat zeer onvol doende is 2. een vestigingsverdrag 3. een verdrag ter vermijding van heffing van dubbele belasting. Wat nu het eerstgenoemde punt aangaat willen wü er even op wijzen, dat de uitdruk king „moderniseering van het handels- en scheepvaartverdrag van 1865" door Reuter gebezigd, in zooverre niet juist is, dat men een geheel nieuw verdrag in de plaats van de thans geldende regeling in het leven wenscht te roepen. Daarover zijn reeds eeni- gen tijd onderhandelingen gaande, gelijk men ook heeft kunnen vernemen uit wat onlangs hieromtrent in de commissie voor handels verdragen is medegedeeld. Wij wezen er trou wens reeds in ons ochtendblad van 1 Jan. jL op, dat men wellicht het sluiten van een han delsverdrag met België kon verwachten als een der eerstvolgende stappen na de nog vlak op het laatst van 1931 tusschen de Neder landsche en Belgische regeeringen gesloten overeenkomst, waarvan het oogmerk was, el- kaars handelsbelangen zooveel mogelijk te ontzien bij het eventueel uitvaardigen van be lemmerende in- en uitvoermaatregeïen. Zooals opgemerkt zal de delegatie thans te Brussel besprekingen gaan voeren, niet slechts over het sluiten van een nieuw han- delstractaat, maar evmeens over een con ventie tot vermijding van dubbele belasting en over het aangaan van een vestigingsver drag. Met betrekking tot dit laatste zij nog op gemerkt, dat gewoonlijk bepalingen betreffen de het recht van vestiging en wat daarmee samenhangt of kan samenhangen een plaats in handelsverdragen vinden. Soms worden er echter ook speciale over eenkomsten gesloten, zooals het vestigings verdrag tuschen Nederland en Duitschland van 19 Febr. 1904. Blijkbaar wil men thans een zelfden weg ten aanzien van België be- Roman door HENRY BORDEAUX. 30) Zou hij het nu eindelijk gaan verbreken? Zonder zich naar haar te wenden,, raadde hij, dat zij van schrik vervuld was. Zij moest zich inwendig afvragen „Wat wil hij van Waarom heeft hij mij hierheen ge bracht Hadden wij niet goed gevonden 's avonds ieder onze eigen kamer te betrek ken?...." Maar zelf onderging hij een bui tengewone ontroering. Hij wilde spreken, maar hy kon niet. Meer dan het zwijgen van het late uur verzegelde het aanhoudende zwijgen van Germaine hem den mond. Toch had hy het begrepen, dat het woord, het welk den leugen moest vernietigen, niet af hing, nooit afgehangen had van uiterlijke gebeurlijkheden, noch van plaatsen, noch van het te bewaren geheim, maar enkel en alleen van hem. De bekentenis had noch een omlijsting noch een voorspel noodig. Wat hij te zeggen had, dat was het woord, dat hem bevrijden zou en dat hem terug zou geven üiet het hart, dat hij nooit verloren had, maar het vertrouwen en den vrede van deze vrouw, wier leven en geluk hem voor altijd waren toevertrouwd. Uit alles overdacht hij en hjj zweeg. En wandelen en dus de aangelegenheden inzake het recht van vestiging enz. niet in het han delsverdrag maar in een afzonderlijke over eenkomst opnemen. Het „Utr. Dagblad" verneemttijdens het verblijf van minister Beelaerts van Blokland te 's-Gravenhage moet de beslissing omtrent de concessie van het Moerdijk-kanaal zijn gevallen. In verband daarmede heeft de Ne derlandsche officieuse onderhandelaar de noodige instructies ontvangen. Zooals men weet, hebben de vroegere besprekingen tus schen de heeren Colijn en Van Cauwelaert deels te Londen plaats gevonden. Nader vernemen wij, dat de overeenkomst tusschen de Nederlandsche en Belgische on derhandelaars omtrent het nieuwe Moerdijk kanaal reeds een, den heer Beelaerts verbin dende, kracht had verkregen, vóór de onthul ling van „Het „Dagblad van Noord-Brabant". Het tracé, waartoe men zich verbonden had, voorzag in een directe verbinding, geheel bui ten de natuurlijke vaarwegen om, en is dót tracé, hetwelk gepubliceerd is op het ver beterblad van het rapport-Segers. Toen er sterke reactie op die onthulling kwam, is men gekomen op het, bij de beantwoording van de interpellatie de Savornin Lohman door den minister geopperde denkbeeld, om het kanaal te verleggen door de slikken van Hinkelen- oord. De redactie van het „Utrechtsch Dagblad" voegt aan dit bericht toe Het schijnt ongelooflijk, dat de minister van buitenlandsche zaken, ondanks zijn stel lige beloften en ondanks het hevige verzet van Rotterdam en Brabant, toch dit heillooze plan zou willen doorvoeren. Wij plaatsen ech ter het bovenstaand bericht, omdat het ont leend is aan een bron, die tot dusver juist bleek ingelicht. Is het echter juist, dat de regeering zich op het hoofdpunt, de aanslui ting op Antwerpen door een gesloten kanaal gebonden had vóór de interpellatie de Savor nin Lohman, dan rijst de vraag, waarom de regeering dan nog, na die interpellatie, aller lei conferenties met belanghebbenden heeft gehouden, op grond van de door haar gege ven verzekering, dat zij ter zake nog vrij stond. „Het Vaderland" schrijft Beslist is er nog niets en de bewering van het „Utr. Dagblad", dat de minister gebonden zou zijn, is onjuist. Er wordt onderhandeld, niet over één en kele questie, maar over een heel complex van Nederlandsch-Belgische quaesties. De ver schillende technische en economische onder handelaars hebben daarbij allerlei voor ontwerpen en ontwerpen gemaakt. Dat deze geparafeerd zouden zijn of zelfs onderteekend, is waarschijnlijk, maar bindt niemand, geen ministers, geen regeering, geen land. Er kan alleen uit blijken, dat op een zeker oogenblik bepaalde onderhandelaars bepaalde mogelijk heden hebben onder de oogen gezien. Natuur lijk zijn zulke stukken niet zonder beteekenis voor den verderen gang der onderhandelin gen. Men mag het belang er van echter ook weer niet overdrijven', vooral niet bij deze onderhandelingen, wavrby over geen enkele quaestie afzonderlijk kan beslist worden. Ne derland eischt een regeling der verschillende aanhangige quaesties van het heele com plex op den grondslag van reciprociteit en compensaties. Natuurlijk kan men niet alle quaesties ineens en door elkaar bespre ken. Bij de voorbereiding moet alles afzon derlijk beschouwd worden, maar de beslis sing valt uitsluitend over het geheel. Wij hebben daar trouwens reeds op gewe zen op den dag na de jongste interpellatie- Lohman. Maar toen ook hebben wij reeds ge zegd te betreuren, dat de regeering niet krachtiger opkomt voor de politiek van een Nederlandsch-Belgische overeenkomst, die voordeelen oplevert voor beide partijen. Ook zonder diplomatieke geheimen te verraden, zou men misschien toch wel kunnen vermijden, dat de strijd rondom het verdrag zich geheel op een enkel punt concentreert, waardoor de politieke atmosfeer opnieuw dreigt bedorven te worden. Ten slotte willen wij nog een bericht tegen spreken, dat in zekere belangstellende krin gen de ronde doet en volgens hetwelk dr. Colijn Vrijdag naar Londen zou vertrokken zijn, teneinde de onderhandelingen met de Belgen voort te zetten. Van zeer bevoegde zijde is ons verklaard, dat dr. Colijn welis waar naar Londen vertrokken is, maar om redenen, die met de Nederlandsch-Belgische quastie volstrekt niets te maken hebben. zij aan zij gezeten waren zij beiden ten prooi aan een onnoemelijken angst. Toen nam hij, om uit die vreeseljjke ver- dooving op te staan, haar hand en sprak haar aan Germaine..., Zij gaf geen teeken van tegenstand. Haar hand was levenloos en ijskoud. Wat ben Je koud, sprak hij nog. Wil je naar binnen gaan Zooals je wilt. Reeds was zij klaar om op te staan en dan zou alles weer afgeloopen wezen. Neen, neen, vroeg hij opnieuw, neen, nog niet. En omdat zijn lippen weer geopend waren voor heel gewone vriendschapsbetuigingen, kwam hem eindelijk het verlossende woord te binnen en hij voelde zich gered Germaine, ik smeek je, bevrijd mij van het kwaad. Zij legde geen verband tusschen deze woorden en die van het Onze Vader en zij dacht aan een physiek kwaad, Wat kwaad deert je vroeg zij, reeds ongerust over zijn gezondheid. Het kwaad dat ik je gedaan heb. Nu antwoordde zij niet. De hand, die hij vasthield bleef niet langer onbewogen. Maar hy was te veel beziggehouden door hetgeen hy zeide om aan het beven van die hand te kunnen weten, wat zy voelde. Daar zy niet antwoordde, fluisterde hy Germaine, vergeef mye De komst van de „Van Galen" te Shanghai Zaterdag seinde Aneta uit Shanghai Behalve dat enkele Nederlanders dienst doen als vrijwilligers voor militaire- en poli tiediensten gaat de Nederlandsche kolonie rustig haar dagelijkschen gang. De komst van de „Van Galen" geeft zeker heid en een gevoel van rust by eventueele evacuatie, welke dan ordeiyk zal verloopen. Evacuatie wordt echter niet verwacht. Een enkele uitzondering daargelaten weige ren de dames hun echtgenooten in den steek te laten. De consul-generaal trof in overleg met en kele leden der Nederlandsche kolonie prac- tische voorbereidingen voor het geval de toe stand verergert, doch in het algemeen ver trouwt men dat toepassing daarvan niet noo dig zal zyn. De kooplieden overdenken of de verzeke ring voor de eerste maand oorlogsrisico, welke eerstdaags vervalt, verlengd moet worden, zy voelen weinig lust om alleen voor de premie voor het oorlogsrisico te werken. De korting-op de schadeloosstelling van Kamerleden. Het Tweede Kamerlid Van Vuuren had megedeeld, dat de leden der Tweede Kamer op hun door de Grondwet vastgestelde scha deloosstelling vrywillig 3 procent korting hadden aanvaard, behoudens de leden van één fractie. Van welingelichte zijde verneemt nu „de Volkskrant" dat de voorgenomen vrywillige korting bedraagt 4 procent en met die ééne fractie de sociaal-democratische bedoeld moet zijn. Of ook de communisten geweigerd hebben toe te stemmen in een korting op hun schadeloosstelling, kon men het blad niet met zekerheid zeggen. Bezuiniging by de P. T. T. Als bezuinigingsmaatregel zal by de poste rijen, telegrafie en telefonie het noodige ver richt worden om de formaties in verschillen de rangen strikt te beperken tot de behoeften van den dienst, zooals zy thans gezien wor den, zoo noodig door her-groepeering van werkzaamheden en toebedeeling van taken aan ambtenaren van lageren rang, als de dienst zulks toelaat. Aangezien het overcompleet by het tele graafpersoneel groot is, zal in de eerste plaats aan dat personeel gelegenheid wor den gegeven op verzoek ontslag te bekomen met toekenning van wachtgeld, in de tweede plaats zal dit worden overgeheveld naar an dere dienstonderdeelen, zooals de posteryen en wat de vrouweiyke telegrafisten betreft naar de telefonie. De begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw. Aan de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag der Eerste Kamer over de rijksbegrooting voor 1932, hoofdstuk binnen- landsche zaken en landbouw, ontleenen wy het volgende De minister is in overleg getreden met zijn ambtgenoot van waterstaat over de bepaling van begin en einde van den zomertyd. Dit overleg is nog niet geëindigd. Moeiiykheden in het financieel beheer van de kleinste gemeenten kunnen den minister op zichzelf geen aanleiding geven, op ruimer schaal tot opheffing en samenvoeging van ge meenten, over te gaan. De vertraging van de vaststelling der sub sidie-percentages voor werkloozensteun is veroorzaakt door het in werking treden van de nieuwe wet op de financieele verhouding tusschen het ryk en de gemeenten en het daardoor noodzakeiyke overleg met den mi nister van financiën. Aangezien de regeering groote bydragen aan de gemeenten ten behoeve van de steun regeling en de werkverschaffing verleent, moet zy ook al omdat niet overal ten aan zien van de maatregelen op het gebied van de werkloozenzorg biyk wordt gegeven van een inzicht dat strookt met den ernst der tyden, verschillende aanwijzingen geven, wel ke zy vroeger achterwege kon laten. De minister vermoedt, dat de overgang van de afdeeling landbouw met 1 Mei as. zal kun nen plaats hebben, indien dan althans de zgn. Haar hand werd weer onbewegelyk, En met een flinke, bijna harde stem, antwoordde Germaine Je vergeven, wat Hy ging spreken. Begreep zy hem zy voorkwam hem Ik heb nooit eenig verwyt tot je ge richt. Als ik je wat te vergeven heb, dan is het al gebeurd, myn vriend. Die te vaste stem, die te kalme toon in zoo'n omstandigheid, was dat geen teeken, dat zy niets wist Ofwel verhardde zy zich onder een krampachtige samentrekking tot een hoogste poging om haar geheim te be waren Nog eens kende Paul de aarzeling en den twyfel. Maar met beslistheid stapte hy er over heen. Neen, je moet het weten. Ik ben noch jou noch de vergiffenis waardig. Paul, smeekte zy om hem te weerhouden. Ik heb je verraden met.... Wat hij wilde zeggen, dat waren de woor den welke hem op de lippen kwamen, wan neer hy dacht aan het gesprek, dat hy met zyn vrouw zou hebbenmet een nietig schepseltje, waaraan ik niet meer denk of iets dergeiyks. Germaine was opgestaan en met veranderde stem legde zij hem het zwij gen op Zwüg, bid ik Je, zwygzeg niets meer. Zoo verloor zy haar geheim. Wat was het eenvoudig, wat was het eenvoudig het haar te ontrukken. Er was geen voorrede noch omschrijving voor noodig. Eexj naam, eiger^ Bevoegdheidswet tot stand zal zyn gekomen. De minister van economische zaken en arbeid zal zich z~>o spoedig mogelijk daarna op grond van verkregen ervaring een oordeel vormen, of wederaanstelling van een directeur-gene raal van den landbouw wenscheiyk is. Reeds onderzoeken deskundigen met be kwamen spoed, langs welken weg de vee houderij in het komende zuivelseizoen voor instorting kan worden behoed. De minister verklaart, dat hy niets ongedaan zal laten, wat binnen de grenzen van het mogelyke ligt den bitteren nood zal kunnen lenigen. Wat ne steunverleening aan de veenkolo niën betreft, kan de minister niet toegeven, dat zy tydig noch krachtig zou zyn geboden. Of en, zoo ja, op welke wijze thans een verdere uitbouw der steunverleening, met het oog op het algemeen belang, zal moeten ge schieden, wordt ernstig overwogen. De positie der zuivelproducten en der verbouwers van haver maakt allereerst onderwerp van ge noemde overweging uit. De Vrijheidsbond. Op de algemeene vergadering van de libe rale staatsparty de Vrijheidsbond, die zal worden gehouden te Leeuwarden op 2 en 3 April a.s., zullen het woord voeren mr H. F. van Leeuwen over „de Bank in het econo misch leven", prof. dr. G. M. Venijn Stuart over „Economische tegenstellingen tusschen liberalisme en socialisme", mr. Joh. J. Bellin- fante over ,4e encycliek „Quadragesimo An no", en de liberale beginselen". Deze redevoe ringen worden Zaterdagsmiddags gehouden. Des avonds zal de voorzitter der party, mr. D. Fock, een politieke rede houden, die per radio wordt uitgezonden. Daarna heeft in huishoudelyke vergadering de verkiezing van een voorzitter plaats. In deze vacature is al leen candidaat gesteld de aftredende voorzit ter. Hierna heeft de hoofdbestuursverkiezing plaats, waarbij tevens moet worden voorzien in de tusschenfcijds ontstane vacature door het bedanken van mr. P. Rink. Des Zondags zullen eenige huishoudelyke zaken worden behandeld. Verder komen nog in behandeling de volgende voorstellen van de afdeeling Rotterdam De algemeene vergadering, overwegende dat by de tegenwoordige practyk van het parle mentarisme bevordering van groepsegoïsme door partyenvorming en partyenhandel te zeer mogeiyk wordt gemaaktvan oordeel dat een tegenwicht teg*n dezen uitwas van het parlementarisme noodig is, verzoekt het hoofdbestuur het onderwerp „referendum" of eenig ander zoodanig tegenwicht in studie te nemen of te doen nemen en vóór den a.s. winter hierover een rapport te doen verschij nen. Commissaris Van Voorst tot Voorst. De Commissaris der Koningin in Overysel mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst brengt dit jaar wederom eenige weken in Zwitser land door, waar hy zich wydt aan de skisport. Eergisteren maakte hij een grooten tocht in de omgeving van Arosa. Toen hy viel kwam hy zoo ongelukkig terecht, dat hij zyn been by den enkel op vier plaatsen brak. Gerekend wordt op een verblijf in Zwitserland van een maand vóór hy naar Nederland zal terugkee- ren. Ziekte-verzekering. In een te Utrecht gehouden vergadering van de directie van de N.V. Het Eerste Ne derlandsche Middenstands-Ziekenfonds met besturen van vakorganisaties, werd besloten tot het instellen van een commissie van voor bereiding eener gemeenschappeiyke Ziekte verzekering in samenwerking met bovenge noemd Middenstands-Ziekenfonds. In deze commissie werden gekozen de hee ren B. de Boer, secretaris van den Bond van Ambtenaren by 's ryks directe belastingen en hoofdbestuurslid van de Centrale van Ned. Overheidspersoneelp. Simons, hoofdbe stuurslid van den Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercuriusen G. Key- zer, afgevaardigde van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren. De heer J. A. Le- maire, chef der organisatie van Het Eerste Ned. Middenstands-Ziekenfonds, zal als tech nisch adviseur de commissie bystaan. De veiligheid van den trein. Tot dusver was aan den hoofdconducteur van een trein mede een deel van de zorg voor de veiligheid van den trein opgedragen. Er bestaat een voorschrift dat hij zoo geplaatst moet zyn, dat hy de seinen op den weg kan waarnemen en voorts dat hy zich met den machinist in verbinding moet kunnen stellen. In overweging is thans, naar het ,Hbld." verneemt een voorstel om deze beide bepalin gen af te schaffen, zoodat in de toekomst de zorg voor de veiligheid van den trein uitslui tend zou berusten by het machinepersoneel, in het bijzonder by den machinist. De wyziging is neergelegd in een ontwerp A.R.D. dat aan de spoorbonden voor advies is toegezonden. De personeelraad heeft thans een rapport samengesteld dat aan het rykstoezicht is ge zonden, waarin de bezwaren o.a. tegen deze wyzigingen zyn uiteengezet. De Nederland sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel zal, vermoedeiyk in samenwerking met de andere vakbonden een actie op touw zetten tegen deze plannen, daar men ze be denkelijk acht voor de veiligheid van het spoorwegverkeer. lyk niet eens die naam, alleen de toespeling op dien naam was voldoende geweest. Je wist het dus, zei haar man en haar weder naast zich doende neerzitten, liet hy zich zacht aan haar voeten neerglijden en legde zyn hoofd op haar knieën. Germaine, wil je nu naar my luisteren Zy liet hem niet in die houding. Nu was zij het, die op zijn schouder leunde, toen hy weer naast haar stond, zy was het, geheel ontroerd, schokkend van de tranenzy was het nu, zonder kracht na zoo sterk geweest te zynzy was het, geiyk geworden aan een kind, wiens huilen men niet tot bedaren kan krijgen. Met een beminnebjkheid, die hy niet voorzien had toonde zy hem haar zwakheid en vroeg zelf om steun, op het oogenblik, waarop hy zijn ellendige mannen-ijdelheid vernederde. Geen enkel teeken van vergiffenis, geen enkele betuiging van liefde kon dat teeken overtreffen. Haar ondersteunend, haar het hoofd streelend, liet hy haar weenen niet over baar zelf, maar over hem, die ondanks zijn liefde, droefheid en rampen over haar gebracht had. En in afgebroken zinnen be gon hy haar met omzichtigheid om haar be- leedlgde reinheid en waardigheid geen on noodig leed te doen, te verhalen langs welke wegen hy gekomen was tot de kennis van zijn zonde, tot de verachting van zich zelf, tot de walging van den leugen, tot den ge- voeligen eerbied voor zyn liefde. Je zwijgen! Germaine, vervolgde M Ned. R. Kath. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franclscns van Assisië". Het ledental der Katholieke bediendenor ganisatie is voortdurend stygende. In enkele jaren tyds nam het met meer dan 2000 toe. Momenteel staan ongeveer 6400 Katholieke handels-, kantoor- en winkelbedienden als lid ingeschreven. De bond voerde een aantal belangrijke acties tegen ongemotiveerde loonsverlagingen en ontslagen. In de actie voor den vrijen middag stond hy mede vooraan. Gedurende den laatsten tijd wordt aan het oprichten van nieuwe afdeelingen stevig ge werkt. Onder de nieuw opgerichte afdeelin gen dienen gememoreerd te worden de afdee lingen Heerlen, Weert en Oss. Overal in den lande ls een hernieuwde be langstelling voor het werk der Roomsche be diendenorganisatie merkbaar. Uitoefening van de artsenybereidkunst. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Mij. tot bevordering der geneeskunst heeft in een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer van zyn inzichten doen biyken met de wyziging van de wet, houdende regelen betreffende de uitoefening van de artsenij -bereid kunst waarbij dit bestuur zich op het standpunt heeft gesteld, dat de belangen der volksge zondheid een vlugge, goede en tevens goed- koope voorziening met geneesmiddelen eischen. Adressant is van oordeel, dat er alle aanleiding is, om het instituut van den apotheek-houdenden geneeskundige, in het belang van de volksgezondheid, niet alleen te laten voortbestaan, maar zelfs, waar het nog mogeiyk is, vestiging op het platteland te be vorderen. Verder wordt o.m. aangedrongen op aanvulling van de wet met een bepaling, die het mogelijk maakt, een lijst van sterk werkende geneesmiddelen vast te stellen met de bijvoeging, dat deze alleen op recept mo gen worden afgeleverd. Een Vredesraad. Te Deventer is een Vredesraad tot stand gekomen, samengesteld uit de besturen van de hieronder genoemde vereenigingen 1. Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid2. Jongeren Vredesactie3. Kerk en Vrede4. Nooit-meer-Oorlog Fede- ïatie, kling Deventer5. R. Kath. Vredes- bond 6. Vereeniging voor Volkenbond en Vrede 7. Vredesgroep Deventer. Uit dezen Vredesraad werd een uitvoerend comité gekozen, dat als dageiyksch bestuur zal optreden. Het is het doel van den Vredesraad, om overal, waar het maar eenigszins mogelijk is, dit ideaal gemeenschappelijk te bevorderen onder alle lagen der bevolking, van welke religieuze of politieke levensbeschouwing ze ook mogen zyn. Scheepsbouw. De motortreiler „Tarana", welke de N.V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam Zaterdag met goed gevolg te water liet, is de eerste van een drietal, welke zy in opdracht heeft voor de N.V. Ne derlandsche Zeevisschery te Rotterdam. De „Tarana" is ook de eerste treiler, welke deze fabriek met een voorstuwingsmotor volgens meer dan alle verwyten. Hij verhaalt haar, hoe hij gekweld werd door het aanhoudende zwijgen, hoe hy daar tegen in opstand kwam, hoe hy byna nog dieper, misschien wel onherstelbaar gevallen was, toen hy in zich zeiven een menschelijk- heid ontdekte, die hij niet bevroed had, zoo lang hij zich zeiven maar liet gaan zonder waken zonder waken en bidden. Maar toen richtte Germaine zich op om hem tegen te spreken Spreek niet aldus waarom je ten on rechte beschuldigen Je weet dus ook, waarvan ik my thans beschuldig? Je oogen, die my verschrikten en tevens aantrokken, lazen my in de ziel. Jouw blik was myn geweten en daarom durfde ik je niet meer aanzien. Ja, ik heb naai* Genève willen gaan. Dat is niet waar, sprak zy, je bent niet gegaan. Je hebt kunnen gelooven, dat ik ver trokken was. Ik .heb je die nieuwe kwelling aangedaan en toch ben je daar, zoo dicht bij my. Hy kwam by den dag te Annecy-le-Vieux en ril» lange overdenking in de kerk. In de kerk, herhaalde zy, getroffen door die wondere overeenkomst, jy ook. JSiot volgtt

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 7