UIT DRAAC EN LUCHT BEURS VAN AMSTERDAM WISSELKOERSEN MARKTBERICHTEN de film draaiden, geraakte zy in brand. Er was een sterke rookontwikkeling. Het vuur deelde zich in zeer korten tijd mede aan het interieur. Eenlge leerlingen die tijdens de algemeene paniek trachtten van hst balcon te springen, liepen arm en beenbreuken op. In totaal werden vijftien leerlingen gewond. De reddingswerkzaamheden werden bemoei lijkt doordat het publiek op straat de kinde ren naar buiten wilde halen. De eigenaar van de bioscoop en de jeugdige operateurs wer den gearresteerd. Een aanslag bij Par ij s. Het aantal aanslagen en beroovingen be gint den laatsten tijd in de Fransche hoofd stad op schrikbarende wijze toe te nemen. Gisterenochtend in de vroegte heeft te Leval- lois wederom een berooving plaats gehad, die op buitengewoon stoutmoedige wijze is ge schied. Een ongeveer 50-jarige depothoudster van een melkinrichting, bevond zich op weg naar de inrichting om haar ontvangsten, een be drag van ongeveer 5000 fr., af te dragen. Plotseling werd zij van achteren vastgegre pen en tegen den grond geworpen. In een oogwenk had men haar geldtasch afgenomen en v:as de aanrander in een gereedstaanden auto ontkomen. Alles ging zoo snel in zijn werk, dat de vrouw geen tijd had het signa lement van haar aanvaller op te nemen. Den auto, waarvan deze gebruik maakte, had hij in een garage gestolen en later werd de wa gen verlaten teruggevonden. Uit alles blijkt, dat de dader goed op de hoogte moet zijn ge weest van de gewoonten van het slachtoffer, hetgeen wellicht het onderzoek zal verge makkelijken. Een familiedrama te Londen. Te Londen heeft zich Za terdagnacht een vreeseiyk drama afgespeeld. Kort na middernacht kreeg de politie een dringenden telefonischen oproep en zij begaf zich onmiddellijk naar de woning van een Fransch gezin. Men vond daar twee meisjes van 11 en 10 jaar met een kogel in het hoofd dood op den grond liggen. Een knaapje van 3 jaar, die eveneens was gewond, stierf kort na zijn overbrenging naar het ziekenhuis. De vader van de slachtoffertjes was ook ernstig gewond. In zijn buurt lag een revolver. Toen de moeder uit den schouwburg thuiskwam heeft zij de vreeselijke ontdekking gedaan. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De doodstraf voor hon den. De Duitsche vereenigingen tot bescherming der dieren zijn van plan een actie te gaan voeren tegen d j onrechtvaardige handhaving der hondenbelasting, die som mige hardvochtige bepalingen inhoudt, welke niet anders dan onmenschelijk genoemd kun nen worden. Door verschillende nieuwe voor schriften is er thans voor gezorgd, dat het innen der hondenbelasting nog strenger ge schiedt dan vroeger. Zoo worden den laatsten tijd in Berlijn lederen dag gemiddeld 5 hon den per maand plm. 150 honden in be slag genomen. De In beslag genomen honden komen op de verkooping en wanneer ze daar niet minstens 3 mark opbrengen, worden ze zonder meer afgemaakt. En dat alles omdat hun eigenaars niet in staat zijn de honden belasting op te brengen. Door deze maatregelen worden heel bijzon der die eigenaars van honden getroffen, die hun dieren reeds jarenlang' bezitten en de belasting tot nu toe altijd stipt betaald heb ben. De vereenigingen tot bescherming der dieren, zullen nu pogingen in het werk stel len om eigenaars van honden, die voor hun dieren reeds een bepaald aantal jaren ach tereen de belasting betaald hebben, onthef- fink van de hondenbelasting te verkrijgen. Er zouden bovendien maatregelen overwo gen worden om te verhinderen, dat honden, die er toch tenslotte geen schuld aan hebben, wanneer hun eigenaars de belasting voor hen niet betalen kunnen, als het ware als straf voor den slechten economischen toestand van hun eigenaars met den „dood bestraft" wor den. Ernstige ontploffing in een hotel. In hotel Bristol in Szczyrk b" Bielitz heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. De 12-jarige zoon van den eigenaar had in de hotelkeuken buiten we ten van den kok een reservoir met vjjf liter ruwe olie ter verwarming op de haardplaat gezet. Plotseling explodeerden de ontstane dampen, zoodat de knaap, zijn 23-jarige zus ter en de kok zwaar werdep gewond. Alle drie hebben ernstige brandwonden bekomen en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De explosie was zoo hevig, dat een muur van het hotel instortte en alle ruiten spron gen. Onder de gasten ontstond een paniek. Tijdens de algemeene verwarring wisten twee dieven van de gelegenheid gebruik te maken en met een aanzienlijken buit te verdwijnen. De brand, die door de ontploffing was ont staan, kon door de brandweer tot den haard beperkt blijven. Groote plannen van Hen ry Ford. Henry Ford heeft medege deeld, dat hij teneinde te trachten een her leving in de Amerikaansche industrie teweeg te brengen, dit jaar een milliard dollar zal uitgeven voor de productie van V/2 millioen auto's van het nieuwe V 8 model en van het verbeterde vier-cylinder model. Dit plan zal volgens Ford werk geven aan 400.000 arbei ders en verder ook orders meebrengen voor mijnen, spoorwegen etc. Koude In Zul d-0 o s t-E u r o- P a. In Zuidcost Europa ls het ongewoon koud. In de Zwarte Zee drijven ijsbergen, hetgeen daar zeer zelden voorkomt. Een Turksch schip ls met een ijsberg in botsing gekomen en gezonken. Ook in Italië is het buitengewoon koud. Er is overal veel sneeuw ;evallen in de straten van Napels ligt de sneeuw zes voet hoog. Ook op de Vesuvius ligt sneeuw, hetgeen sedert 1898 niet meer is voorgekomen. In het Kanaal heerschte gisterenmorgen ruw weer. De storm had een snelheid van 60 mijl per uur. Een romantische arres tatie. Men herinnert zich de opzien barende verduistering van ruim 200.000 mark, einde Januari gepleegd door den postdirec teur van Wegscheid, Aumüller genaamd, en zijn liefje, de assistente op het Wasssrburg- sche postkantoor, Anna Steubl. Destijds was alleen bekend, dat zij de wijk hadden geno men naar Tsjecho-Slowakije, waar de politie weliswaar meermalen op het'goede spoor Was, maar er gedurende meer dar een maand niet in kon slagen de vluchtelingen te arresteeren. Het paartje reisde geheel Tsjecho-Slowakije af, trok van stad tot stad, van badplaats naar badplaats en leidde van het verduisterde geld esn lekker leventje. Daar de politie hun ten slotte een beetje a" te actief werd, besloten zij een schuilplaats te zoeken in een oude ruïne nabij Brünn. In dit afgelegen romantische oord is een uitspanning, en de waard her bergde het paartje in een logeerkamer. Zoo leefden zij daar, van d<e vervolging bevryd, in alle rust en gingen geheel op in hun liefde.... Tot het wreede noodlot ingreep en aan de idylle een einde maakte. De politie commissaris Lange uit Brünn n.l., aangetrok ken door de romantiek van het middeleeuw- sche slot, maakte met zijn familie een uit stapje naar de ruïne, en bleef daarbij zoo zeer politieman, dat het licht ln de logeer kamer van de vluchtelingen zijn aandacht trok. Hij hoorde van den waard, dat een Duitsch paartje er logeerde en de aandacht werd argwaan. Hij begaf zich naar boven, klopte aan en vroeg aan Aumüller, die open deed, zijn papieren. De rest was nuchtere werkelijkheidhet tweetal werd zonder verzet gearresteerd. Van de 200.000 mark Cf 120.000) hadden zij slechts ongev. ƒ2300 by zich, over de rest bewaarden zy het diepste stilzwygen. Zeker een appeltje voor den dorst, na de gastvrye gevangenis Roofoverval in 'n speel- casino. In de badplaats Miami inFlorlda is een brutale roofoverval gepleegd in het speelcasino de „Embassy Club". De bandieten wisten, als gasten verkleed, toegang te kry- gen en, toen de drukte het grootst was, on geveer 2 uur des nachts, riepen zy plotseling de gasten toe .Hands up". In de keuken van het casino waren echter verscheidene amb tenaren van politie aan den maaltyd, die te hulp geroepen werden en die het vuur op de bandieten openden. Daarbij werd de leider der bende onmiddellijk gedood, terwijl drie andere roovers, twee bedienden en .een En- gelschman gewond werden. Een der bandie ten is er in geslaagd te ontkomen, ofschoon hy een schotwond aan den mond had beko men. Romeinsche dierenge vechten in Pari] s? Is de Pa- rysche correspondent van de „News Chro nicle" goed ingelicht, dan wacht den bezoe kers van de lichtstad eerlang misschien een nieuw, en t*ch ook weer oud „vermaak". De bekende sport-promotor Jeff Dickson heeft namelijk plannen ontworpen om het bekende Palais des Sports, binnen welks muren reeds dikwijls een felle strijd van man tegen man is geleverd, tot een Romeinsch circus uit de oudheid te maken en in de arena,precies zoo als de Romeinen met hun Nubische gevan genen deden, jachten van menschen op een leeuw te organiseeren. Negers zullen de rol van Nubische gevangenen van vroeger spelen. Zij zullen gewapend zijn met speren en ge kleed zü'n als de leeuwenvechters in het oude Rome. Onderhandelingen zijn reeds aan der. gang over het engageeren van 100 negers, en 200 leeuwen, een honderdtal getemde en een honderdtal wilde zijn reeds in het buitenland besteld. De secretaris van Jeff Dickson deelde den correspondent mede, dat de moeilijkheid schuilt in het verkrijgen van toestemming van den prefect van politie. De vergunning intusschen reeds aangevraagd. De secretaris acht het gevaar voor de toeschouwers niet grooter dan in circussen. Wanneer dat ver meden kan worden, zullen de leeuwen niet worden gewond of gedood. MevrouwHoe komt er toch zoo'n stof op dien stoel DienstmeisjeDat zal komen, omdat er ln langentijd niemand op heeft gezeten, mevrouw. GastWat ls dat voor eten, dat je my zoo straks gebracht hebt vroeg de gast met een vies gezicht. KellnerIk zou het u niet kunnen zeg gen, ik ben hier ook nog niet zoo lang. In een heerenmodezaak kwam een da*ue om een boord voor haar man. De winkelbediende vroeg welke maat mijn heer droeg. „Dat weet ik niet precies, maar Ik kan met mijn twee handen zijn nek omspannen". Chef„Ik moet je mededeelen, dat je je ontslag hebt". Bediende„Dat begrijp ik niet, mijnheer Wat heb ik dan gedaan". Chef „Niets, in het geheel niets. En dat is juist de reden van je ontslag". zy „Lykt het Jouw ook niet dikwijls alsof er een -reuw ligt tusschen Maandagmorgen en Zaterdagavond Hy (gedachtenloos) „Ja, kindje. Soms lykt het me, of de betaaldag nooit zal ko men". VERKIEZING TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De voorzitter van het Centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Prov. Staten ln Zuid- Holland heeft in de vacature ontstaan door het bedanken van mr. J. Schokking tot lid van dit college benoemd verklaard mr. dr. J van Bruggen te Dordrecht, lid van den ge meenteraad en voorzitter van den Raad van Arbeid aldaar. INVOERVERGUNNINGEN VOOR SCHOEISEL. 's-GRAVENHAGE. <C3.) Naar wy verne men kunnen voor schoeisel, gerangschikt on der A (statistiekpost 675) tot 1 April a.s. geen invoervergunningen worden afgegeven, aan gezien de hoeveelheid van dit soort schoeisel, ingevoerd in het tijdperk van 1 Januari tot 8 Februari 1932 zóó groot is geweest, dat het contingent voor de voornaamste landen reeds is overschreden. -Bij wijze van uitzondering kunnen voor dit soort schoeisel nog bijzonde re vergunningen worden uitgereikt, alleen aan importeurs, die, biykens door hen inge voerde hoeveelheden in de basisjaren rechten meenen te kunnen laten gelden. Deze uitzon- derings-vergunning wordt alleen op bepaalde voorwaarden verleend. Ten sterkste moet worden ontraden om zendingen te laten af zenden, indien de importeur geen vergunning tot invoer in zijn bezit heeft. HET NEDERLANDSCHBELGISCH VERDRAG. AMSTERDAM (V. D.) De Centrale Raad van het Nederlandsch Verbond van Na tionalisten heeft zich met een schryven ven tot den minister van buitenlandsche zaken gewend, waarin met den grootst mogelijken nadruk wordt aangedrongen op handhaving van de nationale meening ten opzichte van het eerste Nederlandsch—Belgi sche verdrag zooals deze in 1929 ondubbelzin nig allerwege tot uiting is gekomen. De cen trale raad herinnert den minister aan diens destijds gesproken woorden, dat elke regee ring die in dit opzicht de nationale belangen onverhoopt zou achterstellen bij de wenschen van welke vreemde mogendheid dan ook, voor 't Nederlandsche volk terecht zal staan. EEN KNAPENKOOR UIT PARIJS NAAR HOLLAND. AMSTERDAM. (V. D.) Na het bezoek aan ons land van mgr. Rafaello Caslmiri met zijn koor der Sixtijnsche kapel, komt thans een knapenkoor van padvinders uit Parijs, die kort geleden een reis door Amerika hebben gemaakt, in Nederland twee uitvoeringen ge ven. Het zijn les petits Chanteurs a la Croix de bois de Paris, die Woensdag 30 Maart in het Concertgebouw te Amsterdam en daags daarna in Den Haag zullen optreden. In 1907 is dit koor gesticht en gevormd uit padvinders, die van kerk tot kerk en van stad tot stad liefde willen wekken voor de schoone oude religieuze muziek der 16e eeuw van De Lassus, de Prés, Vittoria en Palestri- na. De Amerikaansche bladen, als „New- York Times" e.a. waren vol lof over hun prestaties. Er vormt zich zoowel te Amsterdam als te 's-Gravenhage een comité van vooraanstaan de personen om de uitvoeringen voor te be reiden. De Fransche gezant zal de uitvoering in het Concertgebouw bijwonen. Directeur van het koor is de abbé Fernand Maillet. EEN VERKEERSONGEVAL. AMSTERDAM. (V.D.) Een 3-tal grondwer kers hadden Zaterdagavond laat een auto ge huurd, om hen te brengen naar polder VIII, aan den overkant van et IJ, waar zij gis terenmorgen moesten zyn. De chauffeur van den gehuurden auto wist den weg niet en nam als vijfde man iemand mee, die hem als gids zou dienen. In de nabyheid van de Vuilver branding is de gids den weg bijster geraakt en met een vaartje verdween d-* auto in het Papaverkanaal. Er kwam spoedig hulp opda gen. Een paar agenten van politie en de nachtwaker van de Fokkerfabrieken hebben de eerste hulp verleend. De chauffeur en de gids waren spoedig uit den wagen, die onge veer vier meter van den kant lag. Over een badding, die men neergelegd had konden zy op den kant komen. Een van de drie passa giers wist door het raampje naar buiten te kruipen. De twee andere grondwerkers zaten in den wagen en waren niet dadeiyk te be reiken. Gelukkig lag de auto niet geheel on der water en konden zy het hoofd boven houden. De brandweer beeft hen uit den wa gen gehaald door den kap open te snijden. Alle vyf drenkelingen zyn naar het Binnengast huis overgebracht en zijn daar ter observatie opgenomen. EEN AFWATERINGSKANAAL DIN TELSAS—BATH. BREDA. (V.V.) Zaterdagmiddag vergader de te Breda de rijkskieskring Tilburg der R.-Kath. Staatsparty. Do vergadering werci by gewoond door vele afgevaardigden uit Zuid- en Midden-Brabant. Na een uiteenzet ting van dr. Alb. van de Poel uit Breda en van oud minister ir. M. C. Bongaerts werd bij acclamatie een motie aangenomen, waarin er bij het hoofdbestuur van de R.-Kath. Staats partij op wordt aangedrongen het daar heen te leiden, dat de partij zich uitspreekt ten gunste van een kanaal van Dintelsas tot Bath, uitmondende in een open Wester- Schelde, waardoor Bergen op Zoom een zee haven kan krygen en de afwatering van West-Brabant geen gevaar loopt. BRANDEN. LUNTEREN. (V.D.) Hedenmiddag is een groote brand uitgebroken in het herstellings oord voor onderwyzers, gelegen in het bosch nabij Lunteren. De brandweren uit Barne- veld, Ede en Ederveen en gealarmeerd. Nade re byzonderheden zyn ontbreken. LUNTEREN. CV. D.) Het herstellingsoord van den Ned. Bond van Onderwyzers is door den brand, die hedenmiddag in het gebouw heeft gewoed, totaal verwoest. Ongeveer kwart over 12 werd de brand ontdekt. De on geveer 25 patiënten waren juist aan tafel ge gaan, toen het alarm werd gegeven. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat nie mand iets kon redden. De directie nam on middellijk maatregelen om de patiënten el ders onder te brengen. Het herstellingsoord bestond uit een twee verdiepingen hoog frontgebouw en 2 vleugels. De brandweer van Lunteren was spoedig ter plaatse, doch kon tegen de vuurzee,die aangewakkerd werd door den Oostenwind, weinig uitrichten. Van alle zijden stroomden de belangstellenden toe. No H/2 uur was het gebouw geheel verwoest. Een ander gevaar dreigde, nl. het uitbreken van een boschbrand. De brandweer slaagde er echter in verspreiding van het vuur tegen te gaan. Het herstellingsoord dateert van 1900 en is geheel van steen opgetrokken. Het na- blusschingswerk duurde nog den geheelen middag. De patiënten zullen heden naar hun woonpaatsen vertrekken. LOSSER. (V. D.) In den afgeloopen nacht heeft in deze gemeente een hevige brand ge woed. Omstreeks 3 uur brak brand uit by den winkelier-caféhouder J. A. Boerrigter, aan den straatweg van Losser naar Gronau. Het vuur greep snel om zich heen en werd door den feilen wind aangewakkerd. De wo ning van den heer B. is een gedeelte van een blok, waarin behalve een café, ook een zaak in koloniale- en grutterswaren is gevestigd, benevens een schoen-, meubel- en ijzerwin kel. Toen de brandweer uit Losser en Gronau ter plaatse verscheen, stond het groote pand, dat een oppervlakte van 300 M2. beslaat, in lichte laaie. Aan blusschen viel niet meer te denken. De vlammen sloegen fel omhoog en de brandweer moest zich beperken tot het trachten de aangrenzende huizen te behou den. Hierin is de brandweer inderdaad ge slaagd. De felle wind heeft echter het vuur overgebracht naar 2 op 200 M. afstand gele gen arbeiderswoningen. Beide woningen zijn eveneens geheel afgebrand. Om 6 uur van morgen was men het vuur meester en waren het pand van den heer B. en de beide arbei derswoningen nog slechts rookende puinhoo- pen. De bewoners hebben zich kunnen red- t.en. De schade is gedeelteiyk door verzeke ring gedekt en bedraagt 100.000. DE VERKIEZINGS-CAMPAGNE IN DUITSCHLAND. BERLIJN. (V. D.) De Duitsche staatsparty heeft Zondag de verkiezingscampagne geo pend met een redevoering, welke werd uit gesproken door den ryksminister van finan ciën, dr. Dietrich. Spreker noemde Hinden burg den meest op den voorgrond tredenden Duitscher en den man die alleen geschikt is het hoogste ambt uit te oefenen. De oppositie eischt van hem zyn plaats in te ruimen, niet omdat hy den eed op de grondwet heeft af gelegd, maar omdat hy dezen eed gestand heeft gedaan. Een eventueele dictatuur zal eindigen in een dictatuur van links. Beide zü'n voor het Duitsche volk niet te dragen. De huidige crisis is de nawerking van den verloren oorlog, zyn binnenlandsche liquida tie drukt, afgezien van de herstelbetalingen, zwaar op de staatsbegrooting. Daardoor ko men ontzagiyke bedragen ten laste van sociaie verzekeringen en de uitkeeringen aan werk- loozen. Het Youngplan, dat is gebaseerd op een door den vroegeren Rijksbankpresident Schacht uitgebracht advies, heeft de be vrij - ding van het Ryngebied gebracht. Indien heden ten dage nog troepen op Duitsch grondgebied zouden staan, dan zouden de ge volgen bij den huidigen toestand onafzien baar zyn, ja zelfs gevaar voor het rijk met zich brengen. De binnenlandsche nyverheid is opgebouwd met behulp van groote credieten uit het buitenland. Al is hiermede ook wat kwistig omgespron gen, niettemin heeft men met het grootste deel dezer credieten eens herstelbetalingen verricht en met het andere deel de door oor log, revolutie en inflatie lamgeslagen indus trie hersteld. De crisis is gekomen op het oogenblik dat er geen leeningen meer werden verstrekt en de opbrengst der eigen industrie nog niet geheel toereikend was. DRUKTE IN DE LONDENSCHE HAVEN. LONDEN. (V. D.) Tientallen schepen lig gen in de Londensche havens en voor de douanekantoren aan de Theems, teneinde nog vóór vannacht 12 uur te worden gelost om het nieuwe verhoogde invoerrecht te ont wijken, dat op 1 Maart in werking zal treden. ONLUSTEN IN FINLAND. HELSINGFORS. (V. D.) Uit alle deden van het land worden te Helslngfors berich ten ontvangen over ernstige onlusten. Te Maentsale, pijn. 50 K.M. ten Zuiden van Hel- singfors, hebben zich ernstige voorvallen voorgedaan. Ongeveer 4000 gewapende Lap- po-aanhangers hebben Zondagavond een aanval gedaan op een socialistische vergade ring van mannen, vrouwen en kinderen. De leiders der beweging verklaren dat nog 20 tot 30.000 bewapende mannen zich in Maentsale samentrekken. Men vreest dat zy naar Hel slngfors zullen oprukken. De regeering is in buitengewone zitting byeengekomen. Na af loop daarvan heeft de minister-pres. Fahl- gren geweigerd een verklaring over den toe stand af te leggen. Hy zeide slechtsDe re geering weet wat zy doet. De Lappo-aanhan- gers zijn voornemens heden naar Helslngfors op te rukken en van de regeering de ontbin ding van alle sociaal-democratische vereeni gingen in Finland te eischen. De soc.-dem. party is de sterkste in het parlement. Toen te Maentsale de socialistische vergadering byeenkwam, eischten de Lappo's, dat de ver gadering zou "'orden gesloten. Toen dit ge weigerd werd, openden de Lappo-mannen het vuur. De politie dwong tenslotte de Lap po-mannen het vuren te staken, waarna de vergadering ontbonden werd. De leiders der Lappo-beweging bevalen daarna de mobilisa tie van al hun aanhangers in geheel Fin land voor de vervolging der socialisten. De bevelhebber van het Finsche leger, generaal Sihvo, heeft maatregelen genomen om een opstand te onderdrukken. HELSINGFORS. (VD.) Volgens hier ont vangen telegrammen nemen de leiders der Lappo-beweging militaire maatregelen. De correspondent van de „Svenska dagbla- des" te Helsingfors heeft zich telefonisch met de leider te Maetsale li verbinding gesteld en op zyn vragen ten antwoord gekregen „Spoedig zal alles duideiyk zyn, niets wordt medegedeeld, wellicht wanneer wü 1C.000 man hebben." De Lappo-leider Kosola verklaarde dat de schuld bij de regeering te zoeken is die niet heeft willen luisteren naar de waar schuwingen van de Lappo's. Men eischt thans dat de reeds 13 jaren in het land ingeslagen richting wordt opgeheven en men is vastbe sloten het program door te zetten. DE WERKLOOSHEID IN DE VEREENIGDE STATEN. WASHINGTON (V. D.) De president van de Amerikaansche Arbeidersfederatie, Green, heeft een verklaring afgelegd, waarin hij me dedeelt, dat naar zyn raming 40 millioen Amerikanen tengevolge van werkloosheid, ge- deelteiyke werkloosheid en loonsverlaging le ven beneden dan minimum levensstandaard. Green schatte het aantal werkloozen op 1 Februari op 8.300.000. De werkloosheid bereik te een nieuw hoogtepunt in de bouwvakken, typografie, metaalindustrie en spoorwegen. In eenige bedrijven is een kleine verbetering te constateeren, doch dit heeft niet mogen helpen. Amsterdam, 29 Februari, 3 uur. De Amsterdamsche Effectenmarfct stond heden geheel onder Invloed van de vaste tendenz voor Koninklijken, die wederom voor Parijsche rekening op groote schaal uit de markt werden genomen. Voor Aku's bestond eenige vraag, die enkele procenten aantrok ken. Philips herstelden zich van het Zaterdag geleden verlies. Unie Levers waren aangebo den en verloren wederom iets van hun koers. Suikerwaarden waren goed gedisponeerd, on danks de flauwe tendenz voor het product. Rubberaandeelen bewogen zich op den ach tergrond. Minwaarden waren goed van toon. Alg. Exploraties en Boetons werden boven de vorige prijzen verhandeld. Scheepvaartaan- deelen waren prijshoudend, doch zeer stil. Van de Amerikaansche fondsen dienen Ame rican Enka's gememoreerd. De andere soor ten waren goed prijshoudend. Prolongatie V/t~IV2 Noteering van heden 29 Februari, des nam. 3 uur. (Officieel). New-York 2.485/a Londen 8.6714 Ita lië 19.10 Berlijn f 59.07 f2 Weenen 35.25 Brussel 34.60 Zwitserland 48.12»4 Parijs f 9.78. GRAANMARKT ROTTERDAM. 29 Februari 1932. Binnenlandsche granen. Gerst 5.75 6.25, Haver 5.756.50, Erwten, kleine groene 812, Schokkers f 817, Brui ne boonen f 67.50, extra kwaliteit tot 8.50. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 29 Februari 1932. Brielsche eigenheimers 3.704; Zeeuw sche blauwe 4.254.80 Zeeuwsche eigen heimers 3.403.60 Zeeuwsche bonte 4.254.80 blauwe drielingen 2.25— 2.70 eigenheimers (drielingen) 3—2.20 blauwe eigenheimers 3.503.75 Friesche idem 3.253.50 Westlandsche school meesters, ronde 68 ct. per KG.industrie- aardappelen 4—4.50 red star 3.25— 3.75 Malta's (winter) 714—9 ct. per KG. Met redelijken aanvoer, kalme vraag. VLASMARKT - ROTTERDAM. 29 Februari 1932. Aanvoer5700 KG. blauw schoon 45—65 ct.750 KG. Zeeuwsch wit 40—60 ct.3500 KG. Holl. geel 40—60 660 KG. D. R. 30—40 ct. Markt zeer lusteloos, geringe kooplust, zoodat slechts een klein gedeelte werd ver kocht, doch de pry zen waren lager. VEEMARKT ROTTERDAM. 29 Februari 1932. Aanvoer513 runderen, 290 vette runde ren, 282 schapen of lammeren, 1055 varkens. Pry zen per i/2 Kilo Koeien 19—22, 28—31, 34—37 ct.vette kalveren 30—35. 4550, 55— 5714 ct.schapen 10—26 per stukvar kens 13, 14, 1414 ct.zouters 12 ct. OverzichtAanvoer runderen minder dan vorige week, handel langzaam, prijzen de zelfde een enkel prima exemplaar ging tot 1 cent boven noteering stieren nog niet vol doende aangevoerd, derhalve geen noteering vette kalveren flinke aanvoer, stugge han del, prijzen waren iets lager aanvoer scha pen klein, handel flauw en hoogere pry zen varkens minder aar voer, hoewel nog ruim te noemen, handel iets williger, prijzen wat sty- ver zouters met flauwen aanvoer en kleinen handel. VEEMARKT AMSTERDAM. 29 Februari 1932. Aanvoer562 vette koeien le kwaliteit 72 —80 ct., 2e kwaliteit 64—70 ct., 3e kwaliteit 50 —58 ct., mindere soorten 40—46 ct. per KG. slachtgewicht90 melk- en kalfkoeien per stuk 200—300 152 vette kalveren le kwaliteit 60—66 ct., 2e kwaliteit 54—60 ct., 3e kwaliteit 4854 ct. per KG. levend gewicht 184 nuchtere kalveren per stuk 36 40 schepen per stuk 17—26 780 varkens vleeschvarksns, wegende van 90—110 KG 31 —32 ct., zware varkens 29—31 ct., vette var kens 27—20 ct. per KG. slachtgewicht39 paarden 50—100 per stuk.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5