500 300 25 ÜRSTE BLAD .No. 3®! 70e Jaargang; 1932 MAANDAG I ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct Firma f. VAN DE VEIDE Jr., IValstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 15 FEBRUARI en STADS- YN PROVINCIENIEUWS BUITENLAND oil, ofoonplaten. 8.20 koor. 339 M. Opera-fragmen- 0 Dansmuziek, rkestconcert. 7.20 8.05 Concert. 9,35 KOMENDE Zondag. o n c e r t van een symphonie bijgenaamd s Caprice Espag- van Dvorak (e« Later op Warschau een mverture van de vierde piano- t de veelbewon. s middags oncert voor cem- Bach, liederen n en Beetho- London Regio- Caprice Espagnol het Vara-orkest te hoorenhet verder o.m. de der de Gans vau ure-fantasie Ro- ofski. Midland nsche pianomu- v a n den microfoon van componist en mposities. Hani' >1 en piano van begin van Berlijn—Königs- nncert met in fragmenten uit ter. Het concert .m. Beethoven's est, naar het ilge werken van 595), Engeland's Mühlacker gaat uckner (8-stem- an blaasorkest). ome een concert n. de symphonie de Symphonie thema uit de ano, van d'Indy vroeger zeer be- opera Mignon nt haar concert schütz-ouverture, van Hay dn (nr. o p d e n Cngelsche Regio- )rogrammaeen 93, D-dur), het Grieg, een werk Ingelschen com- d en tot slot de rture van Wag- r ett bs. gaat de opera ner, het tweede ng des Nibelun- irengt een goede •ud, maar nog -r Strauss' Wal- eze eerste voor- om de film de moeilijkheden schappelijke en den. geleden, in den de verhalen be- die de grootste >ereikte, waartoe rven en kunnen ün ais eenige Everest-expeditie ïoogste bergke- het aanvankeiy- Ide deze expeditie Everest, haar ige menschenle- esultaat, de be ak op bijna 7500 •ecord, dat eerst peditie, met een n werd. De we- n deze expecitie lijvende waarde, irover publiceer- lm, die de avon- het laatste toe de normale de- een kleine kma- id geconstateerd geen verschil n de amateurs den van een fo- Het betreft hier niets toegevoegd fde te worden, sverp zelve werd alkloristisch en zelf fcot een on- ate de expeditie er aangrijpende Upender omdat heid van de re- chtelooze bestij- d. de lawines en het veroveren aan het slot de naties in de VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— F repels 75 ct, iedere repel meer 15ct I De abonné's in 't bezit eener I polis, zijn GRATIS verze gd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Vragen van raadsleden. Door den heer L. P. van Oorschot zijn de volgende vragen aan Burg. en Weth. gesteld 1. Is het Burg. en Weth. bekend, dat wijlen de heer Kalbfleisch bij testamentaire be- I schikking 40.000 heeft nagelaten ten be- fcoeve van een niet-katholiek ziekenhuis 2. Zoo ja, welke interpretatie geven Burg. en Weth. dan aan het woord „niet Katho- I liek" 3, Indien het woord „niet-katholiek" ruim- ,e inat voor de opvatting dat daar ook het I gemeenteziekenhuis mee bedoeld kan zijn, I welke pogingen hebben Burg. en Weth. dan om te voorkomen, dat het bestuur het ziekenhuis ,Bethesda" de alleenbe- Ischikking over deze nalatenschap heeft ge- I laegen? De officieele opening van het openbare slachthuis. De officieele opening van het openbaar I slachthuis van de coöperatieve vereeniging Itot exploitatie van een openbaar slachthuis in de gemeente Vlissingen U.A., is bepaald lop Maandag 22 Februari, des middags 2 uur. Vreemdelingenverkeer. Zaterdag heeft het dagelijksch bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Zuid- en Noord-Be- 1, ten kantore van den provincialen iwombootdienst op de Westerschelde alhier conferentie gehad met den directeur van dienst, een vertegenwoordiger van de Nederlandsche spoorwegen en den directeur de stoomtrammaatschappij Breskens l, terwijl de Belgische buurtspoor- op het laatste oogenblik bericht zon den verhinderd te zijn de conferentie bij te wnen. De bedoeling der besprekingen was het daarheen te sturen, dat in het vervolg niet alleen op Donderdagen in het reisseizoen, maar iederen dag de gelegenheid zal worden opengesteld rechtstreeksche retourbiljetten te verkrijgen van de Belgische badplaatsen naar Zeeland, en zoo mogelijk ook het recht om op die retours een nacht in een Zeeuwsche plaatsen over te blijven. Mocht dit plan sla gen, dan zal dat het bezoek aan Zeeland, ook op niet-marktdagen zeker kunnen bevorde ren, Ijsvermaak. In ons vorig nummer hebben we nog kun nen melden, dat de baan van de IJsclub Vlis singen aan den West-Souburgschen weg Za terdag geopend is. Dat is gebeurd in de mor genuren en toen hebben dan ook enkele lief hebbers van het spiegelgladde ijs kunnen ge- rJetem Op de banen, waar we gisteren ook eens een bezoek hebben gebracht, was geen scheurtje te bekennen, maar dat het ijs niet sterk was, bleek ons doordat op enkele plek ken, gelukkig in het midden en vlak aan den kant een paar gaatjes waren. Deze zijn er in gekomen, doordat Zaterdagmiddag, hoewel niet door heel veel, maar toch wel te veel liefhebbers van het ijs is geprofiteerd, wat de swakke vloer van de ijsbaan niet heeft kun nen verdragen. Dat neemt niet weg, dat de echte liefheb bers, zij het dan ook maar even, de ijzers hebben kunnen onderbinden. Terwijl we daar op de hooge omwalling der baan stonden, zagen we in de slootjes, die werkelijk meer gevaar opleverden dan de baan, waar alttfd bij mogelijke ongelukken hulp bij de hand is, nog tal van jeugdige schaatsenrijders het ijsvermaak beoefenen. Gratis erwtensoep. Door den heer 17. A. te Roller alhier wordt V°or de werkloozen gratis erwtensoep ver krijgbaar gesteld. De werkloozen die hiervoor bi aanmerking wenschen te komen, kunnen bonnen bekomen in den winkel Walstraat 100 «o morgen tusschen 11 en 12.30 uur de soep Mhalen in den Vrij gang. Een Moeder. Grand Hotel Britannia. Wy hebben met genoegen geconstateerd, k de afdeeling tooneel van de gemengde ^vereeniging „de Volksstem" goede vorde ren maakt en dat ze de wenken, die ge- eeven worden, ter harte neemt. De opvoering jjn Zaterdag stelde hooge eischen. Het con- lct' dat noodzakelijk ontstaan moest door c mededeeling van Nol Verhoeve op zijn tërfbed, eischt veel van de achtergebleven rd En' al 2011 ^5 gezelschap van be- heb?S5pelers het geheel meer gehaald ben dan de amateurs van Zaterdagavond, mogen we hun niet het eeresaluut ont houden, dat hun toekomt voor hetgeen ge presteerd is. Onder die spelers en speelsters noemen we in de eerste plaats de weduwe zelf, die, al was haar spel in de eerste bedrij ven ietwat te mat, later zeer goed spel te zien gaf en die we op sommige plaatsen in dat derde bedrijf vaak bewonderd hebben. Ze vond een kranige tegenspeelster in de zus ter van haar overleden man, die heel goed acteerde, heel vrij zich bewoog over het tooneel in tegenstelling met een paar der anderen, die af en toe wat houterig en on wennig deden en wier mimiek kostelijk was. Jammer is het daarom haar den raad te moeten geven, zorg te dragen niet te veel op den souffleur te moeten spelen. En na haar noemen we dadelijk we aarzelen wie van de twee het eerste de vertolker van den simpelen knecht en de vrouw „maar een aangetrouwd lid der familie" van den oudsten zoon. Waar we twee vrouwenrollen reeds hebben genoemd, zullen we eerst op het goede acteeren van den simpelen knecht wijzen. Hoe hevig moet de verbittering over de achterstelling hem in het gemoed gevreten zijn, dat hij die uit in zijn pogingen om de familie schrik aan te jagen, waarbij we den ken aan momenten als aan 't doodsbed van Nolhet doen schrikken als hij, alvorens binnen te komen, zijn klompen hard tegen el kaar klapt. Wat was hij kostelijk in zijn rol van achterdochtige simpele, die vreést uit gehoord te worden door den pastoor, wat toont hij in dat gesprek met den geestelijke zijn gehechtheid aan de vrouw en zijn hart- grondigen afkeer van de familie, wat vol deed hij goed in de ontknoopingscène, als hij, gewapend met een geopend mes, triomfante lijk zwaait met de papieren uit de ver gulde doos die aandeelen blijken te zijn, welke hij van „basie" heeft gekregen en ze boven het vuur houdt. Maar ook hier weer blijkt de groote gehechtheid van Domien voor de vrouw. Als hij ziet, dat door de groote beroering de vrouw bewusteloos wordt, laat hij de papieren voor wat ze zijn en snelt naar haar toe. En die aandeelen worden van den „vuurdood" gered door haar, die we aar zelden den voorrang te geven boven den simpele, nl. de „aangetrouwde" in de familie. In den grond is zij een van de stooksters in het conflict en uiterlijk moet zij gebaren, alsof ze poeslief met „moeder" wil omgaan. Deze twee karakteruitingen heeft ze vrij aar dig getoond en tegelijk gemaskeerd. En we plaatsen haar daarom gaarne naast de twee reeds genoemde vrouwenrollen. Rest van de vrouwenrollen nog die van Kitty, de verloofde van den Jongsten zoon en Jaantje, de dienst bode, die beiden aardig spel te zien gaven. De rollen der twee zoons, twee lastige tus schen de hen ophitsende vrouw en verloofde, waren ook in goede handen, hoewel hun be wegingen en houding op het tooneel heel wat losser hadden kunnen zijn. De vertolker der rol van den geestelijke, gaf ons een aanne melijk type van pastoor te zien, die goed tegenspel gaf zoowel ten opzichte der vrouw en haar familie als van Domien. Ten slotte noemen we nog Derk Schepers, die zich in t gesprek met Jaantje, de dienstbode van een eigenaardigen kant liet bezien en die in zijn optreden tegenover de weduwe zich niet al leen een schraperig, maar ook, al trachtte hij het nog zoo te verbloemen, een wraakgierig persoon toonde. Al deze personen hebben door hun goed spel een heelen avond de stampvolle groote zaal van Britannia doen genieten en het moet voor den regisseur, die, ondanks al zijn moeite er toch nog niet in geslaagd is, al de spelers en speelsters de woorden juist te doen uitspreken, een voldoening zijn, dat zijn in- studeeren die vruchten heeft gedragen. In de pauze werd een collecte gehouden voor de stakende textielarbeiders, die een be drag van ruim 27 gulden opbracht. Faillissement J. E. J. Jurry. Het weekblad .Handelsbelangen" van a.s. Woensdag zal de volledige lijst publiceeren van de door de curatoren voorloopig erkende schuldvorderingen in het faillissement van J. E. J. Jurry, handelende onder de firma De Koster Co. te Vlissingen. Er zijn 419 crediteuren met een totaal pas sief van 853.143 waarvan preferent 48.859 (aantal crediteuren 15). De baten zijn nog niet volledig vermeld geworden, Schoorsteenbranden, - Zoodra de koude dagen komen neemt het aantal brandmeldingen toe, vermoedelijk hiervan een gevolg, dat de kachels wat har der worden opgestookt en de schoorsteenen meermalen niet goed geveegd zijn. Door het snel optreden der politie konden de branden spoedig gebluscht worden, waardoor erger werd voorkomen. Op 10 dezer was een schoorsteenbrand ont staan in het perceel Callenfelsstraat 15, op 12 dezer in de Verlengde Glacisstraat 12, op 13 dezer in de Kanaalstraat 12, terwijl in den avond van Zaterdag Jl. een binnenbrand plaats vond, mede veroorzaakt door den schoorsteen, in een café op het Beursplein. Voorts verleende de politie nog assistentie bij een brand op den openbaren weg, waar een benzinebus in brand was geraakt en hoog opslaande vlammen veroorzaakte. OOST- EN WEST-SOUBURG. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 16 Februari, des nam. 2 uur. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanwijzing takken van dienst overeen komstig art. 252 der Gemeentewet. 4. Voorschotten bijzondere scholen. 5. Verhuur terrein Zaaihoekweg. 6. Wegenbelasting. Wijziging verordening. 7. Jaarweddenregeling burgemeesters, secre tarissen en ontvangers. 8. Wijziging begrooting 1931 en 1932. 9. Rekening-courant overeenkomst. 10. Waterleiding. 11. Rooien boomen Braamstraat. 12. Electrificatie Abeele. 13. Ziekengeld werkverschaffing. 14. Subsidie crisis-comité. 15. Verhuur perceel grond Kanaalstraat. 16. Schoolgeld bezwaarschriften. Toelichting: Punt 5. In verband met het in de vorige vergadering genomen besluit tot verhuur van het terrein aan den Zaaihoekweg wordt voor gesteld bedoeld terrein in 3 perceelen als bouwland te verhuren bij openbare inschrij ving overeenkomstig de daarvoor gemaakte schetsteekening, welke ter secretarie ter in zage ligt. Een minderheid van het college wil echter het geheele terrein voor den tijd van drie jaar verhuren aan de Souburgsche voetbal vereniging voor 100 per jaar, komende alle kosten van aan het terrein aangebrachte schade voor rekening der vereeniging. Het is niet mogelijk een gedeelte van het terrein voor voetbalterrein af te staan, zoo als de vereeniging dat als haar wensch te kennen geeft, daar hetgeen zij voor voetbal terrein noodig heeft (100 M. breed en 130 M. lang) in verband met de ligging van het ter rein bijna het geheele terrein betreft. Punt 7. Voorgesteld wordt zich uit te spre ken tegen de door Ged. Staten voorgenomen korting omdat het tijdstip daarvoor niet is aangebroken, daar de begrooting voor 1932 sluitend kon worden gemaakt en het kor tingswetje dient te worden afgewacht. Ver der wordt er op gewezen dat op den burge meester en secretaris het maximum aan pen sioensbijdragen verhaald wordt, zoodat de voorgestelde korting dus niet,op die ambte naren van toepassing is, doch juist op den minst-draagkrachtige, die daardoor 31 ver mindering van jaarwedde verkrijgt. De be- zuiginig welke uit de door Ged. Staten voor- getselde wijziging wordt beoogd is wel zeer twijfelachtig en van geen beteekenis voor deze gemeente. Punt 10. Voorgesteld wordt bij meer dan normale breedte van straten of wegen (Oude Vlissingsche weg) waarin de waterleiding aan eene zijde van straat of weg ls gelegen bij aansluiting op de waterleiding van een wo ning, staande aan de andere zijde van straat of weg, de kosten van aansluiting ln reke ning te brengen van uit het hart van straat of weg. Hiermede wordt de billijkheid be tracht, wat mede aanleiding kan geven tot spoedige aansluiting. Punt 11. Door het leggen van waterleiding buizen in de Braamstraat zijn de wortels der daar staande boomen afgezet moeten worden, waarvan het gevolg is dat de boomen zwak staan. Ter voorkoming van ongelukken wordt voorgesteld de boomen te rooien, ook aan de andere zijde der straat, omdat die boomen reeds overhellen, wat nog erger zal worden, wanneer de beschutting door de boomen aan de andere zijde der straat zal zijn wegge nomen. Het ligt in de bedoeling wederom jonge boomen, waarvoor mettertijd een voorstel zal worden gedaan, aan te planten. Punt 12. Voorgesteld wordt afwijzend op het verzoek te beschikken, daar geen gelden beschikbaar zijn. Er is getracht met garan tiestellingdoor belanghebbenden de electrifi catie tot stand te brengen, doch door het zich terugtrekken van een groot aantal personen kon deze zaak niet volbracht worden. Wederom wordt met de PZEM samenge werkt om de electrificatie van den Abeele haar beslag te doen krijgen. Punt 13. Tot nu toe werd bij ziekte aan de menschen, die bij de werkverschaffing ge plaatst zijn het volle loon uitbetaald. Daar de ziekteverzekering 80 uitkeert, wordt voorgesteld bij ziekte tot dit percentage uit te keeren. Punt 14. Voorgesteld wordt 10 cent per in woner beschikbaar te stellen aan het plaatse lijk crisis-comité voor de georganiseerden. die als slachtoffer van de crisis in nood verkee- ren. Opgemerkt zij, dat indien 10 cent per inwoner beschikbaar wordt gesteld, eenzelfde bedrag door het hoofdcomité verstrekt wordt. De door het plaatselijk comité gehouden collecte komt geheel ten goede aan de onge organiseerden. Punt 15. Voorgesteld wordt het perceel grond in de Kanaalstraat, bestemd voor be waarschool, wederom voor 3 jaren bij open bare inschrijving te verhuren. BIGGEKERKE. Gemeenteraad. In de eerste raadszitting op Vrijdag me moreerde de voorzitter de verschillende be sluiten en besprekingen, in het afgeloopen jaar genomen en sprak zijn beste wenschen uit voor een vruchtbare en aangename sa menwerking in het nieuwe jaar. Wethouder Coppoolse dankte den voorzitter voor diens goede leiding, waardoor zulk een goede ver standhouding heerscht en wenschte hem Gods zegen toe. Mededeeling werd gedaan van de ver schuldigde uitkeeringen ingevolge de lager onderwijswet aan de gemeente Koudekerke ten bedrage van 96.34 en van een bijdrage aan Vlissingen voor een leerling der Zee vaartschool van 70.16. Een rapport met staat van nog noodig materiaal voor de brandspuit geven Burg. en Weth. aanleiding voor te stellen hierover eerst nog een bespreking te hebben met de brandmeesters om in een volgende vergade ring met voorstellen te komen. De voorzitter deelt mede, dat door het samenstellen eener kern de brandweer op hooger peil is gebracht, zoodat spoedig water kan worden gegeven. De brandmeester volgt thans een cursus. De heer J. Janse drukt zijn groote voldoe ning uit over de laatste oefening, waarbij het ingevoerd seinstelsel goede resultaten te zien gaf. Voor den keuringsdienst van waren is een bedrag van 125.49 verschuldigd. Met de circulaire van Ged. Staten inzake salarisvermindering van burgemeesters enz. wordt accoord gegaan. Aan de vereeniging voor Geref. schoolon derwijs wordt een voorschot toegekend van 490, aan die voor Chr. Volksonderwijs van 570. Besloten wordt de graszoden te verkoopen voor 10 cent per voer, terwijl aan Burg. on Weth. machtiging wordt verleend tot ver koop der keien aan niet-ingezetenen voor minstens ƒ10 per koop. Naar aanleiding van het verzoek van de winkeliers tot instelling van een ventverbod, deelt de voorzitter mede, dat het dagelijksch bestuur hiervan zeer weinig verwacht, gezien ook de resultaten in andere gemeenten en voorstelt hierover eerst nog een bespreking te hebben met de verzoekers. Hiertoe wordt be sloten. De voorzitter deelt mede, dat een conferen tie heeft plaats gehad met het dagelijKsch bestuur van Grijpskerke omtrent den te ver beteren weg door Hoogelande. Hiervan ligt ongeveer 500 M. in deze gemeente, waarvan de aangelanden een bijdrage moeten verlee- nen van 70 per jaar. Het gemeentebestuur van Grijpskerke verzoekt voor dit bedrag een garantie van deze gemeente, dat deze bij dragen binnenkomen. Burg. en Weth. meenen dat hiertegen geen bezwaar bestaat, doch meenen aanspraak te kunnen maken op een gedeelte van de onderhoudsbijdrage, die Grijpskerke ontvangt van den polder Wal cheren en die dan voor ons gedeelte 30 per Jaar zou bedragen. Het voorstel wordt aangenomen. Aan de orde komt thans het plan voor ver betering van den weg in de kom van het dorp. De voorzitter deelt mede, dat naar aan leiding van een vorig besluit opdracht is ge geven tot het maken van een plan, dat aan past aan de ministerieele eischen om in aan merking te komen voor een bijdrage uit het wegenfonds. Dit plan met kostenberekening is gemaakt met en zonder aanleg van riolee- ringdit laatste plan komt op een bedrag van ruim 14.600, vermeerderd met kosten van opzicht e.d. Een groot deel hiervan is noodig voor aankoop van ongeveer 250.000 nieuwe straatsteenen, berekend naar een rij baan van 5y2 meter, terwijl de oude steen kan worden gebruikt voor de zijpaden, welke voor een goede afwatering eenigszins hooger zouden worden gelegd. Indien dit plan door Ged. Staten wordt goedgekeurd zal het werk dus zonder rioleering de gemeente 4000 kosten. Uit den dienst 1931 is hiervan reeds 2300 betaald, zoodat nog 1700 moet wor den betaald. Wordt tot het werk besloten dan zou het ineens uit den dienst 1931 kunnen worden bekostigd, daar dit jaar, ondanks de groote uitgaaf voor wegverbetering, toch met een belangrijk goed slot zal sluiten. Ook de dienst 1932 kan vermoedelijk deze uitgaaf dragen. Verder zou de uitgaaf over de drie eerstvolgende jaren kunnen worden verdeeld daar dan, bij uitvoering van het werk, geen Bescherm Uw keel! Verzorg baar 25, 45 en 63\cf.*J nieuwe steen behoeft te worden gekocht, ter* wijl ten slotte ook een leening kan worden gesloten. Burg. en Weth. stellen voor heb werk uit te voeren en hierop de goedkeuring van Ged. Staten te vragen en voor de finan* ciering een lecning te sluiten met 20-jariga aflossing, welke termijn bij gunstigen stand der financiën kan worden verkort. Door deze verbetering zal de veiligheid van het verkeer worden bevorderd. Na een geheime zitting wordt het voorstel van Burg. en Weth. om een plan ter goed keuring in te zenden en hierop 75 subsidie te vragen aangenomen. De voorzitter doet enkele mededeelingen aangaande de werken door de werkverschaf fing uitgevoerd, welke een goed verloop heb ben gehad. Voorts deelt de voorzitter mede, dat Burg. en Weth. geen mogelijkheid zien, de ongehuwde werkloozen te werk te stellen. Wanneer het plan in het dorp spoedig zijn beslag krijgt, kan misschien een oplossing worden gevonden. Verder is met de directie van de wegsverbetering naar Zoutelande ge sproken omtrent aanvang van dit werk, waarbij werkloozen kunnen worden geplaatst. Op een vraag van den heer J. Poppe of dagen, op welke door omstandigheden niet kan worden gewerkt, kunnen worden betaald, deelt de voorzitter mede dat dit door de com missie zal worden beproken. Besloten wordt een rijksbijdrage aan te vragen. Bij de rondvraag vraagt de heer Lampeiü of er niets kan worden gedaan tegen het gebruik van zgn. prikplanken in de winkels, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit geen verboden loterij is volgens de meening van de justitie. Zi. is het evenwel een gebruik, dat aan critiek onderhevig is. BRESKENS. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt op Dinsdag 16 Fe bruari, des namiddag 2.30 uur bijeen, ter be., handeling van de volgende agenda 1. Opening. 2. Notulen, 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Werkloosheid. 5. Ontheffingen. 6. Jaarwedden burgemeesters, secretarissen en ontvangers. 7. Aankoop straatgrondeni 8. Algemeene politie-verordening. 9. Rondvraag. AARDENBURG. Geen kermis. De gemeenteraad te Aardenburg heeft met 5 tegen 2 stemmen besloten, met het oog op de tijdsomstandigheden, de kermis dit jaar niet te laten doorgaan. Alleen zal op den Zaterdag, die in de kermisweek zou vallen, gelegenheid tot daiisen worden gegeven. IJZENDIJKE. Loop der bevolking. Ingekomen G. A. Bleijenbergh, van Ginneken. A. Bleijenberg, van Clinge. A. Wijl- huizen, van Ginneken. M. Hendrikse, van Utrecht. V ertrokken: Wed. P. Verstrenge, naar Oostburg. A. Bruijnooge, naar Breskens. J. M. de Hollander, naar Schoondijke. M. J. den Hollander, naar Schoondijke, G. A. den Hollander, naar Schoondijke. C. Roeland, naar Philippine. P. de Greve, naar Watervliet. I. de Jonge, naar Zeist. A. de Paepe, naar Middelburg. M. van de Wijnckel, naar Eekloo. HET JAPANSCH—CHINEESCH CONFLICT Omtrent den strijd om de Woesoeng-forten worden van Chineesche en Japansche zijde de meest tegenstrijdige berichten verspreid. Terwijl de Chineezen mededeelden dat de Ja pansche aanval volledig is afgeslagen, ver klaren de Japanners, dat zij den Noordelijke» oever van het Woesoengkanaal bijna zonder tegenstand hebben bezet, terwijl zij slechts 16 dooden en 51 gewonden zouden hebben. Vast staat in elk geval, dat zij de Woesoeng-for ten nog niet hebben veroverd. Van Japan sche zijde wordt verklaard, dat men uit krijgskundig oogpunt aan de bezetting van de Woesoeng-forten meer hecht, doch dit hebben zij reeds meermalen beweerd. Door

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1