NOOTJES Pastoor Heumann's Geneesmiddelen aanwezigen opwekte zich op te geven als lid, om'zoo spoedig mogelijk het vereischte aan tal leden voor stichting van een afdeeling Domburg bijeen te hebben. Aan deze opwek king werd door alle aanwezigen spontaan voldaan. Nadat nog eenige door aanwezigen ge stelde vragen waren beantwoord, bracht de burgemeester den spreker dank en zeide overtuigd te zijn dat nu gebleken is, dat het de bedoeling is het pad door te trekken, er wel meer belangstelling bij de inwoners van Domburg voor de vereeniging zal komen. Spr. wekte ook zijnerzijds tot aanfluiting op, ver klaarde zich bereid de voorloopige werkzaam heden te blijven verrichten en sloot na dank aan de aanwezigen voor hun opkomst de vergadering. lijk gebruik bij de katholieken, die het terkoor en den dwarsbeuk hadden, en ty) L protestanten, die over het schip beschikten In October 1929 is echter de kerk voor som van 120.000 weder geheel in het bezit der katholieken gesteld. Bij den Rotterdamschen Lloyd is aan een vijftigtal stuurlieden en machinisten uit ver schillende rangen ontslag aangezegd. Wegens slapte in de bedrijven wordt he den in 3 steenkolenmijnen in Limburg niet gewerkt. De kans cp verdere inkrimping van den arbeid is zeer groot. Een bloembollenkweeker te Akersloot heeft dezer dagen bij het diepspitten in zijn tuin aan de Buurtweg een 10-tal zilveren munten gevonden, zich bevindende in een vergaan lederen zakje. De jaartallen varieeren van de jaren 1562—2572. Op de meeste komen z.g. familiewapens voor. Ze verkeeren alle nog in gaven toestand. De Fransche Kamer heeft bij het voorstel Inzake de hervorming van kiesrecht een amendement aangenomen, waarbij aan vrou wen kiesrecht voor de wetgevende lichamen wordt verleend. ïn het "Westen van Mesopotamië houdt het vriesweer aan. De woestijnen, waar men een paar maanden geleden nog eieren kon koken in het heete zand, zijn thans bedekt met sneeuw. In de hoogvlakte van Tatra in Oost Opper- Silezië zijn temperatuuren waargenomen van feo graden vorst. reelenspel maar te deksel, op nagenoeg iedere film valt wel iets af te dingen, maar wie altijd en eeuwig dingen moet, dat is een pingelaar. Voor degenen, die zich opsluiten in het torentje hunner eigen absolute mee ting, moge de film veroordeeld zijn, een forsch werk is het. De Allians Tonfilm heeft met deze rol prent die door de Ufa in roulement wordt gebracht, de gestalten dar Fransche revolutie doen herleven. Er zijn al ettelijke films ge weest, die zich gewaagd hebben aan de uit beelding van den grooten strijd der menschen voor de erkenning hunner menschelijkheid, op welken weg der eeuwen ook de stap der Fransche revolutie scherp klinkt. Dze film „Danton" projecteerd den strijd van onzen eigen tijd op het scherm van een der groote revoluties. Wij zien en hooren de botsing van Danton, den geweldig-emotioneele, tegen Robespierre, den door redeneering fanatieke, en wij vergeten de anderhalve eeuw tijdsver schil, die ligt fcusschen het werkelijk gebeu ren en deze afbeelding. In zichzelf en zijn tegenstanders herkent hst publiek de sym bolische figuren, die Danton, Robespierre, Saint Just en Légendre geworden zijn. Fritz Kortner speelt de rol van „Danton" hij is een Duitsch filmacteur van een ernstig genre. Gelaat en stem bezitten aantrekkings kracht, onder dit oogenschijnlijk kalme op pervlak zijn kolken van toomeloos geweld en hartstocht aanwezig. Gustaaf Gründjens, als Robespierre is in alles zijn tegendeel, Dan ton laaiend van rechtvaardigheid en vol be geerten. Robespierre, koel en beheerscht, voor zichzelf zonder eischen, maar bereid alles en allen te offeren voor de revolutie. Vooral de eerste figuur beheerscht echter de film, waarin gelukkig voor de voorlichting des volks naar objectiviteit en eerlijkheid gestreefd is. Alles draait om den markanten kop, het al tijd rake gebaar, de felheid van de oogen, het prachtige geluid van de stem van den begenadigde Fritz Kortner, die den Danton hoog opheffen boven de overige personen, leiders en slachtoffers in deze revolutie Als hartstochtelijk spreker in de Conventie Jaagt hy den toeschouwers bij herhaling een rilling over de leden. Wij vergeten, dat hier een Duitscher staat, wat men bij geen der andere spelers kan zeggen. Het is de niet te miskennen belangrijkheid van deze film, die haar het bezien waard maakt. De tweede film is een Warner Bros pro ductie, die speelt te midden van slechte ele menten met veel invloed op de bewoners van een Zuidzee-eiland. Gevechten, liefde, in- landsche intriges, een moeilijke bevrijding verhoogen het amusement en de tevreden heid van het „Happy End". Vrijkaarten geven recht op een tweede Voorstelling in de 2e helft der week, waarbij zal gegeven worden „Piccadilly", scenario van Dupont en de Chineesche filmactrice Anna May Wong als de danseres Shooto. Dameskapsels. In achterstaande advertentie maakt de heer A. E. Goormachtig bekend, dat hij in het bezit is gekomen van de nieuwste geruisch- looze drooginstallatie, dat een wonder der techniek wordt genoemd. Dit is de eerste drooginstallatie van dien aard, welke in Zeeland in werking is gesteld. Dames die omtrent deze drooginstallatie nadere inlichtingen wenschen te bekomen, kunnen daaromtrent volledig worden inge licht door den heer Goormachtig. Eerste Hulp en Transport-colonno. De dames-vereeniging „Eerste Hulp" en de transport-colonne van het Ned. Roode Kruis, afdeeling Vlissingen, zullen op Dinsdag 23 Februari, des avonds 8 uur. een uitvoering geven in Grand Hotel Britannia. Een orkest zal medewerking verleenen. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. In onze Tjjdinghal. Onze fotograaf heeft verschillende opna men gemaakt van, plaatsen waar reeds van de ijssport genoten wordt, o.a. van Jjshockyspe- lers aan het oefenen op de ijsbaan te Baarn. Te Rotterdam wordt een tentoonstelling ge houden van zelfgemaakt speelgoed door de kinderen. Op onze foto ziet men wat door de kinderen gemaakt wordt. De huldiging van Edward Verkade in het ook Diergeneesmiddelen steeds voorradig in het Alleen-depot N.V.Aootheek„Coronae" Bergen op Zoom Zuivelstr 35 Tel. 52 Postgiro 3269. Het groote Pastoor Heumann-Boek 352 bladzijden150 afbeeld, ontvangt gratis en franco ieder lezer, die zijn adres inzendt aan L. Heumann en Co-, Amsterdam C 134, Staalkade 4 Briefkaart voldoende. Gelieve af te scheurenDuidelijk schrift De geheel koste ooze oe- zending van een Pastoor Heu mann Boek wordt gewenscht door Naam en voornaam Beroep Straat en Huisnummer Woonplaats Rika Hoppertheater te Amsterdam, ter ge legenheid van zijn zilveren tooneeljubileum is op de gevoelige plaat vastgelegd. Wij geven ook nog een fotó van de „Van Meerlandt", die te Amsterdam is aangeko men. Het is Vrijdag aan boord en dekzwab- beren. Scheepvaartberichten. De Lettische viermastschoener „Eurasia", welke te Middelburg een lading heeft gelost en daarna in het droogdok alhier enkele voorzieningen heeft ond'.gaan, is heden naar Blyth vertrokken. Er heerscht thans by de Comp. Neêrl. ds l'Azote te Sluiskil weer een ongekende drukte in zwav ilzure ammoniak verscheping. Maan dag kwam te Sluiskil het Duitsche stoom schip „Arion", thans zijn in lading de stoom schepen „Bockenheim" en „Jaca" en worden heden binnen gewacht de stoomschepen „Coldwater" en „Veerhaven" eveneens om ammoniak te laden. Dit zijn stoomschepen van circa 8000 ton, welke allen circa 2000 ton ieder leden. Tevens is gisteren aangekomen het stoomschip „Dotter Pao.'o" met 7000 ton Pyriet voor de l'Azote. Dit stoomschip wacht te Ter Neuzen op lossing en volgende week wordt bïnnenverwacht het stoomschip „Kat- valdis" met een lading pyriet. Tevens heeft er behalve de belading van zeeschepen, ook nog de belading plaats van binnenschepen met ammoniak. OOST- EN WEST-SOUBURG. Crisiscomité. De plaatseiyke afdeeling van het Nationaal Crisis-comité heeft van de gehouden collec te ontvangen f 561.19 en andere gaven in natura. Van de collecte gehouden op den voor drachtavond van Danie Smal /7.41i/2. Het comité vestigt de aandacht van de in gezetenen er op, dat giften in geld en natura steeds welkom zijn geldeiyke gaven kunnen worden gestort op het giro no. 190575 van het comité, terwyi mededeeling van de giften in natura gaarne door de comitéleden in ont vangst zal worden genomen. Meer en meer biykt, dat de huidige crisistoestand ook in onze gemeente meer slachtoffers heeft ge maakt, dan aanvankeiyk wel vermoed werd. Iedere aanvrage wordt nauwkeurig onder zocht door een commissie van advies voor de georganiseerden of door de commissie van advies oor de ongeorganiseerden. Het dageiyksch bestuur ontvangt de ver schillende aanvragen dan, voorzien van het advies, uitgebracht na nauwkeurig onderzoek en dan wordt ieder geval apart beslist. In vele gevallen is <"..-ecte steun dringend noodig. Dikwüls is alles wat voorheen moei zaam vergaard werd, absoluut opgeteerd en in diepe armoede wordt het crisiscomité dan ten langenleste om steun verzocht. In verreweg de meeste gevallen wordt eerst dan om steun verzocht, wanneer geen an dere uitweg meer mogeiyk was. Het is echter een eisch van mensch dykheid, dat het co mité voort kan gaan met de aangevangen taak. Hetgeen bovenal noodig is, is het ont vangen van wekeiyksche of maandeiyksche by dragen. Geeft ons uw periodieke bydragen. Land- en tuinbouw Wintercursus. Donderdagavond vergaderde de vereeniging van oud-leerlingen van den land- en tuin- bouwwintercursus alhier., De heer L. Koole Wzn„ voorzitter, opende de vergadering en heette in het byzonder welkom den heer W. de Buck uit Meliskerke. De heer J. Louwerse bracht verslag uit, als secretaris, van de re sultaten der gehouden proefvelden. Vervol gens kreeg de heer De Buck het woord om een causerie te houden over weidebouw. Spre ker zegt dat de weidecultuur op Walcheren wel van ouden datum is en langen tyd is dit bedryfsonderdeel niet voldoende behaitigd. Met de opkomst van de landbouwwetenschap is daar langzaam verandering in gekomen. Hy teekende dien toestand zooals die was ongeveer rond 1900 en hoe die nu is De landbouwwetenschap heeft zich eerst met den akkerbouw bezig gehouden en veel later pas met den weidebouw. De bemesting met fosforzuur heeft de oudste brieven thans heeft er meer volledige bemesting plaats, vooral met stikstof, doordat gebleken is, dat de vlinderbloemige planten uit het bestaande niet voldoende stikstof kunnen verzamelen, zooals in t begin geleerd werd. De proeven, die thans genomen worden en de berekenin gen die gemaakt worden zyn beter opgezet. De bewerking van hst weiland is ook veel beter dan vroeger (kettingegge, in enkele ge vallen de rolblok na vorst). De onkruldbe- strijding wordt gevoerd met chemische mid delen en met de machineook door oordeel kundige beweiding welke in nieuwe banen is gebracht; samen weiden, en het na elkander weiden van de veekoppels, hieraan wordt aandacht geschonken. Eerst melkvee, dan jong vee, paarden bederven het weiland. De ontwatering is ook verbeterd, vroeger meende men dat weiland in den winter zwemmen moest, het polderpeil kan echter in den win ter nooit te laag zijn. Ook het weiland zelf moet het water kwyt kunnen drainage en begreppelinghet eerste is tegenwoordig nog ai kostbaar, het tweede is met de greppel- ploeg goed te doen en kost weinig. Voor de verkaveling kan men beter dan prikkeldraad gebruiken voor de afheining een afspansel van Duitsch of Amerikaansch mo del al zyn beide goed, het laatste kost min der. Het vroeg maaien voor hooi is aan te bevelen, flink bemeste perceelen jnoeten al- tyd voorgeweid worden. Nog veel weiland ziet er onoogiyk uit. Nu de kunstmest goedkooper te geworden mag het weiland niet vergeten worden. De kali moet men om den hoogen prys uitsluiten. De bemesting van kunst- en nieuwe weiden moet nog zwaarder zijn in verband met de sukkel jaren. Tweede soort stalmest en gieraanwending is hiervoor aan te bevelen. Op eenvoudige wyze met weinig kosten kan nog heel wat worden opgeknapt. De voorzitter bracht spreker dank voor het gehoorde, waarna deze nog in het kort sprak over de B. V. G. en haar doel, waarna deze goed geslaagde vergadering gesloten werd. Tentoonstelling van Pluimvee. Met de a.s. Paaschdagen zal door de Pluimvee- en Konynenvereeniging „Samen werking bevordert Welvaart" alhier een ten toonstelling gehouden worden in café „de Zwaan". Een tentoonstelling als deze, in het voorjaar gehouden, heeft dit voor, dat de dagen langer zynde, men de dieren beter kan zien dan by kunstlicht in den winter, terwyi er ook meer publiek in het voorjaar uitgaat en om bezoekers gaa«t het toch maar. Schoorsteenbrand* In een woning aan den Nieuwen Vlissing- schen weg onder deze gemeente ontstond een schoorstenbrand, die door eigen personeel en buren gebluscht kon worden. De politie, die spoedig met een minimax aanwezig was, be hoefde deze niet te gebruiken. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zyn t? bekomen omtrent een handschoen by Schoonaard, Tuindorp D 18. DOMBURG. Vereeniging Rüwielpad Walcheren. Donderdagavond had in hotel „Het Schut tershof" te Domburg een vergadering plaats van de vereeniging „Rijwielpad Walcheren", met het doel om te komen tot oprichting van een afdeeling Domburg. De burgemeester, de heer J. L. van Voort- huysen, presideerde de vergadering en heette de aanwezige dorpsgenooten en den spreker, den heer J. Louwerse, algemeen secretaris der vereeniging, welkom. De burgemeester sprak de hoop uit, dat ook weldra Domburg zoowel in het belang der wielrydsters en -rijders als in dat der gemeente in de ry van afdeelingen der vereeniging zal kunnen worden opgeno men. Hierna gaf hy het woord aan den spreker. De heer Louwerse bracht eerst een woord van dank aan den burgemeester voor het voorbereidende werk en aan de aanwezigen voor hun belangstelling. Hierna gaf spr. een uiteenzetting van de wijze waarop de vereeniging in 1926 tot stand is gekomen, daarby wyzende op het pioniers werk van den burgemeester van Vlissingen, den heer Van Woelderen, gesteund door den A.N.W3. en de gemeentebesturen van Kou- dekerke, Biggekerke, Zoutelande en West- kapellehet doel der vereeniging ls de aan leg van rywielpaden los van de hoofdwegen, waardoor zoowel de zakenman als de toerist zich veilig per rywiel kan verplaatsen, terwyi goede rywielpaden een algemeen belang zijn. Voorts zeide spr., dat in de eerste 5 jaren geen nieuwe rywielpaden konden worden aangelegd, omdat de financiën der vereeni ging maar Juist voldoende waren om het aangelegde pad in de duinen van Vlissingen naar Zoutelande te onderhouden en te ver beteren. Nu er echter een lichtpunt komt voor de kasmiddelen der vereeniging, zal het in de toekomst mogelyk biyken het rijwielpad uit te breiden. Het eerst ligt het volgens spr. in de bedoeling van het dageiyksch bestuur der vereeniging om het hoofdbestuur voor te stellen over te gaan tot aanleg van een ry- wielpad ZoutelandeWestkapelle, waardoor een betere verbinding tot stand komt tus- schen Domburg, Westkapelle, Zoutelande en Vlissingendaarna zal ook moeten over wogen worden het pad door te trekken van Westkapelle over Domburg naar Oranjezon. Vervolgens gaf spr. nog een uiteenzetting van de samenstelling van het hoofdbestuur 'en de afdelingsbesturen, waarna hy do GOES. De Kerkrestauratie. Vreemde handelwijze der Kerkvoogdij. Burg. en Weth. vestigen de aandacht van den raad op een aangelegenheid, die naar hun meening vrij onaangenaam is. By raadsbesluit van 21 October 1926 werd aan den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente een crediet van 195.000 toegestaan vooi de restauratie der Groote- of St. Maria Magda- lenakerk. By besluit van 20 April 1931 werd dit crediet verhoogd tot 297.020.49 /2 omdat de werkzaamheden intusschen uitbreiding hadden ondergaan. In de overeenkomst werd bepaald dat alle bedragen die van particuliere zyde voor deze restauratie beschikbaar werden gesteld, ter aflossing zullen dienen van de door de ge meente vestrekte gelden. Deze bydragen van particulieren bedroegen in 1931 2010.95 in plaats van dit bedrag kon slechts 450 by den gemeente-ontvanger worden gestort en werd verzocht het ontbrekende bedrag zynde 1560.75 te willen bybetalen. Later werd verzocht het toegestane crediet te verhoogen tot 300.000. Zooals gezegd, vinden Burg. en Weth. deze zaak vry onaangenaam. Niet alleen toch worden aan de gemeente gelden, welke haar toekomen, onthouden en dat in dezen tyd. nu het voor alle gemeenten zoo buitenge woon moeilijk is om zich kasmiddelen te ver schaffen, maar bovendien blijkt hieruit van zeer weinig differentie tegenover den raad er. het college van Burg en Weth., zoowei van de zyde der kerkvoogdy als van die der res tauratie-commissie. Men zet de gemeente eenvoudig voor een voldongen feit en rekent er by voorbaat op, dat zy de noodige in- schikkeiykheid wel weder zal betoonen. Intusschen zal het wel niet mogelijk zyn om aan het gedane verzoek te ontkomen De gelden zyn opgebruikt en waaischynhjk zyn er geen fondsen aanwezig, waaruit het ont brekende kan worden aangezuiverd. Burg en Weth. stellen den raad daarom voor, tot in williging der aanvrage over te gaan, doch in zyn beslissing nadrukkelijk vast te leggen, dat verdere verhooging van het crediet uit gesloten ls. Schoolreizen. De organisatie „Semailles au Soleil" uit Brussel heeft zich gewend tot het bestuur der V.V.V. te Goes om uitgebreide inlichtin gen over de verkeersmogeh'jkheden in en door Zeeland met het x>g op het organiseeren van schoolreizen in het komende seizoen. BR ES KENS. Tot tijdelijk onderwijzeres aan school n te Breskens ls benoemd mej. J. S. A. Verschel- llng. OOSTBURG. Ten dorschmachine verbrand. Tydens het dorschen op de hofstede van den landbouwer Iz. de S. te Oostburg ge raakte gisteren de dorschmachine, vermoe delijk door warmloopen, in brand De brand breidde zich zoo snel uit, dat aan tydig blusschen niet gedacht kon worden, zoodat de machine zoo goed als geheel vernield werd Gelukkig stonden geen gebouwen of my ten in de onmiddeliyke nabijheid. TERNEUZEN. P. T. en T, Tot adjunct-commies by den P. T. en T.- dienst i~ benoemd de kantoorbediende J. M van Pienbroek van het post- en telegraafkan toor te Ter Neuzen. HULST. De St. WUlibrordusberk te Hulst. Toen in Augustus 1930 de oude Zeeuwsch- Vlaamsche stad Hulst het 750-jarig bestaan der stadsrechten met groote plechtigheid vierde by welke gelegenheid H. M. de Ko ningin Wilhelmina de stad bezocht, werd tevens besloten tot het stichten van een fonds ter verkryging van een beiaard in den toren der aloude en monumentale St. Wil- lib.'orduskerk. Thans heeft het betreffende comité als gift der burgery aa den gemeen teraad van Hulst een bedrag van ruim ƒ3300 gezonden als grondbedrag voor de aanschaf fing van een beiaard, meldt „de Amstel- bode". In verband hiermede Is van belang te ver nemen, dat de groote St. Willibrorduskerk. dateerend ongeveer uit 1200, reeds vroeger lui- en speellokalen heeft bezeten, nl. na den brand van 6 Juni 1662, toen de toren werd herbouwd en van speelklokken werd voorzien Intusschen werd op 20 November 1663 de toren opnieuw door brand 'ernield. Naar men weet, was sinds 4 Maart 1807 de Kerk (die na de hervorming in handen der protestanten was gekomen, In gezamen Handelsregister Kamer van Koophanflel In de week van 1—8 Februari werd bij g bureau der Kamer aangifte gedaan van volgende Inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden Middelburg N.V. Peulvruchtenhandel „Zeeland", derdijk P 122, handel in granen, zaden ej peulvruchten. Directeuren: J. M. MuJlié,Kou. dekerke en P. Reynierse, Middelburg. Maat. scha; pelijk kapitaal 10.000, waarvan ge, plaatst en gestort ƒ2500. J. A. Schippers, Wissenkerke, Kom Geers. dyk, drogery van landbouwgewassen. Zeeuwsch-Vlaanderen (Terneuzen). H. A. Cysouw, Biervliet, Singel 236, vlas, sery en handel in vlas. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden Middelburg N.V Expeditieonderneming Van Gend Loos, Goes, Korte Kerkstraat 3, expeditie en incasso. Uitgetr. beheerder A. de Priester. Nieuwe beheerder H. F. van der Sluis. N.V. Expeditieonderneming Van Gend Loos, Zierikzee, Verrenieuwstraat B 196-7, expeditie en incasso. Het kantoor Zierikzee is opgeheven, de beheerder H. J. C. van Wan. rooy is van zijn functie ontheven. Zeeuwsch-Vlaanderen (Terneuzen). Coöp. Aankoopvereeniging „Axel-Station' W. A., Axel, Lange Dreef M 12. G. van Fraayenhove, voorzitter. L. de Putter, pen. ningmeester. J. P. van Cadsand.Uitgetr. be, stuursledenPieter Benjamin van Hoeve voorzitterPieter Dekker, penningmeester; P. de Klerk, wice-voorzitter. Nieuw benoemde bestuursleden. A. van 't Hoff, Axel, Molenstraat B 31, timmerman en aannemer. UI'getreden eige naar A. van 't Hoff. Nieuwe eigenaarH. J, van 't Hoff. De handelsnaam is gewijzigd in: H. J. van t Hoff. Jac. Houg, Axel, Nleuwstraat G 81, winkel in .kruidenierswaren en metselaar. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma, onder den naam Firma Jac. Houg Zoon. Venn.Jac. Houg en W. J. Houg. Axel. Westelijk Noord-Brabant (Breda). Coöp. Kolenvereeniging „Ons Belang" WA, Poortvliet, Smidstraat A 142. Uitgetr. secr. M. C. van Ast. Nieuwe secr.C. N. Krijger, Poortvliet. Jac. Muller, Scherpenisse, Kerkstraat 87, winkel in koloniale waren, glas- en aarde werk, enz. Overleden eigenaar Jac. Muller, Handelsnaam veranderd in Wed. Jac. Mul ler. Nieuwe eigenaar M. M. Jansen wed.vaa Jac. Muller. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). H. 3. van der Bel, Korte Delft F 24, tri:-, keiier in hoeden, petten en modeartikelen. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's ryks schatkist, wegens ever vorige jaren te weinig betaalde belastin gen naar inkomen en/of vermogen (gewe- tensgeld), is ontvangen by den inspecteur der directe belastingen te Middelburg 13128 en te Ter Neuzen 101.33. LUCHTVAART Een Russisch luchtschip. Volgens een officieel bericht uit Leningrad heeft het Aero-instituut aldaar de constructie van het eerste Sovjet-Russif-che styve lucht, schip beëindigd. Het luchtschip zal een in houd hebben van 8000 M3. De lengte zal 503 M., de grootste doorsnede 17.9 M. bedragen, fcerwyi de motoren van 540 P.K. zullen zlln. Het luchtschip za] een maximum snelheid van 115 KM. per uur kunnen ontwikkelen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Op het zestal te Wasse naar komt als no. 1 voor ds. J. S. Hartjes alhier no. 2 is ds. W. A. B. ten Kate te Enschedé. Het Pausfeest te Rome. Toegejuicht door een Jubelende menigte van duizenden belangstellenden, heeft Z.H. Paus PiUs XI gisterenmorgen zijn Intocht g«' houden In de St. Pieterskerk, om deel te ne men aan de H. Mis, hu ter gelegenheid van den tienden jaardag van zyn kroningsfeest werd gecelebreerd door kardinaal Located den eersten kadinaal, die door Pius XI g&ie' eerd we.d. Nadat de Paus in de kapel van den H Sn bastiaan de paramenten had omgedaan en de tiar- op het hoofd had geplaatst, besteeg hl! den drargstoel en verscheen de Pauselijke stoet door de Caoella di Piëta in de basiliek- Op hetzelfde oogenbJik schalden de zilveren bazuinen de hymne van den Vaticaanschen Staat, e*. barstte de menigte in een duizend voudig „Ewiva" los. Voor de kapel hield de stoet een oogenbltk halt en sprak de Paus van zyn draagbaren troon af eenige woorden, waarna hl) dw naar de voorkapel begaf, om neer te knielen voor het H. Sacrament. Na deze handelin gen stelde de stoet üch opnieuw op en wer" de H. Trader langs een --fzetting van dt PflU' seiyke Garde naai het altaar van de Catedrj gedragen, waar hy, op zyn troon gezeten H Mis bywoonde. Na de H. Mis begaf 1e Paus zich. omgeven door den plechtigen stoet, tot achter het con* fessie-altaar. Hier hield de Paus een kort toespraak. Omgeven door zyn kardinalen, wekte w

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2