EN ERVEN LS FONDS Vlissingsche Courant EJRIID6E-RIUIBRIEIK DERDE BLAD Bestrijdt toch die Bronchitis! OOPEN: sester van gerhout-Antwerpen e nemen idvertenfiën delb'irffsche ii v. Stoomvaart "VAN AMSTEL EN IJ BRIEVEN UIT DE HOFSTAD C. PAAP zal oh 17 Februari 1932 uur in „De Oude aan de Breestraat. ar volgende SSINGEN: KHU1S met open 1 aan de Noordzee- t plm. 3 Aren 60 c.A, sl is uitstekend ge- >r garage of weik- onderhouden HEE. met 1 uin en Poort Beursstraat No. 1 4 Aren 50 c.A. ten zijn in gebruik het Belgisch Loods- dadelijk na betaling den. Perceelen 1 en gecombineerd. beschikbaar. IKtLHUIS met af- e Bovenwoning aan straat No. 33, groot :.A. delijkfeaanvaatden, huurd voor 1 2.75 ng en betaling 15 32. Lasten van 1 32. ;en daags vóór en an verkoop van 10 2 tot 5 uur op ver toegangskaart ver- kantore van voor- ris PAAP. AR 12 gelegen en dergelijke te chrijven aan ge- is. umnaaister vraagt prijzen. :rs P. X., bureau redenwoning Lam- bev. voorkalkoof rken. Huurprijs 120 bevragen: Schel leden. te huur een nieuw INSWONING. :rs P. Z., bureau «IER, Parklaan 143, vertrek der tegen- STBODE tcht. Aanmelden na gevraagd NOODHULP. ió 8 uur bij Mevr. idhuisstraat 107. KOOP iikant f 5.50 f 1350 f 25.- f 11.— Clijverstraat 8. Deuren met en n en nieuw Ledi- st, kleine Tafeltjes, aat 10. delburg-Rotferdam ;elegen plaatsen PASSAGIERS, EN VEE rr.Midd. v Rott. v.m.uur vm. uuf 8 8 8 - 8 8 8 te betomen Transport- en Exp. Irveri G VOS. Telef. 018. 3ENHOORN. Tel 153 5TERHOUT Tel 283 NHEK, Telef. 101. van de van Zaterdag 6 Februari 1932. No. 31. Sylvia de diplomate. De nieuwe Zaansche scliatgraverij. Wethouder Prins schenkt zijn zegen. De schat onder het Oude Kerkhof? Am- sterdamsche speculatiewoede. Sweepstake-epidemie. Laatste ta fereel van het Paleisschandaal? Gravin Sylvia, de Hongaarsche clairvoyan ts blijkt niet alleen over een bewonderens waardig doorzettingsvermogen te beschikken een algemeen erkende vrouwelijke eigen schap trouwens maar zij toont zich ook een geroutineerd diplomate, die op het cri- tieke moment zelfs de pers omtrent haar ware bedoelingen weet te misleiden. Zoo kon het gebeuren, dat zij na haar op zienbarend wederverschijnen in Zaandam de jmmer betrouwbare „Zaanlander" en via de „Zaanlander" weer andere bladen er van wist te overtuigen, dat haar bezoek in geenerlei verband stond met plannen voor een nieuwe schatgravery. „Mijn komst te Zaandam", zoo vertelde Sylvia, „geldt alleen een paar goede oude kennissen op wier gene - genheid ik hoogen prijs stel". Maar inmiddels was bij het gemeentebe stuur van Zaandam reeds een adres inge diend door het Duitsche concern, waarvan gravin Sylvia de representante is, met het verzoek de opgravingen in 1932 opnieuw te mogen voortzetten. En de diplomatie van Sylvia is er een met vooruitzienden blik geweest, want na het be kend worden van de door Burg. en Weth. van Zaandam verleende vergunning is er een storm van verontwaardiging in den raad op gegaan. Zelfs is een motie van afkeuring in gediend» die het opposante raadslid Rans- huijsen eerst introk, nadat burgemeester Ter Laan verzekerd had, dat een cautie van ƒ1000 was gesteld, voldoende toezicht zou worden uitgeoefend en geen graven zouden worden geschonden. Aangezien er zelfs in het college van Burg. en Weth een minderheid tegen de vergun ning bleek, kan men zich wel voorstellen hoe het met Sylvia's plannen zou gegaan zijn, indien zy daaraan vooraf publiciteit had ge geven I Bij ons bezoek op gisteren aan Zaandam kwam het ons voor, dat de oppositie tegen de hernieuwde schatgraverij wel eenigszins gegrond is. Men bracht ons naar het Oude Kerkhof, niet ver van het centrum gelegen, en wees ons de plek waar binnen enkele dagen de opgravingen weer zullen aanvangen. Zij ligt ongeveer tegenover de plaats waar verleden jaar gegraven is, thans deels bestraat en be bouwd, en waar men toen de fundeeringen van het door Sylvia in trance geziene roof- kasteel heeft blootgelegd. Ook zijn er toen in de gewelven geraamten, antieke vazen en borden gevonden echter geen aanwijzingen met betrekking tot den schat. De Duitsche ingenieur, die met de wichel roede het door Sylvia in trance geziene be vestigde, heeft verleden jaar geconstateerd, dat ook de waarnemingen op het aangren zend terrein de aanwezigheid van veel goud aantoonen. Dit terrein nu is het Oude Kerk hof en men kan zich voorstellen hoe daarte gen de bezwaren gaan. Natuurlijk zullen de graven geëerbiedigd worden en zal uitsluitend het groote terrein waar géén graven liggen, nl, dat aan de achterzijde bij het A.J.C.-gebouw, bewerkt worden, maar het piëteitsgevoel verzet zich toch wel eenigszins tegen deze rustverstoring op een zoo gewijde plaats. De gemoedelijke Zaansche wethouder, de heer Prins, schijnt voor deze gevoelens min der aandoenlijk. Hij gevoelt zeide de wet houder deze week in den raad niets voor piëteit jegens do graven. „Laat madame Sylvia het heele kerkhof maar afgraven en hoe meer menschen hoe liever voor het graafwerk aannemen. Laat ze maar wroeten. Ze hebben mijn zegen, liefst met 10 a 12 werkloozen". De werkloosheid is Inderdaad bedroevend groot in het Zaansche industrie-gebied. Overal zagen we daar groepen werkloozen, wel honderden, aan en langs den weg iets wat nog nooit in de welvarende streek is voorgekomen. Geheel sceptisch staat men intusschen niet tegenover de as. opgravingen. Zoo vertelde men ons dat reeds tweemaal in de omgeving daar, onlangs nog bij het afbreken van een bouwvallige boerenwoning, potten met gou den muntstukken en sieraden zijn gevonden. In een verborgen kast van het perceel Oost einde 2 ontdekte men onlangs eveneens een belangrijke hoeveelheid goud. Ook herinne ren vele ingezetenen zich oudtijds reeds over den verborgen schat in de gewelven te heb ben hooren spreken hetgeen madame Syl via toch onmogelijk bekend kon zijn. Het Duitsche concern, een soort bergings- maiatschappij, waarbij enkele Nederlanders geïnteresseerd zijn, heeft dan ook opnieuw een belangrijk bedrag voor het onderzoek beschikbaar gesteld en dezer dagen zal de technische deskundige uit Berlijn de opgra vingen komen leiden. Gravin Sylvia die mo menteel in „American" te Amsterdam ver blijf houdt, staat hem daarbij met haar „Ge heimwissenschaft" ter zijde. Hoe nu de uitkomst hiervan moge zijn. dank zij de nieuwe concessie komt er weer eenig werk in Zaandam, o.m. voor terrein afzetting, bewaking enz. en kan de stad weder op een druk bezoek van belangstellenden uit de omgeving rekenen. Ook dit laatste zal wel den zegen hebben van wethouder Prins. In Zaandam zagen we nog een typische spotprent van het gevalmadame Sylvia, gehuld in haar eleganten mantel, met den Berlijnschen deskundige bij het opgegraven terrein en naast hen burgemeester Ter Laan met de berooide geldkist der gemeente. Burgemeester Ter Laan zegt, wijzend op den »leegen bodem „Nou, madame und Mein Herr, hier is ons leege kissie nog. Als de weerlicht vullen maar. Voor deze week reken ik al vast op een paar ton". Zaandam heeft ondanks de misère haar oubolligheid blijk baar nog niet verloren De vele catastrofen op bankgebied, meest als gevolg van gewaagde speculaties en ma nipulaties met credieten, wijzen er op welke wanverhoudingen de huidige crisis ook op financieel terrein schept. Te Amsterdam is het den laatsten tijd vooral de speelzucht, die verontrustende pro porties aanneemt en gezinnen dreigt ten gronde te richten, re particuliere loterij kan toren, waarvan onze stad er 60 telt, ongeacht de honderden wederverkoopers; zijn perma nent uitverkocht en meer dan vroeger wor den daar halve en heele loten verhandeld. Zelfs kan men er spelen op afbetaling. Thans heeft zich weer een nieuw speel- object voorgedaan in den vorm van de be ruchte sweepstake-loten. Deze varieeren in den prijs van 4 tot 5 gulden, een bewijs dat er ook buiten de provincie nog wel iets aan deze loten te verdienen valt. Bijna ■'.lie sigaren- en kapperszaken drijven handel in de Engelsche loten en hoewel het te koop aanbieden of annonceeren er van wettelijk verboden is, weet men er op ver kapte manier toch wel de aandacht op te vestigen. Een debiteur in de Kalverstraat schat het aantal hier ter stede verkochte sweepstake-loten nu reeds op 200.000, terwijl de trekking eerst 18 Maart plaats heeft. In de voornaamste zaken wordt men thans las tig gevallen met sweepstake-aanbiedingen, waarna men dan nog bij eventueelen. koor» verplicht is een omslachtig Engelsch formulier in te vullen om eerst later het regu in ont vangst tv kunnen nemen. Er blijken ook reeds vervalschte sweep stake-loten in omloop, herkenbaar aan een donkere kleur en onzuiver watermerk. De politie houdt zich tot dusver buiten het geval. Het geldt hier immers een buitenland- sche, m Nederland niet toegelaten loterij, en de controle op ondernemingen die hier niet geoorloofd zijn tahoort niet tot haar com petentie. Maar dit alles belet niet, dat er met deze buitenlandsche loten weer grof ge speeld wordt en he* goede Hollandsche geld met honderdduizenden naar Engeland gaat, zij het dan ook voor 25 met nuttige bestem ming. De speelwoede is echter het meest bedroe vende van deze sweepstake-invasie. Zou het laatstv tafereel van het Paleis voor Volksvlijt-drama thans voor goed zijn afgespeeld Men weet dat de rechtbank de zer dagen het failliet van de onderneming heeft uitgesproken en wel op verzoek van do houders der Paleis-loten, Het is een in gewikkelde geschiedenis, waarover vroeger heel wat te doen is geweest en herhaaldelijk geprocedeerd, doch zonder succes. Wijlen mr. Van Hall had zich het meerendeel der Pa- leis-aandeelen weten te "erzekeren en re geerde hierdoor oppermachtig, benoemde di recteuren en zette ze af, sloot of opende het Paleis voor wien hy wilde, liet het gebouw verwaarloozen en den fraaien tuin een ruïne worden, plaagde de passagewinkeliers (zijn huurders n.b.) etc. Met een spitsvondig be roep op een bepaling in de statuten, wist hij ook de uitloting van jaar tot jaar uit te stellen, totdat nu eindelijk de rechtbank lan ger uitstel ontoelaatbaar verklaarde. Alle trekkingen, w.o. de uitgestelde, moeten nu onverwijld plaats hebben. De combinatie, die na den brand de be schikking kreeg over terrein en passage, plus de verzekeringssom en grond en huizen weer aan de gemeente verkocht, weigerde echter aan het bevel der rechtbank te vol doen. Vandaar de faillissementsaanvrage. Mogelijk zal nu de hoogste instantie over deze kwestie moeten beslissen, doch wij twij felen niet of aan den Paleiszwendel zal thans wel voor goed een eind gemaakt worden. In welk geval het concern stellig aanzien lijk meer zal hebben te betalen, dan bij een minnelijke schikking met de nu reeds zooveel jaren gedupeerden. De aankoop blijkt voor de gemeente ook al een Tinancleele debacle. Zoolang het ter rein braak ligt bedraagt het renteverlies ideer jaar 130.000. Men wil het nu in af wachting van een later te nemen beslissing, inrichten als feestterrein en beschikbaar stel len voor circussen, wedstrijden, openlucht spelen e.d. Gezien de meer comfortabele gelegenheid in het stadion verwachten we ook van deze gemeente-exploitatie geen heil. De oude Amsterdammers, men moge hun dan bijgeloovig noemen, hebben wei gelijk op de Paleis voor Volksvlijt-onderneming heeft nimmer zegen gerust en de exploitatie is een onafgebroken periode geweest van unfaire handelingen en mislukkingen. Corres Pondent. Straat-décor. Ongetwijfeld behooren boomen tot het aardigste décor in de stad. Veel gelegenheid om dit décor aan te brengen is er helaas niet, vooral niet in. het oude gedeelte van onze stad, waar alle ruimte moet worden be steed aan de verbreeding der wegen voor het verkeer. In den loop der tijden is al heel wat gevallen, al heeft men zijn best gedaan om daarvoor in de plaats te stellen wat mogelijk was De gemeene iep-ziekte heeft bovendien heel veel geruïneerd Het is zielig om aan te zien hoe het eens zoo fraaie Plein '13 is mis handeld door die ziekte. Zeker de helft der fraaie boomen is daar als slachtoffer van die ziekte gevallen en nog telkens verschijnen de witte cijfers op een of meer boomen ten tee- ken, dat zij straks zullen worden geveld. Ge deeltelijk zijn de open plekken weer beplant, maar daar waar het verkeer het eischte, liet men beplanting achterwege. Het is nu eenmaal niet anders bij de uitbreiding dsr stad valt veel ten offer. De eens zoo aardige landelijke Wassenaarsche weg is geheel verdwenen. Eén der laatste stukken gaat er nu aan gelooven. Wie dat Als elk jaar opnieuw een bronchitis U komt waarschuwen dat het koude Jaar getij ts ingetreden, waarom dan geen Abdijsiroop genomen? Menschen met sedert jaren telkens terugkeerende bronchitis vonden daarbij baat. Abdijsiroop ts weten schappelijk samengesteld, verwijdert de taaie met ziektekiemen bezoedelde slijm en helpt Uw ademhalingsorganen. Sedert menschen-heugenis geprezen bij pijnlijk en veelvuldig hoesten, Bronchitis, vastzitten, de kou. Kinkhoest, Influenza, Asthma, k 4 AKKERT „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) stukje beziet moet onmiddellijk erkennen, dat het niet te houden is. Het ligt trouwens nu bespottelijk te midden der verkeerswegen. Men vindt er een dozijn oude boomen midden op den weg er ligt eenruiterpaadje, waar niemand wat aan heeft, in één woord het is een deerniswekkend restant van een eenmaal mooie beschaduwde laan, die viel voor den verkeers-moloch. Zóó zal het blijven gaan Straks komt de Kneuterdijk aan de beurt. Ieder kent dit oude punt. Er staan nog zeven oude boomen en een middeleeuwsche pomp. zy zijn natuurlijk ten doode opgeschreven. Feitelijk staan ze al jaren lang in den weg, maar men wacht met opruiming totdat het moment der asfalteering is gekomen. De oude pomp is het laatste dat de herin nering aan heel oude tijden levendig hield, maar het klinkt vreemd wilt ge wel ge looven dat het grootste deel der Hagenaars, die op hun tijd alle dit centrale punt van onze stad passeeren, niet eens weet, dat daar nog een oude pomp staat. Toen onlangs het voorstel tot asfalteering in den gemeenteraad werd behandeld, hebben ben wij nog eens instantelij k het terrein er op genomen. Met anderen er over sprekend, kwam ook de pomp ter sprake. Niemand was er die zich goed herinnerde, dat die er stond eu sinds dien hebben wij velen de vraag ge steld of ze wisten dat er op den Kneuterdijk een pomp stond. Het antwoord was steeds ontkennend. Men ziet hieruit hoe weinig LI. BONDSWEDSTRIJD TE GOES. (Vervolg). Spel 3 van tafel 3 was een zeer bijzonder spel. Ziehier 4 a 5 a a v 3 h b 10 2 8 8 7 9 b 2 I 3 6 h 4» b 10 9 7 4 IV H 8 v h a <C> b 7 4 III 2 10 v 3 2 689 10 3 5 4 4 6 5 5 9 7 9 6 v h V O 4 Wij zullen beginnen met het resultaat te vermelden, waarby wy er op wyzen dat in 3 ronden de stand schoon was op de manche en alleen B4 op 60 stond. 03 biedt 1 hart en haalt 5 harten. B4 biedt 2 harten en haalt 5 harten. Ol biedt 4 harten en haalt 5 harten. BI biedt 2 harten en haalt 5 harten. Men ziet dat dit resultaat het paar Ol in het gelijk stelt en toch.... was dit manche bod goed wy weten het niet, want nu zy n we werkelijk beïnvloed door de wetenschap van de geheele kaartverdeeling. Zoo objectief mogelijk redeneerende, zouden wy zeggen, dat er geen manchebod inzat, hoewel zoowel 5 harten als 5 ruiten op dit spel moeten wor den gemaakt. Zonder eenigen twyf£l moeten III (de gever) en IV op dit spel passen, doch wat moet 1 nu doen Opent hy met 1 hart, dan is het hoogst twyfelachtig of er ooit een manchebod uit komt, want vermoedeiyk verloopt het bieden dan als volgtPas, pas, 1 hart, 2 klaver, pas, 3 klaver, pas, pas, pas, of Pas, pas, 1 hart, Pas, pas, pas. Mioet I dan op 2 harten openen Zeer ruim gerekend heeft het spel 4 hartenslagen, 2 ruitenslagen en V/4 schoppenslag. Met heel veel optimisme kan men dus zeggen 7 8 slagen, en dan zou een opening op 2 harten geoorloofd zyn. In dat geval mag H geen 3 klaveren bieden, want zyn partner heeft reeds gepast. Het zou van veel optimisme getuigen indien III dan een bod doet van 3 ruiten, doch het kan er by door, omdat III als volgt redeneeren mag. Myn partner heeft een heel sterk spel, doch het myne is niet veel waard, tenzy ruiten troef is. Dan breng ik een paar slagen mee. Het resultaat is dan altyd goed, want natuuriyk verhoogt I dan tot 4 ruiten, waarna III 4 harten mag bieden op zyn 3 troeven steun met een singelton klaveren. B4 die op 60 stond zal zeker wel direct op 2 harten hebben geopend. In het bovenstaande hebben wy uiteenge zet, hoe wy ons voorstellen, dat een manche bod tot stand kan zyn gekomen, doch wan neer wy in de plaats van III waren geweest, ian betwijfelen wy ten sterkste of wy 3 rui ten (of 3 harten) zouden hebben geboden, en dus steden wy paar Ol niet in het geiyk. Spel 4 van dezelfde tafel doet zien, juist in tegenstelling met het vorige, hoe een oogen schgniyk sterk spel zwak biykt te zyn en eer. zwakke kaart een manche opelevert. O b 8 a b 4 b 10 8 7 5 4 4 3 a h 6 5 4 I ^V76 IV n h 9 III 4 a 8 5 3 7 V 2 3 5 9 b 6 7 3 6 V 8 10 2 2 9 h 10 9 10 a V h 9 4 Dit spel door IV gegeven was voor den ge ver natuuriyk een prachtopenlng in de har ten, en I besluit op de bonne fooi een volg- bodje te doen van 2 ruiten. Het hartenbod wordt door II misschien verhoogd, doch naar onze meening mag dat niet gebeuren. (Wy melden dit, omdat het hartenbod blykbaar I maal is gesteund). De ruiten moeten door III natuuriyk worden verhoogd, en wanneer II de harten heeft gesteund, dan moet IV op. bieden tot 3 harten. Mag I nu opbieden tot 4 ruiten Neen, zyn volgbod was al hoog ge noeg. Moet III dan tot 4 ruiten gaan Du bieus, want hy moet zich toch afvragen, wat I na een openingsbod van IV nog kan heb ben. Daartegenover moet hy bedenken, dat wanneer de harten door II zyn gesteund, I renonce harten of een singleton moet heb ben. Met zyn aas, heer klaver en heer schop pen mag hy op een tamelijk sterk spel reke nen en is 4 ruiten te aanvaarden. Een andere vraag is of hy in de 3 harten niet moet doubleeren, al was het maar om zyn partner te beduiden, dat hy een goed spel heeft. Natuuriyk maakt I er dan geen 5 ruiten van. Hy is al lang benauwd, dat hy de 4 ruiten niet zal halen. En nu het resultaat. 03 staat 30, biedt 4 ruiten en haalt 5 ruiten. B4 blank, biedt 4 ruiten en haalt 5 ruiten. B2 blank, biedt 1 hart en is 1 down. 02 blank, biedt 3 harten en is 3 down. Van paar Ol, dat in het vorige spel een manchebod deed valt het ons zeer tegen, dat zy de 1 harten lieten, en geen 2 ruiten boden. WEDSTRIJD IN BRITANNIA. Wat zyn interessante spellen We weten het niet meer, want in een wedstrijd volgens het systeem Scheveningen, zooals het tegen woordig heet, en volgens welk systeem ook de wedstrUd in Britannia is afgespeeld, worden soms met de onbenulligste spellen in één of meer ronden nog zulke capriolen uitgehaald, dat elk spel belangrijk dreigt te worden. We zouden werkeiyk neiging gevoelen om alle spellen stuk voor ^tuk daarom te behan delen, doch we moeten ons nu eenmaal be perken. Eén ding heeft ons genoegen gedaan. Het zyn de gokkers geweest, die geprobeerd hebben op slechte spellen te openen, doch in dezen wedstryd zyn ze daarvan leeiyk op de koffie gekomen. Of het geholpen zal hebben Er zyn nu eenmaal ook op dit gebied onge- neesiyken. Zit men in de plus iyn, dat wil zeggen in de iyn, waar over het algemeen de mooiste spellen werden uitgegeven, dan is een gokje soms niet zoo erg, doch indien men dat ex periment in de miniyn probeert, dan is men er in den regel by. In de miniyn kan alleen zelfbedwang tot een goed resultaat leiden. Hier was wel zeer duidelijk een min en een plusiyn aanwezig. De even paren hadden de mooiste spellen en de eerste prijswinnaar hiervan behaalde 2245 punten (in 32 spellen) Aan 7 tafels was het resultaat -f-, alleen aan één tafel nl. tafel 6 werd verloren. Het 2e paar haalde 2080 punten en wat is nu het merkwaardige Ook dit behaalde aan 7 tafels de overwinning, doch verloor aan tafel 4 en won aan tafel 6. In deze plusiyn zagen toch nog 2 paren kans om met verlies te eindigen. In de andere lyn, dus die der oneven paren heeft niemand het tot een positief resultaat kunnen brengen, zoodat de eerste prys werd gewonnen met 150 verliespunten, terwyi het 2e paar 270 verliespunten had. In de even ry was het verschil tusschen hoogste en laagste 2360 punten. In de oneven ry was het verschil tusschen hoogste en laagste 2280 punten. Wilt gy een staaltje hoe dergeiyke ver schillen worden bereikt Bezie dan een vol gende maal de resultaten van spel 1 van tafel 2. wy komen daarop dan wel nader terug. Ook spel 1 van tafel 1, dat toch op het oog nogal eenvoudig is, gaf reeds zeer uiteenloo- pende resultaten. P O 4 10 7 b a 9 5 4 h 5 3 4 3 2 a v b 6 I 47 4 b 10 9 8 3 IV II 2b O 10 5 Hl 2 v h a 485 2 6 7 b V 4 2 6 6 3 8 v 7 9 h a 9 10 O 4 Ronde. Deeln. Spelers. Eindbod. Resultaat. 1 1—2 2 1 schop 3 schoppen 2 1312 12 2 schop. 2 schoppen 3 96 6 1 schop 5 schoppen 4 516 16 1 schop 4 schoppen 5 10—15 10 1 schop 3 schoppen 6 4—11 4 3 sans 3 sans 7 714 14 1 schop 4 schoppen 8 3—8 8 4 harten 4 harten Hier stond natuuriyk iedereen schoon op de manche, en in alle ronden speelt alleen het evenpaar, dus met de spellen n en IV en zie nu toch hoe uiteenloopend het resultaat nog is. Paar 12 bracht 60 punten en paar 8 haalt 370 punten op hetzelfde spel. (Voor hen die niet aan dezen wedstrijd deelnamen wyzen wy erop, dat in deze geheele serie de oneven Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid nummers spelen met de spellen I en HE en de even nummers met de spellen II en IV.) Zat er nu in dit spel een manchebod (Of er een manche in zat is wat anders). Naar onze meening ja, doch alleen op de wyze zooals door paar 4 vermoedelijk zal zyn ge schied. Wy stellen ons het bieden dan ook als volgt voor. Te beginnen by den gever Ipas, 1 schop, pas, 2 klavers, pas, 2 ruiten, pas, 2 harten, pas, 2 sans, pas, 3 sans, pas, pas, pas. Het is natuuriyk ook mogeiyk, dat IV in- plaats van 2 harten direct 2 sans heeft ge boden, waarna Ia. er 3 sans van maakte. De eerste manier lykt ons beter, want de klave ren van IV zyn iets te laag, doch II die den heer by heeft, kan dat na het hartenbod be ter doen. Het bod van 4 harten komt ons onbegrype- lyk voor, .en ook het bod van 2 schoppen is fout, hoe dat dan ook tot stand is gekomen. Het heeft ons wel verwonderd, dat slechts één paar, nl. paar 4 op het sansbod is ge komen tn gebleven. Het eindresultaat biedt eenige verrassin gen. Als normaal mag worden beschouwd, dat 3 schoppen, en ook dat 4 schoppen worden gemaakt, doch zoowel 2 schoppen als 5 schoppen moeten abnormaal worden ge noemd. Ook het resultaat van 3 sans mag vrij nor maal worden genoemd, nl. schoppen aas, heer en klaveren aas, vrouw voor de tegen- party. Wat echter te zeggen van de 4 har ten Naar onze meening hadden die nooit gemaakt mogen worden, want I kan toch moeilijk anders uitkomen dan met schoppen heer, waarna hy den blinde te zien krijgt. Het spelen van ruiten heeft geen zin en ook niet van harten. Waarom geen klaveren gespeeld Misschien bang geweest van het 2 klaveren bod van IV in de 2e hand wy weten het niet, en kunnen het slechts gissen. Ook be hoefde T met zyn lange troefkaart niet bang te zijn de schoppen in den blinde vrij te ma ken, en dus nog een keer schoppenaas spelen. Nu de kaarten zóó zaten had o.i. het spel als volgt moeten verloopen. Schoppen-heer, kleine klaver, waardoor ni achtereenvolgens 2 klaverslagen maakt, daarna naar schoppen aas, waarna I nog 2 troefslagen maakt en het spel dus 3 down is.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 9