NOOTJES H. M. de Koningin heeft een bedrag be schikbaar gesteld aan het N.C.C. speciaal ten behoeve van de noodlijdende kunstenaars. Er worden te Amsterdam onderhandelingen gevoerd, om de tarieven van de officieel er kende taxi-ondernemingen opnieuw belang rijk te verlagen. De gemeenteraad te Almelo heeft een voor stel tot wederinvoering van de zakelijke be drijfsbelasting verworpen. Het Belgische stoomschip „Jean Jadot" meldt draadloos, dat het in botsing is geko men met een Amerikaanschen trawler. Er werden slechts 6 opvarenden gered, terwijl er 21 vermist worden. Het eiland Reunion, een eiland met een oppervlakte van 2400 K.M.2, dat in den In- dischen oceaan is gelegen, ten Oosten van Madagascar, werd gisteren door een ernstigen wervelwind volkomen verwoest. Er zouden slechts weinig menschenlevens te betreuren zijn. Het aantal werkloozen dat in het geheele land bij de organen der openbare arbeids bemiddeling stond ingeschreven bedroeg eind Januari 1931 146.400, eind October 153.000 en eind November 197.300. De haven te Londen heeft tot nog toe niet veel te lijden gehad onder de malaise. De totale tonnage bedroeg in 1930 ruim 58 mil- lioen en in 1931 ruim 56 millioen ton. Er was een vermindering van slechts 3/2 pet. organisaties van handels-, kantoor- en win kelbedienden. In dit adres wordt o.a. gezegd dat uitslui tend het winkeliersbelang het criterium in deze mag zijn, op grond waarvan de gemeen teraad kan beoordeelen, of er aanleiding be staat om een verordening als bedoeld in art. 6 der Winkelsluitingswet in het leven te roepen. Is de juistheid dezer opvatting reeds af te leiden uit de Handelingen en uit de stukken door de regeering met de Staten-Generaal gewisseld, ook de minister van arbeid, han del en nijverheid heeft nog eens een duide lijke bevestiging hiervan gegeven, toen hij in zijn toespraak tot het 28ste Nationaal Mid denstandscongres te Zandvoort woordelijk zeide ,3ij de uitvoering van de Winkelsluitings wet doen zich kwesties voor, welke de regee ring nopen, zich het wezen van die wet hel der voor oogen te stellen. Ik stel my voor, my daarbij goed in te scherpen het eigenlijke doel dier wet, nl. een wet uitsluitend in het belang van den middenstand. Ik geloof niet, dat ik verder behoef uit te leggen, bij welke kwestie dit met name duidelijk spreekt. Wij moeten dit goede doel van de wetbescher ming van den winkelstand voor oogen hou den." Op grond van het vorenstaande handhaven onze Bonden dus hun meening, dat de aan wending van art. 6 der Winkelsluitingswet ten dienste van andere belangen dan die der winkeliers, i. c. die van het winkelpersoneel, ontoelaatbaar en in strijd met strekking en geest van genoemd artikel is. Het argument, dat wordt aangevoerd ter verdediging van de verplichte middagsluiting, nl. dat daardoor de controle op de naleving der bepalingen van het Werktijdenbesluit voor winkels beter zou kunnen geschieden, houdt o.i. geen steek. In de eerste plaats mag worden aangenomen, dat de regeering deze sociale maatregelen niet heeft ingevoerd, dan nadat de handhaving daarvan uitvoerbaar wordt geacht. Tweedens staat vast, dat het uitoefenen van controle op winkels juist ge makkelijker zal zijn, indien deze geopend, d.w.z. vanaf de straat vry toegankelijk zijn. Verder wil het ons voorkomen, dat het niet op den weg ligt van de plaatselijke overheid om, zonder wettelijke verplichtingen, voor schriften te maken ter betere uitvoering van een rijkswet en zulks zeker niet, indien deze van zoo ingrijpenden aard zijn als de van werknemerszijde voorgestelde. De bewering van de personeelsorganisaties, dat de con trole op de naleving van het Winkelwerktij denbesluit onvoldoende is, en dat herhaalde lijk ontduikingen voorkomen, worejt door geen enkel bewijs gestaafd en is dus waarde loos. Adressanten meenen te hebben duidelijk gemaakt, dat uw raad bij het eventueel vel len van een oordeel in deze materie, als eenig criterium slechts mag aanleggen het bedrijfsbelang, zooals dit blijkt uit de mee ning van den georganiseerden winkelstand in uw gemeente. Daarmede in strijd hande lend, zal o.i. dan ook de onderwerpelijke ver ordening niet de vereischte Koninklijke goedkeuring kunnen verkrijgen. Plaatselijk Crisis-Comité. Aan het Plaatselijk Crisis-Comité is een gift toegezegd van 100 liter melk, te verstrek ken aan behoeftige gezinnen in de maand Februari Buurtcommissie Spuistraat. Gisterenavond hield de buurtcommissie Spuistraat een vergadering. Men was van meening, dat de abnormale tijdsomstandig heden een festiviteit niet wettigen, zoodat ook het doel van het comité daardoor geheel komt te vervallen en het in de Iyn ligt de contribuanten de vrije beschikking te laten over hunne bijdrage. De gelden zullen in den loop van de maand gerestitueerd worden en is hiermede het co mité ontbonden. In onze Tijdinghal. Wij hebben foto's ontvangen van den heci mr. D. J. Wolfson, den op 67-jarigen leeftijd overleden officier van justitie te Middelburg van het nieuwe diaconessenhuis Bronovo, dat te 's-Gravenhage officieel is geopend, de plechtigheid in de kerk, le rij van rechts Prinses Julianavan den hevigen brand te Zaandamvan de restauratie van de Ned. Herv. kerk te Terheijde van de anti-Japan- sche affiches die in China worden uitgege ven en waarin de stemming in. 'China tegen Japan duidelijk uitkomt. Industrie- en Huishoudschool Middelburg. Af deeling Vlissingen. Onder verwijzing naar achterstaande ad vertentie willen wij de aandacht vestigen op de j aarlij ksche wintertentoonstelling van bovengenoemde afdeeling, die op Donderdag 11 Februari a.s. gehouden wordt in het ge bouw van het voormalig Burgerweeshuis, Badhuisstraat 64. Al wat door de leerlingen gedurende de maanden September—Februari aan kleeding- stukken, zoowel boven- als onderkleeding en andere werkstukken is vervaardigd, kan hier bezichtigd worden. Het aantal cursisten, dat ieder jaar toeneemt, was dit jaar bijzonder grootvelen volgden meer dan één cursus. Telken jare geven zich ook leerlingen voor den 2en of 3en keer op, een bewijs van het groote nut dezer afdeeling en van de sym pathie waarin zij zich mag verheugen. De cursussen worden gehouden gedurende een middag en 3 avonden. Een der avonden wordt besteed aan patroonteekenen. Wij hopen, dat ook ditmaal een aantal vrouwen en meisjes zich zullen opgeven voor den nieuwen cursus. Hiertoe bestaat uitslui tend gelegenheid gedurende de tentoon stelling, van 3—5 en van 7—9 uur. De toe gang tot de tentoonstelling is gratis. De nieu we cursus begint op Maandag 15 Februari. Gem. Zangvereeniging „De Volksstem". De afdeeling tooneel van bovengenoemde vereeniging geeft Zaterdag 13 Februari, des avonds 8 uur, een tooneeluitvoering in Grand Hotel Britannia. Opgevoerd zal worden „Een Moeder", too- neelspel in drie bedrijven door Cor Hermus. „Het Vaderland" schreef over „Een Moe der" Cor Hermus heeft met „Een Moeder" knap tooneelspel geleverd, dat in de eerste acte sterk is in milieuschildering (herhaalde lijk doet het aan Heijermans denken), in de tweede acte een goede voortzetting van de intrige geeft en dat in het slotbedrijf door spanning weet te boeien. Het is hecht van bouw en het bevat menige goed geschreven scène. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Een afscheid. Even na het beëindigen van den werktijd hedenmiddag schaarde zich het personeel der afdeeling koperslagery van de Kon. Mij. „de Schelde" rond hun scheidenden collega, den heer J. van der Hoofd. Bij monde van den baas dier afdeeling, den heer J. Abrahamse, werden woorden ge sproken ter herinnering aan den 42-jarigen diensttijd, welke de heer Van der Hoofd achter zich heeft, met al het wedervaren daaraan verbonden. Hij sprak den wensch uit dat Van der Hoofd nog vele jaren zal mogen genieten van zijn pensioen en over handigde hem namens allen een blijvend aandenken, hopende dat dit voor hem een dankbare herinnering zal zijn aan de jaren welke hij in dienst is geweest bij voornoemde Maatschappij. Alhambra-Theater. De vroolijke vrouwtjes van Weenen. Staal. Fox Movietone News brengt o.m. „Folklore als leervak" en Gandhi (een „griezel van een man" noemde te Rotterdam Roosje dien in baar onsentimenteel oordeel bij de oudejaars avond-bruilof tviering) te Genève over lijde lijk verzet. Nederland's nieuws is beter dan laatst, toen het ons met weinig smaak een lugubere doodkisten-show offreerde. Thans vragen Cor Klinkert en Liesje Santen of U ook al „rumboneert". De zeer amusante film „Die lustigen Wei- ber von Wien" behoort tot een speciale film- soort, welke Ernst Lubitsch „Heimwehfilme" noemt. Helmwee naar den goeden, ouden tijd, toen alles anders was en soms ook pret tiger. Minder lawaai, minder haast, minder matuur in blik" en minder jacht achter het geluk aan. In het bijzonder kreeg Weenen den stralenkrans van aardsch paradijs. In de onderhavige film voert men ons naar 1875, toen Weenen wel ongelooflijk gemoedelijk was, een beetje klungelig provmciaalsch, een beetje potsierlijk hoofsch, maar in elk geval charmant door brave-onschuld, zorgeloosheid en dat groote ick—en-weet-niet-wat, dat nu eenmaal de eeuwige bekoring van Weenen vormt. By de costumeering wordt soms te ver teruggegaan, nl. tot 1840. De vlotte operette in een uiterst verzorgd décor, de noodige walsmelodieën en de ge zellige sfeer geeft de avonturen van een hofraad, die aan tien volwassen dochters nog niet genoeg blijkt te hebben en ernstige huwelijksplannen koestert. De dansleeraar, die het vertrouwen van het lieftallige tiental heeft, speelt de goede tusschenpersoon. Als de dame in kwestie ten slotte een voormalige balletdanseres blijkt, wordt papa voor het dilemma gesteldwij eruit, of zij eruit. Het dartele timtal verlaat dan het vaderlijk huis en vormt een danstruppedie lustigen Wei- ber von Wien, onder schutse van den dans leeraar Augustin. Een succes wordt dit optreden. Alleen ko men de eigen liefdes-aangelegenheden van den dansmeester in het gedrang, daar zijn aangebedene die vaderlijke zorgen over tien lieftalige schoonen eenigszins onverklaarbaar en uit beroeps-egoïsme ook heel onaange naam vindt. Met behulp van een lichtelijk senielen minister van beeldende kunsten, met een hobby voor stopwoorden, komt alles echter in het reine, Deze zeer gezellige film zal bij ieder in den smaak vallen en weer velen zullen „Alham- bra"; dat de reeks geslaagde rolprenten zoo succesvol voortzet, gaan bezoeken. De 2de aangekondigde film kon wegens beschadiging niet gedraaid worden. Het voorprogram was er niet minder om. Een schitterende film verplaatst ons naar de myn- en fabrieksterreinen, waar kool en erts samenwerken om het alomtegenwoor dige staal te scheppen. Een filmwerk, dat eerbied brengt voor het vernuft en den arbeid en zeker ook voor den arbeider. Prachtig is de gang van dit wordingsproces vereeuwigd. Verder is er weer een geestige Max Fleischer met een populaire, goed gezongen melodie. Het filmpje „Uit de Oude Doos" is niet alleen interessant, doch geeft ook tal van vroolijke momenten. Weer een uitstekend geslaagd program, deze week, in „Alhambra". Luxor-Theater. Wereldstad. Mijn vrouw's echtgenoot. De bedreiging van Veere's oude raadhuis brengt Walcheren weer eens onder veler oogeneen gecostumeerd bal is wel actueel. Dit uit het journaalnieuws. De regisseur van „City Streets" is een jon ge Rus. Dit is zijn eerste groote film. De film speelt zich af in de onderwereld, voorname lijk temidden der dranksmokkelaars. Het onderwerp is dus geenszins n*euw, maar het werd ditmaal beter behandeld dan in de meeste gevallen. Het werd een gaaf en knap geleid filmwerk, waaraan bekende Para- mount-artisten, w.o. Carry Cooper, mede werken. Een der voornaamste vrouwelijke figuren is Sylvia Sidney, die helaas een vrij banale rol heeft. Zij bezit een markant type, dat boeit. Het eene oogenblik lijkt zij op een verschrompeld aapje, het andere moment op een sereen afgodsbeeld. Zij bezit iets van het mystieke, dat ook Anna May Wong ken merkt en zij '"n tevens even spontaan zijn ah een Janet Gagnon. Film is er bijv. in het laatste gedeeltede spannende auto-race, steil het gebergte in. Dit is film, niet snobbistisch opgevat, maar eerlijke detective-film, spannend en boeiend en verteld met een eigen taal. Het gaat met dit soort van films als met detective-verha len. Er is vuilnis onder, maar er verschijnen ook letterkundig verantwoorde speurdersver- halen, waarvan men ervaart, dat het lezen van zulk een sensatieverhaal, weldadige ont spanning is na den Mont Blanc van derge- lyken kost, die zijn oogen dagelijks moeten omvatten. De Al Capone-sfeer Is niet de hoofdzaak die is de filmistische verwerkelijking. De close-up van rijdende vrachtwagens met bier, die over het doek jagen. De mannen rond het biervat en hun toekomstigen ondergang op duister water. Het leven van de racketeers. Niet alleen de montage, ook de camera zelf is levendig en bewegelijk. Het kijkt rond en overal in. Als het toestel zich pas keert naar den bewoner van een kamer, kennen wij hem reeds. Zelfs de dingen geven soms met een veelbeteekenend uiterlijk een antwoord Een van de gevoeligste momenten in deze film is, wanneer Nan (de „ster" in City Streets) op haar gevangenisbed wakker ligt en in herinnering opnieuw beleeft het bezoek van haar vriend, en terwijl de camera geen oogenblik haar starende oogen loslaat, hooren wij zachtjes de flarden van het door de tralie's heen gevoerde gesprek, die in haar hoofd omgaan. Het getuigt van een groot kunstenaarschap van den regisseur, dat deze gevaarlijke scène geen oogenblik onnatuurlyk aandoet. De film „City Streets" is door het staats- filmbedrijf in Rusland uitgekozen om dienst ten doen als voorbeeld voor de nieuwe, spre kende films, die men gaat vervaardigen. De leerlingen waren dus de meesters over het hoofd gegroeid. Film-technisch is deze film dan ook een meesterwerk. „Mijn vrouw's echtgenoot" is een vroolijke fcadplaatsgeschi" denis, waarbij een gedaante verwisseling tot leuke grappen en een dwaas schijn-huwelijk leiden. De situatie wordt steeds ingewikkelder en komischer, die opge lost wordt, als twee jaloersche vriendinnetjes worden weggewerkt en de scnijn-echtgenoot in spé van zyn rechten afziet. Dan eindelijk is er pas waar huwelijksgeluk. ZOUTELANDE. Loop der bevolking Ingekomen: J Janse, van Bigge- kerke. Vertrokken: P. A. C. Entinck, naar Vlissingen. Coöperatieve Boerenleenbank. Donderdagavond hield de Coöperatieve Boerenleenbank alhier haar jaarlijksche al- gemeene vergadering. Uit het jaarverslag van den kassier bleek dat het ledental in het af- geloopen boekjaar met 2 leden is gestegen tot 137. In 1931 was de rentevoet der Bank als volgtvoor spaargelden van leden 3.12 en van niet-leden 3 voorschotrente 4J£ Voor 1932 is de rente voor alle spaargelden vastgesteld op 3 en de voorsehotrente op 4i/£j Op de balans per 31 December 1931 komen de volgende posten voorBezittingen kas 1911.60, voorschotten 46.697.50, loopen- de rekeningen ƒ5798.45, loopende rekeningen CB. 32.101.82, jaardeposito's C. B. 10.000, aandeel C. B. 50, effecten 11.465, meubi lair 1, voorschotrente 532.27 en rente van effecten 148 Schulden spaargelden 81.144, jaardeposito's 17.514, loopende rekeningen 6683.48, jaardepositorente 544.69, terwijl het reservefonds 2291.66 en de winst 527 bedraagt. De heer A. Kodde werd als bestuurslid herkozen. Tot lid van den raad van toezicht werd in de plaats van den heer J. S. Adri- aanse, die zich niet herkiesbaar stelde, geko zen de heer J. Stroo Pzn. Tot plaatsvervan gende bestuursleden werden gekozen de hee- ren Jan Kleinepier en J. Stroo Pnz. Er werd besloten dat aan de leden van den raad van toezicht een vacatiegeld van 1 per lid per bijgewoonde vergadering zal wor den toegekend. BIERVLIET. Brand. Gisteren brandde de landbouwschuur van mej, wed. Weeda te Driewegen tot den grond toe af. Vijf kalveren, benevens de geheele voorraad hooi en stroo en landbouwwerktui gen werden een prooi der vlammen. De bran vond zijn oorzaak in kortsluiting. Alleen de schuur was verzekerd. OüSTBURQ. Uitvoering vereeniging „Polyphonia". Door de vereeniging voor instrumentale en vocale muziek „Pholyphonia" te Oostburg werd Donderdagavond, onder leiding van den heer C. Schyve, een uitvoering gegeven, die er wezen mocht. Dat men iets goeds ver wachtte bleek alleen reeds uit de mooi ge vulde zaal in het beursgebouw „Polypho nia" is dan ook met reuzenschreden vooruit gegaan. Zoowel met begeleiding als a capella voldeed het 4-stemmig koor uitstekendeen viertal klassieke van Palestrina en een twee tal Italiaansche liederen werden goed ge zongen, zoo ook „Motet" van Haydn en het Lentekoor uit „de Jahreszeiten" van den zelfden componist werden langdurig toege juicht. Grooten bijval verwierf het bekende trio in G groote terts voor viool, cello en piona van Haydn, terwijl de ouverture „Eg- mond" van Beethoven en ouverture „Rosa- munde" van Schubert uitstekend werden ver tikt de Zinzugmarsch uit de opera Tann- hiiuser had een ongeëvenaard succes. De clou voor het gemengde koor was de Lentenachtsfantasie van wijlen Paardekoper, den begaafden leider van het Friesche zang koor, wien velen zich nog zullen herinneren, toen hij hier eenige jaren geleden met zyn koor een uitvoering gaf. Deze cantate werd nagenoeg onberispelijk uitgevoerd met bege leiding van het orkestzoowel de solo's voor bariton en sopraan, als de koren waren zeer ged. Het slot der cantate moest worden her haald den leider, het koor en de solisten, benevens het orkest werd den dank van het bestuur gebrachtmevrouw Bergsma, so praan-soliste, mocht een tweetal bloemstuk ken in ontvangst nemen, terwijl ook mej» Risseeuw wegens de goede piano-begeleiding bloemen werden vereerd. Bij de sluiting werd een beroep gedaan op de muziekliefhebbers tot toetreding als be gunstiger teneinde de vereeniging in staat te stellen later nog iets meer te kunnen pres- teeren. ZIERIKZEE. Diefstal van vee uit de weide. Door de rijkspolitie te Zierikzee, is in sa menwerking met de gemeentepolitie aldaar, een onderzoek ingesteld naar diefstal van schapen uit een weide in de omgeving van Zierikzfce. Als verdacht daarvan zijn aange houden een zekere Van p. en een zekere P. aldaar, die bekenden in den nacht van Za terdag op Zondag een schaap uit een weide te hebben gestolen en ook schuldig te zijn aan diefstal van een schaap ongeveer 3 weken geleden. Het vleesch van het dier en de huid wer den door de politie by P. in beslag genomen. Verplaatsing. Met ingang van 1 April a.s. is de telefo niste bij den interlocalen dienst H. J. Been hakker, verplaatst van het post- en telegraaf kantoor te Goes naar dat te Middelburg. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hontenisse 40.21 bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 622.05 bij den ontvanger der registratie en domeinen te Middelburg 81.30 en 81. Vereenigingen. Met de Staatscourant no. 25 zijn verzon den afdrukken van de akten betreffende de Zeeuwsche Coöperatieve Kunstmstfabriek G.A. te Wolfaartsdijk. Weg WalsoordenHulstBelgische grens. Afgekondigd is Staatsblad no. 586, bevat tende het besluit van de wet van den 31en December 1931, tot het nemen in beheer en onderhoud bij het rijk van een gedeelte van den weg Walsoorden—Hulst—Belgische grens. Invoer van bloem aan de Zeeuwsch- Vlaamsche grens. Aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens is de invoer van Belgische bloem in de laatste we ken zeer toegenomen. Daar blcem voor e:gen gebruik tot een hoeveelheid van vijftig KG vry kan ingevoerd worden, geschiedt de in voer uitsluitend in balen van vijftig kilo. Werkloozen komen met deze baaltjes de grens over en melden steeds dat zij bloem zijn gaan halen voor eigen gebruik. De invoer geschiedt dikwijls meermalen per dag en dit heeft de Tarwe-organisatie aanleiding gegeven om zich telefonisch in verbinding te stellen met het betrokken de partement. Aan den inspecteur te Ter Neuzen is tbans opdracht gegeven, de bepalingen ten aanzien van het invoerrecht van bloem streng te doen naleven en te doen voorkomen, dat geen ver- keerd gebruik gemaakt wordt van den invoer voor eigen gebruik. Handelsregister Kamer van Koophandel, In de week van 25 Januari—1 Februari werd bij het bureau der Kamer opgaaf ge, daan van de volgende Inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Exploitatie Maatschappij „Bruelus", Kapelle, Postweg B 79, exploiteeren van on roerende zaken in Nederland en het ir cul. tuur brengen dier goederen. Directeura. j, van Liere, Kapelle. Commissaris J. de Baar 's-Gravenhage, H. van Reek, de Bilt en A, W. Zijlmans, Brec^. Maatsch. kap. 50.000, waarvan geplaatst en gestort ƒ10.000. Garage ,4e Baljuw", Vlissingen, Coosje Buskenstraat 49 en 51, handel in auto's en rijwielen en onderdeelen daarvan, het repa- reeren en stallen daarvan, alsmede het ver- huren van auto's. VennP. de Kam en c, W. Weimar. Suikerwerkfabriek De Kroon Rotterdam, Goes, Piccardstraat 11. EigenaarL. B. van 't Veer, Rotterdam. Gevolm.J. c. van 'fc Veer, Goes. Zeeuwsch-Vlaanderen Ter Neuzen). L. J. M. Blondeel, Aardenburg, Kaai 3, han- del in vlas, zaden en granen. R. A. van der Heyden, Clinge, Smetstraat C 59, kaashandel en kruidenierswinkel. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma F. P. D'huy, Lange Burg B 10, boek en kunsthandel. Filiaal gevestigd te Vlissin gen, Badhuisstraat 15. Beheerder c. A, Bikkey. KERK- EN SCHQOLNIEUWS Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naar Giessendam door ds. J. D. Barth te Borselen, De arbeid van „pa" Van der Steur in gevaar, Het comité van bijstand voor den arbeid van „Pa" Van der Steur te Magelang, ont ving dezer dagen van hem het ontstellends bericht, dat hij bij de jaarwisseling in ken nis was gesteld van de tijdelijke intrekking per 1 Januari 1932 van de geheele gouverne. ments-subsidie. Een subsidie van 52.000 voor bijna 900 kinderen was toch al niet overdadig veel Hen is volkomen begrijpelijk, dat het gouver nement in dezen bezuinigingstijd zich ge- awongen ziet ook hierop iets te verminderen; maar algeheele intrekking van een vaste, zekere bijdrage voor een inrichting, die ver der afhankelijk is van giften....; en die kinderen opvoedt tot nuttige menschen, die anders aan het gouvernement veel meer zou- r>n kosten.... Waar in Nederland zoovelen wonen, die dt? zen arbeid onder het verlorene en ver'afene en onder de militairen kennen en waardeeren, daar vinden zij in dit bericht misschien aan leiding op giro 166060, Van der Steurfonds Zeist, een gave te storten, mede waar dit jaar 2 jubilea aanstaande zijn „Pa's" zilve ren huwelijksfeest en zijn 40-jarig verblijf in Insulinde. Gemengde huwelijken Krachtens een decreet, gepubliceerd door de Congregatie van het H. Officie te Rome, over de gemengde huwelijken, wordt er voor deze niet meer gedispenseerd, tenzij de echt- genooten zich formeel verplichten hun kin deren in den Katholieken godsdienst op to voeden en zich niet te begeven naar streken, waar de plaatselijke wetten verhinderen, hun verplichtingen na te komen. Indien dit niet wordt nageleefd, wordt het huwelijk beschouwd als nietig voor de Kerk. MARINE EN LEGER Bij beschikking van den minister van de fensie zyn de volgende mutaties gelastmet 10 Februari 1932 is de luitenant ter zee der 2e klasse M. J. M. de Gorter geplaatst bij het vliegkamp de Kooij en de luitenant ter zes 2e klasse C. W. Krabbe aan boord van H. M. „Van Speyck" is de officier van den marinestoomvaart' dienst der le klasse Z. A. Dijkstra geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Van Speyck"; met 12 Februari 1932 zijn de luitenants ter zee der 2e klasse F. F. J. Janssen, W A. Mon- tanu, M. C. van Grondelle, G. E. A. Daane Bolier, M. G. Smalt en de kapitein der mari niers F. C. W. Michaëlis geplaatst bij de ma rinekazerne te Willemsoord met 13 Februari 1932 is de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse Busemaker, dienende bij den radiodienst der marine te Amsterdam ter beschikking ge steld met 22 Februari 1932 is de ofifcier van ad ministratie der le klasse J. Nottrot, dienende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wit* lemsoord, ter beschikking gesteld. Bij beschikking van den minister van de* fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse D. L. van Elk, den 8sten Februari 1932 ge* plaatst by het vliegkamp de Kooy De luitenant ter zee 2e klasse J. S. Bax Is aangewegen voor den dienst in Oost-indl en zal 2 Maart met de „Dempo" uit Rotter* dam die bestemming volgen. De luitenant ter zee 2e klasse D. valJ Eek, wordt 8 Februari geplaatst by het vlieg* kamp de Kooy. Opgave van overgeplaatste onderofficier*15 lei marine Sergeant-monteur G. Dane van Wacnt* 3chip Willemsoord naar kazerne Onderzee* dienstsergeant-telegrafist C. Nieuwpo° van Heemskerck naar Walstution Willenis

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2