Vlissingsche Courant VIERDE BLAD GEMEENTEBESTUUR RECHTSZAKEN VlaarscWf,n$/ INGEZONDEN STUKKEN LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN MARKTBERICHTEN STOOMVAARTLIJNEN PREDIKBEURTEN van de I vaD Zaterdag 6 Februari 1932 No. 31. BEKENDMAKING. Herijk der Maten en Gewichten. Burgemeester en Wethouders der gemeente Vlissingen maken bekend A. Dat dit jaar voor den Herijk van Maten en Gewichten in deze gemeente zitting zal worden gehouden in een der lokalen van de v.m. Kazerne Koning Willem III aan de Oranjestraat en wel asl volgt Voor nieuwe, ten verkoop bestemde Maten en Gewichtenvoor Maten en Gewichten ill gebruik bij Rijks-, Provinciale- of Gemeen telijke Diensten, bedrijven of Instellingen Spoorwegen, Tram- of Bootdiensten, op Maandag 15 Februari van 9]/212 /2 en V/2 4J/2 uur. Voor de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" op Dinsdag 16 Februari van 9/2— 12/2 uur. Voor ^en, wier familienaam, naam van de firma of vennootschap begint met een der letters A of C, op Dinsdag 16 Februari van 11/2—41/2 uur. Idem "met de ietter B, op Woensdag 17 Fe bruari van 91/212),2 en van V/24/2 uur. Idem met een der letters D, F en G, op Donderdag 18 Februari van 9y212 y2 en van V/241/2 uur. Idem met een der letters H, I en J, op Vrij dag 19 Februari van 9y212^ en van V/2 uur. Idem met een der letters K en L, op Maan dag 22 Februari van 9y2—12y2 en van l'/2-~ 4J/2 'uur. idem met een der letters M en N, op Dins dag 23 Februari van 9>/>12 f2 en van V/2 4i/2 uur. Idem met een der letters O, P, Q en R, op Woensdag 24 Februari van 9/212 y2 en van 11/2—41/2 uur. Idem met de letter S, op Donderdag 25 Fe bruari van 91/212y2 en van V/24i/2 uur. Idem met een der letters T, U, V, W, X, V en Z, op Vrijdag 26 Februari van 9y212'/2 en van V/2&y2 uur. Ie. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangebo den om onderzocht te kunnen wordendat ijzeren maten van binnen en van buiten ge verfd dienen te zijn, koperen gewichten afge- wasschen en ook de gaten gereinigddat Ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 Oc tober 1933 gestempeld moeten zijn met de letter g en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten en gewichten te la ten herijken aan het IJkkantoor te Middel burg, dat in 1932 geopend is 34 Maart, 14 —15 April, 26—27 Mei, 16—17 Juni, 21—22 Juli, 11—12 Augustus, van 9 tot 12 uur en 11/2 tot 41/2 uur. De volgende vier maanden, behalve nade re aankondiging, lederen Donderdag en Vrij dag van 912 en li/24i/> uur. 3e. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk Jhi ciet in winkels, enz mogen worden teruggebracht 4e. dat ten bate van 's Rijks schatkist be taald moet worden voor het onderzoek dei maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren der gewichten (justeerloon) en 5e. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, daar de gewichtjes an ders aan de eischen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen) Vlissingen, 5 Februari 1932. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Rechtbank te Middelburg. Verduistering. In de zaak van den gewezen bankier J. E. J. J. te Vlissingen, waarvan de behandeling gis teren voor de rechtbank te Middelburg plaats vond, zooals wij gisteren in het kort reeds mededeelden, werd als eerste getuige gehoord mr. J. F. van Deinse, advocaat te Middelburg, curator in het faillissement van de De Koster Co.'s Bank te Vlissingen, waarvan verdach te destijds eenig firmant was. Op een vraag van den president, of getuige in den boedel van de bank het recepis, het welk verdachte zou hebben verduisterd, had aangetroffen, antwoordt getuige ontkennend Op een andere vraag van den president aan getuige of zich meerdere feiten hebben voor gedaan, antwoordt getuige, dat bij hem later meerdere klachten zijn binnengekomen. Op een vraag van den officier van justitie aan getuige op hoeveel hij de waarde geschat heeft, zegt hij op 20 Op een vraag van de verdedigster, mr. A. Bolle, wanneer de recepis is opgezonden, zegt getuige op 7 Mei 1931. Getuig/ Ch. Kamermans, accountant te Vlissingen, antwo^ót op vragen van den pre sident, dat door hem geen recepis is aange troffen in den boedel. Er waren evenwel meerdere stukken, die in onderpand waren gegeven. De officier van justitie merkt op, dat ongeveer ƒ100.000 in onderpand was ge geven. Get. Kamermans is bij onderzoek gebleken, dat 85.000 ter conversie en f 16000 aan re- cepissen waren opgezonden. De officier van justitie merkt nog op, dat het pensioen van zekeren Eekhardt niet ge boekt werd. Getuige zegt dat die bedragen wel werden geboekt dioch niet verrekend. Op een vraag van de verdediger aan ge tuige, of het geven van stukken in depot usance was, antwoordt getuige, dat het wel gebruik is. Op een vraag van den verdediger aan ge- administratie dus in orde was, antwoordt ge tuige bevestigend. Op een verdere vraag of verdachte zich met een en ander heeft verrijkt, zegt getuige, dat hij er niet beter van is geworden. Getuige Caljouw, wonende te Koudekerke, zegt op 7 Maart 1931 ten kantore van ver dachte het bewuste stuk van 1000 te heb ben gekocht en betaald, hij ontving toen di rect het recepis. Öp 7 Mei heeft hij dat re cepis ten kantore gebracht, met het doel daarvoor de obligatie te ontvangen. Hoewel hij daarvoor meerdere malen ten kantore is geweest, kon hij noch het stuk noch het re cepis krijgen. Later werd hem bericht, dat hij het stuk tegen 15 Augustus kon terug krijgen, doch op 13 Augustus ging de bank failliet. Het stuk stond niet in rekening-cou rant bij verdachte. Op een vraag van verdedigster, of ver dachte hem te woord stond, zegt getuige, dat de zaak werd behandeld door kantoorbedien de Eiff. De officier van justitie merkt op, nog een strafvordering tegen dezen laatste te over wegen. Getuige Eiff, procuratiehouder te Vlissin gen zegt op een vraag van de verdedigster, of het usance was, dat stukken werden afge geven, dat dit jaren lang heeft plaats gehad, deze werden opgestuurd naar Amsterdam. Dit gebeurde evenwel niet met stukken, die in bewaring werden gegeven. Op een vraag van den president, waarom dat opzenden gebeurde, antwoordt getuige, het was usance. De getuige Louwerse, boekhouder te Vlis singen, zegt op een vraag van den president, waarom de stukken werden opgezonden, dat de Twentsche Bank 7000 boven stond. Het gebeurde bovendien altijd, zonder dat onder zocht werd hoe de rekening stond. Op een vraag van den president, of hij dit niet vreemd of gevaarlijk vond, antwoordt getuige, dat er vaak over gesproken is, doch getuige was ondergeschikt. PresidentAls u hier te Middelburg met de stukken terecht kunt, dan gaat u toch niet naar Amsterdam? Getuige merkt nog op, dat losse stukken ook ter onderpand werden opgezonden, 1 et- geen de officier van justitie doet opmerken „Rooversbende". Ook werden in den laats ten tijd veel brie ven uit Amsterdam ontvangen, waarin op het zenden van onderpand werd aangedrongen. Getuige Rossig, procuratiehouder te Am sterdam zegt, dat de Twentsche bank zaken deed met verdachte's kantoor. Op een vraag van den president, of het recepis op 1 Juli 1931 kon worden ingewisseld, antwoordt ge tuige bevestigend. Verder geeft getuige te kennen, diat het geval Caljouw niet bij hem bekend was. Getuige doet verder mededee- lingen aangaande voorwaarden en gebruik in verband met in onderpand gegeven stuk ken. Op een vraag van den officier van justitie aan verdachte, of hij van Caljouw of een ander toestemming had, om dergelijke rece- pissen In pand te geven, antwoordt hij ont kennend. Verdachte is van oordeel zich niet aan ver duistering te hebben schuldig gemaakt. De officier van justitie aan het woord ko mende, zegt, dat het bij de geweldige ontwik keling van bank- en credietwezen een ver derfelijke gewoonte is geworden om aan Ban ken groofce sommen in bewaring te geven. In derfe^ijke gewoonte is geworden om aan ban- 3, te Vlissingen 2 en te Middelburg 1 bank mis gegaan. Men beroept zich daarbij op de crisis, malaise enz., maar het is de vraag, is dat altijd waar Deze verdachte zou daarvan het slachtoffer zijn en niet bekwaam voor zijn taak, maar in de maatschappij zijn het heele heeren, die hun neus in den wind steken. De feiten zijn zoo eenvoudig, dat de man er evenwel alles van moest begrijpen. Men koopt effecten, gaat speculeeren en zet dan als het misloopt, het verlies onder de debetposten. Een man met 40 in de week inkomen komt in de boeken voor als debiteur voor f 100.000. Alles wat in handen van het kantoor van verdachte kwam, ging naar Amsterdam, doch dit doet in dit geval weinig ter zake. Stukken, die men in onderpand krijgt, mag men niet op sturen en dit was hier het geval. Spreker had ook nog verschillende andere zaken aan verdachte kunnen ten laste leggen, doch heeft dit niet gedaan. Minstens voor 10.000 aan recepissen heeft hy naar Amsterdam verstuurd, hetgeen verboden was. Wie die op - zending behandelde, doet niets ter zake. Ver dachte was de man, die daartoe bevelen gaf. Deze feiten zijn hoogst ernstig. Alles wat op het kantoor kwam, rijp en groen, werd naar Amsterdam gezonden. Het was in één woord een rooversbende. Verdachte heeft door zijn misdadig handelen, velen geldelijk ernstig gedupeerd. Toen deze feiten vast stonden is dan ook de gevangenhouding van verdachte gevraagd en verkregen. De officier van justitie eischt op grond van een en ander een gevangenisstraf van 3 jaar met aftrek van het voorarrest. De verdedigster van verdachte, mej, mi. A. Bolle, aan het woord komende, is van oor deel, dat van alle klachten, die tegen ver dachte zyr ingebracht, wij alleen te maken Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen 25, 45 en 65 ets. Weiger namaakt hebben met het feit, dat verdachte in de dag vaarding is ten laste gelegd. De andere klach ten zijn blijkbaar door den officier overge legd, ter illustratie van de zaak en daarte gen meent verdedigster te moeten protestee ren, al dienen alle omstandigheden te worden bekeken. Spr. betwist, dat hier verduistering zou hebben plaats gehad. Zou die hebben plaats gehad, dian moet het gebeurd zijn op 7 Mei 1931. Verdachte heeft op 7 Mei het re cepis in depot in onderpand gezonden aan de Twentsche Bank en heeft dit nimmer ont kend. De getuige Louwerse heeft gezegd, dat de bedoeling daarvan was, om bij die Bank te suppleeren, doch dat is, volgens verdedig ster, onjuist. Van suppleeren was geen spra ke. De Twentsche Bank lag 6 7000 gulden boven het vereischte surplus, zooals uit de boeken en uit de verklaringen van getuigen is gebleken. Het opzenden van het recepis had niet tot doel te suppleeren, maar was een gevolg van den gang van zaken op net kantoor. Goed te keuren is dat niet, maar van opzettelijk en weden-echtelijk toeëige- nen, is volgens pleitster hier geen sprake. Het recepis had, volgens den stand en re kening by de Twentsche Bank, ieder oogen- blik kunnen worden teruggegeven. Dit is evenwel niet gebeurd, omdat de eigenaar nimmer het recepis heeft teruggevraagd. Ver dachte liet het daar liggen, geen oogenblik denkende, dat hy als het recepis eenmaal in wisselbaar zou zijn, het niet uit het depot zou kunnen lichten. Verdachte's zaken gingen goed. Boeken en administratie waren in orde, totdat opeens d« enorme daling der koersen en het moratorium met Duitschland alles onderste boven wierp. Indien de alleszins afkeurenswaardige gewoonte op het kantoor niet had bestaan om effecten, ook degeen die ter conversie en ter inwisseling waren afgegeven, naar het depot te zenden, dan zou het buiten dit debacle zijn gebleven, doch omdat dit nu niet is gebeurd, heeft verdach te zich volgens spr. nog niet schuldig ge maakt aan verduistering. Wil de officier vol houden, dat zulks wel het geval is, dan zal hij hebben aan te toonen, dat verdachte's zaak toen reeds wel mis was en verdachte had moeten begrijpen, dat zijn zaak een ver loren zaak was en dat hij vast zat, anders zal verdachte niet veroordeeld kunnen worden Het is fccch een heerschende opvatting, dat verpanding van een effect alleen dan als strafbare verduistering behoort te worden be schouwd, wanneer ten tijde van de in pand- geving de dader wist, of moest weten, dat hij niet bijtijds tot de inlossing in staat zou zijn. Spr. voerde daarvoor verschillende jurispru denties aan. Spr. verzocht de rechtbank verdachte on middellijk in vrijheid te stellen, hetgeen, na repliek van den officier, door de rechtbank wordt geweigerd, die de uitspraak in de zaak bepaalde op 19 dezer. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende vonnissen uitge sproken DiefstalD .v. S., 24 jaar, oesterwerker en J. de R., 23 jaar, eveneens oesterwerker, bel den wonende te Ierseke, vrijgesproken. HuisvredebreukL. B., 28 jaar, arbeider te Duivendijke, vrijgesproken. P. v. d. H., 46 jaar, landbouwer te Duiven dijke, vrijgesproken. S. J. G. 49 jaar, landbouwer te Duivendijke, vrijgesproken. Overtreding leerplichtwetJ. K., 30 jaar, landbouwer te Kortgene, vrijgesproken. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende strafzaken behandeld G. I. d'O., 21 jaar, kantoorbediende te Hulst, verdacht van poging tot zware mis handeling, door op 4 Januari II. te Hulst met een geopend mes te steken in de richting van zekeren M„ die echter door terug te springen een steek kon voorkomen. Eisch2 maan den gevangenisstraf. C. J. M., 30 jaar, werkman te Terneuzen, verdacht van oplichting en verduistering voor een geldsbedrag van 167.80 en 9.50. Eisch3 maanden gevangenisstraf. M v. d. H., 31 jaar, arbeider te Groede, verdacht van diefstal van eenige manufac turen ten nadeele van A. Basting te Cadzand op 4 Januari II. Eisch2 maanden gevange nisstraf. J. A. B. L., 45 jaar, knecht te Middelburg, verdacht van veroorzaken van brand door schuld, door op 8 December 11. te Middelburg roekeloos en onvoorzichtig uit een benzine- vat, benzine te pompen in een emmer in de onmiddellijke nabijheid van een niet afge sloten brandende stormlantaarn, tengevolge waarvan de emmer met benzine is in brand gevlogen en gevaar is ontstaan voor de in de omgeving staande huizen. Eisch: ƒ25 of 10 d. h. J. H., 33 jaar, aannemer te Goes, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarby hy we gens overtreding van de politieverordening te Goes (in de gemeente Goes zonder vergun ning van Burg. en Weth. een reclamebord, hetwelk voor den geven aal de zijde van den openbaren weg uitsteekt, maken), werd ver oordeeld tot een geldboete van 5 of 5 d, h. Eischbevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. C. B., 51 jaar, werkms te Kruiningen. was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van hf Prov. Regle ment op wegen en voetpaden (zooien steken uit een ten dienste van het algemeen lie genden weg) werd veroordeeld tot een geld- Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur Wil U ons nogmaals gastvrijheid verleenen als antwoord op 't ingezonden stuk van den heer Nusteleijn in uw blad d.d. 2 Februari Bij voorbaat onzen dank. t Is misschien goed, wanneer ik den heer Nusteleijn in zijn betoog op den voet volg om zoo duidelijk mogelijk te zijn. 't Doet mij goed dat genoemde heer zijn verdachtmakingen tracht waar te maken, doch in t kiezen van zijn voorbeeld aan gaande de fietsenkwestie is hij echter niet bijster gelukkig, hoewel het zoo op t eerste gezicht aardig bedacht is. 'fc Gaat echter in zooverre niet op, dat de kolenvereeniging D. E. L. niet alleen goed- koope fietsen (pardon, ik bedoel brandstof fen) wenscht te ontvangen, doch ook eischt kolen van goede kwaliteit. Hier zit hem de kneep en dat is U blijkbaar ontgaan. Indien U het inschrijfbiljet van onze vereenigt g had geraadpleegd, 't welk IJ vroeger van ons hebt ontvangen om voor de leverantie in te schrijven, had U deze bok niet behoeven te schieten. Zoo vind ik in art. 3 van dat biljet, dat prima brandstoffen worden verlangd, met vermelding van mijn en analyse eveneens oificieele bewijzen van herkomst. Ik wil U wel zeggen dat aan bovengenoem de eischen streng de hand wordt gehouden, waarom wij niet gaan bouwen op de bijge voegde analyses der inschrijvers, doch de brandstoffen deskundig laten onderzoeken. Uit zoo'n onderzoek blükt de kwaliteit. Ik heb het genoegen hierbij eenige rapporten te overleggen, wat dat onderzoek ons doet zien. De origineele bewijzen zijn te allen tijde ter inzage. Waar dus vooropgesteld is prima kwaliteit, die uit de analyse moet blijken, moet U toch voelen dat de naam der myn pas in de twee de plaats komt. Persoonlijk laat mij deze naam koud, doch kwaliteit en prijs is bij ons hoofdzaak en.daar is, ook door U, niet aan te tornen. Wat de arnhaling uit het boekje van De Clerq aangaat, die is juist, doch dan had U cok verder moeten gaan en zeggen dat in Nederland in 't geheel geen anthraciet wordt aangetroffen, ook niet in de mijn Willem Sophie. TJ weet, hoop ik, toch wel, wat het kenmerk is van anthraciet Is de vluchtig heid aan den lagen kant, zooals bij Willem Sophie en de Domaniale mijn, dan gaat de kool meer de eigenschappen van anthraciet vertoonen en noemt men- deze vaak met de vertaalde Belgische benaming „anthraciteuse magerkool." Wat uw conclusie is over de aan ons gele verde anthraciet in Augustus 1931 heeft voor ons geen waarde; de hierbij gevoegde ana lyse door een deskundige spreekt voor ons (ook voor U boekdeelen en als U niet be vooroordeeld is, zal U moeten erkennen dat uw oordeel beneden alle critiek is. 't Zelfde zou ik kunnen zeggen omtrent de betrokken kolen uit de myn Oranje Nassau, Vergelijk in het door mij bijgevoegde staatje slechts de analyses van de door U zoo hoog geprezen mijn Willem Sophie met die der mijn Oranje Nassau en U zal al weer bemer ken dat uit een door U genoemde tweede klasse myn toch nog uitstekende ko len en eierkolen aan onze vereeniging kun nen worden geleverd, 't Is onbegrijpelijk, doch het is toch maar zoo. U zegt verder niet met analyses te werken doch de klasseering der mijnen is eenvoudi ger. Ja, daar komt de aap uit de mouw. Ja ren geleden meende men dat algemeen, tot dat bleek ook wij hebben dat aan den lijve gevoeld dat eerste klas mijnen ook nogal eens kolen konden leveren, die onbruikbaar waren. Denk er om dat u dat ook zult kunnen ondervinden met uw fietsen voorbeeld. Zoo doende is dus de myn niet het voornaamste omtrent de kwaliteit der kolen, doch analyse der brandstof. Niettegenstaande uw niet werken met ana lyse, schreef u toch verleden jaar bij ons in met vermelding der analyse. Hieronder vindt u telkens in de onderste kolom der opgegeven analyse de uwe. (Zetter, gebruik voor die laatste analyse van den heer Nusteleijn s.v.p. een vette letter I 't Leukste er van is, dat de door u verstrekte gegevens daar in de minderheid zijn t.o.v. de andere mijnen, waarvan wij onze brandstoffen be trokken. U is toch, hopen wij, vertegenwoor diger van een eerste klas mijn? Hoe komt dat dan dat uwe aangeboden brandstoffen het af moeten leggen tegen die, uit een min derwaardige mijn Dat is ons ook een raad sel, verklaar dat eens. Uitvluchten heer Nusteleijn zoeken wij, zooals u ziet, niet, doch leveren waar voor de gestorte contributiën. Resumeerende, houden wij vast aan het door ons gepubliceerde omtrent laster. Elk lezer oordeele. Namens het bestuur D.E.L. A. ROOS, Voorzitter. Herkomst Mijn laar Vocht Vluch tig Asch Veroran- dings- waarde Beoor deeling 1 z asj-' J- -j u!i 0 Willem Sophie Oranje Na^au Willem Sophie Oranje Nassau Aan riedine Nusteleiin 1927 1932 1927 1931 1931 28 2.2 32 26 niet verme'd 12.1 12.7 128 12 2 17-20 8.1 99 10.5 11.1 10.— 7693 7527 7531 7440 7500 7700 best zeer goed prima heel goed Si Khein Pieu-sen Oranje Nassau Khein P.eussen Aanb eding Nusteleijn 1931 1931 1927 1931 1.9 20 0.9 niet vermeld 20 3 175 20.7 20 24 48 4.8 4.8 6-7 8050 8040 8250 7700 7800 heel goed uitstekend s* ir 38 Nord de üilly Gouffre üouffre Nord de Gilly Aanbie'in Nusteteiïn 1928 1930 1931 1931 1931 0.8 1 1 1.6 2.— niet vermeid 7.9 68 7.— 6.9 7- 8 44 58 5.1 4.4 5 6 8207 8015 7938 7947 7700-7800 <-» x 0 S- Nord de Gilly Nord de Gilly Gouffre Gouffre Aanbieding Nusteleijn 1928 1926 1931 1931 1931 1.3 1.7 1.7 1.1 niet vermeld 7.3 7.3 7.5 8.5 7-8 5.7 53 39 4.2 5-6 S017 8029 8045 8198 7700 7800 zeer goed zeer goed goed boete van 15 of 15 d. h. Eischbevestiging -an het vonnis waarvan hooger beroep, doch 5 boete minder. L M. v. d. L„ 34 jaar, sluiswachter te Vlis singen, verdacht van knevelarij. Eisch1 maa^d gevangenisstraf. Uitspraak in alle zaken 19 Februari. Februari Zondag 7 Maandag 8 Dinsdag 9 Woensdag 10 5.24 5.26 5.28 5.30 Februari 7 1.54 14.17 8 2.26 14.53 9 3.01 15.25 10 3.34 15.57 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag GROENTE- EN FRUITVEILING VLISSINGEN. 5 Februari 1932. Op de gisteren gehouden groente- en fruit veiling werden de volgende prijzen besteed Goudreinetten 626 ct.campagnezoet 13 ct.sterappelen 6 ct.Lane's Prins Albert 24 ct.Huijsmanzoet 810 ct.Marnix 1011 ct.grauwzoet 7—15 ct.zure bellefleur 10— 12 ct.ermgaard 12 ct.Meigroen 6 ct. kleiperen 10—14 ct.pondsperen 10—13 ct. Brederode 16 ct.uien 4'/2—5 ct.koolrapen 1—1 y2 ct.spruiten 6—13 ct.kroten 3'/>—5 ct.wijnpeen 2/24 ct.kleine peen 5 ct. witlof 68 ct.schorseneeren 15 ct.bruine boonen 9 ct., alles per K.G. kipeieren 32— 38 ct.eendeieren 38 ct.beiden per 10 stuks boerekool i/22i/2 ct.rood kool l'/2 3»/2 ct.savoye kool l—5y2 ct.bloemkool 11 -15 ct., alles per stukselderie 2—6 ct. prei 4i/2 ct.rapen V/22 ct.tulpen 11— 14 ct., alles per bos veldsla 1039 ct.an dijvie 3555 ct.peterselie 3335 ct. alles per kist of mandje madelief 2 y2 ct. sneeuwklokje V/2 ct. per plant. „Aagtekerk" (uitr.) p. 4 Febr. Gibraltar „Baloeran" (uitr) 5 Febr van Marseille „Dempo" (thuisr.) p. 5 Febr. Sagres „Grootekerk" (thuisr.) 4 Febr .te Penang „Jacatra" (uitr.) 4 Febr. van Macassar „Maasdam" (thuisr.) 5 Febr. te Havana „Randfontein" (thuisr.) 5 Febr. te Port Nata „Soekaboemi" (thuisr*.) heden 8 uur te Rot terdarn verwacht „Stuyvesant" (thuisr.) 4 Febr. v. Paramarib „Tawali" (thuisr.) 4 Febr, van Melbourne „Tajandoen" (thuisr.) 5 Fbr. te Londen „Zuiderkerk" (thuisr.) p. 4 Febr. Gibraltar ZONDAG 7 FEBRUARI 1932. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 uur Ds. E. H. BLAAUWENDRAAD. (Jeugddienst) BRESKENS. 3.30 uur: Ds. SNIJDELAAR. GROEDE. Ned. Herv. Kerk. 5.30 uur: Ds. VAN KOOTEN. Evang. Lath, Gemeente. 2.30 uur Da. L. C. DUFOUR. OOSTBURG. 11 uur: Ds FABER. SCHOONDIJKE. 5.30 uur Ds. SNIJDELAAR. IJZEND1JKE. 9.30 uur Ds. CASTELEIN.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 11