500 300 25 DONDERDAG 38 JANUARI EERSTE BLAD Plaatselijk Crisis-Comité Een Meisjesgezicht No.23 70e Jaargang; 1932 SEN IJNEN \UT0'S, ITUIGEN JSSINGEN HT I ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rjge landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct UitgaveFirma F. VAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-68, Vlissingen. Telet. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS HET houdt collecte op Maandag a.s. De nood wordt steeds grooter Draagt Uw steentje bij 30 Januari. itsche zenders Ld, een „Sym- lande uit vier ran is, dat de >stenrijk wordt ïderen van de zending is iets ;anger van een schrijving van zullen geven, tto, brengt den aai-oevershet 50, drukt het Ische bevolking walsen weer- iekWeenen beeld van den Dostenrijk om ken. ARIJS. de welbekende een ruim ge- als middel in jj heeft de he tende geldmid- politieradio- zend- en ont- zal in het ge worden opge- nding zijn met arrondissemen- in de voorste- >uille-auto van rorden van een id op den een- nuari 1932, des 1 8.60Ber- Parijs 9.78 48.45. n Suez Calcutta thuisr.) 26 Jan. Jan. Ouessant u Gibraltar m Havre Suez Port Said int de Galle van Port Said uur 5.05 ff 5.07 16.53 17.36 jkheden, nz. vacs Lajos con- nia, 8 uur. are vergadering ereeniging, Mi- >ering „Droom- tr Arbeidersonl- 8 uur. februari. Ge ring Mattheus- „Tot Oefening en Gehoorzaal, Meteorologisch nit. '.7 te Hannover. .7 te Janmayer- van 28 Janu- Zuidelijke wind. kt. Droog weer. ratuur. ;rberJcht. ie gegevens leteor. Instituut. bewegingen van fc Europa volgen. entdruk met in den barometer, de Noordzee d verplaatst en ar Oost-Europa, een wijden boog •ijnen in Noord- >udt de toestand en nevel aan, en wanneer de erdag. Boven de droog. In Lap- ware vorst voor, dwijnen door de ;sten. VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties betreflendeHuur enVerhuur.Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1- re; eb 75 ct, iedeit te;el n eei 15ct |De abonné's in 't bezit eenei I Polis, zijn GRATIS verze- lkerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet o) oog. gulden bi] verlies van een duim gulden bi] verlies van een wijsvinger gulden bi] verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' |Dlt nummer bestaat uit 2 bladen Buurtcommissie Badhuisstraat. Het bestuur der buurtcommissie Badhuis- I] straat enz. hield gisterenavond een vergade ring naar aanleiding van een voorstel van ibet Uitvoerend Comité Vlissingen van het ■Nationaal Crisis-Comité, inzake wijziging Ivan de bestemming van de ingezamelde gei lden door de buurtcommissies en het verlee- |nen van hulp bij het inzamelen van gelden. Het bestuur was van meening, dat er voor- lalsnog geen aanleiding bestaat aan zijn Ibuurt voor te stellen de geïnde gelden geheel j.' 0f voor een gedeelte aan genoemd comité af |te dragen. Het verklaarde zich bereid, indien |een organisatieplan door het crisis-comité |voor de geheele gemeente wordt vastgesteld, ■dit plan mede te helpen uitvoeren. Buurtcommissie Oude Markt. De buurtcommissie voor de havenfeesten op de Oude Markt heeft in een gisterenavond gehouden vergadering besloten geen gelden ■beschikbaar te stellen voor het plaatselyk Icrisls-comlté. De nieuwe veerboot „Prinses Juliana". Heden werd de officieele proeftocht gehou den van de nieuwe veerboot „Prinses Juiia- van den provincialen stoombootdienst op IdeWesterschelde, gebouwd by de Rotterdam se Droogdok-Maatschappij Deze proeftocht werd bijgewoond door ver- schillende autoriteiten en genoodigden. Reeds uitwendig is duidelijk te zien, dat dit schip grooter en forscher is dan de „Koningin [WiMmina". Inderdaad is zulks ook het ge- i Het schip heeft een lengte van ruim M., een breedte van 12.70 M. en een diep- zonder passagiers aan boord van 3.45 M Door de grootere lengte en diepte bestond 'de mogelijkheid het schip betere lijnen te ge- i, waardoor het een beter zeeschip is ge- 'orden. Volle kracht stoomende, hetgeen ruim 12.3 [mijl is, maakt het schip nagenoeg geen boeg golven. Aan dek, op het rijdek komende, vale direct op, dat hier meer van de ruimte is ge profiteerd. De machinekamerkap is versmald, zoodat op dit schip aan weerskanten van de machinekamer 2 auto's naast elkander kun nen worden geplaatstover een lengte van 65 M. kunnen dus minstens 4 auto's naast elkander staan. Buiten dit groot aantal auto's ag het schip 3200 passagiers vervoeren. Verder valt op dit benedendek nog direct op, dat de beweegbare voor- en achtereinden van de .Koningin Wilhelmina" vervangen rtjn door aan weerskanten 2 zware sluisdeu ren, welke electrisch worden geopend en ge sloten. Op het benedendek vindt men verder, bui ten de noodige W.C.'s nog 2 kleine kajuitjes, één voor iedere klasse, voor zieken en ouden van dagen, die niet de trap naar het werke lijke passagiersdek kunnen beklimmen. Ook aan de posteryen is gedacht. Het schip heeft een groofce ruimte, waarin een postwa- kan geladen worden en boven deze ruim te is een sorteerkamer gemaakt, zoodat zoo noodlg op het schip ook de brieven kunnen worden gesorteerd. Gaan wij nu naar het passagiersdek, dan valt ook op, dat de trappen meer ingebouwd en zoodoende de passagiers bij het naar hoven gaan tegen weer en wind beschermd tUn. °P het passagiersdek bevinden zich aan de eene zijde, geheel aan den voorkant twee froote kajuiten voor de eerste klasseeen rookkamer, uitgevoerd in dof mahonie met Hauw lederen banken en stoelen. In deze Irajuit is aangebracht een bronzen plaquette van H. K. H. Prinses Juliana, naar wie het Khip genoemd is. Naast deze rooksalon is een andere salon geplaatst voor niet rookers, welke salon is betimmerd met zgn. zebrano en waarvan de Assens gemaakt zijn van groen trijp. Deze heide kajuiten zijn uitgevoerd door de firma JTlan, die hiermede een groot succes heeft te Waar deze kajuiten geheel over den 'oorkant zijn geplaatst, bieden zij het groote 'oordeel, dat voor de ramen geen passagiers junnen gaan staan aan den buitenkant, zoo- lat, in de kajuiten zittende, van het schoone htzicht op de Schelde kan worden geprofi teerd. Achter deze 2 kajuiten is een J afgeèloten Jkruimte, waar men dus uit den wind weer kalm zitje heeft. Aan het andere einde "an dit dek treffan wij een soortgelijke in diting voor de 2e klasse. Ook hier 2 salons, één voor rookers en één voor niet rookers, - cu ccu v uui uicu iv/urvcio, *?de keurig afgewerkt door de Rotterdam- e D«>ogdok Maatschappij. Verder bevindt zich op dit dek een flinke kombuis en pantry. In de kombuis staat een keurig electrisch fornuis, zoodat op dit dek nimmer kolen behoeven te worden aange voerd, waardoor alles veel zinderlijker blijft. Verder hebben wij de noodige toiletten, zoowel voor eerste als tweede klasse en vin den wij bij de ruime waschtafels Ce zeer hygiënische kranen, die niet met de hand worden behandeld, doch met den voet. Men drukt slechts m°t den voet op den daartoe bestemden knop en het water begint te stroomen. Boven dit passagiersdek bevindt zich het sloependek, hetgeen hier in tegenstelling met de „Koningin Wilhelmina", toegankelijk 's gesteld voor de le klasse passagiers. Op dit sloependek bevinden zich 6 reddingsloepen, welke naar buiten worden bewogen door de nieuwe Schat's Davit en het afvieren der sloepen geschiedt zeer eenvoudig vanuit de sloepen. Door beweging van een handle wor den de sloepen gevierd en behoeven de sloep talies niet meer door dr handen te gaan. Verder bevinden zich op het sloependek aan beide zijden de stuurhuizen. Komt men in deze stuurhuizen, dan valt direct op, dat deze verschillen van de andere normale sche pen. In iedere stuurhut bevinden zich twee geheel onafhankelijke tuurhandles, éen voor het voorroer en één voor het achterroer, be nevens 2 controles, waarmede de beide schroeven behandeld worden. Deze inrichting is mogelyk, waar het schip Dïeselelectrisch is ingerichtd.w.z. in de hoofdmachinekamer bevindt zich een achtcylinder Diesel van 1600 PK. Deze motoren worden gebruikt om de dyna mo te bewegen voor de opwekking van de electriciteit. De hierdoor opgewekte electrici- teit kan benut worden voor de electro-moto ren van de schroeven. In ieder eind van het schip is zoo'n electro-motor opgesteld. Ook kan de stroom van deze hoofddynamo ge bruikt worden voor de beide stuurmachines. Dit is evenwel niet noodzakelijk, daar er bui ten dezen hoofdmotor 3 hulpmotoren zijn, die ook voor den stroom kunnen zorgen van de stuurmachines. Verder worden deze hulpmotoren gebruikt voor de verlichting, verwarming en voor de hulpwerktuigen, als pompen, compressors, enz. De hoofdmachinekamer is dus als het ware één groote centrale. Dit heeft het groo te voordeel, dat deze motoren altijd een zelf den kant uitdraaien en deze motoren dus niets merken van het manoeuvreeren met de schroeven van het schip. De electro-motoren voor de beide schroe ven worden behandeld vanuit de stuurhut. De kapitein behandelt dus zelf de schroeven, zonder tusschenkomst van den machinist. Door deze electro-motoren kan men de schroeven bijvoorbeeld tegen elkaar in laten draaien, waardoor het mogelijk is het schip op zijn middelpunt te laten draaien. Zoo is het ook mogelijk het schip min of meer dwars uit te laten varen. Dit zijn voordeelen die het manoeuvreeren ten goede komen. Een tweede voordeel van deze inrichting, die zeker net zoo groot is, is de mindere slij tage van den hoofdmotor en betreft ook de behandeling van de motoren. Hiervoor zijn veel minder menschen noodig, hetgeen een groote financieele besparing is. Tenslotte is het mogelijk op het rijdek en het benedendek iederen brand te blusschen met de „Fomite" brandbluschinrichting, dit is het zgn. schuim patent, waarmede benzine branden kunnen worden gebluscht. Boven het rijdek bevindt zich een net van pijpen, waardoor het mogelijk is het geheele dek te besproeien als bij een zwaren slagre gen. Ook kan door deze zelfde leiding op dezelf de manier het zoogenaamde Fomite gespoten werden. Feestavond in het Gasthuis. Jl. Dinsdag was het voor een der bewoners van het Gasthuis alhier een buitengewone dag. Izaak Labruijère, vroeger, algemeen be kend als „de kok", welke functie hij geduren de vele jaren heeft uitgeoefend, herdacht dien dag, dat hij 45 jaren in het Gasthuis heeft doorgebracht. 's Avonds werd dit feit feestelijk gevierd en waren de meeste bewoners van het Gasthuis in de groote zaal vereenigd, waar mede tegen woordig waren verschillende regenten en eenige dames van het bestuur van de „Ver eeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden" alhier, van welke vereeni- ging Izaak een trouw lid is. Nadat de voorzitter van regenten, de heer W. de Ridder, de aanwezigen had verwel komd, gaf deze de leiding over aan den heer H. J. van Westen alhier, die zich bereid had verklaard eenige door hem gemaakte films te vertoonen, die voor de oudjes een groote attractie bleken te zijn. Speciaal de film, waarop het dagelijksch werk, dat Izaak vroe ger placht te verrichten, was vastgelegd, en waarbij ook vele andere oudjes een rol speel den, vond enorme belangstelling. Achtereen volgens liet de heer Van Westen ons zien een deel van Afrika, van Spanje, verschillende natuur tafereelen, zagen we, tijdens den strengen winter in Februari 1929, de Schelde en den Boulevard alhier, en nog veel meer. De ouden van dagen gaven meerdere malen blijk van hun groote tevredenheid over het vertoonde. Een der regenten, de heer Kuijpers, was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen, toen hü na afloop den heer Van Westen harte lijk dankte voor deze aangename ontspanning en hem een tot weerziens toeriep. Izaak, de held van den dag, had velerlei bewijzen van belangstelling ontvangen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den dienst der Gemeentelijke Arbeids beurs staan als werkzoekenden ingeschreven 1 drukker, 1 behanger, 1 loodgieter, 19 grond werkers, 1 bouwkundig toeken» ar. 13 schilders, 9 metselaars, 10 opperlieden, 2 ververs, 3 stu- cadoors, 28 timmerlieden, 2 ijzervlechters, 2 stoffeerders, 4 meubelmakers, 1 mach. hout bewerker, 3 politoerders, 5 chauffeurs, 1 was- scher, 6 kleermakers, 311 metaalbewerkers (39 tijdelijk, 218 voer goed ontslagen) 5 bak kers, 2 aides, 1 slagersleerling, 2 keks, 1 ban ketbakkers, 3 sleepers, 3 kellners, 23 kantoor bedienden, w.o. 4 vrouwelijke, 4 werkvrouwen, 1 dienstbode, 7 portiers, loopers enz., 2 teeke naars bekend met werktuig- en bouwkunde, 26 varensgezellen, 1 coiffeur, 1 tuinman, 5 magazijnbedienden, 2 winkelbedienden, 37 transportarbeiders, 90 losse arbeiders. Totaal ingeschreven 639 personen, w.o. 66 bij de werkverschaffing geplaatst. Vorige week ingeschreven 665 personen, alzoo een vermindering van 26 personen. Comité-vergadering CJK.W.O. Gisterenavond hied het Comité der C.K. W.O. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Marijs, wees, na de gebruikelijke ope ning, in zijn welkomstwoord op den grooten bloei der vereeniging, niettegenstaande de moeilijke tijdsomstandigheden. Het pessimis me van sommigen, die geloofden dat een vereeniging als deze geen levensvatbaarheid zou hebben, is beschaamd. Haar bestaan en bloei geeft voldoende bewijs, dat zij in een behoefte voorziet en spreker hoopt, dat de C.K.W.O. ook in de toekomst God geve onder gunstiger economische omstandigheden nog aan vele honderden leden veel goeds moge brengen. Hierna werd door den secretaris, den heer I Sinke, het jaarverslag uitgebracht, waar aan het volgende is ontleend Het jaar 1931 was vow onze vereeniging niet, zooals dat voor de geheele wereld en ook voor verschillende andere vereenigingen wel het geval was, een bewogen jaar. Ik hoop het volgende jaar een zeer uitvoe rig overzicht te geven, in verband met het vijfjarig bestaan van onze vereeniging en daarom zal ik mij thans tot de hoofdzaken bepalen. Ik mag er dan in de eerste plaats op wij zen, dat ons ledental ook dit jaar weer eenigszins is vooruitgegaan. In het begin van 1930 telde onze vereeniging 1008 leden, begin 1931 1022 en tb~ns 1076. Wegens vertrek, overlijden of wegens op zegging van het lidmaatschap werden dit jaar 163 leden afgeschreven. Het aantal nieuwe leden, dat wij in den loop van 1931 hebben kunnen inschrijven bedroeg 217. Zoo als wij daaruit zien, was er in dit opzicht wel een groote verschuiving, maar wij zijn dat in Vlissingen gewoon, want ook in het gemeen teverslag werd melding gemaakt van ruim 1600 ingeschrevenen, bij een afschrijving van ruim 1300 bewoners. Aan de C.K.W.O. zijn thans nog verbon den een gymnastiekafdeeling, onderverdeeld in een afdeeling voor dames, een voor heeren en een voor adsplranten. Het aantal leden bedroeg resp. 21, 13 en 46. De afdeèling voet bal en korfbal is nu definitief opgeheven. Reeds het vorige jaar heb ik melding ge maakt van de opheffing van de afdeeling voetbal, met de mededeeling, dat deze ver moedelijk wel weer in het leven zal worden geroepen. Dat is ook geschied, maar het bleek ons, dat er zooveel moelykheden aan verbon den waren, om deze af deelingen te behou den, dat wij er toe zijn overgegaan, ze voor goed te ontbinden. De grootste moeilijkheid was wel, dat wij niet over een geschikt ter rein konden beschikken, doch ook moeilijk heden van internen aard hebben tot ophef fing bijgedragen. Ook dezen zomer zijn onze leden weer in de gelegenheid geweest, de zwemsport te be oefenen (56 personen). Dt jaar hebben wij weer een cursus gehou den in de Engelsche taal. Voor de cursussen in de Nederlandsche taal en andere vakken was er niet voldoende animo. Het aantal deelnemers voor den Engelschen cursus be droeg 21 personen. Ook werd aan de dames de gelegenheid ge boden, tegen zeer gereduceerde prijzen het knippen en'naaien te leeren en hiervan werd door 5 personen gebruik gemaakt. Het blijkt wel, dat de animo ook voor dezen cursus be gint te verminderen. Blijkbaar zijn de meeste dames in dit vak volleerd. Omdat het aantal bezoekers van de anti kermisavonden over het algemeen niet groot was en deze avonden ons veel geld koeten, hebben wy het vorige jaar besloten, geen anti-kermisavonden te houden, zoodat wij dus niet in Juli vergaderd hebben. Er gin gen wel stemmen op, om deze vergadering toch te laten doorgaan, doch ook in verband met de malaise konden wy geen vrijheid vinden, de leden daarvoor extra te laten betalen. Door het overlijden van onzen trouwen bode, den heer A. Puijpe, ontstond er een vacature. Het bestuur meende deze werk zaamheden voorloopig te moeten opdragen aan den penningmeester. Het is mij gebleken, dat er van lieverlede meer contact komt tusschen de comitéleden en de vereenigingen, door welke zy zyn afge vaardigd. Wy spreken de hoop uit, dat deze verhouding nog inniger zal worden en dat alle zaken, die van belang zyn, op de leden vergaderingen worden besproken. Dan pas zal er contact zyn tusschen de organisaties en de C.K W.O. en allen mede gaan gevoe len, dat de C.K.W.O. een vereeniging van vereenigingen is. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. A. Gillissen, bleek dat de ont vangsten met het batig saldo van vorige ja ren bedroegen 2310.131^, de uitgaven 1968.81, zoodat er een goed slot is van 341.321/2. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd en door den voorzitter werd beiden functionarissen aank gebracht voor hun zeer grooten arbeid ten dienste van de vereeniging. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren P. A. Gillissen en P. Sinke en in de vacature-mej. Versluys werd gekozen mevr. Van Zeggelen. Tot leden der controle-commissie voor dit jaar werden benoemd de heeren J. A Slager, Ph. J. Woltering en C. van der Eyck. Na nog verschillende huishoudelyke be sprekingen werd de vergadering door den heer De Vlieger met dankgebed gesloten. Een propaganda-avond. Door de N. V. en J. V. O. wordt Zaterdag 30 Januari een propaganda-avond gehouden. Naast eenige zangnummers en volksdansen zullen Frans van Eenennaam en Geert van Oorschot declameeren en spreken.' Men zie verder de in dit nmnmer voorko mende advertentie. Het nieuws van den dag in beeld. In onze tydinghal brachten we een 'drietal opnamen tydens de opvoering in den Stads schouwburg te Amsterdam van „Boris Go- verliest ook by guur en schraal weer nimmer de frissche teint en soepele gaafheid, wan neer men zich tot gewoonte maakt het 's avonds met een weinig „Zij"-Crême in te wrijven. dounow", welke door Prinses Juliana werd fcygewoond wat er van de lading der „Stan- fries IV" is overgeschotende honderden bezoekers by het Amsterdamsche Wilheimi- na-Gasthuisby den 80sten verjaardag van Mgr. Claessens, Protonatarius Apostolicus a.i. p en oud-Apost. Missionaris in Ned.-Indië; veilingen van antiquiteiten te '-Gravenhage en Amsterdamvan een scnilderijen-ten- toonstelling te Amsterdam. Vereenigingen. Met de Staatscourant no. 17 zyn verzon den afdrukken van de statuten betreffende de vereeniging Zeevaartschool te Vlissingen (wijzigingen in de statuten) van. de Wijk verpleging, thans genaamd het Groene Kruis, gevestigd te Zierikzee (gewyzigde statuten) en van de Vereeniging voor Wijkverpleging, gevestigd te Kloetinge, en van de N.V. ex ploitatie-maatschappij „Bruelus" te Kapelle Biezelinge. RITTHEM. Een crisis-comité. Op initiatief van den burgemeester is al hier een crisis-comité opgericht, bestaande uit de volgende personen P. W. ter Haar, voorzitter, J. Vader Jr., secertaris-penning- meester, H. M. van de Putte, als lid-werkne mer, J. Barentsen, als diaken Ned. Herv. Kerk en A. Poelman, uit de ingezetenen. Verder hebben nog zitting de heeren W. Boogaard, J. Cevaal, J. Meliefste, B. J. dè Mey, J. de Pagter, P. J. de Pagter, Joh. de Visser en C. vVisse Pz. OOSTBURQ. Een lezing met lichtbeelden. Woensdagavond werd in de zaal van hotel „De Vuist" een lezing gegeven met lichtbeel den en filmvertooning over radio door den. heer s. Sellenraad der Philips Fabrieken te Eindhoven, by gestaan door zijn collega, den heer F. H. Koning en in samenwerking met de firma Schippers Nauta te Oostburg. Nadat de heer Sellenraad rijn toelïoorders het welkom had toegeroepen, bekende hij openly k, dat hy door dezen avond hoopt® den vriendschapsband tusschen de bevolking van Oostburg eenerzyds en de N.V. Philips Radio anderzyds nauwer aan te halen. Hij trachtte dezen band te leggen door het gezameniyk genieten van kunst in den vorm van muziek en gaf een vergelyking van de muziekwaardeering der oude volkeren en van dezelfde waardeering in onze dagen, die zich nu meer uit in het beluisteren door vader en moeder en verdere gezinsleden van al het schoone en goede, dat vanuit den luidspreker in het woonvertrek wordt ten gehoore ge bracht. Zyn concertprogram gaf een keur van allerhande muziek, zoowel gewyde, moderne, als dansmuziek, terwyi zyn korte uitleg van hetgeen zou komen door de luisteraars zeer werd op irys gesteld. Met de lichtbeelden gaf hy verder een in teressant overzicht van de werking van een radioapparaat en hoe de diverse geluiden worden overgebracht van studio naar huis kamer. Na een pauze van circa 20 minuten hield de heer Sellenraad een voorrede bij de PCJ- film over „De geschiedenis van den mensch". Wy hebben daar destyds reeds een kort re sumé van opgenomen. Als explicateur trad op de heer F. H. Ko ning, die het auditorium een inzicht verleen de in het geweldig gebeuren, dat daar op het doek werd vertoond, terwyi hy intusschen door geestige toelichtingen het enthousiasme in de zaal vermeerderde. Na afloop der film werd nog een uitgelezen muziekprogram ten gehoore gebracht, afge wisseld door vroolijker nummers. In zyn slotwoord bewees de heer Sellen raad hoe de radio voldoet aan een geestelyke en cultureele ^ehoefte, die in den mensch leeft en bevrediging zoekt, waarom dan ook onafwendbaar de radio zal komen in ieder gezin, hetzy vroeg of laat. De vrijheid om met eigen apparaat te kunnen afstemmen op zoovele stations die een „Elck wat Wils" geven, verschaft een voldoening die iederen dag opnieuw den r'genaar vreugde verleent. Hy eindigde met een warme aanprijzing van dit fabrikaat van Nederlandschen bo dem, het Philips product van zoo hoogstaan de kwaliteit, vervaardigd door een fabriek,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1