Vlissiigsche Courant TWEEDE BLAD BINNENLAND FEUILLETON Het gouden stilzwijgen INGEZONDEN STUKKEN van de van Woensdag 27 Januari 1932. No. 22. WEER EEN OORLOGSGEHEIM ONTSLUIERD. Er waren toch onzichtbare Zeppelins en duikbooten. Tijdens den wereldoorlog zaten de Entente- Janden op een goeden dag in zak en asch. Zij waren door een panischen schrik bevangen. In de pers der vijandelijke landen dook eens klaps het bericht op, dat Duitschland en zijn bondgenooten in het bezit waren van een uit vinding, die het mogelijk maakte, de meest gevreesde wapens uit dien oorlog, de Zeppe lins en de duikbooten, onzichtbaar te maken. Dit bericht, verspreid door de ernstigste bladen, heeft vooral te Londen een zelfs ver twijfelde stemming teweeggebracht. Het duur de maanden, eer de rust eenigermate terug gekeerd was, waartoe een verklaring van be roemde technici veel bijgedragen had. In deze verklaring heette het, dat het volgens den toenmaligen stand der wetenschap onmogelijk was, luchtschepen of andere wapens onzicht baar te maken, en dat men in dit geval met een gerucht te doen had, dat door de vijan den gelanceerd was, om onder de bevolking een paniek te verwekken. a De aan raadselen en nog meer aan geheim zinnigheid rijke wereldoorlog heeft in de laat ste jaren menig geheim prijs moeten geven, doch het duurde dertien yolle jaren, eer ook dit sensationeele bericht over de onzichtbaar- making van Zeppelins en duikbooten in het openbaar ter sprake kwam. Thans blijkt, dat het inderdaad gedurende den wereldoorlog, met behulp van een geniale uitvinding van een Oostenrijker mogelijk ge weest is, uit onzichtbare luchtschepen en on- derzcebooten den vijand te treffen en te be strijden. Men heeft hier te doen met de uit vinding van den voormaligen Oostenryk- schen oberleutnant en tegenwoordigen inge nieur Otto Gergacfavies, die kortgeleden door middel van een filmvoordracht zijn uitvinding heeft gedemonstreerd. Het onzichtbaar maken van een luchtschip geschiedde als volgthet luchtschip zweefde hoog boven de wolken en was onzichtbaar. Vanuit het schip echter liet men aan een verscheidene K.M. langen staaldraad een kleine gondel zakken, die groot genoeg was om één man in liggende houding te bevatten. Deze waarnemer verkende het vijandelijke gebied en stelde de bemanning van het lucht schip telefonisch van zijn bevinding op de hoogte. Deze gondel bleef evenals het luchtschip onzichtbaar, omdat zij met spiegels bekleed was, zoodat men zelfs met de 'scherpste oogen wel het weerspiegelde beeld der omringende lucht, niet echter de gondel zelve zien kon. Bovendien was de kleine gondel voorzien van een electromotor, die vanuit het lucht schip gevoed werd en het mogelijk maakte zich verscheidene honderden meters heen en weer te bewegen. Ook de periscoop van een duikboot werd met spiegels bedekt en daardoor aan het oog onttrokken. Zelfs op een afstand van 150 M. kon men een duikboot niet ontdekken. Minister Deckers in Indië. De minister van defensie is volgens een Aneta-telegram in Medan aangekomen. Hij verklaarde, dat het hoofddoel van zijn bezoek aan Ned.-Indië was de inspectie van de ma rine-inrichtingen en ontkende noch bevestig de de geruchten, dat het doel van dit bezoek ook zich uitstrekte tot besprekingen met den gouverneur-generaal over de verdeeling van de uitgaven voor de vloot tusschen Nederland Roman door HENRY BORDEAUX. 4) U ziet geen ander bezwaar Om hem nog meer te prikkelen, veinsde zij verlegenheid. U weet wel van neen. Zij zwegen een oogenblik en onder bloe mengeuren en muziekklanten genoten zij den voorsmaak van de verboden vrucht. Zjj scheen een oogenblik tot zich zelve te komen. Neen, ik ben bang voor uw vrouw. Ze fceeft het booze oog. Hij toonde zich komisch ontmoedigd. U praat maar over haar. zy vervolgt mij. Ik dacht, dat ik dit deed. Zie, ze komt ons opzoeken. Werkelijk, als een witte verschijning trad mevrouw Ferrière de serre binnen. Zij glim lachte, toen ze hen zag, kwam nader en zei tot mevrouw de Chéran U veroorlooft mij, mevrouy, dat ik mijn man van u wegneem Het wordt laat. En om haar vertrek nog beter te verklaren voegde ze er met blij-moederiyken nadruk aan toeMyn kinderen roepen misschien Wel om my. Welaan dan. Ik geef u mynheer Ferrière terug. Hy bepleitte Juist een slechte zaak. en Nederlandsch-Indië of tot de bespreking inzake vermindei ing van de salarissen by de marine. De treinaanslagen bij Amsterdam. Door den heer Moltmaker zyn aan den mi nister van waterstaat in verband met de laaghartige aanslagen op de spoortreinen, die in de afgeloopen week rondom Amsterdam hebben plaats gevonden, eenige inlichtingen verzocht. O.m. zün door hem de volgende vragen gesteld r Heeft de minister by de overweging, die ongetwyfeld plaats vindt van de middelen ter bestryding van het opzettelijk verwek ken van spoorwegrampen, wel aandacht ge schonken aan het feit, dat de bewaking en dus de beveiliging van de spoorwegen de laatste jaren vrywel alles te wenschen over laat Draagt zyne Excellentie kennis van de veel te ver doorgedreven beperking der bewaking van overwegen, waardoor een ieder zich vrijeiyk langs de spoorbaan kan begeven, nu ook de ploegen van personeel van weg en werken zeer belangrijk zyn ingekrompen en de voorheen driemaal daags plaats vindende schouw der banen tot eene is beperkt Is de minister dan niet bereid ook te dien aanzien die maatregelen te bevorderen, welke tot de grootst mogeiyke beveiliging van de spoorwegen, ten bate van het publiek en per soneel kunnen bijdragen Noordiydende tramwegen.' De minister van waterstaat heeft zich in verband met de tydsomstandigheden ver plicht gezien, het zgn. kolensnbsidie voor de tramwegen voor het jaar 1932 met 20 pet. te verminderen. Noodhjdende tramwegondernemingen, die zonder extra subsidie haar exploitatie niet sluitend kunnen krijgen en tot dusver steeds op dergelyke subsidies konden rekenen, zul len dit jaar alleen op een extra-subsidie aan spraak kunnen maken indien de betrokken streek ook bijdraagt. In dat geval zal de rijkssteun gelijk zijn aan het bedrag, dat de streek fourneert. Het textielconflïct in Twente. Gisterenmiddag had onder leiding van den ryksbemiddelaar, ir. H. A. van IJsselsteyn, op het departement van arbeid te 's-Gravenhage een conferentie plaats met de partyen, be trokken bij het conflict in de Twentsche tex- tiel-industrie. Naar aanleiding hiervan zag de ryksbemid delaar er van af om, zooals aanvankelijk zyn voornemen was, een bemiddelingsraad te vor men, omdat de werkgevers hem hadden me degedeeld, dat zij een loonsverlaging van 10 in elk geval economisch noodzakelijk achten en zij van dit percentage onder geen beding wenschen af te wyken. Blilten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Vergun U mij nog éénmaal een plaatsje in uw blad. Volgens den heer Marijs waren er leden van het Crisis-Comité afwezig, om zijn aangehaalde prinicipieele bezwaren. Nu zal ik niet gauw aan iemands principes tornen, maar mij dunkt, wie niet by het bal had willen blyven, had kunnen weggaan na af loop der uitvoering en zyn penningske in de pauze kunnen offeren. Wat de uitvoering betreft, ik vind die niets slechter dan een bazaar, gehouden door een of ander kerkelijk genootschap, ten behoeve van liefdadige doeleinden. Ik voor my heb die bazaars altyd beschouwd als een soort kermis»voor die principieele menschen, die tegen andere uitvoeringen enz. zyn, gezien althans de vreugde, waarmede ze begroet worden. Of je nu op den avond der uitvoe ring van de V.R.W. een lot koopt en naar muziek en zang luistert of op een bazaar, is my althans hetzelfe en het is beiden voor een goed doel. Ik heb in het geheel niet bedoeld hateiyk te zyn, maar eenvoudig myn meening daar omtrent uiteengezet. Laten we in dezen tyd, En hy verloor ze Dat is nog niet heel zeker. De beide vrouwen groetten elkander. Paul kuste de hand van Berthe. Jaloersch op de schoonheid van Germaine Ferrière bracht ze baar vingers aan de lippen van den jongen man. Zich weder oprichtend ving hy een van die schitterende droge blikken op, die zyn als bliksemschichten in den zomer, waarop donderslag noch regen volgt. De prefectuur van Annecy ligt op een klei nen afstand van de stad. zy ziet uit op de prachtige laan van Albigny, tusschen welker platanen door men een schitterend uitzicht heeft op het meer en de betgen aan den horizon. In April zyn de nachten reeds kort. Toen' mijnheer en mevrouw Ferrière in het rijtuig stapten, begon de dag reeds aan te gloren. Boven la Fournette en Lanfon, waarvan de grillig uitgetande muren doen denken aan een in stukken geschoten citadel, kondigden gulden schemeringen den dag aan, terwijl de violette morgendampen wegvluchtten langs de kanten, langzaam uitéén dwarrelden en zich oplosten in yiere lucht. En geiyk een badende dame, die beeft van de koude zoo trilde in rose- en lila-kleuren de morgen stond over de wateren van het meer, Hy keek naar de heeriyke kleuren vari het landschap, zy zag haar man aan. Beiden zwegen, zy verbrak 't eerst het zwijgen met de verontschuldiging Wij zijn vroeg vertrokken. Je amuseerde v/elk principe we ook hebben, gezameniyk trachten den nood te lenigen. Ik zal dan ook pp geenerlei schijven hierover meer ingaan. U, Mynheer de Redacteur, nogmaals myn dank. EEN OPMERKSTER Mijnheer de Redacteur, Vergun mij naar aanleiding van het inge zonden stuk van den heer Marijs een paar woordjes in uw blad, by voorbaat myn dank. Dat er principieele bezwaren kunnen be staan tegen het bywonen van avonden geor ganiseerd door dè V. R. W., is wellicht moge lijk, my is daarvan echter niets bekend dat er bij de overigen zijn, die de manier van geld inzamelen onder het genot van spel en dans tot leniging van zulk een grooten nood tegen de borst stuit, ook dat was my tot heden niet bekend. Opmerkster had alle leden van het Crisis- Comité gaarne op dien avond gezienof die leden allen financieel sterk genoeg zyn om naar verschillende uitvoeringen te gaan, kan en mag ik niet beoordeelenmaar wat zeer zeker wel het geval is, Opmerkster haar stre ven was goed en edel. Wat is het doel, dat thans voorop staat? Geld inzamelen, dat er moet komen om den nood zooveel mogelijk te kunnen lenigen, en de bewuste avond heeft daaraan, zooals uit deze courant van Dinsdag blijkt, heel prach tig beantwoord. Laten we toch ook eens wat meer oog hebben voor het goede in het werk van anderen. Elk vogeltje zingt enz., als wy nu ieder op de manier, die ons het beste lijkt, steenen by dragen niet om te gooien tot leniging van den nood en elkanders streven ook op dat punt waardeeren, dan zal het doel het meest benaderd worden. Laten we in deze tyden niets afbreken, maar trachten elkander te steunen en zeer zeker ook bij het werk van het Crisis-Comité, welk Comité niets en niemand kan missen, maar elke hulp van noode heeft. ABONNÉ, geen lid van V. R. W. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, by voorbaat mijn dank. Ten eerste zou ik den heer D. Blom willen vragen, of hy er rekening mede heeft ge houden, dat men in anthraciet zoo'n massa soorten en kwaliteiten heeft, en dat dus ais zoodanig ook de pry zen behoor lyk uit elkan der loopen, want het gaat ook hier als niet alles, nl. prijs naar kwaliteit, want een soort anthraciet, welke één klas hooger staat (wat voor een leek oppervlakkig niet te zien is) gaat al dadelyk in prys per ton naar boven en wordt dus duurder. Nu wil ik gaarne gelooven, dat de heer Blom (wat tevens zyn goed recht is) een voorstander van de Broederband is, maar dan moet hy niet de brandstoffen als zoodanig noemen, want er is hier te Vlissingen een vereeniging, nl. het Eiland, waar ik van over tuigd ben, dat deze vereeniging (beter als haar zuster-vereenigïng Draagt Elkanders Lasten) nog steeds brandstoffen heeft gele verd van zeer goede kwaliteit, en wat de prij- zen aangaat, die zyn thans ook aanmerkelyk minder dan by de Broederband. Waar dus mogelijk een winst wordt gemaakt in dezen, welnu laat dan een handelaar, wiens levens positie het is, op zijn brandstoffen wat meer verdienen afgezien nog van waarschynlyk meerdere onkosten in het brandstoffenbe- dryf als de Broederband, want dit is een coöperatie (en geeft op brandstoffen voor zoover ik weet geen procenten) en behoeft dus by zyn grooten omzet van 1247 ton geen behoor lyke winsten te maken naar myn be scheiden meening. Wat de goedkoopere prijzen in die andere plaatsen aangaat, och dit is meestal zoo als men alles by elkaar neemt in een huishoud budget, dan geloof ik, dat de eene plaats op de andere niet veel verschilt, want ook ik .heb in meerdere plaatsen gewoond en ben vry wel tot deze overtuiging gekomen. En of alle franco-prijzen naar de diverse stations van bestemming gehjk zijn, nu dat zal ik eens onderzoeken. Hopende den heer Blom ten goede te hebben ingelicht en dit hy financieel voordeel uit mijn schrijven mag halen, zoo noem ik my, J. NUSTELEIJN, Hyacinthenlaan 18. je wellicht. Maar ik dacht aan de kleinen. Claire slaapt gewoonlyk in myn kamer. Ik ten bang, dat ze niet zoet geweest is. Hy keerde zich tot haar, toonde zich goed gehumeurd en nam haar hand jy zoudt liefst met je kinderen naar het bal gaan, schatje. Zy was biy, omdat hy biy was. Dat is zoo, zeide zy. En dan moesten ze in een nabye kamer slapen en van tyd tot tijd zouden de moeders gaan zien of ze sliepen. En wanneer ze dan ontwaakten, zouden ze een lieve mama zien in avondtoilet. O, hoe lief, De koningin van het bal, Iedereen zei- de bet. Waariyk vroeg ze verlegen en blozend. Iederéén, dat beteekende voor haar hem man. Zy vroeg Myn toilet bevalt Je? Je toilet, ja. Maar jij, Je bent schoon. En hy zag weer den laag uitgesneden hals van Berthe de Chéran. Mynheer Artène is amusant in zyn conversatie. Ik heb er haast niet naar geluisterd. Ik geloof dat hy paradoxen verdedigde om ons te vermaken. Wel neen, myn liefste. Dat zyn geen paradoxen. Hy zeide, dat een vrouw haren ontrouwen echtgenoot kan vergeven, maar niet het tegenovergestelde. zy luisterde niet meer. Verwonderd, dat zy zoo weinig belang stelde in een zaak van zoo gioot gewicht, vroeg hij haari Mijnheer de Redacteur, Wil zoo goed zijn, me een plaatsje te geven voor het volgende, in antwoord op het inge zonden stukje van den heer Blom te Souburg. De heer Blom klaagt over de duurte en noemt in dit verband de prijzen der brand stoffen en lijfgoederen. Hij had er by kunnen noemen de groente-, brood- en melkpryzen. Zeker, mijnheer Blom, wy worden hier ge terroriseerd door den z.g. tusschenhandeL Doe eens de moeite en vergeiyk eens de pry- zen der groenten, besteed op de veiling, met de schandelijk hcoge pry'zen, die de tusschen- handelaars aan de deur vragën. Het zal U dan duidelyk zyn, waarom de weg van het traditioneele handkarretje der beginnelingen tot het paard en wagen der eenigszins ge vorderden zoo kort is. De veehouder krygt voor de melk vyf heele centen, aan de deur kost ze tien cent. Gevolgde melksüjter zonder risico, maar met een modern driewie- lertje, Uit een baal bloem van 10 haalt de bakker 180 broodjes van 14 cent 25.20, gevolg netto winst van 70 Zeker, mynheer Blom, er is nog veel in orde te brengen. Of de „Broederband" hierin op den goeden weg is, ben ik zoo vry, krach tens myn ervaring in dezen, te betwyfelen. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing. X. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Voorloopige uitkomst van 1931. Het Zendingsbureau te Oegstgeest vraagt ons plaats voor het volgende Nu 15 Januari voorbij is en berekend werd wat in de eerste 14 dagen nog inkwam voor het vorige jaar, is er over 1931 een voorloo pige uitkomst op te maken. Voorloopig, om dat de rekeningen uit Indië eerst definitieve gegevens brengen over de daar gedane uit gaven. Maar afgaande op de cyfers der ge raamde behoeften moeten wy helaas zeggen, dat wij in 1931 niet minder dan 100.000 te v/einig hebben ontvangen. De totaal-begroo- ting v/as na de toetreding van het Java- Comité 1.048.000. De inkomsten, daarby de ontvangen legaten meegerekend voor zoover zy niet aan de pensioenfondsen enz. ten goe de moesten komen, bedroegen 950.000. Hoe belangrijk dit bedrag ook zy, en hoe groot onze dankbaarheid ervoor, toch vertoont de rekening, voor zoover nu valt op te maken, een tekort van f 100.000. Bevestiging en intrede. Candidaat D. J. Coumou van Middelburg werd Zondag bevestigd als predikant van de Geref. Kerk te Leksmond door den consu lent, ds. A. P. Lanting van Schoonrewoerd, die bij deze gelegenheid een preek hield over Efeze 4 1116. Des avonds verbond ds. Coumou zich aan zijn gemeente, met een predikatie over Coll. 4 24. RECHTSZAKEN De roofoverval op een postkantoor. De ambtenaar van het O. M. by de Haag- sche rechtbank heeft tegen den tweeden ver dachte wegens diefstal van een postzak met ƒ17.000 het maximum der straf, nl. vier jaren gevangenisstraf, geëischt. Anonieme briefschryverij door een predikant Den 31sten Maart 1.1. schorste de rechtbank te Utrecht de behandeling van de strafzaak tegen een predikant te Winterswijk, die we gens, het schrijven van anonieme brieven en briefkaarten terecht stond. Als getuige wer den toen o.a. gehoord de directeur van de stichting „Zandbergen", jhr. Orth, de beide schriftkundigen Van der Laan uit Bilthoven en mr. Frima uit Hilversum, die eensluidend waren in hun verklaringen, dat het schrift van den predikant identiek was met dat van den anonymus. De rechtbank gelastte een nieuw onderzoek en wees daartoe o.m. dr. Schrijver uit Amsterdam en dr. Hesselink uit Arnhem als grafologen aan. By den aanvang der zitting verklaarde ver dachte gisteren nogmaals onschuldig te zyn. De officier van justitie, requisitoir nemend, ging alle feiten na, releveerde de met den meesten nadruk gegeven verklaringen der Wat denk je ervan Haar schoone glimlach was de uitdrukking van vredige eerbaarheid Ik niets. Wat zou ik er van denken O I Ik begrijp die zaken niet. Men bedriegt elkander niet, dat is alles. Wanneer men kin deren heeft, bemoeit men zich met de kin deren. Het leven is zoo eenvoudig. Blyde voegde ze er by Vooral wanneer men gelukkig is. Hij omhelsde haar voor dat lieve woord, maar hy vond haar wat teruggetrokken. De dag beklom den hemeltroon. Het ryt.uig verdween uit de buurt van het meer, reed de Rue de PfLquier in en hield stil voor den massieven ingang van het oude hotel, waar van de Ferrières de eerste verdieping be woonden. Germaine beklom het eerst de groote trap en wel zoo vlug, dat Paul haar slechts met moeite volgen kon. De deur was open en op de teenen gleed ze de kamer tinnen, waar de kinderen sliepen. Zij kwam er weer uit terug met een zwaar pak op de armen, maar haar gelaat glansde van vreugde. Het was de in een deken gewikkelde Claire, welke zy, zon der ze te wekken, naar haar man bracht om te kussen. Deze zag haar aan en dacht zy is het geluk van myn huis. Wat kan ik verlangen? En zie.... ik verlang iets anders.... Het meisje opende de oogen, en knipte met de oogleden, want de dag deed haar zeer. Ze trok een scheef gezichtje, begon te huilen, deskundigen en lichtte met twee voorbeelden toe, hoe het „alibi" zou kunnen zijn gecon strueerd, zóó dat verdachte toch de kaarten had kunnen schrijven en verzenden. Hy vond de feiten van zoo groote beteekenis, dat hu een gevangenisstraf op zijn plaats oordeelde en vorderde een maand hechtenis. Verdachte zelf betoogde, dat alles voortge komen is uit een -ret van verwarringen. Hy zelf was overtuigd, dat een ander het doet en hy wil de gevangenisstraf graag op zich ne men, omdat dan zou blijken, dat een ander de kaarten schryft. Hy zelf heeft ook kaarten gekregen, waarin hem wordt meegedeeld, dat de schrijver zyn werk zal voortzetten als ver dachte in de gevangenis zit. Spr. was niet te vreden met vryspraak, want dan blijven de menschen toch zeggen„Nou ja, die predi kant zal het toch wel gedaan hebben." ik ben biy dat men my geen geldboete heeft opge legd, en in hooger beroep denk ik niet te gaan, zooals men verdediger heeft aangera den. Dacht U, dat wanneer ik werkeiyk schul dig was aan het schryven van zulke taal, dat ik Zondag aan Zondag op den kansel Gods Woord zou durven verkondigen Ik ben on schuldig aan het schryven van deze brieven. STAATSLOTERIJ Trekking van 26 Januari 1932. 5e Klasse 6e Lyst. PRIJZEN VAN 70.— 84 215 475 519 539 561 617 644 868 1215 1309 1434 1500 1592 1685 1816 1842 1895 2174 2235 2242 2311 2452 2604 2662 2692 2761 2821 2899 3136 3205 3276 3281 3331 3512 3570 3947 3984 4131 4233 4371 4485 4769 4853 4980 5230 5232 5244 5285 5481 5906 6039 6046 6090 6152 6176 6282 6295 6387 6501 6631 6760 6809 6866 6918 6987 7046 7110 7196 7324 7403 7462 7482 7483 7505 7619 7671 7779 7992 8020 8145 8193 8217 8571 8799 8827 8903 8960 9146 9227 9351 9391 9431 9436 9538 9541 9629 9644 9737 9863 10211 10247 10256 10478 10514 10534 10925 10945 11010 11183 11401 11597 11689 11735 11782 11846 11916 11920 11972 12010 12108 12123 12197 12341 12385 12402 12441 12448 12522 12578 12713 12970 13193 13205 13227 13458 13516 13540 13609 13625 13629 13693 13759 13781 13926 13946 13978 14058 14074 14116 14214 14259 14280 14408 14548 14567 14727 14797 15042 15057 15137 15159 15219 15336 15353 15513 15536 15559 15612 15818 15821 15994 16022 16037 16413 16436 16444 16484 16701 17851 16873 16879 16979 17126 17178 17230 17255 17349 17359 17362 17364 17785 17901 17980 18044 18060 18093 18241 18506 18514 18561 18581 18795 18914 18991 19085 19120 19240 19266 19340 19432 19548 19588 19681 19752 19753 19847 19868 19927 19977 20039 20333 20351 20402 20468 20623 20671 20793 20835 NIETEN. 15 141 158 163 191 250 259 271 294 320 351 352 433 441 484 515 591 656 717 745 750 764 838 854 858 861 874 936 1013 1018 1047 1071 1080 1091 1147 1153 1188 1212 1225 1238 1331 1383 1395 1396 1403 1430 1469 1472 1638 1642 1658 1678 1748 1831 1858 1867 1879 1894 1912 1914 1940 1964 2037 2067 9109 2113 2115 2178 2260 2262 2320 2344 2372 2418 2449 2480 2481 2493 2517 2548 2549 2596 2609 2663 2676 2683 2687 2712 2770 2793 2891 2901 2903 2933 2961 2973 2993 3091 3107 3139 3179 3224 3229 3246 3248 3310 3319 3321 3396 3423 3436 3455 3510 3528 3538 3551 3561 3585 3619 3644 3646 3658 3715 3728 3846 3874 3903 3916 3941 3975 4090 4104 4111 4122 4152 4178 4179 4193 4213 4273 4318 4334 4343 4361 4365 4394 4560 4589 4595 4601 4612 4632 4649 4701 4716 4728 4743 4757 4802 4847 4953 v/erd weer stil, toen ze haar moeder zag, lachte en sliep dadelyk weer in. Gauw ging de- jonge moeder haar kostbaren schat weer neerleggen. Toen zy terugkwam, nam hy haar de sortie de bal, welke zy nog droeg, van de schouders en met den mantel in de handen bewonder de hy haar schouders, aan marmer geiyk, haar buigzamen hals, haar gianzenden nek onder de zwarte haren, heel haar jonge fris- sche schoonheid, welke niet onderdeed voor de pracht van den dag, die door de geopen de zonneblinden binnen viel. Hy boog zich en raakte met de lippen even haar blank lichaam. Zy wendde zich weer tot hem en verborg zich aan de borst van haar echt genoot. ,K>! Ik bemin je, zeide zy. Hy herhaaldeIk bemin je. En hij drukte aan zyn hart dat pracht- schepsel van teederheid en toewijding, waar van hy het geheele leven was en zyn bran dend hart werd er niet door bevredigd. Zoo even had zij hem een oogenblik bevredigd, toen hy haar zag in haar schitterende schoonheid met het kind op de armen. Nu vond hy niet meer terug dat zoete vertrou wen, dien beminnelyken eerbied, welke zy hem gewoonlyk inspireerde. Toch drukte hy haar nog v~.ster tegen zich aan, maar hy voelde niet meer die heldere vreugde, welke aan de dagen hun waarde geeft. Een ander beeld, een ander verlangen oside in hem en bedierf reeds zijn liefde. (Wordt vervolgd.) Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5