500 300 25 VRIJDAG 22 JANUARI jÜRSTE BLAD No. IS- 70e Jaargang' 1932 mjacht Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Fr.. Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke'feestdagen STADSEN PROVINCIENIEUWS IHI HL J9B 12.38 13.23 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur,Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— f regels 75 ct., iedere regel meer 15ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor r gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger INGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" )it nummer bestaat uit 2 bladen Plaatselijk Crisis-comité. Door den penningmeester van het Plaat- jjk Comité van het Nationaal Crisis-comi- werd ontvangen van C.K.W.O., opbren gso •ollecte filmavond 67.29. Vergadering Crisis-Comité met Buurt-commïssies. Als aanvulling op ons verslag van de Woensdag gehouden vergadering van het Crisis-Comité deelen wij nog mede, dat door 2en der aanwezigen, nadat de burgemeester jhet doel der vergadering had uiteengezet, aan [alle buurtcommissies werd verzocht voor als nog n i e t te besluiten tot het afdragen van foe geïnde gelden voor de komende haven- [feesten 1932. Spreker stond geheel sympa- tiiek tegenover het Crisisfonds, doch eerst moet het comité voor het Crisisfonds aan het werk. Blijkt dan later dat er niet voldoende [gelden binnenkomen, dan is het nog altijd 4jd genoeg om bij te dragen uit de gelden [geïnd voor de havenfeesten. Met klem drong spreker er dan ook op aan om de gelden bij- jen te houden als reserve-kapitaal. Een volgende spreker was het hier geheel mede eens, en voegde hieraan nog toe, dat Wanneer deze gelden nu reeds zullen worden rt, dit tengevolge zal hebben dat door een [aantal ingezetenen niet aan het Crisis- [Comité zal worden gegeven, daar deze, lid eener buurtcommissie zijnde, zullen zeggen ebebben van my reeds een bydrage ge- i uit de kas van de buurtcommissie." Spre- r gaf dan ook in overweging het voorstel ran den eersten spreker aan te nemen. Een volgende spreker zou zich op het ogenblik niet uitlaten over het al of niet l van de gelden, doch gaf in overwe- eerst het Crisis-Comité aan het werk te |zetten. Vervolgens gaf de eerste spreker nog in loverweging, zoowel aan het Crisis-Comité als [laan de aanwezigen om allen tegenwoordig te zijn op den crisisavond in het Grand Hotel gop hedenavond, om dan him eersten steen te I deponeer en voor het allen bekende goede doel. Economische problemen en wereldcrisis. In het gisteren door ons opgenomen verslag |van de lezing van den heer I. Sinke over bo- jvenstaand onderwerp, is een zinstorende fout [geslopen. Er staat in het verslag Vervolgens behandelde spreker de goudkwesties. Volgens hem is er te veel goud, terwyl het bovendien [j nog in enkele landen Is opgepot. Dat moet Volgens hem is er te weinig goud, ter- Wijl het bovendien, enz. Filmavond C.K.W.O. Gisterenavond gaf de C.K.W.O. haar Jaar- Sltfksche filmvoorstelling, waarvoor ditmaal was gekozen de film „Alleen op de Wereld" (naar het bekende werk van den Franschen 5 schrijver Hector Malot. De belangstelling der leden was zeer groot, F zoodat in beide voorstellingen van 7—9 en r 9—11 uur de ,Alhambra"-bioscoop geheel I was bezet. Met groote spanning werd het gegeven op het witte doek gevolgd en werden by de velen welke ongetwyfeld het boek gelezen hebben I misschien al in hun jeugd oude herin- I neringen opgewektHet trotsche en luxu- peuse kasteel des Cédres, waar lord Milligan na een ongeval met zyn paard het leven ver- Moor, de ontvoering van den held van het I verhaal door DriscoU op aanstoken van I James Milligan. De moederiyke zorg van de brave vrouw Earbarin over den knaap, het scheiden van I deze en zijn omzwervingen met signor Vitalis f en zijn dierengezelschap. Ontroerend was de smart toen bU de over nachting in de besneeuwde hut de twee I trouwe honden Dolce en Serbino door de dolven werden verscheurd en het lieve aapje, ..meneer Jolicoeur" van angst en ontbering I stierf. Hoe leefden wy mee met de ontmoe- op het „drijvend woonhuis" tusschen I mevrouw Milligan en haar verloren zoontje, j eh zyn zieke broertje Arthur. Wat ging er I onbewust een aantrekkingskracht uit tus- schen dit lieve drietal, die voelden dat zy by elkander behoorden. Oe overstrooming van de kolenmyn en de redding der mynwerkers en Rémi was bui- tefcgewoon spannend. En zoo volgde men met de grootste aan- I dacht de verdere lotgevallen van Rémi en 1 zijn vriendje Mattia, tot het eind de gelukki ge vereeniging bracht met zyn moeder en broertje en zijn pleegmoeder, vrouw Barba- en. James Milligan ontmaskerd werd. De natuurtafereelen, vooral die, welke wy te zien kregen op de reis van het woonschip op de Fransche rivieren, waren schitterend. Hoewel de film vooral na de pauze veel af week van het oorspronkelijke verhaal, deed dit toch aan het geheel geen afbreuk. Het was een dankbare avond en ook kun nen wy met dankbaarheid constateeren dat de toestanden wat betreft de rechten van het kind heel wat veranderd en verbeterd zyn sinds de schryver hiertegen in zyn werk zyn protest deed hooren. Tydens de pauzes werd gecollecteerd voor het plaatselijk Crisis-Comité. Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling. Wy vestigen de aandacht van onze lezers (essen) op de in dit nummer voorkomende advertentie van bovengenoemde vereeniging, waarin op Dinsdag 2 Februiari in het Con certgebouw wordt aangekondigd de opvoering van „Droomkoninkje", naar den gelijknami- gen roman van Herman Heyermans, door het Groot-Volkstooneel. De „N.R.Ct." schreef na de opvoering te Amsterdam o.m. ....In Boubers bewerking van den roman Droomkoninkje is de romantisch-reëele sfeer ten volle behouden.Het is in zyn scherp geconcentreerde dialoog, in zyn uitkiezen van het essentieel belangrijke, zoo voortreffelyk in den geest van het boek zelf gebleven, dat men twyfelen mag, of Heyermans zelf, indien hy zyn roman had willen bewerken, het beter gedaan had, met zooveel sterk verantwoorde, zuivere overtuiging en een zoo penetrante waardigheid en detail. Dezelfde goede kwali teiten kenmerkten ook de vertooningen. Gezien het bovenstaande belooft het geheel een avond van waar kunstgenot te worden. Bridge-wedstrijd. In achterstaande advertentie wordt bekend gemaakt, dat de deelnemers aan den bridge- wedstryd, welke morgenmiddag in Grand Hotel Britannia wordt gehouden, uiterlijk kwart voor twee daar aanwezig moeten zyn. Een jubileum. In het eerste nummer van den 12en jaar gang van „Mededeelingen", het orgaan van den Politiebond voor Dierenbescherming, wordt een jubileum herdacht, waarvan wy in onze kolommen gaarne melding maken. Op 12 Januari jl. vierde de heer J. F. Ber- kel, vroeger hoofdinspecteur van politie al hier, zyn 121/,-jarig jubileum als secretaris van dien bond en als redacteur van zijn or gaan. De voorzitter, de heer J. Fremery Kalff te Amsterdam, schrijft by het portret van den jubilaris „Toen op 12 Juli 1919 de bond werd opge richt, had onze secretaris, de heer J. F. Ber- kel, in dien tyd nog inspecteur van politie te Hilversum, zich reeds veel moeite getroost, om tot die oprichting te geraken. Zelfs nam hy aanvankelyk het voorzitterschap waar. Vanaf die oprichting heeft hy zijn functies van secretaris en redacteur op de meest nauwgezette wyze vervuld. Zoo vierde hij op 12 Januari 1932 dus zyn 12y2-jarig jubileum als secretaris van onzen bond. Welk een ar beid is door hem verricht, wat 'n moeite heeft hy zich niet moeten getroostenWie be stuurder is eener vereeniging kan slechts be seffen, wat het zeggen wil, zooveel jaren se cretaris te zyn van een organisatie, die on geveer 2000 leden telt, over heel Nederland verspreid. Daar komt nog by, dat alles door hem belangeloos en in vrijen tyd moet wor den verricht, zonder hulp zelfs van een klerk of ander ambtenaarom maar niet te spre ken over de afwezigheid van den steun van een bomdsbureau. Want daar moet het heen, wil de bond büjven bloeien en zijn beste werkkrachten behouden. De steeds weer vry komende functie van penningmeester spreekt hier boekdeelen. Door politie-ambtenaren, die in actieven dienst zyn, is de veel omvattende arbeid, aan dergelyke functies verbonden, by na niet te vervullen. En toch.... Berkel hield stand *t Is daarom, dat het hoofd bestuur op dit jubileum in het byzonder wijst. Onze secretaris toch heeft de wilskracht en moed gehad, om 12^ jaar lang zyn taak te vervullen, ondanks tegenspoed en drukke be zigheden. wyzen wy er hierby op, dat de ju bilaris, ondanks alles, steeds zyn opgewekt heid behield en een uiterst sympathiek mede werker is en biyven zal, dan kan ieder be grijpen, dat hier een warme hulde op zyn plaats is. Het hoofdbestuur gelooft niet dat ooit een plaatsvervanger voor hem zal kun nen gevonden worden, die zyn gelijke zou zyn in werklust en prestatievermogen. Daarom, vriend Berkel, onze harteiyke ge- lukwenschen en oprechten dank 1 Moge het u gegeven zyn nog heel veel jaren te arbei den aan de taak vrywillig en belangeloos op u genomen, nl. het beschermen van het dier, zoo vaak door de menschheid gekweld. Ge zondheid en voorspoed wenschen wy u toe, tot heil van uw gezin, tot bloei van den bond, in het belang der dierenbescherming en tot verheffing van het zedelijk peil der Neder- landsche politie. Wil nog lang met ons sa menwerken, want uw hulp is voor ons en onzen bond onmisbaar. Ten slotte nog een woord van dank aan uwe echtgenoote en kinderen, die uw tegen woordigheid zoo vaak en lang moeten missen, als de bondszaken u in beslag namen". Veiligheid vóór ailes Door de Federatie van het Internationaal Maandblad „De Verkeersagent", welk blaa eenige maanden geleden door tusschenkomst van haar medewerkt en redacteur den heer H. C. Minderhout, agent van politie alhier, ook hier ter stede haar intrede heeft gedaan, is te Haarlem in gebouw „Rosenhage" een ver- keerstavond gehouden. Voor een overvolle zaal werd door den hoofdredacteur van „de Ver keersagent" den heer IJserloo, uit Tilburg, het openingswoord gesproken, waarin hy al len, die aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven, hartelijk welkom heette, in het bij zonder de heeren Schreuder, voorzitter \»an de Algemeene Reisvereeniging Gieling, namens de A.N.V.V., alsmede den afgevaar digde van het NA.S. te Rotterdam. Nadiat door den heer Minderhout de inge komen stukken waren voorgelezen, besprak de heer Diepenbroek, inspecteur van politie te Nykerk, het verkeersyraagstuk, waarby hy voornamelyk wees op het groote belang voor iedereen tot het verkrijgen van de grootst mogelyke veiligheid by het verkeer voor alle weggebruikers. Naast de overheid, aldus spr., verricht ook de A.N.W.B., alsmede de K.N. A.C. belangrijk werk op dit gebied. Ook op menige school wordt den leerlingen, hetzij door lessen alsmede door platen, de veilig heid op de openbare straat by gebracht. Hy somde voorts eenige verkeersfouten op, die by na alle weggebruikers begaan, waardoor het werk van den verkeersagent en de politie in het algemeen, dat vaak zeer moeilijk en ondankbaar is, ten zeerste wordt belemmerd. Spr. is dan ook van oordeel, dat ook hier te lande op alle scholen, zoop.l dit in Londen geschiedt, door verkeersagenten of andere politiemannen, aan scholieren les wordt ge geven. Temeer, daar by de jeugd, ook voor oplossing van dit groote probleem „het ver keer", de toekomst ligt. Ook door den heer Klaren, voorzitter van den Bond van de Kennemer Speeltuinveree- nigingen werd gesproken over het groote ge vaar van de openbare straat, waar de jeugd tusschen het verkeer zyn speelplaats kiest. Hy vestigde de aandacht op een achttal fac toren, die we bij de bepalingen „meer veilig heid", goed in het oog moeten houden. Tusschen de besprekingen door werd voor afwisseling gezorgd door het uit 60 leden be staande Haarlemsche mondorgelcorps „Door studie vooruit", alsmede door een. spreekkoor, gevormd uit de kinderen van de speeltuin- vereeniging „Meerle-Bosch". De opvoering van „de Verkeersagent", waarin een 6 tal jeugdige medewerkers als verkeersagenten het podium betraden trok groote belangstel ling, alsmede de overige stukjes. Het ligt in de bedoeling van de Internatio nale vereeniging „de Verkeersagent" indien mogeiyk, binnen afzienbaren tyd een derge- lijken avond te dezer stede te houden. Het redactie-adres van „de Verkeersagent" te dezer stede is gevestigd by den heer H. C. Minderhout, Tulpenlaan 2, die ook gaarne be reid is, over doel en werken van genoemde internationale vereeniging inlichtingen te verstrekken. Een tentoonstelling van postduiven. Op een algemeene vergadering van Afd. D (Zeeland) werd besloten ook dit jaar weer als vorige jaren een groote provinciale tentoon stelling van postduiven te organiseeren en wel a.s. Zaterdag 23 en Zondag 24 Januari in het clubgebouw der postduiven-vereeniging „de Posthoorn", Molenstraat 31. Opening Zater- dagvond 6 uur. Hier zullen alle pryswinners van diverse clubtentoonstellingen elkaar gaan bekampen. Er zullen zeldzame exemplaren worden ten toongesteld en de kamp om een prijs zal zeer zwaar zyn. De heer P. v. Eist uit Roosendaal, welke kampioen keurmeester van Nederland is, zal een zware taak te vervullen hebben. MIDDELBURG. Een Duitschland avond. De afdeeling Walcheren van de Ned. Chr. Reisvereeniging had Woensdagavond een Duitschland-avond georganiseerd. De Bo- gardzaal te Middelburg was bynia vol. De voorzitter der afdeeling, de heer J. H. Kla- renbeek, opende met gebed en een kort wel komstwoord. Daarna hield de heer M. K. W. Gerisch, directeur van het bureau voor Duitsch Vreemdelingenverkeer te Rotterdam een le zing over Eifel en Sauerland, met mooie plaatjes toegelicht. Voor deze streken geldt ookonbekend maakt onbemind. Waar de bewoners zich vroeger schaamden tot deze landen gerekend te worden, zyn de Eifel en Sauerland nu drukbezochte toerichtenoorden, want ook hier ontbreekt het niet aan natuur- en stedenschoon, wat de mooie kiekjes bewe zen. Tot de eigenaardigheden behooren de Maaren, uitgedoofde en met water volgeloo- pen kratersde talrijke burchten, waarvan nog vele ruïnes overgebleven zyn, de sterke woningen der vroegere roofridders. Zeer modern is de Nürburgring, een auto renbaan rondom de Nürburg, 29 K.M. lang, 9 M. breed met 170 bochten. Overal zien we schilderachtige plekjes, huizen in vakwerk- bouw en grillige rotsformaties. Na een kleine pauze zagen we dezelfde streek in den winter, nu op de film, en ook dan is het hier mooi. Men is druk bezig met de wintersport, skiloopen, bobsleerijden, enz Een film langs den Ryn, vol afwisseling besloot dezen avond. Het hoofdbestuurslid, ds. Lindeboom, van Serooskerke, sprak een slotwoord, waarin hy de aanwezigen die nog geen lid waren, op wekte zich by de Ned. Chr. Reisvereeniging aan te sluiten, die het geheele jaar door ge legenheid geeft, onder goede leiding, deze en andere streken te bezoeken. Met dank aan den Schepper van al dit schoone werd de sa menkomst gesloten. OOST- EN WEST-SOUBURG. Loop der bevolking over 1931. De bevolking van Oost- en West-Souburg bestond op 1 Januari 1931 uit 2308 m. en 2231 vr., totaal 4539 personen. Zy vermeerder de door geboorten met 51 m. en 51 vr. en door vestiging met 145 m. en 141 vr., totaal 388 personen, zy verminderde door overlij den met 17 m. en 15 vr. en door vertrek met 152 m. en 153 vr., totaal 337 personen. De bevolking bestond op 1 Januari 1932 uit 2335 m. en 2255 vr., totaal 4590 personen. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: Mej. M. Bronke-Meul- meester, De Deckerstraat E 43, van Vlissin gen D. Midavaine, Braamstraat B 39f, van Middelburg G. C. v. d. Vyver, Tuindorp D 35, van DiepenveenMej. A. de Roode, Van Turnhoutstraat E 44, van Zeistmej. A. C. de Kam, Nieuwstraat B 93, van Middelburg mej. P. M. Tilroe, Abeelscheweg C 229, van Middelburg. Vertrokken: H. Ham, Keyzersbaan A 58k, naar Den HelderA. J. Verhage, Rit- themsche straat A 151, naar Vlissingen J. A. van de Broecke, Ritthemsche straat A 122, naar UtrechtA. Minderhoud-Merks, Mar- nixplein C 67, naar 's-Bosch D. J. Wiskerke, Kanaalstraat A 115, naar VlissingenL. J. Goedbloed, Vrijburgstraat C 79, naar Bier vliet Ch. A. de Witte, Nieuwe Vlissingsche weg C 179f, naar Vlissingen. GOES. Gemeenteraad. Hedenmiddag vergaderde de gemeente ;aad onder voorzitterschap van den burgemeester. Nadat de vergadering is geopend, spreekt de voorzitter een Nieuwjaarsrede uit. Daar aan ontleenen wy het volgende De gewoonte volgende van voorgaande ja ren, zy het mij vergund, in deze eerste ver gadering van het nieuw aangebroken jaar, U allen het beste toe ie wenschen voor 1932. De tyden, waarin wy leven, zyn niet ge- makkelyk, zooals helaas meerderen, ook in het afgeloopen jaar, hebben ondervonden, en het besturen van een gemeente-huishouding, zelfs van een kleine gemeente als de onze, is er niet eenvoudiger op geworden en vereischt veel tact en overleg. Het bevolkingscyfer Is wederom gestegen. Het totaal aantal bewoners bedraagt nu 9253 en wel 129 meer dan op 1 Januari 1931. Buitengewoon belangryk was de aankoop van „Ma Retraite", gedeelteiyk gelegen in de gemeente Kloetinge, met de bijbehoorende gronden, groot ongeveer 12 HA. De raad van Goes heeft daarmede goed werk verricht. Ten behoeve van het grondbedrijf werden nog enkele perceelen aangekocht. De exploitate van het gemeenteiyk grond bedrijf gaat naar wensch en geeft reden tot voldoening. Ten behoeve van bouwplan m werd door gegaan met den aanleg van straten, trottoirs, riolen enz. Door particulieren werden in het afgeloo pen jaar gebouwd en voltooid een getal van 66 woningen, 4 oude perceelen werden afge broken. Onder de belangryke bouwwerken van par ticuliere zy'de kunnen worden gerangschikt een gebouw voor de Twentsche Bank en de bouw van een nieuwe R. Kath. bewaarschool. Aan de straten en wegen, alsmede aan de haven werden belangryke werken verricht. Gezegd mag worden, dat het uiterlijk aan zien onzer gemeente wederom is verbeterd. Met betrekking tot de electrificatie zij ver meld, dat thans by het electrisch net in Goes 1051 perceelen zyn aangesloten, tegen 735 op 1 Januari 1931, alzoo een vermeerde ring van 316 aansluitingen. Ten aanzien van het gemeenteiyk gasbe drijf kan ik U mededeelen, dat, niettegen staande de vorderingen van de Pzem de gasafgifte in het vorig jaar is gestegen van 1.741.551 M3. tot 1.818.228 M3., alzoo een ver meerdering van 76.777 M3. Het gemeenteiyk gasbedrijf geeft alleszins reden tot tevredenheid. Inzake de scheepvaart zij vermeld, dat de haven binnenkwamen 1801 vaartuigen tegen 1726 in 1930 en dat de haven uitgingen 1794 vaartuigen tegen 1729 in 1930. De totale ton- nenmaat was over 1931 iets kleiner dan het daaraan voorafgaande jaar. Met betrekking tot de werkverschaffing kan worden vermeld, dat in het afgeloopen jaar in het tydvak van 1 Januari tot 15 Juni aan gemiddeld 85 personen werk werd ver schaft. Voor de werkverschaffing werd in het seizoen 19301931 uitgegeven een bedrag groot 29.144.02, waarvan alleen aan loon 20.914.38. Door het burgerlijk armbestuur werd in laatstgenoemd bedrag een bijdrage gegeven van 10.306.75. Bond van oud-leerlingen van land- en tuinbouwcursussen. Woensdag vergaderde te Goes de Bond vai% Gediplomeerde oud-leerlingen van Land- en Tuinbouwcursussen in Zeeland. Voorzitter was de lieer W. de Buck te Me- liskerke. De heer ir. J. J. Jansen, adjunct-pluimvee- teelt-consulent sprak over: „Het pluimvee op de Zeeuwsdie boerderij." Spreker raaddé aan te blyven bij drie ras sen Witte leghorn, Red Island en Barne velder. Het beste resultaat geeft de witte leg horn. Het fokken dient echter met zorg te geschieden. Voor de kuikens is veel frissche lucht noodig en men moet aan harden vooral denken. Vooral geen kuikens fokken in ruim ten, waar tevoren andere aan een kuiken ziekte gestorven zijn. Den leg moet men bij de poeljes niet forceeren. Beter is dat ze eerst opgroeien tot krachtige kippen. Ook aan het hok moet veel aandacht ge schonken worden. Het moet droog en lucht en licht zyn. Echter geen tocht Tegen bloedluizen gebruike men carboli- neum. Het ochtendvoer is van veel belang. Men moet vooral niet op enkele centen letten. De hennen moeten van twee tot drie jaar aangehouden worden. Het tweede jaar is het beste productiejaar. Voorts is de kwaliteit van het ei van veel belang. Het ei valt onder de Warenwet. Ver- sche eieren moeten schoon en vrij van bloed vlekken zijn. Eenige bespreking volgde. Des middags bracht de secretaris, de heer A. Sinke te Kloetinge, het jaarverslag uit. Het vereenigingsleven was in het afgeloopen jaar opgewekt. Het ledental nam toe. De in komsten bedroegen 467.95, de uitgaven 208.22, batig slot 259.73 (vorig jaar 216). In plaats van den heer C. J. Kooman, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd tot bestuurslid gekozen de heer M. de Boer te Haamstede. De heer Joh. Ie Clercq sprak vervolgens over „de steun aan de gersteteelt". Dezen acht spreker noodzakelijk. Een verzoek tot de regeering dient uit te gaan. Een motie werd aangenomen, waarin aan gedrongen wordt op steun van overheidswege aan de inheemsche gersteteelt. Pogingen zullen bij de Z.L.M. worden aangewend om hiertoe actie te ontwikkelen by de centrale landbouworganisaties, teneinde de regeering van de noodzakelykheid. te overtuigen. 's-HEER ARENDSKERKE. Een burgemeesters-jubileum, In de gemeente 's-Heer Arendskerke heerschte gisteren een ware feeststemming, want de burgemeester dezer gemeente, de heer jhr. U. E. Lewe van Neyenstein, vierde zyn 40-jarig ambtsjubileum. Reeds om half tien begonnen de feesteiyk- heden en op dat oogenblik was het dorp ge heel versierd. Van alle woningen wapperde de nationale driekleur. De burgemeester werd door het eere-comité afgehaald aan de grens der gemeente waar hem een bloemenmand werd aangeboden. Per auto begaf de burge meester zich naar het gemeentehuis. De bur gemeester werd op het bordes door een jonge dame namens alle schoolkinderen verwel komd met een bouquet bloemen. Na een kinderzanghulde begaf de jubilaris

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1