WETENSWAARDIGHEDEN UIT DRAAD EN LUCHT WISSELKOERSEN Een oneerlijke postbode. Sedert eenigen 'tijd werden op bet post kantoor te Dordrecht brieven vermist met geldswaarde. Toen het gewone onderzoek naar de vermiste stukken steeds geen resultaat op leverde, kreeg de directeur argwaan en waar schuwde de politie. Gisterennacht werd aan gehouden zekere C. B. te Dordrecht, een brievenbesteller, die aanvankelijk ontkende iets met de zaak uitstaande te hebben. Na eenigen tijd gaf hij echter toe de verduiste ringen te hebben gepleegd. Hij werd in ver zekerde bewaring gesteld. Een bloeddorstige rat. Een inwoner van Appingedam werd een dezer nachten gewekt door het geschrei van zijn jongste kindje. Toen zijn vrouw en hij gingen kijken, bleek, dat een rat het achter hoofd van het kindje had stqkgebeten. On middellijk werd een dokter gewaarschuwd. De toestand van de baby is, naar thans ver luidt, goed. Zigeuners aan onze gren zen. Men schryft van de Brabantsch Belgische grens aan „de Tijd" Het gaat met het nu reeds jarenlang eiken winter voortgezette Zigeunerschaakspel als met den zin van Erich Remarques' „lm Westen nichts Neues". Eiken dag komen de rappor ten als regel erop neer, dat er niets bijzon ders is voorgevallen, maar feit is, dat dag in dag uit en den eenen nacht na den an deren over uitgestrekte gebieden der Zuide lijke landsgrenzen groote aantallen politie mannen voortdurend in het geweer zijn, om te trachten de karavanen Zigeuners, die als Fransch cadeautje sinds eenige jaren in België vertoeven, buiten onze landsgrenzen te houden, Afgezien van een enkel inciden teel geval, is de Belgische poging om Ne derland met het ongewenschte volkje op te schepen, tot nu toe nog steeds grondig mislukt. België blijft met de nomaden, vele honderden in aantal, zitten kijken. Waar om het ook niet eens aan den Franschen kant, vanwaar de donkere klanten kwamen, geprobeerd Intusschen is hier aan den Nederland- schen kant der grens langzamerhand een speciale Zigeunergrensbewaking ontstaan. Op vele plaatsen der grens zijn ten behoeve der politie, die hoofdzakelijk uit Koninklij ke maréchaussée's is samengesteld, o.m. door de Keete, echtgenoote van William Siewertsenten, bijzondere wachthuisjes ge plaatst. Overstroomingen in Ame rika. Uit Jackson wordt gemeld dat de overstrooming van den Mississippi en van de zijrivieren een ernstigen toestand heeft geschapen 5000 menschen zijn door het wa ter afgesloten en vele van hen verkeeren in levensgevaar. Met 250 roeibooten en kano's en 50 motorbooten heeft men de bewoners afgehaald en in veiligheid gebracht. Influenza op een trans-i ports c h op. Te Southampton is' het transportschip Somersetshire aangekomen met 1500 soldaten aan boord, komende uit Britsch-Indië. Het schip was met Kerstmis van Bombay vertrokken en spoedig na het vertrek was er aan boord influenza uitge broken. Op een gegeven oogenblik waren er 300 zieken aan boord. De ziekenboeg was veel te klein om alle patiënten te bevatten en daarom legde men matrassen op het dek, waar de patiënten werden geïsoleerd. Te Is- maillia in Egypte moest men een ernstig zieke achterlaten. Voorts bleven er twee zie ken achter op Gibraltar, van wie er een, een sergeant, gestorven is aan longontsteking, 's Mans vrouw en vijf kleine kinderen waren ook aan boord en hebben de reis naar South ampton voortgezet. Gasontploffing te Keu- Ie n. Een zware gasontploffing bracht gisterenavond acht uur bij de bewoners van Keulen-Riedel grooten schrik. Een aldaar woonachtig 39-jarige oorlogs-invalide, die aan cronische ontsteking van knie- en handge wrichten leed, had besloten een eind aan zijn lijden te maken, aangezien hij de pijnen niet meer verdragen kon. Hij sloot zich in de keuken op en opende de gaskraan. Toen eenigen tijd later zijn vrouw thuiskwam en de keuken wilde binnengaan vond zij die ge sloten. Een medebewoner van het huis ver zocht zij behulpzaam te willen zijn bij het openen der deur. Nauwelijks was men hier in geslaagd of een hevige ontploffing volgde, waardoor de vrouw en de medebewoner tegen den grond geslingerd werden. De man werd zwaar gewond, de vrouw bleef ongetroffen. De geheele woning is verwoest. Vader schiet zijn zoon neer. Gisterenmorgen vroeg schoot een vijftigjarige meubelmaker te Keulen op zijn 23-jarige zoon. De jonge man werd zwaar gewond in 't ziekenhuis opgenomen, waar hü aan de gevolgen is overleden. De vader, die met zijn zoon Zaterdagavond woordenwisseling had gehad, wilde zich direct na zijn daad van het leven berooven. Hij gaf zich echter later zelf bij de politie aan. Moderne beveiliging te gen misdadige handelingen. In „Die Umschau" wordt het volgende medegedeeldMisdadige aanslagen op wo ningen en bezit zijn thans meer dan ooit aan de orde van den dag. De onderwereld bedreigt tegenwoordig alles. Op de laatste Deutsche Bauausstellung te Berlijn werden de verschillende middelen tegen misdadige handelingen tentoongesteld. Het is de bijzon dere verdienste van het Berlijnsche politie- presidium, met zijn sedert T921 bestaande afdeéling voor raad en bijstand van den technischen veiligheidsdienst en de hieraan verbonden permanente tentoonstelling van beproefde mechanische afweersystemen, dat dit een instituut geschapen heeft, dat zelfs door buitenlandsche politie-autoriteiten als Voorbeeld genoemd wordt. In de eerste plaats moet blijkens de 'eïva- Mng aandacht besteed worden aan de bevei liging van gemakkelijk toegankelijke plaatsen aan vensters, deuren en sloten en aan ten toongestelde goederen in winkels. Hiervoor biedt de z.g.n. „elektro-automatische Raum- schutz" (niet te vertalen zeer vérgaande combinatiemogelijkheden. Men kan b.v. ge heele groepen van deuren door inschakeling van electrisch storingscircuit zoo gevoelig be- "veiligen, dat bij de geringste aanraking met onverschillig welk instrument een contact verbroken wordt en dus de alarmeeringsappa- raten in werking worden gesteld. Op gelijke wijze gedragen zich beveiligingen van sloten bij onbevoegd gebruik van loopers e.d. Vertrekken en andere ruimten kan men verzekeren door inrolcontacten, dun draad- veiligingen (die men met het bloote oog niet ziet), vloeren, muren, etc. te beveiligen. Schilderijen, gobelins en soortgelijke kostbare kunstvoorwerpen worden eveneens met be hulp van deze fijne draadconctacten afdoend tegen diefstal beschermd. Deze dievenvallen munten bovendien daardoor uit, dat zij auto matisch trillingen, temperatuur- en vochtig heidsgraadwisselingen compenseren en dus geen loos alarm gevenaanraking met de hand wordt echter feilloos geregistreerd. Deze met het bloot oog practisch onzichtbare dra den verijdelen zelfs nachtelijke inbTaak bij open raam, want de minste aanraking der draden veroorzaakt alarm. Behalve de aan gesloten alarmschellen en sirenen, eventueel verbonden met electrisch ontladende, doch ongevaarlijke schietpatronen ter schrikaan jaging, licht er een naar buiten schijnend transparant op, welks inschrift„Overval, inbraak voorbijgangers en politie-agenten den weg wijst naar de door den inbreker be dreigde plaats. De pneumo-vloerbeveiliging en de op of onder muurbedekkingen aangebrachte be spanningen werken bij onbevoegd betreden van vertrekken of bij pogingen van door braak van muren of vloeren. Een groote aan winst vormt het valpantser ter beveiliging van étalages. Niets wijst den inbreker erop, dat als "hij de glasruit indrukt of op andere wijze bewerkt heeft, met een klap het pantser omlaag suist. Voor brandkast- en safe-specialisten vormt de „Baupa-slinger" een onoverkomelijken hinderpaal. Dit instrument is bovendien voor zien van een temperatuurbeveiliging, zoodat steekvlammen en snijbranders ook geen kans op succes meer hebben. Ten slotte is het meest gevreesde wapen de tegenwoordig steeds meer gebruikte foto alarm-inrichting. Hierbij staan twee toestel len tegenover elkaar, een zender en een ont vanger, tusschen welke een onzichtbare licht straal de te beveiligen ruimte doorkruist. Iedere onderbreking van dezen lichtstraal doet een alarm ontstaan. Ook wordt nog vertoond een Amerikaansch systeem van beveiligen van bankbeambten. De ambtenaar zit, onzichtbaar van buiten opzij van het loket en achter een stalen wand de klant ziet slechts zijn spiegelbeeld De electro-automatische beveiligingen zijn zeer bedrijfszekerde electrische alarmlei dingen kunnen zelfs een totale kortsluiting verdragen, zonder gestoord te worden en zon der daardoor tot valsch alarm aanleiding te geven Het grootste irrigatie- werk ter wereld. Door den Brit- schen onderkoning Lord Willingdon, is in ge zelschap van zijn vrouw, te Sukker in de In- rivier de Indus geopend. De stuw heeft een lengte van een mijl en is het grootste irriga- tiewerk ter wereld. Een oppervlakte van zes millioen acres vruchtbaar land, die echter practisch bijna geen regen hebben, een op pervlakte bijna zoo groot als Engeland, zal door dit werk bevloeid en in cultuur ge bracht kunnen worden. De uitvoering van het werk heeft ongeveer acht jaar geduurd en geschiedde onder leiding van Engelsche in genieurs van het Indische Departement van openbare werken. Groote technische moeilijk heden moesten bi] de uitvoering overwonnen worden en een groot deel van het werk moest onder water geschieden. Verschillende landbouw-proefstations heb ben onderzoekingen gedaan naar de meest geschikte soorten zaaizaad voor de verschil lende producten, die men in het thans voor den landbouw ontsloten gebied wil gaan ver bouwen. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe irrigatiesysteem te Sukker, heeft de koning den hoofdingenieur Chariton Scott Harrison in den adelstand verheven. Gemeld wordt nog, dat met den bouw van de stuw in 1922 onder gouvernementschap van Lord Lloyd werd begonnen en dat het werk eerst in 1935 geheel gereed zal zijn. Vijf millioen menschen zullen op het nu be vloeide land op den duur hun brood kunnen verdienen, Sneeuwjachten in p e r- z 1 Ten gevolge van den hevigen sneeuwval der laatste dagen is Perzië bijna geheel ingesneeuwd. Uit alle deelen van het land worden dooden gemeld. De telefoon- en telegraafdraden zijn onder het gewicht van de sneeuw gebroken en de meeste ver bindingen zijn verbroken. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, was op reis naar Teheran om te on derhandelen over een Turksch-Perzische grenskwestie. Door de geheel ingesneeuwde wegen kon de minister gisteren zijn reis niet vervolgen. Een roofoverval. Zaterdag is een roofoverval gepleegd op 'n looper van een linnengoedfabriek te Keulen, die bij een bank 1500 Mark had gehaald. In de hal van de fabriek werd hij door twee mannen over vallen, die hem met een revolver bedreigden, daarbij viel een schot, waardoor de kasloo- per aan de linkerhand gewond werd. De roo- vers zagen zich toen gedwongen de vlucht te nemen, zonder dat zij eenigen buit hadden gemaakt, J i, i De vertegenwoordigers van een groote Amerikaansche Levensverzekeringmaatschap pij in Cincinnati zijn van rolschaatsen met gümmiraderen voorzien, omdat zij hun werk dan sneller en met minder lawaai kunnen verrichten. Engelsche astronomen hebben na een on derzoek van ruim 40 jaar een sterrekaart ver vaardigd, waarop meer dan vijftien millioen sterren zijn aangegeven. Een in Zuid-Afrika voorkomende visch- soort begraaft zich gedurende den drogen tijd in den grond en overleeft de droge maanden zonder eenige schade of letsel. Sparren worden tot 300 jaar oud. De Amazonerivier heeft op sommige plaat sen een diepte van 120 meter. De oudste bewaarde wijn uit den Romein- schen tijd is 1600 jaar oud. Hij is zoo dik als stroop omdat de Romeinen de gewoonte had den honig bij den wijn te doen. De meeste vle,ermuissoorten kunnen ook zwemmen. Nog in het jaar 1926 werd voor een Fran- sche rechtbank een heksenproces gevoerd. Benzine werd in 1815 door Faraday by de destillatie van benzolzuur met kalk ontdekt en in 1845 werd door Mansfield de ontdek king gedaan, dat benzine uit steenkolenteer kon worden gewonnen. Op de geheele aarde heeft men thans 700 millioen blanke, 600 millioen gele, 500 mil lioen bruine, 100 millioen zwarte en 50 mil lioen roode menschen. UIT DE STAATSCOURANT. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Bij Kon. besluit is op verzoek eervol ontslagen C. A. van Woelderen, gepensionneerd kapitein der ar tillerie met den titulair en rang van majoor, burgemeester van Vlissingen, als commissa ris van het Ned. Roode Kruis in de pro vincie Zeeland. VAN RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN. 's-GRAVENHAGE (C. B.) De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den officier van justitie te Middelburg in de zaak tegen G. K. v. d. B., slager te Vlissingen, die van zijn slagerij een naamlooze vennoot schap en zijn knechts mededirecteuren maak te, waaromtrent de arbeidsinspectie van mee ning was dat dit een schijnbeweging is ge weest, om aan de bepalingen der Arbeidswet te ontkomen. De kantonrechter .te Middelburg had een veroordeelend vonnis uitgesproken, hetwelk werd vernietigd door de rechtbank aldaar, die den verdachte van rechtsvervolging had ontslagen. TENTOONSTELLING VAN SCHILDERIJEN VAN H. AL DE KONINGIN. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Voor de tentoon stelling van schilderijen en teekeningen van H.M. de Koningin in de Kon. kunstzaal „Klykamp" ten bate van noodlijdende kunst schilders blijkt zeer groote belangstelling te bestaan. Zoowel Zaterdag, op den openings dag, van 35 uur, als gisteren, Zondag, toen de tentoonstelling slechts van 24 uur was geopend, moest enkele malen tot tijdelijke sluiting der deuren worden overgegaan, daar de zalen reeds vol waren. Het aantal bezoeken van Zaterdag bedroeg ruim 2000 en Zondag nog eenige honderden meer, zoodat op beide dagen ruim 4400 bezoekers van hun belang stelling hebben doen blijken. Ook heden loopt het weer druk. Aan entréegelden en catalogie werd op beide dagen ruim duizend gulden ten bate van het genoemde doel ontvangen. HET STAPHORSTER BOERTJE. 's-GRAVENHAGE. (CB.) De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in 2 zaken van L. S., zoon van wijlen het Staphorster boertje, die wegens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde op Wieringen door den kanton rechter te Den Helder veroordeeld is, resp. tot een geldboete en 1 maand hechtenis. In de laatste zaak werd het casatieberoep verworpen, in de eerste zaak werd het vonnis vernietigd en heeft de Hooge Raad S. ver oordeeld tot 300 boete subs. 30 dagen hech tenis, INVOERVERGUNNINGEN VOOR FOKVEE IN FRANKRIJK. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De directie van den landbouw deelt mede, dat blijkens be richt van den rijkslandbouwconsulent te Pa rijs de afgifte van invoervergunningen voor fokvee uit Nederland, dat in November jl. was geslacht, thans weder is hervat. Voorloo- pig worden nog slechts vergunningen afge geven voor vaarzen ©n stieren en wel alleen aan leden van erkende Fransche fokvereeni- gingen. EEN STOOMTRAWLER GEZONKEN. AMSTERDAM. (VB.) Volgens uit Londen ontvangen bericht is de stoomtrawler „De Hoop n, IJm. 193" op de Noordzee gezonken. Alle opvarenden werden gered en zijn te Grimsby aan land gebracht. De „De Hoop II" behoort aan aan den reeder E. de Groot te iJmuiden, Kapitein was diens zoon, J. de Groot. EEN HEVIGE GASONTPLOFFING. AMSTERDAM. (V. D.) Hedenmorgen had in perceel Weteringschans 103 een hevige gasontploffing plaats, die gelukkig geen per soonlijke ongelukken van ernstigen aard heeft veroorzaakt. Omstreeks half 12 stak het dienstmeisje van de familie Boerma in de keuken van het bened'enhuis de gas- geyser aan. Plotseling had een hevige ont ploffing plaats. De keuken werd in een ruïne herschapen, evenals een kamertje dat naast de keuken is gelegen. Van den kunsthandel van de firma De Vries, die in het voorhuis van dit gebouw is gevestigd, werd de spie gelruit verbrijzeld. Een dame, die in den winkel was liep een snijwonde door een glasscherf op. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse. Bij onderzoek bleek dat ook in het bovenhuis schade was aange- richt. Geen enkele ruit was heel gebleven. In de beide kamertjes was door de ontplof fing de heele inventaris door elkaar gewor pen. Het plafond van de keuken en het kamertje daarnaast was naar beneden ge komen. De gang lag bezaaid met glas scherven en stukken plafond. De iruur tusschen gang en kunsthandel bleek ontzet te zijn. De oorzaak schijnt te wijten te zijn aan een defect aan den gasgeyser. CONTROLE IN VERBAND MET HET RU STD AGBE SLUIT. AMSTERDAM. (V. D.) Naar wij vernemen is Zondag door de arbeidsinspectie te dezer stede een controle gehouden in verband met het rustdagbesluit voor transportarbeiders op het land. Bij deze controle is gebleken dat een groot aantal chauffeurs niet in het bezit waren van een geldige rustdagkaart. Ruim 30 processen-verbaal zijn opgemaakt. BRANDSTICHTING. ROTTERDAM. (V.D.) Zooals dzer dagen werd gemeld waren te Rotterdam door de po litie 4 arrestaties verricht in verband met een brand, welke was uitgebroken in een pand aan de Gedempte Bierhaven. Twee der aan gehoudenen zijn weer op vrije voeten gesteld. Het echtpaar J. werd naar het huis van be waring overgebracht. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vrouw de eigenaresse van het pand was. Het echtpaar was onder hu welijksvoorwaarden getrouwd.-De plannen tot brandstichting waren reeds geruimen tijd van te voren geraamd. De heer J. wordt er thans van verdacht den brand te hebben gesticht met medeweten van zijn vrouw. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Trekking van 18 Januari 1932. 5e Klasse le Lijst. 1000 No.3317 4957 9432 12309 14334 j 400 No. 3207 10317 20736 200 No. 5530 11833 14452 15598 100 No.3963 6100 11894 12451 13774 14728 20059 EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. PARIJS. (V.D.) Gisterenavond laat heeft tusschen Parijs en Amiens, nabij St. Yuste, 80 K.M. ten N. van Parijs, een vreeselijk spoorwegongeluk plaats gevonden, dat tot nog toe, voor zoover bekend, 10 dooden en 20 zwaar gewonden heeft geëischt. Op den gewonen tijd had de personentrein naar Amiens het Gare du Nord te Parijs verla ten. Ongeveer 400 M. vóór het station St. Yuste ontspoorden plotseling 3 derde klasse en 1 tweede klasse-wagon. Terwijl een 3e klasse wagon, die geheel was bezet, omsloeg en door den volgenden wagon in elkaar werd gedrukt, reed de 2e klassewagon in een naast de lijn gelegen baanwachtershuisje, waarin zich 3 arbeiders bevonden, die alle 3 zwaar werden gewond. De 2 andere wa gons schoven bij elkaar en werden geheel vernield, zoodat slechts een massa versplin terd hout en verbogen ijzer overbleef .waar uit vreeselijk gekerm en geschreeuw op steeg. De ongedeerd gebleven reizigers en te hulp gesneld personeel van het station St. Yuste te verleenden bij fakkellicht de eer ste hulp. Tegen middernacht had men reeds 8 dooden en 12 grootendeels levensgevaarlijk gewonden uit de ruïne geborgen. De plaats van het ongeluk toont een beeld van treu rige verwoestingen. De lijken van eenige slachtoffers waren onherkenbaar verminkt. Wanhopige vrouwen, kinderen en mannen zoeken tusschen de ruïnes naar hun ver wanten en steeds weer stijgt plotseling van een verborgen plaats tusschen het versplin terde houtwerk het gekreun van een gewon de of het gereutel van een stervende op. Huppersoneel uit Parijs en Amiens is met extra treinen aangekomen. Ook de minister van openbare werken is te St. Yuste aan wezig. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. Men vermoedt echter dat de breuk van een wissel de schuld is. De toestand van de meeste gewonden is in het algemeen ernstig. Van een groot aan tal is het bijna zeker dat zij niet in leven zullen blijven. Volgens later bericht is het aantal dooden gestegen tot 13. HET CALMETTE-PROCES. LUBECK. (V. D.) Het Calmette-proces te Liibeck is thans zoover gevorderd, dat he denmorgen de vertegenwoordiger van het O. M., de Oberstaatsanwalt dr. Lienau, aan het woord kwam tot het uitspreken van zijn requisitoir. Uitvoerig schilderde hij de voor geschiedenis van de Calmette-voedmethode en de invoering daarvan te Liibeck en gaf een overzicht van het aantal sterfgevallen en van de gebeurtenissen, die leidden tot 't justitioneel onderzoek en de daaruit voort vloeiende gevolgen. Na behandeling van de aanklacht tegen dr. Deycke en dr. Altsteldt, die ervan verdacht werden bij de invoering van het Calmette-prcedure te Liibeck door nalatigheid en veronachtzaming van de voorgeschreven medische voorzichtigheids maatregelen den dood van een aantal kin deren tengevolge te hebben, verklaarde dr. Lienau dat het er niet om ging de alge- meene houding van de getuigen te onder zoeken, doch slechts te bepalen of zij zich aan de genoemde beschuldigingen hebben schuldig gemaakt in strafrechterlijken zin. Het O. M. heeft ook onderzocht of de kring der beklaagden voor uitbreiding in aanmei king kwam, doch is ten aanzien hiervan tot een afwijzende conclusie gekomen. Dr. Lienau verklaarde uitdrukkelijk dat dit proces niet de taak had een oordeel te vel len of de door prof. Calmette ingevoerde methode juist was en of zij voldeed aan de eischen der wetenschap of dat zij een ge vaar met zich meebracht. Na een korte pauze kreeg de 2e vertegenwoordiger van het O. M., de Staatsanwalt Freiherr Von Beisch, het woord om de schuldvraag ten opzichte van de beide beklaagden nader uiteen te zetten. VERLAGING LOONEN SPOORWEGPERSONEEL. CHICAGO. (V.D.) Den heelen Zondag hebben de vertegenwoordigers der spoor wegmaatschappijen en van 1.900.000 bij de ze maatschappijen werkende arbeiders be steed aan de uitwerking van een voorstel tot verlaging der loonen met 10 om daar door de werkgelegenheid uit te breiden. Be toogd werd dat deze verlaging beslist nood zakelijk was om de ondernemingen voor faillissement te behoeden. De ondernemers zeiden toe, dat, als de loonsverlaging werd aanvaard, een groot gedeelte van de 500.000 employe's die den laatsten tijd zijn ontsla gen, weer in dienst zal worden gesteld. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 18 Januari, 3 uur. De zwakkere tendenz in Wallstreet en de teleurstellende berichten omtrent de confe rentie te Lausanne riepen een ongeanimeer de stemming in het leven. Winstnemingen en blanco verkoopen drukten het koerspeil, zonder dat de handel eenige uitbreiding onderging. Eenige affaire ontwikkelde zich in Koninklijken nadat de eerste koers reeds enkele punten lager was en ging de notee ring onder beursttijd nog wat terug. De Amerikaansche soorten waren eveneens la ger. Unie Levers leden een verlies van ruim 5 Philips zagen zich eveneens een ge deelte van hun koers ontgaan. Aku's waren lager. Acoustiek's verkeerden eenigszins in reactie. Suikerwaarden waren gedrukt. H.V. A.'s kwamen 6 lager. Tabakken en Rub- beraandeelen waren stil. Mijnwaarden en Scheepvaartaandeelen waren verlaten. Ame rikaansche fondsen werden op bescheiden schaal verhandeld en verkeerden in reactie. Duitsche obligatie's waren weinig veran derd. Prolongatie 21^ MARKTBERICHTEN GRAANMARKT ROTTERDAM. 18 Januari 1932. Binnenlandsche granen. Chevaliergerst 6 a 6.50, Haver 6 a 6.50, Erwten (kleine groene) 8 a 13.25, Schokkers 10 a 23.50, Bruineboonen 7 a 9. VLASMARKT ROTTERDAM. 18 Januari 1932. Aanvoer 3200 KG. Holl. geel 4050 t 3100 KG. D.R. 30—40. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 18 Januari 1932. Brielsche eigenheimers 44.50 Zeeuwsche blauwe 4.805.30 Zeeuw- sche eigenheimers 3.754Zeeuwsche bonte 4.805.30 eigenheimers, blauwe 3.50—3.75eigenheimers, drielingen 2.60—3 bravo's 3.804.30 Friesche eigenheimers 3.604 Westlandesche ronde 6—8 ctindustrie aardappelen 2.80 -ƒ 3.50. VEEMARKT ROTTERDAM. 18 Januari 1932. Aanvoer827 vette runderen, 313 vette kalveren, 324 schapen of lammeren, 1213 varkens. Prijzen per y2 Kilo Koeien 3538, 30 32, 18—23 ct.kalveren 60—65, 50—55, 37— 40 y2 ct.schapen 22, 16 ct., per stuk 7 15 varkens 16, 15, 14 ct. OverzichtOssen handel stroef, zelfde prijzenvette kalveren handel stug, prijzen stationnairschapen handel slecht, lagere prijzenvarker- tamelijken handel, prijzen lager. VEEMARKT AMSTERDAM. 18 Januari 1932. Aanvoer509 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwaliteit 75—78 ct., 2e kwaliteit 66—74 ct., 3e kwaliteit 54—60 eb., mindere soorten 4450 ct. per KG. slacht- gewicht60 vette ossen60 melk- en kalf- koeien per stuk 210—315 128 vette kal veren 2e kwaliteit 64—70 ct., 3e kwaliteit 5260 ct. per KG. levend gewicht48 nuchtere kalveren per stuk 61237 schapen per stuk 18—22 770 varkens vleeschvarkens, -'egende van 90—110 KG. 3940 ct., zware varkens 3839 ct., vette varkens 36—38 ct. per KG. slachtgewicht 56 paarden j 60—130 per stuk. Noteering van heden, 18 Januari 1932, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.48VSLonden 8.62Ber lijn 58.65 Brussel 34.621,^ Parijs 9.771.2Weenen 35.25 Zwitserland 48.52^.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3