NOOTJES RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER FAILLISSEMENTEN INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS In de afgeloopen week is bij' het N.C.C. bntvangen f 23.428.86. In totaal is thans ont vangen 408.811.80. Het secretariaat van het N.C.C. deelt mede, dat de officieren, onderofficieren en man schappen der marinekazerne te Amsterdam den wensch te kennen hebben gegeven een bijdrage te storten ten bate van het N.C.C. Door de vrijmetselaren in Nederland is als eerste afdracht aan het N.C.C. overgemaakt een bedrag van ƒ3500. De zomerdienstregeling op de Nederland- sche Spoorwegen zal Zondag 22 Mei in wer king treden. In de week van 11 tot 16 Januari zijn in ons land uitgesproken 86 faillissementen. O Door Burg. en Weth. van Amsterdam is een circulaire gericht tot de besturen van alle gesubsidieerde vereenigingen en instellingen in Amsterdam, waarin hun wordt medege deeld, dat zij er op moeten rekenen, dat zij dit jaar tien procent minder aan subsidie zullen ontvangen dan het maximum bedrag, dat reeds door den gemeenteraad is gevoteerd. Aan het personeel der N.V. Weerter Scheepsbouw te Weert, is door de directie ontslag aangezegd. Het bedrijf wordt voor- loopig stilgelegd. Het ontslag omvat een 35- tal arbeiders. Het collectieve contract voor het loodgie- tersbedrijf in de groote steden is noch door de werkgevers-, noch door de werknemersbon den opgezegd en is derhalve verlengd tot 1 Maart 1933. Zaterdagochtend zijn in de omgeving van Manchester aardschokken gevoeld, die aan een onderaardsch gerommel vooraf gingen. De bevolking der gemeente Velzen is in 1931 met 1296 zielen vermeerderd en bestond op 31 December uit 42555 zielen. Tien jaar geleden telde die gemeente slechts 26000 in woners. De burgemeester van Heerlen heeft de bemiddeling ingeroepen van den rijksbe middelaar in verband met het dreigend conflict in de mijnindustrie In de buurt van het station Vallecas is een goederentrein door een uit 40 roovers be staande bende overvallen. De roovers, die het treinpersoneel met revolvers in bedwang hielden, plunderden 11 goederenwagons. Gisterenavond ontstond te Bilbao een ernstige botsing tusschen monarchisten en republikeinen. Er werden van beide zijden schoten gelost en de politie moest ingrij pen, met gevolg dat 4 personen werden ge dood en een groot aantal ernstig gewond. GRAAUW EN LANGENDAM. In vrijheid gesteld. Door de Rechtbank te Middelburg zijn in vrijheid gesteld, zekere E. v. D„ F. v. D. en C. v. D., landbouwers te Graauw en Langen- dam, die er van verdacht werden zich te heb ben schuldig gemaakt aan het onttrekken van goederen aan een faillieten boedel. Steun aan de vlasïndV Ae. Het Comité tot bevordert/^ van instand houding van de vlascultum- en het vlassers- bedrijf in Nederland, dat in het voorjaar van 1931 is opgericht, heeft te Rotterdam zijn eindvergadering gehouden. Besloten werd een bestuur te vormen van 9 leden, nl. 2 uit elk der genoemde landsdeelen, welke 8 heeren dan een voorzitter zouden kiezen. Voor Zeeland werden benoemd de heeren L. de Feijter te Ter Neuzen en C. L. Mar tinet te St. Jansteen. Tot voorzitter werd benoemd de heer A. R. van Nes Cz. te Rijs- oord. Dit bestuur zal statuten enz. ontwer pen voor de vlassersvereeniging, welker taak in hoofdzaak zal bestaan in het inschrijven van erkende vlassers, overeenkomstig de Wettelijke regeling. Zooals bekend is, zal worden ingesteld een centrale commissie waarvan 2 leden wor den aangewezen door de telers- en 2 door dé vlassersvereeniging en 3 door den minis ter van binnenlandsche zakén en landbouw zullen worden benoemd. Aan het eind van de vergadering werd een woord van dank gericht tot den voor zitter van het comité, den heer F. Blok, burgemeester van Axel, die zich met de lei ding van de actie had belast. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgespro ken MishandelingA. J. C., 20 jaar, te Honte- nisse. Heropening onderzoek gelast. Overtreding veewetH. S., 40 jaar, koop man en J. A. B., 42 jaar, voerman, beiden te Hoek. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep. Vrijspraak. ZedendelictA. S., 25 jaar, caféhouder te yiissingen, vrijspraak. OplichtingJ. v. d. O., 24 jaar, koopman te Brunisse, vroeger te Oostkapelle, 6 maan den gevangenisstraf met aftrek voorarrest. VerduisteringS. D., 31 jaar, koopman te Biggekerke, 6 weken gevangenisstraf. Geen zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand dierL. C.» 42 jaar, melkventer te IJzendijke. Vernietiging vonnis kantonrechter Oostburg, 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. Overtreding wirenwetM. A. B., 46 jaar, huisvr. J. R. te Hontenisse. Bevestiging von nis waarvan hooger beroep. Dagvaarding nie tig verklaard. DierenmishandelingW. J., 62 jaar, voer mansknecht te Hoek. Vernietiging vonnis waarvan hooger beroep 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Strooperij M. M. v. d. V., 19 jaar B. H. 17 jaarJ. V., 18 jaar, J. M. J., 17 jaarJ. V., 15 jaar, allen arbeider en wonende te Wilhelminadorp, no. 2 vrijspraak, de overigen 3 boete subs. 1 dag hechtenis. Overtreding motor- en rijwielwetA. K., 35 jaar, schoenmaker te Tholen, vernietiging vonnis waarvan hooger beroep, vrijspraak. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine. Schipper C. M. Kasteel, sergeant-monteur J. Hubregtsen en adjudant-onderofficier-ma chinist J. Schenk van Banckert naar Van Speijk; majoor-schrijver P. Klaver van wachtschip Willemsoord werkzaam gesteld op het bureau van den intendant der zeemacht te Willemsoord majoor-schrijver T. Wester beek van Van Speijk naar wachtschip Wil- Imsoordsergeant-schrijver A. J. Vorstman van de Kooij naar Van Speijk sergeant schrijver A. A. de Leng van Banckert naar de Kooij. Afscheid dr. Loesberg. In de marine-cantine te Den Helder is afscheid genomen van den officier van ge zondheid bij de marine, dr. E. Loesberg, die zich te Den Helder gaat vestigen als parti culier arts. Door het marine-personeel werd aan dr. Loesberg een souvenir aangeboden, bestaan de uit een fraaie gangklok, welke de vol gende inscriptie draagt„Aangeboden aan den heer E. Loesberg, ter herinnering aan uw diensttijd van equipage Hr. Ms. wacht schip". Namens de equipage werd dr. Loesberg toegesproken door den korporaal-konstabel De Wit, welke toespraak door den heer Loesberg werd beantwoord. Heden is door de rechtbank te Middel burg failliet verklaard F. F. Dierix Ver- craaije, landbouwer te Hoofdplaat. Rechter commissaris mr. J. H. Bybau, rechter. Cura tor mr. W. H. H. Dieleman, advocaat te Mid delburg. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven EEN FEESTAVOND VOOR HET CRISISFONDS. Geachte Lezers en Lezeressen, Op verzoek van onzen edelachtbaren heer den Burgemeester, hoopt de V. R. W. a.s. Vrijdag ZZ Januari ten bate van het Crisis fonds een reprise te geven van den zoo goed geslaagden feestavond van 9 Januari jl. Ondergeteekenden zijn aangezocht door het organiseeren van diverse attracties de financieele resultaten te helpen vermeerde ren. Om dit doel te bereiken hebben we jl. Za terdag een kleine omwandeling door de stad gemaakt en reeds van een 30-tal winkeliers toezegging van welwillende medewerking mo gen ondervinden. Jammer genoeg ontbreekt ons voldoende vrije tijd om nog meer omwandelingen te ma ken, wij weten zeker, ons resultaat zou weer voor 100 voldaan zijn. Gaarne zullen we echter van de overige winkeliers, die we niet bezochten en ook van particulieren, die blijken van sympathie wil len betoonen met dit goede doel, hun gaven in ontvangst nemen. Wij verzoeken deze uiterlijk Woensdag te doen bezorgen in het Grand Hotel Britannia met het opschrift „Voor den Crisisavond", of ondergeteekenden er van in kennis te stel len, dat het afgehaald moet worden. Voor het Comité, J. P. VAN KRIEKEN, Koudekerksche weg 42. C. J. VAN DER EIJK, Singel 103. JOH. L. BUISSING, Brouwenaarstraat 4. DE NIEUWE FRANSCHE REGEERING. De Fransche Kamer zal morgen na de re- geeringsverklaring direct overgaan tot de debatten over de algemeene politiek, waar voor vijf interpellaties zijn ingediend. De af zonderlijke fracties zullen Dinsdagmorgen nog eens bijeenkomen, ten einde haar hou ding te bepalen. In parlementaire kringen verwacht men dat Herriot, Marin en Daladier tijdens de de batten het woord zullen voeren. Onder deze omstandigheden schijnt het reeds zeker dat ten minste twee zittingen noodzakelijk zullen zijn om over te gaan tot de orde van den dag. De stemming over de motie van wantrou wen tegen de nieuwe regeering zal derhalve op zijn vroegst Woensdagavond of in den nacht van Donderdag kunnen plaats hebben. HET HERSTELVRAAGSTUK. De verklaring van Senator Reed, waarin hij o.a. betoogde dat de geallieerde schulden aan Anierika ontstaan zijn vóór dat de her stelbetalingen nog waren vastgesteld en men in de Vereenigde Staten nooit het verband tusschen oorlogsschulden en herstelbetalin gen zal erkennen, stemt, naar van vooraan staande parlementaire zijde te Washington wordt verklaard, overeen zoowel met het standpunt der regeering als met de sterk overwegende opvatting van het Congres. Men wijst er op, dat president Hoover steeds de betalingscapaciteit een factor heeft genoemd, welke uitsluitend de besluiten van Amerika zou kunnen beïnvloeden. Op deze basis zijn destijds in vérstrekkende mate de geallieerde schulden gefundeerd, en deze ba sis alleen komt bij een eventueele hervatting van het probleem in aanmerking. Voor een herziening der Fransche schuldrekening be staat daarom in A ïerika, gezien den stabie- len financieelen toestand in Frankrijk, geen geneigdheid. Daarentegen begrijt men in het Witte Huis en in het Congres de Duitsche en Britsche moeilijkheden volkomen. Niets echter compli ceert den toestand meer dan de aanvallen in bepaalde Europeesche bladen tegen Amerika's zgn, Shylocknatuur. Amerika heeft van een groot deel der aan de geallieerden geleende bedragen afgezien en moet jaarlijks gewel dige bedragen opbrengen om de oorlogsles- ningen te amortiseeren, welke destijds in het land zelf werden uitgegeven om den geallieer den de gewenschte gelden te verschaffen. Wanneer Europa steeds weer zegt dat men den oorlog eindelijk dient te liquideeren en aan alle zijden van herstelbetalingen en oor logsschulden moet afzien, dan vergeet men opzettelijk of uit een betreurenswaardige on kunde dat dan het Amerikaansche volk de reusachtige bedragen der Amerikaansche oorlogsleeningen zou moeten opbrengen, ter wijl de andere volken van al hun lasten ont heven zouden zijn. Een dergelijke regeling schijnt den Amerikaanschen belastingbetaler noch juist, noch doeltreffend, noch moreel gerechtvaardigd. HINDENBURG HOUDT ZIJN ZAKEN BIJ. In de „Westfaüsch-Niederrheinschen In- stitut für Zeitungs forschung" heeft Obcr- regierungsrat, ds. Heide, van de persafdeeling der rijksregeering het woord gevoerd over „de perspolitiek in het nieuwe Duitschland". Dr. Heide besprak o.m. de inlichtingen, welke de rijkspresident ontvangt van den chef der persafdeeling. Deze inlichtingen zijn zoo veelomvattend, dat nauwelijks een tweede voorbeeld ervan te vinden zal zijn. Vooraf dient echter opgemerkt te worden, dat rijkspresident von Hinderburg, ondanks zijn hoogen ouderdom, zelf een reeks van toonaangevende dagbladen grondig bestu deert en tijdens de voordracht van den chef van den president vragen stelt, welke blijk geven van zijn verbluffende kennis van za ken. De hem voorgelegde krantenknipsels worden meestal van talrijke randbemerkin- gen voorzien, welke bewijzen, hoezeer de rijkspresident zijn opwerkzaamheid wijdt aan de persproblemen. EEN BESLISSEND JAAR VOOR DUITSCHLAND. In een te Recklinghausen gehouden verga dering van de Centrum-partij heeft de rijks minister van arbeid dr. Stegerwald een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat het jaar 1932 voor de toekomst van Duitschland en voor het lot der wereld in hooge mate be slissend zal zijn. Na vele dwalingen, aldus spreker, zijn wij thans op den goeden weg naar de werkelijkheid op politiek en econo misch gebied. Het Duitsche volk zal in de komende maanden moeten beslissen, of op dezen weg aan de hand van een vast omlijnd plan moet worden voortgegaan, dan wel of het zich opnieuw op dwaalwegen zal laten dringen. De gevolgen van een dwaling zullen zeer duur te staan komen en het gelag zal door het geheele volk moeten worden betaald. Den strijd achter de coulissen, die de laat ste weken om de herkiezing van Hindenburg tot rijkspresident gevoerd is, noemde spreker voor Duitschland beschamend. De weg der demagogie leidt rechtstreeks naar den bur geroorlog, die van het politiek en economisch verstand leidt langzaam maar zeker naar een herstel. De meerderheid van het Duitsche volk is stellig voor laatstgenoemden weg te winnen, doch dan zullen de aanhangers van het politiek verstand een veel grootere acti viteit aan den dag moeten leggen dan zij tot dusver hebben gedaan. HITLER VOOR DEN RECHTER. Voor de Berlijnsche rechtbank begon de beleedigingszaak, aanhangig gemaakt door den oud-kapitein Stennes tegen Adolf Hitler en den hoofdredacteur van de Nationaal-So- cialistische „Angriff", dr. Lippert. In verband met de Stennes-oppositie was in genoemd blad een artikel verschenen onder den titel „Oud-kapitein Stennes medewerker van Greszinsky", waarin beweerd werd, dat Sten nes een politiespion was. Voor het proces bestond groote belang stelling, zoowel van de pers als van de zijde van het publiek, zoodat een groote politie macht voor het handhaven van de orde moest zorgen. Bij het toelaten van het pu bliek tot de tribune kwam het tot rumoerige tooneelen. De voorzitter, dr. Büs, trachtte bij den aan vang de beide partijen over te halen tot een vergelijk te komen, waarbij hij hun in over weging gaf te bedenken, dat beide naar het zelfde doel marcheeren, al is dat ook langs verschillende wegen. Beide partijen wezen echter een vergelijk af. Namens Hitier dankte zijn verdediger, dr. Frank, voor de sympa thieke nationale rede van den voorzitter. Dr. Frank verklaarde vervolgens „wij zijn absolute aanhangers van wettelijkheid in de politiek, vooral ook van wettelijkheid in de Deze wettelijkheid eischt, dat men nagaat, of het door de tegenpartij geuite verwijt ge grond is of niet. Alles wat wijst op een vergelijk, zou den schijn wekken, alsof Adolf Hitler zich aan eenige strafbare handeling zou hebben schul dig gemaakt, Het betreffende artikel is echter zonder Hitler's medewerking tot stand gekomen, zoodat, uit zuiver rechtsstandpunt bezien, de verantwoordelijkheid berust bij dé verant woordelijke redactie." Het proces eindigde met de vrijspraak van Hitier. Dr. Lippert wordt wegens laster ver oordeeld tot een boete van 300 Mark, resp. 30 dagen gevangenisstraf. De kosten zijn, voor zoover veroordeeling gevolgd is voor dr. Lip pert, voorzoover vrijspraak het geval was voor kapitein Stennes. MUSSOLINI OVER DE ECONOMISCHE CRISIS. Mussolini behandelt in een in de „Sunday Dispatch" verschenen artikel de economische crisis en de mogelijkheden hoe deze te over winnen. De wereld, aldus schrijft de Italiaansche minister-president, heeft thans het punt be reikt waarop de snelste en doeltreffendste geneesmiddelen noodig zijn. Halve maat regelen hebben geen doel meer. Besluiten moeten snel worden genomen en men mag geen uitstel meer toelaten. De wereldhandel bevindt zich thans in een dwangbuis. Geen land wil meer waren toelaten, doch wel zoo veel mogelijk uitvoeren. Daarbij komt de kwestie der oorlogsschulden en herstelbeta lingen. Frankrijk en de Vereenigde Staten zijn in het bezit van 75 van het goud. Hoe zou men kunnen verwachten, aldus Musso lini, dat de Staten hun schulden betalen, wanneer zij hun betalingen slechts in goud mogen verrichten, dat zij niet bezitten. In waren te betalen is ook onmogelijk, omdat de tolmuren hunner crediteurstaten zoo hoog zijn, dat de goederen geen grenzen meer kunnen passeeren. Sinds eenigen tijd is de wereld in een economischen oorlogstoestand getreden. Zooals bij het uitbreken van een oorlog diplomatieke verdragen, zoo heeft men thans handelsverdragen verscheurd. Reeds hebben Spanje en Frankrijk hun handelsver dragen met Italië opgezegd en Zwitserland zijn handelsbetrekkingen met Duitschland verbroken. Binnenkort zal deze economische oorlogs toestand over de geheele wereld verbreid zijn. Het is niets anders dan een terugkeer tot de versterkte steden van de Middeleeuwen. Thans is de tijd gekomen, aldus besluit Mussolini, dat de staatslieden bijeenkomen om den economischen oorlog te kunnen be ëindigen. In het bizonder de goudkwestie moet dringend worden behandeld, want een werkelijke oplossing van de economische crisis is niet mogelijk zoolang Frankrijk en Amerika het goudmonopolie hebben. Alle tol muren moeten worden neergehaald, opdat de wereldhandel weer worde hersteld en de staten hun betalingen in waren zullen kunnen verrichten. HERDENKING VAN DE GRONDVESTING VAN HET DUITSCHE RIJK. Hedenavond 18 Januari herdenken de Duitsche zenders de „Reiehsgründung" (18 Januari 1871) door uitzending van het pro gramma van Berlijn, waar o.m. de rijksmi nister Groener voor de microfoon een rede zal houden. In aansluiting hieraan brengt Leipzig een bijzonder Gewandhauskonzert, dat o.a. ook door den Deutschland-zender wordt overgenomen en geeft Berlijn nog een voorlezing uit Bismarck's „Gedanken und Erinnerungen". PERSSTEMMEN OVER LAUSANNE. De Parijsche bladen wijden groote aandacht aan een mogelijk uitstellen van de conferen tie van Lausanne. Het „Journal" spreekt van een offleele Fransche stap bij de betrokken regeeringen de conferentie vijf a zes maan den uit te stellen. Het schrijft, dat dit voor stel algemeen zal worden aanvaard. Onder deze omstandigheden zal de conferentie wel iswaar op den vastgestelden datum te Lau sanne kunnen worden geopend, doch niet langer dan vier a vijf dagen duren. De des kundigen zullen dan slechts kennis nemen van de voorbereidende werkzaamheden en dan in den loop van het jaar een nieuwe conferentie houden. Bovendien ligt het in het voornemen dat de te Lausanne vertegen woordigde mogendheden in een gemeen schappelijke nota aan de Amerikaansche re geering het voorstel zal doen het moratorium met zes maanden te verlengen. Deze maat regel zou gelegenheid geven de couferentie van Lausanne tot na de Fransche en Duitsche verkiezingen uit te stellen. De „Echo de Paris" meent te weten dat de Fransche regeering reeds voorstandster is van een uitstellen der conferentie en zulks heeft medegedeeld aan den Amerikaanschen en En- gelschen ambassadeur te Parijs. De diplomatieke correspondent van „Ob server" meent te kunnen mededeelen, dat feitelijke overeenstemming is bereikt tus schen Engeland, Frankrijk, Italië en Duitsch land nopens Lausanne op grond van de ge houden voorbesprekingen. De bizondere correspondent van „Sunday Times" daarentegen meldt uit Parijs, dat de vooruitzichten op een Engelsch-Fransche overeenkomst geenszins hoopvol zijn. De En- gelsche regeering zou aandringen op een vol komen stopzetting der Duitsche betalingen met inbegrip van die welke sinds 1 Juli van kracht zijn geweest. De Fransche regeering daarentegen wil hierin niet toestemmen. HET ANTWOORD VAN JAPAN AAN DE VER. STATEN. In het Japansche antwoord aan de Ver. Staten wordt toegegeven, dat een voortdu rende bezetting van Mandsjoerije door Japan niet wettig is, doch hieraan wordt toegevoegd, dat zonder iets aan het Negen-Mogendheden- Pact te wijzigen, toch rekening moet worden gehouden met den chaos in China. Japan ontkent, dat het zijn gebied wil uit breiden. Het antwoord besluit met de verklaring, het zeer op prijs te stellen, dat Amerika op een dergelijke vriendschappelijke wijze zich op de hoogte wil stellen van den juisten stand in Mandsjoerije. Japan neemt het Chineesche dreigement, de politieke betrekkingen te verbreken, niet ernstig op. Men meent, dat het slechts een phase van I de binnenlandsche politiek is, doch zelfs i China zijn bedreiging zou uitvoeren, dan zou Japari toch zijn consuls in China laten. De Japansche minister van buitenlandsche 1 zaken, Josjisawa, heeft toegegeven, dat hij tijdens zijn oponthoud te Moskou door den Russischen volkscommissaris voor buiten landsche zaken, Litwinof, is gepolsd over een non-agressiepact tusschen Japan en Sovjet- Rusland. De algemeen heerschende opinie hier te I lande is echter, dat Japan zal weigeren een non-agressiepact te onderteekenen, met het I oog op de belangen welke beide landen in Mandsjoerije hebben. Men is van meening, dat het Kelloggpact, waarvan beide landen onderteekenaar zijn, in I voldoende mate aan hetzelfde doel beant- woordt. Inbraak in een kerk. Vrijdagnacht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in de nieuwe St. Theresiakerk in plan „Rustenburg" te Den Haag. Onder het priesterkoor is een lokaal, dat van buiten af is te bereiken. Door een ruit in te drukken zijn de inbrekers dit lokaal binnengekomen, waar zij twee deuren zagen, de een toegang I gevende naar de sacristie en de andere de stokerij van de centrale verwarming. Beide deuren waren gesloten. Waarschijnlijk onbekend met den plaatselij. ken toestand, hebben zij eerst getracht de deur van de centrale verwarming te forcee- ren, maar daar deze wegens het brandgevaar j in dit lokaal van een ijzeren plaat voorzien is, is hun dit niet gelukt. Toen hebben zij van j de andere deur een paneel uitgezaagd, waar na rij deze deur konden openen. Dit hielp hun echter nog niet veel, want nu stonden zij nog voor de gesloten sacristiedeur. Of zij wegens al deze gesloten deuren van verdere pogingen* om in de kerk te komen hebben af gezien, of dat zij zijn gestoord, valt niet met j zekerheid te zeggen, maar vast staat, dat zij geen verdere pogingen om binnen te komen meer hebben gedaan. Er wordt niets vermist. Ongelukken. In de Vijzel straat te Amsterdam, op den hoek van de Kerkstraat, is een man van ongeveer jarigen leeftijd door een auto aangereden en I gedood. Op den Amsterdamsche straatweg by den watertoren te Utrecht is een wiel rijder door een auto, welke voor een andere auto plotseling stil moest houden, slipte en daardoor naar links zwenkte, gegrepen. Zwaar gewond is de fietsrijder naar een zie kenhuis overgebracht. Aan boord van oen in de Maashaven te Rotterdam liggend stoomschip is een man van een trapje ge vallen en zoodanig terechtgekomen, dat hij met een zware hersenschudding naar een ziekenhuis werd overgebracht. Een 19- jarige wielrijder te Putten is door een auto aangereden en op slag gedood. Op het ter rein van de gasfabriek te 's-Gravenhage is een 22-jarige werkman tijdens werkzaamhe den van een schoorsteen gevallen. Hij bekwam verschillende verwondingen en werd in ern- stigen toestand in een ziekenhuis opgenomen. In de Javastraat te Almelo had een droe vig ongeluk plaats. Een een-jarig kind, dat ziek was, is in een onbewaakt oogenblik het bed uitgekropen en kwam zoodoende voor een raam dat open stond terecht. Het kind is van daaruit op de straatsteenen gevallen en werd dood opgenomen. Een jongeman te Bergen op Zoom had het ongeluk door de duivenkooi te vallen. Hij had hierbij het on geluk met zijn arm achter een pin te blijven haken, waardoor zijn arm werd opengereten. De direct geroepen dokter hechtte de vree- selijk bloedende wonde. Uit het Eind- hovensch kanaal is het lijk opgehaald van een 27-jarigen ongehuwden tuinman, die sinds 17 December vermist werd. Jacht op een vluchte ling. Eenige rechercheurs van de zeden politie te Amsterdam hebben Zaterdag een vermoeienden middag gehad, meldt „de Tel." Hun plan was geweest een man te arrestee ren in verband met de Zedenwetten. Deze man werd verwacht ten huize van een vrouw, doch blijkbaar zag hij de rechercheurs staan en stapte voor hun oogen in een witte banitaxl. De rechercheurs volgden deze met een andere taxi. In de buurt van de Looiers gracht stopte de eerste wagen en stapte de man uit. Juist toen de politiemannen hem wilden grijpen ontglipte hij ten tweeden male. Hij liep hard weg en voor de tweede maal ontstond een jacht. Na eenige minuten ge- loopen te hebben was de vluchteling op de Keizersgracht plotseling verdwenen. Voorbij gangers wezen een huis aan, waar de man was binnengeloopen. Ten slotte werd de hard- looptr op den zolder van een kantoorgebouw aangetroffen. Hij had zich achter een kist met brandstoffen verstopt. De man, die ge heel buiten adem was, gaf zich gewonnen en werd naar het bureau van de zedenpolitie ge bracht. De schat van Zaandam.— Zaterdag is mevrouw Sylvia, die haar repu tatie in ons land heeft verworven door haar optreden in de bekende schatgraver^ nabij het gemeentehuis, weer in Zaandam terug gekeerd. Zij is nu vergezeld van haar zoon, een oud-officier van het Duitsche leger en een zoon van een professor, die ook in het vak schijnt te zijn. Bij haar bezoek aan de begraafplaats, waar ook vroeger opgravin gen hebben plaats gehad, is weer met de wichelroede gewerkt, met het gevolg, dat mevrouw Sylvia opnieuw tot de overtuiging gekomen is, dat de schat daar verborgen ligt. De helderziende heeft den wensch ge uit weer met opgravingen te kunnen be ginnen en heeft voor dit doel een bezoelc gebracht bij burgemeester Ter Laan. Een Een inwoi dezer nachter zijn jongste gingen kijken hoofd van he middellijk v De toestand luidt, goed. Z i g e u zen. Mei Belgische grei met het nu voortgezette zin van Eri nichts Neues" ten als regel ders is voorg in dag uit en deren over ui lijke landsgre mannen voort te trachten d< Fransch cad< België vertoef te houden. Af teel geval, is derland met schepen, tot mislukt. Belgi honderden in cm het ook n kant, vanwaar Intusschen schen kant speciale Zige Op vele plaats der politie, di ke maréchau door de Ke( Siewertsenten, plaatst. Overs r i k a. de overstroomi de zijrivieren geschapen 50( ter afgesloten levensgevaar, en 50 motorbo afgehaald en i Inf1u p-o r t s c h transportschip met 1500 sold£ Britsch-Indië. van Bombay vertrek was broken. Op eei 300 zieken aan te klein om daarom legde waar de patiër maillia in Eg; zieke achterlat ken achter op sergeant, gest 'sMans vrouw ook aan boord ampton voortga G a s o n e n. Een gisterenavond Keulen-Riedel woonachtig 39- cronische ontst wrichten leed, lijden te maker meer verdrage keuken op eenigen tijd la de keuken wild sloten. Een me zocht zij behul openen der de in geslaagd of waardoor de vr den grond gesl zwaar gewond, De geheele wor Vadef neer. Gist vijftigjarige me 23-jarige zoon. gewond in 't zie aan de gevolger De vader, die woordenwisselin na zijn daad va zich echter late -Moderi gen misda In „Die U medegedeeld ningen en bezi aan de orde vj bedreigt tegeny Deutsche Baua de verschillend handelingen ten dere verdienste presidium, met afdeeling voor technischen vei verbonden peri beproefde mech dit een instituu door buitenlan yoorbeeld genoe In de eerste x ring- aandacht b

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2