500 EERSTE BLAD No.14 70e Jaargang! 1932 MAANDAG Hipte: firma f. Ill BE VELDE Ir., Hslrnl SI-HO, Ilissinp, lelel. III. Poslntnlni 1111 18 JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Plaatselijk Crisis-Comité STADS- EN PROVINCIENIEUWS lie grenzen, welke stan- En erg zou zij het K>ndochter een meid of r beleefd zou groeten een diplomaat. haa?* schoondochter In, serieus in al wat zij 7, en de dingen en de ;aat met een lach, met het kan, met harde jr ga elegant gekleed, niet, noch haar lach, inder is dan van haar zij in 't geheel geen ;een plezier doen, had plompe enkels en zij haar zou behandelen der, en niet als een van de lady met veel ONS 'DAGSBLAD i. BINNENLANÓEen nu maar op Ja- persoonlijkheden. oudschool te Borne. mveetentoonstelling te van den burgemees- Een zeldzame familie feest te Den Ham. leeuw in de hoofdstad. Teeken des tijds. BUITENLAND: In -parade. Hoerah, wij als een plein. Be- sche kunst. Hoe leer Goud uit steen. or blinden. Nieuw School voor politie- Europeesch kampioen- nsche dansen. Een mi. Een gevaarlijk d-motorrijder. Ver- bgangers. vergane in Schotland. Mo- De Rhone dicht. ritz. Anno 1900. sn. leine verwarring, naar red Stetton. ■s. ERHAAL: „Een kwes- Mad. Albanesi. Ver- ïEDEN Hendrik IV >te raadsel. Rechis- Iryf voor oud en jong. pen. Oplossing de ive Zoek het eens op. Tooverstukjes. Humor in woord en nd. •.ennismaking kunnen worden afgehaald. het gevolg, dat men verloor, ja het zelfs elijken filmliefhebber hij ven. Maar de tijd, son in zwijm lag is eens twee films van rij wel dezelfde strek- -film „Onteerd" (die geven) en de Ufa- nst". De vrouwelijke t-film werd gespeeld en de Ufa-film door ie Dietrich was on- Helm had een veel de die wel ietwat te jken we nu de man- in moeten we direct von Sternberg, de een geweldige fout rol aan Victor Mac Deze Amerikaanscsh en Russisch officier ;rin in nog geen me- eveel beter is Willy on in het Ufa-pro- rollen was in „Ont- n Seifertitz als chef i geheimen dienst op medespelenden be- von Sternberg ooit let pleit dus dubbel dat „Onteerd" een betere keuze heeft :isseur van „in Ge it gehad. Oscar Ho- Karl Ludwig Diehl an de hoofdpersonen Theodore Loos gaf tie, enfin zelfs de een goed filmspeler dit het groote suc- film. Gaat indien Darlo" ooit gegeven beluisteren,, en let g der bijrollen. Let •is directeur van het op Peter Lorre als het kleinste rolletje gewerkt. Men bestu- lijnsel ook eens bij •rloopige Hechtenis", in het ster-systeem, voor de filmkunst, h tenslotte aan VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons volgende giften ontvangen Opbrengst busjes win kels van den heer Timmerman Personeel Wasscherij „Volharding" Wekelijksche bijdrage politie-personeel Feestavond Sociëteit Nederl. Loodswezen (ƒ7.81 en 10 francs) Wekelijksche bijdrage leerlingen Openbare Ulo-school Vorige opgave de 28.58 3.— 5.— 8.43 - 1.93 - 1692.92 Totaal 1739.86 Dualmeet SpartaV.T.V. De Oude Vriendschap. Weinig zal de voorzitter der V. T. V. er n gedacht hebben, toen hij eenige jaren ge len de opwekking aan oud-turners de zaal inlanceerde om een veteranen- of senioren- afdeeling van de V. T, V. op te richten, dat s vrij kort daarna 'n vreedzaam kamp zou gehouden worden tusschen deze afdeeling en een uit een andere plaats. Deze ontmoeting heeft Zaterdagavond plaats gehad in boven genoemde zaal. Toen om 8 uur het scherm opging, stonden op het tooneel de 10-tallen der gymnastiek-vereeniging „Sparta" uit Bergen op Zoom en „onze" V. T. V. met hare vaandels, die onder de tonen van het Turner lied naar voren werden gebracht om het saluut aan de stampvolle zaal te brengen. Daarna nam de heer P. G. Lemmers, voor zitter der V.T.V., het woord om het welkom toe te roepen en een woord van dank voor groote opkomst. Memoreerende, dat het een heele onderneming was om op te roepen tot een veteranenafdeeling, vond spr. het nu een reden van vreugde, dat er een vreed zame tweekamp zou zijn tusschen deze af deeling en die van „Sparta", aan wier 10-tal hij een hartelijk welkom toeriep. Hij stelde ontmoeting zeer op prijs, daar ze niet alleen den band tusschen turnmakkers ver sterkt, maar bovendien een uitstekende pro- papanga is voor het turnen zelf. Na nog een woord van welkom te hebben toegeroepen aan het eerelid van het K. N. G. V., den heer Bierman, en een woord van dank bij voor baat aan de juryleden, de heeren Van der Steen en Kooij, aan de leden der telcommis- sie en last but not least aan den heer Ots voor de keurige inrichting der zaal en van het tooneel, gaf spr. „de daad" aan de turners. De veteranen werkten aan vier werktuigen (ringen, paard, brug en rek) en werden be loond met de cijfers der juryleden, die ieder 10 punten konden toekennen per werktuig. Een aardige attentie van het bestuur der V.T.V. was het beschikbaar stellen van pro gramma's, op welker achterkant de namen der deelnemers vermeld stonden met ruimte om de, na ieders werken onmiddellijk meege deelde, toegekende cijfers in te vullen. Daar door bleef de spanning, wie de palm der overwinning toegekend zou worden, steeds bestaan. En dat de zaal meeleefde, bleek zoowel bij het aflezen der cijfers als by de daarover geuite opmerkingen. Eenvoudige schijnbaar tenminste en ingewikkelde oefe ningen werden ten beste gegeven en ieder zotte zyn beste beentje voor. Het resultaat van dezen vreedzamen kamp was, dat „Sparta" resp. 10714, 1071/2, 116 en 105i/2 punt be haalde, welke cijfers voor V. T. V. waren DO1/» 105, H414 en HO14. Voegt men hierbij de cijfers behaald voor de vrije oefeningen, resp. 14 en 15, dan komt men tot een totaal van 4501/4 voor „Sparta" en 46014 vooriV.T.V., zoodat deze „ditmaal" winnaar was met 10 Punten. Ditmaal, want, zooals de voorzitter de vermelding van dit resultaat zei, heeft V.T.V. indertijd klop gehad van „Sparta". Hij bracht „Sparta" dank voor het lesje, dat V-T.v. indertijd gegeven was. De leider van de „Sparta"-ploeg, de heer M? Schuurbiers, braohfc eerst een woord van dank aan de tegenspelers, die zich beste kameraden hadden getoond en wien het hem een genoegen was geluk te wenschen met de behaalde overwinning. Maar dan moest hem een woord van opwekking van het hart, dit maal als voorzitter van den Zeeuwsch-Bra- bantschen Turnkring, een woord om te zor gen dat de V.T.V. met hare adspiranten-, leden en dames- en heerenveteranen afdee ling nog niet op haar hoogste punt zou staan. Er waren nog genoeg oud-turners in de zaal, die zich konden aansluiten en hij drong met klem aan op die aansluiting. Nadat de voorzitter van V.T.V. hartelijk gedankt heeft voor deze bewoordingen en zijn dank nogmaals heeft uitgesproken voor de werkzaamheden van jury en telcommissie, weerklinkt het Turnerlied, dat door de ge heele zaal werd meegezongen. Behalve de wedstrijdnummers bevatte het programma nog een nummer der dames V.T.V., dat door zijn aardige belichtingen een schitterend effect maakteeen nummer knots- en staafoefeningen der dames-vete ranen V.T.V., dat het ook zeer goed deed en een nummer brug (heeren V.T.V.), waar deze ook hun beste beentje voorzetten. De avond werd besloten met een voordracht „Mietjes verloving", die de lachspieren in be weging bracht. Daarmee was het „officieele" deel afgeloo- pen en werd begonnen aan het gezellig samenzijn, dat duurde tot in de kleine uurtjes en dat geopend werd met een ouderwetschen wals. Een afscheid. Zaterdag heeft de heer W. Bouwens, boor- der in de machinefabriek der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" deze maatschappij met pensioen verlaten. Na afloop der werk zaamheden vereenigden zich de chefs en het personeel ten einde afscheid te kunnen ne men van hun collega. Met een hartelijk woord overhandigde de werkmeester de heer Ch. Kok aan den heer Bouwens een tweetal fraaie cadeaux, be staande uit een gouden horloge en een schoorsteengarnituur, namens hoofd-inge- nieur, ingenieurs, bazen en collega's der ma chinefabriek. Ten zeerste ingenomen met deze verrassing dankte de heer Bouwens zijn chefs en col lega's, den wensch uitsprekende, dat de ab normaal slechte tijden spoedig in betere mo gen veranderen. Gevangenhouding bevolen. Door de Rechtbank te Middelburg is de ge vangenhouding bevolen van J., destijds ban kier te Vlissingen, die zich in die qualiteit zou hebben schuldig gemaakt aan verduiste ring ten nadeele van zijn cliënten. Concert- en tooneelvereeniging. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft Zaterdag 23 Januari, des avonds 8 -uur, een populair concert in ,4e Oude Vriendschap". De tooneelvereenigïng „Koningin Wilhel- mian" zal ook haar medewerking verleenen. Beide vereenigingen hebben een zeer goe den naam, zoodat men verzekerd is dat zoo wel op muzikaal als op tooneelgebied iets extra's wordt geboden. Wij verwijzen verder naar de in dit num mer voorkomende advertentie Goed af geloop en. Zondagavond, kwart over vijf, meende de bestuurder van een Belgischen auto den strand-boulevard door het Villapark, kort langs het danspaviljoen „Wilhelmina" te kunnen verlaten. Door de invallende duister nis had hij niet opgemerkt dat het afrijden ter plaatse niet alleen verboden is, maar de wag dien hij nam, niet aansluit op den wan delweg. Met een kolossalen slag viel de auto met de voorwielen op den plm. een halven meter lager gelegen weg, terwijl de bestuurder door krachtig remmen erger voorkwam. Nadat de beide inzittende dames en twee kinderen waren uitgestapt, werd met behulp van omstanders getracht den wagen weer op den boulevard te duwen. Dit gelukte eerst nadat een gerequireerde auto hulp had ver leend. Er bleek aan den auto niets gebroken, zoodat de verschrokken reizigers met nauwe lijks een kwartier oponthoud hun tocht kon den voortzetten. Onbestelbare brieven. Lijst van gedurende de le helft der maand Januari aan het postkantoor alhier terug ontvangen onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland: W. Bot, Sas van GentChr. Draaisma, Den Haagmadame E. van Haucck, Amsterdam; mej. Keme- ling, Den HaagJ. Polderman, Rotterdam Aan de Directie der Zeeuwsche Brandw.Mij. van 1864 (aangeteekend), Zierikzee. Brieven buitenlandCommissaris van Politie, &es Biens par Narey Nievre, Briefkaarten binnenlandJohanna Dob- ben, Haarlem dr. A. Greebe, Den Haag A. J. de Jager, Den HaagA. J. Krafft, Den ELaagK. Speckens, AmsterdamP. Verheul en fam., Den Haag. Briefkaarten buitenlandfam. Max Grö- ger, Dresden. Scheepvaartberichten. Het Amerlkaansche stoomschip „Fluor Spar", dat Zaterdag op de reede alhier is aangekomen met een defect aan de schroef, is na gehouden duikeronerzoek zeewaardig verklaard, waarna de reis werd voortgezet. Gisteren is hier binnengekomen de Letti- sche viermastschoener „Eurasia", komende van Demarara, met een lading hout voor Middelburg. MIDDELBURG. Solistenconcours. Zaterdag hield de Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Zeeland zijn twee de concours voor solisten, duetten, trio's en kwartetten in het Schuttershof te Middel burg. Het eere-comité voor dit concours bestond uit de burgemeesters van Vlissingen, Goes, 'sHeer Arendskerke, Kruiningen, Baarland, Hoedekenskerke en Wissenkerke en de heeren J. C. E. Massee te Kioetinge Joh. Pilaar en J. van Poelgeest te Goes, Jac. Welleman te Krabbendijke en E. Verlare te Nieuw- en St. Joosland. De heeren J, J. Hermans te 's Hertogen bosch en A. A. Bielen te 's-Gravenhage vormden de jury. Bepaald was, dat alleen dilettanten aan den wedstrijd mochten deelnemen, en dat de wedstrijd verdeeld was in een derde, een tweede, een eerste afdeeling en een afdeeling Uitmuntendheid, terwijl hy, die reeds in eenige afdeeling een eersten prijs behaalde, verplicht was in een hoogere afdeeling uit te komen. Ieder der juryleden kende een cyfer toe voor zuiverheid, klankgehalte, techniek, voor dracht, tempo en opvatting. Daar 10 het hoogste cijfer was, kon ten hoogste 120 wor den behaald. Het minimaal aantal punten voor een derden prijs was 72, voor een twee den 84, voor een eersten 96, voor een eersten met lof 108 en voor een eersten met onder scheiding 120 punten. In totaal waren ingeschreven 43 solisten, 5 duo's en 2 kwartetten. Begonnen werd te ruim half één en de wedstrijd duurde met een uur pauze voort tot des avonds te tien uur. In de derde afdeeling was de uitslag le prijs met onderscheiding duo van „Excel sior" te 'sHeer Arendskerke, de heeren J. Sanderse en C, Wiskerke, beide bugle, met 120 puntenle pr. met lof M. Geus, sax sopraan te Kwadendamme met 115 punten en H. P. Broerse, sax-sopraan, Serooskerke, met 108 puntenle pr. K. den Toonder, bugle, te Kioetinge, met 101 puntenC. In- gelse, piston, Middelburg, met 101 puntenJ. Schrier, trombone, Waarde, met 101 punten duo „Ons Genoegen", Kapelle, de heeren Daniël Sinke, bugle en Pieter Eversdijk, piston, met 101 puntenG. Zuidhof, bom bardon si b, Kwadendamme, met 100 punten A. Geus, althoorn, Kwadendamme, met 100 puntenC. J. Cornelisse, trombone, Waarde, met 100 puntenFrancois Geluk, baryton, Kattendijke, met 97 punten2e prijsL. Doens, baryton, Kwadendamme, met 89 pun ten A. Lievense, bugle, Westkapelle, met 87 puntenG. van Willigen, bombardon si b, Kapelle, met 86 puntenduo „Oefening na den Arbeid", Ritthem, de heeren J. Meyers, bugle en F. Schout, Stella hoorn, met 86 pun ten Jacob Bruil, sax-alto, Kapelle, met 85 punten P. van Geele, bugle, Middelburg, met 85 puntenC. Hendrikse, sax-tenor, Mid delburg, met 85 punten Jan Brasser, piston, Westkapelle, met 84 punten3e prijsA. Hoogesteger, piston, Kapelle, met 81 punten J. van Liere, bugle, Kioetinge, 78 puntenM. van Sabben, bugle, Borsselen met 78 punten; C. Remeijn, B-bas, Middelburg, met 76 p. Het kwartet in deze afdeeling, nl. dat van „Oefening na den Arbeid" te Ritthem, be staande uit de heeren C. Pouwer, bugle, P. Houtekamer, bugle, M. Jobse, trombone en A. Leynse, bombardon Es, behaalde een der den prijs met 73 punten. Een der ingeschrevenen voor deze afdee ling was niet opgekomen en één kon het slechts tot 64 punten brengen. In de tweede afdeeling behaalden een eer sten prysJan Walhout, bugle, Borsselen, met 105 punten C. J. Meliefste, tuba, Nieuw en Sint Joosland, met 101 punten D. M. van Halst, trombone, Wissenkerke, met 101 pun ten M. Westveer, tuba, Waarde, met 98 pun ten Jan Walhout, piston, Heinkenszand, met 97 punten M. Hoek van Dijk, trombone, Heinkenszand, met 97 punten2e prijs Jan Vermeulen, bugle, Heinkenszand, met 89 pun ten C. le Conté, Stella hoorn, Goes, met 88 puntenJan Huybregtse, trombone, West kapelle, met 85 punten M. Mallekootë, bary ton, Heinkenszand, met 85 punten, kwartet, „Oefening na den Arbeid", Nieuw- en St. Joosland, met 85 punten, en derde prijs W. Mallekoote, Heinkenszand, met 75 punten. In deze afdeeling kon een deelnemer plot seling niet meer spelen, terwijl een het slechts tot 57 punten bracht. In de eerste afdeeling behaalden een eer sten prijs met onderscheiding P. A. Broerse, sax alto en A. J. Broerse, tuba, beiden te Serooskerke, ieder 120 punteneerste prijs met lofW. Vernooys, sax alto, Middelburg, met 111 puntenduo „Oefening na den Ar beid", Ritthem, de heeren J. de Vroe, piston en P. Meijers, tuba, met 112 punten, en J. Meyers Pz., sax sopraan, Ritthem met 110 punten en eerste prijs duo „Euterpe", Hein kenszand, de heeren G. Nijsse, sax-alto en A. Bordui, althoorn, met 97 punten. In de afdeeling Uitmuntendheid waren de winnaars van eerste prijzen J. J. Laroes, sax-sopraan, Middelburg, met 104 punten en Ed. de Looff, picolo, Wissekerke, met 98 pun ten en behaalde Adriaan Verburg, baryton, Wissekerke, een 2den prijs met 91 punten. De pryzen bestonden uit keurige diploma's. Nadat de heer Hermans namens de jury zijn groote tevredenheid over de prestaties had medegedeeld, sloot, daar de voorzitter, de heer C. Flipse, reeds naar Wissekerke was vertrokken, de eere-voorzitter, de heer H. Blok uit Kapelle, met een kort woord het concours, met dank aan allen, die aan het welslagen medewerkten, vooral ook aan de deelnemers. Spr. wees er 0$, dat de vele be langstellenden met jury en bestuur volop hebben kunnen genieten en dat de afwezigen veel hebben gemist. Een bijzondere oefening van de brandweer. Bij de plannen en besluiten tot reorganisa tie van de brandweer te Middelburg is o.a. meermalen naar voren gebracht de groote verantwoordelijkheid ten opzichte van de oude gebouwen, die Middelburg rijk is en waaronder het stadhuis een eerste plaats in neemt. Nu de reorganisatie eenigen tijd af is en de manschappen door geregeld oefenen een vaardigheid in het bedienen van het ma teriaal hebben verkregen, is het zeker goed gezien, dat men eens onderzocht, welke re sultaten te bereiken zouden zyn om genoemd gebouw voor een geheele vernieling of ern stige beschadiging te behoeden. Zaterdagmiddag heeft men daarom een proef genomen en kwam te half drie de brandweer standplaatsen innemen, die men zich denkt in een ernstig geval als bovenbe doeld ook in te nemen. Op de verhooging van de Markt tegenover het stadhuis werd de groote autospuit geplaatst en deze kreeg toe voer uit twee standpijpen op de waterleiding, van een ervan met een dubbele slang en hier door kon men met een straalpijp tot helver- wege het dak spuiten. In de Noordstraat by de R.-Kath. kerk was een der motorspuiten die ook vroeger dienst deden, gestationneerd en hieruit was een slang naar de voorzijde van het gebouw gevoerd en ook hiermede bereikte men het dak, al kwam men niet zoo hoog als met de straal van de autospuit. Ten slotte was de burgerijspuit op den Penninghoeksingel geplaatst bij de Gracht en voerde men de slang door de Wijngaardstraat en de Simpelhuisstraat naar het poortje in die straat, dat toegang geeft tot het plein der firma Dronkers, over dit plein en zoo door de inrijdeur naar de Helm. Hier was de groo te autobrandladder tegen het stadhuis ge. plaatst en voerde men de slang daar langs naar het dak. Men kon nu den toren be spuiten tot bij de wijzerborgen. Men kon dus spoedig vaststellen, dat men bij gebruik van al het materiaal goed geoutilleerd is, ook om "eventueel by dit gebouw met groote hoop op succes te kunnen optreden. GOES. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag 2 uur vergadert de gemeen teraad. De Christ., moderne en R.-Kath. organisa ties van handels- en kantoorbedienden ver zochten destijds aan den raad een verorde ning uit te vaardigen, waarbij de winkels op Woendagmiddag zouden gesloten zyn. De bei de middenstandsvereenigingen verzochten met aandrang, dit niet te doen. Burg. en Weth. auviseeren eveneens tot afwijzing van dit verzoek. Burg. en Weth. hebben een verordening samengesteld, bedoeld in art. 9 der winkel sluitingswet, welke zooveel mogelijk aansluit aan de bestaande verordening. Zy stellen voor de Zondagssluiting te handhaven en dus voor Goes daar hieraan geen behoefte blijkt te bestaan niet de wettelijke uit zonderingen van toepassing te doen zyn. Be zorgen "an melk op Zondag is alleen toege staan vóór elf uur vm. De winkels mogen tot 11 uur n.m. geopend zijn op1 Januari, Zaterdags vóór Paschen, 2e Paaschdag, den dag vóór Hemelvaartsdag, op Hemelvaartsdag, Zaterdag vóór Pinkste ren, 2e Pinksterdag, van den derden Dinsdag in Augustus tot. en met den Dinsdag d.a.v, (kermis), op den voorlaatsten Dinsdag, den d.a.v. Zaterdag en den laatsten Dinsdag van November (toondagen), op 24, 26 en 31 De cember, alleen dan, als deze dagen niet op een Zondag vallen. Vanwege de kasgeldmoeilijkheden hebben Burg. en Weth. zich tot den minister van fi nanciën gewend. Het resultaat is geweest, dat bij beschikking van de ministers van finan ciën en van binnenlandsche zaken en land bouw voor den tijd van twee maanden ter be schikking van de gemeente is gesteld resp. 66.000 en f 130.000 tegen een rente van 4% 's jaars. Bovendien is nog noodig 130.500 voor in 1931 uitgevoerde werken. Verwacht mag wor den dat de regeering bereid is om ook dat bedrag tydelyk te verstrekken. Burg. en Weth. stellen voor den rentevoet te bepalen op hoogstens 2 boven promesse-disconto der Nederlandsche Bank. De regeering is niet bereid tot het geven van voorschotten tot het doen uitvoeren van nieuwe werken. Op de begrooting 1932 staan verschillende buitengewone werken tot een totaal bedrag van f29.860, meerendeels werk verschaffingsobjecten. Wanneer het niet ge lukt hiervoor een geldleening te sluiten, zal de werkverschaffing gedeeltelijk stopgezet} moeten worden. Intusschen wil de gemeente Borsselen aan Goes 14000 leenen, voor IQ jaren 414 's jaars. Op een daartoe gedaan verzoek antwoordt de minister van binnenlandsche zaken in be ginsel bereid te zyn tot subsidieering van de werkverschaffing. De leiding van dit werk zou dan in handen moeten komen van de Ned. Heide-Maatschappjj. Burg. en Weth. stellen nu voor rijkssub sidie aan te vragen, waarna dan voorwaarden kunnen worden medegedeeld. HANSWEERT. Bunkerstation voor stookolie. Zaterdag zijn op de reede van Hansweerfc aangekomen de Zweedsche zeeschepen „Lulea" en „Oxelösund", welke te Hansweert stookt oile hebben gebunkerd. Men verwacht dat van dit bunkerstation door vele schepen gebruik zal worden ge maakt. OOSTBURG. Een demonstratie. Op het kantongerecht te Oostburg werd door de firma Verbrukx Co. een demon stratie gegeven met traangasverdedigings- en andere wapenen. Deze demonstratie werd by gewoond door den kantonrechter, eenige burgemeesters en voorts door een groot aantal gemeenteveldwachters, rijks veldwachters en manschappen der mare chaussee. BIERVLIET. Loop der bevolking. Ingekomen: C. L. de Crook, van BreskensF. Kraat, van Middelburg. Vertrokken: W. Allaerts, naar IJzendijkeC. de Schoolmeester, naar Wa terlandkerkje H. van Ootegem, naar Phi lippine E. de Dekker, naar Zaandam C. P. Dierx, naar HoofdplaatC. de Waele, naar HoofdplaatA. Stuij vaart, naar Watervliet A. F. van Opdorp, naar HoofdplaatA. J« Provoost, naar BreskensM. van de Slikke, naar HoofdplaatCh, Hamelinck, naar IJzendijke. BROUWERSHAVEN. Benoeming gemeente-secretaris. De gemeenteraad heeft in zyn Vrijdag ge houden vergadering tot gemeente-secretaris benoemd den heer A. H. Vermeulen, ambte naar ter gemeente-secretarie te Schoon hoven. AXEL. Brand. Zaterdagnacht te ongeveer half twee is brand ontstaan in de groote schuur van den landbouwer J. H, te Axel. De bewoners wer den door de buren gewaarschuwd, maar het was toen reeds te laat om het vuur te blus- schen. De gemeentelijke brandweer was spoe dig ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat het geheel een prooi der vlammen werd. Er zijn 28 dieren verbrand, waaronder zes paar den en acht koeien. De verzekering dekt de schade, die ongeveer ƒ25.000 bedraagt. De oorzaak van den brand is onbekend.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1