500 300 25 DONDERDAG 14 «JANUARI EERSTE BLAD No. 11 70e Jaargang 1932 LIJNEN LISSINGEN HT Silpi: Firma f. ÏAH BE VELDE Ir., llilitat 58-60. Vlissingen. hiel. 10. Peilfekeiin) Stili Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Plaatselijk Crisis-Comité STADS- EN PROVINCIENIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN R DE RADIO. concours voor gkoren bevon- en de jury m :hiedde naar de iardoor de ge- te kunnen op- t worden beoor- VOOR DE ender heeft een met het ver- De meeste dezer rs die niet van en met hunne Deken gewapend, chman te ver langzaam en dat op groote t den omroeper doen besluiten geven en lang- tlem te spreken, •wondering van Bij langzaam op de versta an- hijnselen minder [O. een bijkans on- voor opsporing de politie te van de radio ïinder dan 1000 nden, waaronder ide bandieten en Jan. te Genua te Dairen Sabang Jan. Gibraltar 12 Jan. Perim Port Elisabeth van Aden i Jan. van Mo- m. Pinisterre Port Said Suez djjkhedezr enz. Trio Pasquier, Ï.15 uur. Concert Vereeni- Muziek, Grand tezing met licht- »nd, Militair Te- a's, Fietsen ïen. 4.42 4.43 4.45 17.41 18.24 19.18 Meteorologisch Bilt. 771.9 fce W-eenen. 723.1 te Reik- d van 14 Janu- htige tot kroch- mde Z. tot z.W, ïtrokken met tij-, jnlijk nog regen, peratuur. gsdienst. den om 9.05 uur rwacht storm uit erberlcht. eele gegevens Meteor. Instituut bewegingen van ijk Europa volgen. heeft zic& snel verplaatst, terwijl erder steeg. Hier- ilanden, het Ka- drukverval sterk die uitgestrekt- optrad, die zich eiden. De loods- de hedenochtend hoogte windsnel per uur. (Ruim ukstijging, die in Engeland intrad langen duur zijn. vorst plaatselijk gemiddeld is de >ven de normale, ;heele gebied het VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgie, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove- j rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 cfc ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkrop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1- regelt 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi| verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger i AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons de volgende giften ontvangen Mevr. D3. M- 1 N. S- 10.— V.orige opgave - 1602.12 Totaal 1616.12 Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan I als werkzoekenden ingeschreven l druk- 1 ker, 1 behanger, 1 loodgieter, 20 grondwer- I kers, 11 metselaars, 1 bouwkundig opzichter 1 teekenaar, 9 opperlieden, 17 schilders, 2 [stucadoors, 32 timmerlieden, 2 ververs, 1 I vlechter, 2 meubelmakers, 5 stoffeerders, 4 I politoerders, 1 coiffeur, 6 kleermakers, 1 I wasscher, 4 schoenmakers, 331 metaalbewer- i kers (w.o. 121 tijdelijk), 1 slagersleerling, 4 I bakkers, 1 banketbakker, 1 kok, 2 aides, 1 s bloemist, 7 magazijnbedienden, 2 winkelbe dienden, l slooper, 37 transportarbeiders, 6 1 chauffeurs, 3 sleepers, 3 kellners, 20 kan- Itoorb.edienden (w.o. 4 vrouwelijke), 1 teeke- I naar, 1 dienstbode, 3 werkvrouwen, 8 por- tiers, loopers, enz., 100 losse arbeiders, 25 [varensgezellen, 1 teekenaar bekend met werktuigkunde en bouwkunde, 1 werktuig- I bouwkundige. Totaal ingeschrevenen 681 personen (w.o. 55 personen in de werkverschaffing). Vorige I week ingeschrevenen 696 personen. Alzoo I een vermindering van 15 personen. Vereeniging voor Instrumentale Muziek. Britannia. Uit het programma, wat ons gisteren eerst laat in handen kwam, bleek, dat de solo-hoboïst Jaap Stotijn, nog „Scènes ecos- saies" (Légende Pastorale, Sérénade Ma- bel, Marche des Highlanders) van B. L. P. Godard (1849—1895) ten gehoore zal bren- gen, daarbij aan den vleugel begeleid door mevr. W. van Doorn—van Lookeren Cam- pagne. De muziek van dezen Franschen componist, wiens ,3erceuse de Jocelyn". uit de opera Jocelyn, iedereen kent, js chique, melodieus en gracieus. O. Kovacs Lajos. Britannia Kovacs Lajos (Louis Schmidt), de aan- Vankelijk mysterieuse doch thans „ontsluier de" AVRO-dirigent, vervolgt zijn succesvolle tournee en komt met zijn band „aan de Zeeuwsche lijn" de vólgende concerten ge ven Woensdag 27 Januari a.s. te Middel burg, Donderdag 28 Januari a.s. te Vlissin gen en Vrijdag 29 Januari a.s. te Goes. In onze tijdinghal. Wij etaleeren foto's van het nieuwe zieken huis „Bronovo" te 's-Gravenhage, dat op 4 Februari door Prinses Juliana zal worden geopendvan het olifantenkwartet dat van 16 Januari af op een versterkt podium in „Scala" te 's-Gravenlxage zal optredenvan het Oeral Kozakkenkoor dat een concert heeft gegeven in de strafgevangenis aan den Noordsingel te Rotterdamvan een wolken krabber te Haarlem, waarin de firma Vroom Dreesmann een nieuw gebouw heeft ge opend van een autoaanrijding aan de Prin ses Marcasinelaan te Voorburg. C. K. W. O. De vereeniging C.K.W.O. zal Donderdag 21 Januari, des avonds van 7 tot 9 en van 9 tot 11 uur in het „Alhambra"-theater voor haar leden vertoonen de film „Alleen op de Wereld", naar het bekende werk van Hector Malot. Men zie verder de in dit nummer voorko- mende advertentie. Overplaatsing marechaussees. Met ingang van 12 dezer zijn van hier [overgeplaatst resp. naar Helmond en Eind- I hoven de wachtmeesters der Kon. mare- Jchaussee C. Sinke en J. van den Berge. De heer Sinke is in de sportkringen geen ■onbekende. Door zijn langdurig verblijf te ldezer stede heeft hij zich op sportgebied ^;eer verdienstelijk gemaakt. Hij was oud-lei der van Marathon en ook een zeer bekend hardlooperv Schoorsteenbranden. Gisteren zijn schoorsteenbranden ontstaan in woningen in de Badhuisstraat en in de Glacisstraat. Beide branden werden door de politie in den aanvang gebluscht. Verdelging van schadelik ongedierte. In het ingezonden stuk in ons vorig num mer opgenomen van den heer J. Verhagen, over het verdelgen van schadelijk ongedierte, wordt als adres voor het bezichtigen van het toestelletje ter verdelging van dit ongedierte opgegeven de heer J. Goethart, Oranjestraat 6, zooals de heer Verhagen ook werkelijk had geschreven. Dit moet echter zijn de heer A. Goethart, Oranjestraat 2. MIDDELBURG. De financieele positie der gemeente Middelburg. De burgemeester van Middelburg, de heer P. Dumon Tak, verklaarde in antwoord op de hfem door het persbureau Vaz Dias ge stelde vragen, dat de positie van zijn ge meente, vergeleken met het vorige jaar, eenigszins ten ongunste is veranderd. De crisis heeft als overal nadeeligen invloed op de industrie gehad en dientengevolge is de werkloosheid toegenomen. Op 1 December 1930 waren er in totaal 430 ingeschreven werkloozen, op 1 December 1931 648. Over 1931 heeft de gemeente netto aan werkloo- zensteun, werkverschaffing niet inbegrepen, ongeveer ƒ22.750 uitgegeven, welk bedrag in 1924 slechts 2400 was. Naar mijn meening aldus zeide de heer Dumon Tak is werkverschaffing het meest geschikte middel voor bestrijding der werkloosheid. De financieele toestand mijner gemeente baart geen bijzondere zorg, maar maant toch tot groote voorzichtigheid. De nieuwe financieele verhouding tusschen het rijk eri de gemeenten is nog tè kort in toepassing om daarover nu reeds een bezon ken oordeel te hebben. Vooralsnog maakt haar uitvoering voor mijn gemeente weinig verschil met de vroegere heffing van de ge meentelijke inkomstenbelasting. Commissaris Polder Walcheren. Tot commissaris van den polder Walche ren is heden by enkele candidaatstelling gekozen de heer jhr. W. Z. van Teylingen, burgemeester van Oostkapelle, zulks in de vacature ontstaan door de benoeming van den heer jhr. P. J. Boogaert tot raad van den polder. OOST- EN WEST-SOUBURG. Christ. Jongelingsvereemging „Weesfc Getrouw". Dinsdagavond herdacht onder veel be langstelling de Christ. Jongelingsvereeni- ging „Weest Getrouw" alhier haar 15-jarig bestaan. Op de gebruikelijke wijze opende de voorzitter, de heer Hollestelle, de bijeen komst, waarnar Bijbelinleiding gehouden werd door den heer C. J. Janse, naar aan leiding 'van de woorden uit de Openbaring „Zie ik sta aan de deur 'en klop", welke met aandacht werd gevolgd. Verder verna men wy van den secretaris, dat het aantal leden thans 20 bedraagt en dat der begun stigers 102. Van oud-leden uer vereeniging was in het afgeloopen jaar veel bezoek aan de bijeenkomsten gebracht, terwijl den voor zitter dank werd gebracht voor zijn goede leiding. De penningmeester deelde mede dat ontvangen was in 1931 283.58 en uitgegeven 257.521^, zoodat een batig slot rest van 26. De bibliotheek bestaat thans uit 293 lees- en 108 studieboeken. Een paar voordrachten van de heeren A. Lijnse en W. Marijs werden vlot uitgespro ken en getuigden van goede studie, terwijl door den voorzitter een onderwerp behan deld werd en wel„Rust mijn ziel Uw God is Koning", wat mede met groote aandacht werd gevogd. Een samenspraak „De mensch wikt", een ernstig stuk, kwam heel goed tot zijn recht. Ds. Spijkerboer eindigde deze ge zellige bijeenkomst met dankzegging. BIGGEKERKE. Kolenvereenighig" „Helpt Elkander", Onder voorzitterschap van den heer P. Janse hield Dinsdagavond de kolenvereeni- ging „Helpt Elkander"' haar jaarvergade ring en herdacht tevens haar 10-jarig be staan. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1931 was aangekocht14.175 KG. nootjes kolen, 94180 KG. stukkolen, 109.600 KG. eierkolen, 9075 KG. anthraciet, 9200 KG. bruinkool, 4625 stuks Friesche turf. Het aantal leden is thans, 128. De finan cieele toestand is gunstig te noemen, het jaas 1931 sloot met een batig saldo, De aftredende bestuursleden P. Janse en P Wijkhuijs werden herkozen, de bode A. de Witte werd wederom voor een jaar be noemd. Medegedeeld werd, dat de kolen voortaan per tram zullen worden aange voerd. GOES. Christ. Nationale Werkmansbond. Op feestelijke wijze heeft gisteren de afdeeling Goes van den Chr. Nat. Werk mansbond haar 35-jarig bestaan gevierd. 's Middags was het feest voor de kinderen der leden. Films werden vertoond en ver snaperingen aangeboden. Des avonds waren de leden met hun vrouwen of verloofden present en vulden de groote zaal van de „Prins van Oranje" geheel. De voorzitter, de heer C. K. Maartense, verwelkomde allen en herdacht in zijn ope ningswoord de vele weldaden en zegenin gen van God. De secretaris, de heer G. Gorsse, gaf een overzicht van de geschiedenis der afdeeling, speciaal van de laatste tien jaar. Zoowel voorzitter als secretaris betreurden het, dat de gewone ledenvergaderingen niet beter werden bezocht. De heer Janse uit Biggekerke sprak na mens het provinciaal comité Zeeland een felicitatiewoord. De heer Groen uit Enschedé, bondspropa- gandist, bracht de gelukwenschen van het hoofdbestuur over en wekte in een ernstig propagandawoord de leden op tot het dra gen van elkanders lasten, teneinde alzoo de wet van Christus te vervullen. De heer A. de Lange, voorzitter van den Chr. Besturenbond, feliciteerde daarna de afdeeling, wekte op tot eendrachtigen Chr. socialen arbeid en sprak zijn dank uit voor den steun, steeds aan den Chr. Besturen bond verleend. Het verdere van den avond werd gevuld door gemeenschappelijk gezang, zang van een kinderkoortje onder leiding van den heer Schreuder, gymnastiek door de heeren- afdeeling van O.K.K., onder leiding van den heer Koojj, en een filmuitvoering door den Apeldoornschen lichtbeeldendienst. De aanwezigen werden rijkelijk onthaald op „nafcjes en droogjes". Het was een recht gezellige feestvergadering, die te ongeveer twee uur werd gesloten. Verbetering van den rijksweg op Zuid-Beveland. Gisteren is afgekondigd Staatsblad no. 517, Wet van den I9en December 1931, tot verklaring van het algemeen nut der ont- eigenings, erfdienstbaarheden en andere za kelijke rechten, noodig voor aanleg van een nieuw wegvak en voor het aanbrengen van verbeteringen in den rijksweg op Zuid-Be veland te 's Heer Arendskerke. Besmettelijke ziekten. In de week van 3 tot en met 9 Januari zijn in onze provincie voorgekomen 5 geval len van roodvonk, nl. 2 te Vlissingen en 1 in ieder der gemeenten Breskens, Oost- en West-Souburg en Philippine en 6 gevallen van diphtherie te Wolfaarfcsdyk en 1 geval van febris typhoïdea te Ierseke. Jaarboekje voor Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. By de firma A. J. Bronswijk te Oostburg is het Jaarboekje voor Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen voor 1932 verschenen. Het bevat tal van gegevens die voor ieder een die met het „vierde district" zooals Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen nog altijd genoemd wordt zaken heeft te doen, van veel gemak zijn. Men kan er letterlijk alles in vinden om in geheel Westelijk Zeeuwsch-Vaanderen georiënteerd te worden. Behalve den kalender voor 1932, komen er zelfs reeds kalenders voor 1933 en 1934 in voor. Vergeleken met de uitgave van 1931 is het jaarboekje weer uitgebreid en verschillende nieuwe gegevens zal men er in aantreffen. Het boekje zal door zijn practische samen stelling zeker dikwijls geraadpleegd worden. Schepen gestrand. De Rijnsohepen „Vesta Lente", schipper Peer, geladen met 980 ton kolen en het schip „Adrienne" schipper Stoppelaere, met 990 ton kolen, zijn gisterenmorgen nabij Walsoorden gestrand. Door Smits' Bergingsbedrijf uit Wemel- dinge werd een contract afgesloten op basis „no cure no pay;', Gisterenavond omstreeks half acht is het gelukt door middel van vijf sleepbooten bei de schepen vlot te brengen. De „Vesta Lente" bekwam zware lekkage waarvoor twee pomp- booten in het werk werden gesteld, om het schip boven water te houden. Het schip .Adrienne" is eveneens „ge plooid", doch maakt geen water. Beide sche pen liggen thans in veilige haven te Hans- weert. Premie voor het dooden van zeehonden. Met ingang van 1 Januari 1932 is de pre mie voor het dooden van zeehonden van 3 op 2 teruggebracht. Waterstaat. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeelanda. met ingang van 10 Janu ari, tot dijkgraaf van den Kruispolder, A. de Waal, te Hontenisseb. met ingang van .31 December 1931, tot plaatsvervanger van den dijkgraaf aan den Sluispolder (Tholen), C. J J. Kooiman,* te St. Annalandc. tot plaats vervanger van den dijkgraaf van den Spie ringpolder J. J. van de Velde, te Wissekerke. Ontslag verleend. Met ingang van 1 Maart a.s., is aan den rijksveldwachter brigadier titutair J. A. Smidt te Hoek, op diens verzoek eervol ont slag als zoodanig verleend. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Burg (Sch.) door P. P. Saraber, cand. te Boven—Leeuwen. De Ned. Herv. Diaconesseninrichting. Ds. A. J. Roozemeijer, predikant-directeur der Ned. Herv. Diaconesseninrichting aan den Overtoom te Amsterdam, heeft giste renavond in een samenkomst, welke in de Koepelkerk is gehouden, afscheid genomen van zijn functie, welke" hij nu 23 jaar heeft bekleed, en heeft zijn opvolger, dr. O. No- rei, gekomen uit Leeuwarden, geïnstalleerd. Deze samenkomst was druk bezocht en onder de aanwezigen waren behalve be stuur, besturende zuster, dirigeerend ge neesheer en zusters der diaconesseninrich ting, vele vertegenwoordigers van bevriende instellingen en vereenigingen. Overgaande tot de installatie van zijn opvolger, dr. Norel, sprak ds. Roozemeyer allereerst naar aanleiding van 1 Petrus 4 vs. 11. Nadat dr. Norel op de gebruikelijke vragen had geantwoord, installeerde ds. Roozemeyer hem als predikant-directeur en wenschte hem Gods zegen op zijn arbeid. Dr. Norel aanvaardde zijn nieuwe functie met een woord naar aanleiding van Exodus 33 11, welk woord hy tenslotte met korte toespraken tot het bestuur, tot de bestu rende zuster en den dirigeerenden genees heer, tot de zusters en tot ds. Roozemeyer richtte. Na de samenkomst was er in de Diaconesseninrichting gelegenheid van ds. Roozemeyer afscheid te.nemen en dr. Norel te begroeten. HoLL Inl. kweekschool te Malang. Het Zendingsbureau te Oegstgeest vraagt plaats voor het volgende De Holl. Inl. kweekschool te Malang, die verleden jaar geopend werd, verheugt zich in bizonderen bloei. Het aantal leerlingen be draagt thans 128, van wie 76 jongens en 52 meisjes. Buiten de school zijn de leerlingen verdeeld over 5 internaten, die verspreid door geheel Malang liggen. Een bizondere voorbereidende studie werd aan het leerplan gewijd. Het leerarencorps werd daartoe in drie secties verdeeld naar de verschillende vakken, opdat ieder zich zoo doende een duidelijk beeld kon maken van wat hij wenschte te onderwijzen, hoe hij dit wenschte te doen en waarom. Deze laatste vraag werd dan weer gesplitst in drie onder- deelen a. waarom geef ik mijn vak met het oog op de algemeene ontwikkeling der leer lingen b. waarom geef ik mijn vak met het oog op de technische vormingc. waarom geef ik mijn vak met het oog op de persoon lijkheidsvorming Deze studie was zeer be langrijk, en aan haar zal het mede te danken zijn, dat alle docenten met animo werkten. De voortdurende bezuinigingen van het gouvernement brachten ernstige zorgen mee. Het decreteeren is niet zoo moeilijk als de uitvoering. Zoo is het voedingsgeld der leer lingen met 1 Januari teruggebracht op 10 per leerling per maand. Daarmee zou men misschien met eenige moeite wel kunnen toekomen, als men een gecentraliseerd inter naat had, maar nu de leerlingen moesten worden ondergebracht ir 5 Internaten over de stad verspreid, zal het niet mogelijk zijn Toch kan men om' dergelijke moeilijkheden de school niet stop zetten. Hoe moet echter in de behoeften worden voorzien De zen ding komt op zwaardere lasten en moet voortdurend een beroep doen op de hulp van hen, die sympathie voor haren arbeid hebben, Ger. Gem. Tweetal te Giessendam ds. J. D. Barth te Borsei en ds. G. H. Kersten te Rot terdam. Het petitionnement van den Wereldbond der Kerken. De Nederlandsche afdeeling van den We reldbond der Kerken deelt over den stand van het ontwapenings-petitionnement mede, dat thans 525 kerkeraden en kerkbesturen het petitionnement teekenden, welk getal ook nog dagelijks toeneemt. De specificatie is deze, dat teekenden van de Ned. Herv. kerk 272 kerkeraden, van'de Geref. kerken 131, van de Evang. Luth. kerk 19, van de Vrij Evang. gemeenten 7, van de Remonstr. Geref. Broederschap 22, van de Chr. Geref. kerken 5, van de Hersteld Evang. Luth. kerk 4, van de Geref. kerk H.V. 17, van de Doopsgez. Broederschap 40 kerkeraden en van de oud- Katholieke kerken 8 kerkbesturen, samen 525 kerkeraden en kerkbesturen. Het aantal op het centraal bureau ontvangen handteekeningen van particulieren bedraagt thans 75000. Vele zendingen moeten echter nog binnenkomen. De Haagsche burgemeester als verkeers- zondaar. Voor het kantongerecht te Amersfoort werd een verkeersovertreding behandeld van den Haagschen burgemeester. Dringende ambtsbezigheden hadden, meldt de „Nieuwe Haagsche Courant", verdacht© tot zijn leedwezen belet persoonlijk tegen woordig te zijn, zoo verklaarde de rechtskun dige gemachtigde mr. C. J. G. M. Schölvinck, advocaat te Amsterdam. Het was wei jam mer, want van de verdachte verkregen inlich tingen klopten niet met de zaak. Verdachte was van den Lcusderweg te Amersfoort af komen rijden en wou volgens mr. Sch. de Bergstraat inslaan, de eerste straat links. Verbalisant had den auto aangehouden, in de richting stad, toen de Bergstraat reeds was gepasseerd. Verdachte zou hebben aangedrongen op verbaal wegens het principieele, terwijl de agent geheel ontdaan over het geval bij den commissaris van politie was gekomen en niets van dat gewilde verbaal had gemeld. Het was juist de commissaris, die last had gegeven tot verbaal opmaken. De overtreding had bestaan in het oversteken van het Julia- naplein zonder achtslaan op de verkeers- strepen en zonder te rijden om den vlucht heuvel heen. De overtreder zou hebben „opgespeeld" daarom was niet met een waarschuwing vol staan. Verdachte zou hebben gezegdIdio tenwerk om daar omheen te rijden (vlucht heuvel). Mr. Schölvink verklaarde, dat in een af schrift van een schrijven van verdachte aan den commissaris voorkomt, dat de agent zich wel correct had gedragen, maar dat hij ver dachte in zijn verbaal „je" had laten zeg gen, wat verdachte nooit doet, ook niet tot zijn personeel in Den Haag. Hij was niet on hebbelijk geweest en had alleen gevraagd: Bekeur me, want het is een principieele zaak, De strijd liep ever wegen, die meerdere rij-, banen zouden hebben. Ambtenaar van het O.M. en verdediger wilden beiden een plein gezien hebben als verbreede straat; de vluchtheuvel en verkeersstrepen konden bui ten beschouwing blijven. En het liep over het verschil van twee uitingen in het motor- en rijwielreglement„Het is verboden de linker zijde van den weg te houden" en „L. bocht moet de rechterzijde worden gehouden". De kantonrechter vereenigde zich met de zienswijze van den commissaris van politie en van het O.M. Die vluchtheuvel is in het midden gezet om aan te geven wat rechts en wat links is. Schuldig dus, maar wegens het principieele slechts 50 cent boete, zooals ook als eisch was gesteld. Wie zün neus schendt Een vreemd geval van mishandeling werd gisteren voor de rechtbank te Amsterdam behandeld. Een °5-jarige havenarbeider stond nl. terecht wegens mishandeling van een van zijn familieleden. In het heetst van den strijd beet hij den ander in zijn neus.... de rechterneusvleugel en het topje bleven op het slagveld achter. De man met het geschonden gezicht ver telde een ietwat onsamenhangend verhaal van twist en tweedracht, v-n scheldpartijen en uitdagingen, waarvan het slot was, dat hij en verdachte over de straat rolden. Op een gegeven oogenbïik lag verdachte onder en wist hij niets beters te doen dan in den neus van zijn belager te happen. Het bleek echter,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1