500 300 150 25 I Plaatselijk Crisis-Comité „L0CARBITS" DINSDAG 12 JANUARI EERSTE BLAD GROENE KRUIS HOESTBOHBONS. No.9 70e Jaargang; 1932 LIJNEN LISSINGEN CHT lliljiie: Firma F. VAH OEIE1DE Jr.. WiliM 58-60, tlissiip. Tslel. 10. Postraheaing G6287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen In.ntoo.— STADS- EN PROVINCIENIEUWS Duizenden en Duizenden kers. Men maakt; 2 van 3, 1 van 4, net inbegrip van tterij etc. o^ca. e geheele wereld dië er bestaan reischt wel eeni- •emmen, doch na en den slag reeds voor de winter- verdrijf. W. P. N SENAATS- microfoons, die tot op groote af men, is Senator u Senaat, na vele sen goede radio- ïgen mogelijk te pmaatschappijen ïgen op zich ne- erin een nauwe- en volk ziet. STCERTEN. js heeft besloten ics toe te staan oureux en Con- radioluisteraars zullen dit zeker Perim Rott. Jan. van Duin- ran Colombo (thuisr.) 8 Jan. b Genua Jan. Gibraltar m Tanger v. Port Sudan yan Cadix n. te Suez m. v. Port Said ilykheden, enz. ezing met licht- niging, Grand Trio Pasquier, 8.15 uur. bncert Vereem- Muziek, Grand r. ezing met licht- >nd, Militair Te- Uitvoering Rit- zaal Luwema, 8 )'s, Fietsen jen. uur 4.39 4.40 ff 4.42 4.43 f, .00 16.26 .37 17.03 .13 17.41 .53 18.24 Meteorologisch. Bilt. 76 te Memel. 728.3 te Thors- >nd van 12 Ja- ;ht nog krachtige nd. Zwaar be- •ing. Later iets erbericht. iele gegevens Meteor. Instituut bewegingen van jk Europa volgen. ligt van Spits- ran den Atlanti- chtige en warme Noordelijk Skan- :en en de sterke nog wel verder itige N.W. storm ie Azoren en bij van hoogere eilanden is ook van den wind waarschijnlijk ier gevolgd. Op oorwegen brach ten. Zacht weer midden-Duitsch- In Oostelijk vorst voor. VUSSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1- f regels 75 ct., iedere regel meer 15ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bi] verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons de I volgende giften ontvangen j Personeel Brouwerij „de Meiboom" - 9.06 IW- 1.— jMaandelijksche bijdra ge opvarenden van de Stoomloodsboot No. 11 - 32.50 Vorige opgave - 1430.53 Totaal 1573.09 WIE VOLGT Vergadering Plaatselijk Crisis-Comité. Gisterenavond had ten raadhuize de eer ie algemeene vergadering plaats van het plaatselijk Crisis-Comité. Deze vergadering ras zeer druk bezocht. De voorzitter, burgemeester C.A. van Woel- deren, heette de dames en heeren welkom op leze eerste vergadering en het deed hem buitengewoon veel genoegen, dat bijna allen aan de uitnoodiging hebben gevolg gegeven. Op enkelen na, die met kennisgeving afwe- waren, is het comité voltallig tegen woordig. Dit verblijdt spreker bijzonder, cmdat hierdoor de instemming blijkt met het voorgestelde doel. Spreker gaf een kort overzicht van de aanleiding tot en de oprichting van het Crisis-Comité. Met opzet heeft spreker eenigen tijd ge wacht met de officieele constitueering van het comité, omdat hij de vergadering zoo veel mogelijk wilde inlichten. Het is niet zijn bedoeling om dikwijls met het groote comité te vergaderen, daar het werk mis schien veel heter gedaan kan worden door het dagelijksch bestuur en de sub-comité's. Spreker wees er op, dat er nog veel mis verstand bestaat omtrent de taak van het comité en legde er den nadruk op, dat het ingesteld om in den ergsten nood te kun nen voorzien. Deze zorg zal zich uitstrekken tot allen, die in nood verkeeren onder alle categorieën der bevolkingbijv. gepension eerden, ouden van dagen, den kleinen middenstand, enz., kortom allen die in bit teren nood verkeeren, terwijl een commissie B zorgt voor de werklooze arbeiders, waar voor is aangewezen de commissie van ad vies voor sociale zaken, waarin ook verte genwoordigers der vakorganisaties zitting üebben. Van het centraal comité te 's-Gravenhage fcijn reeds verschillende giften of uitdeelin- gen ontvangen. Van de plaatselijk ingeko men giften mag 90 hier ter plaatse blij ven en moet 10 worden afgedragen aan het centraal comité. Dit is zeer zeker een practische regeling. Tot heden was bij den penningmeester en de „Vliss. Courant" ingekomen een be- van 1918.69, terwijl tevens giften in natura van verschillende firma's zijn ont- Sen, alles van zeer goede kwaliteit. Wij blijven in voortdurende relatie met iet hoofdbestuur. Op 22 Januari zal de uitvoering worden ierhaald, welke heeft plaats gehad voor iet „Rijwielpad Walcheren"-, waarvan de opbrengst bestemd is voor ons comité. Een jroote firma in ons land zal gratis enkele bioscoopvoorstellingen geven voor de werk- toozen. Onze taak zal nu zijn, diegenen te vinden ft te helpen die in aanmerking komen en 'ehoefte hebben aan steun en spreker doet een beroep op allen daaraan mede te hel- itëa- Alle tei; kennis gebrachte gevallen Worden nauwkeurig onderzocht ^n zooveel hogelijk zal worden geholpen. Spreker hoopt ten slotte op aller mede werking om de bekende Vlissingsche vryge- PJgheid zoo goed mogelijk tot uiting te doen tomen, en gaf eenige richtingen aan waar- DI> dit het beste zou kunnen geschieden. Hierna gaf de burgemeester gelegenheid tot bespreking, waarvan door verschillende aanwezigen een ruim gebruik werd ge maakt. Opgemerkt werd o.a., dat er by de samen stelling van het uitvoerend comité te wei nig rekening is gehouden met de vakcen trales dat men uiterst kiesch moet zijn met het inzamelen der gelden. Verder werd er op aangedrongen, pogin gen aan te wenden dat de verschillende buurtcommissies voor de havenfeesten hun gelden storten in de kas van het crisis comité, daar er van feestvieren in afslen- baren tijd geen sprake zal zijn, en deze buurtcommissies te verzoeken met het inza melen van gelden voort te gaan of weder ter hand te nemen, doch dan voor het crisis-comité. Ook werd er op gewezen, dat het bij ver- leenen van steun, bij de georganiseerde ar beiders niet den schijn mag wekken van bedeeling. Daarvoor hebben zij zich te veel opofferingen getroost. De voorzitter beantwoordde de verschil lende sprekers en zeide, dat met de ge maakte opmerkingen ernstig rekening zal gehouden worden. De gemeente zal in wijken worden ver deeld, en daar bleek dat de vergadering het meest voelde voor het werken met steunbonnen van diverse waarden zal in deze richting gewerkt worden. Ook kunnen busjes gepaatst worden op de verschillende ondernemingen, daar dit allen schijn van pressie uit te oefenen, ondervangt en ieder daar in kan storten wat men wenscht te geven. Bij de buurtcommissies zal nader onderzocht worden of deze hun medewer king zullen verleenen bij het inzamelen van gelden. De heer P. G. Laernoes, vice-voorzitter, drong nog aan op den noodigen spoed, daar zoo vlug mogelijk geld binnen moet komen. De voorzitter deed een beroep op allen om mede te helpen den nood, welke zeer groot is, en in de toekomst nog grooter zai worden, zoo goed mogelijk te lenigen en sloot nadat dr. A. Staverman den voor zitter dank had gebracht voor zijn initia tief, als loffelijk blijk van zijn burgemees terschap te ruim 10 uur de vergadering. NJR.V. (afd. Walcheren). Grand Hotel Britannia. Na een welkomstwoord van den heer Noest trad de heer dr. Van der Sleen uit Haarlem voor bovengenoemde vereeniging op met het onderwerp „Vier maanden kampeeren in de Himalaja". De gezellige causeur, die den in druk gaf tot ieder persoonlijk het woord te richten, ving zijn „praatje bij plaatjes" aan met de genoegens van het kampeeren, liefst in tenten van de Nederlandsche toeristenver- eeniging, te beschrijven. Maar hij liet even min na de bezwaren op te sommen en tee- kende met geestige woorden de eentonigheid der spijzen, speciaal in het gebied, waar hij ons dezen avond rondleidde, met de woorden: 's morgens gebraden kip en rijst met abriko zen 's middags rijst met abrikozen en gebra den kip's avonds de restjes van. den mid dagmaaltijd. Spr. bracht ons naar Simla, de Britsch-Indische stad aan den „voet" van de Himalaja, die nochtans reeds 2400 M. hoog ligt en waar men van alles in moderne win kels kan krijgen in tegenstelling met de dor pen daarbuiten, waar haast niets te koop is in „onvermengden" toestand, d.w.z. niet rijke lijk vermengd met muizenkeuteltjes, die ook meegewogen worden. Het grootste deel van den tocht heeft spr. gewandeld en niet ge reden op de meegenomen muilezels, om de doodeenvoudige reden, dat. men anders toch moet wachten op de muilezeldrijvers, die ook naast hun dieren wandelen. Op een ma nier, die af en toe vroolijkheid bij het vrij aanzienlijk aantal toehoorders wekte, be handelde de spr. de moeilijkheden, welke overwonnen moeten worden bij het vervoer van de, zij het dan ook niet overtalrijke, bagage, als het lastdier vervangen moest wor den door menschelijke krachten. En van deze laatsten in het land, waar de heer der schepping lak heeft aan veel werken, aan zich vermoeien en de vrouw dus er voor of er onder gespannen wordt, toonde spr. ons schitterende specimen, waarbij de aandacht vestigde op den „neustooi" in den linker neusvleugel een gouden broche, in den rech terdito een gouden ring en in het neusmid- denschot een gouden hangslootje, van welke versierselen de ring vaak zoo zwaar is, dat hij met kettinkjes aan de ooren bevestigd is en op de gouden sieraden, die hals, borst en vingers droegen, waarbij de armelijke klee- ren schril afsteken. In verband daarmee ver melden we de positie der vrouw, die binnen 2 jaar haar echtgenoot een zoon de latere plenger van het doodenoffer moet ge schonken hebben, bij gebreke waarvan een zuster gratis nageleverd moet worden, en zoo vervolgens, waardoor het voorkomt, dat 6 vrouwen het land van één echtgenoot moeten bewerken en den man moeten vertroetelen. Sterker staaltje nog werd gegeven van de jeugdige schoone, die voor gemeenschappelijke rekening van 8 mannen werd gekocht en deze heel alleen moest onderhouden. Geen wonder, dat de vrouw daar onderda nig is. Maar ook het mannelijke deel der be volking vertoont die eigenschap, wat spr. illustreerde met het verhaal van den eersten minister, die verzocht te mogen passeeren en toen dit was toegestaan op zeer onderdanige manier voorbijging. Naast de bevolking toon de spr. ons de flora en de fauna dier streken, waar de boomgrens op ongeveer 5000 M. ligt dierlijke bloemen, forsch groeiende en met dik groen bedekte boomen eü apen, die voor de inboorlingen, ondanks al hun schadelijk heid, heilige dieren zijn en oyitrent den oor sprong wier heiligheid spr. ons inlichtte. Nu we hierover bezig zijn, vernielden we even de godsdienstige fc ten, waarbij de goden ons schitterend en aanschouwelijk werden voorgesteld. Al deze wetenswaardigheden wer den ons opgediend in het onderhoudende reisverhaal door de vaak woeste bergen van de Himalaja, waar het, voorail aan de zuid zijde zoo „stoof-heet" is, dat het slechts mo gelijk is in de morgenuren te „wandelen", als men dit hier, in navolging van den spreker, zoo mag noemen. Dat de weg door die ber gen, waarvan de heer v. d. Sleen ons schit terende projecties op het doek liet zien, niet zonder gevaar is, bij de smalle paadjes, waar nauwelijks een muilezel voort kan, behoeft niet afzonderlijk vermeld. Maar als men dan in aanmerking neemt, dat de op vele plaat sen men is eenige duizenden meters boven een riviervallei en ook eenige duizenden me ters beneden den top der bergen zich langs de steile bergwanden bevindende gletschers elk oogenblik dreigen af te breken en neer te storten, dan krijgt men een klein kijkje in de bezwaren van een dergelijke „wandeling", Van nog eenigszins anderen aard is de moeilijkheid om de rivier over te steken. Er heette daar een brug te zijn, waarover men gemakkelijk den overkant kon bereiken, doch deze bleek te bestaan uit een tiental touwen door elkaar gestrengeld en geknoopt, waarbij in aanmerking dient genomen, dat deze „brug" reeds jaren aan de buitenlucht is blootgesteld. En langs die touwen, waaronder in de diepte de rivier zich voortspoedt tus- schen dreigende rotsen, wordt men als pakket aan een „trolley" overgeheveld naar den an deren oever. By zonsopgang, als de toppen der bergen door het eerste zonlicht gekust en fraai gekleurd worden, is het daar heerlijk „wandelen", maar niet als de nevels in de valleien opstijgen, want die nevel verandert in motregen en de motregen wordt stort regen, die van 's morgens tot 's avonds neer valt en dan is daar haast geen weg te vin den en „dan gaan we naar huis". Zoo eindig de spr. zijn geestig, schitterend relaas van zijn kampeeren in de Himalaja, dat zoo in geslagen was, dat een luid applaus hem er voor bedankte, zoodat de heer Noest slechts enkele woorden van dank en tot weerziens te spreken had. Vereeniging voor Instrumentale Muziek. Jaap Stotijn, Britannia Het 4e concert van onze Instrumentale, wat Donderdagavond a.s. onder leiding van Theo Höfelein gegeven zal worden, is nagenoeg uitsluitend aan werken voor strijkorkest ge wijd. Het is niet gemakkelijk voor een der gelijke bezetting een aantrekkelijk program ma samen te stellen, doch we meenen, dat de vereeniging daarin alleszins geslaagd is. Aangezien bij de instrumentenbouwers ver moedelijk de gedachte heeft voorgezeten, om in één instrumentengroep den geheelen om vang der menschelyke stem te bereiken en aldus het vierstemmig zangkoor te imiteeren, welk ideaal in het strijkorkest volkomen ver wezenlijkt is, is een goede verhouding der vyf meervoudig-bezette stemmen van het strijkorkest een eerste eisch. Hieraan wordt met 7 eerste en 7 tweede violen, 4 altviolen, 4 cello's en 2 contra-bassen prachtig voldaan. De continuo wordt gesteund door piano, ter wijl in Brahms en Dvorak harmonium en fluit medewerken. Het programma vermeldt als inleiding het eerste deel van het beroemde Concerto grosso no. 8 (Weihnachts-Konaert) van Arcangelo Corelli (16531713), wat reeds eerder in zijn geheel werd uitgevoerd en waarvan men zich het beginsel van dezen kunstvorm de tegenstelling, trio en tutti, welke van een allerbekoorlijkste hoedanigheid is nog wel zal herinneren. Daarna een Suite in C major, bestaande uit Prelude, Saraband, Minuet en March, van den meest begaafden van alle Engelsche com ponisten, den genialen Henry Purcell (1658 1695), wiens werk tintelt van gezondheid en uitmunt door artistieke afronding en die, door de veelzijdigheid van zyn streven, Han dei's rechtstreeksche en krachtigste wegbe reider genoemd mag worden. In dit verband is het buitengewoon aardig, dat daarna het door G. F. Handel (1685— 1759) in 1703 te Hamburg gecomponeerde Concert für Oboe met begeleiding van strijk- zijn dezen winter weer geholpen met Aangenaam middel tegen elke Hoest en Veikoudheid. Volgens de recepten van Dr. ALPH. LOUQUETTE. orkest en cembalo (piano) zal worden uit- gevoerd. Handel was zelf een bekwaam hoboïst en do hobo was zyn lievelingsinstrument. Hij verleent aan haar by na dezelfde kracht van uitdrukking als aan de violen daarom gaan beide zoo vaak samen of geven zy door een afwisselend optreden een bekoorlijk effect. Technisch stelt Handel aan de hobo eischen, zooals nog niemand voor hem het gewaagd had, en hy brengt haar, in bijna al zyn groote werken, met solovoordrachten naar voren. De deelen van dit hobo-concert, wat door niemand minder dan den alom beken den solo-hoboïst van het Residentie-orkest Jaap Stotijn, geblazen zal worden, zijn Grave, Allegro, Sarabande en Allegro. Daar Stotyn zijn instrument volstrekt meester is, zal men ervaren dat het in zangrykheid van toon met het strijkinstrument kan wed ijveren. Vervolgens zal men hooren een concert voor strijkorkest van Giovanni Battista Lully (16321687), een kunstenaar van Italiaan- sche afkomst, die het van koksjongen via „muziekpage" en „inspecteur général" van de kapel van Lodewyk XIV (24 violons du Roy) wist te brengen tot leider van een voor hem opzettelijk ingesteld kleiner orkestles 16 petits Violons. De spelers in dit ensemble ge bruikten geen kleinere instrumenten, het woordje „petits" heeft alleen betrekking op het kleiner aantal spelers. Riemann zegt van dezen kunstenaaruit de muziek van Lully klinkt ons niet alleen de geest van de Fran- sche taal tegemoet, maar ook het trotsche zelfbewustzijn van den tijd van Bodewijk XIV. Uit dit gevarieerde concert, waarin de violen driesteöimig bezet zyn, worden ge speeld de deelenOuverture, Sarabande, Rigaudon, Air I en Marche et Passepied. Edvard Hagerup Grieg (18431907), de schepper van een nationale kunst en vertol ker van de Noorsche volksziel is vertegen woordigd met „Zwei nordische Weisen" (lm Volkston en Kuhreigen und Bauerntanz). In het eerste deel wordt het door de alten in gezette thema vervolgd door celli en bassen (echo effect)waarna overname door de violen en verdere doorwerking plaats vindt. In Kuhreigen gezang der Alpenherders, Zwitsersch Koelied) klinkt een landelijk mo tief van herders uit het hooggebergte, terwijl in de Bauerntanz het thema wordt ingezet door solo-viool. In deze composities zyn de vijf strijkorkest-stemmen meestal meerstem mig bewerkt. Van Johannes: Brahms (18331897) zullen twee walsen worden uitgevoerd, terwijl het prachtige welbekende „Humoresque" van den nationaal-Tsjechischen componist Anton Dvorak (18411904) het concert zal besluiten. O. Een jubileum. Heden hedenkt onze vroegere stadgenoot de heer G. van Aken, den dag, waarop hy 35 jaar geleden in 's rijksdienst trad. Den 12 Januari 1897 kwam hij als scheeps jongen by de Kon. marine by de kweekschool voor zeevaart te Leiden, doorliep verder alle rangen als matroos op verschillende oorlogs bodems en werd op 1 Maart 1927 als botte lier-majoor wegens langdurigen dienst eervol uit den zeedienst ontslagen. Met gelijken datum werd hij aangesteld als schrijver bij het departement van marine te 's-Graven hage, waar hij nog werkzaam js. Leger des Heils. Gedurende de afgeloopen maand werd door het Leger des Heils alhier aan 60 ge zinnen levensmiddelen verstrekt, d.w.z.: vleesch, vet, spek, koffie, suiker, ry'st, thee, caco, aardappelen en roode kool. Aan 45 gezinnen werden kleedingstukken gegeven terwijl 110 kinderen eveneens kleeding ont vingen. Aan enkele gezinnen of personen werd geldelijke hulp verleend. Het nieuws van den dag in beeld. In onze tijdinghal brachten we een zes tal foto's van het nieuwe gouvernements gebouw te Haarlem, dat gisteren in gebruik werd genomen; voorts van het nieuwe Pandervliegtuig, waarmede momenteel pro°- ven worden genomen door den heer Smit— Grans op Waalhaven en welke machine de voorlooper is van het vliegtuig, waarmede luitenant Asjes naar Indië zal vliegenvan de nieuwe brug over de Maas te Maastiicht die gisteren voor het publiek toegankelijk werd gesteldeen drietal opnamen van verschillende beeldhouwwerken, die aange bracht zullen worden aan de bruggen in den Blydorppoldor te Rotterdamvan den grooten brand in een magazijn van was figuren te Amsterdamvan den nieuwen burgemeester van Nieuwe Niedorpvan prof. dr. A A. Grunbaum, op 46-jarigen leeftijd te Utrecht overleden. MIDDELBURG. N.V. Izaak Boasson en Zonen's Bank te Middelburg. Volgens ter griffie van de rechtbank te Middelburg ingeleverde lijsten in verband met de aanvrage om surséance van betaling van bovengenoemde N.V., zyn de débiteuren in rekening-courant te samen schuldig aan de bank 759.682.12 de fondsen zijn ge waardeerd op 73.295.13. De créditeuren in rekening-coufant hebben van de bank to vorderen 72.094. 28, de lijst van de deposito- gelden geeft een totaal aan van 272.768.78. Ten slotte is het eindbedrag van de lijst der correspondenten 498.502.37. Matthaus-Passion. De zangvereeniging „Tot Oefening en Uit spanning" te Middelburg, directeur Joh. H. Caro, zal op Donderdag 4 Februari a.s. een uitvoering geven van Bach's Matthaus-Pas sion. Als solisten werken daaraan mede To van der Sluys, Suze Luger—van Beuge, Louis van Tulder, Max Kloos en dr. H. van der Kamp. De begeleiding wordt uitgevoerd door de Vereeniging voor Instrumentale Muziek aldaar, versterkt met leden van de Arnhem- sche Orkestvereeniging. De generale repetitie is bepaald op Woens dag 3 Februari. OOST- EN WEST-SOUBURG. Christ. Knapenvergadering Zaterdagavond hield de Chr. Knapenver- eeniging „Samuël" onder veel belangstelling haar 15e jaarvergadering. Verschillende voor drachten liepen goed van stapel, eveneens de samenspraak „Wat Meester Voorman van de studie dacht", een leuke afwisseling voor de jongens, waar van harte om gelachen werd. Naar de ernstige voordracht van den heer Houting Vergers, uit Vlissingen werd met aandacht geluisterd. De mondharmonicaclub „Excelsior" alhier speelde op zeer verdienste lijke wijze verschillende nummers, wat den avond tot een aangenamen maakte. Deze nog jonge vereeniging gaat goed vooruit. Het succes van den avond mag voor de leiders een aansporing zijn om hun taak, die ty'd en ook wel moeite zal kosten, voort te zetten. BIERVLIET. Aangehouden. Door de politie te Biervliet zyn aangehou den op last van de justitie uit Middelburg, zekere K. en wed. K., beiden wonende te Biervliet en Driewegen, al? verdacht van diefstal van effecten ten nadeele van mede erfgenamen. Beiden zyn ter beschikking van de justitie gesteld. HANSWEERT. Over boord gevallen. Gisterenmorgen had te Hansweert een aanvaring plaats tusschen het uitgaande motorschip „Rijn Schelde 15" en het binnenkomende motorschip „Valentine", waarbij de knecht van de „Valentine" door den schok over boord viel en op de ,:Ryn Schelde 15" terecht kwam, waar hy zwaar gewond werd opgenomen. Door een dokter, die spoedig ter plaatse was, werd een zware schedelbreuk geconstateerd. Op neming in het ziekenhuis te Goes werd noodzakelijk geacht. BORSSELE. Ernstige mishandeling. Zaterdagmiddag ontstond ten huize van de eohtelieden B. te Borsselen tusschen hen twist, hetgeen den laatsten tijd wel meer was voorgevallen, die thans zoo hoog liep, dat B. een bij den haard staande sabel greep, en daarmede zijn vrouw te lijf ging. Zy kreeg o.a. een slag over haar hai-d, waarbij een drietal vingers werden verwond. Nadat zij door een geneesheer voorloopig was verbon den, Is zij voor verdere behandeling naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. B. werd in arrest gesteld en zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Het geval wekte heel wat opschudding»

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1