GESLAAGD LEER EN REPETEER EVENTJES LACHEN MARKTBERICHTEN WEERBERICHT UIT DRAAD EN LUCHT met de vuist op tafel slaand „Ik kom direct terug en je zult zorgen dat het in orde is." Mej. v. M. bleek echter voor geen klein geruchtje vervaard, zij greep de pook en gooide die den inbreker naar het hoofd, waarop de man haastig de woning uitvlucht te. Mej. v. M. heeft hem niet weergezien blijkbaar was hem een al te warme ontvangst bereid. Aan de kordate houding van mej. v. M., die bij de plaats gehad hebbende worste ling geen noemenswaardig letsel opliep, is het voorzeker te danken, dat de onverlaat zonder buit de wijk heeft moeten nemen. Het onderzoek der recherche in deze zaak is in volln gang. Weer een veldwachter aangevallen. De gemeenteveld wachter van Vlagtwedde is in den nacht van Zondag op Maandag om 2 uur, toen hij van surveillance naar huis terugkeerde, aange vallen door een persoon, die hem van achteren besprong en hem met een hard voorwerp tegen het hoofd sloeg. De veldwachter bleef eenigen tijd bewusteloos liggen en bemerkte, toen hij weer bijkwam, dat hij een groote wond had aan de kaak. Deze wonde is in het ziekenhuis te Winschoten gehecht. De dader is onbekend gebleven. Een inbreker gearres teerd. De politie te Tilburg heeft weder om een goeden greep gedaan door het aan houden van zekeren W. v. K. uit de Van der Aastraat te Tilburg. Deze v. K., een broer van den voor eenigen tijd te Amsterdam gearres teerden beruchten inbreker, maakte eveneens deel uit van het gilde der langvingers, die Tilburg en omgeving onveilig maakt. Van K. heeft bekend verschillende inbraken te heb ben gepleegd. In zijn woning zijn inbrekers werktuigen o.a. een boor- en snijmachine voor het openen van brandkasten in beslag genomen en verder een groot partij gestolen voorwerpen en consumptieartikelen, afkomstig van diefstallen, gepleegd i den nacht van 22 op 23 December in een café te Loon op Zand en in den nacht van 3 op 4 Januari in een kruidenierswinkel te Berkel Enschot. Bedrog door twee negers. Dinsdag boden twee negers bij een wissel agent te Antwerpen een tweetal traveller- checks ter inning aan. Aangezien beide checks op naam van één persoon stonden, kregen de bedienden argwaan, waarop een der negers protesteerde en heenging, naar hij zeide om de politie te halen. Toen hij echter niet terug kwam, waarschuwde het personeel zelf de politie, die den anderen zwarte arresteerde. Deze verklaarde door den kroonprins van Abessinië te zijn gezonden, die op het oogen- blik te Parijs vertoeft en belast te zijn met .het doen van belangrijke inkoopen in België. Ten slotte bekende hij echter George John stone te heeten, 37 jaar oud te zijn, Britsch onderdaan, geboortig uit Sierra Leone. De politie kon verder vaststellen, dat John stone zeeman is en reeds in Nederland we gens diefstal :werd gestraft en uitgewezen. Men meent, dat hij nog door de Nederland- sche autoriteiten wordt gezocht. Hij was in het bezit van een diplomatiek paspoort ten name van Maponen Waldemariar, secretaris van den staat Abessinië. Men gelooft wel, dat dit document authen tiek is en door Johnstone, die zijn foto erop plakte, werd gestolen. Johnstone werd in het bezit van 740 val- sche traveller-checks gevonden, tot een totaal bedrag van 8.800.000 franks. Hij had zijn intrek genomen in het Grand Hotel te Antwerpen en had een aantal adver tenties geplaatst in de dagbladen, waarin op gaven van kooplieden werden gevraagd voor leveringen aan de Abessinische regeering. Bij een kleermaker had hij 900 uniformen besteld, terwijl hij in bespreking was over den aankoop van 20 automobielen en 3 autobus sen voor het vervoer van Abessinische troe pen, D Slkoholsmokkelary *9 Zeebrugge. Wij hebben gemeld, dat door de rechterlijke speurbrigade van Brugge Donderdag te Gent en te Zoute huis zoekingen gedaan werden met betrekking tot de ophefmakende smokkel zaak van Zeebrug ge, waarbij de Gentenaar Van de Gehuchte gedood werd. Maandag werd zekere De Br., gehuisvest te Gent, aangehouden. Hij wordt verdacht deel te hebben uitgemaakt van de bende. Na door de recherche verhoord te zijn geweest, werd hij ter beschikking gesteld van het parket te Brugge. '•—Hervormingen bij de Lon- densche politie. Sinds gisteren maken de politie-agenten in den Londen- schen wijkdienst geen vaste rondes meer. Door het stelsel van vaste rondes was het boosdoeners mogelijk precies uit te rekenen gedurende hoeveel tijd zij er zeker van kon den zijn hun gang te kunnen gaan zonder door de politie gestoord te worden. Volgens het nieuwe systeem volgen de agenten eiken dag een andere route, die alleen den betrok kene en zijn chef bekend is, met dien ver stande, dat elke agent een verschillende route fcrijgt of dat dezelfde route op ongeregelde tijdstippen door verschillende agenten wordt afgelegd, zoodat het kan gebeuren, dat een agent op korten afstand door een volgenden agent wordt gevolgd of dat even nadat een agent in de eene richting gepasseerd is, er weer een agent van den anderen kant pas seert. Op die manier hoopt men het den in brekers, ruitentikkers, straatroovers en der gelijk gespuis een beetje moeilijker te maken. Een vreeselijk drami.-Te Ba-ja bij Lissabon heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld, dat 6 slachtoffers heeft geëischt. De landarbeider AntoniaMattos was wegens diefstal tot gevangenisstraf veroor deeld. Toen hij terugkeerde had zijn vrouw zich opgehangen. Uit wraak zocht Mattos den landbouwer, die hem aangegeven had, op zijn hoeve op en schoot niet alleen hem, maar ook *ün moeder en broer dood. Vervolgens keerde bij naar huis terug, waar hij door de politie werd omsingeld. Hij stuurde zijn kinderen Steg» barricadeerde a^ecyjur es es yesgjersen bood de politie tegenstand. Het kwam tot een vuurgevecht, in den loop waarvan Mattos den inspecteur van politie doodde en verschillende agenten verwondde. Eerst nadat versterking met machinegeweren was aangekomen, werd Mattos door een kogel gedood. Einde van den moorde naar van Springfield. Harry en Jennnings Young, de beide bandieten, die Zaterdagavond zes politieagenten hebben ge dood bij de belegering van hun boerderij in Missouri, hebben zelfmoord gepleegd om te voorkomen, dat zij gevangen genomen zouden worden, meldt „de Tel." Negen zwaar gewa pende politieagenten omsingelden het huis, waarin de beide broeders gevlucht waren, na door twee straten te zijn achtervolgd. Gewa pend met een revolver kwam de commandant der afdeeling naar voren en gebood den ban- bieten, zich over te geven. Dezen openden echter onmiddellijk het vuur, dat door de po litieagenten werd beantwoord. Toen zij ten slotte dicht genoeg de woning waren gena derd om hun gasbommen te gebruiken, staak ten de bandieten het vuur. Een van hen zeide „Wij zijn al dood kom ons maar ha len". De politie deed daarop de gasmaskers voor, en vond bij het betreden van de woning een der bandieten dood op den grond, terwijl de andere zwaar gewond was en in het zie kenhuis waarheen hij werd overgebracht, be zweek. G, o e d k o o p e kolen voor werkloozen. Om de arme en werk- looze bevolking door de moeilijke winter maanden heen te helpen, heeft de Duitsche rijksregeering behalve vleesch, thans ook steenkool tegen gereduceerden prijs ter be schikking gesteld. Hiervoor komen allen in aanmerking, die werkloosheidsuitkeeringen of crisisondersteuning ontvangen. Hiertoe zullen bonnen worden verstrekt, welke persoonlijk zijn en dus niet aan anderen kunnen worden weggegeven of verkocht. Hierop kan men maandelijks 100 K.G. steenkool tegen ver minderden prijs ontvangen. Uit Canada. Dat de toestand voor de landbouwers in Canada zeer slecht is, blijkt ten duidelijkste uit enkele gegevens, welke wij aantroffen in het „Nieuwsblad van Friesland". Wij ontleenen daaraan het vol gende De prijs van de tarwe is ongeveer dezelfde als van steenkool. De farmer krijgt ongeveer f2 cent per pond en betaalt 2 /2 cent voor een pond meel en 8 cent voor een brood van on geveer een pond. Evenzoo gaat het met de haver. Hij krijgt een halven cent voor de haver en moet 80 cent betalen voor 20 pond havermout. Heeft hij een koeienhuid, dan is hij gelukkig dat hij daar één schoen voor kan krijgen. Voor een paardenhuid een leeren handschoen, die hier in den winter algemeen worden gedragen. De prijs van het vee is hier van 3 a 4 cent per pond voor de allerbeste. Daar gaat dan 1 cent af voor de vracht en commissie. Dan blijft er over 2 a 3 cent. Varkens hetzelfde. Een jaar geleden ver kocht iemand een varken voor 19 dollar, nu 4 voor 25 dollar. Dat de farmer met zulke prijzen ten onder gaat, is nogal duidelijk. De schuldeischers en hypotheekhouders geven, daar ze toch niets kunnen binnen krijgen, wel telkens uitstel, maar vergeten niet de rente van 8 10 bij te schrijven, zoodat de rekening snel oploopt. Wat er van terecht moet komen? Niets anders dan een groote streep door alle schul den, Een gevaarlijke bende onschadelijk gemaakt. Uit Chicago komt een verhaal dat bij uitstek ge schikt lijkt om te worden gebezigd voor een film-scenario. Er bestond in de groote stad aan het Michigan-meer een organisatie van „Kidnappers", d.w.z. van lieden die er hun werk van maakten personen te ontvoeren en gevangen te houden tot voor hen van ver wanten of vrienden een losprijs was ontvan gen. Deze bende was perfect georganiseerd, had overal haar medeplichtigen en beschikte alom in den lande over helpers. Maar nu is het met de glorie dezer misdadigers gedaan en het was een vrouw die hen ten val bracht. Eenigen tijd geleden werd zekere dr. Gecht ontvoerd, maar nadat hij twee dagen was ge vangen gehouden, beloofde hij losgeld te zul len betalen. Nu was, bij onderhandelingen tusschen de bendeleiders en mevr. Gecht de hoofdman van de bandieten in kennis gekomen met mevr. Gecht. Deze mooie en pittige jonge vrouw had den bandiet zoozeer bekoord, dat deze haar het hof begon te maken en haar met presentjes begon te begunstigen. Het vrouwtje liet den verliefden bendeleider zijn hofmakerij voortzetten, maar wist door oogen en ooren terdege open te houden, heel wat omtrent de bende te weten te komen. Zij hield voortdurend de politie op de hoogte en toen deze het moment gekomen achtte, wer den ie hoofdmannen van de bende en velen van de voornaamste handlangers geknipt. Het was een zeer uitgebreide organisatie, die honderden dienstboden in soldij had, om achter de particuliere geheimen te komen van de familie bij wie hy of zij in dienst was. De bende had vooral in het Midden-Westen van de Ver. Staten haar jachtveld, Overstroomlhgèn In den H a r z. Tengevolge van het buiten de oevers treden van de Grunbach zijn te Gos- lar verscheidene bruggen weggeslagen. De wassende beek bracht hout en ontwortelde dennen naar het dal. Het spoorwegverkeer naar Goslar is ten zeerste belemmerd. Een molenaar verdronk, doordat de brug, waarop hij met nog andere personen stond, werd weggeslagen. De overige personen konden ge red worden. Bij Wildemann vormt de Leer- bach een groot meer. Te Goslar zelf moest een fabrieksmuur met zandzakken tegen het water beschermd worden. Eenige baksteenen muren werden zoodanig door het water on- 4*rspoel& cjat zij geschoord moesten worden, ftlET MOOIE CIJFERS Vooral te danken aan Uitgebreide vocabulaire en idiomatische bijzonderheden der Engelsche Handelstaal door M. F. VAN HIJFTE Prijs f 2.50 UitgaveFa F. VAN DE VELDE Jr., Vlissingen Te Eilenburg verraste het hooge water een aantal bewoners, die zich met bootjes in vei ligheid moesten brengen. Een celluloidfabriek en een katoenfabriek moesten hun personeel weer naar huis sturen, aangezien tengevolge van ae overstrooming niet gewerkt kon wor den. De brandweer heeft een dam aangelegd om een deel der stad tegen het water te be schermen. Op verschillende andere plaatsen braken dijken door. „Zou je denken, dat de toehoorders het eens waren met hetgeen ik vanmorgen in mijn preek zei", vroeg de nieuw-benoemde domi nee aan zijn vrouw. „O ja", antwoordde zijn vrouw, „de mees ten zaten tenminste te knikken, toen je preek bijna afgeloopen was." Zou dit misschien een andere oorzaak heb ben gehad Een lid van een kiesvereeniging had wel een kwartier op den drempel van de buiten deur tegen de vrouw des huizes staan praten over de voordeelen, die zijn vereeniging al voor het volk behaald had. Hij vroeg haar ten laatste, of het nut zou hebben, als hij nog eens aankwam als meneer thuis was. „O neen, doet U maar geen moeite", was het ontstellen ie artwoord, „wij zijn al in een levensverzekering I" Een zakenman zei laatst, dat een tekort van een of ander artikel automatisch den prijs ervan verhoogt. Dit is ook het geval met de tegenwoordige japonnen der dames. Een boerenknecht vroeg aan een kameraad op het land, toen zij om twaalf uur gingen eten „Kan jij raden, hoeveel eieren ik mee gekregen heb om bij mijn boterham op te eten Als je het raadt, dan mag je ze allebei hebben." „Twee", antwoordde de ander prompt. „Hier heb je ze", zei de snuggere boer, „maar dan moet je mij ook vertellen, welke kerel het verraden heeft." Een man kwam het stations-restaurant binnenstormen recht op het buffet aan „Hé", schreeuwde hij al van verre, „geef mij twee broodjes met ham „Ja, meneer", antwoordde de buffet- Juffrouw, „eet U ze op, of neemt U ze mee „Allebei," zei de reiziger, terwijl hij de broodjes greep. De kolonel hield wel van een grapje: bij hield daarom stil bij een schildwacht en vroeg dezen„Wat zou je doen, als je plotseling een groot oorlogschip het kazerneplein zag opkomen Schildwacht„Nou, kolonel, ik zou direct ophouden met drihken l" Dominee (tot collectanten) „We moesten vandaag maar eens collecteeren, vóór mijn preek." „Waarom „Omdat mijn preek vandaag hoofdzakelijk zal gaan over zuinigheid." GROENTE- EN FRUITVEILING VLISSINGEN. 6 Januari 1932. Op de gisteren gehouden groente- en fruit veiling werden de volgende prijzen besteed Tomaten 26 ct.goudreinetten 8—22 ct. zure bellefleur 6—7 ct.zoetè bellefleur 7 ct.grauwzoet 5—9 ct.ermgaard 8 ct. comtesse de Paris 7 ct.kleiperen 4—10 ct. Uien 1J4—4 ct.koolrapen 14—2 et.spruiten 8—17 ct.kroten 4—6 ct.wijnpeen 214—8 ct.kleine peen 214—4 ct.witlof 5—7 ct., alles per K.G.kipeieien 5058 ct. per 10 stuksboerekool 1—3 ct.roode kool 1—214 ct.savoye kool V/2i'/2 ct., alles per stuk selderie 36 ct.prei 5—714 ct.kroten 4 1 '2 ct.rapen 3414 ct., alles per bosveldsla 1054 ct.andijvie 1748 ct., beide per kist poters 20—24 ct, per 10 K.G. VEEMARKT AMSTERDAM, 6 Januari 1932. Aanvoer319 vette kalveren s le kwali teit 70—74 ct, 2e kwaliteit 60—70 ct., 3e kwaliteit 52—60 ct. per KG. levend gewicht; 25 nuchtere kalveren per stuk 7—12 720 varkensvleeschvarkens, wegende van 90—110 KG. 40—51 ct, zware varkens 39— 40 ct, vette varkens 38—39 ct. per KG. slachtgewicht. Aangevoerd uit Denemarken 9 wagons geslachte runderen. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.7 te Toulouse Laagste barometerstand 726.8 te Nor- f m» Verwachting tot den avond van 7 Janu ari Meest krachtige Zuidelijke tot Weste lijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regenbuien en weinig verandering in tem peratuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officteele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut De lezers kunnen hieruit de bewegingen van de weergëbieden nver Westelijk Europa volgen In het groote lage drukgebied in het N. W. vormde zich een zeer diepe kern, die naar de Noorsche kust trok, terwijl een volgende ten Z.W. van Ierland zichtbaar wordt, zoodat de warme luchtstrooming voorloopig nog toeneemt. Het stormt uit het Z.W. aan het Kanaal en de Noordzee en de Zuidelijke winden verdreven de vorst geheel uit Duitschland en drongen reeds tot half Zweden door. Alleen in het Noorden en in Finland bleef de vorst nog zeer streng. Be halve in Spanje, waar fraai weer met lichte nachtvorst in het binnenland voorkomt, is overal de lucht betrokken en valt regen, het meest in Ierland en Zweden. DE NOOD DER KUNSTSCHILDERS. 's-GRAVENHAGE (C. B.) H. M. de Ko ningin heeft het voornemen opgevat om in het belang der noodlijdende kunstschilders haar teekeningen en olieverfschetsen, zoowel hier te lande als op haar reizen vervaardigd, ten toon te stellen in de Kon. Kunstzaal. H. M. de Koningin heeft den kunstschilder W. A. Konijnenburg verzocht daartoe pen keuze uit-haar werk te doen. De geheele op brengst zal ten goede komen aan de noodlij dende kunstschilders. EEN REGEERIN G SPERSDIEN ST. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Ter bevoegder plaatse is, naar wij vernemen, niets bekend omtrent een uitnoodiging aait den chef van den Franschen regeeringspersdienst om naar Nederland te komen, teneinde voor lichting te geven omtrent de inrichting van een Nederlandschen regeerings-persdienst. BENZINE IN BESLAG GENOMEN. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Naar gemeld wordt gelukte het den ambtenaren der be lastingen te Rijswijk bij ingezetenen van die gemeente verschillende partijen benzine te vinden, waarmede men getracht had aan de invordering van het bijzonder invoer recht te ontkomen. Zoo werd bij een boter- handelaar een partij van 4140 L. en werden bij tuinders partijen van 1270 en 1030 L. aangetroffen. OOSTZAAN. (V. D.) Dezer dagen hebben rijksambtenaren der invoerrechten en ac cijnzen te Amsterdam, in samenwerking met de gemeente-politie, voorraden benzine opgenomen, welke voor de belasting niet waren aangegeven. Bij een 4-tal autobezit ters is een hoeveelheid van 7700 L., opgè- slagen in 38 vaten, opgespoord, welke ten einde het bevoegd gezag te misleiden, opzet telijk waren verborgen onder een mesthoop, onder zand en onder een voorraad takken. Tegen elk der overtreders is proces-verbaal opgemaakt. EEN ROOFOVERVAL. DE BILDT. (V. D.) Op den bejaarden handelaar in afbraak A. aan den Looidijk heeft een roofoverval plaats gehad. De wo ning staat alleen. Gisterenavond werd er aan de deur geklopt. De bewoner deed open en zag 2 jonge mannen voor zich staan. Zij vroegen of hij eenig afbraak te koop had. Onmiddellijk daarop drongen zij naar bin nen, grepen A. vast en bonden hem op een stoel, terwijl zij hem ook een zakdoek in den mond stopten. Een der indringers dreigde met een revolver, daarna wierpen zij hem een doek over het hoofd en door zochten de woning om geld te vinden. Alle kasten en laden zijn doorzocht en later bleek, dat een bedrag van 15 was ont vreemd. Nadat de mannen waren vertrok ken, heeft A. zich weten los te wringen, waarna hij naar een in de nabijheid wo nenden politie-agent is geloopen. Onder lei ding van den burgemeester werd onmiddel lijk een onderzoek ingesteld en met een politiehond de omgeving afgezocht. Van de daders tot nog toe geen spoor. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Trekking van 6 Januari 1932. 4e Kasse 3e Lijst. 25.000 No. 18389 1000 No. 19247 400 No. 3634 5648 7273 8796 200 No. 8989 9663 100 No. 12436 14827 16046 18481 BRANDEN. 's-GRAVENHAGE (C. B.) In de radiozaak van den heer Mair te 's-Gravenhage brak hedenochtend om half elf tengevolge van het omvallen van een brandende petroleum kachel een felle brand uit, die in korten tijd het geheele' benedenhuis en langs de trap een gedeelte van de bovenverdieping in lichte laaie zette. Met 2 motorspuiten wist de brandweer het vuur in korten tijd te blus- schen. De inventaris en de inboedel werden een prooi der vlammen, die door den sterken wind en de brandende petroleum zeer snel om zich heen hadden gegrepen en in het vele brandbare materiaal volop voedsel hadden gevonden. Verzekering dekt .de schade. EINDHOVEN. (V. D.)' Hedenmorgën is alhier de bakkerij en de winkel van den heer Tekken in de Marconllaan geheel af gebrand^ De gemeenteijke brandweer kon het vuur niet meer blusschen en slechts de omliggende panden behouden. Vermoedelijk is de brand ontstaan, doordat vonken uit den open oogen in de bakkerij zijn terecht gekomen. Verzekering dekt de schade. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. HELMOND. (V. D.) Hedenmorgen, is op den onbewaakten overweg bij Deurne de heer H. de Corte door een trein overreden. Het lijk was onherkenbaar verminkt. De armen waren afgerukt en het hoofd was verpletterd. He slachtoffer was ruim 60 jaar en laat een weduwe na. De oorzaak moet gezocht worden in doofheid, tengevolge waarvan hem reeds eerder ongevallen zijn overkomen. DE STRIJD IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. ENSCHEDÉ (V. D.) De strijd in de textiel industrie, welke tot nu toe zeer rustig was verloopen, heeft deze week een ander aspect gekregen. Het schijnt dat de ongeorganiseerde arbeiders, doordat hun zeer weinig steun wordt verstrekt, buitengewoon ontevreden zijn geworden en wellicht is dit mede de oorzaak van de relletjes welke hier en daar hebben plaats gehad. Gisterenavond had zich voor de fabrieken van de firma Jannink aan de Haaksbergerstraat een groote menigte verzameld, welke wachtte op werkwilligen. Deze kwamen echter niet, daar zij de fa briek aan de achterzijde hadden verlaten. In den looppas begaven zich daarop de wachtenden naar de vlakbij gelegen arbei derswijk, het Padmos, waar relletjes plaats hadden, welke tot gisterenavond laat voort duurden. Van een aantal woningen van werk willigen werden de ruiten stukgeslagen. Voorts werd een. 20-tal straatlantaarns vernield, waarop men van de ontstane duisternis ge bruik maakte om met steenen naar de po litie te gooien. Een wachtmeester van de marechaussee en een rijksveldwachter liepen zoodanige verwondingen op, dat zij zich on der geneeskundige behandeling moesten stel len. Ook bekwamen eenige agenten van po litie door de steenworpen lichte verwondingen. De politie, later door marechaussee te paard versterkt, voerde charges uit, waarbij een aantal personen rake klappen opliep. Een aantal hunner moest zich onder doktersbe handeling stellen. Desondanks ging men voort met het werpen van steenen vanuit tui nen. Een marechaussee, die eenige steenwer pers achterna wilde, bleef in prikkeldraad vastzitten, waarop hij van een aantal kanten met steenen werd bekogeld. Hij heeft toen eenige; revolverschoten gelost. Ook twee an dere marechaussee's hebben nog van hun vuurwapens gebruik gemaakt. Er werd even wel niemand getroffen. In verband met de relletjes van gisteren avond hebben de werkwilligen bij de firma Janning den arbeid hedenmorgen niet her vat. De fabrieken zijn in verband hiermede stilgelegd. SLECHTE TOESTAND IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. TILBURG. (V.D.) De toestand in de tex tielindustrie alhier wordt met den dag slech ter. In de meeste fabrieken werkt nog slechts een klein gedeelte van de arbeiders. De groote fabriek van de Beka heeft de werkweek inge krompen van 32 tot 24 uur. Van de afdeeling van den R.-Kath. Textielarbeidersbond „St. Lambertus" is op het oogenblik van de 4500 leden m er dan de helft geheel of gedeeltelijk werkloos. HOOG WATER. GRONINGEN. (V.D.) Door den hevigen storm en vele regens is het water in de pro» vincie Groningen, dat gisteren goed daalde, in de omgeving van Slochteren met 3 CM. ge stegen. Tal van hulzen kunnen nog. slechts niet dan met moeite worden bereikt. Ook in het Westerkwartier begint men last van het water te krijgen. Ofschoon men tot dusver er in geslaagd is het water bij Eelderwolder-polder te keeren is de toestand daar zeer critiek, daar niet al leen gevaar dreigt op de plaats waar men be zig is met den dijk voor een afwateringska naal, maar daar de polder daar beschermd is, doch ook van den kant van de Tijze waat men uitgestrekte watervlakten ziet. Brugge tjes en vlonders zijn daar reeds aangelegd, maar men vreest, dat de dijk by Pijzermade het niet zal kunnen houden als de wind zoo sterk biyft als hy nu is. Daardoor zullen ook de buitenwyken aan de Westzyde van de stad Groningen gevaar Ioopen, daar pyzermade slechts enkele K.M. van de stad is verwy- derd. De waterstand in de provincie Gronin gen is op het oogenblik 61 boven W.K.P., ter- wyi de normale stand 10 beneden W.K.P. is. De kanalen van de stad Groningen zyn ook zeer hoog, HET HERSTELVRAAGSTUK. BERLIJN. (V. D.) Hedenmiddag zal rijks kanselier dr. Briining deelnemen aan een lunch, die de Amerikaansche ambassadeur, Sacket, aanbiedt ter gelegenheid van het verblijf te Berlijn van den Amerikaanschen ambassadeur te Parys, Edge. De lunch zal tevens gelegenheid bieden voor een bespre king tusschen -'■ui rijkskanselier en Edge, aangezien het van Duitseh standpunt bezien ongetwyfeld gewenscht is dat ook de Ame rikaansche ambassadeur te Parys *t stand punt der rijksregeering inzake het herstel- vraagstuk leert kennen. Byzondere onder, handelingen zullen echter niet plaats vin den. Edge zal hedenavond weer uit Berlijn vertrekken, ji.ui..- EEN OPMARSCH NAAR PEKING, MOSKOU. '(V. D.) Naar uit betrfouwb'are b,on wordt gemeld, zouden Japansrtie troe-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3