GEMENGD NIEUWS Wol is mode dezen Een steuntrekker plaatst hoogstens 2 maal per dag zijn naam op de lijst en kan voor het overige van den dag thuis blijven. Iemand die aan de werkverschaffing is, is van 's morgens half zeven tot 's avonds 5 uur in de weer en meet wel degelijk gced ge kleed gaan, en toch zeker wel een paar flinke dichte schoenen aan hebben, maar dat kan nu heelemaal niet van dat kapitaal af, en je moet ook niet bij het Maatschappelijk Hulp betoon aankloppen, want je valt in het hol van den leeuw. Als ik van iemand hoor zeg gen, ik ben op 't stadhuis geweest en ge vraagd om een paar werkschoenen (iedereen van mijn kwaliteit begrijpt wel wie ik bedoel zonder namen te noemen) en ik kreeg ten antwoord, dan doe je je Zondagsche schoenen nen maar aan. Dat is diep treurig. De ge meente is met zoo iemand best, maar de be trokken personen zeer slecht af. Vooral wan neer je uit goede bron verneemt, dat aan werkloozen uit andere, zij het dan wel uit grootere gemeenten, heel degelijke winter- kleeding wordt verstrekt en vrouw en kinde ren evenzoo. We zijn toch allemaal Nederlanders. Nu nog op onze schade terugkomende, vraag ik beleefd, of deze strop niet van ge meentewege te verhelpen is door bijbetaling van bovengenoemde schade. Dankend voor de plaatsing, EEN ARBEIDER. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens fietsen zonder lichtA. K. te Zoutelande 5 b. s. 5 d. h.met een mo torrijtuig rijden op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebrachtW. H. J. v .d. H. te Kloetinge 10 b. s. 10 d. h. rumoer verwekken waar door de nachtrust kan worden verstoord W H. v. d. B. v. W. te Leiden, R. J. v. H. te Eefde, R. M. v. d. B. v. S. te Zutphen, P. J. W. d. B. te Gravenhage, J. M W. te Bussum, ieder 10 b. s; 10 d. h.J. F. v. D. te 's-Gra- venhage 10 b s. 1 w.t.dronkenschap op den openbaren weg L. L. te Vlissingen 10 b. s. 10 d. h.P. C. G. te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. De Culemborgsche moordzaak K. Sweeris, wiens naam, zooals men weet, herhaaldelijk is genoemd in verband met de Culemborgsche moordzaak, heeft zich thans wederom met een brief gericht tot het gerechtshof te Arnhem. Daarin zegt hij, dat hij, die „door een massa menschen nog wordt aangezien als de moordenaar van Wiggens, niet rusten zal of deze zaak zal ook eenmaal door de rech ters worden ten einde gebracht." Voorts spreekt hij er zijn verbazing over hit, „dat hij op een kleine aanwijzing is opgesloten en twee jaren vastgehouden, ter-, v/ijl de Collé's en Auke Opdam, tegen wie veel bewijs is, op een andere wijze worden behandeld, dan in iedere moordzaak pleegt te gebeuren." Met kokend water overgoten. In de verdachtenbank der rechtbank te 's-Gravenhage stond de 41-jarige juffrouw M. de J., huisvrouw van J. C. D. BL te Stompwijk. Haar was ten laste gelegd dat zij haar echtgenoot van het leven heeft willen be- rooven, door over hem een groote hoeveel heid zeer warm water uit te storten; B. be kwam daardoor ernstige verwondingen, waarvan hij evenwel genezen is. Volgens de verklaring van den geneesheer heeft B. niet in levensgevaar verkeerd. 1 Dr. Gerretsen heeft een uitvoerig rapport over verdachte uitgebracht, waarin werd ge concludeerd tot verminderde toerekenings vatbaarheid van verdachte. De echtgenoot verklaarde in den bedoel den morgen plotseling in bsd water gevoeld te hebben. Aanvankelijk dacht hij aan een grap, doch bemerkte spoedig dat het kokend water was. Hij zag niemand in de kamer en snelde naar de buren om hulp. Na aanvan kelijk verbonden te zijn, is hij in Antonius- hove te Voorburg verpleegd. De vrouw zeide dat zij door haar man beleed igd en mishandeld werd. De vrouw deed een lang en droevig ver haal over den angst die zij ondervonden heeft over dingen, die zij zich te verwijten had. Zij wist geen raad als haar man er achter zou komen, want zij was bang voor hem. Zij zeide evenwel dat haar man niet slecht voor haar was, maar zijn driftig ka rakter kennende, vreesde zij het ergste. In haar overspannen toestand heeft zij het water over den man heengegooid, zonder daarbij eenige bedoeling te hebben. Het O.M. eschte zes maanden gevangenis straf met aftrek van de preventieve hech tenis. Mr. Plantenga, als raadsvrouwe voor ver dachte, verzocht de ter beschikking stelling aan de regeering van verdachte. Snikkend verliet de vrouw de rechtszaal. De moord te Kerkdriel. Omtrent de toedracht van den moord op den veldwachter Tap in den Nieuwjaars nacht te Kerkdriel weet het „Huisgezin" nog het volgende mede te deelen Nadat de veldwachter Tap nog te ongeveer 12 uur in den nacht een ronde had gedaan over de markt, begaf hij zich in de richting van den dijk, genaamd Hintham. Niemand kon toen vermoeden, dat zich een half uur later op den dijk een vreeselijk drama zou afspelen, waarbij Tap als slachtoffer viel van zijn plicht. Korten tijd nadat Tap naar den dijk was gewandeld, liepen op eenigen afstand ook de gemeente-veldwachter J. Koenders en de nachtwaker P. Coset. Zij kwamen op hun weg verschillende ingezetenen tegen die van oud- in nieuw hadden gespeeld bij familie en kennissen en zich nu lustig huiswaarts be gaven. Er werden onderweg nog met de bur gers heilwenschen gewisseld. Plotseling kwa men drie jongelui op de mannen der wet aangestormd met de mededeeling, dat er op den dijk gevochten werd en er een mensch van kant zou worden gemaakt. In alle haast zochten Koenders en Coset den weg door de duisternis en vonden na eenigen tijd een man langs den dijk liggen. Hij lag op de linkerzijde en had een mantel over zijn hoofd getrokken. Toen zij den mantel ophie ven, zagen zij tot hun groote ontsteltenis, dat de man op gruwelijke wijze was verminkt. Diepe sneden liepen over het gezicht en een oog puilde uit de donkere kassen op het ge heel met bloed bevlekte gelaat. Bij den eer sten aanblik herkenden zij het slachtoffer niet. Maar hoe groot was hun schrik toen zij met een lampje eenige meters in 't rond licht ten en daar een uniformpet en een sabel za gen liggen. Toen herkenden zij hun collega Leendert Tap. De heer Koenen deed eenige vluchtige onderzoekingen op het lijk en con stateerde, dat de man reeds was overleden. Onmiddellijk waarschuwde men dr. van Pelt en den brigade-commandant der Rijksveld- wacht, den heer Uitenbroek. Het slachtoffer Leendert Tap was 31 jaar en ruim twee jaar als gemeente-veldwachter in dienst der gemeente Kerkdriel. Voordien was hij als zoodanig te Utrecht. De heer Tap was pas 1 jaar gehuwd. De vrouw van het slachtoffer, die binnenkort moeder hoopt te worden, werd zwaar geschokt naar familie buiten Kerkdriel gebracht. Twee branden te Amster dam. Gisterenmorgen te ongeveer half zes werd brand ontdekt in het pakhuis Joden- houttuinen 27 hoek Uilenburgerstraat. Dit pakhuis is in gebruik bij de firma Julius Du- veen, handelaar in bont en huiden. Het vuur woedde op de le verdieping, waar honderden konijnenvellen te drogen hingen. Reeds lang moet het vuur hebben gesmeuld voor het werd ontdekt, want nauwelijks was de brand gesig naleerd of de vlammen sloegen naar buiten en baanden zich aan den kant van de Uilen burgerstraat een weg naar de tweede verdie ping en het dak. Met een drietal stralen werd het vuur door de brandweer gebluscht. De eerste verdieping brandde goeddeels uit en de boven gelegen zolders kregen belangrijke brand- en waterschade. De brand is vermoe delijk veroorzaakt door een kachel, waaruit vuur is gevallen. Deze werd gestookt voor het drogen van huiden. Ondanks het vroege mor genuur was er veel belangstelling van het publiek. De tweede brand van beteekenis in het nieuwe jaar meldde zich in den voormiddag in de Czaar Peterstraat. De ontdekking ge schiedde door de bovenburen, die door een zware rooklucht gewaarschuwd werden dat er onraad was de bewoner was op dat oogen- blik niet thuis. Het vuur had zijn oorsprong gevonden in een in de alcoof staande bed stede hetgeen er op zou kunnen wijzen, dat A. in bed gerookt heeft. In een oogwenk verspreidden zich de vlam men van de alcoof naar de achterkamer, van waaruit zij spoedig door de ruiten naar buiten sloegen. De brandweer, die weldra met veel mate riaal ter plaatse was, pakte het blusschings- werk krachtdadig aan. Zoo v/erd een slang geleid door een naast het perceel gelegen winkel in lederwaren daarnevens bewees de ladderwagen goede diensten. De brand nam dan ook spoedig zienderoogen af, wat niet wegneemt dat de alcoof, de achterkamer en de keuken volledig uitbrandden, terwijl de voorkamer brand- en waterschade opliep. De vertrekken van de tweede en derde étage stonden vol rook, doch bleven voor ernstige schade gespaard, evenals de belendende per- ceelen. De bewoners, bij wien tot voor eenige dagen terug een zijner dochters inwoonde, die op Oudejaar trouwde, zou juist deze week verhuizen. Een indringer. In de woning van een 49-jarige vrouw, die woont op een tweede verdieping aan het Hoofddorpplein te Amsterdam, kwam een onbekende binnen, die zeide een kamer te willen huren. Blijkbaar had hij echter andere plannen, nl. om te stelen, want hij sloeg de vrouw eensklaps met een hard voorwerp op het hoofd. Zij bleef bij bewustzijn en begon te schreeuwen. De aanvaller sloeg daarop op de vluchthij kon ontkomen, daar de andere verdiepingen van het huis leeg staan, zoodat niemand de vrouw had gehoord. De indringer heeft niets kunnen meenemen. De vrouw had een diepe vleeschwonde in den hals. Inbraak. Op Oudejaarsavond is bij ds. D. te Rotterdam een onbekend ge bleven man komen vragen, hoe lang de kos ter van de gereformeerde kerk aan de Prins Hendriklaan afwezig zou zijn. De man ver telde, dat hij den koster had willen spreken, maar dat er niemand thuis was. De predi kant antwoordde, dat de koster, in verband met den Oudejaarsavonddienst tot 10 uur weg zou zijn, waarna de man vertrok. Toen de koster om 10 uur thuis kwam, bleek er in zijn woning te zijn ingebroken. Aange zien de man, die bij ds. D. is geweest, nadien bij den koster is gekomen, vermoedt men, dat deze man de dief is geweest, die zich van te voren op de hoogte heeft willen stellen, hoe lang hij in de kosterswoning aan het werk zou kunnen blijven. Uit de woning is een bedrag van 600 ge stolen, zijnde de opbrengst van de Kerstcol lecte. Voorts zijn ten nadeele van den koster een bedrag van ƒ60 en een gouden horloge gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Een gevangene uitgebro ken. Een pas aangekomen vrouwelijke ge vangene in de rijks-tuchtschool voor meisjes te Montfoort wist uit de wachtkamer te ont snappen en ontvluchtte. Zij waadde door een achter den tuin van de tuchtschool gelegen sloot en kwam zoodoende op den pas aange- legden nieuwen weg terecht om vervolgens over een prikkeldraadversperring op den pro vincialen weg uit te komen. Daar zij doornat was vervoegde zij zich bij den veehouder Kuif om droge kleeren, doch inmiddels kwamen de tuinman en portier van de tuchtschool opdagen, die haar na een achtervolging naar het gevangenhuis terug brachten. Roofovervallen in het Roergebied. Op Oudejaarsavond hebben twee gemaskerde en met revolvers gewapende indringers uit het station Bottrop een geldkist met 56.500 mark gestolen. Ter wijl een der roovers met de geldkist vluchtte, trachtte een postbeambte den tweeden roover te grijpen, maar deze wist zijn achtervolger door revolverschoten van het lijf te houden. De daders sprongen van het perron over een hek en verdwenen in een gereed staande auto, die in de richting van Essen wegreed. Tot nog toe ontbreekt elk spoor der roovers. De posterijen hebben een belooning van 500 mark uitgeloofd voor het geven van aanwij zingen en bovendien 5 procent van het bedrag dat teruggevonden wordt. Een tweede roofoverval vond Donderdag middag te Herne plaats. Drie met revolvers gewapende mannen drongen het bureau van de Kommerz- und Privatbank in de Bahn- hofstrasse binnen, waar op dat oogenblik slechts drie bankbedienden aanwezig waren. Zij stalen uit de kas een bedrag van onge veer 1500 mark aan papiergeld en nog een groote hoeveelheid zilvergeld. De indringers moeten goed van de situatie op de hoogte zijn geweest. Tot nog toe is men er niet in geslaagd, een spoor van de indringers te vinden. Een gezin door gas ver giftigd. In het Noorden van Berlijn heeft zich een tragische gebeurtenis afge speeld, die drie slachtoffers heeft geëischt. In hun woning aan de Strehlitzerstrasse zijn de 58-jarige invalide Franz Wernitz, zijn 47- jarige vrouw en hun 21-jarige dochter door gasverstikking om het leven gekomen. Toen eenige familieleden op Nieuwjaarsmorgen de woning van de ongelukkige familie betraden, vonden zij de drie slachtoffers. Record-dansen. Uit Nice wordt gemeld, dat een zekere miss Christina Paynter, een jongedame uit Brighton. Woens dagochtend om drie uur totaal uitgeput en met haar beenen vreeselijk opgezwollen op den dansvloer in zwijm is gevallen, na een re cord-aantal uren achtereen gedanst te heb ben. Zij schijnt het er nog vrij goed af te hebben gebracht, want andere vrouwen moes ten uit de zaal worden gedragen, terwijl zij als waanzinnigen gilden, overvallen door een plotselinge razernij, veroorzaakt door het monotone rhythme van de even monotone jazz-muziek. Slechts twee paren van ongeveer achttien jaar, die terzelfdertijd ongeveer be gonnen zijn als miss Paynter, hebben zich nog op den dansvloer gehandhaafd. Mannen in de kracht van hun leven hebben de danszaal als zenuwachtige wrakken verlaten, terwijl som mige vrouwen naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht, om daar behandeld te worden. Het dansen gaat intusschen onge stoord voort. Nog een schip gevonden in het Nemimeer. Gedurende de wtrkzaamheden, waarmee men thans bezig is, is in het Nemimeer een boot gevonden, 10 M. lang en 2.50 M. breed, van zuiver Romeinsch maaksel en die in den tijd van Caligula schijnt te zijn g'ebouwd. Het vaartuig heeft een slanken boeg en een rechten achtersteven, zooals de rivierschepen. Het geheel is uitste kend geconserveerd, behalve het uiteinde van den achtersteven. Het schip was weggezakt in de modder en vol met steenenhieruit leidt men af, dat het voor materialen-transport werd gebruikt. Onmiddellijk na de ontdek king heeft de superintendance voor oudhe den de boot doen uitgraven en op een ponton laten zetten. De kostbare archaeologische vondst zal in het Museum van het Nemimeer worden ondergebracht. Terechtstelling in Italië. Bij Caltani Setta in Sicilië is Zaterdag de doodstraf voltrokken aan den moordenaar Mignemi, een 67-jarigen arbeider van de zwa vel werken aldaar. Afgezien van door 't bij zonder Fascistische gerechtshof tot bescher ming van den Staat uitgesproken doodvon nissen, is dit het eerste doodvonnis, dat sinds 1870 op grond van het strafwetboek is vol trokken. Het nieuwe strafwetboek, dat de doodstraf weer invoerde, werd verleden jaar van kracht. Sneeuwstormen in Roe menië. Uit Roemenië worden hevige sneeuwstormen gemeld, die groote verkeers- storingen veroorzaakten. Talrijke telefoon- en telegraaflijnen van Boekarest naar verschil lende provinciesteden en het buitenland zijn verbroken. Ook het spoorwegverkeer onder vindt groote vertraging. In verschillende dor pen zjjn vele personen doodgevroren. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 5 Januari. Hilversum, 1875 M. 8.00 Avro. Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Voor de keuken. 11.00 Solistenconcert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Orkest. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kniples. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Concert. 6.30 Mo derne Fransche kamermuziek. 7.00 Zionis tisch halfuhrtje. 7.30 Engelsche les. 8.00 Con cert. 9.00 Tooneel. 9.20 Orkest. 9.45 Zang. 10.00 Persberichten. 10.15 Orkest. 10.30 Zang. 10.45 Orkest. 11.00 Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gra mofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Trioconcert. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kniples. 3.30 Cursus hoe- denmaken. 3.45 Kniples. 4.30 Sonalenconcert. PARIJSCHE MODEBRIEP De moeiüike keuze uit uele kleuren. Welke stof speelt de hoofdrol dezen win ter Wanneer het een examenvraag was, zouden we zeker allen, zonder uitzondering, slagen. Want eenparig luidt het antwoord natuurlijkwol. Ja, wol en bont nemen op het oogenblik de voornaamste plaats in. Eigenlijk mag men wol en bont niet in één adem noemen, daar het eerste een stof, een geweven substantie, en het tweede een dieren huid is. Behalve natuurlijk waar we met de imitatie-bontstoffen te doen hebben. Allerlei krullende bontsoorten, zooals breitschwantz, astrakan, enz. worden alleraardigst nage maakt, zoodat men ze werkelijk van heel dichtbij moet bekijken om het verschil te zien tusschen bont en stof. En dan zijn er nog heel dikke, wollige pluches, die zeer goed de plaats van bont kunnen innemen. Onder de wollen stoffen treffen we voor namelijk twee soorten aan, de diagonaal- en de krulstoffen. Sommige zijn zeer en relief gewerkt, bijna als een soort smockwerk. An dere lijken meer op kralenstoffen of op zware ratiné. Heerlijke, zware, warme stoffen voor dagen van felle winterkoude. Toch zijn deze stoffen niet zoo ste vig en zoo massief als ze op het eerste gezicht wel lijken. Neemt men de moeite ze tegen het licht te houden, zoo ziet men dat ze alle min of meer trans parant zijn. Daar door vallen ze na tuurlijk mooier en soepeler en zitten ze zacht en prettig. Wat de diago- naalstoffen betreft hoe breed of hoe dik de ribben ook mogen zijn, ze ver- toonen gewoonlijk twee kleuren of ten minste twee tinten van een en dezelf de kleur. Onderling worden deze ge scheiden door een wit zijden draad of een draad van zijde in dezelfde kleur. Want de vermen ging van wol en zijde, die het vorig jaar reeds in den smaak was, heeft ook nu haar vogue nog niet ver loren. We zagen geheele mantelcostuums van wol met zijde, ja, zelfs lange mantels. Het valt niet te ontkennen, dat b.v. een toiletje van mooie wollen crêpe, waaronder zijde ge mengd is, aardiger en levendiger staat dan een van enkele wol en ook weer gemakkelijker te dragen is dan een japon van zuivere zijde. De wollen japonnen die voor den avond bestemd zijn, zijn natuurlijk alle met een zeker percentage zijde doorweven. Eigenaar dig iz het, hoe we weer ouderwetsche stoffen uit vroeger jaren zien terugkomen. Heel veel uit onze hedendaagsche mode is geïnspireerd op de jaren 1880—1900 en nu herrijzen ook de stoffen uit dien tijd, zooals b.v. het zoo- geiaamde velours de Lyon met rechte pool, dat minder teer is dan velours mousseline. Dit fluweel wordt zeer breed geleverd, zoodat het zich bijzonder goed leent voor een inge wikkelde coupe of voor een model dat heel veel ruimte vereischt. Schitterende ldeu- ren vinden we in een heel groote verscheidenheid.We telden er meer dan vijftig. Verrukkelijk voor wie van kleu ren houdt en wan hopig voor de vrouw die geen keuze kan maken. Zij heeft er genoeg aan drie één ldeur die ze leelijk, één die ze mooi vindt, maar die haar niet staat en de derde kleur die beide goede eigen schappen vereenigt. Ook voor 's mid dags wordt nog al tijd fluweel gedra gen, fluweel met heel breede, platte ribbels ofwel met heel fijne, smalle, welke dan soms nog door een bepaalde bewerking midden door zijn gesneden, zoodat een heel fijn ruit werk ontstaat. Gestreept fluweel kan soms ook heel mooi zijn, vooral in wit en zwart, waardoor een heel fijn grijs ontstaat. Schitterend bedrukte satijnen stoffen zijn voorts bedoeld om tot avondtoiletten ver werkt te worden. Een soort draagt zelfs den naam van „het aanbiddelijk satijn" rose en blauwe hortensia's op wit fond of rose tulpen op blauw-achtig-grijs satijn of groote, zacht gele bloemen op een achtergrond van teer groen, enz. De meeste Meuren zijn zacht en wazig en lijken liet nog meer doordat fijne arabesken van fluweel over de oppervlakte zyn geborduurd. Bij zulke japonnen behoo- ren guirlandes van fluweelen bloemen met bladeren en stelen van groen fluweel. En zoo zijn we langzamerhand weer op het gebied van weelde en luxe gekomen, zonder welke de mode haast- niet denkbaar is. WILHELMINE. 5.30 Concert. 6.40 Dansmuziek. 7.00 Gramo foonplaten. 7.10 Lezing. 7.45 Verbondskwar- tiertje. 8.00 Tooneel. Concert, orkest. Persbe richten. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. Hierna preludes en fuga's van Bach. 7.10 Causerie in het Fransch. 7.40 Concert, orkest. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Concert, orkest. 10.50 Dans muziek. Parys, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 8.20 „Tristan und Isolde", op gramofoonplaten. Langenuberg, 473 M. 6.25 en 10.40 en 11.55 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 4.20 Solistenconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Cabaret-programma. Kalundborg, 1153 M. 11.20 en 2.00 Or kestconcert. 7.20 Concert. 7.45 Hoorspel. 8.05 Concert. 8.30 Tooneel. 8.50 Piano-recital. 9.20 Concert. Brussel, 508 M. 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Dansmuziek. 8.20 Or kest. 338 M. 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Revue. Zeesen, 1635 M. 3.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond. 8.30 Concert, orkest. 9.50 Dansmuziek. HOOGWATER TE VLISSINGEN Januari Dinsdag 5 10.54 Woensdag 6 11.54 Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Januari uur Dinsdag Woensdag 4.29 4.30 STOOMVAARTLIJNEN „Abbekerk" (uitr.) 29 Dec. van Genua „Flandria" (uitr.) 1 Jan. van Montevideo „Heemskerk" 2 Jan. te Rott. van Durban „Jacatra" (uitr.) p. 1 Jan. Finisterre ,.Kota Agoeng" (thuisr.) 1 Jan. van Port Soedan „Kota Nopan" (thuisr.) 1 Jan. v. Singapore ,.Kota Radja" (uitr.) p. 1 Jan. Galle „Patria" (thuisr.) 2 Jan. van Port Said „P. C. Hooft" (uitr.) 31 Dec. van Genua „Siantar"(thuisr.) p. 31 Dec. Kaap del hrmi „Sibajak" (uitr.) p. 2 Jan. Ouessant „Tosari" (uitr.) p. 31 Dec. Gibraltar' „Waalkerk" (thuisr.) 1 Jan. te Antw. „Westerkerk" (thuisr.) p. 1 Jan. Perim AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Zaterdag 9 Januari. Feestavond Vereer.i- ging Rijwielpad Walcheren, Grand Hei el Britannia, 8.15 uur. Donderdag 14 Januari. Concert Vereer i- ging voor Instrumentale Muziek, Grand Hotel Britannia, 8.15 uur. MIDDELBURG. Vrijdag 8 Januari. - Concert, Middelburg- sche Concertvereeniging, Concert- en Gehoorzaal, 8.15 uur. WEERBERICHT Samengesteld door het Kon Meteorologisch Instituut te De Bilt, Hoogste barometerstand 775 te Clermont. Laagste barometerstand 741.6 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 5 Januar i Matige tot krachtige W. tot Z. wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk wein.g of geen, later toenemende kans op regen. Weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor, Instituut, De lezers kunnen hieruit de bewegingen van de meergebieden over Westelijk Europa volgen. Depressies op den Oceaan en hooge druk boven Frankrijk zijn oorzaak gat de neerslag doordringt tot Z.W.-Europa èn een scherpe tegenstelling vormt met het vastelands- vorstgebied dat reikt over Oost-Pruisen en de Oostzsekusten, Terwijl tot in Oostenrijk en Hongarije temperaturen van 8—10 gr. C. wor den waargenomen, komt in Midden-Zweden plaatselijk 30 gr. vorst voor. Op de grens van het warme gebied viel zeer zware neerslag. Te Dresden in 2 dagen 51 m.M., te Hannover 49, te Berlijn en Groningen 30 en 31 m.M. Daling van den luchtdruk in het Westen doet aan houden van den krachtige n luchtstroom van hooge temperatuur over het W -deel van Europa verwachten en aanvankelijk geen her nieuwde uitbreiding van het vorstgebied naar onze omgeving.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6