Mij meringen. Wie zal er inschenkenzij of hij Voor geurige thee ook wel voor thee, waaraan alleen de fabrikant een geurtje schijnt te ontdekken is altijd reclame gemaakt. Sinds men thee dronk, zijn er altijd aanprijzingen geweest van deze of gene soort. Maar hebt u wel eens opgelet, dat bij al die aanprijzingen meestentijdsde vrouw wordt gehaald? „Wilt u voor uw gasten geurige thee schenken, mevrouw Gebruikt u dan...." en dan volgt er het een of andere merk. „Wilt u uw man na zijn vermoeiende dagtaak van een lekker kop thee laten genieten, mevrouw Neemt u dan altijd onze thee, die onovertrefbaar is „Dames, denkt er aangoede thee maakt een goed gehumeurden echtgenoot I" „Geen goede huisvrouw zonder onze thee enz. enz. Soms zijn al die aanprijzingen geïllustreerd. Stee vast staat er op het plaatje dan een thee schenkende vrouw afgebeeld, en mocht er al eens een man op voorkomen, dan staat er toch altijd bij „Ziet, hoe deze man met graagte zijn krant neerlegt om te genieten van onze thee. Vraagt uw vrouw eens een pakje mee te nemenEr kan natuurlijk ook iets anders staan, maar de woorden „vrouw", „echtgenoote" of „mevrouw" ont breken nooit. Met dit alles wordt de overtuiging geves tigd, dat de vrouw de aangewezen persoon is om in het gezin thee te schenken, ongeacht of er visite is of niet. Of zij bezig is met de krant of een belangrijk boek, een handwerk of een brief, of dat zij een interessant gesprek voert met een bezoeker of bezoekster, van haar wordt verwacht, dat zij thee schenkt. Zelfs hoort men een man vaak zeggen /Vrouw, krijgen we vanavond nog eens een kopje thee of een volwassen zoon, die al wat heeft in te brengen„Zeg moeder, hoe zit dat Moeten we vandaag versmachten van dorst Ja, deze heeren weten het wel. Het is pret tig om, als men eenmaal gemakkelijk zit en uitrust van het dagwerk, dicht bij den warmen haard, kranten en boeken naast zich, een geurig kopje thee gebracht te krijgen. Maar dit genot wordt evengoed door de vrouw geapprecieerd. Zij zal van een kopje thee veel meer genieten wanneer het haar wordt ge bracht, dan wanneer zij het zich zelf moet inschenken. In dit opzicht is er geen verschil tusschen man en vrouw of moeder en zoon. Wat zegt u Heeft de man er recht op be diend te worden nadat hij een heelen dag heeft gewerkt Maar wat doet dan de vrouw Altijd wordt beweerd, dat de vrouw „nooit klaar is". Zij is vaak den heelen dag „op de been". Zij loopt van de keuken naar de diverse kamers en van de diverse kamers naar de voordeur en van de voordeur weer naar de keuken, zorgend en redderend. Als ze 's avonds eenmaal zit, voelt ze pas hoe vermoeid ze is. De warmte van den haard omspint haar koesterend en behaaglijk. De stilte in huis dringt zich zachtjes aan haar op. Ze wordt een beetje dbezelig, ze rekt zich als een luie poes, ze duikt een beetje dieper in de kussens van haar stoel en leest de krant of kijkt de tijd schriften in van de portefeuille. Ach, het leven is goed zoo en prettig en best uit te houden. Maar het is al half acht. Er moet thee worden gezet.... Even nog, even nog blijven zitten.... Wat is dat voor een aardig geïllustreerd artikel? „Onze gemeentescho len". Even lezen. Als je nog kinderen hebt, die school gaan, interesseer je je daarvoor na tuurlijk.... „Vrouw, is er nog geen thee Weg is de doezelige, koesterende behaag lijkheid Ach, zoo héél goed, zoo uitbundig prettig is het leven toch niet. Altijd zijn er zorgen, nooit kun je je laten gaan. Alleen als je je 's avonds te slapen legt. „Zorgen om 't kleine".... Komt dat niet voor in een ge dicht? Van Eeden? Of niets?.... Ja, 't zal Van Eeden wel zijn. Die weet altijd, dat het. kleinste vaak het grootste is en dat zorgen PM, W s /r. Jf «v w Onder redactie van TRUUS EYGENHUYSEN. om nietigheden soms het zwaarst wegen.... Een horloge wordt uit een vestjeszak ge haald en vergeleken met de klok, tergend, demonstratief. „Ja, ja, ik ga al zetten De vermoeide spieren worden weer inge spannen en in beweging gezet. De voeten zijn toch weer paraat en richten zich, een beetje sleepend, naar het gastoestelletje bij het buffetNa vijf minuten trekt de geur van thee door het opgeschonken kokende water door de kamer. De man zucht voldaan en grijpt de op den grond gegleden krant en verdiept zich in „Onze gemeentescholen". 9 9 Of dit alles zoo belangrijk is Is een kopje thee en het inschenken er van wel zoo de moeite waard, dat er een heele kolom aan wordt gewijd? Het is maar een kleinigheid. Maar bestaat het heele leven niet uit kleinigheden Mer ken we niet altijd opnieuw, dat kleine atten ties de vriendschap en het rustige, sympa thieke samengaan onderhouden Misschien komt een adverteerende thee fabrikant ook wel eens op deze gedachte en zien we, ter afwisseling, eens een plaatje van een man, die zijn vrouw thee bedient of lezen we „Wilt u uw vrouw eens met een geurig kopje thee verrassen? Vraagt haar dan ons merk bij haar leverancier te be stellen Wie weet of dit in dezen tijd van afge zaagde reclames niet extra succes zal hebben Een mode-revue op straat. Een groote, mondaine stad. Mooi, zonnig winterweer met een bedriegelijken schijn van Lente-die-niet-ver-meer-is. Het is middag. Kantoren en magazijnen werken weer met volle kracht. Maar toch is het druk in de stad, zeer druk zelfs en in de winkels komt men handen tekort. Ik zit in een hoekje van een tea-room en langs me heen, achter het groote spiegelruit, loopen menschen. Menschen mét en men- schen zónder pakjes menschen met stugge en menschen met open gezichten fnenschen met veerkrachtige en menschen met loome passen. Terwijl ik, wat doezelig door den geur van thee en sigaretten zit te kijken, moet ik den ken aan een modeshow. Want de vrouwen, die langs gaan en het zijn meerendeels vrouwen, die ik langs zie loopen zien er allen verzorgd en „gekleed" uit. Alleen hun figuren zijn niet alle even onberispelijk als die van mannequins gewoonlijk zijn. Het zijn meest jonge vrouwen en jonge meisjes, die de volmaakte lijn bezitten. Ondanks sport en stipt nagekomen sobere leefregels schijnen velen bij het ouder worden soepelheid en slankheid niet te kunnen bewaren. Ook de verscheidenheid van toiletten, die ik langs me heen zie gaan, doen me aan een modeshow denken. Eigenlijk, peins ik, is het zoo dwaas nog niet om ieder seizoen een paar uren in een tearoom midden in de stad te gaan zitten om de toiletten te bestudeeren, die langs trekken. Men ziet dan wat er gedra gen wordt, terwijl men op een modeshow te zien krijgt, wat de mode allemaal heeft uit gedacht, hetgeen lang niet hetzelfde is. Want op een modeshow worden tal van kleeding- stukken en artikelen gecreëerd, die nooit ge dragen zullen worden. Daar komt een vrouwtje aan in een zwart fluweelen complet, afgezet met zilvervos. De mantel, waar de japon nog even onderuit komt, hangt open en Iaat zien, dat het boven stuk van de japon uit witte zijdestof bestaat. Het schijnt een soort gesimuleerde boléro te zijn, aan de onderzijde geschulpt. Ook de mantel en de japon zijn aan den onderkant geschulpt. Het staat vlot en vlug, vooral bij den massalen indruk, die vossenbont altijd maakt. Het hoofdkapje, dat hierbij wordt ge dragen, is van zwart fluweel, gegarneerd met een wit bloempje. Verder witte handschoenen, zwart zijden kousjes en zwart fluweelen pumps. Het is een van de verschijningen, die zóó voldoend en rustig zijn, dat men ze da delijk geheel en tot in de kleinste onderdeelen in zich opneemt. Onmiddellijk daarachter volgt een jong meisje in een langen mantel van beige laken, afgezet met reepen breitschwanz. Origineel, maar bekoorlijk. En het meisje met haar slank, lenig en toch kordaat figuurtje kan dit dragen. Misschien gaat zij op reis, want het beige kleedingstuk heeft wel iets weg van een reismantel. Het hoedje van beige vilt maakt er een mooi geheel mee. Kijk, ze stapt in een taxi. Ja, stellig moet ze een trein halen. Een slip van haar mantel waait op. De japon, die te zien komt, is van dezelfde kleur beige. Een sober en toch chique geheel. Nieuwe voorbij gangsters, nieuwe toiletten.... Over het zonnige plaveisel droevige tegenstelling gaat een zeer jong, zeer blond vrouwtje in rouwcostuum. Een rouwcostuum zóó elegant, zóó up-to-date, dat het bijna on-HoIIandsch isMeestal zien we deze chique rouw in België en Frankrijk. Sinds de oorlogsjaren is in deze landen de vrouw in rouwkleeding een dagelijksche verschijning geworden, en het spreekt vanzelf, dat ze in deze landen, waar zeer op mode wordt gelet, een elegante verschijning is. Holland is soberder in zijn rouw. Daar valt rouwkleeding veel minder op. Ik weet zelfs niet zeker of de vrouw, die ik nu zie aan komen, al of niet in rouw is. Haar mantel is van zwart laken, kousen en schoentjes zijn zwart. Ook haar hoedje is zwart en zwart is tevens haar taschje. Maar wat zegt dit in dezen tijd van ensembles en kleur bij kleur, omdat de mode dat zoo wil Zoo zie ik gaan vrouw na vrouw, toilet na toilet. Zoo zit ik daar te kijken vanuit mijn hoekje bij het raam, zoo denk ik en zoo peins ik.... tot ik eindelijk precies weet waarmee Madame la Mode in Holland succes heeft. Ouderwetsche bedkleedjes. Laatst logeerde ik in een ouderwetsch huis, waar ouderwetsche meubels stonden, waar ouderwetsche tapijten lagen, waar ouderwet sche doeken hingen, waar eigenlijk alles ouderwetsch was, behalve menschen, die in het huis woonden. Er heerschte een heer lijke, rustige sfeer, die werkelijk in hoofdzaak te danken was aan de meubels, de doeken en de bibelots, en ik kwam tot de conclusie, dat we dien goeden ouden tijd toch wel onrecht doen door soms zoo spottend over hem te spreken. Maar het is natuurlijk niet de bedoeling het hier te hebben over de sfeer in ouder wetsche en ouderwetsch gemeubelde huizen. Ik wil u iets vertellen over een handwerk, dat ik daar heb gezien en dat u waarschijnlijk wel de moeite waard vindt om het na te maken. Ik zag daar namelijk een ouder wetsch bedkleedje, een „descente de lit" zeg gen we tegenwoordig. Het was een dik vacht je van allerlei reepjes laken, maar het was niet te ontdekken op welke wijze het ver vaardigd was. M'n gastvrouw moest er aan te pas komen en ziehier wat ze mij ongeveer vertelde Zoo'n ouderwetsch bedkleedje kun je ook noemen een „bedelkleedje", want het is, net als de bekende „bedelspreien" van allerlei lapjes, van allerlei snippertjes laken vervaar digd. Stukken laken, afkomstig van oude gordijnen, jassen, mantels, japonnen, biljart- kleeden en dergelijke werden dan vroeger in reepjes geknipt van een halven centimeter breedte en 8 a 10 centimeter lengte. Om deze duizenden reepjes tot een vachtje te vereeni gen, werd eeTst een lapje gebreid van onge bleekt katoen. Men zette een aantal steken op en breide de eerste naald recht zonder te meerderen of te minderen. Bij de volgende naald werden om den anderen steek 2 steken tezamen gebreid. Hierop werd een naald ge breid, waarbij om de 2 steken de draad om de naald werd geslagen. Vervolgens werd deze naald overgebreid, waarna de naalden met minderen, draad omslaan en overbreien ge regeld werden herhaald tot de lap lang ge noeg was. Dan kantte men af. De lap werd strak op een houten raam gespannen, zoo dat de mazen, ontstaan door het minderen en weer meerderen, duidelijk kwamen te zien. In deze mazen werden de reepjes laken ge knoopt, eerst in de breedte en dan nog eens in de lengte. Een geduldwerkje, maar een, dat toch ruimschoots de moeite waard was. Was het kleedje volgeknoopt, dan werd het van het spanraam genomen en aan den achterkant met laken tegengevoerd. Als ge er tijd en geduld voor hebt, lieve lezeres, en voldoende restjes laken bezit.... gaat dan uw gang. Spijt zult ge er, als 't werk eenmaal gereed is, geenszins van hebben, Huismoeder's dagboek. Vrijdag, 1 Januari 1932. Mijn man is een professorDat wil zeg gen, dat hij minstens even verstrooid is. Ver der heeft hij met zulk een hooggeleerden heer niet gemeen. De kwestie is namelijk, dat hij op Kerstavond cadeautjes had ingepakt en toen hij er de namen op wilde schrijven voor wie ze bestemd waren, vergeten was wat er in elk pakje zatGemakzuchtig als vele man nen zijn (word asjeblieft niet boos, hoog geachte echtgenootnam hij niet de moeite alles weer uit te pakken, maar besliste, op het gevoel af, wat het papier verborgen hield. Op goed geluk schreef hij er toen maar een naam op. Het resultaat hiervan was, dat onze vijf tienjarige dochter de voor mij bestemde sjaal kreeg en ik.... het fraai gebonden dagboek, waarmee oorspronkelijk Elsje verblijd zou wordenEls en ik vonden de vergissing zóó kostelijk, dat we besloten niet te ruilen. „Maar kind," zei mijn man tot onze doch ter, „wat moet jij nu met zoo'n groote avond sjaal doen Waarop „het kind" antwoordde„Gut vader, je doet net of ik een baby ben, die 's avonds al om acht uur in bed ligt „Maar wat moet moeder in hemelsnaam met een dagboek beginnen „O, maak je daarover niet ongerust," zei ik. „Ik kan het best gebruiken. Ik schrijf er al mijn ervaringen in op, wat we eiken dag eten, wat ik van den zomer heb ingemaakt, wat ik voor dikwijls terugkeerende aankoopen en reparaties betaald heb, recepten, die ik krijg, wenken, die ik hoor.... Je zult zien, het boek zal nog te klein blijken om mijn dagelijksche ervaringen te bevatten „Maar.ik begrijp het niet.wat heeft dit alles voor nut „O jou kortzichtig manwezen Na een jaar zal het boek een vraagbaak wezen voor heel mijn verdere leven en wie weet geef ik het onze dochter cadeau als zij eens trou wen gaat." Onze dochter had hierop natuurlijk weer, zeer ad rem, haar opmerking klaar: „T. moeder, tegen dien tijd is de heele hulshou ding alweer anders geworden f „Misschien huishouden de vrouwen dan wel heelemaal niet meer," meende Guus, de gym nasiast, te moeten zeggen. „Aan zulk een degeneratie geloof ik niet," zei vader beslist, waarop ik Els hoorde brom men „Hè, wat een pruikerig gezegde „Vadertje," zei ik, „stoor jij je nu maarniet aan de jeugd en heb geen spijt van je profes sorale verstrooidheid. Ik ben dolblij met mijn dagboek en erg dankbaar, dat alles zoo ge- loopen is." „Och wat, och wat," zei vader, bij wien het altijd monsterlijk lang duurt eer hij OTer- tuigd is, „Je kunt mij niet wijs maken, dat je een heel jaar volhoudt eiken dag er in te schrijven „Vader riep ik gekrenkt. „Nou ja," zei hij, „vrouwen hebben wel vat anders te doenMaar hij bedoelde natuur lijk „Moet je net bij vrouwen komenDie beginnen altijd iets zonder ook nog eens tot afmaken te komen. Eerst loopen ze voor iets warm en dan laten ze het links liggenJa, zoo heeft vader natuurlijk gedacht. Ik ken mijn Pappenheimers „Waarom wed je, dat ik het wèl doe?" vroeg ik. „Jajuichten de kinderen, „Vader, je moet met moeder een wedstrijd aangaan Wij zijn de getuigen „Hè, wat een malligheid vond vader. „Wie gaat er nu voor zooiets een wedstrijd aan Maar hij kwam er niet af en het besluit was, dat ik, ingeval ik den wedstrijd za] win nen, een sjaal krijg, even mooi als die, welke Elsje heeft gekregen en die eigenlijk vo<jr mij bestemd was. (Wordt vervólgd.) M2. a 8 en 41 M2. a 4), ten bate van het Grondbedrijf en zulks onder de gebrui kelijke voorwaarden. In een overgelegd adres verzoekt de heer D. C. Was, alhier, van de gemeente in koop te mogen ontvangen een perceel grond, ge legen aan de Parklaan, ter oppervlakte van rond 304 M2. Van dezen grond bedraagt de prijs van het te bebouwen gedeelte (80 M2.) 15 per M2. en van den tuingrond voor de eerste 100 M2. 5 per M2. en voor de overige 124 M2. 2.50 per M2. Waar tegen de inwilliging van dit verzoek bij ons college geen bezwaar bestaat, hebben wij de eer voor te stellen, den verlang den grond in koop af te staan tegen een koopsom van 2010, ten bate van het Grondbedrijf en zulks onder de gebruike-. lijke voorwaarden. De heer A W. van Hoeijdonck, alhier, verzoekt van de gemeente te koopen een stukje grond, liggende achter het perceel Pluimstraat No. 12, ter grootte van 26 M2., tegen den prijs van 2 per M2. Gelet op het feit, dat deze grond geheel !s ingesloten door perceelen, waarvan de ge meente geen eigenaresse is, komt het ons voor, dat de door adressant geboden prijs alleszins billijk is te noemen. Mitsdien hebben wij de eer U voor te stellen bovenbedoeld stukje grond aan adressant in koop af te staan tegen een koopsom van 52, ten bate van het Grond bedrijf. Bij uwe besluiten van 30 Mei 1930 No. 24a en 24b werden onderscheidenlijk aan de heeren D. Chr. van der Linden en J. N. D. Bijl 100 en 280 M2. grond aan de Van Dis- hoeckstraat verkocht. Deze besluiten werden in verband met de onteigeningsprocedure met de N.v. Konink lijke Maatschappij „de Schelde" en in over leg met bovengenoemde heeren in uw ver gadering van 27 Juni 1930, onder No 17, ingetrokken* Deze onteigeningsprocedure is thans ge ëindigd. Waar er alzoo tegen den verkoop van be doelden grond geen bezwaar meer bestaat, hebben wij de eer U voor te stellen aan de heeren Van der Linden en Bijl voornoemd te verkoopen respectievelijk 100 en 280 M2. grond aan de Van Dishoeckstraat, tegen een bedrag van 5 per M2., ten bate van het Grondbedrijf, en voorts onder de voorwaar den als in overgelegde ontwerp-besluiten zijn opgenomen. In verband met het bovenstaande zij nog opgemerkt, dat de koopsom ad 500 en 1400 reeds den 30en Mei 1930 in de ge meentekas gestort was. Het komt ons dan ook billijk voor. dat aan de koopers een rentevergoeding wordt toegekend, welke wij wenschen te bepalen naar een maatstaf van 3 per jaar, doch met dien verstande, dat waar de heer Bijl reeds het door hem verlangde stuk grond in gebruik heeft voor opslag van materia len, wij aan hem slechts een rentevergoe ding over één jaar willen verleenen. Wij verzoeken U ons machtiging te ver leenen deze rentevergoeding, ten laste van het Grondbedrijf aan de koopers te doen uitbetalen. Extra-bijdrage van het Nationaal Crisis-Comité, In verband met de langdurige werkloos heid heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw tot het Nationaal Cri sis-Comité het verzoek gericht, zich te willen belasten met het verleenen vafi extra-hulp aan hen, die ingevolge een steunregeling uitkeering genieten, In de eerste plaats is hierbij gedacht aan het ver strekken van extra-hulp voor aanschaffing van kleeding, schoeisel, beddegoed, enz. Voor deze extra-hulp is door de rr.gee- ring een bedrag ter beschikking gesteld van het Nationaal Crisis-Comité. Volgens de daarvoor vastgesL-lcle r^.k-r komen voor een bijdrage alleen in aanmer king die gemeenten, waarin een door het departement van binnenlandsche zaken en landbouw gesubsidieerde steunregeling toe passing vindt, terwijl door genoemd Comité eenzelfde bedrag beschikbaar zal worden gesteld als door het gemeentebestuur voor ait doel wordt uitgetrokken. Aan deze groep van werkloozen mag, behoudens door ge noemd Comité te verleenen machtiging, over een tijdvak van 12 maanden niet meer worden besteed dan 20 cent per ingezetene. Door het Nationaal Crisis Comité zal over genoemd tijdvak in maximum 10 cent per ingezetene worden bijgedragen. Het komt ons college gewenscht voor aan uwen raad voor te stellen aan het Nationaal Steuncomité te verzoeken voor bovenge noemde bijdrage in aanmerking te mogen komen. Met de uitvoering van deze regeling zou den wij willen belasten de bestaande com missie van advies voor sociale zaken, die thans alle zaken betreffende steunver lee ning, werkverschaffing, enz. behandelt. De ze commissie, die wat haar samenstelling betreft, geheel voldoet aan de eischen die daarvoor gesteld zijn, vormt dan een sub comité van het in deze gemeente opgerichte algemeen comité. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer uwen raad voor te stellen: le. Een bedrag van 2175 beschikbaar te stellen, zijnde 10 cent per inwoner; 2e. Met de uitvoering van bovenstaande te belasten de commissie van advies voor sociale zaken in deze gemeente j Groente- en Fruitveiling. Gelyk U bekend is zijn de voor rekening der gemeente komende tekorten der groen te- en fruitveiling voortdurend toegenomen en gestegen tot een hoogte, welke in uw vergadering meerdere malen stemmen heeft deen opgaan, die op, het nemen van maat regelen tot beperking dezer tekorten aan drongen. Het groote tekort over het jaar 1930 van ruim 6000 heeft zelfs de vraag of niet tot opheffing dezer instelling zou moeten wor den overgegaan, ernstig naar voren doen komen. De commissie voor de groente- en fruit veiling zag zich voor de moeilijke taak ge steld maatregelen te beramen tot het weg werken of althans sterk verminderen van de tekorten, teneinde niet gedwongen te zijn uw vergadering te moeten voorstellen tot opheffing der veiling te besluiten. Het verheugt ons U te kunnen mededee- len, dat de commissie blijkens haar rapport d.d. 29 December j.l er in geslaagd is het voor het jaar 1932 geraamde tekort ad 5460 terug te brengen op 1350. Alvorens zij dit resultaat mocht boeken, heeft zij overleg gepleegd met de inbren gers (kweekers) der veiling en met de koo pers en naderhand met de door deze groe pen benoemde commissies. Vervolgens heeft zü nagegaan hoe groot de bedragen zouden kunnen zijn, die van beide partijen gevor derd zouden moeten worden, waarbij zij re kening hield met de billijkheid en de tijds omstandigheden. Tevens heeft zij als factor laten gelden het feit, dat bij opheffing der veiling een zekere categorie der burgerij en wel de minder gegoeden, meer zouden moe ten gaan betalen, waarom de commissie van meening is, dat ook de gemeente een deel der kosten voor haar rekening kan nemen. De commissie uit de kweekers heeft de commissie voor de groente- en fruitveiling medegedeeld, dat de kweekers zich bereid verklaarden in het tekort 2000 by te dra gen. Door de koopers werd schrifteiyk me degedeeld, dat zij bereid zijn 1 van hun aankoopen te betalen vermeerderd met 0.10 voor eiken keer, dat op de veiling wordt gekocht, hetgeen zou neerkomen op een verhooging van 1000. De commissie kan zich met dit laatste voorstel niet vereenigen en is van oojcieel, dat van de koopers een ongeveer even groote bijdrage gevorderd moet worden als val de kweekers. Met een en ander rekening houdmde, komt de commissie tot de volgende voor stellen 1. De contributie der kweekers wordt van 1 op 3 per jaar gebracht. 2. De koopers betalen, in plaats van ).10 voor eiken keer, dat op de veiling wordt gekocht, 2 veilingloon. 3. De huur voor het gebruik van emlal- lage wordt voor de kweekers gebracht lan 2 op 4 en voor de koopers van 2 %op 3 (De huur wordt voor de eersten hio- ger gesteld, omdat zij meer van het gebrUk der kisten profiteeren dan de laatsten). 4. Om het bedanken voor het lidmad- schap tegen te gaan, wordt een entreegdd van 10 voorgeschreven. 5. De inbrengers op de veiling, die geei kweekers zijn (commissionairs en kooplie den) betalen 10 veilingskosten in plaa^ van 6 zooals de kweekers. (Deze inbr< gers hebben niet zooveel onkosten als kweekers, daar zij hun artikelen uit de han< opkoopen en dan ter veiling brengen, waari door z\j de prijzen, tot nadeel der kweeken kunnen drukken). 6. De kweekers vullen voortaan zelf d« veilingsstaten in, waardoor aan arbeidsloon en materiaal ƒ500 kan worden bezuinigd. De voordeelen door deze maatregelen ver kregen, welke de commissie voorstelt te deen ingaan op 1 Februari 1932, worden beraamd in de door de commissie ingediende begroo ting s wijziging voor 1932 en beloopen voor dat jaar, zooals reeds werd medegedeeld, in totaal 4110. Wü kunnen ons met het rapport der commissie geheel vereenigen en stellen U mitsdien voor te besluiten als in de punten 1 tot en met 6 is aangegeven en de begroo ting der groente- en fruitveiling voor 1932, overeenkomstig een overgelegd concept, te wijzigen. Tevens stellen wü voor de noo-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6