flissieigschs Courant TWEEDE BLAD Uit de Vlissingsche Courant van vóór 50 iaar. Necrologie 1931. mmmmmmjurnmassm Onze oude St. acobskerk heeft hare poorten ontsloten voor hen, die de wisseling des jaars in ge wijde stemming willen ondergaan 52e week 1881 In de zitting van den gemeenteraad van 28 December werd zonder hoofdelijke stem ming een regeling vastgesteld voor het on derwijs in de nuttige handwerken voor meisjes. Daarvoor zullen benoemd worden twee hulponderwijzeressen met acte voor nuttige handwerken en chef, op een belooning voor ieder hunner gesteld op 250 's jaars en zeven helpsters tegen een belooning van 100 's jaars. De kosten van het openbaar lager onderwijs worden daarmee verhoogd met 1200. Op 28 December is door de stoomtram een proefrit gemaakt van af de Zeilmarkt alhier tot op de Groote Markt te Middel burg. Van de 137 drankverkoopers in deze ge meente hebben tot heden niet meer dan 90 aanvraag gedaan om met het tappen te mo gen voortgaan. De heer A. Benier, Belgisch consul alhier, is door Z. M. den koning van België be noemd tot ridder der Leopoldsorde. Van 17 tot 23 December vervoerde da mailboot 589 passagiers naar Queensbo- rough en 695 naar Vlissingen, De collecte voor de Nieuwjaarsbedeéling alhier heeft 240.24 opgebracht. Te Kruiningen is in 92-jarigen ouderdom overleden de heer Ph. de Back, die in 1812 met Napoleon's leger naar Rusland trok en den vreeselijken terugtocht medemaakte. R. P. M. van der Meer, Djokja, oud-resi dent van Cheribon. p. F. Sijthoff, Batavia, oud-resident van Semarang. Vorstelijke personen. (Buitenland) Prins Galeazzo von Thun und Hohenstein, Rome, grootmeester der Souvereine Orde van Malta. Prinses Louise, oudste zuster van den En- gelschen koning. Friedrich August, groothertog van Olden burg. Hertog van Vendome, Cannes. Prins Thomas van Savoie, hertog van Genua. Prins Rudolph zur Lippe, Drogelwitz, oud ste lid van het vorstelijk huis Lippe. Hoesein Ibn Ali, Amman (Arabië), ex-ko ning van Hedzjas. Prins Gebrard Blücher, Bescombe, achtera kleinzoon van veldmaarschalk Blücher. Sir Prabhoe Narayan Singh, Maharadjalj van Benares. Prins Friedrich Leopold van Pruisen, Fla- tow (Oost-Pruisen). Aarthertogin Isabella, Boedapest. Don Jaimo van Bourbon, hertog van An jon en Madrid, troonpretendent der Carlisten. Prinses Nicoletta Ruffo, Rome. Prinses Sarka Karegeorgewitsj, Parijs. Infante Isabella, Parijs, tante van ex-ko ning Alfonso van Spanje. BUITENLAND. Regeermg en vertegenwoordigende lichamen. Lord Russell, Londen, onder-minister voor Indië. Dr. Heinrich Dove, oud-vice-president Duitsche Rijksdag. Mr. Vauthier, Brussel, oud-minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Clement Armand Fallières, Parijs, oud-pre sident der Fransche republiek. Louis Loucheur, Parijs, oud-minister, orga nisator der leveringen in natura. Leger en vloot. Maarschalk Joffre, Parijs, bekend Fransch veldheer. Generaal de Villaret, Angers, in den we reldoorlog aanvoerder van verschillende Fransche legercorpsen. Generaal Bertholet, Fransch veldheer. Lundborg, Zweedsch officier-vlieger, een der redders van Nobile. Admiraal von Capelle, Wiesbaden, oud- staatssecretaris van het keizerlijk ministerie van marine. Kolonel Bourg, Brussel, bekend figuur uit den wereldoorlog. Generaal Sir Neville Lyttelton, Londen, oud-militir-gouvemeur van Zuid-Afrika. Generaal Jacquemot, oud-legerbevelhebber in 1915 chef van het Fransche Oostelijke leger. Kerkelijke personen. Mgr. Christiaens, Gent, nestor der Vlaam- sche bisschoppen. Kardinaal Maffi, Rome. Aartsbisschop Söderblom, Stockholm, pri maat der Luthersche Staatskerk, bekend pa cifist. Franz Ragonesi, Rome, kardinaal, oud- apostolische nuntius te Madrid. Mgr. De Baets, Gent, vicaris-generaal van het bisdom Gent. Onderwijs, kunsten en wetenschappen. Dr. H. F. C. ten ""ate, ethnoloog en we reldreiziger. Sir Charles Parsons, Londen, uitvinder stoomtribunes. Prof. Archibald Leitsch, Londen, kanker onderzoeker. Dr. J. Richard S.J., San Francisco, meteo roloog. Nellie Melba, Melbourne, wereldberoemde zangeres. Emil Trinkrt, Duitsch onderzoeker van Azië. van de Ao» Jen vooravond van kei nieuwe jaar. Donderdag 31 December1931. N°307 Chr. A. Vieweg, oud-direeteur-hoofdredac- teur „Prov. Geldersche en Nijmeegsche Cou rant". Hidde Nijland, Den Haag, kunstkenner. Dr. W. H. Mansholt, Groningen, genees heer-directeur Academisch Ziekenhuis. Johan de Meester, Rotterdam, letterkun dige. Pol de Mont, Brussel, bekend Belgisch dichter en kunsthistoricus. Mevr. Verhaeren, Brussel, echtgenoote van wijlen den Fransch-Belgischen dichter Emil Verhaeren. Prof. mr. W. L. R. A. Molengraaff, Den Haag, hoogleeraar voor de rechtswetenschap pen (civiel recht). Louis Bouwmeester, Amsterdam, vlolist, zoon van den acteur Fr. Bouwmeester. Louis Bouwmeester, Amsterdam, bekend acteur en revue-regisseur. C. A. J. van Dishoeck, Bussum, bekend uit gever. W. B. Tholen, Den Haag, bekend schilder van het visschersleven. Kerkelijke personen. Pater H. Ermann S.J., Rotterdam, bekend R.-Kath. geleerde en schrijver. J. H. Ruysch van Dugteren, Breda, leger- predikant. P. Buysrogge, IJzendijke, pastoor. Ds. Knottenbelt, Den Haag, emeritus pre dikant.. Financiën, handel en industrie. Ludwig van Heek, Enschede, firmant firma Van Heek «Sc Co., textielfabriek. J, B. Blijdenstein, Enschede, oudste direc teur van de N.V. Katoenspinnerij Bamshoeve aldaar, W. Kalis KXzn., Leiden, een der directeu ren K. L. Kalis Zn. aannemingsmaatschappU. A. Elberts, Doyer, Den Haag, oud-directeur en oprichter van het Nederlandsch Octrooi bureau. M. P, Boele, Bolnes, mede-directeur van Boele's Scheepswerven en Machinefabriek. C. Kloos, Bussum, vroeger technisch direc teur van Werkspoor. Diversen. Douairière jhr. mr. W. H. de Beaufort, geb Baronesse van Dedem, grootmeesteres-hono raire H. M. de Koningin-Moeder. Albert van der Horst, Amsterdam, oprichter en voorzitter van den Oranjebond „Wat ook vall, trouw staat pal". J. A. Frederiks, Den Haag, beheerder Mu seum Gevangenpoort. Sport. Leo Lauer, sport-journalist. J. Metz, Den Haag, bekend dammer. C. W. van der Ende, Rotterdam, bekend figuur op sportgebied. H. G. M. Weenink, Amsterdam, schaak- meeser en probleemkenner. NED. OOST-INDIË. A. Coomans, Bandoeng, gepens. assistent resident. Ir. A. P. Melchior,(overleden te Den Haag), oud-directeur der burg. openbare werken NvO.I. R. B. M. de W|js, Batavia, gepens. kolonel N.O.I.-leger, lid Hoog Militair Gerechtshof J. B. Hartelust, gouverneur van West-Java. t Koou^> BINNENLAND. Regeermg en vertegenwoordigende lichamen. J. J. G. Bai'on van Voorst tot Voorst, Am- hem, oud-voorzitter- der Eerste Kamer. A. Baron van Dedem van den Berg, Voor stonden, oud-lid der Tweede Kamer. M. Barentsen, Ritthem, burgemeester. A. Baron van Dedem, Brummen, oud-lid van de Tweede Kamer. Baron van Lynden van Hemmen, Hemmen, oud-burgemeester van Hemmen, oud-lid van de Eerste Kamer. C. Koert, Wolphaartsdijk, oud-burgemees ter aldaar. Jhr. L. van Citters, burgemeester van Haamstede. Mr. J. N. Hendrix, Aerdenhout, lid van de Eerste Kamer, oud-lid Ged. Staten van Noord-Holland, oud-lid van den Amsterdam- sc'hen gemeenteraad. Prof. mr. Treub, Den Haag, oud-minister, oud-Kamerlid, oud-hoogleeraar, oud-wethou der. W. F. Pop, Voorburg, oud-minister van oor log, voorzitter bezuinigingscommissie, luite nant-generaal b.d. Mgr. dr. W. H. Nolens, Den Haag, minister van Staat. F. M. A. van Schaeck Mathon, Nijmegen, oud-burgemeester aldaar. Vincent Loosjes, Haarlem, oud-wethouder van onderwijs. Dr. A. F. Baron van Lynden, Utrecht, oud- burgemeester van Utrecht. Diplomatieke dienst. Mr. W. B. R. van Weideren Baron Rengers. Den Haag, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister in Turkije, Bulgarije en Perzië. Dr. ir. C. G. Rommenhöller, Den Haag, oud-consul-genéraal van Roemenië. Mr. J. D. K. Baron van Heeckeren van Keil, Angerlo, voormalig gezant in Zweden en oud-lid van de Eerste Kamer. Mevr. de wed.-Van Vredenburgh, weduwe van wijlen H. M.'s gezant te Brussel jhr. dr. C. G. W. F. van Vredenburgh. P. R. Borger, Haarlem, oud-consul-generaal te Singapore. C. H. F. Hoepeke, consul der Nederlanden i te Florianopolis (Brazilië) P. K. A. Meerkamp van Embden, Den Haag, oud-consul-generaal te Manilla. Leger en vloot. Jhr. J. A. Boreel de Maregnault, Grave, gepens. kolonel tit. der Koninklijke mare chaussee. A. W. de Ruijter, Den Haag, gepens. gene», raal-majoor tit. L. J. Resner, Den Haag, gepens. luitenant- generaal tit. der genie in Ned.-Indië. Jhr. F. M. van Spengler, Voorburg, gepens. majoor der Koninklijke marechaussee. J. J. Quadekker, Bergen op Zoom, luite nant-kolonel der infanterie. F. de Bas, Den Haag, luitenant-generaal, directeur krijgskundig archief van den gene ralen staf. Luitenant-generaal* W. G. F. Snijders,. Den Haag, oud-inspecteur der infanterie. P. C.' Swaan, Den Haag, kapitein ter» zee. Jhr. E. L. H. Goldman, Den Haag, n aajoor, commandant landstormgroep Den Haag. J. J. de Bruijne, Den Haag, gepem>, kapi tein ter zee. G. L. Goedhart, Ede, gepens. schout bij nacht. W. de Laet, Oosberbeek, oud genwraal-ma- joor. W. F. van der Waarden, Den Hastg, gepens. kolonel der marine. J. D. Smit, Den Haag, gepetas. officier inarjne stoomvaartdienst le klassa J. W. Butoer, Breda, reservewmajoor der artillerie. B. W. van Dedem, Amersfoort, kolonel der huzaren, commandant regimerjt wielrijders, 's-Bosch. Ambtenaren. Ir. G. J. van Thienen, Oositerbeek, oud hoofdinspecteur van den arbeid. J. C. Bondam, Breda, oud-ejirecteur T.T.T. I. K. van Heuven, Midcleilburg, gepens. hoofdcommies ter provinciale griffie. Mr. W. Vissering, Den Haag, oud-secreta ris van den raad van toezuiht der spoorweg diensten. W. Otto, Scheveningen, oud-inspecteur P.T.T. M. Pott, Den Haage onderdirecteur post- chèque en girodienst. Ir. J. Boelen, Middelburg, hoofd-directeur gemeentebedrijven. J. P. H. Hofstede, Den. Haag, oud-directeur P. T. T. F. H. van Leeuwen, Amersfoort, oud-hy potheekbewaarder. F. H. Meeuwissen, Brummen, gepens. in specteur Nederlandsche Spoorwegen. J. Kuiler, Den Haag, gepens. hoofdcommies departement binnenlandsche zaken. Jhr. B. de Jonge van Campens NIeuwland, Eefde, oud-ontvanger te Bloemendaal. Ir. H. P. Maas Geesteranus, Utrecht, Jioofd- ingenieur Nederlandsche Spoorwegen. I. G. G. Kakebéeke, Den Haag, inspecteur van den landbouw. Ir. J. J. Vermeulen, Utrecht, ingenieur b\J de Nederlandsche Spoorwegen. R. J. Kasbendijk, Den Haag, oud-inspec teur-generaal van den rijkswaterstaat. Mr. A. J. A. KoHmann, Arnhem, oud raadsheer Hooggerechtshof N.O.I. Mr. H. M. A. Savelberg, Den Haag, vice- president van den Hoogen Raad der Neder landen. Jhr. mr. A. W. van den Brandeler, Den Haag, oud-officier van justitie Semarang. Jhr. mr. J. W. Quintus, Den Haag, oud raadsheer van het Haagsche gerechtshof. Mr. S. Gratema, Den Haag, oud-president Haagsche gerechtshof. Dr. C. O. Dutilh, Rotterdam, nestor der Rotterdamsche juristen. Mr. A. C. A. Jacobse Böudewijnse, Benne- kom, oud-advocaat te Middelburg, plaatsver vangend rechter. Mr. C. Baart de la Faille, Amsterdam, of ficier van justitie. Onderwijs, kunsten en wetenschappen. Dirk Schafer, Amsterdam, pianist. N. Vaz Dias, Den Haag, directeur Ned. Correspondentie-bureau voor dagbladen. Anna Pavlova, Den Haag, beroemd ballet danseres. L. B. J. Moor, Amsterdam, oud-tooneelspe- ler. J. A. Wortman, leeraar Christelijke Kweek school. F. Smit Kleine, Doorn, nestor onzer letter kundigen. S. J. Seevat, Berg en Dal, oud-directeur van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Jhr. ir. J. H. Schorer, Amersfoort, publicist. Frater Willibrord (A. W. Keens), bekend "\-Kath. paedagoog. J. J. Bruna, Den Haag,">N^ementair-re- dacteur „Algemeen Handelsblad". Alex Faassen, Amsterdam, tooneelspeler.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5