flissiagscle Courant VIERPE BLAD BUITENLAND BURGERLIJKE STAND van de van donderdag 31December1931. N307 DE HERST3LCONFERENTIE TE L/U SANNE Naar Reuter uil officieele kringen te Lon den verneemt, za. de Britsche regeering door tusschenkomst vaa haar diplomatieke verte genwoordigers dei anderen belanghebbenden mogendheden voetstellen, de herstelconferen- tie op 18 Januar. te Lausanne te houden. De betrokken nogendheden zijn Frank rijk, Duitschland België, Italië, Japan, Grie kenland, Roemenë, Polen, Joego-Slavië en Portugal. Het is waarschijnlijk, dab de Zwitsersche regeering, zoodr£|zij in het bezit zal zijn van de mededeelingei der betrokken mogendhe den, de uitnoccigingen zal verzenden voor de bijeenkomst <ar herstelconferentie te Lau sanne op 13 Janikri e.k. De gedachtewisseling tusschen 'de Fran- sche en Britschedeskundigen zal weldra her vat worden injde hoop, dat men tot een voorloopig accobrd zal komen, hetgeen de taak der conferentie ten zeerste zou verge makkelijken. De Britsche regeering zou een langer tijd vak van opschorting' der herstelbetalingen verlangen dan Frankrijk zich heeft gedacht. In verscheidene gewoonlijk goed ingelichte Engelsche bladen was Woensdag sprake van de waarschijnlijkheid eener Fransch-Engel- sche overeenkomst. Deze berichten schenen hierom reeds voorbarig, aangezien de bespre kingen tusschen[ de Britsche kanselarij van de schatkist en het Fransche ministerie van financiën nog met hervat zijn. Van bevoegde zijde werden deze berichten dan ook ontkend. Er werd op gewezen, dat nog geen overéénkomst in uitzicht is. Verder wordt in welingelichte Britsche kringen verklaard, dat de afwezigheid van Amerika de werkingssfeer van de herstelcon ferentie zal beperken, daar Amerika den sleu tel van het heöle herstelprobleem in de hand houdt. Het wordt derhalve betwijfeld, of de conferentie in;staat zal zijn, met het oog op de houding vah het Amerikaansche Congres, tot een algemeene regeling van het herstel probleem te komen. Herstelbetalingen en oorlogsschulden blij ven volgens bet oordeel der Britsche regee ring onafscheidelijk verbonden kwesties. Doordat de Vereenigde Staten niet deelne men aan de conferentie, zal deze, naar men meent, de kwestie der oorlogsschulden niet kunhen behandelen. DE HERSTELCONEERENTIE. De berichten in de Fransche en Engelsche bladen over de a.s. herstelconferentie wor den in Duitschland nauwlettend gevolgd. Men is echter van oordeel, dat de zeer concrete bijzonderheden, welke sommige Engelsche bladen reeds weten mede te dee- len over een accoord, dat tot stand zou zijn gekomen tusschen Engeland en Frankrijk accoord, waarin van een voorloopige rege ling sprake is niet anders kunnen zijn dan Fransche proefballons. Duitschland handhaaft daartegenoer zijn standpunt, dat een provisorische regeling der herstelkwestie den economischen toe stand nooit in evenwicht zal kunnen bren gen, den Duitschen zoo min als den inter nationalen. Voor Duitschland kan dan ook op de a.s. conferentie van niets anders sprake zijn dan van een werkelijke en dèfinitieve oplossing van het herstelprobleem. Intusschen meldt een N.T.A.-telegram uit Londen, dat de reeds gepubliceerde berich ten over een overeenkomst tusschen Enge land en Frankrijk onjuist zijn. Men is te Londen weliswaar van oordeel, dat het in 't belang der conferentie zoude zijn, indien te voren eenig accoord tusschen beide landen zou kunnen tot stand komen, doch vooralsnog is een dergelijk accoord niet in t zicht. Gezien de afzijdigheid van Amerika be twijfelt men echter, of men ter conferentie tot een algemeene regeling der herstel kwestie zal kunnen geraken. VOOR DE ONTWAPENING. Prof. Gilbert Murray, president van de Britsche vereeniging voor Volkenbond en Vrede, heeft Dinsdagmiddag het woord ge voerd in een couferentie van Engelsche en Fransche studenten voor de ontwapening, welke conferentie te Londen bijeen kwam. De president verklaarde, dat de Europeesche lan den zich zonder ontwapening niet veilig kun nen achten. De eerste stap naar een veilig landbestaan was een verbod op de militaire luchtvaart, zooals aan Duitschland was opge legd en voorts de intemationaliseering van de burgerlijke luchtvaartmaatschappijen. Hij zei van Engeland, dat dit land, als ge volg van zijn uitgebreide verbindingen over de geheele, wereld, had leeren inzien, dat de helvaart van de eene natie afhankelijk is van de welvaart van de andere naties. Die was voor Engeland een gewoonte geworden. Met frankrijk was het anders gesteld. Dit land had in zijn eigen behoeften kunnen voorzien «n het had de les van den noodigen econo mischen band en van de moeilijkheden van ®en nationale afzondering nog niet geleerd. De Franschen konden hier van Engeland leeren en beide landen konden dan samen beginnen, Amerika dezelfde les te leeren. Een consequentie van het Kellogg-pact was, dat tteuw stelsel van internationale Mrej&in^en tot stand moest komen en dat in dit stelsel ten behoeve van het economische leven eri de gemeenschappelijkheid der naties voor be wapening geen plaats was. Prof. Gilbert Murray besloot zijn rede met te betoogen, dat de vrede verzekerd zou zijn, indien de groote mogendheden hem werkelijk wilden. Tegen den vereenigden wil van de groote Europeesche mogendheden en Amerika zou geen oorlogzuchtige zich kunnen ver zetten. HET VOORLOOPIG HERSTELPROGRAM. De correspondent van de „Echo de Paris" te Londen verklaart het program van de voorloopige Fransch—Engelsche politiek ten aanzien van het schadevergoedingsvraag- stuk, aan welker opstelling de deskundigen van beide landen op het oogenblik werken, als volgt te kunnen omschrijven 1. Aan Duitschland zal een voorloopig moratorium van drie jaar v/orden verleend voor het beschermde deel der herstelbeta lingen. 2. Gedurende deze drie moratoriumjaren moet Duitschland het onbeschermde deel der annuïteiten uit hoofde van het plan- Young betalen, doch Frankrijk zal deze gelden, zooals ook gedurende het Hoover- jaar is geschied, terstond weder bij wijze van leening aan de Duitsche Spoorwegen ter beschikking stellen. 3. Duitschland zal er in toestemmen ook in de toekomst aan Frankrijk, Roemenië en Zuid-Slavië zoo weinig mogelijk leveringen in natura te doen. 4. Na afloop van het driejarig moratori um zal Duitschland's betaüngscapaciteit opnieuw worden vastgesteld. 5. Duitschland zal met de Amerikaansche, Engelsche, Fransche en de neutrale banken een overeenkomst sluiten voor de geleide lijke terugbetaling van de vastliggende cre- dieten op korten termijn. 6. De geallieerde regeerLngen zullen als schuldaischers van Duitschland de regee ring van Washington er van trachten te overtuigen, dat, nadat zij het economisch herstel van Duitschland hebben begunstigd, hun schulden bij Amerika dienovereenkom stig moeten worden verlaagd. 4 EEN NIEUWJAARS-OPROEP VAN ADOLF HITLER. Adolf Hitler, de leider der Duitsche na tionaal-socialisten, heeft ëen voor den Nieuwjaarsdag bestemden oproep aan al zijn aanhangers gepubliceerd, waarin hij zegt Het twaalfde jaar van den strijd onzer beweging is ten einde. In het jaar 1931 is onze beweging tot de grootste partij van Duitschland geworden. Duitschland is be zig, met groote snelheid nationaal-socialis- tisch te worden. Op 14 September 1930 tel- •'■de onze partij 293.000 leden. Heden, 1 Janu ari 1932, heeft zjj de 800.000 reeds over schreden. Op 1 Januari 1931 bevonden zich ruim 100.000 man in onze S.A.- en S.S.- groepen. Heden, l Januari 1932, bedraagt hun aantal veel meer dan 300.000. Het aan tal onzer aanhangers overschrijdt de 15 millioen. Tegenover het bosjewisme en zijn marxistisch -democratische centrum- hulp krachten staat thans het reusachtige front ■van liet ontwakende Duitschland. Wanneer niet het Centrum en de middenklasse der burgerij nog met het marxisme samen zou den gaan, zou er reeds heden geen rood, anti-Christelijk Duitschland meer zijn. Niet slechts het winnen van de arbeiders in de steden, maar ook het winnen van de boe ren is in verhoogde mate begonnen. Uit elke krachtproef is de party sterker te voor schijn gekomen dan dat ze er in ging. De wereld gaat een beslissende periode tege moet, zooals in duizenden jaren slechts één maal voorkomt. De burgerlijke partijen zijn zoo klein en kortzichtig, dat zij ook thans in het bolsjewisme nog niet de vernietiging van elke menschelijke cultuur zien. Zij hebben er geen idee van, dat een overwin ning van het bolsjewisme niet slechts het einde van ons volk, zijn staat, zijn cultuur, zijn wetenschap, doch ook het einde van zijn godsdienst beteekent. Zeventig jaar lang hebben de burgerlijke partijen in ons land de kracht van de nationale gedachte misbruikt en in zekeren zin aan het marx isme uitgeleverd. Thans klemmmen zij zich met een verderf lij ke heerschzucht vast aan het regime, dat hun thans reeds niet meer behooren zou, indien hun eigen beteekenis den doorslag zou geven. Het noodlot zelf wil een duidelijke beslissing. Het bijbel woord, dat de vurigen en hen die dwalen erkent, maar de lauwen en laffen verdoemt, ziet men in Duitschland in vei-vulling gaan. De middengroepen worden getrapt en ge slagen. Nationaal-socialisten, wij gaan een nieuw jaar tegemoet in de overtuiging, dat het 't moeilijkste jaar voor den strijd onzer bewe ging zal zijn. Ik herhaal, wat ik het laatste jaar van u geëischt hebIk eisch van u niets onwettigs, verlang niets, dat uw ge weten in conflict met de wet kan brengen, verlang echter, dat u mij op den weg, dien de wet toestaat en die mijn geweten en inzicht mij voorschrijft, trouw zult volgen en uw lot aan het mijne verbinden. De weg van de zeven mannen naar de 15 millioen was moeilijker dan die van de 15 millioen naar de Duitsche natie. Zooals wij eens de durf hadden, aan ons gigantisch doel en zijn verwerkelijking te gelooven, zoo willen wij thans den moed bezitten om als een ridder zonder vrees en blaam, tusschen hel, dood en duivel, den weg naar de overwin ning en de vrijheid te kiezen. Wij willen aldus eindigt Hitier zijn oproep als strijders van het nieuwe jaar binnenmar- cheeren, opdat wij het als overwinnaars verlaten. j HERSTEL VAN DE VESTING NAMEN. Na de forten der vesting Luik worden ook de forten van Namen hersteld en gemoder niseerd. Reeds zijn de forten van Maizeret, Nanifte weer zoo goed al§ geheel vechtklaar gemaakt en van nieuw geschut voorzien. Ook de tot dezelfde vesting behoo- rende forten van Saint-Héribert en Malon- ne, gelegen in de streek tusschen Sambre en Maas, cn dus gericht naar het Zuiden, zul len worden opgeknapt. De werken, welke al daar moeten worden verricht, zijn dezer da gen, voor verscheidene millioenen franken in aanbesteding gegeven. HET NATIONAAL-SOCIALISME IN DUITSCHLAND. De „Regensburger Anzeiger", die als het or gaan van Held, den Beierschen minister-pre sident kan worden beschouwd, wijdt heden een artikel aan de ontwikkeling van het na tion aal-socialisme in het afgeloopen jaar en constateert daarin, dat het nationaal-socia- lisme op zuiver agitatorisch gebied, wel is waar groote overwinningen heeft behaald, dat echter tevens de onbekwaamheid van Hitier, om van deze overwinningen op het gebied van de practische politiek gebruik te maken, duidelijk aan den dag is getreden. Over de vooruitzichten voor 1932 schrijft het blad Brüning moet alleen populaire maatregelen nemen, zelfs indien deze geen onmiddellijke uitwerking hebben. De bevol king zal ten slotte wel inzien, dat ook Hitier de toestanden van heden of morgen niet kan veranderen. De psychologische verbeteringen, gepaard gaande met de buitengewoon tacti sche handigheid van Brüning en zijn vastbe radenheid ook ten opzichte van de buiten- landsche politiek, maken het zeer onzeker of Hitier het^volgend jaar aan de macht zal ko men. Een overwinning van Brüning is veel waarschijnlijker, daar hij als staatsman vèr boven Hitier verheven is, al bezit hij als heer- scher niet in gelijke mate de bekwaamheid een invloed te zijnen gunste op de stemming van het volk uit te oefenen. Veel hangt voor Brüning er van af, welk resultaat de aanstaande schulden-conferentie zal opleveren. Ook de verkiezingen in Pruisen hoeven niet noodzakelijk een beslissing in de richting der nationaal-socialisten te worden. De definitieve achteruitgang der nazi's begint met twijfel aan de leiders in de eigen gele deren. Nimmer zouden deze leiders den moed hebben een geprovoceerden burgeroorlog, bij voorbeeld na een halve overwinning in Prui sen, voor de geschiedenis te verantwoorden. Het resultaat van dezen burgeroorlog zou on zeker zijn, het gevolg echter noodlottig voor gansch Duitschland. DE JAPANSCHE ACTIE IN M ANTS JOERI JE. De Japansche nota van 27 December aan de regeeringen van Engeland, Frankrijk en Amerika is ook aan den Volkenbond gezon den en is te Genève gepubliceerd. Het is een document van ongeveer 2009 woorden, waarin de Japansche politiek in Mantsjoerije prin cipieel wordt verdedigd en waarin nieuwe ge beurtenissen worden aangekondigd. De tot nu toe gevoerde actie tegen de „bandieten" in Mantsjoerije heeft niet het gewenschts resul taat gehad wanneer het Japansche leger resultaat wil bereiken, dan mpefc het tot een punt ten westen van de Liao-rivier oprukken, waar de „bandieten" hun operatiebasis hebben. De Japansche troepen hebben steeds in overeenstemming met de besluiten van den Volkenbond elke botsing met de geregelde Chineesche troepen vermeden, doch de hou ding van de militaire autoriteiten van Tsjin- tsjau maakt elk onderscheid tusschen ban dieten en de Chineesche troepen onmogelijk, zoodat de verantwoordelijkheid voor de ge volgen van elke interventie, waartoe de Ja pansche troepen om zich te verdedigen ge dwongen zijn, geheel op de Chineezen valt. De openbare meening der wereld zal het ge duld der Japansche regeering en haar wènsch de internationale verplichtingen geheel na te komen, zeker erkennen. De diefstal van 60.000. In verband met den diefstal van 60.000, ten nadeele van de Ned. Landbouwbank to Amsterdam, wordt de opsporing verzocht van Th. J. M. Kok en zijn medeplichtige J. J. M. de Haas. Deze lieden zijn in het buitenland geweest en de mogelijkheid bestaat, dat zij trachten zullen weer terug te komen. Berichten wor den gaarne hieromtrent ontvangen ten po- litiebureele Singel 455, Amsterdam. Nader verneemt het „Hbld." nog dat een inspecteur en twee rechercheurs van het bureau Singel naar het buitenland zijn ver trokken ter opsporing van béide genoemde voortvluchtigen. Inbraak. In den afgeloopen nacht bemerkte een controleur van de A. G. P. N. D. dat er was ingebroken in het ge bouw van den Ned. R.K, Volksbond aan de derde Hugo de Grootstraat te Amsterdam. Op rijn alarmsignaal verscheen spoedig de po litie. Bi) een onderzoek bleek dat laden en kasten waren opengebroken en een geldkistje was opengemaakt. De brandkast is onaange roerd gebleven. Er wordt een bedrag van 30 aan postzegels vermist. Ongelukken door de glad heid van den weg. Gisterenmid dag te half 6 uur is onder de gemeente Wees- perkarspel op den Abcouderstraatweg een „witte band"-taxi, waarin behalve de chauf feur vier visschers gezeten waren, in de ge vaarlijke bocht nabij den spoorwegovergang, tengevolge van de gladheid van den weg ge slipt en in het water van de Bijlmervaart ge reden. De wagen verdween bijna geheel in de modder. Omwonenden en voorbijgangers snel den dadelijk toe en slaagden er na veel moeite in alle inzittenden op het droge te brengen. Na van droge kleeren voorzien te zijn, zijn de drenkelingen met een anderen auto naar hun plaats van bestemming, Amsterdam overge bracht. De auto is later uit de vaart gehaald, Tengevolge van de gladheid van den weg is te Duivendrecht op den Rijksstraatweg gis terenmiddag omstreeks half 6 uur een ben zinetankwagen van de Texaco-maatschappij geslipt en tegen een boom gereden, waar door de wagen dwars op den weg kwam te staan. Een tegemoetkomende Belgische trac tor met aanhangwagen kon niet bijtijds meer stoppen en reed tegen den tankwagen op. Vervolgens kwam de tractor in botsing met een boom en werd evenals de benzinewagen zwaar beschadigd. Beide voertuigen konden hun reis niet voortzetten. De Belgische vrachtwagen was op weg naar Mechelen. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gisterenmiddag reed de heer Van Gunst uit Dedemsvaart per auto in de richting Emmen. Even ten Noorden van Holslootbrug moest hij uitwijken voor een wagen die van Erm kwam. Hij was niet meer in staat den wagen op den weg te krijgen. De wagen ^maakte rechtsom keert op den weg en kwam "vervolgens onder steboven in de sloot terecht. De heer Van Gunst wist zich te redden door een ruit stuk te slaan. Hij was slechts licht gewond. De wagen is ook niet zwaar beschadigd. Een school leeggeplun derd. Gisterennacht viel het den nacht waker H. op, dat enkele mannen zich op ver dachte wijze ophielden voor pand 36 aan den Breede Hilledijk te Rotterdam. Hij ging naar hen toe en vroeg wat ze daar uitvoerden. Een van hen liet daarop, waarschijnlijk om den indruk te vestigen, dat alles in orde was, een bewijs van Nederlandschap zien, dat op naam stond van S. O. De nachtwaker nam daarmee genoegen en vervolgde zijn weg. Wat later in den nacht vond hij echter op de glooiing van den Breede Hilledijk een vier tal pakken, die volgepropt zaten met allerlei artikelenkoperwerk, plateelen potjes en vazen, gedragen schoenen, schilderijtjes, schaartjes, spiegeltjes en een mandoline. De nachtwaker bracht deze vondst onmid dellijk in verband met de ontmoeting die hij even tevoren met de drie mannen op den Breeden Hilledijk had gehad en hij waar schuwde onmiddellijk de politie. Deze wist al spoedig vast te stellen dat de bezitter van het bewijs van Nederlanderschap S .O., in de Steinwegstraat woonde. Een twee tal politie-agenten begaven zich naar deze woning en troffen daar inderdaad den 23- jarigen los-werkman S. O. aan, die alleen thuis was. Hij werd naar het politiebureau aan de Nassaukade overgebracht, waar hij, na een kort verhoor, een bekentenis aflegde. Gisterenochtend vroeg volgde de aangifte van den benadeelde. De gevonden artikelen bleken gestolen te zijn uit de Industrieschool aan het Ericaplein. Bij een nader verhoor verklaarde O., dat hij met twee vrienden in deze school ingebro ken had. Zij hadden de buitendeur geforceerd. De politie zoekt momenteel naar de twee medeplichtigen. Hun arrestatie kan elk oogenblik verwacht worden. Ongelukken. Gisterenochtend wilde te Utrecht een 62-jarige bewoonster van de Oude Gracht, mevrouw v. d. Heuvel, zich vla de werf naar den kelder begeven. Zij is daarbij vermoedelijk uitgegleden, te water geraakt en verdronken. In de mijn Laura te Eygelshoven geraakte een mijnwerker met zijn hoofd bekneld tusschen een wagen en een stut van den zijwand. De getroffene werkte nog een uur door toen voelde hij zich echter ziek en een half uur daarna overleed hij. Tijdens het voederen van zijn vee had een 58-jarige veehouder te Wormerveer het ongeluk door een luik van den hooizolder te vallen. Hij kwam beneden op zijn hoofd te recht en werd in zorgwekkenden toestand op genomen. Gisteren is hij aan de gevolgen overleden. Gisterenavond heeft er in de Witten Vrouwenstraat te Utrecht 'n ongeluk plaats gehad, dat veroorzaakt werd, doordat er twee auto's achter elkaar reden, waarvan de tweede door den eersten werd gesleept. Een fietsende knaap bemerkte waarschijnlijk door de duisternis het touw niet, dat den tweeden wagen verbond en wilde achter den eersten auto den weg oversteken. Hij kwam tegen het touw en werd door den tweeden wagen overreden. Met tamelijk ernstige won den is hij naar de Rijksklinieken overge bracht. Een reiziger uit Utrecht kwam bij het uitstappen aan het station Gilze-Rijen zoo ongelukkig te vallen, dat hij met een her senschudding en een diepe hoofdwond ter verpleging naar een ziekenhuis te Breda ver voerd moest worden. Een 11-jarige jongen te Weesp is onder een zandtrein geraakt en enkele oogenblikken later overleden, Boven Athene heeft gisteren een wolk breuk gewoed, die op verschillende plaatsen in de stad groote schade heeft aangericht. Een huis stortte in, waardoor een slapende vrouw werd gedood en een aantal personen gewond. Tal van barakken, waarin vluchte lingen uit Kleln-Azië zijn ondergebracht, werden onbewoonbaar. Ook op andere plaatsen in Griekenland heeft noodweer gewoed. Met open venster slapen. Het spreekt vanzelf, dat zieken vooral in den winter, alleen bij uitzondering met op venster mogen slapen; vooral wan neer het raam dicht bij het bed is en niet door een gordijn bedekt. Eigenlijk moest men er ook overdag in een ziekenkamer voor zorgen, dat het bed van den patiënt beschut is tegen den kouden luchtstroom. Als algemeenen regel gelde, dat men langzaam moet wennen aan het slapen met open ramen, dat men dubbel voorzichtig moet zijn waar het betreft zieken, rheuma- tiekiyders of personen, die aanleg hebben voor catarrh en dat men in elk geval in mistige en vochtig-koude nachten de ramen moet sluiten. Want het vocht, dat zich vastzet op de huid en het beddegoed, kan onder bepaalde omstandigheden ongunstig werken. By kinderen moet men er op Ietten, of zij met open mond slapen. In dat geval gaat de koude lucht, zonder vooraf in den neus verwarmd te zijn, rechtstreeks naar keel en v_„. GEDACHTEN BIJ DE TWAALF SLAGLN Wij breken op heden het jaartje weer af Dat stukje dat deel van den tijd, Die immer maar voortgaat, denzelfden pas En naar het „oneindige" leidt. Hij draagt met zich mee een deel onzer geest Een deel van het mensch'lijke hart Een deel van ons werk een deel onzer last Een deel onzer vreugde en smart. Wij zien hem daar gaan in langzamen pas En toch ook zoo vreeselijk vlug. Wij denken nooit door maar toch blijft het feit Dat jaarkomt voor niemand terug. De tijd, dien wij leefden in liefde en leed, Gaat steeds als een schaduw daarheen, HU komt en verdwijnt voor ieder op aard' Hij kwam en hij wès en verdween. Hij lost zich steeds op in 't ledige „niet" En toch ziet ons oog hem steeds gaan. Wij voelen dat „tijd" een deel van ons is 1 Een stuk van ons mensch'iyk bestaan. Wij worden steeds ouder naar lichaam en geest, W« voelen zyn druk soms heel zwaar, wy weten het wel hoe ouder men wordt Wy weten het wel hoe ouder men wordt Wh' meten ons leven per jaar. Degeen die dit weet en die dit begrijpt, Geniet van zyn leven het meest Benut de seconde het uur van zijn tyd Verheldert zijn hart en zyn geest. Hy ziet met voldoening terug op het jaar Dat thans ook weer achter hem ligt. Mocht tegenspoed drukken hy zegt toch voldaan Ik deed toch mijn heiligen plicht. Hy treedt ook met moed en krachtigen wil Van 't „oude" het „nieuwe" weer in En zegt by den stap het „oude" bonjour, Ik maak met het „nieuw" een begin. Ha-Vee-Wee. longen. Dergelyke kinderen mogen niet bij open ramen slapen Laat dus een kind, dat 's morgens over keelpyn klaagt, zoo besluit deze medicus, door den dokter onderzoeken. Overtuig u ervan, dat het kind 's nachts zyn dek niet wegschopt en zet eerst dan het raam open, als het die slechte gewoonte heeft afgeleerd, of als de dekens vastge speld zijn. Tenslotte nog deze waarschuwingLaat u niet verleiden tot dingen, alleen omdat anderen het óók doen. Wat goed is voor den één, is vaak verkeerd voor den ander GEVONDEN VOORWERPEN De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat als gevonden is gedepo neerd Een dameshandtasch met inhoud damesportemonnaie met inhoud bood- schappenmandje3 sleutels, w.o. een ko peren portemonnaie, inhoudende scabe- 'lierzakmesjenappa heerenhandschoen gekleurde das en map schrijfpapier, en dat inlichtingen te bekomen zü'n omtrent: Een sleutel by Buijs, Hobeinstraat 38ceintuur by Van Steenkiste, Van Galenstraat 5 kinderhandtaschje bij Timmerman, Bella- mypark 54zlverenC?) horloge-armband by Van den Berge, Rozengracht 28zakmes by sytsma, Breestraat 17 wollen kinder handschoen bij Van Riet, Noordstraat 8; wollen kinderhandschoen by Van den Broe- ke, Bellamypark 1kinderhandschoen bij Steendam, Lambrechtsenstraat 16 glacé jongenshandschoen bij Van Oorschot, Bad huistraat 64rozenkrans in étui bij Van den Ende, Callenfelsstraat 26bovenbos sleutels, w.o. 3 Lipssleutels by Van Meenen, Bonedijkestraat 19zyden das bij Spapé, Bouwen Ewoudstraat 60dameshandschoen by Jacobs, Glacisstraat 95Imitatie oud zilveren broche by Huiszoon, Geraniumlaan 10bril in étui bij Kloeg, Leliënlaan 17 kinderportemonnaie met inhoud by Blaauw, Verkuijl Quakkelaarstraat 169'; gryze kat in het Asyl, Paardenstraat; ged. van zilveren horlogeketting bij Rolandus, Hobeinstraat 36wollen kinderhandschoentje by Veenen- daal, Koudenhoek 22wollen kinderhand schoen bij Visser, Koudenhoek 9 en zilve ren Zeeuwsche broche bij Stroo, Noord straat 8. VLISSINGEN van 24—31 December 1931. ONDERTROUWD. M. K. Koopman, 23 j. en P. W. Vinke, 23 j. F. Jacobs, 22 j. en J. J. Kats, 18 J. P. K. Oizmann, 35 J. en J. König, 25 j. GETROUWD. A. van den Berg, 30 J. en C. W. de Veö, 27 j. BEVALLEN. G. van der Hooft, geb. Eekman, d. M. W. Niss, geb. Lefir.se, d. A. de Wlspelaere, geb. KesteJoo, z, D. Kokelaar, geb. Olijslager, d. A. van der Wilt, geb. van Hoorn, z. OVERLEDEN: E. Wouters, d. 8 j. J, Stroosnijder, 65 J.» man van J. M. Okker. MIDDELBURG. ONDERTROUWD. A. Maquelin, 26 j. en S. J. Witte, 25 J. BEVALLEN. P. Batjens, geb. Simpelaar, d. G. P. Mink, geb. Wil'.em.se, z. M. O. O. Verhage, geb. de Wilde, d. S. E. M. Drost, geb. Eer- keveW, zC. Hutjsman, geb. van Varik, d. J. de Rijg, geb. Vreeke, z. J. J. de Witte, geb. Ntjssen, z, OVERLEDEN. G. C. de Vos, 76 J„ geh, met C van der Weele. A. Gernler, 68 j., gesch. van echt van A. 4e Zeeuw/ ''X- !u

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 13