500 300 25 DONDERDAG 3 DECEMBER EERSTE BLAD M merk ftff No.285' 69e Jaargang; 1931 fiim i. VU DüflDi Ir, Walstiaal ii-iO, Ilissinp. Tilel. II. Pistrahing ïfJtl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Nationaal Crisis-Comité GEMEENTEBESTUUR KAMEROVERZICHT binnenland Stads- en Provincienieuws landen met ver- verkeer slecht is, ï.R. tyd reeds een De landbouwers >P hun hoede ge. ouw laten niet na, uit te oefenen. De igename ontspan- nden. Ook het on aanzienlijk verbe neden met dun- eilijk een goed on- aantal scholen >lechte gering zijn uren loopen om hierin verbetering in nu een behoor- gd. Wat dit reeds •en volk beteekent roote steden heb- 'an V.R. tijd naar in de V.R. tijd in de gelegenheid en in het theater, irenschen tegelijk nieuws, ontspan. tijd buitenshuis 3t thans thuis ge deering is door de jprogramma's in egen. Ie naast elkander inig van de bui- liken, van buiten- eid en van de be- lurschoon in an- bracht door ont- zenders en door erandering. Men sheden op maat- p politiek terrein ratten. Dit schiep en welvaart. De ie in de beursbe- >rden met belang- R. tijd slechts op men in den strijd tijd geeft haar publieke mede. jolitiebericht om- millioenen luiste- geleerd, dat door enst de kans, dat anzienlyk is ver- overzeesche ver- nen weken wach- het radiotelefo- de N.R. tijd snel nauwer verband Iddeelen mogelijk ie gelegenheid te ten met overzee- Handel en nij- 5rk ontwikkeld. De usschen twee we- een nauwer con- rschaft. kolonisten in de f aangewezen, de >rtdurend contact Vetenschappelijke >ieden worden nu den voet gevolgd, •adioberichten die peering in tijden olk slechts door ïrichten bereiken, leze bulletin-uit houd die hieraan gaven nog veel m ongeregeldhe- e vooraanstaande licrofoon tot het ren een volledige md, waardoor de kalmeerd worden dl wordt voorko- e factor in het angegeven plaats, iet oogje ongeveer te van het hout ran ijzerdraad in met een buig- dat de as heen is het wiel tegen >u aanloopen, doe elk uiteinde van van zijn plaats kt van 2 stukjes le uiteinden door rden gestoken en ;el nog vastgezet voor het vlieg- tlastische rubber aak je vast tus- out, die met een op het plankje einde van den stevig worden noet dus zonder de lengte hebben as. Om nu de voorzichtig het Kxlat de rubber- worden. Wanneer zet, en het wiel inde elastiek het en de slede met doen schieten. aaf verschijnt op ceniber a.s. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENT SPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door liet geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regei meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur en Verhuur,Koop en Verkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen var 1- ref eb 75 ct., itdere rej el n eer 15ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinget AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAOBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen De volgende giften werden door ons ontvangen Vorige opgave ƒ433. Z.M- 10.— N. N- 5.— V.P- 5.— Totaal ƒ453. steunt KRACHTIG PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- I gen brengen ter kennis van belanghebben- dat de Wethouder van Financiën er. I Sociale Zaken, de heer P. G. LAERNOES, iederen Maandag van des voormiddags 9 tot 10 uur zitting zal houden op het stadhuis, kamer nr. 5. Bij den Scretaris van de Commissie voor I Maatschappelijk Hulpbetoon, kunnen uitslui- I tend Dinsdags- en Donderdagsmorgens van 9 tot 12 uur op het Bureau voor Sociale Za- I keil, aanvragen om steunverleening worden [ingediend, terwijl dan tevens gelegenheid bestaat tot het inwinnen van inlichtingen I omtrent alle zaken, die daarmede verband I houden. Vlissingen, 19 November 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Allerlei. paar spoed-ontwerpen deed de Eerste I Kamer af. Daaronder was dat voor de mobi lisatie-slachtoffers, waarover mevrouw Pot huis—Smit nog iets te beweren had. Zy critlseerde het systeem als armenzorg en be- treurde het dat men geen ander stelsel koos. Het ontwerp vond ook bij prof. Kranen- I burg geen sympathie. De machtsdelegatie I gaat hem te vèr. Hier wordt alles aan de I Regeering overgelaten en de Kamers hebben niets meer te vertellen. De heer Pollema wilde ook een ander stel- sei en hij drong aan op een nieuwe wet. Minister Deckers verdedigde het ontwerp. I De Regeering heeft eenmaal dit stelsel aan vaard en laat dit niet varen. Delegatie van macht is hier onvermijdelijk omdat ieder I geval op zichzelf beoordeeld moet worden. Het ontwerp werd aangenomen met drie stemmen tegen, die van de heeren Kranen- burg, Pollema en Mondeis. Gevraagd werd om spoedig de Pachtwetten tp behandelen. De voorzitter zei zuur-zoet, dat aangezien de Regeering zeven maanden °P de memorie van antwoord liet wachten, de Kamer zich niet moest haasten. Het ver band was wel niet duidelijk, maar de bedoe- van de opmerking des te meer. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Contingenteering. Diverse amendementen op de Defensie- begrooting werden verworpen, waarna de be- Pooting met 55 tegen 27 stemmen werd goedgekeurd. Tegen de socialisten, vryzinnig- mocraten, kloris Vos en Braat. °ver het contingenteeringsontwerp niet Teei nieuws. Om den anderen spreker een Voorstander en een tegenstander. Niemand er enthousiast voor en de tegenstanders J%n nog wel mee doen als de Kamer iets 8 2eSgen houdt en de duur van de wet be- fronsd wordt. w Minister Verschuur heeft het ontwerp kor- lijks verdedigd. Hij wees er op dat van Protectie geen sprake ishet ontwerp is af geperst als uiterste noodzakelijkheid om de ïftte gevolgen voor het bedrijfsleven te ver- l, ton. in de commissie van advies zullen alle groepen van belanghebbenden vertegen- Voordigd Het zijn, ook dus de landbouw. amendement—Oud om de controlee- rende werking voor het Parlement te behou den, zou veel soepelheid aan de wet ont nemen. De Minister was bereid bij de contingen teering niet alleen de waarde, maar ook de hoeveelheid en het gewicht in aanmerking te nemen. Nog wees de Minister er op, dat in de laatste jaren het personeel der bedrijven met 20 in aantal is gedaald. De discussie over de details duurde nog voort. Het Nationaal Crisis-Comité. Aan de burgemeesters van een honderdtal gemeenten in ons land, waarin een door het departement van binnenlandsche zaken en landbouw gesubsidieerde steunregeling be staat, heeft het Nationaal Crisis-comité een circulaire gezonden, betreffende de werk zaamheden van het comité. Voorts heeft het Nationaal Crisis-comité een circulaire gericht aan de burgemeesters van alle gemeenten, waarin hun medewerking wordt ingeroepen om den arbeid van het comité te doen sla gen. Het comité stelt zich voor zyn aibeid hoofdzakelijk op de twee volgende punten te concentreeren a. aanvullende en opheffende steun aan hen, die tengevolge van crisisverschijnselen in moeilijkheden verkeeren en in wier nood door instellingen van weldadigheid of andere organisaties niet of niet in voldoende mate kan worden voorzien b. aanvullende steun, vooral in natura, aan ondersteunde werkloozen, in wier gezinnen ernstige behoefte aan kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. bestaat. Aan deze circulaire is als bijlage een vra genlijst gevoegd. Het restaurant „Het Gouden Hoofd" te 's-Gravenhage heeft ten behoeve van het Nationaal Crisis-comité aangeboden 1200 por ties erwtensoep met kluif en worst, te ver- deelen over zes weken. De N.V. Overijsselsche Stoomchichor ei- fabriek te Dalfsen deed een aanbieding van ruim 50.000 pakjes chichorei en peekoffie, namens verschillende fabrieken. Het pondenbezit der Nederlandsche Bank. Het Tweede Kamerlid de heer Joekes heeft de volgende vragen gericht tot de ministers van financiën en koloniën 1. Hebben de ministers kennis genomen van het in de bladen verschenen communi qué, volgens hetwelk de Nederlandsche Bank met medewerking van de Nederlandsche re geering een deel van haar bezit aan Engel- sche ponden aan de Ned.-Indische regeering heeft verkocht, teneinde deze ponden te doen dienen tot aflossing van de in Engelsche ponden aangegane Ned.-Indische leeningen, en kunnen zij de juistheid van dit bericht be vestigen 2. Zyn dc ministers, indien vraag 1 beves tigend wordt beantwoord, bereid mede te deelen op welke voorwaarden, tegen welken koers en voor welk bedrag de bedoelde ver koop heeft plaats gehad 3. Zyn de minsters, indien vraag 1 beves tigend wordt beantwoord, bereid mede te deelen of bedoelde aankoop door de Indische regeering is geschied op aandrang van de Nederlandsche regeering en of voor de over eenkomst, waarby bedoelde trancactie is ge regeld, de goedkeuring zal worden gevraagd van den Volksraad en van de Staten-Gene- raal Stuurt Frankrijk aan op een economïschen oorlog met Nederland Deze vraag stelt de heer N. H. Blink, han delsconsulent van de Friesche Maatschappij van Landbouw, in het Friesch Landbouw blad, naar aanleiding van de invoerbeperkin gen, den laatsten tijd door Frankrijk geno men, waarbij vooral twee punten de aan dacht trekken 1. de bevoorrechting van Italië, dat over het eerste kwartaal van 1932 alleen bijna 40 van den totalen kaasimport in Frank rijk mag leveren. De andere landen tezamen moeten zich met ruim 60 tevreden stellen. Deze bevoorrechting van Italië beteekent een achterstelling van Nederland. Toch im porteerde ons land zoowel in de laatste jaren, als ook vroeger geregeld veel meer kaas in Frankrijk dan Italië. Wanneer er dus aanlei ding geweest was aan Italië een bepaald con tingent in te ruimen, zou dit op grond van billijkheid en krachtens de meestbegunstlging zeker aan ons land niet onthouden mogen worden. 2. By deze nieuwe contingenteering is een regeling ingevoerd, welke het recht van in voer uitsluitend beperkt tot de Fransche im porteurs, die daarvoor naar het oordeel van een Fransche commissie in aanmerking ko men. Feitelijk beteekent dit, dat de Neder landsche en andere exporteurs in het geheel geen aanspraak op invoer in Frankryk kun nen maken. Frankryk erkent slechts de rechten van zijn eigen importeursdé rechten en belan gen van de exporteurs in het buitenland worden op geen enkele wijze erkend. Doel van dit streven is waarschynlyk, zegt de heer B., de voordeelen, die uit de contin genteering kunnen voortvloeien, geheel in de zakken der Frans^hen te brengen. Het komt hierop neer, dat eerst de markt in de export landen geheel wordt ontredderd en daarna aan Fransche importeurs gelegenheid gege ven wordt op deze ontredderde markt een be perkte hoeveelheid producten aan te koopen en deze op de eigen, beschermde markt te verkoopen. Op grond van deze overwegingen komt schrijver tot de hierboven gestelde vraag Stuurt Frankryk aan op een economischen oorlog met Neder"1 md Het komt hem voor, dat wij de van Fransche zyde ondervonden behandeling niet langer lijdelijk kunnen aan zien. Certificaat scheepsradiotelegrafist en radiotelefonist. De directeur-generaal der posteryen maakt bekend, dat in de maand Januari 1932 en, voor zooveel noodig, in aansluiting daarop ook in de daaropvolgende maand, examens zullen worden gehouden ter verkryging van het certificaat als scheepsradiotelegrafist le klasse het certificaat als scheepsradiotele grafist 2e klasse het certificaat als scheeps- radiotelefonisthet byzonder certificaat als scheepsradiotelegrafist, geen bevoegdheid ge vende tot deelneming aan het openbaar ver keer het bijzonder certificaat als scheeps radiotelegrafist, bevoegdheid gevende tot deelneming aan het openbaar verkeer. Voor verdere byzonderheden zie men Staatscourant 234. De staking in Twente vandaag algemeen Gisterenavond hield het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Textielarbeidersbond „De Eendracht" te Enschedé een spoedvergade ring met het afdeelipgsbestuur en het be stuur van het N.V.V. ter bespreking van den toestand. Een duizendkoppige menigte bevond zich in de Oldenzaalschestraat. Aanhoudend klonk geroep en de menigte trachtte de ver gaderden duidelyk te maken wat er van hen werd verwacht. Om 9.20 maakte de voorzitter van „De Eendracht" onder doodsche stilte van het balcon af het resultaat van de vergadering bekend. Hij deelde mede. dat het hoofdbe stuur zich nog altijd op het te Utrecht inge nomen standpunt stelt, nl. dat er op den 14en dezer zal moeten worden gestaakt. Het bestuur ziet echter in dat het momen teel buitengewoon moeilijk is om aan het werk te blyven of aan het werk te gaan. In verband daarmee heeft het bestuur besloten om de stakers de reglementaire uitkeering te geven. Dit besluit werd met een donderend ge juich begroet. Nadat de secretaris van het hoofdbestuur had verzocht om ordelijk uit een te gaan, ging men heen onder het zangen van de „Internationale". Dit besluit beteekent dat vandaag de sta king in de Twentsche textielindustrie een zeer aanzienlyke uitbreidng zal ondergaan en de mogelykheid is groot, dat hedenochtend de staking zoo goed als algemeen wordt Kerst- en Nieuwjaarste3egrammen. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar van 14 December tot 6 Januari a.s. gelegenheid bestaan tot verzending van Kerst- en Nieuw jaarstelegrammen tegen verlaagd tarief. De Kerst- en Nieuwjaarstelegrammen wor den onderscheiden in die met vrijen tekst en die met vasten tekst. Telegrammen met vrijen tekst kunnen verzonden worden in het binnenlandsch verkeer, naar de meeste lan den in Europa, schepen op zee, Ned.-Indië, Ned. West-Indië en voorts naar de meeste bestemmingen in overzeesche landen. De in houd van deze telegrammen is vrij, mits be staande uit een Kerst- en/of Nieuwjaars- wenschde prijs varieert van de helft tot een kwart van den gewonen prys. Telegrammen met vasten tekst kunnen verzonden worden naar Ned.-Indië, Ned. West-Indië, Noord-Amerika en Mexico. De afzender heeft de keus uit 17 teksten, in het Nederlandsch (voor Ned. Oost- en West-In- dië), in het Engelsch (voor Noord-Amerika en Mexico), in het.Spaansch (voor Mexico) en in het Maleisch, (voor Ned.-Indië). De kosten van een telegram met vasten tekst bedragen naar Ned. Oost-Indië en West- Indië 3.25, naar Noord-Amerika 2.50 en naar Mexico f 4.20. De aflevering der Kerst- en Nieuwjaars telegrammen geschiedt zooveel mogeiyk op 25 December, resp. 1 Januari, by grooten toe vloed echter ook op 24 resp. 31 December. De telegrammen met vasten tekst worden afgeleverd op luxe formulieren, die met vryen tekst slechts dan, indien de afzender daartoe den wensch te kennen heeft gegeven. Nadere inlichtingen verstrekken de tele graafkantoren. Men gaat in Amsterdam minder uit. De opbrengst der belasting op vermakelyk- heden te Amsterdam is in het derde kwar taal 1931 volgens het „Handelsblad" tegen over verleden jaar lager geweest. Voor som mige vermakelykheden, als byv. sport, is de opbrengst natuuriyk voor een belangryk deel afhankelyk van het aantal en de beteekenis der gehouden wedstryden. De opbrengst der belasting op vermakelyk heden dan was in genoemd kwartaal Schouwburgen 57.160 (derde kwartaal 1930 66.830) concerten 13.910 22.440)bios copen 189.440 217.400)sport 94.570 (ƒ73.020) tentoonstellingen ƒ410 (ƒ290) totaal ƒ418.130 (ƒ441.150). VLISSINGEN. Een gedenkraam onthuld. Gisteren is in het kantoorgebouw van de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier een gedenkraam onthuld, door directie, ambte naren, bazen oh? werklieden- aangeboden, ter herinnering aan den onlangs afgetreden directeur der vennootschap, den heer mr. Jan Smit Azn. Door den voorzitter der commissie, den heer Chr. M. Kok, werd het gedenkraam overgedragen met een toespraak, waarop mr Jan Smit met eenige woorden van dank antwoordde. Het fraaie raam, dat den naam van mr. Jan Smit draagt tusschen de jaartallen 1899 en 1931, stelt voor verschillende aanzicnten van het fabrieksbedryf, als kranen en een scheepshelling, zoomede diverse werktuigen, w.o. een smeedpers, en is vervaardigd uit glas in lood door den heer W. Bogtman te Haar lem, naar een ontwerp van prof. ir. G. Diehl te Delft. c/*t St. Nicolaasfeest voor on- en min vermogenden. Het comité verzoekt ons mede te deelen dat de kinderen om half twee aan het Con certgebouw aanwezig moeten zyn, voorzien van hun kaartje, hetwelk goed bevestigd moet zyn zichtbaar gedragen Na twee uur is er geen toegang meer. De ouders worden verzocht tusschen half vyf en vyf uur hun kinderen aan het Concertgebouw te komen afhalen. Het comité zal zorg dragen voor een behoorlyk verloop bij den uitgang. Vereeniging Ziekenhulsverpleging, gevestigd te Vlissingen. Het bestuur der Vereeniging Ziekenhuls verpleging deelt ons mede, dat in den loop dezer week het 10000e lid. is ingeschreven. Als bewys hoe deze nuttige vereeniging in een korten tyd er in geslaagd is het ver trouwen der Vlissingsche bevolking te win nen, mogen onderstaande cyfers dienen Het ledental bedroeg op 1 Februari 1929 toen de vereeniging werd opgericht, 5888 op 31 December van dat2?elfde jaar 7314 31 De cember 1930 was dit gestegen tot 8699 en thans 10007. Hoewel het bestuur goede verwachtingen had omtrent de groeikracht dezer vereeni ging, zijn toch door dezen snellen groei alle verwachtingen overtroffen. Comité van actie tegen het wetsontwerp Terpstra. Op uitnoodiging van de afdeeling Vlissin gen van Volksonderwys is hier ter stede op gericht een Comité van Actie tegen het wets ontwerpTerpstra. Aangesloten zyn de vol gende plaatselyke afdeelingen Volksonder wys, Bond van Ned. Onderwyzers, Ned. On- derwyzers Genootschap, Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Ver. voor M.U.L.O., Centrale Oudercommissie, Comité voor de Openbare School, Vryz.-Dem. Bond, Soc.- Dem. Arbeidersparty. Vlissingsche Bestuur- dersbond, Neutrale Bestuurdersbond. Secretaris van het Comité is de heer A. C. de Baare. Een kunstavond. Britannia. Niet ten onrechte heeft het bestuur van het departement Vlissingen van „het Nut" bovenstaanden titel gegeven aan den avond, gisteren aan zyn leden geboden, welk aanbod door een groot aantal is aanvaard. De toon kunstenaar, de heer A. Alt te Bolsward, die de Hamlet, de opera in 5 acten van Ambroise Thomas, voor ons heeft uiteengehaald zon der tot uiteenrafelen over te gaan, heeft zyn f dat hem bevredigen kan - I Een blyvendgenot sHachte droomtfe ervan MV1ABAKSFABR1EK J GRUNO - GRONINGEN Met bon. taak op kunstzinnige wyze verricht. Nadat hy het lichtbeeld van den historicus van het oude Denemarken, het stamland van de be ruchte Noormannen en ook van het stamhuis van Hamlet op het doek had geworpen en met behulp van een kaartje had getoond, hoe het kwam, dat deze oude geschiedenis zoo lang voor het overige Europa onbekend gebleven is, ging hy over tot de handeling van bovenstaand drama. De bewerking van Thomas en die van Shakespeare dekken el kaar niet volkomen, gelyk spr. toonde, want terwyl in de laatste Hamlet den dood door vergiftiging sterft, wordt hij in de eerste le zing tot koning verheven. Het drama vangt aan met de verschyning van den geest van den overleden, of juister uitgedrukt vermoor den, vader van Hamlet, die zyn zoon op draagt hem te wreken en den moordenaar Hamlet's oom, Opvolger op den troon van zyn vader en tweede echtgenoot van Hamlet's moeder te straffen. Maar de prins is van een dwepende, doch niet doortastende ma nier, vaak zich uitende op sarcastische, spot tende natuur en als hy bemerkt, dat zijn uitlatingen vermoedens doen ontstaan, wendt hy waanzin voor. Zyn oom zendt hem op een gevaarlyken tocht uit in de heimelijke hoop, dat Hamlet niet meer zal terugkeeren. Als hy echter behouden teruggekeerd is, vindt hy zijn geliefde Ophelia dood, zij heeft zelfmoord gepleegd en komt juist op den dag aan, dat zy met plecht en praal begraven wordt. Deze gebeurtenis en het op nieuw verschijnen van zyns vaders geest, doen de schaal overslaan van het uiten van woorden tot het verrichten van daden. Hij vermoordt bij den ingang van den tempel, waar de lijkdienst wordt verricht, den koning en ondanks die daad wordt hy eenige dagen later zelf tot koning ^erkozen. Tot zoover de beschrijving, in groote trek ken, van de opera by een reeks lichtbeelden, die ons verschillende momenten van het drama voor oogen bracht. We kunnen ze het waren met enkele gramofoon-opnameu tezamen 88 niet alle vermelden en som men er dan ook maar enkele op. In de eersto plaats dan de projecties, waarop de geest verschynt, dan eenige, waarop we de Noor mannen zien uitvaren op hun eigenaardig gevormde schepen, de feestelijkheden by ge legenheid van het tweede huwelijk der ko. ningin, de gesprekken van Hamlet en Ophe lia, die van Hamlet met de doodgravers, wel ke hun luguber werk van het graven van een graf voor Ophelia al zingende verrichten, waarby een schedel wordt opgegraven, wat aanleiding is tot het projecteeren van een viertal doodshoofden van menschen, die oor- spronkelyk op verschillende hoogte van den maatschappeiyken ladder stonden. Maar de aangrijpendste dier serie schitterende projec ties waren toch die, welke ons den zelfmoord van Ophelia uitbeeldden. Waar de materie een opera was en de spre ker, die daarover een schitterende causerie hield, een toonkunstenaar, kon het niet an ders of de muziekale illustratie kon niet schitteren door afwezigheid. Zoo kregen we op den vleugel verschillende illustraties o.a. van de uit het slot te Elseneur naar buiten klinkende fanfares by gelegenheid van het tweede huwelijk der koningin. Maar het me chanische deel van het weergeven der muziek bleef ook niet achterwege en we konden on der meer genieten van de waanzin-melodie van Hamlet, die schitterend werd weergege ven op een gramofoonplaat. Het applaus, dat weerklonk na de causerie, was dan ook ruimschoots verdiend. In onze Ttfdinghal etaleeren wy een heele reeks foto's over den nieuwen strijd tegen den tol te Maartensdyk, op den weg van Hilversum naar Utrecht. De tol op dezen weg vormt een ernstig beletsel voor het moderne verkeer en daarom is het niet te verwonderen dat een krachtige actie

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1