FEDINGEN CHOOLNIEUWS ONS WEEKPRAATJE MARINE EN LEGER GEWEST ZEELAND VAN PATRIMONIUM. BILTENLAND SPORT KLEINVEETEELT BURGERLIjKE STAND MARKTBERICHTEN STOOMVAARTLIJNEN WEERBERICHT Buitenlandsch Weerbericht. iet de bewering, da) it en dat een doe» a lovereenkomst hem ift echter de vort: ioegewezen en den ®b| eld. ite daarbij den sti den gedaagde in - dat een inlgave va I i albetalingstermilneiit.1 sporig kan geacht ngj strekte tot bevredigi», I loeite, zoodat de vrj'jl daarvan dus beschot») I gebleven binnen de pa. ling van haar taak n' I ishouding medebrenjt." was de man in hoo»(,L iet gei-echtshol te Art. I thans beslist, dat een I igd is tot het doen vul en drinken en kleeding I tnschaffing van niemJ deze laatste dan vm»| ig moeten zijn, aft i daarvan zou zijn een laar taak als huisvrouw I n nieuw salonamettbI>,| gens het hof, daar vt. ker voor den stand ;r betreft. werd het vonnis fel en de vordering rail gd. zoodat de man dnjl n en het warenhuis wv en werd veroordeeld. van de P.Z.E.M. is tel dingen aanbesteedhe! eeringsplaat van gewa-1 mende werken, e volgende biljetten: Van Dorp, Rotterdam ippe. Vlissingen 5647; Schelde", Vlissii„._ Straaten, Hansweevt| de, Middelburg 5 eldinge 4872 W. An* I 3 G. en A. Schrale, I uw. Breda 4685; a.[ srs, Vlissingen, 's-Herto-1 Betonbouw, 's-Herto« A. van Wijnen, Dor4 van Dijk, Hardinxveld ïine, Nijmegen 431 Aangenomen het be L. D. J. van Oeverenl cheid. J. Koopmans afscheid! meente te Eikerzee met! Jesaja 53 6. Na den vertrekkende predika rschillende personen i toegesproken werd do namens den kerkeraad, I rriethuysen van Noord-1 ring Brouwershaven,! van Oosterland en ten I ent ds. G. P. A. Ruljsch I )nnemaire. ite te St. Ann al and. rkbestuur van Zeeland den der Ned. Herv. raland thans uit hun wegens het niet na-1 voorschriften. Zooals I ïebben, is reeds ten vo-j ad onwillig geweest o he stemming een kle- llen, waar ook vrouwe enden. uur van Zierikzee had oen den kerkeraad ge* wat des kerkeraads L' heeft de gemeente be-1 an een kiescollege. Om- ing weer een nieuwe I s, heeft andermaal de daarop vrouwelijke lid* is de kerkeraad geheel cansen tegemoet! u te Oegstgeest was lgende 'eek hoopten is niet g delde is deze week niet I et volledige bedrag, dat >t inhalen, is niet b verantwoordingen kun* n dag tot dag binnen* g weer hebben wij bet dat in dezen tijd van wonderbaarlijk hielp, or n (nog een paar weken in 1931 af te maken, wat de Zending betreft ïwen, hoe zou 't anders an ook met moed voor* i aanvang van dit be* zijn er nog nietEr is xiig. Er gaat dan een circulaire uit personen. Er zijn nog eunden en. als zü ïerinnerd worden, bet )en. Op de hulp va" ig voor het bijeenbren* brekende. Er zijn maar weinige mannen, die geheel weten te ontkomen aan de begoocheling van het bruine monster, dat week aan week over de voetbalvelden rolt, nagerend door een lenige, krachtige, vlugge jongelingschap, die elkaar de beheersching van den bal-loop be« twist. Wel zy'n er, die meenen, dat het spel niet op Zondag moet worden beoefend, ande ren hebben bezwaar tegen de vergoding van jeugdige voetbalsterren, nog weer anderen komen op tegen de verruwing van het karak ter van het spel, wij laten die strijdvragen hier onbesproken om te constateeren, dat, af gezien van dat alles, het voetbalspel een po pulaire en vrij algemeen gewaardeerde volks sport is. Al zijn onze beenen stijf van ouder dom en rheumatiek, als we langs de be kende lijnen staan te kijken, maken we de trapbewegingen der spelers onwillekeurig mee, tot groote ergernis van onzen voorman, die herhaaldelijk zijn goeie broek moet afkloppen. En zelfs al staan we niet langs het lijntje, maar we beluisteren een of andere voetbal- gebeurtenis door den luidspreker, dan nóg voelen we iets van enthousiasme in ons op laaien, als het spelverloop en gegeven verslag geanimeerd zijn. Dan moeten huisgenooten het niet wagen om te zitten „kakelen", ter wijl we luisteren en dan moeten ze het thee kopje niet al te dicht onder het bereik van onzen linker- of rechtervleugel zetten, want er is dan alle kans, dat we voor het nemen van een corner op den linkschen hoek bij het Nederlandsche deel in Parijs, dat kopje rechts van de tafel afslingeren bij onze po ging om met Van der Meulen méé den bal onder de lat vandaan te stompen. We zijn overigens heel nuchter van aard. Als anderen het over een interland-wedstrijd hebben en zie gebruiken dan woorden als „onze eer, die op het spel staat" en „onze nationale glorie, die door een overwinning zou worden verhoogd", dan grinniken we, als we in een goedï stemming zijn, en we maken ons boos over zulken daverenden onzin, als we b.v. juist ons belastingbiljet hebben ont vangen. Maar toch.... Toen onze jongens op Zondag j.l. in Parijs in enkele minuten drié coals fokten zoo heet dat, gelooven we, vakkundig en de Hollander-verslaggever zooveel glorie met zijn stem haast niet bij kon houden, toen we de verbijsterende ontroering bespeurden in de klanken, die hij uitstootte, klanken, die meer een verslag waren van zijn eigen harte-klop dan van den wedstrijd, toen voelden we toch even iets in de keel, en stelden we ons in de huiskamer tegenover de huisgenooten een oogenblik heel mal aan, om vooral maar niet te laten merken dat doe je immers als rechfc-geaard Hollander niet hoe de triomph van onze Hollandsche jongens in Parijs onze nerven aan het trillen had ge maakt. Na deze regelen zal wel niemand meer van ons willen aannemen, dat we iets tegen !.et voetballen hebben, het tegendeel immers is slechts waar. En daarom zal men misschien ook een ob jectief oordeel willen vellen over hetgeen we nu nog verder hebben te zeggen. Onze mooie stemming n.l. voelden we zoo wreed verstoord op het einde van dien wed strijd, toen de verslaggever mededeelde, dat daar in Parijs 3000 Nederlandsche jongeman nen op het veld aanwezig waren, per extra- trein aangekomen, uitsluitend met het doel om er gedurende anderhalf uur dat partijtje voetbal te zien. Dat leek ons geen begeeste ring meer van die jongelieden, maar waan zin, in ieder geval een demonstratie van volkomen gemis aan ernst en verantwoorde lijkheidsgevoel. We kunnen de zon best in het water zien schijnen en weten, dat de jeugd een extraatje toekomt. Maar als in een tijd, waarin tien duizenden gebrek lijden f niet ergens in een onbegrijpelijk ver China of Zuid-Amerika, maar in je eigen land, je eigen stad, je eigen straat, ja, in het huis van je buren, we zeggen, als dan duizenden jongelui week aan week hun heelen of halven gulden offe ren om in de plaats van hun inwoning of in de omgeving er van een voetbalwedstrijd te volgen, ons dunktdan is dat welletjes. Maar als die menschen zich bij zooveel gebrek en armoe van land- en stadgenooten, hun bu ren, niet ontzien om een reisje naar Parijs te ondernemen, alléén om daar hun favorieten achter het bruine monster te zien aanhollen, dan spreken we van een' schandelijke over daad, van een blijkbaar volkomen gemis aan medegevoel in de jammerlijke omstandighe den van de gemeenschap, aan een volstrekte negatie van wat past. Zulke uitspatting van voetbal-enthousias- me bevordert geenszins een goeden sportgeest. Al nemen we thuis nog graag een pud dinkje toe bij het eten, dan mogen we ons toch wel verontwaardigd toonen over het ge drag der bon-viveurs, die in dezen benarden tyd op of om het Rembrandt-plein b.v. in Amsterdam onder veel rumoer bonken geld stuk slaan aan zwelgpartijen. Eenzelfde afstand is er o.i. tusschen hen, die wekelijks langs de lijnen onzer voetbal velden zijn te vinden, hetzij op Zaterdag- of Zondagmiddag, en de 3000 lieden, die tesa- men toch vermoedelijk wel een ton gouds zoek gemaakt zullen hebben voor het bijwo nen van een voetbalpartijtje in Parijs. In dezen tijdl Bevestiging en intrede. Zondag werd candidaat M. Heuzeveldt, van Rotterdam, by de Geref. Kerk te Nieuwer- kerk bevestigd door ds. J. D. van. der Velden, em.-predikant te Kralingen, sprekende over Jer- 111 en 12. Ds. Heuzeveldt deed zijn intrede met een predikatie over 2 Petrus 1 V5, 19- Ouderling De Jonge sprak namens kerkeraad en gemeente, ds. Z. Hoek van Zonnemaire namens de classis Zierikzee, ds. an der Velden als bevestiger en ten slotte de burgemeester. Scheepsradio-telegrafist. In Januari en zoo noodig in Februari a.s. zullen examens worden gehouden ter ver krijging van het certificaat voor scheeps- radiotelegrafisfc le en 2e klasse en scheeps- radiotelefonist en voorts ter verkrijging an de bijzondere certificaten als scheepsradio- telegrafist resp. met en zonder bevoegdheid tot deelneming aan het openbaar verkeer Examens. Voor liet middelbaar examen Nederlandsche taal en letterkunde is te Amsterdam ge slaagd de heer L. G. J. Lockefeer te St. Jan steen. Vaarplan Hr. Ms. „Rigel". Vertrek Amsterdam 11 Decemberaan komst Gibraltar 19 December aankomst Na pels 23 Decembervertrek Napels 28 Decem ber aankomst Alexandrië 1 Januariver trek Alexandrië 4 Januariaankomst Port Said 5 Januarivertrek Port Said 5 Janu ari aankomst Suez 5 Januarivertrek Suez 5 Januari aankomst Aden 11 Januariver trek Aden 13 Januari aankomst Colombo 22 Januarivertrek Colombo 27 Januariaan komst Sabang 31 Januari. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Sergeant der mariniers M. A. Venix van G.S.S. naar wachtschip Willemsoord ser geant der mariniers I. M. Mersie van G.S.S naar wachtschip Willemsoord sergeant konstabel A. de Wolff van wachtschip Wil lemsoord naar kazerne Willemsoord ser geant-machinist W. Bloot van Schorpioen naar Van Speijk majoor..timmerman J. Schreuder van Kon. instituut naar wacht schip Willemsoord. Gisterenavond vergaderde in het Militair Tehuis te Middelburg de gewestelijke organi satie Zeeland van Patrimonium, onder voor zitterschap van den heer W. A. den Hollan der. Deze opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze en verwelkomde do vele aan wezigen, en in het bijzonder den spreker, den heer H. Amelink, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond en lid der Tweede Kamer. De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, hoe noodzakelijk het is, dat in dezen crisistijd door hen, die de Chr. sociale be ginselen zijn toegedaan, gestreefd worde naar toepassing van het recht. De heer Amelink, het woord verkrijgend, sprak over het onderwerp „Christelijk-soci- aal in crisistijd" Eerst schetst spreker de verschijnselen waaronder deze crisis zich aan ons voordoet. Vooral het groote aantal werkloozen baart groote zorg. De oorzaak van de crisis is niet een te weinig, maar een te veel aan goederen. Na 1921 hebben we ook enkele crisisjaren gehad. Economen van naam hebben toen aangedrongen op hard werken en kapitaal vorming omdat de oorlog zooveel vernietigd had. Het sociale vraagstuk zoo heette het toen is niet in de eerste plaats een vraag stuk van distributie, maar van productie. Het tekort moest ingehaald. Zoo zeiden mannen als Keynes, Van den Tempel en Smeenk. We hebben dat toen geloofd. We zijn har der gaan werken en wilden meewerken aan het economisch herstel. Maar die theorie is niet juist gebleken. Iemand als dr. Colijn verklaarde in een redevoering in het begin van dit jaar te Balk dat een der eerste crisisoorzaken een teveel is. Dit is wel een buitengewoon ernstig feit, want hierdoor verandert de zegen Gods in een vloek. In welk een wereld leven we toch Oogstmislukkingen worden lichtpunten ge noemd. Dat dit zoo is, ligt niet aan ons, maar aan ons menschen, die Gods zegeningen niet juist weten te gebruiken. Een oplossing hiervoor kan spreker niet geven, maar dit vraagstuk moet ons meer bezig houden. We zijn er niet mee af, om socialisatie en planmatige productie af te wijzen, maar we moeten, naar ons beginsel, zinnen op middelen en wegen tot verbete ring. Het moet komen tot een betere ordening in het productie- en distributieproces. Het Int. Chr. Vakverbond heeft zich hiermede reeds bezig gehouden. Enkele gedeelten uit zijn program leest spreker voor. Nader verdedigt en licht spreker toe het begrip bedrijfsorganisatie, door vele Christ, sociale voormannen reeds aan de orde ge steld. Een andere crisis-oorzaak is de ratio nalisatie die in den arbeid zoo sterk is toe gepast, waardoor de productie sterk is toe genomen en het aantal arbeiders per werk eenheid beduidend is afgenomen. Een derde oorzaak vormen de hooge tolmuren. Enge land, de burgt van den vrijhandel, is nu ook gevallen. Die tolmuren hebben ons mede in de ellende gebracht* Zij hebben niet alleen de productie opgejaagd, maar houden ook de prijzen hoog. Wat hebben wij nu als Chr. sociale bewe ging in dezen tijd te doen Wij moeten ook nu opkomen voor de rechten van den arbei denden stand om tevens onze volksgemeen schap in haar geheel te zien. We moeten een schild voor de zwakken zijn en de ver? slechteringen zooveel mogelijk keeren. Alles bezien bij het licht van Gods Woord. De crisis is niet op te lossen met eenige loonsverlaging. Was er een tekort, dan zou den we met een geringer deel tevreden moe ten zijn. Maar nu gaat het om verhooging van de koopkracht. Beteekent het loon veel in verband met den kostprijs der producten Spreker neemt als voorbeeld de schoen. Een verlaging van allen die in de lederindustrie werken met 10 zou een schoen van 6 op 5.82 bren gen. Loonsverlaging kan ons in het algemeen niet uit de crisis helpen, maar kan Christe- lijk-sociaal zijn voor de bedrijven, die met het buitenland te maken hebben. Door de koersdaling van het Engelsche pond zijn de looneri in Engeland met 25 verlaagd. We moeten ook rekenen met Bel gië, „den internationalen ónderkruiper". Zoo dat in bedrijven, die met het buitenland hebben te concurreeren, éen loonsverlaging noodzakelijk zal zijn. Zij moet echter niet opgelegd wor den. De arbeider moet worden gezien als mede-werker in het bedrijf. Overleg moet gepleegd. We moeten over het verlagen van het loon niet te lichtvaardig denken, want het arbei ders-inkomen is toch altijd nog zeer beperkt. Door sociaal-democraten wordt aangepre zen een generale werktijd-verkorting. Spre ker is daartegen. De moeilijkheden zuhen er door Vermeerderd worden. Veel meer moeten we streven naar vermeerdering van de koop kracht, omdat er millioenen mensehen zijn, die aan alles gebrek hebben 'Wil men bij werk- tijdsverkorting hetlboh per week gelijk la ten 1 Maar dat kan toch niemand in dezen tijd ernstig meenen Dat kan de industrie niet lijden. Bovendien is de arbeidstijd een internationale kwestie. Voor zich zelf is spreker vrijhandelaar. Maar we moeten practisch zijn. Vele landen cm ons heen bouwen hooge tolmuren En zouden we dan onze binnenlandsche markt geheel aan het buitenland overlaten Spreker is daarom voor het cöntingentee- ringswetje en voor steun aan de suiker industrie. Ook werkverschaffing wordt door spreker bepleit. Onze Chr. arbeiders dienen zich. te organiseeren en dus lid te worden van een werkloozenkas. De werkloozen moeten niet neergedrukt worden tot paupers. De gemeen telijke overheid moet -zoo noodig op haar plicht gewezen worden. Er is niemand, die een allesomvattende oplossing van de crisis kan geven.. Het kan ons soms bang om het hart worden. Maar er is een God in den hemel, die bet wel weet, die in Zijn almacht alle economische wetten kan breken. Deze crisistijd moet ons on de knieën breng God wil gebeden zijn. De uitkomst moet niet gezocht bij de staatslie den of bij den Volkenbond, maar bij God den Almachtige. Laat ons dan bidden en verken. In dien zin kan de Chr. sociale be weging nog tot zegen zijn. Op deze niet groote aandacht gevolgde rede volgde nog een drukke bespreking, waaraan verschillende aanwezigen deelna- men.De heer Amelink vond in zijn antwoord nog gelegenheid op enkele punten wat nader in te gaan en hier en daad zijn nieening te verdedigen. De spreker sloot deze welgeslaagde verga dering met dankgebed. DROOGLEGGING VAN ENGELAND. Engeland is op weg, ondanks alle tradities, een zeldzaam „droog" land te worden. Men heeft over het algemeen minder geld dan vroeger en bovendien zijn de alcoholistische dranken door de hooge belastingen zóó duur geworden, dat slechts weinigen zich de luxe van een „slokje" kunnen veroorloven. Vroe ger dronk zelfs de eenvoudigste werkman zijn whiskey, thans kan de middenstander zich nauwelijks die luxe veroorloven. Na de jongste belastingverhooging bedraagt de ac cijns per liter ca. tien gulden, tegen eenige tientallen jaren geleden ruim een gulden; Naar schatting is de waarde van whisky met het negenvoud belast, zoodat het geen ver wondering behoeft te baren', dat sedert 1909 het whisky-verbruik met twee derden is ver minderd. In den loop van het jaar is onge veer de helft van de Schotsche whisky-sto kerijen gesloten en de andere fabrieken wer ken slechts een paar maanden per jaar. Toen zijn de voorraden whisky nog zoo groot, dat Engeland nog voor minstens tien jaar vol doende heeft, zelfs als de productie geheel wordt stopgezet. Hoe duurder de whisky werd, des te meer steeg het bierverbruik. Het ging den Engel- schen brouwerijen, waaronder eenige reuzen- concerns zijn, buitengewoon goed. Een der maatschappijen verdiende verleden jaar circa 40 millioen gulden, een andere keerde 31 dividend uit. Doch ook daaraan is thans een einde gekomen. Als afscheidsgroet aan den alcoholvriend heeft de geheel-onthouder, Snowden, bier zwaar belast, waardoor het verbruik direct met 20 is gedaald. Niet al leen de staat en de brouwerijen hebben hier van schade, maar ook de landbouw, die in de brouwerijen goede klanten gaat verliezen. JAPAN WIL NIET ONTWAPENEN. Gisteren werd te Tokio een vergadering gehouden van den Japaïtschen militairen raad, waar hefc Japansche standpunt ter komende ontwapenihgs-conferentie werd vastgesteld. In beginsel kwam men tot over eenstemming inzake de instructies, die de Japansche delegatie naar de ontwapenings conferentie van 1932 te Genève zal meekrij gen, en die morgen definitief zullen worden bevestigd. Naar verluidt hebben deze den volgenden inhoudJapan zal niet toestem men in eenige verplichting tot ontwapening, waar zij de bewapening in het algemeen, bijzonderlijk het aantal vliegtuigen en de hoeveelheid oorlogsmateriaal op hun huldi gen stand zal houden. De redenen zijn le. Japan heeft gevaarlijke buren, zooals China en Rusland2e. de bewapening is reeds tot een minimum beperkt. De sterkte van het Japansche leger bedraagt nog slechts 65 van die van voor den oorlog3e. Japan staat ii. bewapening met vliegtuigen en materialen zeer ver ten achter bij andere landen,aan gezien het in den wereldoorlog niet op het hoofdtooncel heeft meegevochten. ITET CHINEESCH—JAPANSCH CONFLICT De correspondent van de „Daily Express" meldt uit Peking, dat verscheidene buiten landsche waarnemers, die zich in Mandsjoe- rije bevinden, om zich van den toestand op dc hoogte te stellen, vermist worden, De waarnemers zijn het laatst gezien in "jTsingtao en hadden zich vandaar dieper het land in begeven, waar de omgeving wordt afgestroopt door tal van benden. Zij waren begeleid door een sterke Chineesche militaire macht. Te Tsingtao maakt men zich ernstig ongerust over het lot der waarnemers. Men vreest dat zij door bandieten zijn overvallen. Onder de vermisten bevinden zich 2 Engelschen, 2 Amerikanen, 2 Franschen en de Duitsche consul-generaal van Moeken. Het zijn mee- rendeels buitenlandsche militaire attaché's uit Tokio of leden van buitenlandsche con sulaten in China. HET BOLSJEWISTISCH GEVAAR. De voorzitter van de internationale werk- commissie van het Parijsche ontwapenings congres, de Fransche senator Henri de Jouve- nel, heeft in een intervew verklaard, dat de kwestie der Europeesche veiligheid aan de orde moet worden gesteld in verband met het bolsjewistische Rusland. De Europeesche sta ten, die aan de grens van Rusland liggen, In verband hiermede bepleitte De Jouvenel kunnen niet ontwapenen, zoolang eenerzijds^ de kwestie der' Europeesche solidariteit, an derzijds de kwestie van een overeenkomst met Moskou, niet zijn opgelost. De Europeesche staten hebben niet de minste vijandige bedoe ling tegenover Moskou, doch het is niet te loochenen, dat er een bolsjewistisch gevaar bestaat en dat slechts gemeenschappelijke maatregelen de veiligheid kunnen waarborgen, een Duitsch-Fransche overeenstemming. Het is onzin te spreken van gelijkheid van bewapening. Evenals in het lé»en der men schen kan ook in het leven der volkeren van gelijkheid geen sprake zijn. Het doel moet in de eerste plaats zijn het scheppen van veilig heid door samenwerking der volken eenerzijds en het instellen van een internationale auto riteit anderzijds. HET OFFICEERSKORPS IN SOVJET- RUSLAND. Het te Parijs verschijnende Russische im migrantenblad „Tsjassawoi" deelt in een ar tikel getiteld „Commandeurs rouges", inte ressante bijzonderheden mede over het hui dige officierskorps in Sowjet Rusland. De vroegere officieren uit het oude tsaristische leger, die zich grootendeels gedwongen ter beschikking van het Sow jetleger hadden ge steld, zijn thans bijna allen verdwenen. Zij zijn vervangen door lieden uit de onderste volkslagen, die voor het officiersberoep wei nig geschikt blijken te zijn. Onder hen be staat instede van kameraadschap onderling wantrouwen, afgunst en verklikkerij. Zij staan bovendien onder voortdurende bewa king en voogdij van partij organen, hetgeen doodend chijnt te werken op elke ontwikke ling van initiatief. De Olympische spelen te Los Angelos. Het Ned. Olympisch Comité meldt ons, dat het van den A.N.W.B. het aanbod heeft ge kregen om de reisroute van de Nederland sche deelnemers naar de Olympische spelen te Los Angelos- geheel voor te bereiden en eën eenvoudig schetsje over Los Angelos voor het gebruik van de deelnemers samen te stellen. Dit aanbod werd met groote dank baarheid aanvaard. Het vetmesten van konijnen. Zoowel bij het vetmesten als bij het op fokken van konijnen moet men eenige bij zondere regelen in acht nemen. Men moet vooral zorgen voor een zeer re gelmatige voedertoediening. Het is in het algemeen best de konijnen drie maal daags te voederen, 's winters nochtans mag men zich tot twee rantsoenen beperken. Het konijn eet het smakelijkst by het op komen en het ondergaan van de zonde wilde konijnen immers gaan vooral bij de morgen- en avondschemering in de velden hun oogst opdoen. Ook moet het avondrant soen het best voorzien zijn. En, zonder de •zuinigheid hierbij te kort te doen, moet men toch het voédsèl der konijnen in voldoende mate afwisselen. Er is veel regeling en overleg noodig om m de konijnenfokkerij te gelukken. De rantsoe nen van de konijnen die bestemd zijn v<?or den kweek, moeten zeer juist berekend wor den noch te veel, moch te weinig. Dit princiep geldt niet voor de jongen deze moet men zooveel mogelijk dóen eten, men moet door de afwisseling van het voe der hun eetlust prikkelen.hoe meer het verkooptijdstip nadert, des te meer moet men trachten hun dusdanig voedsel te verschaf fen, dat er in een kleine hoeveelheid toch'de meest mogelijke voedingswaarden vervat zyn. Een zeer prijzenswaardig voedsel is de sui ker bij den aanvang kan men haar geven onder vorm van gesuikerden drank, in de verhouding van, een koffielepel per liter wa ter padien mag men dit uitstekend,vbe- dingsmiddel ook in den gewonen brei ver mengen. MIDDELBURG. GETROUWD. J. H. van der Linden, 59 jaar en M. A. D. van der Steen, 63 j. M. J. van Tatenhove, 23 j. en N. Schoe, 24 j. OVERLEDEN. A. W. Meertens, 69 j.; wedn. van J. Hui- brechtse. RITTHEM. over de maand November. GETROUWD. G. van de Putte, 24 j. en A. C. Wisse, 23 j. BEVALLEN. E. de Visser, geb. de Pagter, z. OVERLEDEN. C. Kodde, 65 j., wed. van I. de Rijcke. L. Jacobse, 74 j., wed. van W. Meijers, BRESKENS. GETROUWD. H. van der Lijke, 26 j. en S. P. Lijk, 25 j. J. Quaars, 32 j. en M. Verduijn, 28 j. BEVALLEN. J. du Bois, geb. Henekeij, d. C. J. Van de Sande, geb. Kense, z. J. Mookhoek, geb. Maas, z. n; O V E R L E D E N. A. Boekhout, 86 j., wedn. van A. Reijnaars. GROENTE- EN FRUITVEILING VLISSINGEN. 2 December 1931. Op de gisteren gehouden gToente- en fruit veiling werden de volgende prijzen besteed Tomaten 21 ct.Groninger kroon 7 ct. Goudreinetten 3—21 ct.zure bellefleurs 4—7 ct.grauwzoet 11 ct.campagnezoet 8—11 ct.ermgaard 5—11 ct.sterappelen 1215 ct.Baldwin 12 ct.Landsberger reinetten 6 ct.hpndsmuil 9 ct.blomzoet 13 ct.Gieser Wildeman 411 ct.kleiperen 47 ct.com- tesse de Paris 1426 ct.Winterlouwtje 67 ct.Jodeperen 13 ct.mispels 9 ct.bruine- boonen 8 ct.uien 16 ct.spinazie 911 ct.rapen V/2 ct.koolrapen 2 ct.spruiten 814 ct.kroten 4 ct.wijnpeen 22 /2 ct. kleine peen 3 ct.witlof 13—14 ct., alles per K.G.kipeieren 5367 ct. per 10 stuks boe- rekool 13 ct.roode kool 4J6 ct.savoye kool 151/2 ct.bloemkool 420 ct.sla y2 11/2 ct.witkrop /2 ct., alles per stuk selde rie 14/2 ct.prei 45 ct.peen 4y27y2 ct.kroten 46 ct.rapen 23 ct., alles per bos veldsla 15—32 ct.andijvie 3—34 ct. peterselie 612 ct., alles per Rist of mandje poters 23—35 ct. per 10 K.G. VEEMARKT AMSTERDAM. 4 2 December 1931. Aanvoer625 vette kalverenle kwaliteit 74—86 ct., 2e kwaliteit 6472 ct., 3e kwaliteit 50—62 ct. per KG. levend gewicht32 nuch tere kalveren 560 varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 4445 ct., zware varkens 4344ct., vette varkens 4142 ct. per KG. slachtgewicht. Aaiigevoerd 15 wagons geslachte runderen uit Denemarken. „Djember" (thuisr.) p. 1 Nov. Dover ,Fdam" (uitr.) 30 Oct. te Vera Cruz „Enggano" (thuisr.) 1 Dec. van Marseille „Giekerk" (uitr.) p. 1 Dec. Perim „Johan van Oldenbarnevelt" (uitr.) 1 Dec. v. Algiers „Klipfontein" (thuisr.) 30 Nov. v. Marseille „Maasdkm" (thuisr.) 1 Dec. te Havanna „Patria" (uitr.) 1 Dec. te Sabang „P. C, Hooft" (thuisr.) 1 Dec. van Genua „Randfontein" (uitr.) 30 Nov. van Suez „Streefkerk"' (thuisr.) 30 Nov. te Colombo „Tabian" (uitr.) 1 Dec. van Suez „Zeelandia" (uitr.) 30 Nov. v. Rio de Janeiro Samengesteld door het Kon Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.7 te Weenen. Laagste barometerstand 745.3 te Janmayen Verwachting tot den avond van 3 Decem ber Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. 1 Weinig 'of geenneerslag. Iets zachter, Hedenmorgen uit officteele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut De lezers kunnen hieruit de bewegingen van de weergebieden over Westelijk Europa volgen. Langzaam breidt de warme en vochtige luchtstroom in het Westen zijn invloed in West-Europa uit. Na het passeeren van de depressie bij IJsland, die nu naar Spitsber gen trekt, is op IJsland vorst ingeval len. Een nieuwe depressie brengt aan de Iersche kust storm. In Zweden nam de vorst verder'af. Uit Wëst-Duitschland is de vorst verdwenen, alleen uit Estland wdrdt nog zeer strenge vorst gemeld. Het mistgebied strekt zich nu van midden Engeland tot Polen en Hongarije uit en van België tot aan de Oostzeekust. Frankrijk heeft betrokken lucht met weinig mist. Neerslag viel alleen in Skandinavië. Voor de volgende dagen wordt toenemende Zuidelijke wind, met zachter weer énminder mist verwacht.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 7