UIT DRAAD EN LUCHT ADVERTENTIEN van naar de garage reed hij naar het po litiebureau aan de Meermanstraat. Daar aan gekomen had hij zóóveel moeite om den be nadeelde uit den bus en in het bureau te krijgen, dat de dief kans zag er vandoor te gaan. De benadeelde bleek in zulk een toe stand te verkeeren, dat hy onmogelijk kon worden gehoord. Maar den volgenden dag kwamen de kater n de klaarheid in het den ken en toen herinnerde de man zich, met wien hij uit was geweest en bovendien stelde hij toen vast, dat hij zijn beurs kwijt was. De politie hield den man, met wien de benadeel de op stap is geweest, aan. Deze ontkende den diefstal te hebben gepleegd, maar de chauf feur herkende hem. Hij is opgesloten. Belletjes te Enschede. Het is gisteravond in Enschedé tot rel letjes gekomen. In de Haaksbergerstraat, waar zich het schaftlokaal bevindt waar de Duitsche wevers van de firma Jannink zijn ondergebracht, hebben een groep opgeschoten jongens met steenen naar het gebouw ge gooid. Politie en marechaussée maakte char ges met de blanke sabel en den gummi knuppel. Ook op andere plaatsen in de stad, waar menschen bij elkaar stonden om over het geval te praten, werd er door de politie met blanke sabel op ingeslagen. Enkele straten werden afgezet. Ongelukken. In een hotel te Velp is een bezoeker door een verkeerde deur te openen, in een kelder gestort. Hij be kwam een ernstige hersenschudding, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. Een tramarbeider te St. Oedenrode, die met een kruiwagen in een sloot reed, is aan de gevol gen overleden. In een woning aan de Nic. Witsenkade te Amsterdam is'een 20-jarige student door gasverstikking om het leven ge komen. Hij had 's nachts zitten studeeren en in zijn kamer was de slang van een gaslamp defect geraakt. De mist. De Urker motorbotter U.K. 41 met schipper E. Hoefnagel is heden morgen tengevolge van den dichten mist den koers kwijtgeraakt en op een strekdam ten Noorden van den Scheveningschen Boulevard geloopen. Het houten vaartuig werd zwaai beschadigd en liep vol water. Voordat de U.K. 41 echter zonk kon de be manning, uit 3 personen bestaande, door een anderen botter overgenomen worden en veilig aan den wal gezet worden. Een mislukte treinaan slag. Tot nu toe onbekende daders heb ben in de nabijheid van Praegarten (Opper- Oostenrijk), welke plaats ongeveer 25 K.M. ten Noord-Oosten van Linz ligt, getracht een personentrein te doen ontsporen. Hiertoe had den zij op eenige plaatsen ongeveer 100 Meter van elkaar wiggen en steepen op de rails ge legd. De aanslag mislukte evenwel, daar de hindernissen den trein wel tot staan brach ten, doch een ontsporing niet plaats vond. Vermoedelijk wilden de misdadigers een geld- trommel plunderen, die in den trein werd meegevoerd. De trein kon zijn reis, nadat de rails weer in orde waren gebracht, voortzet ten. Van de daders geen spoor. Roofovervallen, Gisteren middag had een spoorbeambte te Hamburg de binnengekomen gelden klaargelegd om deze aan zijn opvolger ov>r te geven, toen plotseling twee onbekende mannen binnen kwamen. Een van hen trok onmiddellijk een revolver en dwong den beambte, die dienst deed op het goederenstation Sternschanze, het geld af te geven. De beide mannen ont kwamen, ofschoon een achtervolging was in gesteld. Gisterenacht werd de ambtenaar Schneck- mann te Kamp-Lintfort voor zijn woning te Moers door een onbekenden persoon neer geslagen en aan handen en voeten gebonden, waarna de onverlaat zijn slachtoffer aan een boom vastbond. Hierna drongen eenige per sonen het huis binnen, waar zij de echtge noot© van den ambtenaar eveneens neer sloegen, waarbij zij ernstig gewond werd. De roovers doorzochten het huis en namen 250 Mark aan geld en sieraden ter waarde van een evengroot bedrag mede. Van de daders tot nu toe geen spoor. Naar uit Lublin gemeld wordt, !s op den straatweg bij Zawada, die door een dicht woud loopt, een brutale roofoverval gepleegd door gewapende bandieten op een veertigtal boerenwagens. Onder de boeren, die de wa gens bestuurden, brak een paniek uit, met het gevolg, dat de meesten eenvoudig weg liepen en hun wagens in de steek lieten. Eenigen die op hun wagens waren blijven zit ten leverden al hun geld aan de roovers uit, die met een rijken buit spoorloos verdwenen zijn. Voor een eenvoudlgerkeuk en. In „The Daily Expres" wordt de strijd aan gebonden voor een eenvoudiger keuken. Wij kleeden en wij huisvesten ons vaak meer naar de mode, dan naar wat voor ons waar achtig eigen welzijn vereischt is. Zoo doen wij ook in verband met onze keuken. Wat al rare kost zitten wij er soms niet te verorberen, alleen maar omdat wij het „sjiek" vinden. En wat een dure spijzen laten wij ons ook voorzetten terwijl eenvou diger schotels beter voor onze beurs en voor onze gezondheid zouden zijn. AZzoo wie lust er nu niet eens mosselen of haring, vraagt het Engelsche blad en wie waagt het die dingen binnen te smokkelen uit vrees voor de huurders beneden of voor de buren, dat die mochten merken wat of een gemeene kost er bij ons aan tafel komt. Laat ons daar niet om geven, besluit het Wad terecht, en alleen er voor zorgen, dat de lucht van onze keuken geen andere men schen hindert, en laat ons verder gerust de eenvoudigste, de volksche keuken voerenwij zullen er wel bij varen. Hoeveel talen worden er 1 n Europa gesproken? Euro- Pa telt 34 staten, als men tenminste de Duit sche staten tezamen voor één telt. Maar er Worden veel meer talen gesproken. In het geheel niet minder dan 120. De beteekenis van de verschillende talen is geheel ver scheiden. Alleen reeds in Rusland worden 83 talen gesproken, maar daarvan zijn er 52 bij van volken of volksstammen met minder dan 100.000 zielen. De meest verspreide taal in Europa is het Duitsch, dat voor bijna 81 millioen menschen de moedertaal is. Daarop volgt Russisch, dat door 71 millioen menschen als hun moeder taal wordt geschouwd en als voornaamste talen volgen dan Engelsch met 47, Itali- aansch met 41, Fransch met 40. Oekrainsch met 34, Poolsch met 23, Spaansch met 16, Nederlandsch (en Vlaamsch) met 11.5 en Hongaarsch met 10 millioen menschen. Politie zonder vuurwa penen. Te Londen is de politie niet in het bezit van vuurwapens. Toen dezer dagen een paar agenten drie personen op inbraak betrapten, werd een der agenten door revol verschoten van de misdadigers gewond en de tweede in bedwang gehouden. Twee der daders hebben nu terechtgestaan. De rechter billijkte de houding van den twee den agent, die wegens de bedreiging met de revolver op een afstand bleef, en de rechter liet er op volgen „Als wij eenmaal onze po litie wapenen, dan weten wij dat dit een uit- noodiging zou zijn aan de misdadigersklasse om hetzelfde te dcén. Tot dusver heeft het stelsel uitstekend gewerkt en had de misda digersklasse zich er, op enkele uitzonderingen na, van onthouden te pogen degenen te doo- den die hun plicht deden door tot arrestatie over te gaan. Maar wilde men dezen staat van zaken handhaven, dan had de politie het recht op de bescherming der wet." De eene misdadiger, die den politie-agent had verwond, werd daarom veroordeeld tot 15 jaar dwangarbeid en de andere, die den tweeden agent had bedreigd, tot 5 jaar dwangarbeid De winter zet in. De plot seling ingetreden koude heeft in verschil lende gedeelten van Oostenrijk groote sto ringen veroorzaakt. In Beneden-Stiermarken woedt sedert Zondag een krachtige sneeuw storm, die vrij groote schade heeft aange richt. Hoogspannings- en telefoonfeidingen zijn op vele plaatsen vernield. Hierdoor kon den vele plaatsen niet van stroom worden voorzien, waardoor een aantal industrieele ondernemingen gedwongen waren het bedrijf stop te zetten. Te Judenburg is een zware regen gevallen, terwijl het stevig vroor, zoo dat de straten onbegaanbaar werden, en de autobus-maatschappijen het verkeer van Graz naar Judenburg hebben moeten stop zetten. De wereldcrisis en de filmsterren. Ondanks verschil lende tegenspraken uit Hollywood schijnt het thans in het hoofdkwartier van de filmindu strie wel vast te staan, dat de bovenmatig hooge salarissen der filmsterren binnenkort een drastische verlaging zullen ondergaan. Op het oogenblik wordt te Hollywood alleen aan filmsterren ongeveer dertig millioen dol lar per jaar aan salarissen betaald, waarte gen vooral de bioscoopeigenaars protesteeren in verband met de hooge prijzen der films. Hoewel men van de zijde der artisten verzet verwacht, schijnt het vast te staan, dat by het afloopen der bestaande contracten zeer ingrijpende verlagingen zullen worden inge voerd, waarvan sommigen zelfs 65 percent zullen bedragen. Reeds thans trachten de fllmondernemingen hun artisten te bewegen langs den weg van overleg de salarisverla gingen te aanvaarden. Misdadigheid der jeugd. De bekende Engelsche rechter McCardie heeft zich voor de grand jury te Leeds uitge sproken over de oorzaken van de hand over hand toenemende misdadigheid in Engeland. Wij moeten zoo zeide hij ons geen illu sies maken. De statistieken zijn ernstig. De strafbare delicten nemen in het land toe in een verhouding van duizenden per jaar. Wan neer ik van tijd tot tijd nadenk over de oor zaken van de misdaad, kom ik tot het besluit dat de drank zeer weinig te maken heeft met de ernstige misdadigheid van tegenwoordig evenmin de armoede. De voornaamste oorza ken zijn fundamenteel. Zij komen voort uit de gebreken van den menschelijken aard, uit hebzucht, wellust, ijdelheid en boosheid. Het aantal gevangenissen wordt voortdurend min der, doch het aantal misdaden klimt voort durend van jaar tot jaar. McMardie wees er vervolgens op, dat niet slechts het aantal strafbare misdaden toe neemt, doch ook het aantal dat niet wordt vervolgd, omdat de misdadigers niet bekend zijn of niet kunnen worden gearresteerd. De misdadigheid was thans veel grooter dan ooit sedert de laatste zestig Jaar. Het ernstigste feit der laatste jaren was wellicht, dat het aantal jongens onder de zestien jaar, die schuldig worden bevonden aan strafbare ver grijpen, dit jaar veel en veel grooter is dan in 1907. Ook het aantal misdaden, gepleegd tus- schen jongemenschen tusschen 16 en 21, en ook door personen tusschen 21 en 30, was aanzienlijk grooter. Deze feiten, zeide McCardie, moesten bij lederen burger, die zich zijn verantwoordelijk heid bewust is, bezorgdheid wekken en het was van belang dat zij in het openbaar wer den bekend gemaakt. Een voorbehoedmiddel tegen malaria? -- Naar Sir Alm- róth Wright, de bacterioloog van het Engel sche ministerie van gezondheidsdienst mee deelt, staat de medische deskundige, kolonel James, op den drempel van een belangrijke ontdekking, die vermoedelijk een belangrijke stap zal zijn op den weg van voorkoming van malaria. Naar verluidt nemen kolonel James en zijn ambtgenooten in het malaria-laboratorium in Surrey proeven met een nieuw geneesmiddel. Tien hunner hebben zich door malaria-mug gen laten bijten en zijn daarna met het nieu we middel behandeld. Geen hunner heeft malaria gekregen. Blpbaar verhindert het middel de besmetting van gezonde menschen en thans worden proeven genomen om de da- gelijksche minimum-dosis vast te stellen, die als betrouwbaar voorbehoedmiddel tegen ma laria kan gelden. Om een erfenis van zes millioen. Een Engelsche knaap, Jan Casimir Lewenhaupt, is dezer dagen te New- York aangekomen met de bedoeling ten spoe digste door te reizen naar San Francisco. Hy heeft deze reis geheel "alleen ondernomen, en wel met het doel zijn aanspraken te doen gel den op een fortuin van ruim 6 'millioen gul den, dat hem door zijn grootvader, een advo caat te San Francisco, is nagelaten. Zoolang hy niet meerderjarig is, wil hij dat zijn vader tot beheerder van het vermogen wordt be noemd. De vijftienjarige Jan Casimir wil rechtsgeleerde worden en hoopt, dat dit kapi taal hem daartoe in staat zal stellen, Onfeilbare koers voor scheepvaarders. Op een misti- gen dag kon men onlangs op het Lago Mag- giore onder een dichten regensluier een mo torboot met zoo'n snelheid zien varen, dat men aan het verstand van den stuurman had kunnen twijfelen, aldus de Corriare della Sera. Het vaartuig hield gedurende de groot ste snelheid plotseling Still' of wendde zich on verwachts naar rechts of links, terwijl het verscheidene keeren om zyn eigen as draaide. Het waren proefnemingen met een toestel, dat den koers moet regelèn der schepen, ook onderzeebooten en luchtschepen, een uitvin ding van den ingenieur Maddalena, een fa milielid van den luchtreiziger, welke den be stuurder in staat n^oet stellen zijn richting te bepalen onder alle omstandigheden van weer en uitzicht. Het toestel was reeds in Milaan door deskundigen onderzocht, doch dit waren slechts laboratoriumproeven. Thans is een practische proef genomen gedurende atmos ferisch bijna onmogelijke omstandigheden voor scheep- of luchtvaart. Het toestel geeft de richting van den te volgen koers aan of indien van te voren vastgesteld, controleert het den koers of verbetert dien, wanneer de bestuurder afdwaalt. Het is op het gewone kompas gebaseerd, doch verbonden met een apparaat, dat den góeden weg in. het oog houdt en den stuurman waarschuwt, al wijkt hij daar slechts eenige meters van af. Een in het toestel aangebrachte strook papier, waar op de goede richting kan worden aangegeven, wikkelt zich gedurende de vaart af met een snelheid in overeenstemming met die van het vaartuig of van het luchtschip. Op dezelfde strook wordt automatisch de gevolgde koers geteekend, evenals de eventueele afwijkingen, die dan onmiddellijk gecorrigeerd kunnen worden. Na een zekeren weg te hebben afge legd, kan men, ook bij den zwaarsten mist, wiskundig zeker zijn of een schip aan den ingang van een haven of een vliegtuig boven een vliegveld is. De proeven moeten uitste kend geslaagd zijn. Nieuwe kankergenees- inr ich t i n g. 1# Ween en. De stad Weenen heeft eenigen tijd geleden 5 gram radiüm aangekocht, met de bedoeling, een kankergenees- en onderzoekingsinrich ting te grondvesten, die de gelijksoortige in richtingen te Stockholm, Parijs, Londen en Brussel evenaart. Het besluit werd genomen op initiatief van professor dr. Julius Tandler, die als anatoom een wereldnaam geniet. Het nieuw opgerichte instituut, dat alsnu. zijn werk begint, vormt een deel der inrichtingen van het Weensche stedelijke ziekenhuis en is volgens de nieuwste ondervindingen ge- oouwd en ingericht, zoodat alle gevaren, die bij de radium-therapie de geneesheeren en verpleegsters bedreigen, tot een minimum zijn teruggebracht. De taak van de inrichting zal zijn zoowel het stellen eener vroege diognose en stralenbehandeling, die in een vroeg stadium der ziekte toegepast, veel suc ces belooft, alsook het op file houden en een geregeld uitgeoefende controle op behandel de gevallen. De inrichting omvat een ziekenafdeeing met een beleggingsruimte tot honderd bed den. Zeventig procent dezer bedden zyn aan onbemiddelden voorbehouden. Amerikaansche inkom sten- en vermogensstatis tiek. Het Amerikaansche bureau voor de statistiek publiceert interessante gegevens omtrent de inkomsten en vermogens in Ame rika in het jaar 1930. Er zy'n op het oogenblik, volgens deze statistiek 23.496 millionairs min der in de Vereenigde Staten dan voor de crisis op de effectenmarkt. Het bureau be schouwt als millionair dengene, die een ver mogen heeft van een millioen dollar en een inkomen van 50.000 dollar of meer per jaar. In 1928 bedroeg hèt aantal van deze personen in de Vereenigde Staten 43.184, terwijl na de eerste crisis op de effectenmarkt van 1929 hun aantal geslonken was tot 38.650 en in 1930 nog slechts 19.688 bedroeg. Op dezelfde wijze verminderde het aantal personen met een jaarljjksch inkomen van een millioen dollar. In 1928 bedroeg dit aantal 511, terwijl in 1930 nog slechts 149 personen een dergelijk inkomen genoten. Voorts bUjkt uit de gepubliceerde statistiek, dat in de Vereenigde Staten twee gehuwde vrouwen en zes mannen een inkomen genieten van meer dan vyf millioen dollar per jaar. Deze acht personen betaalden tezamen meer belasting dan 2.613.165 personen met een in komen van ïninder dan vijf duizend dollar per jaar. Wie de acht gelukkigen zijn, wordt niet medegedeeld. Tenslotte ontleenen wij aan de statistiek de bijzonderheid, dat in 1929 in den staat New- York 276 personen woonden met een inko men van een millioen dollar of meer per jaar, wat een grooter aantal is dan in alle andere Amerikaansche Staten tezamen. Chauffeur: „Waarnaar toe loopen deze Iwee wegen?" Boer„De een loopt langs mijn huis an de ander 'loopt recht door", TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De motie—K. ter Laan om de lichting 1932 wegens de moeilijke tijdsomstandigheden niet grooter te doen zijn dan 13.000 man. wordt verworpen met 54 tegen 27 stemmen. Een amendementK. ter Laan tot stopzet ting van den vlootbouw, werd eveneens ver worpen. Een amendementK. ter Laan om volgend jaar geen herhalings-oefeningen te houden, wordt verworpen met 55 tegen 27 stemmen De defensie-begrooting wordt daarna aan genomen met 55 tegen 27 stemmen. De heer Braat dringt aan op behoorlijke vertegenwoordiging van den landbouw hi de commissie van advies. Land- en tuinbouw hadden al veel eerder bèschermd moeten worden. Nederland is op dit gebied de vuil nisbelt van de wereld.geworden. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. ENSCHEDÉ. (V. D.) Het gisteren door de hoofdbesturen van de moderne, r. Kath. en Chr. textielarbeidersbonden genomen besluit om eerst tegen 14 December de staking af te kondigen, wanneer de werkgevers niet op hun besluit inzake de tweede loonsverlaging terug komen, is te Enschedé door de-stakers niet gunstig opgenomen. De arbeiders, die tegen den raad van hun vereeniging in staking waren gegaan, zijn er vooral over verbitterd dat de reglementaire uitkeeringen niet zul len wórden verstrekt. Het staat vast dat een groot aantal het advies van de drie hoofd besturen niet wil opvolgen en voor zoover valt na te gaan is het aantal stakers heden nog grooter 'dan gisteren. Hun aantal be draagt zeker 5000. op sommige fabrieken is een aantal arbeiders aan het werk gegaan, op andere fabrieken echter is het aantal stakers toegenomen. Ook bij de firma Van Heek Co. heeft een groot aantal arbeiders het werk neergelegd. Er heerscht een ge spannen toestand, maar incidenten doen zich nog niet voor ENSCHEDÉ. (V. D.) Veel wijziging onder ging de toestand in het textiel-conflict niet. Het aantal stakers bleef ongeveer gelijk aan gisteren. Er wordt thans gestaakt op de vol gende fabrieken Jannink Zn., J. F. Scholten Zn., Blijdenstein en Co., N. Ter- kuilen, Schuttersveld, Landshoeve, Twcnt- sche Textiel Mij., Oosterveld, Tubantia en N. J. Meurs en gedeeltelijk op de fabriek van de firma Van Heek en Co. De stemming onder de stakers is zeer gespannen, hoewel het betrekkelijk rustig is. In. den afgeloopen nacht is een aantal communisten uit Am sterdam gearriveerd. Ook het Tweede Ka merlid Louis de Visser vertoeft in Enschedé en zal op eenige stakersvergaderingen spre ken. DE STAKING TE WINTERSWIJK. WINTERSWIJK. (V. D.) De personeelen der firma's H. Willink Co. en de N.V. Stoomweverij v/h J. H. Meijerink Zonen zyn hedenmorgen wederom niet aan het werk gegaan. Wel hebben zij hedenmorgen bericht ontvangen zich hedenmorgen om 10 uur aan de fabriek te melden om hun loon in ont vangst te nemen en waarbij mededeelingen zouden worden gedaan. Voor zoover zij hier aan voldeden, ontvingen zij briefjes met de volgende mededeeling„Hiermede deeien wy U mede, dat, wanneer Donderdag 3 De cember 1931, des vm. half acht, het werk niet is hervat, wij de tusschen U en óns bestaan de arbeidsovereenkomst opzeggen en doen eindigen op genoemden dag, om reden dat gy blijft weigeren uw werkzaamheden te hervatten.' Deze mededeeling was door de belde ge noemde directies onderteekend. Aan de fabrieken was hedenmorgen het volgende aangeplakt Aan de arbeiders en arbeidsters' Wij stellen er prijs op mede te deelen dat de wilde stakingen, uitgebroken bij de firma's Willink Co. en de N.V. Stoomweverij v/h J. H. Meijerink Zonen beschouwd worden met elkaar verband te houden. Mocht door uw toedoen by genoemde firma's of bij één van beiden, het werk niet in voldoende mate kunnen worden hervat, dan zal onze houding nader worden bepaald." Deze mededeeling was eveneens door beide directies onderteekend. De gezamenlijke personeelen zullen heden avond vergaderen en dan hun houding in deze bepalen. HET JAPANSCH—CHINEESCH CONFLICT LONDEN. (V.D.) Japansche berichten uit Moekden melden dat generaal Honjo een groote Japansche tróepenaf deeling bevel heeft gegeven om zich van een niet nader medegedeelde plaats naar Tsitsikar te bege ven. De toestand daar geeft aanleiding tot ongerustheid, daar 3000 Chineesche solda ten onder commando van een onder het op perbevel van generaal Ma-tsjang sjari staan- den generaal de stad tot op 40 K.M. afstand zijn genaderd. De Japansche bezetting in Tsitsikar bestaat uit 3000 man. Andere Ja pansche berichten deelen mede, dat de Chi neesche opmarsch zoowel in de richting van Tslngtschau als in de richting van Moekden voortgang maakt. De Chineezen bevinden zich reeds op 57 K.M. afstand van Moekden. EEN WAARSCHUWING VAN HITLER. MUNCHEN. (V.D.) De nat. socialistische leider Adolf Hitler heeft als opperbevelheb ber der nationaal socialistische S. A. epn dag order uitgevaardigd, waarin hy de nationaal" socialisten er voor waarschuwt zich niet door de provocaties der tegenstanders te laten ver leiden tot onvoorzichtige handelingen, DE PRESIDENT VAN SPANJE. De socialistische fractie in de Cortes heeft thans eveneens besloten om Alcara Zamora tot president van de Spaansche republiek te verkiezen. Hierd- :>r zal Zamora in de Cortes met algemeene stemmen tot president wor den verkozen. De verkiezing zal vermoedelijk op 10 D' --ember plaats hebben. De Cortes heeft het budget voor den staatspresident vastgesteld. Het salaris van den president bedraagt 1 millioen peseta's. Voorts zal de president 1.25 millioen peseta's ontvangen voor kosten en salarissen voor het huis Van den president. De socialistische partijleiding heeft, in te genstelling met in omloop zijnde geruchten, besloten den staatspresident de vrije hand te laten inzake de kwestie van de zittingsperiode der Cortes. HOOGWATER TE VLISSINGEN December Donderdag 3 6.57 19.46 Vrijdag 4 8.07 20.56 Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. December uur Donderdag 3 4.18 Vrijdag 4 4.18 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Donderdag 3 December. Lezing met licht beelden, Donderdag 3 December, Nieuwe Kerk, 8 uur. Maandag 7 December. Lezing winkeliers vereniging „Gemeenschappelijk Belang", Bovenzaal café Vermeesch, 8.15 uur. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 2 December, 3 uur. Het ongeanimeerde verloop van de Ameri kaansche beurzen,'die zich na een wekenlang afbrokkelingsproces niet konden herstellen, bracht de koersen op de Amsterdamsche Beui's bfj de opening op lager niveau. Het aanbod wa3 zeer beperkt en toen dit eenmaal opgenomen was, kon een herstel plaats vin» den, dat de noteering bracht tot de vorige slotkoersen. Unie Levers verbeterden tot boven den pari-koers, in verband met dek- kings-aankoopen en de koersverbefcering van het pónd. - Philips reageerden tot onder 90. maar herstelden zich. Aku's kwamen lager. Acoustik's bleven op peil. Voor Koninklijken bestond een gedrukte tendenz. Rübberaait» deelen en Suikerwaarden eveneens. D% flauwe ^temming op de Suikermarkt te Ba tavia was oorzaak van de gedrukte tendenz van Suikeraandeelen. Scheepvaartaandeelen en Mijn waarden lagen geheel buiten de at tentie. De Amerikaansche fondsen waren verdeeld. De Youngleening was prijshoudend. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 2 December 1931, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.48)4 J Londen 8.28; Ber lijn 58.80 Brussel 34.50 Parijs 9.70 Weenen 35.25 Zwitserland 48.22%. Getrouwd J. SIEBRAND en FREE HEMMEKAM. De Heer en Mevr. SIEBRAND Hemmekam zeggen, mede namens de familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ontvangen. 's-Giavenhage, 2 December 1931, Adres; Leeuweriklaan 27, IJmuiden-Oost. Getrouwd D. W. SOHIER en L. (ASPERSE die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijkomvangen. Vlissingen, 1 December 1931. Heden overleed te Amster dam, lot ons innig leedwezen, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer C. VAN DER KLOOSTER, in den ouderdom van 87 jaar. J. C. SIEGERS- van der Klooster. H. P. SIEGERS- en Kinderen. Vlissingen, 1 December 1931. Boulevard de Ruyter 38. Eenige en algemeene kennisgeving. Geen'rouwbezoek.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 3