NOOTJES GEMENGD NIEUWS De definitieve ontvangst der Ned. Spoor wegen over de maand Augustus heeft bedra gen 16.278.219 tegenover 17.427.301 over Augustus 1930. De totale ontvangsten sedert 1 Januari resp. 112.453.286 en 118.964.629. De gemeenteraad te Amsterdam heeft met 20 te^en 11 stemmen verworpen een voorstel tot vermindering met 10 pet. van den post presentiegeld voor de raadsleden en met de zelfde stemmenverhouding een voorstel waar bij de wethouders worden verzocht 10 pet. van hun jaarwedde af te staan. De gemeentetram te Amsterdam heeft in November vervoerd 10.848.500 passagiers tegen 11.425.330 in October. Onder de gemeenten die geducht onder de werkloosheid hebben te lijden behoort de ge meente Helmond. In deze gemeente, met een bevolking van 25.000 zielen, bedraagt het aan tal werkloozen ongeveer 1500 en nog voort durend vermeerdert dit aantal. spaarzegels werd bespaard f 200.04 welke bedragen op de spaarboekjes werden bijge schreven. Een St. Nicolaasfeest. 1 Door het bestuur van het kinderkoor „de Kleine Stem", af deeling van den Bond van Arbeiders-zangvereenigingen in Nederland, wordt morgenavond van 8 tot 10 urn* een St. Nicolaasfeest gehouden in de zaal van de Willem III. In het Concertgebouw wordt Vrijdag a.s. des avonds 8 uur, een St. Nicolaas-uitvoering gegeven, uitgaande van de S.D.A.P. en den Vlissingschen Bestuurdersbond. Medewerking wordt verleend door de 3 klassen der kinderzangafdeeling en de arbei- derszangvereeniging „de Volksstem". Een jubileum. Gisteren herdacht mej. A. Vreke, onder wijzeres aan de Christ, school in de Kasteel straat alhier den dag, dat zij 25 jaar geleden haar werk aan deze school begon. Nadat het hoofd der school, de heer A. Schout, woorden van groote waardeering voor haar persoon en arbeid gesproken had, zongen de kinderen een voor deze gelegenheid vervaardigd feest lied, waarna namens de leerlingen een klok en bloemstuk werd aangeboden, terwijl het personeel der beide Geref. scholen een schemerlamp aanbood. Hierna voerde de voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. van de Putte het woord, die in een ernstig woord mej. Vreke hartelijk gelukwenschte met haar jubileum, haar tevens dankzeggend voor haar uitstekend onderwijs al die jaren gegeven. Na aanbieding van een cadeau werd haar toegezongen de zegenbede uit Psalm 134. De heer J. Baarschers, oud-hoofd der school, die bijna al dien tijd met mej. Vreke heeft samengewerkt, roemde vooral de resultaten van haar onderwijs. Nadat nog verschillende leerlingen bloemen hadden aangeboden, dankte mej. Vreke allen harte lijk voor de grootsche, onverwachte hulde haar gebracht en verzocht zij de kinderen te zingen Psalm 146 1. Dat deze plichtsgetrouwe en zeer geziene onderwijzeres ook bij de ouders der leerlin gen gewaardeerd wordt, bleek gisteren wel duidelijk, daar ook haar woning als het ware in een bloementuin herschapen was. Deze dag is voor haar een onvergetelijke geworden. Vlissingsche Athletiekvereeniging „Maraton". In de bovenzaal van het restaurant Ver- meesch, vond gisterenavond de druk bezochte algemeene ledenvergadering van deze ver- eeniging plaats. Daar de voorzitter, de heer D. W. Toussaint, plotseling wegens onge steldheid verhinderd was, opende de waarn. voorzitter met een hartelijk welkom de bij eenkomst, waarna hij de beste wenschen voor een spoedig herstel van den voorzitter uitte, hetgeen bij de aanwezigen algemeene in stemming uitlokte. Na ingekomen stukken en notulen, bracht de secretaris-penningmeester, de heer J. C. Everaars, zijn jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenenIn twee en een half jaar tijd is de vereeniging van een klein clubje gegroeid tot een in de Zeeuwsche athletiek-kringen een belangrijke plaats in nemende vereeniging van ruim 80 leden. Dank zij de groote welwillendheid van velen, in het bijzonder van den eere-voorzitter, den heer burgemeester Van Woelderen en de marine-autoriteiten, zijn vele moeilijkheden overwonnen, zoodat met groote tevredenheid op het thans afgelegde tijdperk kan worden teruggezien. Ook bestuur en technische lei ding hebben in die werkzaamheden een be langrijk aandeel gehad in het bestuur werd de heer A. Everaars als voorzitter vervangen door den heer D. W. Toussaint, met wien ook op de meest aangename en vlotte wijze wordt samengewerkt. De vereeniging wist mooie successen te behalenenkele onder linge wedstrijden werden georganiseerd be nevens twee nationale boulevardloopen. Deze slaagden naar wensch, zoowel wat de pres taties van de Marathon-leden betreft als uit een organisatorisch oogpunt. De laatste bou levardloop werd bijgewoond door den voor zitter van de K.NJl.y. en den heer Moor man, wat zeer werd gewaardeerd. Voor deze wedstrijden was een flinke belangstelling ook buiten ons gewest. Dat „Marathon" een goeden naam bezit, bewijst wel de uitnoodi- ging van de Amsterdamsche Athletiek-club voor de organisatie van een zgn. dualmeet te Vlissingen, welke plots door moeilijkheden van die club geen doorgang hebben kon. doch vermoedelijk in 1932 alsnog zal worden gehouden. De oefeningen worden steeds door een behoorlijk aantal leden bijgewoond en er werd op intensieve wijze door hen getraind hieraan zijn de mooie resultaten als: het Winnen van de competitie van 3en Z.A.B., het behalen van veertien persoonlijke kam pioenschappen door Marathon-leden, het voor de tweede maal in successie winnen van de estafette rond Middelburg en van de eerste vereenigingsprijs te Hansweert, onge twijfeld voor een groot deel te danken. Doch ook het werk van den technischen leider, den heer L. Lap, is hieraan niet vreemd en ver dient buiten kijf bewondering en waardee ring, terwijl de door hem georganiseerde propaganda-avond in Britannia wel afzon derlijk vermeld mag worden. Voorenstaande moge niet leiden tot overdreven optimisme, want diverse vraagstukken wachten nog op een oplossing. De vereeniging beschikt niet over een behoorlijk oefenterrein, de financiën laten te wenschen over, al is de vereeniging overigens ook kern gezond. Daar de boule- vardloopn veel geld kosten, de vereeniging weinig donateurs telt en bijna alle uitgaven bestreden moeten worden uit de contributies, blijven de financiën een aanhoudende zorg voor het bestuur. Dank zij de activiteit van den heer G. H. ter Meulen, komen de con tributies voorbeeldig binnen en kent de ver eeniging geen wanbetalers. De betrekkingen met de K.N.A.U., den Z.A.B. en de zuster verenigingen zijn van den meest aangena- men aard. Met het jaar 1931 wordt een vruchtbaar tijdperk afgesloten, waarin veel is bereikt, dat ook voor de toekomst doet hopen. Moge de prettige samenwerking tusschen be stuur, technische leiding en leden alsook tus schen de leden onderling bestendigd blijven, tot eer van „Marathon", tot eer van de leden individueel. Het jaarverslag werd bij acclamatie goed gekeurd. De voorzitter dankt den heer Eve raars voor zijn weiverzorgden arbeid. Op voorstel van het bestuur werd de medaille van verdienste 1931 in dienst van „Mara thon" toegekend aan den heer D. Lap, die een ware ovatie in ontvangst had te nemen. Mej. A. J. Bos werd bij acclamatie als be stuurslid herkozenin de vacature van den heer F. Salomé, die zich niet herkiesbaar stelde, bleek na stemming gekozen de heer J. Parent. Daar door het bedanken van den heer Aerssens in de technische commissie een vacature was ontstaan, werd de heer J. Parent tevens in diens plaats benoemd. Daar de functie van secretaris-penning meester te veel omvattend wordt, stelde het bestuur voor den heer G. H. ter Meulen tot thesaurier te verkiezen, daar doze de functie toch reeds en wel met ijver en nauwgezet heid vervult. De vergadering verklaarde zich ook hiermede bij acclamatie accoord. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering van den Z.A.B. op 8 December te Middelburg werden benoemd de heeren D. W. Toussaint en J. C. Everaars (reserve de heer P. M. Oudenaarde) naar de jaarvergadering van de KN.A.U. werd afgevaardigd óf de heer J. C. Everaars óf de heer C. Sinke (in on derling overleg te regelen). Bij de overige agenda-punten werden veel interne aangelegenheden ter sprake gebracht, zoodat we volstaan met de mededeeling, dat een commissie van 5 leden werd benoemd, welke het contributie-vraagstuk, alsmede de organisatie der diverse afdeelingen met spoed zal bestudeeren, daarin voorgelicht door de leden (op wie een klemmend beroep werd gedaan), opdat deze toch vóór 1932 afgedaan zij dat de vergadering zich unaniem uit sprak vóór het organiseeren van een feest- of propaganda-avond, hetwelk door de pers en propagandacommissie met den techni schen leider nader onder het oog zal worden gezien dat het klasse-systeem te Middelburg ter tafel zal worden gebracht en getracht zal worden, dat de Z.A.B. een voorstel ter zake aan de K.N.A.U. indientdat per 1 Januari as. alle leden automatisch lid worden van de KN.A.U., waarvocr f 1 contributie verschul digd is dat de diploma's van de onderlinge wedstrijden en den Z.A.B. op een anderen avond zullen worden uitgereikt, bij welke ge legenheid de heer Heitcma, die een nieuwe collectie lantaarnplaatjes heeft, zal worden uitgenoodigddat aangenomen werd met algemeene stemmen een voorstel van den heer C. Sinke, inhoudende, dat een lid, die aangenomen is en zich bereid verklaard heeft voor deelname aan een wedstrijd en weigert daaraan deel te nemen, voor bepaalden tijd zal worden geschorst. De waarn. voorzitter betuigde dank aan alle afgetreden functionarissen en aan den heer De Jager Sr. voor alles, wat zij voor de vereeniging hebben gedaan, dankte de her en nieuwbenoemde krachten voor hunne be reidwilligheid en wekte alle leden op om te helpen waar te helpen valt, vooral by wed strijden. Daarna sloot hy deze geanimeerde vergadering. P. T. en T. De kantoorbediende le klasse P. W. E. van Laere, van het post-, telegraaf- en telefoon kantoor te Vlissingen is verplaatst naar het post-, telegraaf en telefoonkantoor te Scha- gen. i De mist. De Harwich-boot „Bruges" van den dienst Harwich-Antwerpen, is hedenmorgen wegens mist op de haven alhier gekomen, ter ont scheping van 42 passagiers, die met den trein hun reis naar Antwerpen hebben voortgezet. Het Dultsche stoomschip „Witell" van Bre men is op de zandplaat van Saaftinge bij den lichtboei 42, tengevolge van den mist aan den grond geloopen. Het schip kwam van Antwerpen en zal vermoedelijk zonder hulp van sleepbooten weer loskomen. In het water geloopen. Gisterenavond is nabij de Keersluisbrug misleid door den mist en door onbekendheid ter plaatse een alhier gedetacheerd militaii te water geloopen. Een agent van politie geassisteerd door een tweetal passeerend: personen, stak den drenkeling zyn rijwiel toe, dat de drenkeling kon grijpen. Hij werd op deze wijze op het droge gebracht en kou zijn weg naar de kazerne vervolgen. OOST- EN WEST-SOUBURG. Tentoonstelling van konynen en pluimvee. Nadat Vrijdag 27 November door de keur meesters Tobben en Visschers uit Roermond de keuring was verricht, opende de voorzit ter van de pluimvee-" en konynenvereeniging „Nut en Genoegen" alhier, Zaterdagmiddag 2 uur haar 4e nationale tentoonstelling, in de groote zaal van café „Dorpzicht". Bij de rondgang langs de kooien is het ons opgevallen, dat het gezondene over het al gemeen van zeer goede kwalietit was. Voor de eerste maal paste „Nut en Genoegen" voor de beoordeeling der konynen een keu ring op punten toe. Ons inziens is dit zoowel voor den liefhebber als voor den leek de meest ideale beoordeeling. Aan elke konij- nenkooi wordt na de keuring een kaart be vestigd, vermeldende het aantal punten wat het betrokken dier behaalde. Men krijgt zoo doende een juiste beoordeeling en een zeer goed overzicht van elk dier te zien. Ook de verschillende klassen pluimvee zijn door zeer goede dieren vertegenwoordigd. Zoowel bij de midden en lichte rassen hoen ders als bij de dwerghoenders zagen w\j schitterende dieren tentoongesteld. De prachtige collectie sportbekers en medailles, die door verschillende schenkers beschikbaar waren gesteld, waren wel een goede aan sporing voor de fokkers om hun beste dieren in te zenden. Een woord van dank aan de schenkers van de verschillende eereprijzen, die daardoor hebben medegewerkt het vraag programma zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, is hier dan ook zeker op zijn plaats. De vereeniging „Nut en Genoegen" heeft met deze tentoonstelling, die uitstekend ge slaagd is, bewezen dat met ware sportlief- hebberij in het algemeen en met onderlinge samenwerking veel te bereiken is. De prijzen werden als volgt behaald Afdeeling konynen: Vlaamsche reus, haaskleur, ram, jong, J Cauwels, Oostburg, twee 2e pr.P. Roose, Souburg, 2e pr.idem voedster, oud, L. G Overbeke, Goes 2e pr.J. Nieuwdorp, Sou burg le pr.idem jong J. Cauwels le en 3e pr., Iz. Lanse, Oostburg 2e pr., J. Nieuwdoro, Souburg z.e.v.wit Vlaamsche reus, ram. oudJ. Rijkse, Vlissingen le pr.idem jongJ. Vos, Souburg 2e pr. W. F. Wou ters, Souburg z.e.v., J. Simpelaar, Oostburg 2e pr., A. J. Naeye. Axel 2e pr., A. Rijkse twee 2e en 3e pr., C. Th. Logemann, Souburg le pr., A. Krane, Zuidzande beker burge meester van Souburg en le pr., A. J. Aal- bregtse, Oostburg le pr. idem voedster, oudVan Sluis en Clement, Middelburg le pr., J. Rijkse twee le pr.idem jong C. Th. Logemann z.e.v., J. P. Versprille, Oostburg twee le pr., J. C. Vogelenzang, Middelburg le pr.. W. F. Wouters, 2e pr. en z.e.v., A. Kra ne le pr. en beker tentoonstellingsbestuur, A. J. Aalbregtse le pr., J. Stroo, Souburg, 3e pr., P. Beekman, Souburg 2e pr., J. de Pun- der. Souburg 2e pr.andere kleuren voed ster Gebr. Dekker, Wilhelminadorp 3e pr. Lctharingèr ram P. Sonke, Wilhelminadorp 3e pr. idenv voedsterW. Verlinde, Veera le pr.. N. Meliefste, Goes 3e pr.Weener blauw, ram, oud N. de Regt, Axel le pr. en beker van den heer J. van Splunder idem jong D. Luteijn, Oostburg le pr.idem voedster, cud N. de Regt z.e.v.Weener wit, ram. jongA. J. Faas. Biervliet, le pr., J. J. Duininck Commelin, St. Kruis z.e.v.idem voedster, oudP. J. Hubregtse, Biervliet 3e pr.idem jongA. J. Faas le pr. en beker van mej. Stroo, J. J. Duininck Commelin 3e pr.andere kleuren ramJ. J. van Eene naam, Souburg le pr.idem voedster D Luteijn. 2e pr.Groot Chincila, voedster J. de Bliek, Groede z.e.v., L. van Splunder, Souburg, z.e.v., J. Willeboordse. Souburg e.v. Angora, ramA. Frangois, Middelburg le pr.idem voedster A. Frangois 2e pr.Pa- pillon, ram E. van Rijn, Axel 3e pr., Gebr Adema, Vlissingen 3e pr. en z.e.v.idem voedster Gebr. Adema 2e, 3e pr, en z.e.v., A. J. Naeye 3e pr.Havana, ram A. J. Visser. Oostburg 2e pr.Belgian haas Van Sluis en Clement le pr.Gouwenaar, ram, jong Van Sluis en Clement, 2e pr.idem voedster P. C. Janse. Middelburg 2e pr.Hollander, ram P. J. van Hal, Oostburg 2e pr., Gebr. Adema le pr.Klein Chincila, ram A. J Naeye le pr.. A. C. Kokelaar, Vlissingen, le pr.idem voedster P. C. Janse, Middelburg le pr., J. Pierens, Souburg 2e pr.. G. Joose, Souburg e.v.Grys zilver, ramH. Siegers, Vlissingen le en twee 3e pr.Blauw zilver, ramH. Siegers 2e pr.Bruin zilver, ram H. Siegers drié le pr. en beker van den heer Willemse idem voedster J. de Voogd, Oost burg le pr., H. Siegérs le pr.Geel zilver, ramH. Siegers 2e pr.idem voedsterH. Siegers drie le pr.Russische brandneus. ram D. de Kraker, Axel 3e pr.idem voed ster A. de Bree, Vlissingen le pr., D. de Kraker e.v.Black and Tan. ram Gebr. Adema twee le pr., E. van Rijn 2e pr.idem voedsterGebr. Adema twee le pr.Pool- konyn, ram J. P. Versprille. Oostburg 2e pr., A. J. Visser, Oostburg 2e pr., J. van Splunder, Souburg z.e.v., Gebr. Adema 3e pr.idem voedsterJ. P. Versprille twee le pr.J. v d. Peijl, Vlissingen 2e pr., J. de Voogt le pr. en beker van den heer J. C. Vermeulen niet genoemde rassen, ramF. Bak, Souburg 3e pr.. Gebr. Adema le pr.niet genoemde ras sen, voedsterL. Duvekot, Souburg 2e pr., Gebr. Adema, le pr.voedster met jongen G. Joosse, Souburg 2e en 3e pr.nesten met jongenGebr. Adema le en 3e pr.. P. Beek man 2e en 3e pr, Afdeeling hoenders: Wit Leghorn, haan, oud: M. Snoep, Goes e pr.idem jongA. Marinisse, Souburg 3e or., W. Ryn, Goes z.e.v., M. Pierens, Souburg 2e pr.. J. Wolters, Souburg le pr. en beker burgemeester van Souburgidem hen, oud J. Stroo, Souburg le pr.idem jongM. Snoep z.e.v., A. Marinisse 2e pr., J. Wolters 3e pr.Parijs Leghorn, haan, jong Gebr Dekker z.e.v., A. Priester, Goes 2e pr., J. Nieuwdorp le pr.. idem hen, jong: W. F Wouters 2e pr., J. Nieuwdorp le pr.Koekoek Leghorn, hen A. Marinisse 2e pr.Zwart Leghorn, haanJ. Vos, le pr.idem hen J Vos 2e pr.Rhode Island, haan N. Melieste 3e pr., W. Rijn 3e pr., F. A. Peman Kakebee- ke, Goes le pr. en beker van „Nut en Sport W. Kerkhove, Souburg, 2e pr.idem hen W. Rijn, 3e pr., W. Kerkhove 2e en 3e pr. Welsummer, hen P. J. Bartelse, Vlissingen 3e pr., S. Janse, N.- en St. Joosland le pr. en beker van den heer J. Stroo Wit Wyandot te, hen, oud M. Pierens, Souburg 2e pr. idem jong J. yan Splunder le pr.andere kleuren, haan W. Siepman, Goes 3 e pr. idem hen W. Siepman, le en 2e pr. ;1 Sussex Hermeleijn haan M. Pierens le pr.idem henM. Pierens le pr.Barnevelder, hen S. Janse, 3e pr.Minorca, henJ. Stroo le prijs. Afdeeling krielhoend.er s. Java zwart, haan C. v. d. Ende, Goes le pr.idem henC. v. d. Ende 2e pr., W. Ver linde, Veere 3e pr.Java wit, haan J. Vos le pr.idem hen, jongJ. Vos, le pr. en beker van vischhandel „de Zalm" Sibricht zilver, haan L. J. A. Hoogeboom, 'Middel burg 2e pr.Wit Wyandotte, haanVan Sluis en Clement 2e pr., C. v. d. Ende 3e pr., J. van Splunder le pr. en beker van „Ons Belang" idem hen C. v. d. Ende le pr. Plymouth Rocks, hen W. Siepman 2e pr., M. Pierens 3e pr.niet genoemde rassen, haan G. Joosse, 3 e pr. Trio hoenders. Wit Leghorns, oud M. Pierens le pr. idem jongG. Joosse 2e pr., J. de Buck, z.e.v.Patrijs Leghorns W. F. Wouters 3e pr., J. Nieuwdorp 2e pr.Zwart Leghorns J. Vos 2e pr. Wit Wyandotte, jongJ. van Splunder le pr.Wyandotte, andere kleu ren W. Siepman 2e pr.Sussex Hermeleijn M. Pierens le pr.Rhode Island Red W. Kerkhove le pr. en beker M.T.V.Barnevel der J. W. v. Nobelen, Souburg 2e pr.N.- Hollandsche BlauweL. J. A. Hoogeboom pr.Java witJ. Vos 2e pr.Java zwartC. v. d. Ende le pr. en beker „Ter Verbetering", A. Goedbloed, Middelburg z.e.v. RITTHEM. Zendingswerk onder de Britsch-Indiërs. Dinsdagavond sprak in de Ned. Herv. kerk de heer Legène, zendeling der Hernhutters op Suriname, aan de hand van een prach tige serie gekleurde lichtbeelden over het zendingswerk onder de Britsch-Indiërs al daar. De spreker schetste eerst het leven van dit volk in Suriname. Naast rijkdom is er ont zettende armoede. Hoe treurig is het leven van de meisjes, die reeds vroeg worden uit gehuwelijkt. In hun godsdienstig leven is op te merken, dat de Britsch-Indiër zich uitslooft, opdat na den dood zijn ziel eeuwige rust zou heb ben. De moeilijkheden om deze menschen tot den waren God te brengen zijn vele, maar ook kan gewezen worden op de zegeningen van het Evangelie, dat gebracht wordt in de kerken, de scholen en de kinderhuizen. Met aandacht werd dan ook gekeken en geluisterd door de gemeente, die goed was opgekomen. BRESKENS. Loop der bevolking. Ingekomen: L. Schrier, Emmastrant 2, van Wissekerke M. C. Selen, Groote Kade 6, van Schoondijke J. Jobse, Vergouwestraat 13, van ArnemuidenA. S. Maat, Boulevard 128, van Biervliet M. S. Buize, De Hullu- sbraat 19, van GroedeJ. B. van Dieren- donck, Steenoven 12, van GroedeE. J. Ny- dam, Langeweg 8, van Vlissingen Vertrokken: A. J. W. Klaaysen, naar ArnhemS. J. Buize, naar Groede wed. Moerdijk, naar MiddelburgP. M. Ver- duyn, naar MiddelburgC. Overbeeke, naar OudenboschM. F. de Meijer, naar Zaan dam. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan -chool II mej. Thomassen te Middelburg. AXEL. Op vrije voeten gelaten. De koopman W. uit Axel, die een dezer da gen ter beschikking van de justitie werd ge steld, als verdacht van verduistering, is tham wederom in vrijheid gesteld. RILLAND-BATH. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is de zilveren eere-medail le, verbonden aan de Órde van Oranje-Nas. sau, toegekend aan P. F. van Puivelde, op zichter bij de landbouw-maatschappy De Fredericapolder te Rilland-Bath. COLIJNSPLAAT. Inbraak. Toen de heer De Pree en zyn vrouw Zater dag uit de kerk te Colijnsplaat thuis kwa men, bemerkten ze tot hun schrik, dat er tijdens hun afwezigheid ongenoode gasten binnen geweest waren. Enkele deuren, die ge sloten waren geweest, stonden open en een kast was opengebroken. De indringers hadden zich toegang verschaft door een raam aan de achterzijde open te schuiven en gedeeltelijk te vernielen. De heer De P. bewaarde gelden van de Geref. kerk. Blijkbaar hadden de inbrekers het voorzien op de 's Woensdag ingezamelde Dankdagcollecte. Ze hebben deze echter niet kunnen vinden en zijn blijkbaar gestoord. Er wordt dus niets vermist. De daders zijn on bekend. ONTWAPENING. In het „Verloren Hoeksken" van het Bru selsche „Laatste Nieuws" schrijft w Klauwaerdinne Dis is alleen voor de moeders. Met de vaders is er toch niets aan te van gen. Dat zijn mannen, en die laten den iJ maar rollen. De moeders. Dat zijn wezens om in een vergulde nis t zetten, met een kaars van gedurende dank! baariieid rechts en een van gedurende aan' bidding links. Akkoord. Maar als zij zelf uit htm nis komen, en naar de Sinterklaaswinkels trekken En als ze daar verschijnen in de afdeelb met kanonnekes, geweerkes, soldaatjes eJ verder oorlogstuigekes, en er niet onmiddei. lijk uit wegloopen, zoo vlug dat hun hoed scheef vliegt en er vonken slaan uit hun hooge hakken, zoodat de heele rommel w is aan volk, gelijk een bleeke woestijn Dan heb ik lust om de nissen dicht t* doen alvorens die moeders er weer binnen komen. Ei, ik zeg dat zoo maar, ik ben een beetje veel te streng. Want moeders blijven moe. ders. Maar ik denk dat zij, die met oorloge, tuig thuis komen, er niet hebben op gepeinsd hoe al dat vies goed onmogelijk van den heiligen Sinterklaas komen kan. Misschien wordt dat in zijn pak gefoefeld de brave man is oud door den Sinterklaas uit hel voor de kinderen van Lucifer. Ik zal niet beweren dat een kind moord, zuchtig wordt omdat het met kanonnekes of geweerkes speelt, of dat het braaf blijft omdat het er niet mee speelt. Maar de bra ven worden er mee vertrouwd. En de ande ren krijgen een prikkel. En, wie weet hoe een kind er uit ziet van binnen Waarom koopt ge ook niet voor uw kin. deren ge moet toch logisch zijn waar- om ook nietspringbuskes, rattenvergifte. kes, en stikgaskes Waarom laat ge ze ook niet spelen met verminkte soldatekes, mei hoopkes lijken, met doodskopkes, met em. merkes gestold bloed, met verbrande huize, kes, met versmoorde kinderkes en platge- trapte, witgeweende moederkes. Een dat ge met die dingen begint, moet ge voortgaan, Pang 1 Toe, Spada, schiet Torre doodl Pang Al Capone, kom meehelpen tegen de Japanners Nee, tegen den Duitsch, kom.... Pangl De kinderen, met Sinterklaas Moeders, zoo lang er kaatsballen zijn, poppen en boeken, koopt geen oorlogstuig, En als ei geen meer zijn, maakt er zelf. De ontwapening begint thuis. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den inspecteur der directe belastingen te Middelburg 15.15 en 225 te Ter Neuzen 12.25. Fraude bij leveringen volgens de Tarwewet Reeds eenigen tyd kregen de autoriteiten aanwijzingen, dat groote partijen Belgische tarwe over de grens van West-Zeeuwsch Vlaanderen het land binnenkwamen, meldt „de Tel." Deze worden dan in Aardenburg geschoond, en daarna voor een deel aan ze kere boeren geleverd, die ze dan weder bij de gewestelijke tarweorganisatie van Zeeland, de G. T. O. Z. afleverden als product van haar eigen bedrijf en dan ook den regeeringstyj- slag ontvingen. Een en ander hield verband met den leve ringsplicht in, zake de Tarwewet vóór 1 De cember van die boeren, die zelf geen of wei nig tarwe hadden doch een veel grootere hoeveelheid hadden oggegeven, dan zij zelf verbouwden. De opgave geschiedde met de mogelijkheid van fraude in het vooruitzicht, Men sprak van een complot, waarbij ver scheidene tusschenpersonen betrokken zouden zyn. Thans kunnen wij mededeelen, dat streng ingegrepen is. Voor zoover bekend, zijn verschillende schuldigen reeds ontdekt. Er zullen o.a. drastische maatregelen genomen worden tegen de boeren. Zij worden nl uit gesloten van elke verdere levering volgens de Tarwewet. Naar wij vernemen, bedroegen de partijen die dagelijks over de grens gingen tot 22.000 K.G. per keer. Een meisje aangerand- Te Erica (Dr.) is door de politie aangehouden de 31-jarige arbeider M., die zich heeft schul dig gemaakt aan verschillende zedendelicten, Men kwam hem op het spoor, doordat W1 een 12-jarig meisje, dat op weg was naai school, aanrandde. Hevig verschrikt kwam het meisje bij de school aanze durfde niet al leen naar huis terug. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die, doordat een nauw keurig signalement kon worden verstrekt, vrij spoedig den dader wist te vatten. Toen men hem aan een streng verhoor onderwierp, ver klaarde hy ook schuldig te zijn aan een drie tal aanrandingen, reeds eerder gepleegd en tot dusver onopgehelderd gebleven. M. is ge* huwd en vader van vier kinderen. Hij werd op transport naar Assen gesteld, waar hij m het huis van bewaring is opgesloten, Een beroovlng ln een autobus. Zaterdagavond laat reed een autobus van de R. E. T. langs den Plantage- weg te Rotterdam, op weg naar de remise- Een van de passagiers was zwaar beschonM en de chauffeur hield hem, met behulp van achteruit-kijk spiegeltje een beetje in gaten. Opeens zag de chauffeur, dat de man die naast den beschonkene zat, diens beur» stal en hij nam een kordaat besluit. In Pla*

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2