BUITENLAND GEMENGD NIEUWE UIT DRAAD EN LUCHT estaat dat kolentoeslag t. Misschien dat de subsidie geeft. De minis' >oeman gebruikt om zich ken af te maken. gehoord van wat men bel-uitgetrokkenen. chot zeide, dat het ant. .aernoes betreffende een em niet heeft bevredigd menschen geholpen te vullen wat thans met liet kan geschieden. Hij lord van den heer Laer- nscheii. helpen ter voor. nzinking. Hü vraagt hoe ar tegenover staat, kwam er tegen op dat den minister als boe- ïogen niets doen zonder beslissing moeten wij minister is verzocht een •n toekennen. Het ant. niet ontvangen. dubbel-uitgetrokkenen >mmissies te worden be* Oorschot betreft. Zijn rden overzien. Dit moet onderzocht. Alles wordt ede zooveel mogelijk te men thans niet verder schot vroeg of de heer te onderzoeken welke dergelijke uitkeering in :n daarover een noet den heer Van Oor- ïemen. De gedachte van ot is onoverzienbaar, dit ijk zeggen. Hij kan over heer Van Oorschot geen urg. en Weth. betreffen- ïg werd daarna zonder :d. jke diensten als bedrijf eerd. werd aangeboden een vijzen van gemeentelijke jedrijf worden geëxploi- dement dienstcommissie ment voot een dienst- gasthuis werd ter vast- eft bezwaar dat aan de eringen van de diverse geheimhouding wordt h vereenigen met be- niblicatie aan wordt ge- dat de desbetreffende en op voorstel van re- n vrij de geheimhouding Ie de bepaling opnemen, in worden opgelegd, doch ordt voorgeschreven, hierna aangenomen. Uitdiepen van slooten. ;h. wer voorgesteld tot Ltdiepen van slooten tot t polderwater naar den mg. vaarden van tuingrond, t voorstel van Burg. en tot het aanvaarden in n onderhoud van tuin- ir de woningen Koude- 3. 6, 10, 12 en 14, als- it de wascheij „Trio". ïkoop perceel bouwland, verleend aan het voor een perceel bouwland 1, groot 840 M2. 1.25 ier. bestrating en rioleering. ;h. werd voorgesteld tot ai bestrating en riolee- ecteerde Duyvendrecht- Ruilen van grond, nker werd toestemming ilen van gemeentegrond at met de Pzem. Verkoop bouwgrond, den verkoop van bouw- ren A. A. Kulberg en O de Sottegemstraat aan den heer J. Huys- Vrijdomweg 12.50 heer P. Boer 335 M2. 7 per M2. voor bouw- en :ond 1332.50. ven- en benedenwoning. >t het samenvoegen van enwoning Lange Zelke rhuren voor ƒ2.50 per ov of dit een woning verhuurd kan worden, iwoonbare woning. Voor mogelijk, dat het een bouw- is de woning nog is dit niet het ge- alleen de boven* Hij zou niet willen onbewoonbaar te ver- goedgekeurd. Groote Markt no. 23 zal worden en deze worden 4.50 per week lagt te hien f toe i )ven eden dat ird Woning ■rkt ingen 5 en Woning Koudekerkscheweg. De woning Koudekerkscheweg no. 102 zal opnieuw voor 5 jaren worden verhuurd voor 5 per week. Aangenomen. Oninbare posten schoolgelden. Vastgesteld werden staten van ontheffin gen en oninbare posten wegens schoolgelden. Rondvraag. De heer Sorel zeide dat door den heer Van Oorschot is aangedrongen bij het voorstel betreffende „Gemeenschappelijk Belang" dat by eventueel bouwen aan Vlissingsche arbei ders de voorkeur zal worden gegeven. Uit bet antwoord van den heer De Meij is hem gebleken dat dit in de bestekken is vastge legd. Hij heeft dit met genoegen vernomen, om dat hem was medegedeeld dat bij den bouw van de woningen voor „Goed Wonen" de modern-georganiseerde arbeiders de voor keur hebben. Uit de verklaring van den heer De Meij blijkt nu dat dit niet het geval is en alle Vlissingsche arbeiders het eerst in aanmerking komen en deze dus allen gelijk Viorden behandeld. De heer Wesseling vroeg, wanneer de com missie voor de waterleiding bijeen komt, ten einde te bespreken welke voorstellen aan den raad zullen worden gedaan ten opzichte van bet waterleiding-vraagstuk. Het wordt tijd dat verder wordt gewerkt omdat de concessie 1 Juli a.s. eindigt en wij toch tevoren moe ten beslissen wat wij zullen doen. De voorzitter deelde den heer Wesseling mede dat gewacht wordt op het antwoord der Waterleiding-Maatschappij Zuid-Beve land. Zoodra dat antwoord ontvangen is zal de commissie met den meesten spoed worden bijeengeroepen, teneinde haar houding ten opzichte van het waterleiding-vraagstuk vast te stellen, want de tijd dringt werkelijk. Hierna werd de vergadering ten 3 uur gesloten. een rede van laval. De Fransche minister-president Laval heeft gisteren voor de Fransche Kamer zijn aangekondigde rede gehouden, die ongeveer een uur heeft geduurd. Hü heeft daarin vooral de opvatting van de Fransche regee ring met betrekking tot de schadevergoeding en de DuitschrFransche toenadering uiteen gezet. Laval begon zijn rede met een overzicht van de gebeurtenissen, die zich hebben voor gedaan, sedert Hoover het voorstel voor het moratorium heeft gedaan. De destijds ge dane optimistische voorspellingen zijn niet in vervulling gegaan. Integendeel volgde daarop spoedig de groote Duitsche bank crisis, waarmede een periode van onrust werd ingeleid. Een bijzonder gunstigen indruk maakte de uitlating van dr. Brüning, die het een trage die in de geschiedenis van Duitschland en Frankrijk noemde, dat de beide volken nooit tegelijk hetzelfde woord hebben kunnen uit spreken. Het antwoord hierop kunnen de gebeurtenissen geven op den dag als aan gene zijde van den Rijn de nationaal-socia- listische betoogingen opgehouden zullen hebben. Voorts besprak Laval zijn bezoek aan Londen en Berlijn en de beraadslagingen te Bazel. Ook de reis naar Washington heeft goede resultaten gehad. In de Ver. Staten beseft men thans duidelijk den toestand van Frankrijk en de offers, welke Frankrijk voor de ontwapening heeft gebracht. Washington weet thans, dat Frankrijk den vrede wil. Ieder misverstand is in dit opzicht ver dwenen. Er is lang over de Duitsche crisis gespro ken. Frankrijk is thans tegen een herhaling van een plotseling optreden, zooals dat in Juni bij de afkondiging van het moratorium het geval was, beschermd. Daarna besprak Laval de rechten van Frankrijk op schadevergoeding. Daarbij richtte hij vrij scherpe woorden aan 't adres van Duitschland, dat zijn gelden verkwist heeft en op het oogenblik, dat het moest betalen, verklaarde daartoe niet in staat te zijn, wat een gewoonte van Duitschland is geworden. Laval verklaarde, dat hij de ellende van het Duitsche volk beseft. Duitschland is on getwijfeld zwaar door de wereldcrisis getrof fen, doch ook andere landen zijn daarvan niet verschoond gebleven. Frankrijk heeft steeds geweigerd gelden te verspillen. Het heeft zijn plichten vervuld, In het bijzonder zijn verplichtingen voor de internationale solidariteit, doch er zijn gren zen, die men niet mag overschrijden. japan bindt in. Volgens mededeeling van het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken is het Japansche antwoord op de gisteren gezonden bota van den Volkenbond gunstig. Japan verlangt echter, dat die handelingen, die noodzakelijk zijn om zijn rechten te ver dedigen en de gewone politie-diensten geoor loofd zijn. Naar vernomen wordt, heeft de Amerikaan- sche regeering het deelnemen van een Ame- hkaansch burger aan de Mandsjoerijsche en- Quête-commissie onder de auspiciën van den Volkenbond goedgekeurd. vertegenwoordiging zal echter geen offi cieel karakter dragen. Volgens den correspondent van de „New ark Times" te Tokio, heeft Japan op de Waarschuwing van Groot-Britannië, dat de streek van Tsjingtsjau niet verontrust mocht worden, practlsch beloofd Tsjingtsjau niet aan te vallen. De correspondent voegt er aan too. dat Britsche soldaten gedirigeerd wor- on naar Tangsjan, om de Engelsche mijnen 11 Kaylau te beschermen. het fransche vlootprogram. De commissie uit de Fransche Kamer voor marine-aangelegenheden heeft gisteren het vlootbouwprogram voor het begrootingsjaar 19311932 goedgekeurd. Dit program voor ziet in den aanbouw van vier kleine kruisers en twee torpedobooten. Verder zal een ka nonneerboot op stapel worden gezet. De rapporteur over 'de marine-begrooting ver klaarde, dat al deze nieuw te bouwen sche en slechts dienen ter vervanging van ver ouderde schepen. De tonnenmaat der nieuw te bouwen schepen is in totaal geringer dan het vorige jaar. italië en het ontwapeningsvraagstuk. In een bijeenkomst van de Foreign Policy Association heeft Grandi, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, een rede gehouden over Italië's houding ten aanzien van het ontwapenings vraagstuk. Hij zei o.a.Voor Italië's gerechtigheids- en rechts gevoel is hst onbegrijpelijk, dat eenlge natie voor goed tot gedeeltelijke ontwapening verplicht zoude zijn, terwijl andere zich in onbeperkte wapeningsvrijheid verheugen. Alleen wanneer het beginsel van gelijkheid voldoende gerespecteerd en verzekerd wordt, kan men verwachten, dat de grondslag voor een stevig systeem van vreedzame en ver trouwelijke samenwerking gevestigd wordt. Het Italiaansche volk kan het standpunt niet deelen, dat absolute veiligheid de on vermijdelijke voorwaarde voor het begin van ontwapening moet zijn. Wordt het begrip veiligheid in dezen zin geacepteerd, dan komt do ontwapening in het geheel niet in aanmerking. Italië is tot de overtuiging ge komen ,dat de tegenwoordige toestand het begin van de ontwapening rechtvaardigt. Elke stap in de richting van ontwapening brengt de wereld meer zekerheid. Men moet probeeren de veiligheid als resultaat inplaats van als voorwaarde voor ontwapening te be schouwen. Een inbreker gesnapt.— Een ongewenschte gast is gisteravond in het privé-kantoor der directie van de bakkerij „Lindeboom", gevestigd aan de Hartenstraat te Zwolle, binnengedrongen. Juist toen de man probeerde de brandkast te forceeren. trad een der directeuren binnen, waarna de inbreker spoedig was ingerekend. Waarschijn lijk heeft hü een medeplichtige gehad, die op den uitkü'k staande het gevaar had zien aan komen en het veiliger vond het hazenpad te kiezen dan zijn maat te waarschuwen. Ongelukken. Gisteravond vonden voorbijgangers op den onbewaakten overweg by het zoogen. Zwarte Wegje te Dui- vendrecht een ongeveer 17-jarigen jongen deerlijk verminkt op de rails liggen. Vermoe- delyk is hy door den trein, welke uit de rich ting Amsterdam komt en te ongeveer kwart voor 9 Duivendrecht passeert, gegrepen. De jongen, die blykens op hem gevonden papie ren, waarschynlük te Jutphaas woonde, had zyn fiets tegen een hek langs de spoorlyn ge zet. Te Adorp is een 3-jarig meisje by het plotseling oversteken van den straatweg aan gereden door een auto. Gisteravond was de toestand van de kleine, die in een ziekenhuis te Groningen is opgenomen, zeer zorgwekkend. Gisteravond zyn twee staljongens in een stal aan de St. Jansstraat te Rotterdam door een geopend zolderluik gevallen. Beiden zyn met een hersenschudding in een ziekenhuis opgenomen. Aan boord van een stoomschip viel tusschen Maassluis en Hoek van Holland een 23-jarige donkey-man, wonende te Vlaar- dingen, in het ruim en brak eenige ribben. De man werd van boord gehaald en naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Heden nacht is een auto ter hoogte van Vyfhuizen, onder de gem. Blokland, tegen een boom ge reden en totaal in elkaar gedrukt. De inzit tenden waren de 3 gebr. Van Dyk uit Leks- mond. De 27-jarige G. van Dijk die achterin was gezetep was op slag dood. De bestuurder, de 30-jarige P. van Dyk, werd aan het hoofd gewond. De ander bleef ongedeerd. Inmiddels was medische hulp ingeroepen, die den dood van G. van Dyk vaststelde. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. Toen hedenmorgen een spoorwegarbeider te Henge lo zich van zyn huis naar zyn werk wilde be geven en daartoe gebruik maakte van de spoorbaan, werd hy door een trein aangere den en op slag gedood. De moord te Zuidbroek. In de moordzaak te Zuidbroek, waar, naar men zich herinnert, in den morgen van 26 Augustus jJ. de wed. Molanus en haar zoon vermoord zijn gevonden, schijnt eenige klaar heid te zü'n gekomen. Door den commissaris van de recherche te Groningen zyn aan den rechter-commissaris te Winschoten, die met het onderzoek belast is, belangrüke mededeelingen gedaan, die sterke aanwijzingen bevatten tegen een be- .paald persoon, die thans wegens een ander misdrijf in de gevangenis te Groningen ver- biyft. In het belang van het onderzoek kun nen verdere mededeelingen niet worden ge daan. Een oneerlijke bediende. Een bediende van het agentschap der Tur- mac te Leeuwarden bleek gisternamiddag ver dwenen te zün met een paar duizend gulden. Uit een door de politie ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat hü een auto had ge huurd en daarna uit inlichtingen uit Zwolle, dat aldaar de auto onbeheerd was aange troffen. Op verzoek van den commissaris van politie to Leeuwarden werden de te Zwolle op het punt van vertrek staande treinen be waakt. Nauwelijks waren deze maatregelen getroffen of de voortvluchtige bediende werd geknipt, toen hü zy'n vlucht per trein zou voortzetten. De haven van Antwerpen. Door den propagandadienst van de stad Antwerpen is uitgegeven „De haven van Antwerpen", een boek in prachtband, bevat tende een 24-tal luchtfoto's van de stad, de binnenhavens, de zeehavens, tevens van de verschillende stationsemplacementen en de petroleuminstallaties. Bü iedere foto worden de verschillende bijzonderheden vermeld. De foto's zün bijzonder goed geslaagd en geven een uitstekenden indruk van het groote ha vencomplex dier stad. Als inleiding geeft het werk een algemeen overzicht van de haven met statistische cij fers. Zoo ontleenen wü er aan, dat de kade lengte langs de rivier 5.5 kilometer bedraagt, diepte bü laag water minstens 8 meter. De binnenhaven bestaat uit 16 dokken voor zee- en 4 voor binnenschepen. De vü'f groote goederenstations hebben een jaarlijksche verplaatsing van 1.600.000 wagons. Tweehon derd geregelde lünen doen Antwerpen aan. Het boek is niet in den handel, maar tegen kostenden prüs (frs. 10) plus porto te ver krijgen bij den Propagandadienst der stad Antwerpen, Gildekamerstraat. Een laffe roofoverval. In een dorpje by Lyon woont in een alleen staand huisje het echtpaar Loussarevian. Toen de man 's avonds naar een vergadering was gegaan bracht de vrouw eerst de kinderen naar bed en ging toen in de keuken zitten. Zij zat met den rug naar de deur en be merkte daarom niet dadelijk dat twee man nen binnenslopen. Een der kerels greep haar bij de haren en slingerde haar op den grond. Daarna dwongen zij de vrouw, onder bedrei ging met den dood, hun te zeggen waar het geld was. De vrouw wees naar haar tasch, die op de tafel lag en waaruit een kleine hoeveelheid geld door de roovers werd ge stolen. Maar dezen geloofden niet dat er niet nog meer geld in huis was waarop één der bandieten een scheermes nam en de vrouw, bij iedere ontkenning, een snede in den arm gaf. Tot dertig maal toe haalde de schurk het mes over haar arm. Toen, plotseling vree- zend, dat de man thuis zou komen, namen de onverlaten de vlucht, de vrouw bewusteloos achterlatend. Zoo vond de man haar bij zijn thuiskomst. Daar de vrouw piet dan een vrij vaag signalement van de daders kan geven, staat de politie voor een moeilü'ke taak bü de op sporing. Strijd tegen buitenland sche strükjes. Al een paar dagen is het rumoerig in de Parijsche strükjes- wereid. De Fransche musici hebben hun actie tegen hun buitenlandsche vakgenooten, die in grooten getale in de Parüsche café's, res taurants en dancings een plaats hebben ge vonden en dus de werkloosheid onder de Fransche musici vergrooten, met volle kracht hervat. Verscheidene avonden reeds maken zij een „tournée" langs de groote café's op Monmartre, waar buitenlandsche strükjes zijn geëngageerd, om op rustige, geenszins vüandige, maar toch nadrukkelijke wüze te protesteeren. Zoo is het dezer avonden geschied, dat een groepje werklooze Fransche musici een café op de Boulevard de Strasbourg binnentrad en zich gewoon tusschen de bezoekers mengde. Tüdens de pauze van het aldaar werkende Russische strükje, betrad de leider, een oud- strüder, het podium en hield een korte toe spraak tot de aanwezigen, waarin hü zeide, dat het hem leed deed de aanwezigen te moe ten storen. Hij en zijn kameraden waren geenszins bevangen door een engen geest van chauvinisme, doch hü wenschte er de aan dacht op te vestigen, dat er duizenden Fran sche musici zün, die in het buitenland niet worden toegelaten. Zü vragen daarom dat de Fransche instellingen van vermaak Fransche orkesten engageeren, daar zü ook moeten leven en een gezin moeten onderhouden. Een luid applaus volgde op deze toespraak. De -verkloozen verlieten daarop het café en begaven zich naar een taverne op de Place de la République, waar een Roemeensch strükje werkt. Hier werd dezelfde speech af gestoken. Gebleken is dat van de 7500 leden, die de Fransche Bond van Musici telt, 1000 geheel werkloos zün en 2000 maar enkele uren per week arbeid hebben. Ongeveer 70 van de musici in Frankrük zijn buitenlanders. Clément Vautel, die in het „Journal" het protest der Fransche musici bespreekt en onderschrijft, doet opmerken dat de* Fran sche strijkjes zelf voor een groot deel schuld zijn aan den toestand. Het publiek geeft de voorkeur aan buitenlanders. Waarom? Om dat die veel fleuriger, veel opgewekter zün en met meer entrain spelen. Bij een buiten- landsch strijkje schijnt het altüd of dit louter voor zijn plezier strüktTerwül een Fransch orkestje in den regel, na een „potpourri" uit een ouderwetsch opera te hebben gespeeld, een „heel langen tüd rust neemt, om daarna moeizaam en traag, als gold het een aller droevigste noodzakelijkheid, een nieuw num mer te beginnen I Een automatisch café. Nadat jaren geleden een automatisch café aan de Korte Hoogstraat te Rotterdam schip breuk heeft geleden op de listigheid van vele oneerlüke bezoekers, die allerlei voorwerpen voor dubbeltjes deden doorgaan, is niet alleen Rotterdam, maar geheel ons land zonder der- gelük café geweest. Thans is echter aan den Coolsingel in de Maasstad weer een dergelük café geopend. Naar verluidt komen er binnenkort meer van dergelüke zaken in Nederland. Naast elkaar staan op een rü 12 automaten voor dranken; daarna volgt het buffet en vervolgens komen er 12 automaten voor eet waren. De jetons en gleuven zün dusdanig gemaakt, dat bedroeg niet mogelijk is. Bij de automaten voor drank vindt men de glazen gereed staan; vernuftig uitgedachte spoelinrichtingen maken het mogelijk voor den bezoeker om desgewenscht zyn eigen glas nog eens schoon te maken. Verder bevat het café een soort van buffet voor de haastigen, die even naar binnen wip pen en staande hun consumptie willen ge bruiken elders staan stoelen en tafeltjes voor een gezellig zitje. Misdaad? Door gasvergifti ging zün ih een woning te Warschau zes per sonen om het leven gekomen, terwijl vüf an dere in levensgevaar verkeeren. Het gas was uitbeen lek van de hoofdbhuis twee kelderwo ningen binnengedrongen. Aangezien de bewoners der verschillende woningen met elkaar in vü andschap leven, acht men het niet onmogelük, dat de hoofd buis met opzet is beschadigd. Gevecht met messen, dol ken, roeispanen en haken.— Door een tot dusver nog niet opgehelderde oorzaak heeft op de Zwarte Zee een ernstige aanvaring tusschen Roemeensche en sovjet- Russische visschersbooten plaats gevonden. Volgens tot dusver ontvangen berichten schünt de aanvaring, die bü stormachtig weer geschiedde, tot een gevecht tusschen de be manningen der verschillende vaartuigen te hebben geleid, dat een verbitterd karakter droeg. Als wapenen werden messen, dolken, roeispanen en haken gebruikt. Beiderzijds moeten verscheidene booten omgeslagen zijn. Of er menschenlevens te betreuren zün, kon nog niet vastgesteld worden. Gemeld wordt echter, dat drie Roemeensche vissehers ge vangen genomen en naar Sovjet-Rusland meegevoerd zijn. hofbericht. APELDOORN. (V.D.) H.K.H. Prinses Ju liana is hedenmiddag half 2 per auto naar Den Haag vertrokken, voor het winterverblijf der Kon. familie in de residentie. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De begrootin? van koloniën werd heden aangenomen met 49 tegen 23 stemmen. Tegen stemden de sociaal-democraten, de communisten en de heer Floris Vos. Aan de ordeis de conclusie inzake de kas- voorschotten aan de Kon. Holl. Lloyd. De heer Schouten betuigt op grond van het rapport der commissie van onderzoek, dat de beste oplossing is, dat de kasvoorschotten worden opgezegd, tenzü voor 31 Mei 1932 een financieele reconstructie is verkregen. Dr. Vos bestrijdt de conclusie. Hij acht het onredelijk in deze omstandigheden een termün te stellen hetgeen het crediet zal schaden. De heer Wünkoop herinnert er aan, dat hü van begin af aan tegen ieder kasvoorschot is geweest. De kasvoorschotten komen te recht in de zakken van de renteniers. Spr wenscht te weten wie deze bevoorrechten zün. De heer Goseling wenscht den minister ie bevoegdheid te geven tot 31 Mei om de overeenkomst op te zeggen zonder voorwaar den. Minister Verschuur zet uiteen, dat een belangrijk resultaat is verkregen met de nieuwe factoren. Spreker is zeer gesteld op de financieele reorganisatie, maar om finan cieel technische redenen kan hü niet het machtsmiddel aanvaarden, dat de commissie hem wil geven. Spreker acht het ook onre- delük voor een zoo groote financieele reor ganisatie een termijn te stellen. het nationaal crisis-comité. 's-GRAVENHAGE. (CB.) Aan het bureau van het nationaal crisis-oomité worden thans reeds kleeren en andere goederen afgegeven ter distributie. Daar op het secretariaat geen gelegenheid bestaat tot berging dezer goe deren en de distributie bovendien slechts zal kunnen geschieden door plaatselüke comt- té's, welke in de meeste plaatsen nog moeten worden opgericht, verzoekt het comité slechts schriftelijke toezeggingen te mogen ontvan gen. De firma Constance Arnoud, Hoogstraat 27. dames- en heerenkleedingmagazün en Eugène Arnoud, Passage 68, regenkleeding, beiden te Den Haag, hebben ter beschikking van het N.C.C. gesteld 5 van de opbrengst van hun uitverkoop gedurende de maand December. Het N.C.C. meldt ons dat de N.V. Vleeschwaren- en conservenfabrieken Van den Berg Gerzon te Wassenaar een gilt heeft doen toekomen van 1000 blikken erw tensoep met kluif en worst en zich bereid heeft verklaard verdere levensmiddelen aan kostprijs aan het N.C.C. te leveren. sluiting van alle winkels op dinsdag. AMSTERDAM. (vd.) De gemeenteraad van Amsterdam heeft hedenmiddag in twee de lezing aangenomen de verordening op de winkelsuiting met 23 tegen 16 stemmen. Zooals men weet is hierbü ingesloten dat op de Dinsdagmiddagen alle winkels gesloten moeten zün. een ernstig ongeluk. AMSTERDAM. (V.D.) Aan de centrale van de gemeentelyke electriciteitswerken aan den Hoogte Kadük is hedenmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Een monteur zou op de hoogspanningsplaat een kabel in oogen- schouw nemen van een transformator. Er staat daar een spanning van 50.000 Volt. Met deze hooge spanning de monteur op nog niet opgehelderde wijze in aanraking geko men en in brand gevlogen. Een andere werk man rukte hem de kleeren van het lichaam en doofde de vlammen. Hü liep daarby brand wonden op aan hoofd en handen. Beiden zijn naar het Binnengasthuis vervoerd, waar zü ter verpleging zün opgenomen. De toe stand van den monteur is ernstig. de landbouw in westelijk noord-brabant. ROOSENDAAL. (V.D.) Te Roosendaal is een vergadering gehouden van vertegenwoor digers van werkgevers en werknemersbondn in den landbouw van "Yestelyk Noord-Bra bant. Vertegenwoordigd waren de Noord- Brabantsche Chr. Boerenbond en de kringen Zevenbergen en Ossendrecht van den N.V.B de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Noord-Brabantsche Mij. van Landbouw en eenige locale landbouwvereenigingen. Van werknemerszijde waren aanwezig vertegen woordigers der drie centrale landbouwbon den, de R.-Kath., de Christ, en de moderne. De heer B. Loerakker leidde de vergade ring. De werknemers verklaarden, dat sa menwerking ter verkrijging van meerdere en doelmatige samenwerking alleen mogelük zal zün als alle bij den landbouw betrokken per sonen samenwerken. De werknemers van alle richtingen zijn tot die samenwerking bereid. Zij zün dit uit overtuiging, dat zoowel werk gevers als -nemers samen noeten leven uit het bedrijf, zoodat de belangen gemeen- schappelük zün. De loonstrüd moet worden uitgeschakeld, zoodat daar waar door ge meenschappelijk overleg geen loonovereen- komst kan worden verkregen, de geschillen aan een scheidsrechterlijke uitspraak worden onderworpen. De drie werknemersbonden verklaarden hiermede in te stemmen. De vertegenwoor digers der werknemers hebben niet de vol macht hierover te beslissen, zoodat werd be sloten, dat ieder in eigen kring die volmacht zal vragen vóór 14 December. Op dien dag komen de partüen weer bijeen. de rede van laval. PARIJS. (V.D.) De meeste Fransche och tendbladen toonen zich zeer tevreden over de rede van Laval over de buitenlandsche poli tiek. Pertinax schrijft in de „Echo de Paris", dat Laval thans kan worden beschouwd als de ware minister van buitenlandsche zaken van Frankrijk, terwül Briand nog eigenlijk de functie bekleed van onderstaatssecretaris van Volkenbondszaken. Deze verandering is voor Frankrijk gunstig. Verder schrijft Pertinax, dat de hulpmid delen voor Duitschland een grens hebben, waarvan men niet ver af schynt te zijn. De vervroegde ontruiming van het Rünland noemt hij een heftigen aanslag tegen het Youngplan. Laval, die niet verantwoordelijk mag worden gesteld voor vroegere fouten, tracht thans te redden wat te redden valt. —UITSTEL VAN DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE GENÈVE. (V. D.) In Volkenbondskringen geeft men hier toe, dat de geruchten van den laatsten tijd betreffende het uitstellen van de ontwapeningsconferentie steunen op een bepaald streven in deze bü eenige Euro- peesche mogendheden. Men heeft hier den indruk, dat behalve de Fransche ook de En gelsche regeering veel zou gevoelen voor uit stel der conferentie tot einde Mei, daar bij een gelijktijdige behandeling van de ontwa penings- en de herstelkwestie de werkzaam heden der regeeringen te veel omvattend zouden worden. Men acht het niet onmoge lijk, dat tijdens de raadszitting in Parijs de secretaris-generaal van den Volkenbond en de vertegenwoordigers van Frankrijk, Enge land en de Ver. Staten reeds voeling met elkaar hebben gehouden over deze aangele genheid. Van de zyde van het Volkenbondssecreta riaat wordt er echter uitdrukkelük op gewe zen, dat tot nu toe nog geen voorstel is ge daan ook niet op officieuze wijze om de ontwapeningsconferentie uit te stellen. WISSELKOERSEN Noteering van heden 27 November, des nam. 3 uur. (Officieel). New-York 24914 Londen 8.84Berlyn f 58.97'4 Brussel f 34.62% Weenen f 35.25 Parys 9.741/-, Zwitserland f 48.2214. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 27 November 1931, 3 uur. De rede van Laval heeft een einde gemaakt aan de illusies van velen, die geloofden aan een oplossing der problemen, die de schuld kwestie aankleefden. Nu Frankryk haar standpunt ten aanzien van de prioriteit bo ven de particuliere schulden star handhaaft, voorziet men algemeen groote moeilükheden en dit is dan ook oorzaak, dat de stemming gedrukt was. Philips daalden beneden 90. Unilevers reageerden tot een nieuw laagte record. Acoustiek weinig veranderd. Aku's lager. H.V.A.'s aangeboden, plm. 4 lager. Minder courante soorten eveneens in reactie. Koninklijken konden zich evenmin handha ven en waren 3 lager. Rubberaandeelen handhaafden zich vrij goed. Tabakken ge drukt, doch zonder eenig°n openlijken han del. Amerikaansche fondsen prüshoudend. Koperwaarden na vaste opening weer terug loopend. Duitsche obligaties flauw. MARKTBERICHTEN eierveiling, middelburg. 26 November. Aangevoerd 15.000 eieren. Prijs kippen eieren 3—7.50, dito bruine 4.72—7.80, eendeneieren f 5.62, kalkoeneieren 9, alles per 100 stuks,

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 3