NOOTJES BUiTE De minister van arbeid, handel en nijver heid, heeft toegestaan, dat door mannen of vrouwen op Zondag 6 December a.s. arbeid wordt verricht, bestaande in het vervoeren van banketbakkerswaren. Bij gunstig weer zal prof. Veraart op Woensdag 16 December, des middags tus- scen 2 en 3 uur, boven de Noordzee te Sche- veningen weder regenproeven nemen. De gemeenteraad te Leiden heeft besloten tot den aankoop van enkele panden aan de Vischmarkt, benoodigd voor den bouw van een nieuw raadhuis. De gemeenteraad te Amsterdam heeft met 31 tegen 11 stemmen besloten tot weder-in- voering van de zakelijke belasting op het be drijf, terwijl met 27 tegen 15 stemmen werd besloten tot invoering van een brandverzeke ringsbelasting. Op de aardewerkfabriek „Société Céra- mique" te Maastricht is aan 40 arbeiders ontslag aangezegd. In de afdeelingen, waar thans het tweeploegenstelsel bestaat, zal en kel een dagploeg worden ingesteld, waardoor elke ploeg maar om de andere week zal kun nen werken. Volgens de laatste opgaven telt groot-New- York meer dan 10 millioen inwoners en groot-Londen ongeveer 8'/2 millioen. De New York metropolis staat dus aan de spits. 9 9 De bevolking van Canada heeft de 10 mil lioen overschreden en is sedert de laatste volkstelling met een zevende vermeerderd. Haar voorstel inzake de wijze van uitvoe ring der werkverschaffing wordt door Burg. en Weth. overgenomen, behoudens eenige voorwaarden, ter beoordeeling door de werk loosheidscommissie. Tot leden dezer commissie werden be noemd de heeren Van der Does, Eckhart, Adriaanse, Crucq en Vermaire. Deze commissie, aangevuld met de afge vaardigden der Bestuurenbonden, zal reeds volgende week worden bijeengeroepen. De heer Crucq wil adhaesie betuigen aan het adres der Vereeniging van Ned. Gemeen ten aan de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp tot vermindering der bijdragen aan provincie en gemeenten. De voorzitter acht het niet noodig. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer is heel ongunstig. Van alle kanten rijst verzet. Ook verluidt dat de R.-Kath. fractie zal tegen stemmen. Hierna volgt een besloten zitting. Na heropening der vergadering wordt met 7 van de 12 stemmen tot gemeente-vroed vrouw benoemd mej. S. E. R. Luymes te Goudswaard. Op mej. A. H. Muiser te Hui- zum waren 2 en op mej. E. Josefik te Vlis- singen waren 3 stemmen uitgebracht. De rekening van hot gasthuis over 1925 werd zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. „Oefening Baart Kunst. Gisterenavond gaf de Goesche zangver- eeniging „Oefening Baart Kunst", onder de bekwame leiding van den heer S. J. Tam- ïïiiiiga, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een uitvoering in het Schuttershof. Medewerking werd verleend door het Goe- Bch Mannenkoor en een kinderkoor. Vóór den aanvang werd door den heer Chr. Kloosterman in een korte rede het lief en led van O.B.K. in de voorbijgegane 15 jaar gereleveerd. Ned. Chr. Radio-vereeniging. Gisterenavond werd in het „Slot Oostende" üe film der Ned. Chr. Radio-vereeniging ver toond. Daarvoor was groote belangstelling. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Ook de kindervoorstelling, die 's middags gegeven Was, was goed bezocht. De avondsamenkomst werd op de gebruike lijke wijze geopend door ds. W. H. v. d. Vegt, geref. predikant, die een kort openingswoord sprak. Daarna werd de film vertoond, die in ver schillende tafereelen de werkzaamheden der N.C.R.V. uitbeeldt. Het eerste gedeelte toont hoe een arme weduwe, die door ziekte ver hinderd is de kerk te bezoeken, door middel van de N.C.R.V. toch in de gelegenheid komt de godsdienstoefening mee te leven. Het tweede gedeelte toont ons de activiteit van den propagandist en de inwerking van de radio in verschillende gezinnen (school- uitzendingen, kinderuurtjes, de boer en hot radio-weerbericht, enz.) Het laatste deel laat zien secretariaat, studio, zender, drukkerij. De film eindigt met een oudejaarsavondtoespraak van den voor zitter, den heer mr. A. van de Deure. De heer A. Vermaire, tweede voorzitter Van het Goesche radio-comité sprak een slotwoord en ging voor in dankgebed. BRESKENS. De wachtmeester der Kon. marechaussee, de heer G. Stolk, alhier, wordt overgeplaatst naar Zundert. Uitvoering tarwewet. Het secretariaat der gewestelijke tarwe- organisatie deelt ons het navolgende mede Herhaaldelijk komen er vragen over de nabetaling van den oogst 1930, welke thans voor de kringen achtereenvolgens plaats vindt. Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen en Duiveland zijn reeds uitbetaald. Tholen, Walcheren volgen daarna. Hoewel op de gehouden vergaderingen deze 'aangelegenheid is toegelicht, kan het navol gende worden medegedeeld^ Er is aanvankelijk 2.50 per 100 KG. in gehouden. Hiervan moet op aanschrijving van hoogerhand 1 worden gereserveerd als algemeene reserve, om daaruit voor den duur der tarwewet buitengewone uitgaven voort- vloelende uit onvoorziene voorvallen te be strijden, als bijv. de extra bewaarpremie, die voor den ouden oogst is betaald. Waar lang niet alle landbouwers van den oogst 1930 nog geprofiteerd hebben, is deze regeling te billijken. Er kan dus 1.50 per 100 KG. uit betaald worden. De G.T.Z. kan slechts daalders betalen over de hoeveelheden die aan de V.I.T.A. zijn geleverd. Daarna is de regeling getroffen dat voor geschoonde partijen 1.54 per 100 KG. be taald wordt, terwijl op de ongeschoonde in geleverde partijen een schooningspercentage in rekening wordt gebracht, dat op 3 is bepaald. Op de ingeleverde hoeveelheden wordt dus een korting van 3 toegepast en over -de resteerende hpeveelheid de uitbeta ling gedaan. Bijv. A heeft geleverd 1000 KG. geschoond, ontvangt dus 10 X 1-50 15 B heeft 1000 KG. ongeschoond geleverd en ontvangt dus 1000 3 9.70 X 1-50 14.55. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg houden M. H. te Vlissingen, 8 of 3 d. h.J. P. P., te N. en St. Joosland, 5 of 5 d. h.'s avonds fiet sen zonder rood achterlicht of reflector L. J. G., te Koudekerke, 2 of 2 d. h.I. W., te Middelburg, 2 of 1 w. tuchtschoolrijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met letter, na gedaan verzetP. K., te Serooskerke, bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis, 5 of 5 d. h.zonder vergunning over de kanaalgron- den met een voertuig rijden Aa. D., huis vrouw A. de V., te O. en W.-Souburg, 5 of 5 d. h.overtreding art. 11 der ;,IJkwet" M. K., te Middelburg, 2 geldboeten van 1 of 1 d. h. voor iedere boete, met verbeurverklaring van de in beslag genomen gewichtenover treding artikel 86 aanhef en sub c van het reglement op de wegen en voetpaden in Zee land P. A. te Koudekerke, 5 of 5 d. h. MARINE EN LEGER De kapitein der mariniers L. Spiegelberg, de luitenants ter zee W. F. van Langeveld, der le en D. L. van Elk, der 2e klasse, wor den 1 December aan boord van het motor schip „P. C. Hooft" te Genua en daarna uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. De officier van administratie le klasse J. C. N. Walter, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 2 December met de „Dem- po" uit Rotterdam derwaarts vertrekken. Bij Kon. besluit van 23 November zijn, met den datum van dit besluit bevorderd tot luitenants ter zee le klasse de luitenants ter zee der 2e klasse J. G. A. Veerman cn A. H. 1. Kramers tot luitenant ter zee der 2e klasse de luitenants ter zee der 3e klasse E. Dank- meijer, L. J. van der Veen, A. van Miert en J. P. A. Dekkertot officier-vlieger der le klasse de officier-vlieger der 2e klasse M. F. Eikerbouttot luitenant ter zee der 2e klasse bij de kon. marine-reserve de luitenants ter zee der 3e klasse bij die reserve F. H. Knot tenbelt, E. Bueno de Mesquita, J. A. L. Kes- seler en J. H. A. Schmier. Bij Kon. besluit van 23 November is, met ingang van 1 Maart, aan den officier van gezondheid der le klasse J. Ris, op zijn ver zoek, eervol ontslag uit den zeedienst ver leend. GEMEENTERAAD. Zitting van Vrijdag 27 November, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woelderen. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig de heer Huson. De notulen van het verhandelde in de vo rige vergadering werden goedgekeurd. Verschillende mededeelingen werden ge daan, o.a. goedkeuring door Ged. Staten van genomen raadsbesluiten. Bij vonnis van de arrondissements-recht- bank te Middelburg, dd. 28 October 1931, no. 225/1929, is de onteigening ten behoeve en ten name van den Staat uitgesproken van verschillende straten, perceelen grond, ge bouwen, erven en zakelijke rechten van de gemeente Vlissingen. Deze rechtbank heeft het bedrag der scha deloosstelling door den Staat aan deze ge meente te betalen bepaald op 299.000 en het aandeel der kosten van den Staat door deze gemeente te bepalen op 6425, terwijl overi gens iedere partij haar eigen kosten draagt. Bij vonnis van de arrondissements-recht- bank te Middelburg, dd. 28 October 1931, no. 226/1929, is de onteigening uitgesproken ten behoeve en ten name van den Staat van een gedeelte van het kadastrale perceel, Sectie D no. 1867 (gedeelte Dokkade) groot 8 Aren en 71 Cux., van de gemeente Vlissingen. De rechtbank heeft het bedrag der schade loosstelling door den Staat aan deze gemeen te te betalen bepaald op ƒ2995, terwijl de kosten in zooverre worden gecompenseerd, dat de Staat en deze gemeente ieder de eigen kosten dragen. Bij vonnis van de arrondissements-recht- bank te Middelburg, dd. 28 October 1931, no. 227/1929, is de onteigening uitgesproken ten behoeve en ten name van den Staat van het perceelsgedeelte, Sectie D, no. 1716 (gedeelte Wagenaarstraat) groot 5 Aren en 80 c.A. van de gemeente Vlissingen. Deze rechtbank heeft het bedrag der scha deloosstelling door den Staat aan deze ge meente te betalen bepaald op 1500 en de kosten in zooverre gecompenseerd, dat de Staat en deze gemeente ieder de eigen kosten dragen. Tevens laat de Staat in gebruik bij de ge meente le. het perceel, Sectie C, no. 1367 (school aan de Joost de Moorstraat) tot 15 Augus tus 1941 tegen een vergoeding van 6500 per jaar met alle kosten van instandhouding, ver nieuwing en verbetering 2e. a. de lokalen 11a en 12a van het per ceel, Sectie D, no. 1477 (school aan de Wage naarstraat) tot 15 Augustus 1941 tegen een vergoeding van 750 per jaar b. de lokalen 7, 8, 9 en 10 (boven) van het schoolgebouw sub a voor onbepaalden tijd met een wederzijdschen opzeggingstermijn van één jaar tegen een vergoeding van 900 per jaar. Sub a en b. Met alle kosten van instand houding, vernieuwing en verbetering. Aangenomen voor kennisgeving. 9 Ingekomen was een brief van den heer E. Dominik te Voorburg, waarbij aan de ge meente ten geschenke wordt gegeven een schilderij van de „Bateauport" van 1885, ge schilderd door den kunstschilder Adam. De voorzitter stelt voor een schrijven te richten aan de heer Dominik, dat zijn schen king met waardeering zal worden aanvaard met een dankbetuiging daarbij van den raad. Alzoo werd besloten. 9 Overgelegd werd het adres van het be stuur der Vereeniging van Ned. gemeenten aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, betreffende het wetsontwerp tot tijdelijke korting op de uitkeeringen der wet tot rege ling der financieele tusschen het Rijk en de gemeenten. Hieraan zal adhaesie worden betuigd. De coöperatieve Broodbakkerij en Ver- bruiksvereeniging „De Broederband" verzoekt om optie op een stuk grond aan de Paul Krugerstraat en den Singel. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. De patroons-vereeniging „Bouwkring" ver zoekt om de rioleering in de Duijvendreeht- straat aan te besteden, inplaats van het uit voeren van het werk in eigen beheer. De voorzitter stelde voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. De heer De Meij zeide dat het heele riolee- ringsplan in eigen beheer is uitgevoerd, met kleine uitzonderingen. De nieuwe riolerings werken in de laatste jaren zijn allen in eigen beheer uitgevoerd. Het betreft hier een voortzetting van het beleid van Burg en Weth. Wfj zitten nu met een groote werkloosheid en aan het werk zullen verschillende werk- loozen werk vinden. Het voorstel van den voorzitter om afwij zend te beschikken op het adres van de pa troons werd aangenomen zonder stemming Door A. Louwerse is verzocht om vermin dering van de pacht over 1932 en 1933 van den boomgaard van de hofstede „Warwijk" Gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. -v Van de commissie van gemeentewerken was een advies ingekomen tot het verklei nen van de tegelverhooging in den Singel- weg, nabij de Paul Krugerstraat, waarvan de kosten worden geraamd op 1134. Ingekomen was een brief van dankbetui ging van het bestuur der openbare leeszaal voor de toegekende verhoogde subsidie, waardoor het voortbestaan der leeszaal is verzekerd. Grediet Gemeenschappelijk Belang. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot het verleenen van een bouwcredlet aan de woningbouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" van ten hoogste 84000 voor den bouw van 21 woningen en tot verkoop van 1850 M2. grond 7 of totaal 12950. De commissie voor de financiën stelt voor het voorstel aan te houden, omdat het geen gunstige tijd is voor het aangaan van een geldleening. De voorzitter stelt voor alzoo te besluiten. De heer Sorel zeide dat dit geval gelijk staat met de plannen voor Goed Wonen. Hij stelt voor het bestuur van „Gemeen schappelijk Belang" de besteding te doen plaats hebben. Misschien vallen de cijfers mede. De zaak kan dan worden voortgezet. De besteding voor „Goed Wonen" is ook meegevallen. De zelfde kans bestaat ook voor „Gemeenschap pelijk Belang". Mocht het anders uitvallen dan kan tot uitstel worden besloten. De voorzitter zeide dat het hier om den ren^estandaard gaat. Deze is op het oogen- blik zoo ongunstig dat wij zeer voorzichtig moeten zijn. Wij krijgen wel geld, doch tegen zeer bezwarende condities. De geldmarkt is dermate ongunstig, dat uitstel wel gewenscht is. De heer Sorel zeide dat de besteding veel kan meevallen. De heer Paap zeide dat de begrooting van .Gemeenschappelijk Belang" niet dateert van enkele maanden, doch van enkele we ken, zoodat deze besteding niet zal mee vallen. De heer Sorel gelooft dat de heer Paap precies op de hoogte is en dan is het beter het advies van de commissie van financiën op te volgen. De heer Van Oorschot zeide dat een voor zichtig financieel beheer moet worden ge voerd. Hij hoopt dat het hier geen afstel zal betreffen, doch slechts uitstel. Hij hoopt dal N.V. Stoomwasscherij Volharding Singel 1 Telef. 50 Vlissingen en PeJtefUen deinw«voe®We- to bloeit 8® meer bindend-verklaringen zullen worden gemaald; dat de bouwvakarbeiders in Vlissin gen wanneer wij gaan bouwen de voorkeur zullen hebben. De voorzitter en de heer De Meij zeiden cat hiermede rekening zal worden gehouden. Het staat zelfs in de bestekken. Het kan niet imperatief worden voorge schreven. De clausule komt er in voor dat zooveel mogelijk met Vlissingsche werklieaen zal worden gewerkt. Imperatiever dan het nu gedaan is an het niet worden voorgeschre ven. Beide vereenigingen hebben zich met deze bepaling vereenigd. Hierna werd besloten tot uitstel van de aanbesteding. Opcenten op de gemeentefondsbelasting. Voorgesteld werd tot het heffen van 80 op centen op de hoofdsom der gemeentefonds - belasting voor het belastingjaar 1932. Goedgekeurd. Leening kasgeld. Voor het jaar 1932 werd door Burg. en Weth. voorgesteld tot het aangaan van een kasgeldleening van ten hoogste 350.000. Aangenomen. Wijziging gemeente-begrooting. Ter vaststelling werd aangeboden een wij ziging der gemeente-begrooting voor 1931. Alzoo besloten. Steunregeling; voor de werkloozen. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot het aanvaarden van een steunregeling voor de werkloozen, welke regeling wij in haar je- heel hebben opgenomen in ons nummer van 21 November. De heer Van Spanning wilde enkele op en aanmerkingen maken. Hij juicht het toe dat Burg. en Weth. ge protesteerd hebben tegen de rijksregeling en de regeling van de commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon hebben overgenomen Hij wees er op, dat als hoogste uitkeering kan worden ontvangen 18, doch dat is een buitengewoon geval. De meeste gevallen zijn echter lager en ontvangen de arbeiders slechts 15.30 of 40 pet.van hun loon, waar voor zijn werken. Het lijkt hem wenschelyk dat met alle kracht wordt getracht de norm en den kindertoeslag te verhoogen. De crisis van 1921 en 1922 is niet te vergelijken met deze crisis. Het aantal en de duur van de werkloosheid is veel grooter. De bedoeling van de dubbel uitgetrokkenen is daarom wel een beetje voorbarig. Deze bedoeling zette hij nog nader uiteen. Na 24 weken zijn wij de crisis niet kwijt. De kwestie van dubbel-uit- getrokken te zijn wordt practisch een straf. Hij wilde daarom de bepaling voor dubbel- uitgetrokkenen geschrapt zien en daarop dient te worde" aangedrongen. Aan de thans voorgestelde regeling ont breekt ook de huurtoeslag. Een huurtoeslag mag worden toegekend. Nu moet ook van den minister de kolentoeslag worden losge kregen. De minister is niet tegen den kolen- toeslag. Dit heeft de minister in de Tweede Kamer gezegd. Als de raad het noodig oordeelt is de mi nister bereid daaraan tegemoet te komen. Het lijkt hem dus niet noodig daarmede nog langer te wachten en dienen wij hier dezen kolentoeslag in te voeren. Het spijt hem dat de minister een andere groep heeft afgewezen. Hij hoopt dat de an dere werklooze arbeiders op dezelfde wijze zullen worden hebandeld als thans voor ver schillende groepen wordt voorgesteld. De heer Sorel hoopt dat de verdere pogin gen die Burg. en Weth. voor een andere re geling doen, zullen gelukken. De thans voor gestelde regeling geldt tot 2 Januari. Hij hoopt dat Burg. en Weth. spoedig maatre gelen zullen nemen voor een uitkeering na 2 Januari. De heer Van Oorschot vraagt of het mo gelijk is aan den minister te verzoeken als nog een kolentoeslag toe te kennen. Hij wees op de gevolgen van de werkloos heid voor tal van gezinnen. De werkloosheid neemt steeds toe en beteekent vermeerde ring van ellende. Wij komen te staan voor een toestand dat in vele gezinnen aan alles gebrek komt. Hy stelde voor aan de werkloozen tegen Kerstmis een gift van 50 te geven uit de gemeentekas, buiten den minister om. Hij vraagt aan Burg. en Weth. dit te overwegen en in een volgende vergadering van advies te dienen. De heer Laernoes zeide dat Burg. en Weth aan den minister gevraagd hebben om te mogen uitvoeren wat op advies van Maat schappelijk Hulpbetoon is voorgesteld. Wij moeten nu afwachten wat de minister be slist. Hü wil alvorens een kolentoeslag te geven afwachten wat de minister doen zal. Wy mogen niets doen zonder den minister, aan zijn voorschriften zijn wij gebonden Anders zou de gemeente de dupe kunnen worden van de historie. Wy kunnen dus nog niets over een kolen toeslag beslissen. Hy antwoordde aan den heer Van Oor schot, dat ook thans reeds geholpen wordt aan kleeding en ondergoed. Als dit noodig blijkt wordt de hulp verder uitgestrekt. De vallen wouien nauwkeurig nagegaan. De heer Van £v ruvng v..klaarde, dat er geen twyfel meer bestaat dat kolentoeslag mag worden verstrekt. Misschien dat de mi. nister daarvoor geen subsidie geeft. De minis, ter wordt overal als boeman gebruikt om zich van verschillende zaken af te maken. Hy heeft ook niets gehoord van wat men I wil doen met de dubbel-uitgetrokkenen. De heer Van Oorschot zeide, dat het ant, I woord van den heer Laernoes betreffende een uitkeering van 50 hem niet heeft bevredigd, Hij bedoelde dat de menschen geholpen znu len worden om aan te vullen wat thans met I de crisis-uitkeering niet kan geschieden, wil daarop een antwoord van den heer La noes. Wij moeten de menschep helpen ter voor. I koming van verdere inzinking. Hy vraagt hoe de heer Laernoes daar tegenover staat. De heer Laernoes kwam er tegen op gezegd wordt dat hy den minister als boe. man gebruikt. Wij mogen niets doen zone den minister en zijn beslissing moeten i afwachten. Aan den minister is verzocht een I kolentoeslag te mogen toekennen. Het ant- woord daarop is nog niet ontvangen. De quaestie van de dubbel-uitgetrokkenen I dienst eerst in de commissies te worden be. sproken. Wat den heer Van Oorschot betreft. Zjjn I voorstel kan niet worden overzien. Dit moet I eerst nader worden onderzocht. Alles wordt I gedaan om de armoede zooveel mogelijk te verzachten. Wij kunnen thans niet verder gaan. De heer Van Oorschot vroeg of de heer I Laernoes bereid is te onderzoeken welke menschen voor een dergelyke uitkeering in aanmerking komen en daarover een rapport uit tr brengen. De heer Laernoes moet den heer Van Oor- schot zyn illusie ontnemen. De gedachte den heer Van Oorschot is onoverzienbaar, dit I wilde hy maar dadelijk zeggen. Hij kan over het verzoek van den heer Van Oorschot geen rapport uitbrengen. Het voorstel van Burg. en Weth. betreffen. I de de steunregeling werd daarna zonder stemming goedgekeurd. Gemeentelijke diensten als bedrijf geëxploiteerd. Ter goedkeuring werd aangeboden een I voorstel tot het aanwy zen van gemeentelijke diensten, welke als bedrijf worden geëxplol- teerd. Aangenomen. Ontwerp-reglement dienstcommissie gasthuis. Een ontwerp-reglement voor een die: commissie voor het gasthuis werd ter vast- stelling overgelegd. De heer Rorye heeft bezwaar dat aan c leden die de vergaderingen van de diverse I commissies bijwonen, geheimhouding wordt opgelegd. Hy kon zich vereenigen met be paling, dat er geen publicatie aan wordt ge geven. De voorzitter zeide, dat de desbetreffende bepaling is opgenomen op voorstel van re genten. De commissies staan vrij de geheimhouding op te heffen. De heer Rorije wilde de bepaling opnemen, dat geheimhouding kan worden opgelegd, doch dat dit niet beslist wordt voorgeschreven. Het voorstel werd hierna aangenomen. Uitdiepen van slooten. Door Burg. en Weth. wer voorgesteld cot het verbreeden en uitdiepen van slooten tot j het afvoeren van het polderwater naar den I Vlissingschen watergang. Aanvaarden van tuingrond. Overeenkomstig het voorstel van Burg. e Weth. werd besloten tot het aanvaarden in eigendom, beheer en onderhoud van tuin grond, gelegen vóór de woningen Koude* kerkscheweg Oost nos. 6, 10, 12 en 14, als mede van grond naast de waschey „Trio". Goedgekeurd. Aankoop perceel bouwland. Goedkeuring werd verleend aan het voor stel tot aankoop van een perceel bouwland aan de Anjelierenlaan, groot 840 M2. 1.25 van L. A. Braat alhier. Aanleggen bestrating en rioleering. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot het aanleggen van een bestrating en riolee ring in de geprojecteerde Duyvendrecbt- straat. Aangenomen. Ruilen van grond. Aan don heer W. Anker werd toestemming verleend voor het ruilen van gemeentegrond aan de Lampsinsstraat met de Pzem. Verkoop bouwgrond. Besloten werd tot den verkoop van bouw grond a. aan de heeren A. A. Kulberg en G, Timmers 712 M2. aan de Sottegemstraat f 10 f 7120 en b. aan den heer J. Huys- man 145 M2. aan den Vrydomweg 12-5° 1812.50 c. aan den heer P. Boer 335 M2. aan de Dykstraat 7 per M2. voor bouw- en 2.50 M2. voor tuingrond 1332.50. Samenvoegen boven- en benedenwoning. Voorgesteld werd tot het samenvoegen van de boven- en benedenwoning Lange Zelfce no. 2 en deze te verhuren voor ƒ2.50 pet week. De heer Rorye vraagt of dit een woning is die door de gemeente verhuurd kan worden. Het is bijna een onbewoonbare woning. Voor pakhuis is het misschien mogeiyk. De heer De Mey gaf toe dat het een bouw vallige woning is. Boven is de woning uog wel bewoonbaar. Beneden is dit niet het ge* val. De bedoeling is dat alleen de boven woning wordt verhuurd. Hy zou niet willes adviseeren de woning onbewoonbaar te ver klaren. Het voorstel werd goedgekeurd. Woning Groote Mark^ De woning Groote Mirkt no. 23 zal worden verbouwd tot 2 woningen en deze worden verhuurd resp. voor 5 en 4.50 per wees- zal i de in g* Woi De woning Koudek opnieuw voor 5 jaren 5 per week. Aangenomen. Oninba Vastgesteld werden gen en oninbare postt De heer Sorel zeide Oorschot is aangedr betreffende „Gemeem by eventueel bouwen tiers de voorkeur het antwoord van gebleken dat dit legd. Hy heeft dit met dat hem was medege van de woningen modern-georganiseerd keur hebben. Uit De Meij blijkt nu en alle Vlissingsche aanmerking komen V/orden behandeld. De heer Wesseling missie voor de waterl* einde te bespreken raad zullen worden het waterleiding-vra£ dat verder wordt gewi 1 Juli a.s. eindigt en ten beslissen wat wy De voorzitter deel mede dat gewacht w der Waterleiding-Ma land. Zoodra dat ant de commissie met den bijeengeroepen, tenei opzichte van het vast te stellen, want Hierna werd de gesloten. da EEN REDE De Fransche mi heeft gisteren voor d aangekondigde rede een uur heeft gedi vooral de opvatting v ring met betrekking t en de DuitschrFransc gezet. Laval begon zyn van de gebeurtenissen gedaan, sedert Hoove] moratorium heeft gei dane optimistische in vervulling gega daarop spoedig de crisis, waarmede ee werd ingeleid. Een bijzonder gunst uitlating van dr. Brür die in de geschieden Frankryk noemde, da tegelyk hetzelfde woo spreken. Het antwc gebeurtenissen geven gene zyde van den R listische betooginge hebben. Voorts besprak I Londen en Berlijn en Bazel. Ook de reis i goede resultaten geh£ beseft men thans dui Frankryk en de offer de ontwapening heeft weet thans, dat Fi Ieder misverstand dwenen. Er is lang over de ken. Frankrijk is thai van een plotseling Juni bij de afkondigü het geval was, bescht Daarna besprak I Frankryk op schad richtte hy vry scherp van Duitschland, da heeft en op het oog betalen, verklaarde di zijn, wat een gewoon geworden. Laval verklaarde, het Duitsche volk bes getwyfeld zwaar door fen, doch ook anderi niet verschoond geblei Frankrijk heeft stee verspillen. Het heeft in het by zonder zyn internationale solidari zen, die men niet ma JAPAN 1 Volgens mededeeli ministerie van buiter Japansche antwoord nota van den Volkenb Japan verlangt die noodzakelyk dedigen en de loofd zyn. Naar vernomen sche regeering vikaansch burger Quête-commissie Volkenbond De vertegenwoordig! cleel karakter Volgens den Vork Times" te Waarschuwing streek van J Worden, practisch ?an te vallen, toe, dat den naar Tangsjan, Va« Kaylau te t echt zyn s gewone wor< de aan onde l goedgeket woordigi 1 dragen corres] Tok van G i Tsjingtsjar be corr Britsche sol< o besche

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2