Tlissisische Courant Abdijsiroop VIERDE BLAD FEUILLETON „Om een €rfenis" Geen benauwdheid! Geen gebrek aan lucht! van de van Zaterdag 2t November 1931. N°275. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG Zitting van Vrijdag 20 November, 's middags 2 uur. Voorzitter de heer jhr. H. A. van Doorn. Aanwezig alle leden. De voorzitter vraagt machtiging aan den raad om een kasleening aan te gaan van 50.000 tegen een zoo laag mogelijke rente. De heer Suurmond vraagt of deze groote som gemotiveerd is. De voorzitter zegt, dat wij tot begin Januari reeds de helft van deze som noodig hebben. De som is wat ruim genomen. Ook de werk verschaffing moet hiervan gefinanceerd worden. De machtiging wordt verleend. De voorzitter deelt verder mede, dat de heer De Keizer geen benoeming als 3e amb tenaar wenscht te aanvaarden. Wü moeten dus verdere stappen doen. De heer De Priester zegt, dat dus zijn voor stel van gisteren weer urgent wordt. De heer Suurmond vindt'het wel een beetje vlug. Het is beter nog wat te wachten. Mis schien verandert de heer De Keizer nog wel. Hij vindt dat het in het voordeel der ge meente zou zijn geweest, als de ontvanger de benoeming had aangenomen. Hij vindt het buitengewoon jammer. De heer Janssen is het met den heer De Priester eens. De ontvanger heeft 't toch wel van te voren geweten. We moeten niet blijven aandringen. Hij acht de aanstelling van een voltalligen 3e ambtenaar in het belang der gemeente. De heer Jacques wil de benoeming nu nog aanhouden. Dan kunnen Burg. en Weth. het nog eens rustig bespreken. De heer Cijsouw is eigenlijk verheugd dat de ontvanger het niet heeft aanvaard. Er zijn zoovele jonge krachten die op een benoeming wachten. Hij wil daarom, een voltallige 3e kracht aanstellen. Het zou ons ƒ200 meer kosten en dan hebben wij den ambtenaar de geheele week. De heer De Priester zegt, dat het secretarie- personeel overbelast is, en daarom is een vol tallige kracht zeer gewenscht. Hij juicht het toe, dat ook Burg. en Weth. er zoo over denken. Besloten wordt dat Burg. en Weth. solli citanten kunnen oproepen. Voortgegaan wordt met de behandeling der begrooting. Bij den post van 100 voor vacantiekolonies meent de heer Suurmond, dat het voor onze gemeente niet zoo noodig is. Het is prachtig werk, doch meer voor de groote steden en fabriekscentra. Hier kan men genoeg genieten van zee en frissche lucht. De ouders moeten verplicht zijn hun kinderen naar behooren te verzorgen. Spreker is altijd voor dezen post geweest, doch gezien den financieelen toestand, zal hij er nu tegen stemmen. De heer Leenhouts geeft toe, dat de ouders hier een plicht hebben, maar wij moeten niet vergeten dat de ecenomische toestanden van dien aard zijn, dat vele ouders dit niet kunnen. Spr. komt veel in aanraking met zulke ge zinnen, en liij juicht deze subsidie dan ook toe. De kinderen die daarnaar toe gaan, heb ben het inderdaad noodig. De vereeniging heeft het zeer noodig en verricht nuttig werk. De heer Cijsouw is ook van het nut dezer subsidie overtuigd. De kinderen die uitgezon den waren, keerden frisch en gezond teru^. De voorzitter zegt, dat 't niet zoozeer be hoefte is aan frissche lucht, maar wel aan andere lucht. Het voorstel-Suurmond wordt verworpen Door H. HILL. 15) - v Nadat ik was uitgesproken, kwam ik tot de entdekking dat er plotseling een vierde per soon in de kamer was verschenen. Tante Jane stond roerloos bij het raam en staarde ons met groote ronde oogen aan als een uil ta het daglicht. Maar Jane, riep oom, verrast van tafel opstaand, je laat ons schrikken. Is me dat nou een manier van binnenkomen, maar apropos, weet jij misschien waarom een ze kere mr. Zambra in het rond fladdert en mr. Michelmore spinnijdig maakt Tante Jane lachte met koude, harde stem en keek mij scherp aan. Maar Ambros, wanneer hij hier is ge komen om het mysterie tot oplossing te brengen, dan moeten wü hem met open armen ontvangen. Mr. Lewis Cramner knikte "bevestigend. Doch mijn oom, die meende tegenover mr. Michelmore als een „man van eer" te moe ien handelen, liep naar het andere raam, £tak de handen in den zak en sprak afge meten Neen, neen Jane, van dien kant alleen moet je de zaak niet beschouwen. Ten eerste v/ensch ik dat de buitenwereld zoo weinig mogelijk over de gevolgen van een betreu met 9 tegen 2 stemmen. Vóór de heeren Suur mond en Lorier. Bij den post ad ƒ600 voor de bouwpolitie zegt de heer Suurmond dezen met 50 te willen verlagen. De gemeente-opzichter wordt voor allerlei onbenulligheden geroepen en ook zijn advies gevraagd voor zaken waarvan hij geen verstand heeft. Hij wil daarom zijn taak beperken en meer zaken opdragen aan Burg. en Weth. De verhooging van 100 acht spre ker niet gemotiveerd. Ky wil daarvoor 50 geven. De heer De Priester vraagt hoe of het nieu we college van Burg. en Weth. tot (Je con clusie gekomen is dat de opzichter deze ver hooging noodig heeft. Spr. kan dit wel be- oordeelen en hij acht de verhooging gemoti veerd. Er worden, tegenwoordig vele belang rijke werken verricht, waarop hij toezicht meet houden en zijn werkzaamheden breiden zich uit. Hij zal daarom het voorstel van Burg. en Weth. steunen. De gemeente moet een deskundige hebben die voorlichting kan geven. De heer Janssen wijst op den grond aan de Buteuxstraat, die jaarlijks een groot verlies oplevert. Hij vraagt of Burg. en Weth. al stappen hieromtrent gedaan hebben. Er is in onze gemeente woningnood. Hij dringt er op aan, dat van gemeente wege deze grond volgebouwd wordt met wo ningen. Door het productief maken van dezen grond zou de werkloosheid onder de bouw arbeiders verminderen. Dfe bouw zal uitge voerd moeten worden door Souburgsche on dernemers. Hij gelooft wel dat de regeering financieel zou steunen. Wij kunnen van dezen grond afkomen en er is hier gebrek aan bouwgrond. De heer Jaques zegt, dat de opzichter vele werkzaamheden heeft en daarom is deze ver- hooging billijk. Hij moet ook een plan maken voor den N. Vliss. weg. Bij Burg. en Weth. is een aanvraag inge komen voor bouwgrond aan den Bermweg. Hij voelt wel wat voor het voorstel om van gemeentewege woningen te bouwen. De heer Cijsouw zegt, dat de opzichter veel meer werk heeft dan vroeger en daarom moet dit gewaardeerd worden door eenige salaris- verhooging. Ook het vorig jaar is het plan reeds be sproken om gemeentewoningen te bouwen. Wij moeten echter voorzichtig zyn, dat de ge meente hierdoor geen schade lijdt. De min dere soort woningen worden veel spoediger betrokken. De gegadigden schrikken af van den hoogen prijs van dien grond en wij raken hem dus niet kwijt. De heer Janssen zegt, dat Souburg voor een groot gedeelte uit arbeiders bestaat en daarom hebben wy den plicht daarvoor te zorgen. Wij leggen jaarlijks op den grond toe en daarom moeten wij dien productief maken. Er kunnen niet te dure woningen gebouwd worden, desnoods 2-gezinswoningen, Hij dringt er op aan dat Burg. en Weth. dit eens gron dig zullen onderzoeken en met een plar aan den raad komen. De heer Suurmond vindt de opdracht voor een plan voor den N. Vliss. weg te voorbarig en een slag in de lucht. Na de gegeven toelichting kan spr. zich by de verhooging neerleggen. Aan het woningbedrijf zijn wij te onzaliger ure gekomen, maar wij moeten het bedryf niet uitbreiden. Het is voor de gemeente altijd een risico en daarom is hij er tegen. De heer Goedbloed wijst er op, dat wanneer wij met rijksvoorschot bouwen, wij de in schrijving niet tot ingezetenen kunnen be perken. Hij voelt er wel voor dat Burg. en Weth. met een plan zullen komen. De heer Janssen dringt nogmaals aan op een plan van Burg. en Weth. en den grond niet aan particulieren te geven voor dat dit plan er is. De voorzitter zegt toe, dat Burg. en Weth. het voorstel van den heer Janssen zullen on derzoeken. De heeren Suurmond en De Priester kla gen over de weinige gegevens die in de me morie van antwoord door Burg. en Weth. wor den gegeven over het werk van den opzichter. Dat maakt de besprekingen zeer moeilijk. De heer Suurmond is tegen het voorstel- Janssen om Burg. en Weth. een plan te doen maken voor woningbouw. Het voorstel-Suurmond wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen, die der heeren Suur mond, Lorier en Cijsouw. De heer Janssen vindt den post ad ƒ2400 voor onderhoud straten en pleinen te laag. De verlengde Braamstraat wil hij verder doortrekken. In verband met de werkloosheid wil hij overgaan tot straataanleg. De behoefte aan woningen is zeer groot. Wij hebben een uitbreidingsplan en daar moet gevolg aan worden gegeven. Zeker, dat kost geld, maar dat komt terug. Hij stelt dus voor de Verlengde Braamstraat verder in orde te maken en een geheele nieu we straat aan te leggen. Verder wil hij het veer aan den Abeele weer voor een jaar aan den veerman ver pachten. De heer Goedbloed acht ook den post te laag. Verschillende straten verkeeren in slechten tosstand en eischen dringend ver betering. Den post voor verbetering van den N. Vlis- weg wil hij schrappen, doch hy dringt er op aan den weg geheel te verbeteren en te trach ten in het provinciaal wegenplan op te nemen. I-Iet verkeer is daar zeer druk en vooral des avonds levensgevaarlijk. De heer Suurmond wil den post ad 300 voor onderhoud plantsoenen met 150 ver lagen. De plantsoenen zijn reeds aanmerke lijk verbeterd, ook op West-Souburg en- wat er nog aan te doen is kan misschien wel door een werklooze geschieden. De verfraaiing zal ook vereenvoudigd moe ten worden en dat kan ook best, zonder het aspect te schaden. Den post voor den N. Vliss. weg wil hij ook sohrappen en zien te verbeteren voor rekening van de provincie. Het verkeer is er inderdaad zee druk. Hy kan echter nog heel wat verbeterd wor den door het aanleggen van een behoorlijk fiets- en wandelpad. Het pad is nu veel te klein. Het zou door werkloozen kunnen ge schieden. De heer De Priester wijst er op, dat door het personeel van openbare werken veel te veel wordt overgewerkt. Hij zou daarin ver andering willen brengen en tot een minimum willen beperken. Verder dringt hij er op aan, dat de rechts persoonlijkheid van dit personeel zeer spoe dig geregeld zal worden, opdat zij hun plich ten en rechten weten. Hy noemt het een fout van Burg. en Weth. dat zij te veel verantwoordelijkheid leggen op den eersten werkman. Dit behoort tot de competentie van Burg. en Weth, anders ge beuren er ongewenschte dingen. Hij wijst er op, dat voor onderhoud der straten geen reserve-post is uitgetrokken. Dit zal toch noodzakelijk zijn, anders zullen wij in het geheel niets bijzonders kunnen doen. Wat Burg. en Weth. van plan zijn met den N. Vliss. weg is hem niet duidelijk, hij zou gaarne daarover meerdere inlichtingen wen- schen. Hij heeft in het college Burg. en Weth. steeds aangedrongen op meer verbetering van dien weg en het verheugt hem dat hij nu steun uit den raad krijgt. De voorzitter zegt, dat de bedoeling is, dat de provincie den geheelen we^ van de brug tot den Abeele voor haar rekening zal nemen. De heer Cysouw zegt, dat overwerk niet altijd voorkomen kan worden. De eerste werk man houdt ook de administratie van de werkverschaffing. De post voor straten en pleinen zal vol doende zijn om de straten in goeden staat te houden, doch voor algeheele verbetering is geen geld. Van den post voor plantsoenen zal niet zooveel overschieten. De voorzitter wil op het Marnixplein vaste planten hebben, dat is niet zoo duur. De heer De Priester is over het overwerk nog niet bevredigd. Deze post is veel te hoog. Daar zou men een half jaar nog een werk man van kunnen betalen. Het heeft den schijn, dat door overwerk het loon eenigszins op peil gebracht moet worden en dat is een verkeerde methode. De post voor onderhoud van straten is absoluut te laag geraamd en daar loopen wy mee vast. De heer Goedbloed gelooft wel dat er een rijwielpad kan komen, maar een voetpad zal niet gaan zonder groote kosten. Hij is tegen een fietspad, want dan wordt het voor de voetgangers nog gevaarlijker, er is voor beiden geen ruimte genoeg. De heer Lorier zegt, dat de berm van den weg te hoog ligt, zoowel voor fietsen als voor wagenverkeer. Wanneer de boompjes gerooid werden, zou de toestand al heel wat ver beteren en ook voor de verlichting zou het beter zyn. De heer Janssen zegt, dat hij weinig meer kan zeggen, want op zijn voorstellen heeft hij totaal geen antwoord gehad. De voorzitter zegt, dat er aan het uitbrei dingsplan niets gedaan kan worden, omdat er geen geld voor is om grond te koopen. De heer Janssen weet ook wel dat er geen geld is, maar hiervoor kunnen wij geld leenen, daar het productief werk is. De bouwers weten niet meer waar zij moe ten bouwen en daarom moet de gemeente zorgen dat er bouwgrond is om de particu liere bouwers te helpen. Dit is ook in het be lang der werkloosheid. De heer Leenhouts is er sterk voor, dat wij er bij de provincie op aandringen dat zy den N. Vliss. weg afdoende zal verbeteren. Voor de gemeente is die weg van zeer weinig be lang, daar geen 5 pet. der inwoners er ge bruik van maakt. Er is een druk verkeer, vooral in den zomer, van toeristen en deze rijden den weg geheel stuk. Hij wil dat Burg. en Weth. zich in verbinding zullen stellen met den K.N.A.C. en den A.N.W.B., en dat zoo spoedig mogelijk. De heer Suurmond geeft in overweging de jonge boompjes van den N. Vliss. weg over te planten op de nieuwe begraafplaats. De heer Cijsouw zegt, dat die boompjes aan den waterstaat behooren. De voorzitter zegt, dat wij het er allen over eens zijn, dat de N. Vliss. weg hoogst gevaar lijk is en aangezien wij geen geld hebben, zul len wij trachten de provincie er voor te spannen. De heer De Priester kan hiermee instem men, maar wijst er toch op, dat wij onder houdsplichtig zijn en hiermede moeten wij rekening houden. Verder stelt de heer De Priester voor, den post voor onderhoud straten met een zeker bedrag te verhoogen. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Suurmond, Lorier en de beide wethouders. Het voorstel-Suurmond om den post plant soenen met 100 te verlagen, wordt verwor pen met 8 tegen 3 stemmen, die der heeren Suurmond, Lorier en Louwerse. De heer Janssen vraagt, of de radio-distri butie op het oogenblik dingen doet die zij niet doen mag zonder overleg met Burg. en Weth., bijv. het aanleggen van een 3en draad. Hij wil dat de radio-distributie per aan sluiting iets aan de gemeente zal betalen. De voorzitter zegt, dat wij over deze zaak in onderhandeling zijn. De heer Van Soelen zegt, er van èvertuigd te zijn, dat er van schoolreisjes een opvoe dende kracht uitgaat, maar aangezien er het vorig jaar geen gebruik van gemaakt is, steltt hij voor dezen post ad 100 te schrappen, gezien den ongunstigen tijd. Verder zegt hij, dat er voor de concerten der muziekvereeniging een groote belangstel ling bestaat. Hij wil den post van 40 bren gen op 50. De vereeniging moet ook de kos ten dragen van het opslaan der tent. Was de financieele toestand beter, dan zou hij den post wel willen verdubb^en. De heer De Priester dringt aan den post onderhoud schoolgebouwen ad ƒ200 te ver hoogen. Voor dit bedrag kan men niets doen. Er moet dringend een schoolraam vernieuwd worden, doch alles wordt om zoogenaamde financieele redenen maar uitgesteld. Dit loopt op den duur verkeerd en bevordert de werk loosheid. Spreker verdedigt den post voor school reisjes. De heer Van Soelen zegt zelf dat deze zeer nuttig zijn. Wij leven nu in een tijd van neergang en daardoor moeten wij de men- renswaardig ongeval te weten komt, ten tweede weet ik dat Michelmore zijn taak ernstig opvat, dus zou het uiterst onbillijk tegenover hem zijn om hem op een unfaire wijze uit de baan te dringen. Neen, neen, daar komt niets van in en.... wanneer jij dien eh.... dien mr. Zambra geëngageerd hebt, dan verzoek ik je bij deze vriendelijk maar dringend, hem weer naar het land zijner vaderen terug te sturen. Pardon, zei tante Jane geërgerd, deze man staat niet in myn dienst. Hoe kun je zoo iets van mij verwachten, Ambros. Hoe heet die man ook al weer, zei je Zambra. Is me totaal onbekend. Ik heb wel eens wat over hem hooren vertellen, bij voorbeeld dat het hem met behulp van zijn fotografietoestel gelukte de misdadigers voor het gerecht te brengen. Hij is heel knap, Ambros, en wanneer hij de zaak in handen had zouden wij niet lang meer naar den moordenaar van Janet behoeven te zoeken. Onzin onderbrak myn oom krachtda dig den pathetischen lofzang op den char latan. Tante Jane schokte veelbeteekenend met de schouders, wierp een slangachtigen blik op mij en verdween. Om niet langér met vragen over Zambra te worden lastig geval len, eclipseerde ik snel na tante Jane. Op mijn kamer dacht ik in een fauteuil gedoken diep en ernstig over de inmenging van Zambra na. Wat wilde hij in dit geval met zyn camera beginnen Ja:Vet was nu al langer dan 14 dagen dood..,. Doch dat ik mijn nieuwen tegenstander n;et moest onderschatten, bewees mij den inhoud van een brief, dien ik met de avond post ontving. Ik scheurde den omslag haastig open enik hield van schrik den adem in. Mijn bevende vingers omklemden een film negatief van.... mijzelf. Ik zette mij voor het raam en dacht na. Plotseling kwam ik tot de conclusie, dat de foto genomen moest zyn op het oogenblik dat ik in de hut mijn inspectietocht hield.... HOOFDSTUK XV. Waarin bewezen wordt dat Zambra gevaarlyk voor my kan worden Gelukkigerwijze was ik alleen toen ik den brief opende. Nadat ik de ontdekking had gedaan, was mijn eerste intuïtieve opwel ling om naar buiten te rennen, den donke ren nacht in, waar de zwarte duisternis even als de slaap geen opheldering vraagt over menschengeheimen. Maar ik bedwong my en mijn verstand suste mijn vrees in slaap. Ik dwong mij tot een scherpe analyse: Het was mij mislukt beide detectives om den tuin te leiden. Het was een feit dat één van hen my wantrouwde en my van den moord op Janet verdacht. Al was de fotografische opname op zich zelf geen overtuigend be- wys, zy kon toch de eerste schakel zyn van de keten, die Zambra om my heen wilde smeden. Plotseling was het my nu ook klaar öuideiyk waar het vreemde geluid, dat my dien ochtend verrast had, vandaan was ge komen. Het knippen van de camera had ik als het tikken van het doodskloppertje aangehoord. Ja maardan had ik toch op de een of andere plaats een camera moe ten ontdekken of een persoon, die het toe stel bediende. Geen sterveling bevond zich in de nabyheid of In den omtrek van de hut. Daar was ik van overtuigd en toch.... Maar wat was het doel er van geweest om mij een afdruk te sturen Nu kon ik toch op myn hoede zyn of.... zou Zambra reeds zoover gevorderd zyn.... Neen, neen, dat was onmogelyk, dat was onmogelyk, dat kon niet, daarvoor was ik met teveel beleid en overleg te werk ge gaan. Maar.... Ik stond op en begon myn kamer op en neer te loopen. Ik was mijn kalme en zekerheid kwyt. Ik voelde my een stuk opgejaagd wild, dat geen kans meer ziet de lucht van zyn vyand te ontvlieden.... Plotseling bleef ik staan. Ik wierp het hoofd in den nek en keek uitdagend om mij heen. Wat wilde die kerel van mij Hy kon wel gaan vermoeden dat ik de vlechten van den keizer van China had afgeknipt of dat ik de lont in den brand van den wereldoorlog had gestoken, maar bewyzen, bewyzen.... Ik glimlachte en met dezen glimlach keerde myn rust terug. Ik veegde het zweet van het voorhoofd en ging zitten. Nu kon ik weer rustiger denken. Zambra kon geen en kel bewys in handen hebben. Ik had met het wyze overleg van een spin myn net weefd en geen menschenoog zou in staat zijn te ontdekken, waar ik was begonnen. Deze fotobangmakerij, hahaha.... Ik schrok van mijn eigen lach, die koud en met Geen hoestaanvallen, die II martelen en U den adem afsnijden. Dit alles kunt Ge voorkomen. Neem tijdig Abdijsiroop, die door haar wonderlijk slijmoplossende wer king de slijm met ziektekiemen kan ver wijderen, Uw ademhaling verruimen en dien scherpen hoest kan stillen. Neem eens een proef met Abdijsiroop als Ge vannacht weer wilt slapen als een roos. Voor jong en oud onschadelijk en be proefd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma. i ,,Voor de Borst" Alom verkrijgbaar Prijs Fl. 1.50. FI. 2.75, Fl. 4.50 I Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 cl.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop schen niet meer geld uit den zak halen, doch dient de post gehandhaafd te worden. De post voor schoolvoeding en -kleeding ad ƒ25 acht hij te laag. Het zal een nijpende winter worden en nu is spreker gebleken dat de belanghebbenden van dezen post niets af- wet-en. Zij moeten dus worden ingelicht. Aan het voorstel-Van Soelen zou hij willen verbinden, dat de twee muziekvereenigingen, die hier concerten geven, met 10 per con cert worden beloond. De heer Suurmond wil den post schoolmeu- belen ad 300 verlagen met 100. Hij steunt het voorstel om den post school reisjes te schrappen. De heer Jacques zegt, dat de meerderheid van Burg. en Weth. den post schoolreisjes wil handhaven. Hij is voor het voorstel-De Priester om ook de andere muziekvereenigingen een vergoe ding te geven, doch hij wil de subsidie aan het bestaande muziekkorps met 10 ver hoogen. De post schoolmeubelen wil hy op 300 handhaven. Van de gelegenheid tot schoolvoeding zijn de hoofden van scholen in kennis gesteld. De heer Cijsouw zegt, dat het schoolraam dit jaar nog niet verbeterd kan worden. Het volgend jaar kunnen wij verder zien. Die dan leeft die dan zorgt. Hij is tegen de schoolreisjes vanwege de financiën. Wanneer de toestand beter wordt zal hij er vóór stemmen. Hy is er ook tegen dat wij ook subsidie geven aan een muziekkorps uit een andere gemeente. Het Souburgsch Muziekkorps wil hij ƒ40 geven. De heer Goedbloed zal voor den post school reisjes stemmen. Anders zijn de kinderen die niet kunnen betalen er de dupe van. Verder is hij er voor ook subsidie te geven aan het Ritthemsch muziekkorps. Dit korps doet ook zijn best en men kan niet aan de muziek hooren dat het uit een andere ge meente komt. De heer De Priester vindt het gemakkelijk om te zeggen „Wie dan leeft, wie dan zorgt", doch dit is geen houding voor een wethouder. Het openbaar onderwijs dreigt een aan hangsel te worden en hy prijst den vorigen anti-rev. wethouder, die alles wat mogelyk was voor de openbare scho A heeft gedaan. Hij protesteert tegen de woorden van den heer Cijsouw. De heer Cysouw zegt, dat ook hij de belan gen der openbare school goed zal behartigen. Het voorstel-Van Soelen om de post school reisjes te schrappen, wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen de socialisten en de heeren Goedbloed en Jaques. Het voorstel-De Priester om beide muziek- de venynige scherpte van brekend glas te gen de wanden was weerkaatst. Deze lach werd er de oorzaak van dateen koen besluit in my rijpte. Ik zou den handschoen oprapen en mij naar den uitdager op weg begeven In de herberg vroeg ik naar Zambra. Mr. Zambra wenscht niet gestoord te worden, hij is met een dame in gesprek', was het antwoord van den waard. H'mnu dan kom ik straks nog wel even terug, zei ik en verliet de herberg. Ik zocht een verdekte schuilplaats in de buurt op en moest tot 9 uur geduld oefenen, voordat ik mijn nieuwsgierigheid kon bevre digen. De schemering had zich reeds met de aarde verweefd, toen mr. Zambra met zyn late gast.... tante Jane, naar buiten trad. Ik ben u voor uw mededeelingen on eindig veel dank schuldig, mevrouw, zei Zambra. Ik maak u nogmaals myn compli ment over uw scherpzinnigheid, maar denk er vooral om dat u in de toekomst de groot ste voorzichtigheid in acht neemt, want ik geloof dat wij met een gladden schurk te deen hebben. - Een satan in menschengedaante, siste myn lieve bloedverwante. Tante Jane nam afscheid en marcheerde af. Ik wachtte nog een paar minuten en stapte voor de tweede maal de gelagkamer binnen en herhaalde myn verzoek. Ik begaf my naar de rookkamer en stond vis-A-vis met mr. Zambra, die my met hoog-opge- trokken wenkbrauwen verbaasd aanzag. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 7