NOOTJES LUCHTVAART BUITENLAND Wisssingm in W3@. Gele tanden bij rookers GEMENGD NIEUWS ONS WEEKPRAATJE ADVERTE1S HET G DER De werkloosheid in ons land is sinds ver leden jaar meer dan verdubbeld en bedraagt thans ruim 460.000 personen. Te Rotterdam is vooral de slapte in de metaal-industrie hiervan de oorzaal?:. De Maasstad moest ir. September sedert is het weer verhoogd f 178.694 per week aan steun betalenAm sterdam 161.812 en 's-Gravenhage slechts f 36.149. O Op 26 September jl. bedroeg het aantal werkloozen te Rotterdam aan wie uitkeerïn- gen zijn verstrekt door den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon 13922 tegen 4643 op denzelfden datum van 1930. Aan de Amhemsche stoomsleephelling- maatschappij, waar nog slechts 32 uur per week gewerkt wordt, is tegen Zaterdag aan 30 arbeiders ontslag aangezegd met de meds- deeling, dat indien niet spoedig verbetering intreedt, nog meer arbeiders zullen moeten worden ontslagen. Na dit ontslag werkt nog slechts 40 van het normale personeel. De heer A. Klep, woonachtig te Breda, is het, ondanks de handicap zijner blindheid, gelukt voor het examen handels-correspon dentie Fransch te slagen, zoodat hij thans een gediplomeerd correspondent is in de Ne- derlandsche, Duitsche, Engelsche en Fran- sche taal. Door Burg. en Weth. van Assen wordt aan den gemeenteraad voorgesteld de vermake lijkheidsbelasting te verminieren van 10 op 5 pet. en voor danspartijen te verhoogen van 10 op 20 pet. De gemeenteraad te Antwerpen heeft het voorstel van het college van Burg. en Weth. tot verlaging der haventarieven, voor schepen welke te Antwerpen op stroom komen bun keren, eenstemmig goedgekeurd. Het verbond van Brusselsche schouwburg directeuren heeft verzocht, wegens de econo mische malaise, het circus Sarrasini geen verlof te geven te Brussel voorstellingen te 'geven. Het gemeentebestuur van Brussel heeft het gevraagde verlof geweigerd. Nu wordt onderhandeld met een der groote Brusselsche voorsteden. Het aantal werkloozen in Engeland dat 9 November in de registers was ingeschreven bedroeg 2.683.924, of 27 020 minder dan in de voorafgaande week. De voornaamste reden van deze vermindering is het feit, dat een aantal personen, wier verzoek om werkloo- izenuitkeering niet is ingewilligd, niet is ge registreerd. noodzakelijke diensten dienst wordt ver richt als op Zondagen. Den militairen, aan wie ter gelegenheid van het Kerstfeest en van den Nieuwjaars dag verlof wordt verleend, kan worden ver gund te vertrekken, onderscheidenlijk op Donderdag 24 December a.s. en op Donder dag 31 December a.s. op beide dagen na 12 uur en terug te keeren per eerste gelegen heid, onderscheidenlijk op Maandag 28 De cember 1931 en op Maandag 4 Januari 1932. Voor hen, die, bij vertrek uit het garnizoen na 12 uur, de woonplaats van gezin, ouders of naaste betrekkingen niet vóór 23 uur kun nen bereiken, kan het tijdstip van vertrek met verlof vroeger worden gesteld. Verpleging van zieke militairen Blijkens een beschikking van den minister van defensie, opgenomen in een legerorder kan in garnizoensplaatsen, waar geen mili tair hospitaal is, aan militairen die zieken- huisverpieging noodig hebben en die niet naar een militair hospitaal kunnen worden vervoerd, worden vergund, om in een zieken huis van hun godsdienstige richting of van hun keuze voor rijksrekening te worden ver pleegd. In zeer bijzondere gevallen kan aan een militair worden toegestaan voor rijksreke ning in een burger ziekenhuisinrichting van zijn godsdienstige richting of van zijn keuze inplaats van in een hospitaal, te worden ver pleegd, met dien verstande, dat overbrenging eerst kan geschieden, nadat de minister van defensie gunstig heeft beschikt op een daar toe door den patiënt of dienst naaste familie leden ingediend gemotiveerd verzoek. Voorts wordt ter kennis gebracht, dat door of vanwege militairen, van wie verwacht wordt, dat hun verpleging in een ziekenin- richting ten minste 10 a 14 dagen zal duren, aan den minister van defensie het verzoek kan worden gedaan, om zonder kosten voor het rijk, thuis te worden verpleegd. Belangstelling bij de jeugd voor het vliegen. In het afgeloopen jaar gebeurde het vaak dat de vliegtuigen ter vermijding van de be bouwde kom van Haarlem langs de stad vlo gen en in de buurt kwamen van het gebouw van het Kennemer Lyceum te Overveen (gem. Bloemendaal). De rector had zich naar aanleiding daar van tot den commandant van Soesterberg ge wend, waaruit een correspondentie was ont staan, die wel eens haar scherpe kanten had. Ten einde een oplossing te vinden voor de ge rezen moeilijkheden heeft de minister van Defensie te zijnen departemente de comman danten der drie militairen vliegkampen met dr. de Vletter, rector van 't lyceum, tot een bespreking uitgenoodigd. In deze ponferentie is een einde gekomen aan de bezwaren van beide kanten. In de correspondentie had de rector er enkele malen op gewezen, dat het vliegen van de officieren boven zijn school gebouwen hoogst storend was voor het on derwijs, maar dat er wegens de groote be langstelling voor het vliegen bij de jeugd geen bezwaar zou bestaan als op een vrije middag of op een afgesproken uur de vliegtuigen eens een bezoek aan Overveen brachten. Heden heeft dit bezoek plaats gehad, tot groot en thousiasme van de Kennemer Lyceïsten en onder groote belangstelling heeft een vijftal vliegtuigen in formatie over het terrein ge vlogen en door de verschillende machines zijn daarbij ongelooflijke toeren van luchtacroba- tiek verricht. Het oranje-blanje-bleu wapper de van het schoolgebouw. DE FRANSCHE BUITENLAND SCHE POLITIEK. In de Fransche Kamer zijn gisteren de groote debatten aangevangen over de buiten- landsche politiek, betrekking hebbende op alle kwesties welke in de afgeloopen vijf maanden het meest op den voorgrond hebben gestaan. De radicaal socialistische afgevaardigde Bergéry eischte opheldering nopens de Fransch—Russische onderhandelingen. Bij deze onderhandelingen ging het om een voorloopig handelsverdrag, een non-agressie pact, zoomede om kooporders en credieten. Terwijl over de eerste en tweede kwestie principieel* overeenstemming werd bereikt en de tekst van een non-agressiepact zelfs is geparapheerd, is men bij de besprekingen over de orders en credieten in zooverre op moeilijkheden gestuit, dat de sovjet-regee ring zich op het standpunt stelt, geen parti culier orgaan te kunnen erkennen. Spr. ver oordeelde de Fransche manier van onder handelen. De afgevaardigde der rechterzijde en voor malige minister van financiën, Lasteyrie in terrumpeerde, dat de Sovjet-Russische wis sels ook in Duitschland niet zijn betaald. Bergéry noemde dit een fabel en eischte van de Fransche regeering de doorvoering van een Rusland-politiek, welke leidt tot ver standige economische betrekkingen. Afgevaardigd Histler (radicaal-socialist) besprak de verschillende internationale on derhandelingen te Parijs, Londen en Berlijn en verklaarde dat minister-president Laval er te Berlijn den nadruk op had gelegd, Duitschland slechts onder zekere politieke voorwaarden credieten te kunnen openen. Laval antwoordde hierop, dat men niet te Berlijn doch veeleer te Parijs en Londen do voorwaarden heeft in het oog gevat, waar van men een leening aan Duitschland af hankelijk moest maken. De afgevaardigde verklaarde hierop, dat het onderbrengen van. een Duitsche leening in Frankrijk momenteel onmogelijk is. Hij herinnerde aan de financieele crisis in En geland en Amerika en constateerde, dat de Duitsche schulden op korten termijn tus- schen 7 en 10 milliard beloopen. De minister van financiën Flandin daaren tegen wees er op, dat deze cijfers bij het on derzoek te Bazel zijn opgesteld doch thans hooger kunnen zijn. DE INTERGEALLIEERDE SCHULDEN. Op sensationeele wijze bericht de „New- York Herald Tribune" dat de regeering te Washington gisterenavond de Amerikaan- sche ambassade te Parijs telegrafisch een memorandum heeft doen toekomen, waarin als aanvulling en uitbreiding van de over eenkomst tusschen Hoover en Laval het standpunt van Amerika ten aanzien van het vraagstuk ter herziening van de schulden nog eens duidelijk wordt uiteengezet. Vol gens dit memorandum zijn de Ver. Staten bereid de kwestie der intergeallieerde schul den aan de orde te stellen, zoodra Europa over de toekomst der Duitsche herstelbeta lingen nadere besluiten heeft genomen. De „New-York Herald Tribune" verklaart dat het memorandum is verzonden nadat de Amerikaansche ambassade te Parijs het staatsdepartement mededeeling had gedaan van het te verwachten resultaat van de Duitsch—Fransche onderhandelingen. Ame rika handhaaft zijn standpunt dat de her stelbetalingen en de intergeallieerde schul den afzonderlijk moeten worden behandeld. Het congres dat in laatste instantie over de nieuwe regeling der schulden-overeenkomst t* beslissen heeft is niet geïnteresseerd bij de herstelbetalingen wat echter geenzins wil zeggen dat het congres zijn beslissing niet zal laten beïnvloeden door verminde ring der herstelbetalingen waartoe men in Europa zou kunnen komen. HET TERRORISME IN DUITSCHLAND. De Duitsche rijkskanselier, dr. Brlining, entving gisterenavond de leiders der sociaal democratische Rijksdagfractie voor een be spreking, die geruimen tijd duurde. Aan deze bespreking namen ook de rijks minister van binnenlandsche zaken, Groe ner, en de Pruisische minister van binnen landsche zaken, Severing, deeL De sociaal-democratische afgevaardigden legden den rijkskanselier omvangrijk materi aal voor, om te bewijzen, dat nationaal- socialisten, die een leidende positie beklee- den, de oorzaak zijn van terroristische daden en dat door nationaal-socialisten verschil lende gewelddaden werden gepleegd. De rijkskanselier verklaarde, dat de noo- dige stappen zullen worden gedaan, om ge welddaden te verhinderen. Het bewijsmate riaal zal nauwkeurig onderzocht worden. In de conferentie der ministers van bin nenlandsche zaken van de Duitsche landen hebben verder de verschillende ministers rapport uitgebracht over den toestand in de afzonderlijke landen. Algemeen bleek over eenstemming te bestaan in de opvatting, dat politieke daden van terreur, onverschillig van welke zijde deze ook komen, met alle ter beschikking staande middelen bestreden moeten worden. HET JAPANSCH—CHINEESCH CONFLICT In tegenstelling tot de Parijsche berichten uit Washington, dat Amerika zich den laat- sten tijd toegeeflijker tegenover Japan zou hebben betoond, werd gisterenavond op het staatsdepartement te Washington verzekerd dat de Amerikaansche regeering onvoorwaar delijk vasthoudt aan den wensch tot ontrui ming van Mandsjoerije, al kan zij dan ook het standpunt van den Volkenbond inzake den ontruimingstermijn niet doelen. Van groote beteekenis is echter het klaarblijkelijk uit zeer betrouwbare bron afkomstige be richt, volgens .hetwelk de Amerikaansche ambassadeur te Londen, Dawes, in opdracht van staatssecretaris Stimson den Japanners en Chineezen een bemiddelingsvoorstel zou hebben toegelicht, dat in vele opzichten re kening houdt met de Japansche wenschen. Alleen de Japansche eisch dat China de bestaande verdragen betreffende de rechten van Japan in Mandsjoerije moet erkennen, zal na afloop van de ontruiming geregeld worden door directe onderhandelingen tus schen Japan en China. China zal toestem men in de 4 overige punten van de 5, die Japan heeft geformuleerd. Stimson schijnt veel hoopte koesteren dat beide partijen zijn voorstel zullen aannemen. DE MAN, DIE EEN EINDE AAN DEN OORLOG MAAKTE. Wij hebben dezer dagen net verhaal ver teld van den man, die een eind aan den oorlog heeft gemaakt, doordat hij bij de ver overing van een corpshoofdkwartier der Duitschers te Framerville een hoop snippers bijeenveegde, die bij nader onderzoek het heele plan van de Hindenburg-linie bleken te bevatten, wat het groote hoofdkwartier der geallieerden tot het besluit bracht, den aan val in het najaar van 1918 tegen het aan vankelijke plan in tot het einde door te zet ten. Deze man, wiens naam vergeten was, is thans komen opduiken. Het is ex-luitenant E. J. Rollings, thans sergeant bij de politie te Neath. Lady Houston, de weduwe van den bekenden scheepvaart-magnaat, heeft den man een chèque van 5000 pond toegezonden. Deze verklaarde nog niet goed te weten, wat hij met het geld beginnen moet. Hij had bij het verzamelen van de snippers niet het minste idee gehad van hun groote waarde. (Uit het Gemeenteverslag). V. (Slot). Het badbedrijf. Het rechter gedeelte van het badpaviljoen bleef kosteloos in gebruik gegeven aan den kunstkring „Het Zuiden". De volgens dit contract te betalen provisie van verkochte schilderijen bedroeg 7'/2 van 330 of ƒ24.75. Het linkergedeelte van het badpaviljoen werd voor één seizoen verhuurd aan de Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen tegen een huursom van 500. De geheele winkelgalerij werd gedurende zes achtereenvolgende jaren onderhands ver huurd aan den heer J. W. van der Linde, alhier, tegen een huursom van f 1500 per seizoen. In den afgeloopen zomer was het weer zeer ongunstig, wat vooral zijn invloed deed gelden op de opbrengst van de strandstoelen- huur, die ruim 600 beneden die van 1929 bleef. De opbrengst van badkaartjes en badlin- nen liep terug van 2912.05 in 1929 tot f 2444.45 in 1930. Het badpaviljoen bracht 325 en de win kelgalerij 290 minder aan huur op dan in 1929. De opbrengst der douche-inriohting be droeg 13.90 en die van de kleerenbewaar- plaats 81.20. In 1930 werden uit het reserve- en ver nieuwingsfonds betaald de kosten van een glijtoren ad 1578.50, het daarna wijzigen en verbeteren van dien toren ad f 56.54 en het aanschaffen van twee nieuwe cano's voor 182.50. De winst over 1930 ad 2362.66 werd bij dit reservefonds gevoegd, zoodat het op 31 De cember 1930 nog f 7494.40 groot was. Door de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" werden in 1930 weer veertig vouw stoeltjes geleverd voor een bedrag van 510. Het aantal dezer stoeltjes bedraagt thans 185. Voorts werd voor 77.73 aan nieuw bad- goed en 186 aan nieuwe vlaggen uitgege ven. In het afgeloopen seizoen werden o.a. ver kocht 327 abonnementen, 138 maandkaarten, 13.627 volksbadkaarten, 5947 badkaarten en 28966 uurkaarten. Zeemans- en visschers- beurs. Volgens den staat der bezittin gen bedroeg het kapitaal van het fonds op 31 December 1929 155.127.95, terwijl het op 31 December 1930 bedroeg 150.557.01, zoodat een vermindering valt te constateeren van 4.570.94, De gewone uitgaven bedroegen 13.111.55 tegen f 13.378.65 in 1929, de gewone ontvang sten 7192.11 tegen 7324.45 in 1929. Er is dus f 5919.44 meer uitgegeven dan ontvan gen. Onder het kapitaal van het fonds is, vol gens de bepalingen van het besluit van den gemeenteraad van 17 Januari 1913, begrepen het bedrag, dat aanwezig wac volgens de oud ste rekening, nl. van het jaar 1858, zijnde 63.392.20 en hetwelk aIs het onaantastbaar stamkapitaal moet worden beschouwd, terwijl het overige, dat uitsluitend is ontstaan uit opgeleverde interest, contributies en bijdra gen, zal worden beschouwd als reserve. Uitgekeerd werd over het afgeloopen jaar 11.387.33, terwijl dit over 1929 heeft bedra gen 11.646.14, alzoo minder 258.81. De korting bleef bepaald op 65 Volgens den staat van verleende pensioe- „Na lang zoeken eindelijk datgene, wat ik voor mijn tanden noodig heb{«Jadat ik het drie maal gebruikt had, waren mijn tanden helder wit, hoewel zij er door het vele 100- ken bruin en leelijk hadden uitgezien. Ik zal geen ander merk meer gebruiken dan Chlo- rodont." B., Horst Berg. Verlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta metrood-wit- blauwegarantiestrook,tube35ct en60cent! nen bedroegen deze op 1 Januari 1931 32.296. Verslag van de brandweer. Bij het samenstellen van dit jaarverslag stemt het tot dankbaarheid, dat onze ge. meente in 1930 gespaard is gebleven voor groote en gevaarlijke branden. Voorbereidingen hebben plaats gehad om het volgend jaar over te gaan tot het aan schaffen van zeer noodig nieuw materieel. De afweermiddelen tegen brand bij de Kon. Maatsch,. „de Schelde" zijn zoo uitgebreid en geperfectioneerd, dat eventueele branden op deze fabriek waarschijnlijk met eigen mid delen zouden kunnen worden gebluscht. Dank baar werd de belofte geaccepteerd, dat waar mogelijk het materieel der maatschappij te onzen dienste staat. Het toezicht en beheer over schuim-hand- brandbluschapparaten werd vanaf 20 October jl. door gemeentewerken uitgeoefend. Deze apparaten, indien niet gevuld met vorstvrije vulling, leveren gevaar op voor den gebruiker, hetgeen bleek bü een ongeval. Apparaten met niet-vorstvrije vulling die nen dus op vorstvrije plaatsen te worden op gehangen. In de Bakkersdorplaan werd een brand- kraan aangebracht. Door gemeentewerken werden nieuwe deu ren ter vervanging der oude geplaatst- in het spuithuis aan den Spuiboezem en in alle spuithuizen kapstokken voor kleeren der manschappen aangebracht. Groente- en fruitveiling. In 1930 werd op de kleine veilingen voor een bedrag van f 96.997.23 omgezet. Het vo rig jaar was dit bedrag 107.892.65, een ver mindering dus van 10.895.43. Het afgeloopen? jaar is dus ongunstig ge weest voor wat de uitkomsten betreft, want hoewel veel meer werd aangevoerd dan :n 1929, was toch de uitkomst minder, moest veel meer worden uitgegeven aan arbeidse- lcon enz., zoodat er een tekort is van ruim f 6000. Uit het feit, dat niettegenstaande de aan voeren zeer veel grooter waren dan in 1920 en toch de inkomsten minder, blijkt duidelijk, dat de prijzen der groenten slecht waren. Was het met de groenten min wat op brengst betrof, ook het fruit, zooals aard beien, zwarte bessen en kruisbessen bleven wat opbrengst betreft ver beneden het nor male, daarbij kwam dat het beschot van ap pelen en peren zeer klein was, zoodat daar van niet veel aangevoerd is. Kruisbessen werden verkocht van 0.80 tot 4 per 100 K.G., zwarte bessen gemiddeld 10 per 100 K.G., prijzen die voor den teler beslist onvoldoende zijn, zoo zelfs, dat het plukg-sld daarvan nog niet eens kon worden betaald. Waar de toestand zoo was, is het vanzelf sprekend dat met plukken opgehouden werd en daardoor ook voor de veiling een bron van inkomsten verloren ging, die in betere tijden niet onaanzienlijk was. Ook de aanvoeren uit Zeeuwsch-Vlaande- ren (Westelijk deel) verminderden wel daar door, dat een gedeelte zwarte bessen en kruis bessen werden gerooid, evenals op Walcheren, doch hoofdzaak is, dat een groot gedeelte van wat anders naar onze veiling kwam, nu per tram naar Ter Neuzen gaat. De opbrengst van de groote veilingen in 1930 was f 2350.56, in 1929 was dit 15745.53, een vermindering dus van f 13394.97. Burgerlijk Armbestuur.— Het is ons aangenaam te mogen vermelden, dat, hoewel op het einde van 1930 de werk loosheid in deze gemeente sterk is toegeno men, de uitgaven toch niet veel van die van het vorig jaar afwijken. Ook in het afgeloopen jaar werd maande lijks op den tweeden Woensdag een alge- meene vergadering gehouden, alwaar aan eventueele bezoekers gelegenheid geboden werd hun behoeften met het bestuur te be spreken. Het aantal der vaste bedeelden bedroeg 156 personen gesplitst in 82 hoofden van gezin nen en 74 alleenstaande personen. Bedeelingen hebben plaats gehad in geld. levensmiddelen, tegemoetkomingen in de huishuur, kleeding, schoeisel, klompen cn steenkolen. Het bedrag van den wekelijkschen onder houd varieerde tusschen 1 en 10 per week, terwijl in totaal, met inbegrip van de kosten voor bedeelingen in natura, daarvoor een som van 38.829.74 is benoodigd ge weest. Aan verpleegkosten in ziekenhuizen, aan kleeding, schoeisel en brandstoffen en aan bedeeling in medicijnen werd resp. betaald 6339.92, 687.23 en f 296.35. Evenals vorige laren zijn door ons bestuur aan de gemeentelijke arbeidsbeurs voorschot ten verstrekt ten behoeve van de overplaat sing van gezinnen en personen, die elders werkgelegenheid hadden gevonden. Voor rekening onzer instelling zijn in ver schillende ziekenhuizen hier ter stede ver pleegd 23 personen. Gepantserd kogelvrij g I a s. In het gebouw van de Burgerwacht te Amsterdam heeft de firma G. P. Kühne een demonstratie gehouden met het kogel vrij, zgn. Kinon-pant glas. Onder de be langstellende aanwezigen waren ook politie- Als de eerste dagen van December in het I zicht komen, wordt de ziel van den menschl met blijdschap vervuld en hartenzoowel als I beurzen openen zich om van haar rijkdom I mee te deelen aan anderen. Wij hebben da: om St. Nicolaas eens opgezocht en hem intervlewd over zijn voornemens bij zyn aa staand bezoek aan ons land. Waar we den goeden Sint hebben getroffen I moeten we voorloopig nog geheim houc met het oog op de eigenaardige politieke ver. I wikkelingen in Spanje. St. Nicolaas houdt er I zich nl. schuil voor de politieke agenten. Voor I het speurdersoog echter van een landsch journalist kon de toevlucht van den I ouden bisschop niet verborgen blijven. De I ontvangst was overigens allerminzaamst. Nadat we ons volgens het protocol op één I knie hadden geworpen en den bisschoppelijken I zegelring hadden gekust, pakte de fc grijsaard ons bij den schouder en zei Ziezoo, doet u nou maar weer een I beetje gewoon. O stamelden we uwe dige Excellentie iz bijzonder.... Zeg maar kortweg Sinterklaas tegen me! I Nou, dat stelde ons reuze op ons gemak. Is het hier werkelijk zóó ernstig, Sin. terklaas, dat U zich schuil moet houden? Ja, mijn zoon, maar dat gaat wel ovei Elke geboorte gaat mot weeën en vaak met naweeën gepaard en waar de Spaansche re publiek geboren is uit een monarchie, die al I een beetje boven de jaren was.... Enfin, u| begrijpt;De republikeinsche baby heeft r wat last van krampjes, maar als zij in b leven kan blijven, zal dat alles wel beter worden. Als ze u nu vinden, Sinterklaas, moetu d'r dan uit Misschien.misschien Ze weten op I het oogenblik nog niet oed, wie ze kwijt I willen en ook niet hoe. Maar zelfs een tijde lijke verbanning zou me hard vallenI Oh, noodigden we vlot, dan moet u maar I bij ons komen. U weet, Nederland is door de eeuwen heen berucht geweest om.... Ik weet het, mijn zoon, maar je be-1 grijpt, dat ik dit land, waar de citroenen groeien.... Da's jammer, citroenen groeien bij ons I niet. Maar we hebben knollen en die ver-1 koopen we aan de liefhebbers wel eens voor citroenen. En kersen. Kersten? Is dat niet die.... Juist, Sinterklaas, preciesWe hem voorzitter van de commissie voor ont-1 vangst. Hü is de eenige, die nog een hoogen hoed heeft. Om kort te gaanSinterklaas houdt zijn home voorloopig nog in Spanje, maar zijn jaarlijksch bezoek aan ons land mogen we I tegen den 5en December zeker tegemoet zien. Hebt u nog bijzondere plannen z vroegen we hem. Plannen Vertel me eerst eens iets over de situatie in Nederland. Hebben de menschen mijn pad al zoo'n beetje f Hebben ze flink van den toren laten blazen? Hebben ze de menschen begeerig gemaakt naar al dat aardige, schoone en nuttige, dat ze hebben te bieden Houd op Sinterklaas. U weet het mis schien nog niet, maar bij ons hebben we crisis - en - malaise-en-slechten-tijd-en-sorabe- re-perspectieven-en-van-dat. Zoo, zoo Alles dus nog hetzelfde. Zwaar op de hand, ja.... En daarom adverteeren ze maar weinig mogelijk, de winkeliers. Bezuiniging! Jawel, het zal er nog van komen, dat ze de winkeldeur sluiten om op d'r eigen schoen* reparatie te bezuinigenZe bezuinigen zóó, dat de klanten niet meer weten, wat ze te koop hebben. Die klanten helpen zichzelve dan ook maar. Ze halen zelfs geen zeep meer in den winkel, doch wasschen zich de haren met benzine, spiritus of petroleum-aether. 1 gaan dan in vlammen op. Ik ken datDe menschen maken kaar allemaal ziek met d'f geklaag en ge* I steun. De tijden zijn nergens goed, maar daarom juist is het zoo noodig, dat door ver dubbelde actie en door een levendige reclame I de geest van handel en vertier wordt leven* dig gehouden. Denk je. dat ik op den December zoo'n succes zou hebben, als ik t voren niet eens begon met zoo nu en dan wat pepemooten te strooien Wat voor mij dis pepernooten beteekenen, dat zijn de actoer- tenties voor den winkelier. Stróóien moeten J de zakenmenschen, het publiek pórren, dan komt de goede geest weer terug. Tegen de ziekte der maatschappij is geen beter mid del denkbaar dan de methode-Coué. Die sug gereerde zich elk oogenblik van den dag voel me al wéér beter, nóg lekkerder, nóg.. Maar Coué is toch óók gestorven.,,. Van Coué en zijn methode had de goe Sint nog méér te vertellen, maar dat bewa- ren we voor de volgende week. autoriteiten. Dit glas heeft zijn ontstaan t danken aan opdrachten aan de Glas- u11" Spiegelmanufactur N. Kinon te Aken, orn glas dat tegen geweld bestand is, te vervaar digen. Zij is na vele proefnemingen erin ge slaagd een product te maken, dat in het bui tenland reeds wordt toegepast voor bank loketten en in Duitschland voor politie-auto- mobielen. Het pantserglas bestaat uit drie platen, elk ter dikte van 8 mM, met tusschen- platen van l m.M. dikte, die met een che misch bindmiddel hydraulisch geperst zijd, Het is helder als normaal spiegelglasze 3 wanneer het met bijl- en hamerslagen be werkt wordt, barst het zonde, dat het elkaar valt. Bij de demonstratie zijn op zi een Kinon-glasplaat uit een z.g. parabellui pistool 7 schoten gelostde kogels hadden ee stalen ommanteling. Zij drongen zich vast de voorste plaat, terwijl de achterkant °P eenige barsten na onbeschadigd bleef. ting kwamen de klachten ov n ond v/erlü jonger gemee cent chequel ater tot waren opj tei en oplich Amsterdam winkeliers I Toen de politie dttt een 26-jarige dader was. De geopend bij hQt der dat hij een cheques uit zijn winkeliers, die men, dat zij jj aangehouden justitie gesteld. _portefeuil ges tol en. Een 1 tij de politie te Amster Komst van een trein, di centraal Station uit ontdekte, dat hij twee dende plm. 105, vera aijn op het Stationsplei geld was er uit verdwen _Een arrest! Toen een dienstplicj gens een te 's-Gravenh in de kazerne in vooran celgang gelucht werd, z tuimelraam te ontsnapi hü zich toeeigende, wachtcommandant slaa man, die zich aanvanki bedreiging met een revo in het dorp te arresteer Brutale Maandag had een reizif auto op de Maaskade zet, waarna hij een al( ging bezoeken. Veiligh deuren van den wagen het contactsleuteltje mc dan ook zijn verbazing zoek, dat ongeveer tien ontdekte, dat de auto bedrag van ƒ300 spoo Onmiddellijk waarschui een ingesteld onderzoek stolen wagen onbeheerd dijk gevonden. Het bedi ter gestolen. Van de da Diefstal kantoor. Nadat tore te Winschoten eer een snippermand was e derzoek ingesteld, kwam, dat van een g< een bedrag van 1000 een justitieel onderzoek Ongelukki arbeider uit Capellen briek aan den Schaard gegrepen. De man is m ker onderbeen, een v< èen wond aan het aci senschudding naar he Verloofd JO man: en a WILHELMY le Luitenant Vlissingen, 18 Novet Walstraat 64. Hr. Ms. Wachtsch Geen ontvan Heden overleec ernstige ziekte, tot droelheid, onze in Dochter en Zuster CORNtLIA JA in den jeugdigen ruim 16 jaar. Allen, die hat hebben, kunnen b< wij aan haar verli Haer diepbedroe en Bro F. H. I AN: N. IANSE J. JANSEf Vlissingen, 18 Nov Badhuisstraat 1 Geen rouwbe kost slechts 57'/2

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2