500 300 25 eerste blad W OENSDAG 18 NOVEMBER STAND No.272 69e Jaargang' 1931 liljivc: Firma F. MN DE TILDE Ir, Halslint Sl-ISD, Vlissingen. Islsl. ID. Paslttltiini 66287 Verschijnt degelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads-ca Provincicnieuws nuchtere kalveren >aarden stillen han- kalmen handel, ÏTLIJNEN te Belawan van Batavia ov. te Suez 'ov. v. Las Palmas Tov. te Genua ov. Gibraltar 'ov. te Beira Nov. Perim p. 16 Nov. Gibraltar Gibraltar 'Tov. van Suez ov. te Houston Nov. Vlissingen v, te Buenos-Ayres Kaap del Armi Tov. te Soerabaya 15 Nov. Perim Nov. te Belawan Nov. te Antw. 14 Nov. van Beira 6 Nov. Perim Tov. Vlissingen van v. te Durban v. van Oporto Tov. te Hoilo JRG. w d en E. de Blaeü, 22 j. C. Geljon, 19 j. A.. den Broeder, 23 j. Kerkhove, 24 j. oose, 22 j. E N G. de Klerk— ÏKE. iber 1931. O U W D de Kuijper, 25 j. W D J. M. Leendertse, DEN: w van p. Koole. DA ikelijkheden, n, enz. Algemeene leden- Vlissingen", Beurs- - Lezing Ned. Chr. Tehuis, 8 uur. Ontspannings- Arbeidersontwik- 8 uur. Tooneelavond A.ö. 5 uur. Propaganda-con- eniging „Tovido", 8 uur. Cabaret- en Too- Cabaretclub „Kunst ude Vriendschap", Gemengde Zang- Concertgebouw, Uitvoering „Soli Deo Glo- CHT' on. Meteorologisch e Bilt. lenst) 783.0 te Hapa- 741.9 te Isafjord. rid van 18 Novem- N. wind. Nevelig ig of geen regen, nperatuur. eerberlcht. neele gegevens Meteor, instituut. Ie bewegingen van •■lijk Europa volgen weidde haar kern mdinavië nog wat vorst, maar een ïostzee veroorzaakt regen, zoodat ook van beteekenis te selyk in Engeland, id zeer lichte vorst drukgebied op den arme en vochtige sust, zoodat waar over Skandinavië ïen van Schotland an beteekenis ge- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreftendeHuur enVerhuur.Koop en Verkc op, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— i regels 75 ct„ iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zij" GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bit verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1G1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat u3t 2 bladen VLISSINGEN. Ontspanning voor werkloozen. Wij hebben reeds gemeld dat de Christ. I jonge Mannenvereeniging in samenwerking I met den Christ. Besturenbond besloten heeft den werkloozen ontspanning te bieden. Als lokaal is daarvoor door de Christelijke I Jonge Mannenvereeniging beschikbaar ge- steld haar lokaal in de Noordstraat 34. Donderdag a.s. wordt het lokaal voor dit I doel geopend en de werkloozen kunnen daar I iederen werkdag van des morgens 912 en des middags van 1.30—5 uur vertoeven. Er zal gelegenheid bestaan den tijd te I korten met verschillende spelen alsdam men, domineeren, sjoelbak enz. Op de lees- I tafel zullen verschillende bladen ter lezing en, terwijl ook van de bibliotheek ge- I bruik kan worden gemaakt. Ook worden I gratis boeken ter lezing medegegeven. Het lokaal is toegankelijk voor alle werk- loozen, georganiseerd of ongeorganiseerd. Des morgens zal koffie en des middags thee worden verstrekt. Het spreekt vanzelf dat aan deze ontspan- nlng voor de werkloozen kosten verbonden en daarom houden het bestuur der I Christ. Jonge Mannenvereeniging en de Christ. Besturenbond zich gaarne aanbevo- I Jen voor giften in geld en natura. Deze giften kunnen worden bezorgd by den heer -J. P. Ventevogel, Oude Markt 25. Centrale Ouder-commfesfe. Door de Centrale Ouder-commissie wordt Donderdag 26 November, des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap" een vergadering I gehouden waarin als spreker zal optreden de heer R. van Gaasbeek, inspecteur bij het lager onderwijs in de inspectie Breukelen. Tot onderwerp heeft hü gekozen „De open- bare school in de branding." Loonsverlaging aan „de Schelde", Door de directie der Kon. Maatschappij ,4e I Schelde" is aan de arbeiders-organisaties medegedeeld, dat binnen enkele weken tot loonsverlaging zal worden overgegaan. De verlaging zal 5 bedragen. De afdeeling van den Christ. Metaalbe- I vzerkersbond houdt morgenavond een leden vergadering, waarin deze loonsverlaging door tien heer h. Wetselaar, hoofdbestuurder van n Bond, zal worden behandeld. Vereenlging tot Bev. der Belangen van S. H. Gisterenavond had in de bovenzaal van het café Vermeesch een gezellige bijeenkomst -ts, uitgaande van de afdeeling van bo- vengenOemde vereeniging. De voorzitster opende de bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder aan i heer Batten met zijn muzikalen staf, die zich dezen avond geheel belangeloos beschik- r stelden om de leden van hun schitte rend ensemble te doen genieten. Een schaduw viel er echter, door het plot ting overlijden van een der trouwste le den, die de vorige bijeenkomst nog zoo vroo- en opgewekt in ons midden was. De voor zitster was overtuigd dat zij nog lang in ieders gedachten zal voortleven. Daarna gaf zij „het woord" aan den heer Batten, die de aanwezigen ook een heerlijken av°nd heeft bezorgd. Romance van J. S. Svenden en een Dans Espagnole van G. Kreisler gespeeld door den J€er Batten en begeleid door mej. Greta Wijt- ™>if waren buitengewoon mooi. °ok kreeg men een quintet te hooren «■Orpheus im der Unterwelt", van J. Offen bach, Het samenspel was in alle opzichten af. De voorzitster dankte den heer Batten met muzikalen staf hartelijk voor dezen zoo "eerlijken avond aan allen bezorgd en sprak hoop uit dat zij nogmaals bereid gevon- 11 zullen worden voor de afdeeling te spelen. Onbestelbare brieven. Mist van aan het postkantoor alhier gedu- Iehde de ie helft der maand November te rugontvangen brieven en briefkaarten, van ah welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenlandJ. van Bethlehem, botterdam. briefkaarten buitenland: Max Salomon, MIDDELBURG. Jubileum A. Calatz. Toen gisterenavond de heer A. Calatz, on der-directeur van het Middelburgsch Muziek korps, die Maandag zijn 40-jarig jubileum bij het korps herdacht, op de wekelijksche re petitie kwam, waren de directeur en de leden van het korps reeds aanwezig en ontvingen den jubilaris met den door hem gecompo- neerden Feestmarsch. Na het eindigen daarvan nam de heer J. Hooftman Sr. als oudste lid van het korps het woord om den heer Calatz namens de leden geluk te wenschen met dezen dag en hem de verzekering te geven van de vriend schap en waardeering, die allen hem toedra gen. Een makkelijke stoel was het blijvend bewijs, dat die woorden wel gemeend waren. De heer Joh. H. Caro, directeur van het korps, richtte zich ook tot den jubilaris met woorden van groote waardeering voor zijn persoon en zijn werk in het korps. Spr. wees er op, dat in den gespeelden marsch het lied voorkomt „Wij willen Holland houen", maar men heeft dit nu verstaan als „Wij willen Calatz houen". Als persoonlijk blijk van toegenegenheid bood spreker een fraaie palm met er omheen levende bloemen aan. Even later kwam in het repetitielokaal het grootste deel der bestuursleden en sprak de voorzitter, de heer mr. J. Adriaanse, den heer Calatz toe om hem namens het bestuur te complimenteeren met zjjn feest en hem ten voorbeeld te stellen om zijn nauwgezetheid en plichtsbetrachting. Spr. uitte den wensch, dat de heer Calatz nog tal van jaren in het korps zal zijn en daarvan het onder-directeurschap zal be- kleeden. Spr. deed deze woorden vergezeld gaan van een mooie ets, voorstellende het Stadhuis. De heer Calatz dankte met enkele woorden voor al deze hulde. Hierna verzocht de directeur den jubilaris zelf een marsch te dirigeeren. Een aanrijding. Gisterenmiddag kwam van de richting Nieuwland mej. V. uit Arnemuiden met haar klein model auto gereden op den afrit naar den spoorwegovergang. Juist kwam een vrachtauto, bestuur door v. d. L. over den overgang in andere richting. Deze vracht auto nam de bocht links en reed met een stevige vaart den personenauto aan. Vooral de laatste auto bekwam belangrijke schade. De bestuurster en de naast haar zittende chauffeur D. kwamen met den schrik vrij, niettegenstaande de voorruit brak. Het doch tertje van D., dat achter in den auto de reis mede maakte, bekwam een neusbloeding. De vrachtauto, waarvan de bestuurder zich niet aan de regelen van den weg had gehouden, is door de politie in beslag genomen. ST. LAURENS. Opening nieuw gemeentehuls. Bij de reeds vermelde opening van het nieuwe gemeentehuis heeft de Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, er op gewezen, dat men zeker dier bare herinneringen heeft aan het oude raad huis, maar dat dit nieuwe de gemeente waar dig is in vergelijking met de vlucht, die het in wonertal neemt en dat het passend is bij de omgeving. Spr. heeft den architect, den heer Neugebauer, geprezen, omdat hij rekening hield met het Walchersche natuurschoon. Hulde bracht spr. den burgemeester, den heer J. W. van 't Hoff, voor het initiatief voor den bouw van dit raadhuis en hoopte, dat deze nog lang zijn hoofd en hart in dienst der gemeente zal mogen stellen. Spr. hoopte bü dit alles op Gods onmisbaren zegen. Namens den ambachtsheer van Brigdamme, den heer Van der Valk van Brigdamme, voerde de heer De Vries het woord, en ver der nog de heeren P. Dumon Tak, burge meester van Middelburg, jhr. W. Z. van Teij- lingen, burgemeester van Oostkapelle als voorzitter van de Vereeniging van platte landsburgemeesters en secretarissen op Wal cheren, en de heeren Neugebauer en Walra ven, resp. architect en aannemer van het bouwwerk, die ook dank brachten voor de hun aangeboden geschenken, resp. twee boekwer ken over bouwkunde en een foto van het nieuwe raadhuis. Uit schier alle woningen in de gemeente wapperde de driekleur als bewijs van vreug de over deze voor de gemeente zoo belang rijke gebeurtenis. Des avonds kwamen vele ingezetenen een kijkje nemen in het raadhuis en tevens ge nieten van het mooie aanzicht van het met floodlight belichte gebouw. De secretaris-penningmeester, de heer T. Faberij de Jonge, deelde in zijn jaarverslag mede, dat de commissie gerekend had op een cirukke wintercampagne. De winter verliep echter zeer kalm, zoodat de spijsuitdeelingen van twee maal per week niet behoefden te worden uitgebreid. Op tweeden Kerstdag werd begonnen met 140 porties aan 44 hoofden van gezinnen of alleenstaande personen. Dit aantal werd spoedig uitgebreid tot 147 porties aan 47 adressen. In totaal zijn uitgereikt in 27 be- beelingen 4320 porties erwtensoep. De rekening wees aan een ontvangst van j 1438.82, een uitgaaf van 727.97, dus een goed slot van 710.15. Deze werd na onder zoek goedgekeurd. GOES. i Economische spijsuitdeeling. Gisterenavond hield de commissie voor de economische spijsuitdeeling haar Jaarlijksche vergadering. KAPELLE. Kind door auto aangereden. Maandag is in de gemeente Kapelle door zekeren D. uit Vlissingen een kind, dat plot seling al spelende uit een zijstraat kwam ge- loopen, met zijn auto aangereden. In zorgwekkenden toestand is het kind op last van den dokter naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. Volgens ooggetuigen treft den automobilist, die even voor het ongeval zijn motor op gang had gebracht, geen schuld. De reminrichting van den auto werd bovendien bij onderzoek in orde bevonden. IJZENDIJKE. Belgisch hrood. Evenals i. vele andere plaatsen worden ook te IJzendijke de ingezetenen in de gele genheid gesteld Belgisch brood af te nemen. Het Belgisch brood dankt zijn gewildheid uitsluitend aan den zeer- beduidend lageren prijs. De Belgen verkoopen het broed voor 10 cent per 8 ons, terwijl onze bakkers voor hetzelfde brood 15 cent rekenen. Waterstaat in Zeeland. In zijn memorie van antwoord op het voor- loopig verslag der Tweede Kamer, betreffende de Waterstaatsbegrooting zegt minister Rey- mer den indruk te hebben, dat ten aanzien van het kanaal Axel—Hulst bij de belang hebbenden een kentering is ontstaan en men zich gaat afvragen of het verkeer in de streek wellicht beter op andere wijze kan worden gediend. Trouwens zouden de alge meene verkeersbelangen bij dit kanaal niet in zoodanige mate betrokken zijn, dat een be langrijke bijdrage in de kosten van aanleg van Rijkswege beschikbaar zou kunnen wor den gesteld. Toen bleek, dat tegen de oorspronkelijke plannen tot aanleg van een stroomleidenden dam in het Hellegat van verschillende zijden bezwaren werden ingebracht, voornamelijk omdat men vreesde voor benadeeling van de belangen van oester- en mosselcultuur, heeft de minister gemeend aan die bezwaren tege moet te moeten komen, door aan den dam aanvankelijk een geringere lengte en hoogte te geven, waardoor die vrees stellig niet meer behoeft te worden gekoesterd. Voorts heeft hy nog speciaal onderzoek in het waterloop kundig laboratorium gelast, teneinde na te gaan of voor die vrees wel eenigen grond aanwezig is. De minister schaart zich geheel aan de zijde der leden, die als hun oordeel uitspraken, dat van benadeeling van de oes ter- enter- en mosselcultuurbelangen geen sprake is. De post verbetering van het Hellegat, waar voor een bedrag van ƒ280.000 werd aange vraagd, kan tot ƒ100.000 worden terugge bracht. Een groot deel van het in uitvoering zijnde werk kan uit den loopenden dienst worden gefinancierd. Voor betaling van den laatsten termijn van de aannemingssom en voor het verrichten van baggerwerk kan met het verminderde bedrag worden volstaan. Het is den minister bekend, dat de booten van den provincialen stoombootdienst Wals oorden—Hansweert bij het binnenioopen in of het vertrek uit de haven te Hansweert nu en dan eenigen hinder ondervinden van de drukke scheepvaart. Het vraagstuk op welke wijze het best in de aangelegenheid voor die booten kan worden voorzien, is nog in studie. ZeeuwSch-Vlaamsche waterleiding-plannen. Nadat de bij het Zeeuwsch-Vlaamsch Wa terleidingsplan betrokken gemeentebesturen sedert langen tijd niet meer bijeen geweest waren, heeft Maandagmiddag te Terneuzen een vergadering plaats gehad, waarop de col leges van Burg. en Weth. te Terneuzen, Hulst, Sas van Gent, Oostburg, Breskens en Aar denburg tegenwoordig waren. Aldaar zou het plan voor den aanleg van waterleiding in de gemeenten Hulst, Terneu zen en Sas van Gent, waartoe indertijd be sloten werd, nader onder het oog zijn gezien, alsmede de kwestie van deelname van de drie gemeenten in het Westen. Officieele mededeelingen betreffende de be sprekingen werden echter niet verschaft. RECHTSZAKEN Politierechter te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg v/erden gisteren de navolgende zaken be handeld. L. A. B., fabrieksbaas te Ter Neuzen, ver dacht van mishandeling van J. Feterman e.a. te Ter Neuzen op 17 Augustus jl. Vrij gesproken. M. d. F., 53 jaar, werkman te Hoek, ver dacht van mishandeling van P. Vinke te Hoek op 9 October jl. 3 b. s. d. h. H. de W., 51 jaar, ambtenaar te Middel- burg, verdacht van mishandeling van C. Koejemans te Middelburg op 9 October jl. 10 b. s. 10 d. h. F. i. d. W., 20 jaar, boerenknecht, J. A. L., 27 jaar, boerenknecht, beiden te Rilland Bath, verdacht van diefstal van paling te Rilland Bath op 10 October jl. ten nadeele van C. Blok. Ieder 15 b. s. 5 d. h. P. d. V., 50 jaar, werkman te Hulst, ver dacht van beleediging van een veldwachter te Hulst op 10 October jl. Een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk. J. B., 22 jaar, arbeider te Groede, ver dacht van mishandeling van D. Robijn te Groede op 11 October jl. 10 b s. 10 d. h. M. F. H., 37 jaar, vrachtrijder te Kloetin- ge, verdacht van mishandeling van een hond te Kloetinge op 12 October jl. 15 b. s 5 d. h. J. v. H., 26 jaar, koopman te Middelburg, K E., 57 jaar, logementhouder te Zierikzee, verdacht van mishandeling van J. van Ha peren te Zierikzee op 12 October jl. No. 1 een maand gevangenisstraf, no. 2 ontslagen van rechtsvervolging. M. J. S., 33 jaar, huisvr. P. J. V. te Vlis singen, verdacht van beleediging van M. J. v d. W. te Vlissingen, op 14 October jl. 10 b s. 5 d. h. G. P., 43 jaar, caféhouder ffe Wemeldin- ge, verdacht van beleediging van een veld wachter te Wemeldinge op 18 October jl. 15 b. s. 5 d. h. J. O., 46 jaar, landbouwer te Zierikzee, verdacht van mishandeling van P. Willem- se te Zierikzee op 10 October jl. 10 b. s. 10 d. h. R. J„ 31 jaar, huisvr. C. d. B. te Clinge, verdacht van mishandeling van M. Lernout te Clinge op 15 October jl. 10 b. s. 5 d. h. P. d. V., 34 jaar, landbouwer te Souburg, verdacht van diefstal van geld te Souburg ten nadeele van P. Houmes e.a. op 13 Oc tober jl. 10 b. s. 5 d. h. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Algemeene Synodale Commissie. In de gisteren gehouden zitting van de Algemeene Synodale commissie der Ned. Herv. Kerk is benoemd tot correspondent voor Gelderland dr. W. J. Aalders, Zuid- Holland ds. J. Barbas, Noord-Holland dr. G. J. Weyland, Zeeland de heer H. C. C. Frank, Utrecht ds. C. J. van Paassen, Friesland ds. F. Tammens, Overijsel ds. C. J. van Paas sen, Groningen ds. A. B. te Winkel, Noord- Brabant en Limburg mr. H. J. M. Tijssens, en voor Drente ds. A. B. te WinkeL De voorbereiding tot de wijdingssamen komst op den eersten dag van de vergade ring der Synode werd opgedragen aan het Moderamen. Ter uitvoering van de opdracht tot indie ning van wetsvoorstellen overeenkomstig conclusie 3 van het rapport der commissie voor de jeugddiensten en overweging van conclusie 6 van dat rapport werd een com missie benoemd, bestaande uit de heeren dr. W. J. Aalders, A. B. te Winkel en H. C. C. Frank. Op weg naar de eerste helft. Het Zendingsbureau te Oegstgeest ver zoekt ons opname van het volgende Het gebeurt alleen in de maand, waarin de Zendingsweek wordt gehouden, dat wij zulke groote bedragen aan inkomsten ont vangen als ook nu weer het geval is. Wij zijn met de giro van 16 November reeds tot een bedrag van 106.000 gekomen. En het be hoeft nauwelijks gezegd te worden, hoe be moedigend dat is en met hoeveel dankbaar heid het ons vervult. In vele gemeenten is de opbrengst zeer aanzienlijk boven die van verleden jaar. Zoo zien wij de mogelijkheid naderbij ko men, dat deze maand werkelijk het benoo- digde zou opbrengen. Meer dan een moge lijkheid is het trouwens ook nog nieter sou 260.000 deze maand moeten worden ontvangen. Maar wij zijn nu aardig op weg naar de eerste helft. En wij zijn ook op de helft van de maand, dus nog slechts een week na het einde van de Zendingsweek, cue in verscheiden gemeenten ook iets later gehouden wordt dan den officieelen datum. Zoo is er nog sterke hoop, dat er inderdaad een voldoende deel van den in vorige maan den gekweekten achterstand zal worden ingehaald. Geref. Kerken. Aangenomen naar Marum 'door ds. S. van Wouwe te Arum. Geref. Gem. Bedankt voor MoercapellQ ds. M. Hofman te Krabbendijkevoor Ier- seke ds. J. D. Barth te Borsselen. De Zeevaartschool te Delfzijl. Gisteren is onder groote belangstelling het 75-jarig bestaan van de Zeevaartschool to Delfzijl op luisterrijke wijze herdacht. Van de stoep van het gemeentehuis wer den de gasten op hartelijke wijze door den burgemeester namens het gemeentebestuur toegesproken. Vervolgens werd het woord ge voerd door den heer Uilkens van Haarlen, oud-gezagvoerder van de maatschappij Ne derland, die in zijn hoedanigheid van voor zitter van het comité van voorbereiding het gemeentebestuur dank bracht voor de schit terende ontvangst en den wensch uitsprak, dat de zeevaartschool bij voortduring den bloei der gemeente moge bevorderen. Hierna ging men naar het nieuwe gebouw van de zeevaartschool, waar de heer Uilkens na een toespraak overging tot de onthulling van de beide tegeltableaux in de hal van de school, een geschenk van de leerlingen en oud-leerlingen dezer onderwijsinrichting. Genoemde tableaux stellen voor een bark schip uit den tijd van de oprichting der school en een motorschip uit den tegen- woordigen tijd. Nadat de burgemeester met een hartelijk woord van dank het geschenk had aanvaard namens de gemeente en vervolgens verver- schingen waren aangeboden, verzamelden zich tal van oud-leerlingen, leeraren en ge- noodigden aan een diner aan boord van het internaat Abel Tasman. Ten slotte werd in een der groote zalen in de stad een avondfeest gehouden, waarbij alle genoodigden tegenwoordig waren. MARINE EN LEGER De le luitenant der mariniers, G. Wilhelmy Damsté, te Vlissingen, is den len December ter beschikking gesteld en daar aan boord vervangen door den bij het korps mariniers gedetacheerden len luitenant der infanterie J. M. C. van den Berge. De mh'nlegger „Prins van Oranje", in aan bouw bij de N.V. Intern. Scheepsbouwmaat schappij „De Maas" te Slikkerveer, heeft in de afgeloopen week zijn technischen proef tocht gehouden, welke volkomen is geslaagd. Het schip keert thans weer naar de werf te rug om te worden afgetimmerd. De volledige oplevering zal plaats hebben in het begin van Januari. Indeeling der lichting 1932. Het totaal aantal dienstplichtien der lich ting 1932, hetwelk het volgende jaar zal wor den ingelijfd bedraagt 23995, voor de land macht 22851 en voor de zeemacht 1144. Hiervan worden bestemd voor de infanterie 13147, het regiment wielrijders 641, de oefen detachementen te Breda en Kampen 355, compagnie hospitaalsoldaten 798, motordienst 220, luchtvaartafdeeling 132, intendancetroe pen 92, genietroepen 1412, pontonniers en torpedisten 349, onbereden artillerie 1382, be reden artillerie 3023, cavalerie 1300. Hiervan zijn bestemd voor de officiers-op leiding infanterie 380, wielrijders 14, genees kundige dienst 44, motordienst 12, genietroe pen 40, pontonniers en torpedisten 10, onbe reden artillerie 45, luchtdoelartillerie 21, kustartillerie 8, bereden artillerie 83, cavale rie 10. Voor de onderofficiersopleiding zijn be stemd infanterie 2334, wielrijders 94, zieken verplegers 39, ziekendragers 74, motordienst 11, luchtvaartafdeeling 16, genietroepen 190, pontonniers en torpedisten 43, onbereden ar tillerie 126, luchtdoelartillerie 65, kustartille rie 41, beredenen bereden artillerie 229, on- beredenen bereden artillerie 180, cavalerie 87. Voor de korporaalsopleiding zijn bestemd infanterie 1033, wielrijders 56, motordienst 8, luchtvaartafdeeling 2, genietroepen 112, pon tonniers 24, torpedisten 8, onbereden artille rie 78, luchtdoelartillerie 45, kustartillerie 19, bereden artillerie beredenen 77, onbere- denen 136, cavalerie 72. Kerstmis en Nieuwjaar voor militairen. In de eerstvolgende Legerorders verschijnt een ministerieele beschikking, volgens welke op Zaterdag 2 Januari a.s. behoudens

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1