500 300 25 MAANDAG 16 NOVEMBER 1000 IV0.270 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. If AH DE VELDE Jr., Walstraal 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—F regels 75 ct., iedere regel meer 15ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Eervol ontslag verleend als vice-consul. Wegens het bereiken van de leeftijdsgrens is aan den heer J. van Boven, vice-consul van Zweden alhier, op de meest eervolle wijze als zoodanig ontslag verleend. Van de Zweedsche legatie te 's-Gravenhage ontving de heer Van Boven een schrijven namens den minister van buitenlandsche za ken van Zweden, waarin hem dank wordt ge bracht voor de vele en gewichtige diensten ia zijn hoedanigheid van vice-consul ver leend. De gezant voegde aan dit schrijven een persoonlijk woord van dankbetuiging toe aan den heer Van Boven, voor de wijze ïïaarop hij zijn taak heeft vervuld. De heer Van Boven werd in Mei 1898 be noemd tot vice-consul van Zweden en Noorwegen en heeft het consulaatschap dus ruim 33 jaar waargenomen. Door de Zweedsche regeering werd de heer Van Boven vóór enkele jaren benoemd tot officier der le klasse van de Koninklijke Vasa-orde. Een oefening bij de brandweer. Zaterdagmiddag is de brandweer uitgerukt met volledig materieelde autobagagewagen, de ladderwagen met den Magirusladder, met motorspuiten en de nieuwe automotorspuit. Daar deze laatste pas de vorige week is aan gekomen, laten we er eèn eenigszins breed voerige beschrijving van volgen. Ze is afkom stig van de N.V. Machinefabriek J. en H. W. v. d. Ploeg te Apeldoorn en is een Ford ver lengd chassis met dubbele achterwielen, waarop naast de spuit is aangebracht een zoeklicht, een bel, terwijl in de inlaatpijp een viertonige alarmfluit is ingebouwd. De eigen lijke spuit is een bronzen hooge-druk-centri- fugaalpomp met een capaciteit van 1200 L. per minuut bij een druk van 7 atmosfeeren, bij hooger druk iets minder, bij minder druk iets meer. De transmissie wordt tot stand ge bracht tusschen motor en pomp door de Van der Ploeg's gepatenteerde revolver-transcom missie vandaar de letters R.T.F., die op de auto-spuit te lezen zijn. Hierdoor is het mo gelijk met prise-directie zoowel op wagen als op pomp té werken. De pomp is voorzien van een z.g.n. rein-water koeler. Verder kan van deze auto-motorspuit vermeld worden, dat er zitruimte is voor 12 man, de bezetting der spuit. Eerst werd geoefend met de motoren en met de auto-motorspuit, aan welke laatste 4 slangen gekoppeld waren, waarvan er een geleid was langs den ladder, en van bovenaf ln werking werd gesteld. De stralen schoten onder een spanning van 5 atmosfeeren door een mondstuk van 16 m.M. Het water werd ha 3 4 M. zuighoogte opgehaald en met for- sche stralen weggeslingerd. Later werd de autospuit gevoed door de motorspuiten voor werking op grooten afstand vanaf de wa terleiding. Hierdoor is gemakkelijk een span- fctog van 10 atmosferen te behalen. Ook werd nog geoefend met het springzeil, terwijl de ladder zoo hoog mogelijk tegen het Beursgebouw werd opgeschoven, waardoor het mogelijk was, dat eenige brandweerlui uit het terentje langs den ladder den beganen grond bereikten. Be Boodschap der Theosofie voor dezen Tijd Op uitnoodiging van de Hermes-Loge der Theosofische Vereeniging heeft ir. Wouters uit Rotterdam Zaterdagavond over bovenge noemd onderwerp gesproken in de Doops gezinde kerk alhier. Na iets te hebben medegedeeld over de en het doel der Theosofische Ver- die in den loop van haar bestaan is tot een wereldwijde vereeniging, uit, dat het woord Theosofie in diepsten zin beteekentWijsheid Gods, die de werelden doet geboren worden door Riddel van vaste wetten, die hun oorsprong nebben in die Alwijsheid. Het samenstel der Theosofische leeringen is niet door men den uitgedacht, maar is tot ons gekomen uit oude beschavingen, die verder waren in de kennis omtrent vorming en doel van de wereld en van den mensch dan d* onze. Gr°ote figuren, die van tijd tot tijd in de Jereld zijn verschenen, hebben telkens een kÜVVan diepe kennis aan de wereld ge- *1 en zoo is ook de moderne Theosofie te als een samenvatting van een van die aloude wetten en ideeën, die tot P zekere hoogte verloren waren geraakt, keiPreker wil iH hoofdzaak behandelen en- e ^hegsofische grondbeginselen, die van bijzonder belang zijn voor dezen tijd, omdat ze uitzicht kunnen geven naar een betere samenleving. Het eerste en belangrijkste van deze grond beginselen is v/el het bestaan van een alom tegenwoordig, onveranderend, allesdoordrin gend beginsel, waarin alles bestaat, en waaraan alles zijn leven ontleent, dat buiten alle beperking is, dus alles omvat wat ge schapen is. Het is die grondstelling, die de belangrijkste is, omdat ze meebrengt de essentieele eenheid van alle schepselen on derling en dus hun broederschap. Wanneer dit begrepen wordt en beleefd, zal de wereld er anders uitzien. Spreker legt uit, hoe onze persoonlijkheid het uitleven van deze eenheid in den weg staat, omdat we onszelf steeds afgescheiden zien en denken van ieder ander. De Theosofie ban echter doen begrijpen,.hoe 't mogelijk is, dat de mensch zich, ondanks die fundamen- teele eenheid, toch afgescheiden voelt, en wel, omdat de mensch meer is dan zijn stof felijk omhulsel. Dit laatste is slechts een ge ring onderdeel van zijn geheele samenstel, slechts een werktuig dat „hijzelf" gebruikt voor zijn handelingen op 't stoffelijk gebied, 's Menschen werkelijk Ik, d.w.z. dat deel van die essentieele Eenheid, dat door zijn per soonlijkheid vertegenwoordigd wordt, kan zich beter uitdrukken in werelden van fijnere samenstelling, dan in de stoffelijke, en in die geestelijke werelden komt die verwantschap met het Eene Goddelijke Leven veel meer tot uiting. Vooral de westerling vereenzelvigt zich voortdurend met zijn lichaam, gebruikt daar door foutieve uitdrukkingen als ik heb dorst, inplaats van m ij n lichaam heeft dorst, enz. Als gevolg hiervan zegt hij „ik ben een lichaam en heb een ziel", terwijl het in het oosten gangbare begrip is de mensch is een ziel en heeft een lichaam, veel gereeder leiden zal tot het besef van deze allesdragende eenheid. De mensch moet door zijn ervaringen in stoffelijke levens komen tot rijpheid en tot het levende besef, dat hij is het Eene Leven, dat God zelf is. Om te geraken tot eenheidsbesef moet men zich bevrijden van Ik-besef en steeds meer belevendigen het begrip van de Eenheid. Dit proces gaat langs een weg van smart, omdat helaas blijkt, dat de mensch slechts door smart zijn levenslessen leert. Zoo zal op alles, wat het i k versterkt, smart volgen, terwijl vreugde komt na het verruimen der grenzen, waarin het ik zit opgesloten. De mensch be hoort te leven voor anderen, en zijn kracht te geven aan het algemeen welzijn. De groote les is wel, dat hij aan zijn kleine zelf ont stijgt en eerst in engen en daarna in steeds ruimeren kring broederschap tot uiting brengt. Zoo laat hij langzamerhand achter zich het standpunt van den egoïst, die alleen bevrediging zoekt van eigen lusten en wen- schen, en groeit hij in de richting van den heilige, die zichzelf vergeten heeft, en enkel leeft voor 't geheel. De mensch moet leeren op zichzelf toe te passen de wetten der ethica, die hij meestal en bij voorkeur denkt bestemd te zijn voor anderen. Het individueel be leven en toepassen van de wet van broeder schap is van het grootste belang voor de beschaving, want de menschheid is de som van alle individueele enkelingen, en wanneer ieder persoonlijk aan zichzelf gaat werken, zal de heele menschheid in de gewenschte richting gaan. Daarom noemt spreker het grondbeginsel der allesdragende Eenheid van buitengewoon belang, en ziet hij de oorzaak van de tegenwoordige ellende in het vergeten van deze Eenheid ter wille van het eigen ik, of van den kring waartoe men behoort, zij het groep, partij, godsdienst of natie. Toch bestaat er mogelijkheid tot verbete ring. Zoo goed als de individu eigen inzicht en toestand kan wijzigen, kan de groep en zoo verder de geheele menschheid verande ren. De moeilijkhed ligt enkel in het gemis can samenwerking en broederschap. Alleen eenheidsbesef en broederschapsbeleving kun nen de menschheid uit de debacle brengen. Dat dit reeds in vele kringen wordt erkend, blijkt uit een groeiend streven tot samenwer king, dat op velerlei terrein tot uiting komt en inderdaad kan op vredelievende wijze een oplossing gevonden worden voor moeilijkhe den op alle gebied. Sprekende over de uitvoerbaarheid van de broederschapsidee in den handel en het eco nomische leven, zei ir. Wouters o.a., dat par ticulier initiatief alleen d&n geoorloofd is, wanneer het het algemeen welzijn beoogt en niet vermeerdering van eigen bezit ten doel heeft, en verder, dat elk stelsel van productie staat of valt met het gebruik of misbruik, dat ervan gemaakt wordt. Van de toepassing van een stelsel hangt af, of de menschheid ge lukkig is of niet. Spreker drong aan op individueel richten van de gedachten op samenwerking, omdat de leiders zullen moeten sturen in de rich ting, waarin de volkeren denken. Wat door duizenden gedacht wordt in deze tijden, kan de Stuwkracht worden voor de leiders, omdat de menschheid rijp zal zijn geworden voor Broederschap en sa-ienwerking. Spreker ge looft zeer zeker, dat de tijd nabij is, dat de groote meerderheid beseffen zal, wat nöodig is voor een nieuwe samenleving en ook de kracht zal hebben om die tot stand te brengen. Spreker resumeerde het behandelde aldus De Boodschap der Theosofie bovenal voor dezen tijd is de boodschap van Broederschap, die als ze beleefd wordt, zal voeren tot hoo ger peil en hooger leven. De mensch heeft de macht, de poort te openen tot zijn eigen ge luk niet het geluk dat komen moet van bui tenaf, omdat dit niet blijvend is, maar óè,t geluk, dat ervaren wordt door de beleven- diging van het eenheidsbesef. Dit kan den mensch brengen op dat punt, waarop hij zoo wel voor zichzelf als voor anderen van het grootste nut en van de meeste hulp kan zijn. Aan het slot werd nog medegedeeld, dat ieder, die in deze en andere Theosofische on derwerpen belang stelt, kan deehiemen aan (kostelooze) cursussen, -die dezen winter ge houden worden. Mandoline-Vereeniging Apollo". „De Oude Vriendschap". Het eerste concert in dit seizoen, Zater dagavond voor een aardig bezette zaal gege ven, bood een zestal werken van het zonnige genre. Al mag de fantasie „Granade Mo- risque" van M. Marquez Garcia fragmenta risch iets anders bedoelen, zonnig, charmee rend en bekorend is en blijft goede mando- linemuziek. Indrukken van blijvenden aard mogen zij niet vestigen, het hart moge niet geroerd worden, een streeling voor het oor. een aangename verpoozing geeft deze lichte, teere, klein-romantische muziek wel. De ver tolking van het aardige programma getuigde van een mooie opvatting, het samenspel was wèl afgewogen, de nuanceering onberispelijk (dat morendo in Léhar b.v.), het passage- spel gaaf en helder, het klankgeheel van bij zondere fraaiheid. Dit programma bracht naast den Span jaard Garcia de Italiaan Guiseppe Manente (Principe die Piemonte en Sotto i Lauri) en Mario Maciocchi (Les Amoureux du Mouline) componisten van beteekenis, die de familie Mandoline opperbest kennen en alle mogelijk heden weten te exploiteeren. En in gedachten verwijlden we dan ook in Zuidelijke landen, waar deze subtiele kunst inderdaad leeft, lan den, waar de citroenen bloeien, landen van altijd groene cypressen, van zonbestraalde bergen, waarover een azure hemel koepelt, van zwoele Venetiaansche nachten, van zwartoogige senorita's en guitaren tokkelen de senores, van serenades en nationale dan sen. Daarna voerde „Die lustige Witwe" ons naar Weenen, van waaruit Léhar, Strauss en Fall met de karakteristieke geestige Wiener- operettes de wereld wisten te veroveren. Hun walsmelodieën en coupletten zijn nog steeds gemeengoed, de muziek is, evenals Léhar's vroolijk weeuwtje, amusant. Met Joh. B. Kok's pittigen marsch „Vita Mandolimistica" kwamen we weer huistoe. De spontane bijvalsbetuigingen maakten her haling noodzakelijk. Het publiek gaf trou wens na ieder nummer op ondubbelzinnige wijze van zijn tevredenheid en dankbaarheid blijk. Den directeur, den heer P. C. Oorschot, mag een woord van lof voor zijn rustige, ze kere leiding, waaraan een belangrijk deel van de behaalde resultaten en successen te dan ken is, gewis niet onthouden worden. En lei der en executanten mogen met voldoening op deze uitvoering terugzien. De Middelburgsche Apollo-tooneelisten had den zich na de pauze de opvoering van het kluchtspel in drie bedrijven „De Kilometer vreter" door Kurt Kraatz tot taak gesteld. En na afloop was er natuurlijk bal. O. Een zanguitvoering in het gasthuis. Vrijdagavond heeft de gemengde zangver- eeniging „D.O.V." alhier, directeur de heer J. F. J. Machgeels, voor de ouden van dagen in het gasthuis, verschillende zangnummers ten beste gegeven, welke uitvoering door de oudjes zeer werd gewaardeerd. Na afloop dankte een der bestuursleden den directeur en zijn koor voor het gebodene. Scheepvaartberichten. Het Nederlandsche stoomschip „Helder" is gisterenmorgen op de Schelde by Walzoorden aan den grond geloopen, doch later met sleepbootassistentie vlot gekomen, waarna de reis jverd voortgezet. MIDDELBURG. Een jubileum. Heden herdenkt de heer A. Calatz den dag, waarop hy voor 40 jaar werkend lid werd van het Middelburgsche Schutterij muziekkorps, thans vanaf de opheffing der dienstdoende schutterijen voortgezet als Middelburgsch muziekkorps. De heer Calatz, die onder het directeurschap van den heer Jan Morks werd benoemd, is reeds tal van jaren onderdirecteur van het korps, en heeft meer malen o.a. bij Molenwater-uitvoeringen en ook vooral bij muzikale wandelingen den dirigeer stok gezwaaid en dit op zeer verdienstelijke wijze. Maar daarbij heeft hij l-*t niet gelaten, meermalen heeft hij zich tot componeeren aangetrokken gevoeld en het korps speelt af en toe marschen, door zijn onderdirecteur ge maakt. Het bestuur van het Middelburgsch muziek korps had heden bloemen tot tolk gekozen van zijn waardeering voor de prestaties van den jubilaris. Aanrijdingen. Zaterdag hadden alhier niet minder dan drie aanrijdingen plaats en wel ten eerste een op den hoek van de Korte Heerengracht en de Noordpoortstraat, waar een motorrijwiel en een rijwiel elkaar minder zacht aanraak ten, waarbij laatstgenoemd vervoermiddel schade opliep. De tweede aanrijding had minder goede gevolgen. Het betrof hier een reeds bejaarde juffrouw, die met een kind aan de hand den Dam overstak komende uit de richting Korte- delft en met als doel het plantsoentje. Zij werd daarbij door een auto, die rond het plantsoentje reed, geraakt en kwam te vallen. Naar het politiebureau overgebracht, klaagde zy over pijn in de rug en werd zij op medisch advies per auto naar het gasthuis vervoerd. Een derde aanrijding had plaats juist over de grens onzer gemeente op den Nieuwen Vlissmgschen weg, dus onder Koudekerke. Hier werd een lichte motorfiets in den flank aangereden door een motorrijwiel, beide rij wielen werden beschadigd, doch slechts een van de berijders licht verwond. In al de drie gevallen stelt d politie in het laatste geval die van Koudekerke een nader onderzoek naar de schuldvraag. GOES. Christelijk bewaarschoolonderwijs. Zooals destijds is gemeld, besloot de Ver eeniging voor Christelijk bewaarchoolonder- wijs in haar laatste algemeene vergadering, om een Christ, bewaarschool te doen bouwen in Bouwplan III. Het bedrag dat deze school zou kosten, blijkt echter hooger te zijn dan aanvankelijk werd gedacht. Ook is de finan- cieele toestand van rijk en gemeenten steeds ernstiger geworden. Het bestuur durft het dan ook niet aan om de schuldenlast belang rijk te vergrooten en wil daarom deze zaak voorloopig laten rusten, totdat de tijdsom standigheden gunstiger zijn geworden. De verantwoordelijkheid zou te groot worden en ook wil het bestuur meehelpen om de uitga ven voor de gemeente Goes tot het minimale te beperken. Drankbestrijding. Zaterdagmiddag werd alhier een vergade ring gehouden van afgevaardigden van de verschillende drankbestrijdersorganisaties, nl. de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcohol houdende dranken, de Geref. Vereen, voor Drankbestrijdng en de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereenigng. Besloten werd over te gaan tot het oprichten van een vereeniging, genaamd ,Jiet Goesche Drankweer-comité." Het doel van de vereeniging is zoowel het rechtstreeksche deelnemen aan de drankbe strijding als het bevorderen van samenwer king tusschen drankbestrydersvereenigingen te Goes. AIs voorzitter werd gekozen de heer L. K. van Zaltbommel, als secretaris de heer J. van der Klooster en als penningmeester de heer D. Zachariasse. WEMELDINGE. Een valsche scheepsverklaring Zaterdag is door de marechaussee te We- meldinge aangehouden de 57-jarige schipper E. G. van D„ gedomiliceerd te Rotterdam, als verdacht van het afleggen van een val sche scheepsverklaring voor een notaris te Kapelle. Van D. is ter beschikking van de justitie gesteld. TERNEUZEN. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor ZeeuwschVlaanderen. Uit de mededeelingen, gedaan in de Zater dagmiddag gehouden vergadering bleek, .dat de minister van financiën ten opzichte van het in gebruik geven van staatsgronden op het standpunt staat, dat de Staat daarvoor een vergoeding mag bedingen in verband met het voordeel dat derden door dat ge bruik verwerven. De Kamer heeft zich op het standpunt gesteld, dat als retributie slechts zou behooren te worden gevorderd een redelyke rente van de verkoop .vaarde Hier werkt het geeft meer weerstand tegen kouvatten Doozcn a 25, 45 cn 65 ets. id QSlSSMr Voorts werd medegedeeld dat door de Ka mer met medewerking van het gemeentebe stuur van Ter Neuzen een verzoek is gericht tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, om bij zijn ambtgenoot van wa terstaat aan te dringen op spoedige uitvoe ring van het nieuwe havenplan aldaar in werkverschaffing, aangezien dit een produc tief werkverschaffingsobject zou kunnen zijn, indien daarbij graafmachines werden uitge schakeld. Van den minister van waterstaat is naar aanleiding hiervan een schrijven ont vangen, waarin deze er op wijst, dat op da staatsbegrooting voor 1932 nog slechts f 15.000 voor dat werk is uitgetrokken, en het nog geruimen tijd zal duron eer met dit werk een aanvang kan worden gemaakt, zoodat er op werkverruiming door dien aanleg voor loopig niet mag worden gerekend. De rekening der Kamer over 1930 is goed gekeurd in ontvangst op een bedrag van 9527.02 en van uitgaven 7496.63, batig saldo f 2030.39. Uitvoerig werd mededeeling gedaan van de verrichtingen van het comité tot bevordering van de vlascultuur en vlasindustrie, dat met medewerking der Kamer is gevormd. Dit comité heeft de medewerking weten te verkrijgen van den Vlasse~sbond in Westelijk Ncord-Brabant en van de Nederl Maat schappij tot bevordering van Vlasindustrie. Er werd een plan voor steunverleening aan de vlascultuur en vlasindustrie ontworpen en aan de commissie-Lovink verzocht, dit bij den minister te willen aanbevelen. De Kamer vereenigde zich met het invoe ren van een arbitrage-reglement. Vastgesteld werd een concept, dat reeds door nagenoeg alle Kamers is aangenomen, en dus een reglement voor Nederland zal worden. Er zal naar worden gestreefd, dat zakendrijvenden bij het sluiten van overeen komsten omtrent koop- en verkoop enz. zul len verklaren eventueele geschillen te zullen onderwerpen aan arbitrage volgens dit regle ment. Indien een verzoek tot het beslechten van een geschil wordt gedaan benoemt de voorzitter der Kamer een (of meer) arbiters, in overeenstemming met het reglement. Be houdens het ontvangen van desbetreffende stukken en de zorg dat deze komen ter plaat se waar ze behooren is de taak der Kamer in deze hiermede afgeloopen. De verdere regeling en afwikkeling der zaak berust bij de(n) arbiter.(s). Overeenkomstig het voorstel van het Bu reau besloot de Kamer een verzoek te richten tot dè Tweede Kamer tot aanneming van de verhooging van het tarief van invoerrechten en van het wetsontwerp betreffende afweer middelen tegen kunstmatige concurrentie uit het buitenland, waarvan de Kamer gaarne een zoodanige redactiewijziging zag toege past, dat dit ontwerp, wet geworden een rui mere toepassing mogelijk zal maken, dan vol gens de tegenwoordige lezing mogelijk zal zyn. Ook werd besloten aan te dringen op aan neming van het amendement der Kamerle den betreffende een ruimer steun voor de suikerbietenteelt. Naar aanleiding eener opmerking van den heer Van Goethem over het bezwarende van het kwitantiezegel en de noodzakelijkheid van den handel om de kosten te verminde ren, stelde de heer Catsman voor te verzoe ken bedragen tot 50 vrij te stellen van kwitantiezegel. Tot het verzenden van dit verzoek werd besloten, ofschoon verschillende leden als hun oordeel uitspraken dat, gezien de verschillende voorstellen die gedaan wor den tot versterking der rijksinkomsten, die alle bij de Tweede Kamer een gunstig ont haal vinden, een voorstel tot verlaging van heffingen zeer weinig kans maakt. Zij erken nen evenwel het bezwarende van het zegel voor kleine bedragen. In verband met een klacht van den heer Catsman zal de Kamer zich wenden tot den minister van financiën om maatregelen te treffen, dat de tabaksbelasting per zaak wordt geheven, en niet zooals dit thans wordt toegepast dat de belasting wordt geëischt van eiken bij een zaak betrokken firmant, bijv. ook een kleine winkeltje gedreven door 3 zusters, die dan 15 moeten betalen, ter wijl voor de grootste zaak van één persoon, slechts 5 wordt gevorderd. In Zeeuwsch-Vlaanderen de dorschplicht ingevoerd. Thans is in Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen de zgn. dorschplicht ingevoerd, meldt het „Dagbl. van Noord-Bra bant". Hiermede is voor het eerst In Nederland uitvoering gegeven aan een bepaling inge- vo^e de Tarwewet, waarbij zij, die tarwe te

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1