500 300 25 No.268: 69e J aar gang 1931 instens uit den >0P 10 uur. an 0T 3-65 :ngen H. DOMMISSE! vertentiën elburgsche v. Stoomvaart VRIJDAG lillin: firma F. Ï1N DE VELQF Ir, Halslint 50-liO, Ylissingen. Iilgl. III. Fostrgkening 66287 13 NOVEMBER Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdegen EERSTE BLAD Stads-en Provincienieuws I „ofularit€it in onze stad. Haar achternaam den meesten wel niet bekend zijn. Zoo momenteel ook mij. Het doet er niet Als Zuster Lize is zij bekend en heeft zij MARINE EN LEGER Wrijf Uw pijnlijke spieren BUITENLAND nu 39 ct. rs nu 6 ct. nu 9 cent. nu 39 ct. ■29-19 ct. us, nu 59 ct. 3, nu 89 ct. 30, nu 9 ct. akjes v. 9 ct. 10 nu 19 ct. nu 49 cent. nu 19 ct. afwerking 96 ct. af t, Beugel- odellen van in anderen zonder dub- lor 169 ct. goedkooper. de Bilt aar achter de schijnt de zon. -Sigaren, gt niet waarom 1 per pond. fcTARK 46. allng van 15 regel [el meer 15 cent ISJE eikhuizen, straat 20, boven. DIEPINGSHUIS gemakken voor- lecember a.s. 'hal „Vliss. Crt.' :Ub. 4PKAMER in keuken, voor rieven lett. H. B., ourant". elburg-Rotterdam liegen plaatsen q PASSAGIERS, <N EN VEE v.Midd. v.m.uur v Rott. vm. uur 8 8 8 8 8 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— f regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" j Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Zangvereeniging „Looft den Heer.'» Die Kreuzfahrer. Lauda Sion. Wel een echt dankbaar programma was het, wat deze vereeniging gisteravond met~enthou- siasme en warmte voor een zeer goed bezette i zaal in het Concertgebouw heeft uitgevoerd. i we mogen „Looft den Heer" en haren leider, i Theo Höfelein, die zijn taak op uitnemende I wijze wist te vervullen, met deze keuze en prestatie wel gelukwenschen. Zoowel in I Gade als in Mendelssohn was heerlijke, zoet- I vloeiende, melodieuse muziek, die in het oor te beluisterenbeide stukken, het I tweede wellicht nog sterker dan het eerste i hebben geboeid en de aandacht nagenoeg I voortdurend gespannen gehouden. Een dezer dagen hebben we reeds eenigs- zins breedvoerig over de werken geschreven, I vandaar dat wij nu slechts aandacht vragen I voor derzelver vertolking. En daarbij gaat voor een zangvereeniging het koor voorop. i In den koorzang was veel van uitstekend ge- I halte de juiste verhouding van de manne- ten opzichte van de vrouwelijke stem- groepen, waarmede bijkans iedere vereeni- te worstelen heeft, daargelaten wat I slechts het resultaat kan zijn van nauwge- I zette, strenge studie en oefening eenheid en [zuiverheid van klank waren te loven, het [rhythme was soepel, de voordracht overtui- i gend en doorleefdhet pianissimo en het pianissimo possibile waren in de wrouwen- (Die Sirenen) nog doordringender te maken. In het krijgshaftige Kreuzritter-Gesang (Gott will es Zum Kampf was het koor j slagvaardig als het maar zijn kon, het jed „Vateraus der Ferne zog dein Heer rbeiwas evenals het „Heilig, o heilig ist I die Erd'" van ontroerende schoonheid, terwijl I het slotkoor „AufDes Kreuzes Banner 1 iliegen, Gott wil es" gloedvol en met geest- drift gezongen werd. De afzonderlijke stem- groepen kwamen in „Laudis thema specialis" uit „Lauda, Sion", wat op Latijnschen tekst l werd, goed uithet slotkoor van dit behoorde tot het beste van den Ook in samenwerking met de solisten hadden we voor het koor niets dan lof. Het orkest kweet zich excellent van zijn uitbeeldende en begeleidende taak't lever- I de inderdaad, iets superieurs. Die zingende verdienen gememoreerd te worden I evenals het spel van de pianiste, mej. Annie 1 Meijer. De zaal was op smeltovenhitte, zeer I ten ongerieve van de instrumenten.... en t i gehoor. Wat de solisten betreft, ook zij hadden een goeden avond. De sopraan-soliste, mej. I Machteld Hagenbeek uit Amsterdam, die Ar- mida zong, had mooie momenten, de weer- I gave van de zachte romantiek in „O, Rinal- |öo!" (mezza-voce) was minder geslaagd, evenzoo het „Sinkt Zauberwelten u.s.w.", wat i forza gezongen moet worden. In „Lauda >n" hebben we haar echter hoogelijkst kun- I hen waardeeren, deze partij werd door haar I volkomen, vocaal zoowel als muzikaal, be te bekomen: Transport- en Exp- Yven G. '/OP Telet 518- ,c, ENHOORN. Tel 153 TERHOUT, Tel- 28i NHEK, Telef. 101. De heer Kees Smulders, tenor uit Baarn, I vvas Rinaldo. Deze zanger heeft een prachtige I stem, zijn voordracht is rustig, helder en aan- gvypend, wat b.v. bleek in „StrahT, hehre n" en in „Mit heil'gem Sinn zum heil'gen Ziel 1" i stadgenoot, de bas, de heer Adriaan gaf zijn zang in volle schoonheid te genieten. Wat hij bood als Peter der Eremit, s van bijzondere bekoring, gevoelig en toch I mannelijk krachtig, welluidend van klank, o.a. 1 to no. 4. Het solo-kwartet in Mendelssohn werd ge- I wmpleteerd door mej. N. de Muijnck uit Middelburg, een mezzo-sopraan met fraai ge- luid. AHe uitvoerenden hadden voor hun werk e«n ten volle verdiend spontaan applaus in ^vangst te nemen. Ds. Hartjes sprak pro- en epiloog. O. Zuster Lize. In „Uit de Gemeente" in het „Vlissingsch predikbeurtenblad" schrijft ds. Visbeek Ik mag mijn „Uit de Gemeente" niet ein- zonder te hebben gememoreerd, dat jster Lize Zondag a.s. 25 jaar diacones zal I r!n dezen naam geniet zij een groote vele jaren haar krachten en gaven als diacones aan onze gemeente gewijd. En wie eenigszins weet, welk een zwaar en verant woordelijk werk zijal die jaren heeft ge daan, die beseft, dat wij daarover in ons blad niet zouden kunnen zwijgen. Nooit was haar iets te veel, waar het haar zieken betrof. En zeker kan zij rekenen op de waardeering, de vriendschap en het medeleven van velen in onze stad, voor wie zij iets heeft mogen zijn, maar dan ook van de geheele gemeente. Uit haar naam feliciteeren wij haar met haar jubileum, en wij hopen, dat het haar nog vele jaren gegeven moge zijn haar mooi en gezegend werk in God's kracht onder ons te doen. Gemengde Zangvereeniging. De Gemengde Zangvereeniging alhier, di recteur de heer Jan Kuiler, geeft een concert op Dinsdag 24 November, des avonds 8.15 uur, m het Concertgebouw. Opgevoerd zal worden „Orpheus", opera in 3 acten van Chr. Gluck. Als solisten zullen haar medewerking ver- leenen mevr. Jo v. d. MeentWalter, alt, Amsterdam mevr. Hélène Ludolph, sopraan, Haarlem en mevr. A. van WickevoortCrom- melin, sopraan, 's Gravenhage. Aan den vleugel mej. G. Wijthoff, Vlissingen. Wij kunnen tot ons genoegen mededeelen, dat het reeds enkele jaren hangende geschil tusschen het bestuur der Gemengde Zang vereeniging en onze redactie, na enkele be sprekingen, geheel uit den weg is geruimd. In het vervolg zullen wij dus weder versla gen opnemen van de door de Gemengde Zangvereeniging te geven concerten. Consul van den Vlaamschen Toeristenbond. Door den Vlaamschen Toeristenbond, ge vestigd te Antwerpen, is de heer J. Louwerse aangezocht als consul van dezen bond te dezer stede óp te treden. Dc heer Louwerse heeft deze benoeming aangenomen. De Vlaamsche Toeristenbond is de grootste van Europa en telt ongeveer 130.000 leden. De trek van de Vlamingen naar Nederland neemt steeds toe, waarom het dagelijksch bestuur van bovengenoemden bond op ver schillende plaatsen in ons land consuls aan stelt die leiding en inlichtingen kunnen ge ven, waardoor het tourisme zeer zeker bevor derd wordt. Scheepvaartberlchten. Het Groninger kofschip „Tromp" is bij Nieuwesluit aan den grond gevaren. Sleep- booten zijn ter assistentie uitgevaren. BIGGEKERKE. Een jubileum. Donderdag herdacht de rijksveldwachter brigadier-titulair P. A. de Moor, alhier, zijn 25-jarig jubileum bij de rijksveldwacht. Des morgens werd den jubilaris door den districts-commandant d6r rijksveldwacht te Middelburg de medaille voor 25-jarigen dienst uitgereikt. Des middags had hij vele gelukwenschen in ontvangst te nemen van collega's en vrien den, terwijl ook het dagelijksch bestuur dezer gemeente en de burgemeester van Koudeker- ke hun gelukwenschen kwamen aanbieden. 's Avonds bracht de muziekvereeniging „Voorwaarts" van Koudekerke den jubilaris een serenade, wat begrijpelijkerwijs veel volk op de been bracht. GOES. Werkverruiming op Zuid- en Noord-Bevelaurt In de vergadering der commissie voor werkverruiming op Noord- en Zuid-Beveland, werd medegedeeld, dat van de 29 gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland 22 gemeenten de commissie financieel hebben gesteund ter bestrijding van hare administratiekosten. Af wijzend op het verzoek werd beschikt door de gemeenten 's-Gravenpolder, Ierseke, Kapelle, Nisse, Oudelande, Rilland-Bath en Schore. Besproken werden de verschillende stukken, welke waren ingekomen naar aanleiding van de circulaire, welke de commissie aan ge meente- en polderbesturen heeft gericht en waarin werd gevraagd objecten voor werk verruiming te willen aanwijzen om een uit breiding der werkloosheid te voorkomen. Kennis werd genomen van voorgenomen plannen tot verbetering van eenige wegen op Zuid-Beveland en de omgeving van Borssele. Besloten werd nadere inlichtingen in te win nen. Gewezen werd op de wenschelijkheid van gasvoorziening van uit Goes met meerdere omliggende gemeenten in West-Zuid-Beve land. Besprekingen zullen dienaangaande met de betreffende instanties worden ge voerd. Medegedeeld werd. dat het dagelijksch be stuur der commisie in den loop van dezen zomer een bepreking heeft gehad met het polderbestuur van Ellewoutsdijk en de ge meentebesturen van Ellewoutsdijk, Driewegen en Ovezande, betreffende een begrinting van den Schoondijkschen dijk in Driewegen en een ophooging van een perceel laag gelegen weiland in Ellewoutsdijk. Betreurd werd, dat deze besprekingen tot geen resultaat hebben gehad. Op een verzoek aan het waterschap Hoe- dekenskerke tot verharding van een gedeelte Groot-Reinoutschen dijk over te gaan, werd afwijzend beschikt. Ingekomen was een schrijven van het wa terschap 's-Heer Arendskerke,. dat te zijner tijd plannen tot wegenaanleg in overweging zullen worden genomen. Besloten werd bij het waterschap te informeeren hoever deze plannen zijn gevorderd. Met instemming werd vernomen, dat de plannen tot verbetering van den Oude Ka- merschenweg HeinkenszandNisse in verge vorderden staat van voorbereiding verkeeren. Medegedeeld werd, dat er goede kans bestaat, dat een in de vergadering van het water schap Hcedekenskerke besproken plan tot verbetering van een berm van den zeedijk zal worden uitgevoerd. Dank zij de zeer actieve medewerking van een der leden van de commissie is te Krab- bendijke een uitnemend plan tot werkver ruiming, wat jarenlang r-"et tot uitvoering kon komen, nu ter hand genomen. Met in stemming werd vernomen, dat de werkzaam heden daar reeds zijn begonnen. De vergadering was van meening, dat al hoewel er op Noord- en Zuid-Beveland be trekkelijk weinig objecten voor werkver schaffing worien opgegeven het toch steeds blijkt, dat indien het dagelijksch bestuur be sprekingen voert met de desbetreffende col leges er steeds wel iets te vinden is. BRESKENS. Een coöperatieve winkel. Gisterenavond werd in de Wilhelmina-be- waarschool alhier, een openbare vergadering gehouden, waarin de heer L. P. van Oor schot, lid van den gemeenteraad te Vlissin gen, een lezing hield over het nut van coöpe ratie. Aan de hand van verschillende voorbeelden uit de practijk, o.a. „de Broederband" te Vlis singen en Middelburg, wees hij op het nut dat coöperatie voor den arbeider beteekent. Volgens spreker zou het oprichten van een coöperatieven winkel te Breskens kans van slagen hebben en voor uitbreiding vatbaar zijn. Een dergelijke winkel zou geëxploiteerd kunnen worden, indien zij een 50 a 75 leden had, die elk b.v. een aandeel van 10 namen, namen. Staande de vergadering verklaarden een 15-tal personen in beginsel aan de oprichting van een winkel mede te werken. Een dage lijksch bestuur zal hieruit gevormd worden, dat trachten zal leden te winnen en zoo spoedig mogelijk weder een vergadering be leggen zal. Besmettelijke veeziekten. Een bijvoegsel tot de Staatscourant no. 220 bevat een staat van de gevallen van besmet telijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende October. Daaraan ontleenen wij de volgende opgave (de cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigenaren aan, onder wier vee de ziekte voorkwam) mond en kauwzeer bij de herkauwende dieren en de varkens 2328 rotkreupel bij schapen 273 (16) miltvuur onder alle vee 41 (33). In onze provincie kwamen 3 gevallen van mond- en klauwzeer voor en wel 1 geval in ieder der gemeenten Koudekerke Oosterland en Zuiddorpe. Vervoer gezinnen van korporaals naar Indië. Ingevolge de ministerieele beschikking van den 24sten October 1931, deelt de comman dant der marine mede, dat bijlage II van I.V.K.M. IX zoodanig is aangevuld, dat de mogelijkheid geopend is om op bescheiden schaal aan korporaals te vergunnen hun ge zinnen naar Nedcrlandsch-Indië op lands- kosten mede te nemen of te doen uitkomen. Bij eerstvolgend aanvullingsblad zullen de wijzigingen worden opgenomen. Zooals bereids werd vermeld in de ministe rieele beschikking van 23 Februari 1931 ko men voor zoodanige vergunning in aanmer king korporaals van den algemeenen dienst met een soldij voor acht jaren dienst of meer en korporaals van de overige categoriën met een soldij voor zes jaren dienst of meer. Korporaals, die hoog in de ranglijst staan, niet gepasseerd zijn voor bevordering en van wie kan worden verwacht, dat zij niet vcpr F en stramme gewrichten, verdrijf I die afmattende pijnen van rheu- 1 l matiek en spit met de beroemdej AKKER's KLOOSTERBALSEM i ^verzacht verrassend^ snel. ZGeen goad zoo goed.** bevordering zullen worden voorbijgegaan, hebben bij overigens gelijke aanspraken voorkeur. Alleen reizende gezinnen zullen in de derde klasse worden overgevoerd. De kapitein te- zee M. H. van Duim, afge treden als commandant «n Hr. Ms. pantser- dekschip „Gelderland" te Nieuwediep, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 2 December met het motorschip „Dempo" uit Rotterdam die bestemming volgen. De luitenant ter zee le klasse J. C. Cornells die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, is 11 dezer met de „Chr. Huygens" uit Am sterdam derwaarts vertrokken. (Verbeterd bericht). De officier van gezondheid le klasse W. J Broneveld is met een door den commandant der marine te Willemsoord te bepalen datum overgeplaatst aan boord van het gouverne mentsstoomschip „Rigel". Bij Kon. besluit van 10 November is, met ingang van 1 Januari, aan den adviseur- scheikundige der marine dr. ir. F. H. van Leent, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. Op het vliegterrein van Oberweisenfeld is gisterenmiddag een sportvliegtuig neerge stort, waarbij de 2 inzittenden om het leven zijn gekomen. De eerste ploeg dienstplichtigen der lich ting 1932, aangewezen voor de opleiding tot onderofficier-administrateur bij de infante rie, de wielrijders, de regimenten onbereden- en kust-artillerie, het korps luchtdoelartil lerie, het regiment genietroepen en het korps pontonniers en torpedisten, wordt 1 Februari by de school voor dienstplichtige onderoffi cieren-administrateur te Breda ingelijfd en daarbij voor den duur van 6 maanden gede tacheerd. DE FRANSCHE KAMER. De Fransche Kamer is gisterenmiddag na een reces van 4'/£ maand weer bijeengeko men. Na de voorlezing der talrijke interpel laties betreffende de binnen- en buitenland- sche politiek, stelde minister-president Laval voor de laatstgenoemde Dinsdag a.s. te be handelen, de discussies over de interpellaties nopens den toestand van den landbouw en de werkloosheid konden dan volgen. De Kamer aanvaardde het eerste gedeelte van dit voorstel, doch over de interpellatie betreffende de werkloosheid ontspon zich een levendige discussie. Léon Blum stelde voor, daarmede reeds heden-, Vrijdagmiddag, te beginnen, met het oog op de sterke toeneming der werkloos heid, waardoor alle industrieën werden ge troffen, „behalve die van den heer Maginot". Verhooging der werkloozenondersteuning was z.i. noodzakelijk. Spreker critiseerde de gepu bliceerde cijfers, welke volgens hem niet den waren toestand weergaven. Met de door de regeering voorgenomen werkverschaffing kan men slechts ca. 100.000 personen voor een jaar helpen. Laval verzette zich niet tegen de onmid dellijke discussie der interpellaties over de werkloosheid, doch kwam op tegen de bewe ring, dat de regeering haar plicht niet had gedaan. Hy wees er op, dat hij met kracht dc sociale verzekering voor ouden en zieken had verdedigd, maar van de werkloozenver- zekering niets wilde weten. Daar Engeland en Duitschland deze verzekering zoo stelsel matig hadden georganiseerd, hadden zij juist in ernstige mate onder de werkloosheid te lijden. Laval kondigde aan, dat heden in het Journal Officiel een besluit zal verschijnen, waarbij een ondersteuning der werkloozen wordt ingevoerd. De Staat zal de benoodigde middelen voor 50 beschikbaar stellen, de gemeenten de rest. Laval wees er in verband daarmee op, dat de regeering in den Senaat de spoedige af doening had voorgesteld van het wetsontwerp tot instelling van voorschotkassen voor de gemeenten, hetwelk reeds door de Kamer was aangenomen. In het verdere verloop der zitting verzette Laval zich tegen de door Daladier verlangde onverwijlde bespreking der interpellaties om trent den toestand der spoorwegmaatschap pijen en de verhooging der tarieven. Op een interruptie van Léon Blum ver klaarde Laval, dat de regeering zou aftreden, indien de meerderheid der Kamer zich vóór de onmiddellijke behandeling der interpella ties zou uitspreken. De stemming leverde met 311 tegen 272 stemmen een overwinning der regeering op. DE KOMENDE HERSTELCONFERENTIE. In Duitsche politieke kringen wordt over het algemeen de stand der diplomatieke pol singen over verdere ontwikkeling der herstel kwestie zeer vertrouwvol beoordeeld. In de pers is reeds aangeduid, dat allereerst te re kenen valt op een bijeenroeping van de com missie van de Bank voor Internationale be talingen, welke zich zal bezighouden met den Duitschen toestand en dat in aansluiting daaraan cie groote herstelconferentie zal bij eenkomen, bij welke de eigenlijke beslissin gen zullen liggen. De Berlijnsche correspondent van de „Pa ris Midi" meldt aan zijn blad, dat de Duitsch Fransche onderhandelingen over de be voegdheden van de Youngcommissie te Ba- zei reeds tot een principieel compromis zou den hebben geleid. De inhoud van dit com- promis zou door den rijkskanselier dr. Bru- ning ter kennis van rijkspresident von Hin denburg zijn gebracht. Het zou echter in de bedoeling liggen, dit feit nog niet publiek ste maken, aangezien Laval den wensch zou heb ben geuit, dat eerst dc debatten in de Fran sche Kamer zouden worden afgewacht. De rijksregeering is voornemens om Maan dag of Dinsdag een nota aan de betrokken staten te zenden, waarin de byeenroeping van de commissie van de Bank voor interna tionale betalingen wordt voorgesteld. De commissie zou dan op 23 November a.s. te Bazel moeten bijeenkomen en volgens Duit sche opvatting zou de bevoegdheid der com missie zich uitstrekken to thet instellen van een onderzoek naar de geheele Duitsche be talingscapaciteit. Van Fransche zijde is echter noch Inzake den door Duitschland oorspronkelijk geëisch- ten voorrang van particuliere schulden boven herstelschulden, noch ten aanzien van het verband tusschen deze particuliere schulden, en de herstelbetalingen eenige concessie ge daan. Het eenige waarin Frankrijk heeft toe gestemd is, dat het geen bezwaar heeft tegen een gelijktijdige zitting te Bazel van de Youngcommissie van de Internationale Bank en van de Bankierscommissie ter bespreking van de stillhalte-kwestie. In een twee kolom groot artikel van den Berlynschen correspondent van de „Times" wordt o.a. gezegd Naar de meening van vele Duitschers heb ben de omstandigheden aan Duitschland bij de komende internationale onderhandelingen een overwicht gegeven. Men hoopt, dat Duitschland zeer weinig der herstelbetalin gen zal behoeven op te brengen en het groot ste deel daarvan in leveringen in natura. Ook hoopt men, dat de delging der parti culiere schulden in dragelijke jaartermijnen kan plaats hebben, zoodat de vroegere poli tieke schuldeischers er een direct belang by hebben zich tegenover Duitschland mild te betoonen. Wanneer by de rechterzijde een toenemen de bereidwilligheid tot samenwerking ge toond wordt, kan dit zeer goed uit den wensch voortspruiten, mede te helpen, de vruchten van het succes te oogsten. DE EX-KONING VAN SPANJE VEROORDEELD. De commissie, die was ingesteld om te on derzoeken wie voor de dictatuur verantwoor delijk zyn, heeft aan de Spaansche Kamer haar conclusies in zake de rol van Alfons XIII voorgelegd. De commissie beschouwt Alfons als de aanstichter van den staatsgreep van Primo de Rivera en van alle maatrege len, die in strijd waren met de grondwet van het land. De commissie stelt als straf voor den ex-koning tot landverrader te verklaren, hem het betreden van Spaansch grondgebied te ontzeggen, hem ter dood te veroordeelen en deze straf te veranderen in levenslangen dwangarbeid. Bovendien moeten de goederen van den ex-koning geconfisceerd worden en hem alle eerbewijzen in de toekomst worden geweigerd. EEN JOODSCH SOVJET-GEBIED. Het presidium van het centraal uitvoerend comité der sovjet-unie heeft besloten in het district van Birobidshan in Oost-Siberië een autonoom gebied met zelfbestuur der daar woonachtige joodsche kolonisten op te rich ten. De voorbereidende werkzaamheden moe ten terstond beginnen en de in aanmerking komende sovjet-instellingen moeten eind 1933 ingevoerd sljn.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1