Vlissiiiphe. Courant tweede blad GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON „Om een Crfenis" BINNENLAND van de van Woensdag 11 November 1931. N° 266 HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Vlissingen gelet op het verzoek, onder dagteekening van 22 September 1931 ingediend deer de N.V. Vlissingsche Boekhandel, Handelsdruk kerij en Binderij v.h. de Veij Mestdagh te Vlissingen, waarbij vergunning wordt ge vraagd tot het plaatsen van een electro motor van f2 P.K. voor het drijven van een boekbindmachine en een A.E.G. 2 P.K. elec- tro-motor voor het drijven van een papier- snijmachine, wegens uitbreiding van de be staande drukkerij en binderij in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sec tie E, nr. 1490, plaatselijk gemerkt Bellamy- park nr. 45. Overwegende, dat de beslissing op dit ver zoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet op grond dat nog niet is ontvan gen van den Hoofdinspecteur van den Ar beid, Hoofd van het 10e District der Arbeids inspectie te Dordrecht, het bericht, overeen komstig artikel 7bis der Hinderwet. Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet Besluiten: De beslissing op voormeld verzoek te ver dagen. Vlissingen, 11 November 1931, Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S. KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Algemeen debat. Vandaag de Regeering aan het woord Minister Ruys de Beerenbrouck behandelde eerst eenige speciale punten. Bevordering van Nederlandsch fabrikaat is ook de wensch der Regeering en aan Gedeputeerde Staten is verzocht de gemeentebesturen te wijzen op de wenschelijkheid om Nederlandsche mijnen te steunen door daarvan kolen te betrekken. Het reizen op Zondag wordt niet bevorderd; de extra treinen loopen niet alleen op Zon dag en dus is de klacht niet heelemaal ge grond. In moeilijke tijden is het onvermijdelijk dat de rijksregeering meer dan anders besluiten van lagere autoriteiten vernietigt, omdat deze niet in het algemeen belang zijn. Overal moet bezuinigen even sterk worden toegepast als het Rijk dit zelf doet. De werkloozen-zorg wordt steeds moeilij ker er zijn tweehonderdduizend werkloozen cp dit oogenblik en te vreezen valt, dat dit aantal in den winter nog zal stijgen. Werk verschaffing wordt gevraagd en de Regeering zoekt die ook te bevorderen. Inpoldering, drooglegging en in cultuur brengen gaat 6teeds verder en belangrijke subsidies zijn reeds toegezegd voor ontginningen door par ticulieren. Medewerking aan verbetering van steunverleening heeft de Regeering herhaal delijk gegeven. De Regeering is bereid bij de toepassing van de 300 bijslag voor de land arbeiders een uitbreiding tot 13 weken toe te staan. Een zelfde concessie voor andere groepen kan met het oog op de financiën des lends niet worden gegeven. In Noord-Lim burg zullen spoedig nieuwe werken worden ondernomen tot een bedrag van een half mil- l'.oen. In de veelkolonie is uitbreiding niet gevorderd, omdat particulieren geen voort gang maakten. liet contingenteeringsontwerp kan ook voor den landbouw van veel beteekenis worden. Aan de aardappelenteelt in de Streek in Nocrd-Holland zal de Regeering steun ver- ft- Door H. HILL. 6) Ik had wel eens iets over hem hooren ver tellen. In verschillende moeilijke zaken had hij geen onbeduidende rol gespeeld, doch ik herinnerde mij dat zijn ophelderingen slechts aan toevallige ontdekkingen konden worden toegeschreven. In dit geval waren toevallige ontdekkingen uitgesloten, daarvoor was ik te rustig en met te veel overleg te werk ge gaan. Met een koude beheerschte nauwkeu righeid had ik mijn plan overdacht en ten uitvoer gebracht. Mijn huis en onze krachten staan geheel tor uwer beschikking, wendde zich mijn oom uiet een buiging tot den inspecteur. Dank u, zei Michelmore "rustig glim lachend, doch in dit geval zal ik het aan den rechter overlaten om het eerste woord te spreken, ik zou alleen graag even een blik willen werpen op de notities van mijn collega, sergeant, eh, sergeant Gubbins. De detective las snel de aanteekenlngen Van den politigebeambte en gaf deze zonder eenig commentaar terug. Hij keek een oogen - leeneneen wetsontwerp daarvoor is spoe dig te wachten. De Minister bestreed de opvatting van den heer Albarda, dat het kapitalistische stelsel alle schuld heeft van de crisis en hij wees op de werken van Hendrik de Man. Zoolang het socialisme den aard en het karakter der menschsn niet beter begrijpt, komt het niet verder. Opheffing van den prikkel van eigen belang zou de dood voor het maatschappelijk leven tengevolge hebben. De Regeering heeft niet gezegd, dat het al gemeen© loonpeil omlaag moet en zij zal dat niet zeggen. De uiteenloopende loonen maken een dergelijke stelling onmogelijk. Alleen heeft de Regeering gezegd, dat zij overleg wil plegen daar waar instandhouding der bedrijven niet mogelijk is zonder loonsver laging. Vele loonen zullen dalen en moeten dalen, maar de Regeering stuurt daar niet als algemeenen regel op aan. Zij zal in ieder ge val optreden tegen een loon-daling die verder gaat dan strikt noodzakelijk is. Het gevaar van inflatie dient met alle kracht afgewend te worden en bij die afweer mag men het loon-vraagstuk niet rustig laten liggen. Het gaat dan om hooger belang, nl. van het geheele land. In een sfeer van vertrouwen dient de strijd tegen inflatie gevoerd te wor den, door werkgever en werknemer. Zoolang er nog wantrouwen bestaat, is een samengaan niet mogelijk zoolang men zegt dat de Re geering een aanslag wil plegen op de arbei ders, dan is de goede sfeer van vertrouwen niet aanwezig. Met de motie-Marchant over de reorgani satie der departementen ging de Regeering niet mee. Alleen werd meegedeeld, dat de Statistiek naar Economische Zaken zal wor den overgebracht. Ten slotte riep de Minister alle burgers op om gelaten den toestand en de afdaling tot lager peil te dragen. Minister De Geer bestreed allereerst den heer Albarda. Het systeem om oude saldi thans te gebruiken, is al te gemakkelijkop die wijze zou men steeds verder kunnen teruggaan, maar wij komen daarmee niet verder. Wie bezuinigen wil moet precies zeg gen op welke punten en hoeveel hij wil be zuinigen. Alleen concrete voorstellen kan de Regeering beoordeelen. De nadere besparing op de begrooting zal nog 5 millioen gulden bedragen, waarvan 2y2 alleen op de defensie. Verhooging der inkomstenbelasting is on mogelijk. Daling van inkomen doet zich vooral sterk gevoelen, omdat men allicht gebonden zit aan allerlei verplichtingen en lasten, waarvan men zich niet onmiddellijk kan los maken. De salarisvermindering behandelend, ver klaarde hij het onjuist, dat de salarissen de schommelingen van de indexcijfers moeten volgen. Deed men dit, dan kan het salaris toch nooit gelijken tred houden met die cijfers. Onvermijdelijk is de daling der sa larissen met het oog op de financiën des Rijks en de tijdige aankondiging der vermin dering is in het belang der ambtenaren ge weest. Bovendien sprak die daad krachtig tot het volk om den ernst der tijden te doen gevoelen. Op alle onderdeelen is bezuinigd en daardoor verschrompelt het verzet in. Bij benoemingen zal de Regeering rekening er mee houden of iemand reeds een pensioen heeft. Overigens herinnerde de Minister er aan, dat zijn vroegere ontwerp is verworpen, waarin een betere regeling was gemaakt. De Koningin-Moeder en Prinses Juliana zullen over 1932 10 van hun inkomen laten vallen. De Koningin heeft een groot deel laten vallen van haar inkomen uit het kroondomein door vrijdom van pacht te ver- leenen. Dat offer is veel grooter dan 10 van het inkomen. In geen enkel opzicht wil de Regeering de autonomie der gemeenten aantasten. Het zou onbillijk zijn als de gemeenten met rijksgeld de salarissen handhaafden en daarvoor moest gewaakt worden. De Regeering was ditmaal sterk in haar standpuntna het tamelijk slappe debat was dit te verwachten, want in geen enkel op zicht was haar richtsnoer aangetast door de redevoeringen. Geen concrete tegenvoorstellen z\jn gedaan en alles bleef in het vage. Avondvergadering. Begrooting van P.T.T. De heer Schaepman heeft met warmte ge pleit voor de belangen van de pers, welke door de P.T.T. te veel als een gewone han delszaak behandeld wordt. De heer Krijger, oud-dagbladdirecteur heeft 't eveneens voor vluggere bestelling van dag bladen opgenomen. In honderden gemeenten hebben de conrantenondernemingen reeds de blik in gedachten naar buiten en zei toen i Ja, daar schiet mij iets te binnen, zoti ik even den vijver in oogenschouw kunnen nemen, waarin het ongeval heeft plaats gehad Natuurlijk, natuurlijk, zei oom Ambros, mr. Norman Goldney zal u met plezier naar de plaats van het ongeval begeleiden. Nu, wanneer mijn wensch niet onbe scheiden is zou ik liever zien dat mij iemand begeleidde die niet als getuige fungeert. Naar ik in de aanteekenlngen van mijn collega heb gelezen is mr. Goldney zelfs een dei- hoofdgetuigen. Dan zal mijn neef u waarschijnlijk wel van dienst willen zijn, zei mijn oom. Hij ver toefde op het oogenblik van het ongeval in Schotland, doch kent iedere duimbreed gronds van mijn landgoed. De detective-inspecteur dankte met een beleefden glimlach. Wanneer mr. Cursitor zoo vriendelijk zou willen zijn..,," HOOFDSTUK IV. Op de plaats van het misdrijf. Ik vond het buitengewoon piëteitvol van den inspecteur om mij met de rol van bege leider te bedeelen. Zijn wensch was mij uiterst sympathiek. Het was niet alleen voor mij van gvoote waarde zün eerste indi ukken te bezorging zelve ter hand genomen, wijl de postbestelling te laat bij de abonné's zou komen. Wat het radio-vraagstuk betreft, was het te verwachten, dat .vooral de liberalen ont stemd bleken over den loop van zaken, of lie ver over den stilstand van zaken op radicge- bied. Mr. Boon constateerde dat in het afge- loopen jaar niets is gebsurd. Wij hebben me- dedeelingen gekregen over buitenlandsche wetgevingen, maar met welk gevolg De po litiek blijft in den aether. Met welk recht weigert de minister zender- bouw door de A.V.R.O., temeer nu mr. Boon constateerde, dat Nederland het slechtst is op radio-gebied Met het verzoek van de A.V.R.o. tot invoering van het Gleichwellen- r.telsel staat het niet beter. Technisch moet dit stelsel mogelijk zijn, maar de Minister stelt zijn beslissing telkens weer uit, terwijl de Radioraad reeds advies heeft uitgebracht. Nederland kan op dit gebied pionierswerk verrichten, maar het lijkt wel, of sommige omroepvereenigingen nergens méér bevreesd voor zijn dan voor uitbreiding van den zend tijd. Mr. Duys is op de van hem bekende wijze losgebrand tegen de A.V.R.O., door hen als een ordinair commercieel zaakje, als de „sec- tarische A.V.R.O.", vernederd tegenover de cultureele omroepvereenigingen. De Minister moest nog maar eens zijn kracht tegenover de neutrale omroeporganisatie toonen. Heel wat rustiger heeft prof. Slotemaker de Bruine de quaestie behandeld. Ook hij acht den bestaanden toestand allerminst ideëel. Beter ware een algemeene omroepvereeniging geweest voor het algemeen program en daar naast eigen vereenigingen met een eigen ka rakter. Hoe is nu de bestaande toestand te verbeteren En waarom is de A.V.R.O, naar sommiger meening onwillig? Is met name misschien op de A.V.R.O. een onjuist stempel gedrukt, waaruit haar houding kan voort spruiten Hier ligt volgens den Christ. Histo- rischen redenaar een taak voor den Minister. Een Koninklijk voorbeeld. In de vergadering van de Tweede Kamer van gisterenmiddag heeft minister De Geer medegedeeld, dat de Konir.gin-moeder en Prinses Juliana hem eenige weken geleden bericht hebben, dat zij voor 1932 10 van baar inkomen niet wenschen te ontvangen. De Koningin heeft op andere wijze een offer gebracht, nl. door voor een groot deel van de inkomsten uit de Kroondomeinen ontheffing van de verschuldigde pacht te verleenen. Daarbij is de Koningin niet afgegaan op haar gewone adviseurs, maar op advies van een speciale commissie ender voorzitterschap van den heer Lovink. De opbrengst van de Kroondomeinen Is zeer aanzienlijk terugge gaan, veel meer dan 10 Ten deele zijn de gevolgen van deze ver mindering ook naar buiten gebleken. Ned. oorlogsschepen naar China. Het Tweede Kamerlid de heer Wijnkoop heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken, van koloniën en van defensie de vol gende vraag gesteld Is de regeering bereid, mede te deelen of het zenden van drie Nederlandsche oorlogs schepen naar Chineesch gebied een onderdeel vormt van de politiek, die de Volkenbond voert, om, hetgeen naar de opvatting van den steller der vraag is, den Japanschen oorlog in China, door te laten gaan? RÜk en kasgeld. Naar „het Volk" van zeer wel ingelichte zijde zegt te vernemen, heeft de regeering zich tot de directie van de Nederlandsche Bank gewend met den aandrang om vooral geen gemeentelijke leeningsbewijzen voor herdiseonteering in aanmerking te doen ko men. De A.N.W.B. en het verkeersonderwys. Nu het verkeersonderwijs neg verre van algemeen op de lagere school is ingevoerd en de A.N.W.B. op het gebied der verkeers- leer middelen nieuwe plannen gaat verwezenlij ken, heeft deze bond zich andermaal (de eerste maal in 1924) tot den minister van onderwijs gewend met de vraag, maatregelen te willen nemen ter bevordering van een kunnen waarnemen, doch ik had er een hei melijk plezier in om mijn diensten aan de justitioneele macht aan te bieden. Wij verlieten het huis en stapten zwijgend door de stille lanen. De inspecteur nam dan kend de sigaar die ik hem aanbood. Toen ik hem een vlammetje aanbood, bemerkte ik dat hij een langen onderzoekenden blik op mij wierp, alsof hij tot op den bodem van mijn ziel wilde lezen. Zou deze man toch nog gevaarlijk voor mij kunnen worden Ach, kom, wat kon hij tegen mij bewijzen, ik had een alibi dab door minstens 500 menschen zou kunnen worden bevestigd. Toen mijn begeleider de sigaar had aange stoken werd hij plotseling praatlustig. HU babbelde over files en nog wat, alleenniet over de misdaad. Hij stelde niet die vragen, die ik verwacht had en besteedde niet de minste aandacht aan mijn persoon hU sprak alleen over zUn zoon, die tUdens den oorlog door een bom uit een vliegtuig aan stukken was gereten. Was dit een krijgslist van hem om mU aan het praten te lu-UgenEen innerlijke stem waarschuwde mij en ik bewaarde het diepste stilzwUgen. Uit de schaduw der boomen tra den wij het lichtende meertje tegemoet. Het bevatte een oppervlakte van ongeveer 4 H.A., aan den oever bloeiden de rhododendron- struiken, van waaruit Goldney Janet bij haar meer algemeene invoering van het verkeers onderwijs op de lagere scholen. In zUn antwoord aan den A.N.W.B. heeft de minister medegedeeld, dat reeds in Mei 1926 aan de hoofdinspecteurs van het lager onderwijs is verzocht, met de inspecteurs an dermaal het verkeersvraagstuk te bespreken en door hunne tusschenkomst de gemeente en schoolbesturen te herinneren aan hetgeen in 1924 werd aanbevolen. Bovendien heeft de minister aan den A.N.W.B. medegedeeld, voornemens te zijn, door tusschenkomst van de leden van het rijksschooltoezicht te doen onderzoeken, m hoeverre ook thans r.og met het in 1924 en 1926 aanbevolene rekening wordt gehouden. Mocht de uitkomst van dit onderzoek niet bevredigend zijn, dan zal de minister de aandacht van de gemeente- en schoolbesturen opnieuw doen vestigen op de wenschelijkheid, bij het onderwijs op de la gere scholen de verkeersregels te behandelen. Een dreigement van den Minister inzake een steunregeling. Op 29 October jl. heeft de gemeenteraad te Almelo een steunregeling voor werkloozen vastgesteld, welke aanmerkelijk hocger is dan de door den Minister goedgekeurden regeling. Thans heeft het gemeentebestuur van den minister van binnenlandschen zaken en land bouw een schrjjven ontvangen, waarin tegen de thans getroffen regeling ernstig bezwaar wordt gemaakt, zoodat wordt verzocht, dat de raad zijn besluit onverwijld intrekt, daar an ders de minister de gemeente allen steun, zoowel die van de kosten van werkverschaf fing, als die van steunverleening zou moeten onthouden. De meerderheid van B. en W. geeft den raad nu in overweging bovenbedoelde steun regeling alsnog in te trekken de minderheid wordt gevormd dooi- de beide soc.-dem. wet houders. Begrafenis J. A. Frederiks. Onder groote belangstelling had gisteren middag op de algemeene begraafplaats te 's-Gravenhage de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. A. Frederiks, beheerder van het Museum Gevangenpoort. Onder de belangstellenden werden opge merkt de heer P. Visser, chef van de afdee- ling kunnen en wetenschappen van het de partement van onderwijs, kunsten en we tenschappen, namens minister Terpstra en dr. J. Kalff, directeur van het rijksbureau voor de monumentenzorg. Aan de groeve heeft de oudste zoon, mr. dr. K. J. Frederiks, secretaris-generaal van het departement van binneiJandsche zaken en landbouw, enkele woorden van dank be tuigd voor de belangstelling. „De Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren verscheen de November-aflevering van „de Wandelaar", maandblad, gewijd aan na tuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, filklore, buitenleven en toerisme. De bekende senator Henri Polak trekt te velde tegen de ontluistering van ons land schap, dat men hoe langer hoe meer van de prachtige molens gaat berooven. Jan R. Th. Campert besluit zijn serie artikelen, waarin hij zich zoo geestdriftig heeft uitgelaten over het mooie Walcheren. Er is weer een uitgebreide rubriek Van en voor de lezers (natuurhistorisch allerlei) waarin o.a. de redacteur, Rinke Tolman, stil staat bij het vogelleven in onze jaarbeurs- stad. Propaganda-actie voor „de Lichthoeve". Door den heer Adr. W. Spiering Jr. te Groningen wordt een actie "gevoerd om het Lichthoeve-werk te steunen. Dit is een huis gezin van 75 kinderen te Santpoort. Het Lichthoeve-werk wordt verricht in een een voudige boerenhoeve aan de Kweekerslaan te Santpoort bij Haarlem. Deze behuizing werd door zuster J. Kuijck, vroeger Johanniter- zuster van het Diaconessenhuis te Haarlem uit eigen middelen gekocht, uitsluitend met de bedoeling daar, met haar vriendin, zuster A. Verkerk en enkele medewerksters, de hel pende hand toe te steken aan allen die barm hartigheid behoeven, aan volwassenen, doch vooral ook aan kinderen. Er worden nu bonnetjes van 10 en 25 cent te koop aangeboden, met welke bonnetjes het menschllevend Lichthoeve-werk wordt ge steund. laatste bad had gadegeslagen. Toen wij het bootenhuis, dat uit de struiken naar voren stak, bereikten, praatte mijn begeleider nog steeds over koetjes en kalfjes en ik meende het als een plicht te moeten beschouwen hem aan den ernst van zijn taak te herinneren. Wij zijn er, viel ik hem plotseling in de rede. Terwijl wij stilstonden en de detective zweeg, ging ik door Ik geloof dat dit de plaats is vanwaar wü het onderzoek kunnen beginnen. Want het is bijna zeker dat de misdaad gepleegd is door iemand die zich in of in'de buurt van het bootenhuis moet hebben bevonden, daar miss Janet die nog niet zoo goed kon zwemmen, altijd in de nabijheid van dit steigertje bleef. Al pratende waren wij het steigertje gena derd en de detective boog zich over het rus tig kabbelende water, als wilde hij de diepte peilen. De vijver Is niet buitengewoon diep, wel Tot een afstand van ongeveer 4 meter kan men staan, maar dan loopt de bodem steil af en ln het midden is het behoorlijk diep. H'm, denkt u dat miss Chrystal in bad- costuum het huis heeft verlaten of zou zij zich hier hebben omgekleed Na deze vraag was ik plotseling op mijn KERK- EN SCHOOLNIEUWS In afwachting. Het Zendingsbureau vraagt ons plaatsing voor het volgende Op dit oogenblik, nu officieel de Zendings- week weer voorbij is, ook al zijn er gemeen ten, die om practische redenen deze of de vol gende week daaraan wijden en ook al zullen nog niet in alle gemeenten de zakjes verza meld zijn, op dit oogenblik alzoo, nu deze week achter ons ligt, maar de financieeie resultaten nog niet bekend kunnen zijn, wordt de toestand, waarin wij verkeeren, wel het duidelijkst gekenmerkt door het woord af wachting. De cijfers Van de inkomsten dezer eerste Novemberweek zeggen in deze omstan digheden niets, alle aandacht concentreert zich op de vraag, of de groote achterstand inderdaad geheel zal worden ingehaald, of althans voor een zoo overwegend deel, dat het werk er niet door zal worden geschaad. Dat nijpt temeer nu in deze dagen tevens de begrooting voor het volgend jaar moet worden vastgesteld. Daarbij is het al meer fte vraag „hoeveel zal er kunnen worden be schikbaar gesteld maar veel meer „met hoe weinig zal het bestaande in gang gehou den kunnen worden ja zelfs „wat zal kunnen worden stopgezet zonder al te veel vitale belangen van het werk te schaden 9" Dit alles drijft de intensiteit onzer span ning naar :>en hoogtepunt. Moge een verblij dende uitkomst door de offervaardigheid der gemeenten teweeg gebracht ons spoedig de noodzakelijke ontspanning brengen. Doopsgez. Gem. Aangenomen het beroep naar Kampen door ds. F. van der Wissel te Aardenburg. Eindexamens H.B.S. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft een circulaire rondgezon den o.m. aan de besturen van de bijzondere lycea en hooger e burgerscholen, waarin hij de wenschelijkheid uitspreekt, teneinde meer uniformiteit in de beoordeeling bij de eind examens der hoogere burgerscholen met vijf jarigen cursus te verkrijgen, omtrent de te stellen eischen in het algemeen en de normen ter beoordceling van het schriftelijk werk in het bijzonder, samensprekingen te houden tusschen directeuren en leeraren van de ver schillende scholen. Hij is van oordeel, dat de thans bestaande ongelijkheid voor een be langrijk gedeelte weggeromen zou kunnen worden, indien er bij de docenten zelf, die aan de examens hebben mede te werken, de ernstige wil bestaat om door overleg tot over eenstemming te geraken. MARINE EN LEGER De tot schout-bij-nacht bevorderde kapi tein ter zee J. Bosma blijft ln zijn nieuwen rang in zijn functie van commandant der marine te Soerabaja gehandhaafd. De luitenant ter zee le klasse J. C. Cor nells, die bestemd is voor den dienst in Oost- Indië, zal 18 dezer aan boord van het motor vrachtschip „Kota Nopan" daarheen vertrek ken. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse H. L. E. van Gelder, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, is 28 October aan boord van de „Johan de Witt" van Tandjong-Priok vertrokken. Aangewezen om 16 December per mailschip „Insulinde naar Ned.-Indië te vertrekken Bootsman P, Hordijk, sergeant-vliegenier A. de Knegt, sergeant-vliegtuigmaker M. J. H. Lokman, idem J. W. Piers, idem H. D. Ja cobs, sergeant-monteur J. T. de Vries, ser geant-telegrafist W. C. de Wit en sergeant machinist J. H. de Rooij. Voeding uit de soldatenmenage. Naar „het Vad." verneemt, ligt het in het voornemen der militaire autoriteiten om het overgeschoten eten uit de soldatenmenages in den komenden winter gratis aan de armen ter beschikking te stellen, zooals ook het ge val is geweest in de jaren 1919 en 1920. Na dien ging dit eten in de z.g.n. spoeling en werd het bij inschrijving verkocht, zooals ook voor de mobilisatie gebruikelijk was. Deze be schikbaarstelling zal echter niet onmiddellijk kunnen ingaan, gezien dc nog loopende con- traoten. hoede. Wilde die man met deze vraag te weten komen in hoeverre ik met de gewoon ten van miss Janet bekend was Ik besloot den onwetende te spelen en antwoordde Daar vraagt u mij te veel, inspecteur. Zoo ver als mij bekend is verkleeden zich de meeste gasten van mijn oom in het bad hokje." Aha, dat badhokje zou ik wel eens graag willen zien." Wij traden het bootenhuis binnen en de detective begon zijn speurtocht langs het pronkschip van mijn oom en een cano, ver volgens verdiepte hij zich in de aanschou wing van de miniatuuruitrusting van mijn oom. Ik liet den detective een oogenblik al len en liep naar buiten. Bij het steigertje bemerkte ik dat het touw waaraan een boot gemeerd lag, wat te los geknoopt was. Ik bukte mij om het vaster aan te knoopen en ik had nauwelijks mijn arbeid beëindigd qf Michelmore dook voor mij op. Hij glimlachte en zei U hebt een scherr oog voor gebreken, mr. Cursitorik denk dat wij het als be wezen kunnen beschouwen dat miss Chrystal zich in het bootenhuis heeft omgekleed. Ik heb namelijk een kleinen spiegel gevonden." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 9