NOOTJES buitenland gemengd nieuws land- en tuinbouw uit draad en lucht adverten Het blauwe spoorboekje, de zgn. groote uit gave, zal 14 November verschijnen. Deze nieuwe reisgids is geldig tot en met 21 Mei 1932, in verband met de Pinksterdagen, die in 1932 op 14 en 15 Mei vallen. Op financieele gronden hebben Burg. en "Weth. van Arnhem geadviseerd niet in te gaan op het voorstel om het Nederlandsch paviljoen van Vincennes te koopen, Tengevolge van de z.g. bewapeningsvacan- tie is het werk aan die Artillerie-Inrichtingen aan de Hembrug geleidelijk verminderd. In krimping van het personeel schijnt in voor bereiding. Ongeveer 1500 man vinden er nog heden werk. Op enkele schoenfabrieken te Oorschot is het personeel aangezegd dat, wegens slapte in het bedrijf, voorloopig slechts 4 dagen per v/eek zal worden gewerkt. m Een voorstelling door het Rotterdamsche Tooneel onder leiding van Cor van der Lugt Melsert, te Groningen, kon niet doorgaan, wegens de uiterst geringe belangstelling. De prijzen waren verlaagd geworden en toch was het resultaat der voorbespreking van dien aard dat het gezelschap de reis naar Gronin gen niet durfde aanvaarden. O Het aantal werkloozen in Duitschland is sedert de vorige opgave weder vermeerderd met 138.000 en bedraagt thans 4.662.000. In een Zweedsch stadje had dezer dagen een zeldzame bruiloft plaats. Er traden vier g kinderen uit één gezin in het huwelijk, nl. een broer en drie zusters. Bovendien vierden de ouders de zilveren bruiloft. Vliegers hebben, naar Reuter uit Balboa '(Panama) meldt, op 75 mijlen van Cartha- gena in Columbia op een vlot te midden van ■wrakstukken tien, menschen waargenomen, vermoedelijk leden van de bemanning van een kustvaartuig zonder radio-installatie, dat onlangs is vergaan. SCHOONDIJKE. Een verkeersongeval. Gisterenmorgen om ongeveer 11 uur heeft langs den rijksweg van Schoondijke naar Oostburg wederom een verkeersongeval plaats gehad. Een auto, bestuurd door den heer P. M. uit Biervliet, kwam uit de richting Schoondijke. Nabij de woning van den landbouwer v. W. zou hij een wielrijder passeeren, welke even eens uit de richting Schoondijke kwam. Het schijnt, dat de wielrijder van meening was, dat 'de tram hem achterop kwam, waardoor hij wat naar links van den weg reed en daar door werd aangereden door den achter hem aankomenden auto. De bestuurder week zoo veel mogelijk naar links uit, waardoor hij ïnet zijn auto in de sloot terecht kwam. De wielrijder werd gewond. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Per auto werd hij naar het St. Antoniusgesticht te Oostburg Vervoerd. Door de marechaussee wordt een nader on derzoek ingesteld. TERNEUZEN. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing van 6 leden der Kamer werden candidaat gesteld voor het grootbedrijf de heeren L. de Feijter, J. A. van Rompu en C. Wind van Merke- steijn, te Ter Neuzen en I. A. Risseeuw te Oostburg, aftredende leden, benevens G. F. P. van der Peijl en J. F. de Klerk te Ter Neu- gen. Voor het kleinbedrijf werden candidaat ge- teteld de heeren J. M. Oggel te Axel, A. de Vrieze te Ter Neuzen en A. J. Wijffels te Aardenburg, aftredenden, benevens E. P. Fassaert te Hulst, G. Stevens te Overslag en pao. den Hamer te Ter Neuzen. Het aftredende lid de heer A. A. van de Walle te Hulst heeft zich niet meer beschik baar gesteld. De stemming zal plaats hebben op Dinsdag 24 November a.s. te Ter Neuzen, Sas van Gent, Axel, Hulst, Hontenisse, IJzendijke, Oostburg en Breskens tusscheii 9 en 11 uur yoorm. DE REDE VAN MAC DONALD. Naar aanleiding van de rede, die Mac Do- raid Maandagavond gehouden heeft, schrijft de „Times" dat Engeland bij zijn eigen po gingen tot herstel de moeilijkheden van an dere landen niet wil vergeten. In den huldi gen strijd om het bestaan mag men echter het feit niet vergeten, dat elk land in de eer ste plaats zich zelf wil redden. De schulde naren-landen trachten wanhopig den invoer van waren te verhinderen en niettemin toch naar het buitenland te verkoopen. Credieten zijn door het gebrek aan vertrouwen niet te krijgen. Wanneer men deze feiten beziet, komt men tot de conclusie, dat de schulden en schattingspolitiek in een slop leidt, waar men tenslotte het hoofd stoot tegen den haakten- muur der beschermende rechten. De „Times" schrijft verder, dat de moei lijkheid hierin bestaat, dat de Amerikanen de schuldenkwestie in verband brengen met de ontwapening en de Franschen de ontwape ning met de veiligheid, waardoor weer de ge heele kwestie van den status quo in Europa aan de orde komt. Uit de rede van Mac Do- r.ald blijkt niet de opwekking om de Duitsch- Fransche onderhandelingen op een zoo breed mogelijke basis te stellen. De politieke vraag stukken in Europa moeten thans eenigen tijd rusten. Europa moet in de eerste plaats orde scheppen in het economiseh leven, en dan een einde maken aan verplichtingen, die toch nooit vervuld kunnen worden zonder dat men tegelijkertijd andere staten schade berok kent. Het beste wat Engeland tot de gezond making van de wereld kan bijdragen bestaat hierin, dat hiet een goed voorbeeld van zui nigheid, betrouwbaarheid en ijverig opbouw werk geeft. VOLKENBOND EN VREDE. De Belgische minister van buitenlandsché zeken heeft tijdens een rede op een buiten gewone vergadering van de Belgische Rotary Clubs, welke door prins Leopold werd gepre sideerd, de rol besproken, die de Volkenbond moet spelen. Hij beweerde, dat Europa zich economisch en politiek alleen zal kunnen red den door wederzijdschen bijstand en samen werking. Na de poging besproken te hebben die uit ging van den Volkenbond om te beletten dat er oorlog zou uitbreken tusschen Japan en China, gaf Hijmans het bestek aan van de aanstaande ontwapeningsconferentie, die ten doel heeft de bewapeningen tot het minimum terug te brengen, dat vereenigbaar is met de veiligheid van elk land, onder internationale controle. Het pact van Parijs houdt een mo- reele veroordeeling in van den oorlog, maar een moreele macht alleen is niet voldoende om den aanvaller te doen terugdeinzen. Van het oogenblik af, dat het recht tot het voe ren van oorlog is opgeheven, is het recht om neutraal te blijven eveneens opgeheven. De vrede kan slechts gewaarborgd worden door doeltreffende samenwerking van alle naties tegen een staat, die zijn verplichtingen schendt. In den tijd van vrees, waarin wij leven, moet men de krachten van den twijfel, die de krachtsinspanning verlamt, doen te rugwijken. De Volkenbond is het instrument van den vrede, waarvan wij ons moeten bedienen zoo wel ter bescherming van ons vaderland als voor het welzijn van de menschheid. Een verdacht ziektege val. Een 45-jarige rentenier in de ge meente Bergen (N.-H.) was reeds esnigen tijd ziek en eenige verbetering trad in zijn toe stand niet in. De behandelende geneesheer kwam tot de meening, dat de ziekte een bui tengewone oorzaak moest hebben en stelde de politie in kennis met het vermoeden, dat er sprake zou zijn van langzame vergiftiging. Na onderzoek ten huize van den patiënt, waarbij verschillende zaken in beslag werden genomen, is de vrouw des huizes aangehou den, waarna zij naar het huis van bewaring te Alkmaar is overgebracht. Reeds geruimen tijd zou zij in onmin met haar echtvriend hebben geleefd. De man is naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar thans ook het 4-jarig dochtertje is ondergebracht. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande. Ergerlijke baldadigheid. Het moet een vreemde gewaarwording ge weest zijn, die het kantoorpersoneel van het belastingkantoor in het Klein-Heiligland te Haarlem kreeg, toen het gisterenmorgen het kantoorlokaal betrad, dat links van den in gang aan de voorzijde van het gebouw is ge legen. De eerste indruk was, dat er 'n wervelstorm had huisgehouden alle kasten en lessenaars waren leeggehaald en de papieren inhoud over den grond verspreid. De vloer lag be zaaid met duizenden strookjes, waarop de ge storte bedragen vermeld staan en over dezen papieren chaos had de nachtelijke bezoeker de inktkokers geledigd. Bovendien waren de kantoorbenoodigdheden, als stempels, linialen, potlooden, enz., benevens de stoelen door het lokaal geschopt. Een raam aan de straatzijde was stukgeslagen, zoodat het vermoeden be staat, dat-de man, die in het kantoor als een wild paard heeft huisgehouden, door dit raam is binnengekomen. By zijn vertrek heeft hij nog een hoeveelheid stortingbewijzen over de straat uitgestrooid. De zonderlinge inbraak moet om ongeveer twee uur gepleegd zijn, aangezien een der omwonenden omstreeks dien tijd glasgerinkel hpeft gehoord, doch daaraan verder geen aandacht heeft geschon ken. Omtrent de beweegredenen van den da der tast men in het duister. Poging tot dief stal schijnt uitgesloten, aangezien de brand kast onaangeroerd is gelaten. Ongelukken. Gisterenmiddag reed op den rijksweg tusschen de Gooische Boer en Crailoo een groote vrachtauto, toen van den anderen kant een platte vrachtwa gen, bespannen met een paard, naderde en daarachter in razende vaart een auto. Deze 'wilde tusschen de beide voertuigen doorrij den de bestuurder van den groente-auto gooide het stuur naar rechts om. De auto mobilist, die de situatie te laat zag, deed het zelfde en kwam hierdoor tegen den platten wagen aan, waarna hij wegzeulde naar het fietspad. Zijn kleine auto werd geheel ineen- gedrukt. De kapstang stak door de voorruit, terwijl de twee achterwielen los vlogen. De automobilist was er verschrikkelijk aan toe. Hij had twee hevige hoofdwonden, een her senschudding, eenige wonden in het gezicht en een fractuur van den rechterelleboog. Hij was buiten kennis en werd in ernstigen toe stand naar de Majella-stichting overgebracht. De bestuurder van de andere voertuigen kre gen geen noemenswaardig letsel. De auto mobilist, die gewond werd, bleek te zijn de ongeveer 25-Jarige luitenant-vlieger Schot uit Soesterberg, Gisterenavond is op den Alkmaprschen straatweg een wielrijder, ko mende uit de richting Alkmaar, door een achterop komenden auto aangereden. De man, afkomstig uit Beverwijk, is met een nekwer- velfractuur in zeer ernstigen toestand over gebracht naar het R.-K. ziekenhuis te Velsen. De oorzaak moet worden gezocht in het pas seeren van twee auto's met gedoofde lichten. Kunstzijde. In een Engelsch mode-tijschrift wordt het Volgende lezens waardige over kunstzijde medegedeeld Bij het koopen van kunstzijde dient men er op te letten, dat de zwaai te ervan niet al tijd behoeft te beteekenen, dat zij duurzamer zal zijn in het dragen. Soms immers wordt kunstzijde behandeld met glucose om ze zwaarder te doen schijnen. Soms ook is op onzichtbare wijze katoen of wol door de kunstzijde geweven. Aan het gewicht alleen kan men dus niet steeds weten of het artikel geheel uit kunstzijde bestaat. Soms kan men op uitverkoopen zeer goed en billijk kunstzijden artikelen koopen, die niet tegen den vollen prijs worden verkocht, omdat er een „weeffoutje" in zit of omdat ze door het etaleeren of op zicht zenden niet meer geheel nieuw lijken. Daar deze artike len absoluut niet van mindere kwaliteit zijn, is er niets tegen ze te koopen. Het „ladder-schrikbeeld" is men thans zoo goed als de baas. Tegen een iets hoogeren prijs kan men thans kunstzijde koopen, die niet laddert en die zich in het dragen prach tig houdt. Voordat men de kleedingstukken aantrekt, moet men de zwakke plekken zooveel moge lijk versterken. Een net stopje met fijne zij of het omboorden met een reepje dunne kunstzijde van dezelfde kleur verstevigt het gedeelte, dat het meest te lijden heeft. Dit is bijvoorbeeld het geval met de armsgaten van onderkleeren, de boveneinden der kousen en den zoom der onderjurk. Eenige wenken betreffende het wasschen van kunstzijden kousen kunnen tenslotte eveneens nog hun nut hebben, 't Verdient geen aanbeveling zijden kousen vaak te was schen. Indien het slechts de voeten zijn, die een „beurt" noodig hebben, dompel dan niet de gansche kous in water. Vocht verteert kunstzijde geleidelijk geheel en al. Gebruik zeepvlokken en maak hier een sopje van. Wrijf de kunstzijden kleedingstukken of kou sen niet, maar haal ze slechts net zoo lang door het zeepsop tot ze schoon zijn. Gebruik nooit zeep zonder er eerst een sopje van te hebben gemaakt. Laat de gewasschen klee dingstukken langzaam drogen en nimmer bij een kachel of een vuur. Is het noodig de zij te strijken, gebruik dan alleen een warm ijzer. EVENTJES LACHEN Een heer, die op zekeren dag met een D- trein reisde, verliet zijn plaats in den spys- wagen, nadat hij zijn diner besteld had, om even iets uit zijn coupé te halen. Toen hij terug kwam, zag hij, dat zijn plaats door een dame was ingenomen, hoewel hij een krant had neergelegd. Hij maakte de dame beleefd op haar ver gissing attent, docli kreeg ten antwoord „Mijnheer, weet U wie ik ben? Ik ben een directeurs vrouw „O, mevrouw", was het snedige antwoord, „zelfs al was U de eenige vrouw van den di recteur, dan zou ik nog mijn plaats op- eischen." Onderzoek van suikerbleten. Dit jaar zijn in Zeeland verschillende sui kerbieten-proefvelden aangelegd door de Ne- derlandsche Elitezaad Mij te Hillegom. De suikerbieten voor, deze proefvelden worden alhier voorloopig onderzocht. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van een electrische zaagmachine, welke een zeer aparte constructie heeft, waardoor het mo gelijk is om van elke biet een monster te ne men. Dit monster wordt genomen in de ge heel© lengte der biet, z.g.n. sectors. Zoo wor den ongeveer 300 nummers elk groot 21 M2. van verschillende variëteiten onderzocht. Alle bieten worden geteld en gewogen, waarna de z,g.n. sectoren genomen worden, welke eiken dag naar het laboratorium te Hillegom worden verzonden, waar het verder onderzoek plaats vindt, op gehalte, suikerop brengst, asch- en merggehalte en schadelijke stikstof. Dat hierdoor aan deze uiterst nauw keurige veredeling, alle zorg wordt besteed, behoeft geen betoog. Het is dan ook een be drijf waar de Nederlandsche landbouw trotsch op mag zijn. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (O.B.) Bij de voortzet, ting van de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting repliceert de heer Albarda. Hij constateerde, dat nog nooit te voren de Kamer zooveel aandacht heeft gewijd aan de vraag kapitalisme of socialisme, die er een geworden is van practische politiek.Hij kwam er tegen op, dat gezegd is, dat het socialisms niet zou kunnen bestaan zonder dictatuur en betoogde dat socialisme en democratie een twee-eenheid vormen. Spr. komt verder op de financieele be schouwingen van minister De Geer en be roept zich op prof. Van Gijn, die een zeer voorzichtig financier is en het geoorloofd achtte, wat dieper uit de overschotten te putten. De kwestie der ambtenaarssalarissen is beslist nadat de heer Aalberse gesproken had. Hier tegenover stelt spr. opnieuw ver hooging der inkomstenbelasting. Spr. betoogt dat men geen kans heeft dat de sociaal-de mocraten zullen zitting nemen in een kabi net. De heer Aalberse repliceerde. Hij bestreed de heeren Vliegen en Mar chant. De mofcie- Marchant inzake de departementale indee ling is te ruim geformuleerd. Bovendien heeft spr. er bezwaar tegen aan de Kroon in dezen haar gedragslijn voor te schrijven. Spr. be streed ook den heer Knottenbelt, die geen beperking van den invoer wenscht. Hij ziet echter geen ander middel om de handelsba lans in evenwicht te herstellen. HERDENKING WAPENSTILSTANDSDAG. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Op de algemeene begraafplaats, waar zich het gemeenschap pelijk graf van 38 Engelsche zeelieden en ma riniers bevindt, heeft hedenochtend ter ge legenheid van den wapenstilstandsdag weder om de ieder jaar terugkeerende plechtigheid plaats gehad van de herdenking van de voor hun vaderland gevallen. Tijdens den her denkingsdienst werd de 2 minuten stilte we derom in acht genomen. De Engelsche gezant legde een krans bij het grafmonument. DE ROOFMOORD TE GORINCHEM. GORINCHEM (V. D.) Naar bekend is, heeft de vrouw van den dader van den moord op notaris Courrech Staal gisterenmiddag aan de politie verklaard, dat zij het gestolen geld ten bedrage van 6100 heeft verbrand. Bij informatie vernamen wij van den com missaris van politie alhier dat aan de juist heid van deze verklaring wordt getwijfeld. Heden zal door een inspecteur en een recher cheur een extra huiszoeking worden verricht. INBRAAK. HOENSBROEK. (V.D.) In den afgeloopen nacht is ingebroken in het filiaal der Am- sterdamsche Bank te Hoensbroek. Toen de directeur hedenmorgen op zijn bureau ver scheen, bemerkte hy dat onbevoegden zich tot het gebouw toegang hadden verschaft. Bij onderzoek bleek dat zij aan de achterzijde van het gebouw zijn binnengedrongen. Twee gaten in de brandkast toonden aan dat de inbrekers gepoogd hadden de brandkast te openen, wat evenwel niet is gelukt. Er wordt niets vermist. De politie stelt een onder zoek in. EEN ERNSTIGE AUTO-BOTSING. OLDENZAAL. (V.D.) Gisterenavond om streeks half 8 had op den Tengeloschen straatweg halverwege OldenzaalHengelo een ernstige auto-botsing plaats. De heer v. H., woonachtig te Oldenzaal reed in zeer snelle vaart met zijn auto van Hengelo naar Ol denzaal. Voor hem reed een boerenwagen in do zelfde richting, terwijl van tegenoverge- stelden kant een Fordauto kwam, waarin zich een autoverhuurder uit Oldenzaal met 3 in zittenden bevonden. De heer v. H. trachtte met zijn auto tusschen de 2 voertuigen te passeeren. Hij raakte den boerenwagen en verloor de macht over het stuur. Met groote kracht botste hij. tegen den anderen auto en tegen een boom. Beide auto's werden ver- nieud, terwijl v. H. naar Oldenzaal naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De mare chaussee te Oldenzaal heeft de zaak. in on derzoek. HERDENKING VAN DEN WAPENSTILSTANDSDAG. LONDEN. (V.D.) De herdenking te Londen van den wapenstilstandsdag is in de weinige jaren, die sedert het einde van den oorlog zijn verloopen, reeds een traditie geworden. De herdenkingsdiensten in de kerken van het geheele land hebben allen als centrum de groote nationale herdenking bij het gedenk- teeken op White Hall. De plechtigheid werd bijgewoond door een groote menschenmenig- te. Het was hedenmorgen helder weer, maar er stond een gure wind, zoodat de koning de plechtigheid niet bijwoonde. De ceremonie werd echter van een der vensters van White Hall tegenover de cenotaaf gade geslagen door de Koningin. Vele leden van de konink lijke familie stonden aan den voet van het gedenkteeken, verder vertegenwoordigers van het Britsche rijk, Indische prinsen, leden van het kabinet, MacDonald en vele andere auto riteiten, voorts detachementen van leger en vloot. Toen de Big Ben om 11 uur den eer sten zwaren slag liet hooren tegelijk met het kanonschot van de kazerne der Horse Guards, begonnen de twee minuten stilte. HET JAPANSCH—CHINEESCH CONFLICT LONDEN. (V.D.) Volgens Japansche be richte^ zouden 30.000 Chineezen een aanval hebben ondernomen op de Japansche con cessie te Tientsin. De toestand zou zeer cri- tiek zyn, aangezien de Japanners slechts over 600 man zouden beschikken. LONDEN. (V.D.) De toestand te Tientsin ir. aanzienlijk verscherpt. De politie is niet in staat de opstandelingen in bedwang te hou den. In de nabyheid van de Japansche con- sessie werden 500 schoten gelost. Het Fran- sche garnizoen staat gereed om aanvallen op de Fransche consessie af te slaan. Een pro clamatie van den burgemeester van Tientsin is uitgevaardigd, waarin onder meer wordt verklaard, dat de toestand in de stad veel ge vaarlijker is dan in den nacht van Zondag op Maandag. Alle zaken zijn gesloten. Het ge meentebestuur is overgeplaatst naar het ge bied van de vroegere Duitsche conoessie. Te Fengku is een Japansche torpedojager gearriveerd, die echter geen troepen aan land zette. MOSKOU. (V.D.) De Moskousche bladen publiceeren een interview van het officieele Sovjetagentschap met den volkscommissaris van oorlog Warosjilow, waarin deze er op wyst dat de Sovjet Unie zich noch door de Westelyke noch door de °ostelijke mogend heden zal laten dwingen. Worosjilow ver klaarde verder „Wij willen geen oorlog, doch wanneer bepaalde mogendheden hun krach ten met de onze willen meten, dan zou het geheele roode leger bereid zyn. Wij willen niet de aanvaller zijn, doch zijn ten allen TOB NOOIT-HOEKJE HOUDT MOED. ALLES VERANDERT Er zijn voor iedereen momenten, dat men zich volslagen moedeloos voelt, dat men in den put zit zonder zélfs nog de energie te hebben om te trachten eruit te komen, dat men om zoo te zeggen geen her- of derwaarts meer ziet. Alles zou gemakkelijker te dragen zijn, als men eraan dacht dat alles verandert, dat niets blijft zooals het is, dat ook de moeilijk, ste perioden in ons leven slechts perioden zijnen weer voorbijgaan. Wie zich dit voor oogen houdtzal niet gauw geheel den moed verliezen. Want tijde- lijk kunnen wij een heeleboel verdragen. Soms zullen moeilijkheden van korten duur zijn, soms van langeren duur, maar voorbij- gaan doen ze. Wie op een oogenblik geen uit- weg ziet, doet het beste te denken Momen teel lijkt het hopeloosmaar er moet een keerpunt komen, alles gaat voorbij, dus ook dit." Er zijn optimistische naturen, die geboren zijn met de neiging om het beste te hopen en te verwachten, die zélfs in de zwaarste omstandigheden een lichtpuntje weten te ont dekken en redeneeren„het had nog erger kunnen zijn." Zij komen gemakkelijk door het leven. Maar er zijn ook pessimisten, die al op moeilijkheden vooruitloopen vóór ze er zijn, en al uitgaan van het standpunt„Ik kom er niet meer uit." Wie zoo denktdie komt er ook niet meer uit. Zooals men de kans op geluk tegemoet kan komen, zoo kan men de kans op tegenslag vergrooten door voortdu rend bang te zijn dat dit of dat zal gebeuren. Denkt niet over zorgen die er nog niet zijn, en tobt niet over werkelijke zorgen. Tobben heeft geen doel. Denkt rustig na hoe U ze het best bestrijden kunt, doet wat U kunt en laat de rest aan den tijd overDe tijd heelt alle wonden Dr. JOS. DE COCK. tijde bereid, wanneer men ons zou aanvallen cm het tegen een tegenstander op te nemen." MOSKOU. (V.D.) De telegrafische verbin ding tusschen Karbin en Tsitsinkur is ver broken. De Japansche consul-generaal te Karbin kon niet telefonisch met de Japan sche consul te Tsitsikur spreken. In verband hiermede heeft het Japansche opperbevel medegedeeld, dat ingeval het consulaat-gene raal te Karbin ook daar maatregelen zouden worden getroffen voor de bescherming der Japansche burgers. TOKIO. (V.D.) Van officieele Japansche zijde wordt het Russische bericht, dat de Ja pansche militaire missie te Karbin onder handelingen heeft gevoerd met een voorma lig generaal over het bezetten van den Clü- neeschen Oosterspoorweg door Witte Rus sische troepen, als onjuist tegengesproken. De Japansche militaire missie betracht de grootste neutraliteit. DE ZITTING VAN DEN VOLKENBOND. LONDEN. (V.D.) De Britsche minister van buitenlandsche zaken sir John Simons zal Maandag a.s. naar Parijs vertrekken om deel te nemen aan de zitting van den Volken bondsraad over de Mandsjoerijsche kwestie. Volgens de „Daily Telegraph" heeft dit be richt in politieke kringen een gevoel van op luchting veroorzaakt, aangezien men gelooft dat de koele en rustige opvatting van sir John Simons den Volkenbond zal weerhou den tot het nemen van onverstandige en on- r.oodige dwangmaatregelen. Cyprus door Eng §*ing van het zoo plech I oorlog aangekondigde lvan de bevolking. I Set adres van I genomen door 1 Ivan Griekenland 1 (en binnen tegen „et eiland. Het Engelsche onder versterkte |sctie regeering treedt s Engelsche beloogers 01 de bevo Koudori komen de Er gezants politiel s op. ft.»***#****"* 1901 - 14 novemb] A.s. Zaterdag n.o. I geliefde Ouders en I* de Schoonouders, I» 1* 1* I I ho MISLUKTE FRANSCHDUITSCHE ONDERHANDELINGEN. PARIJS. (V.D.) De groote Parysche och tendbladen constateeren nogmaals eenstem mig dat de onderhandelingen, die sedert eenige dagen tusschen den Duitschen ambas sadeur Von Hoesch in opdracht van de Duit sche rijksregeering zijn gevoerd, geen enkel resultaat hebben opgeleverd. Het meenings- versehil blyft bestaan inzake de bevoegdhe den van de te Bazel ingestelde commissie, welke bevoegdheden men van Duitsche zijde uitgebreid wenschte te zien. Frankrijk wijst dit echter beslist af aangezien hierin een stil- zwygendö toestemming kan worden gezien om de particuliere schulden gehjk te stellen met de herstelbetalingen of zelfs de eerste zyn voorrang boven de laatste te geven. De Fransche ambassadeur te Beriyn, Francois Poincet, keert heden naar Beriyn terug, waar hij zich terstond in verbinding zal stellen met rijkskanselier dr. Bruning. hendrik leen; frenks en jacoba de I* hunne 30-jarige Ec II ging te herdenken. Dat zij nog lang mogen blijven is d van hunne dankbare 1* en Verloofde. I* Glacisstraat 61, Met groote dankb; richten wij de geboor I Dochter 1 wilma. P. A. BELGER. W. BELGER—1 IVIissingen, 11 Novemt Scheldestraat 44. Ondertrouwd DIRK VAN DA en EL1ZABET CLARA VAN DER Vlissingen 11 Novem Glacisstraat 52. Molenstraat 46. Huwelijksvoltrekking limber a.s. Huwelijksinzegening d leem. Heer Ds. E. H. I DRAAD in de Nieuwe K 13 unr. Gelegenheid tot feli Ijl', tot 6 uur in het ge |i(raaf 34, Getrouwd s P. W. MAR en M. ARNOY die hartelijk dank zeg I vele blijken van be Ivoor en bij hun hc 1 vangen. Souburg, 11 Noveir Hiermede betuigen I liartelijken dank I blijken van belangstell gedurende de I ziekte en de bewijze I neming bij het overlij I zen geliefden Man en beer KAREL HENDRI IHOFF, in het bijzond I Doctoren, Directrice t I personeel van het I Ziekenhuis en aan de I aant, Brandmeesters lieden der Vrijwillige vereeniging. .Wed. K. H. BUF Vlissingen, 11 Novemt Wagenaarstraat 10 DE STORM. LONDEN. (V.D, De storm boven het Ka naal duurt nog steeds voort en richt groote schade aan in Zuid-Engeland. Hedenmorgen vroeg woedde naby de Engelsche kust een orkaan, die op sommige plaatsen een snelheid had van 110 K.M. Te St. Marys op de Scilly- eilanden is de havendam doorgebroken. Het scheepvaartverkeer is stil gelegd. Te New- Harbour is een trawler in den storm vergaan, doch de bemanning kon worden gered. PARIJS. (V.D.) De schade die de sedert 48 uur woedende storm aan de Fransche kust heeft aangericht, valt nog niet te overzien. In verschillende havens van Bretagne thuis- behoorende visschersschepen zijn door den storm vernield, zonder dat daarby menschen- levens verloren gingen. Te Orimper is de laag gelegen havenwijk geheel overstroomd. Een aantal groote ver keerswegen aan de Fransche Westkust is door den storm en de daarmee gepaard gaan de aanhoudende regens en hagel onbruik baar geworden. EEN DEMONSTRATIE VOOR CYPRUS. ATHENE. (V.D.) De wapenstilstandsdag van heden is in Griekenland onverwacht een groote demonstratiedag voor Cyprus gewor den. Overal is op indrukwekkende wijze ge* Nummer één kan eerste, oudst: HAA E'DE KONING TI DE ECHTE. Al w wam, is NAMAAF voorde echte: C.L

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2