1000 500 300 25 W OENSDAG 11 NOVEMBER EERSTE BLAD nd a e vlissingen vrtlijnen :richt No.266 69e Jaargang- 1931 lillin: firma F. Ill HI HIDE Ir.. Wilslrnl 58-60. (lissinp. Isltl. ID. Pastrckening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Pro vincienieu ws SPOORV MOSTERD intischen Oceaan haj zijn ontvanger te be- iio Paris direct werd lerikaansche rede on- r aan, zoodat de luis- ig, de rede met een IE VANUIT HET AAN. het beeldtelegraafsta- bedrijf genomen. Het door Edouard Belin, n uitvinder op dit ge- 'aus werd bij de ope- ■ium van Belin te Pa- VOOR RADIO - tAARS. eenen heeft een vra- steraars samengesteld ;e verzamelen omtrent ogramma's. niet alleen goed- of •gramma, doch stelt ouderdom, geslacht, estel, hoeveel familie volgen, op welke tij- •d wordt, welke mu- de huisgenooten wor de radiotijdschriften ;n hoopt op deze wijze inzicht in de wen- ars te verkrijgen. smakelijkheden, gen, enz. r. Uitvoering zang den Heercon- Algemeene vergade- nverkeer, Grand Ho- ïur. Uitvoering orkest gen", Concert, Con- Uitvoering mando- A.pollo", „de Oude 1.28 2.15 13.48 14.35 \uto,s, Fietsen -tuigen. nber uur 4.44 4.42 Nov, Kaap del Armi e Antw. 8 Nov. Fernando No- 9 Nov. te Mombassa heden van Havre 9 Nov. te Suez v. Dover onde" (uitr.) 8 Nov. 6 Nov. Ferim Nov. van Genua ov. van Durban Nov. van Hongkoni Tov. te Singapore Finisterre 8 Nov. Lizard van Sabang 8 Nov. van Aden Nov. v. Paramaribo 7 Nov. Perim 8 Nov. Gibraltar STov. van Sabang Kon. Meteorologisch De Bilt e dienst) nd 757 te Haparanda. nd 722.8 te Valencia, avond van ll Novem- krachtige Zuidelijke rind. Zwaar bewolkt, Af en toe regen- lur. Weerbericht. )fficieele gegevens Zon. Meteor. Instituut it de bewegingen van ïstelijk Europa volgen, n het Westen kwam riand een kern onder het weer in geheel tot ver op den Atlan- nog niet op verder n afkoeling, zoodat in ie temperatuur boven et Zuiden en Oosten, ijke versterkingen van brengen stormen in van Biscaye en in het ;ee. Regen drong door land. West-Dultsch- VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuur,Koop en Verkc op, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— F regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICfTEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Propaganda-vergadering Chr. Besturenbond. Gisterenavond werd in het Concertgebouw een groote propagandavergadering gehouden van den Christ. Besturenbond, waar als sprekers optraden de heer P. Kapinga, hoofd bestuurder van den Ned. Christ. Bond van personeel in Publieken dienst, en K. Kruithof, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond, ter wijl door de Christ, zangvereeniging „Hosan na", directeur de heer J. W. Bommeljé, wel willende medewerking werd verleend. De voorzitter, de heer J. Marijs, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en wees in zijn openingswoord op den grooten bloei der Christ, vakbeweging en op het heugelijk feit, dat het Chr. Nat. Vakverbond de hon derd duizend leden is gepasseerd. De Chr. vakbeweging heeft voorts in deze ernstige tijden een groote roeping t, vervullen en spreker hoopte dat de leiders hun veelszins moeilijke taak met wijsheid zullen mogen vervullen. Na allen welkom te hebben geheeten, in het bijzonder den wethouder van sociale zaken, werden door „Hosanna" gezongen het „Bonds lied" van Graaf van Hogendorp en „Zalig alleen, Heer, is 't hart, dat U mintvan A. Sneep Cz., waarna de heer Kapinga sprak over „Vakbeweging in Crisistijd". De heer Kapinga begon met er op te wijzen, dat het gisteren (9 Nov.) juist 40 jaar geleden was, dat het eerste Chr. Sociale Congres werd geopend. Een van de vruchten daarvan is geweest, dat het goed recht van Christelijke vakorganisatie ingang vond en deze in beteekenis steeds is toegenomen. Nu, 40 jaar later, mogen wij constateeren, dat niettegenstaande dezen crisistijd ook de Christelijke vakbeweging in groei toeneemt. Spreker illustreerde met cijfers, van hoe grooten omvang de crisis is en hoe diep deze in het maatschappelijk leven ingrijpt. Men kan wel zeggen, dat een tiende deel der be volking van ons land onder de gevolgen der crisis lijdt. Spreker bezag eenerzijds de beschouwing der sociaal-diemocraten, die alle schuld op 't huidige kapitalistische stelsel schuiven, en anderzijds de meening der grootwerkgevers, die zeggen dat de hooge loonen en de so ciale wetgeving de oorzaak der crisis zijn. Noch het een noch het ander is echter juist. Het is niet zoo maar te zeggen, waar de oorzaak schuilt. Heel veel factoren hebben tot deze crisis medegewerkt. Spreker zeide. dat de Chr. vakbeweging in dezen tijd vooral heeft een bezwarende taak. Ook in dezen moeilijken tijd moet de vak organisatie zooveel mogelijk trachten te be waren wat voorheen met veel moeite en strijd is opgebouwd. Zij moet dus nu vooral zijn een schild voor de zwakken. Vooral wees spreker op de groote beteeke nis der vakorganisatie voor de werkloozen, door den steun uit de werkloozenkassen. Wij mogen ons echter niet ontveinzen, dat wjj alle verslechteringen kunnen tegenhouden. De daling van het Engelsche pond en het loslaten van den gouden standaard in meer dere landen oefenen een funesten invloed uit op het bedrijfsleven in ons land. In verschil lende landen zijn de loonen reeds verlaagd en dit maakt het ook in ons land voor ver schillende bedrijven, door de buitenlandsche concurrentie, zeer moeilijk de bestaande loo nen te handhaven. Dit wil niet zeggen, dat wii de deur willen openzetten voor allerlei verslechteringen. Integendeel, alle gevallen moeten in verband met den toestand der bedrijven behandeld worden. De taak der Chr. vakbeweging is een zeer verantwoordelijke, doch een heerlijke en in bet vertrouwen, dat God de wereld regeert 20-1 zij aan haar taak voortarbeiden. Na de pauze zong „Hosanna" „Gij Herder Israels" van Bortnianski en „Middernacht" van s. Welmers, en sprak de heer K. Kruithof over: „Voorwaarts, juist nu". Voorwaarts beteekent, dat wij niet zullen blijven staan op de plaats waar wij nu staan. Spreker wees er °P. dat het le Chr. Sociaal Congres reeds 3 jaar eerder gehouden werd dan de oprichting der S.D.A.P. plaats vond, een bewijs dat men van Christelijke zijde niet achteraan kwam. Sinds dien tijd is de Christ, vakbeweging steeds gegroeid, en .bestaan thans op ruim 10 Plaatsen Christ. Besturenbonden. Wij mo- gen dankbaar zijn, maar er ligt toch nog breed arbeidsveld voor ons open. De mo derne vakbeweging telt 300.000 leden. Er zijn n°2 duizenden en duizenden in ons land, Jeke in <je Chr. vakbeweging thuis behoo- en' Daarom moeten wij voorwaarts, juist in dezen tijd om de Chr. vakbeweging zoo groot mogelijk te maken. Het is de taak van iedere Christelijke man of vrouw, die in loondienst is, zich te organiseeren in de Chr. vak organisatie. Op de ouders rust de taak hun kinderen reeds hierop te wijzen. Wij moeten in dezen tijd, nu het gaat om de ziel van ons volk, in dezen worstelstrijd der geesten, kleur bekennen en wij hebben mede te werken aan den uitbouw der Christ, vakbeweging. Spreker wees op den zegen welken ons land bezit in de Chr. vakbeweging, zooals men die in geen ander land vindt. De jaren 1903 en 1918 zijn daar om te J>ewijzen, hoe gevaarlijk soc.-dem. en moderne vakbeweging is. Achter de modernen staan de communisten, die hen drijven. De Chr. vakbeweging durft echter voor haar meening uit te komen en wil werkzaam zijn in het werkelijk welzijn van ons land en volk. Juist in deze benarde tijden moeten wij het vaandel opheffen en met alle kracht allen opwekken toe te treden tot de Chr. vakorga nisatie. Hierna zong „Hosanna" „Naar U, o Heer" van F. Möhring en Gezang 22 van Ch. L. Blommaert. Door ds. E. H. Blaauwendraad werd het slotwoord gesproken, die wees op het „dragen van elkanders lasten", een woord dat reeds 2000 jaren geleden werd geschreven, doch niet altijd goed is begrepen. Zal echter de tegen woordige wereld nog uit de moeilijkheden ge raken, dan zullen wij allen de schouders er onder moeten zetten. Dit mag echter geen daad van zelfzucht zijn. Paulus voegt er aan toe „En vervult de wet van Christus". De wet van Christus is liefde. God vraagt van ons uit liefde te helpen en het zwakke te steunen. De voorzitter bracht den sprekers dank, en in het bijzonder de Chr. zangvereeniging „Hosanna" voor de keurige uitvoering van de^ zangnummers, waarna gezamenlijk werd ge zongen Gezang 521 en 2, waarna ds. Blaauwendraad met dankzegging eindigde. De groote zaal van het Concertgebouw was geheel met belangstellenden bezet. Rik Bcsersema. De Oude Vriendschap. Het was weer zoo'n avond, waarop een journalist verrukt is en.... der vertwijfeling nabij. Verrukt over de bijzonderheid, de aan trekkelijkheid en de voortreffelijkheid van het program en disszelfs vertolking, bijna wanhopig over de uiterst geringe belangstel ling, welke tegenwoordig voor een kunstavond dikwerf aan den dag wordt gelegd. De zaal vertoont dan niet meer de eerste verschijnse len van kaalhoofdigheid, neen 't is er beden kelijk glad boven op. Helaas is de uitwerking voor de kunstenaars en verdere groepen be langhebbenden juist tegengesteld, want zij zitten op den duur met de handen in het haar. Teekenen des tijds Niettemin is het toch aan alle fronten een bittere ervaring en niet het minst voor den kunstenaar, die zich steeds weer geeft uit het diepste van zijn hart en zonder haat het schoonste en het zuiverste, wat hij bezit, schenkt aan een handjevol menschen. Dat die het oprecht met hem meenen zij hem een troost, al is hst ook een schrale Zoo verging hot gister ook Rik Boersema, den zanger van het oprechte levenslied. De tijden zijn wel, veranderd, sedert de Middel eeuwen, toen de kunst opbloeide in de Pro vince. Toen zagen de troubadours, trouvères, trovatori, minstrels, minnezangers en hoe ze ook heeten mogen, de hoven en kasteelen voor zich geopend. Gelukkig is ook htf nog bezield met een heilig idealisme en gaf hij in den loop van den avond meerdere malen uiting aan zijn vast vertrouwen, dat de goede tijd nog wel eens weerkeert. Boersema's repertoire draagt een interna tionaal karakter Fransche chansons, waarin als het ware het oude bewaard is gebleven, geestig gepointeerd maar ook sentimenteel, Hollandsche en Vlaamsche liedjes, Duitsche Volksweisen, Engelsche songs en Amerikaan- sche heartsongs. Inderdaad een veelkleurig palet. Van zijn optreden gaat een zekere ge moedelijkheid uit, welke prettig en huiselijk aandoet. Hij is een hoogst aangenaam confe rencier, die zijn babbeltjes dienstbaar maakt aan explicatie van zijn nummers en wel op origineel geestige wijze. Liedjes zingen als uiting van den volksgeest en weergave van het volksleven is echter zijn hoofdvak en daarvan heeft hij met zijn sympathieke stem, pakkende voordracht, sterk van mimiek en gebaren, ruimschoots te genieten 4 gegeven. Elk liedje wordt zoo belicht en voorgedragen, dat het in het milieu wordt geplaatst, waar uit het is opgegroeid, 't Was een interessante analyse van de volksziel, die bij de aanwezi gen enthousiasten bijval vond. Piet de Geus, die den chansonnier correct aan den vleugel accompagneerde, bleek te vens een verdienstelijk componist, kortte de pauze met enkele walsen van Brahms en deelde terecht in de successen, A. G. O. „Geld speelt geen. rol" is een na-oorlogs stuk, wordt ons geschreven maar ditmaal nu eens van heel opgewekten, vroolijken aard. In den Princesse-schouwburg in Den Haag ging het en nog wel op een matinée voor een „uitverkocht huis". De lach is dikwijls niet van.de lucht en het kost dan moeite den tekst te volgen, doordat het pu bliek elk woord overschatert. Bij al de ern stige dingen, die een doorsnee-mensch eiken dag te verduren heeft is het een opluchting eens te kunnen lachen om het blijspel, dat het Centraal-Tooneel ons brengt. Dinsdag 15 December Lezing door Hen- nette van Lennep over „Het wezen van onze gebaren en bewegingen", gedemonstreerd door Lili Green. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven2 drukkers, 1 behanger, 12 grondwerkers, 8 metselaars, 6 opperlieden, 8 schilders, 1 leerling stucadoor» 2 slepers, 21 timmeriieden, 1 verver, 1 vlechter, 3 meubel makers, 4 stoffeerders, 3 politoerders, 2 kleermakers, 1 kapper, 3 schoenmakers, 279 metaalbewerkers (w.o. 94 tijdelijk), 2 banket bakkers, 1 bakker, 2 aankomende bakkers, 2 aides, 1 tuinman, 2 winkelbedienden, 5 maga zijnbedienden, 1 slooper, 5 chauffeurs, 3 kell- ners, 18 transportarbeiders, 17 kantoorbe dienden (w.o. 2 vrouwelijke), 'l teekenaar, 2 dienstboden, 3 werkvrouwen, 1 teekenaar be kend met werktuigkunde en bouwkunde, 5 portiers, loopers enz., 51 losse arbeiders, 22 varensgezellen, 1 slagersleerling. Voorts zijn 85 personen bij de werkver schaffing geplaatst (vorige week 86). Totaal ingeschheven 588 personen (vorige week 593). Alzoo een vermindering van 5 werk zoekenden. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Wij vestigen de aandacht op de in dit nümmer voorkomende advertentie, waarin aangekondigd Wordt het optreden op Don derdag 19 November a.s. van den voordracht kunstenaar Emil^ Kellenaers. Het is voor de eerste maal, dat deze declamator te Vlissin gen optreedt. Uit verschillende persbeoordeelingen ech ter blijkt, dat Emile Kellenaers is een decla- meter met groote begaafdheid. „Utr. Dagbl." .De eerste kennismaking met den jongen declamator Emile Kelle naers, viel niet minder gunstig uit. Zijn alle uit het hoofd voorgedragen gedichten en fragmenten, wisten het publiek te boeien en te vermaken. In het „Salieavondje" van Mul- tatuli beelde hij meesterlijk zeven rollen uit, tot bewondering en vermaak van het enthou siaste publiek. „Leidsch Dagblad" Emile Kellenaer toon de zich een declamator van groote begaafd heid. In het fijne gedicht „Moeder" van V. de la Montagne wist hij door sobere voordracht alkeen te ontroeren, terwijl in Herman Teir- linck's humoreske „Van Tip" de Vlaming in den declamator op den voorgrond trad. Met „De Paardenaam" van Tsjechow nam hij het publiek dermate voor zich in, dat hij luide op het podium teruggeroepen werd. Het geheel was een hechte schakel in den keten der „Nuts" bijeenkomsten. „Voorwaarts" ....Emile Kellenaers speel de het monodrama „Aan de Poort van het Werkhuis" door Sam Goudsmit. Kellenaers toonde zich in deze schets een volleerd ac teur en verwierf een hartelijk applaus. Tevens zullen dien avond optreden Willem van Iependaal, zanger en Cornells Tuk, ac cordeonist. Voor de radioluisteraars zijn deze beiden geen onbekenden. We bevelen een bezoek aan dit gezelschap warm aan, temeer waar de entréeprijs geen beletsel kan vormen. Een R.-Kath. Vereenigïngsgebouw. De afdeeling Vlissingen van den R.-Kath. Volksbond heeft besloten tot het aankoopen van het pand Beursstraat 3, met het doel dit pand in te richten tot een vereenigingsge- bouw. Ontspanning voor werkloozen. Door de Christ. Jonge Mannenvereeniigng is in samenwerking met den Christ. Besturen bond besloten den werkloozen gelegenheid tot ontspanning te bieden. Door de Chr. Jongemannenvereeniging zal voor dit doel haar gebouw in de Noordstraat beschikbaar gesteld worden, alwaar een lo kaal tot conversatiezaal is ingericht, waar verschillende spelen en de bibliotheek ten dienste der werkloozen worden gesteld. Verschillende organisaties hebben voor dit goede doel een subsidie toegezegd, terwijl een commissie is benoemd, die voor een behoor lijke uitvoering zal zorg dragen. De boodschap der Theosofie voor dezen tijd. De Hermes loge der Theosofische Vereeni- gmg heeft ir. B. Wouters uit Rotterdam ver- VRAAGT Let op het Fabrieksmerk zocht, a.s. Zaterdagavond bovengenoemd on derwerp in een openbare voordracht te be handelen. Ongetwijfeld beleven we moeilijke tijden, en menigeen is houvast en koers kwijt. Ir. Wouters heeft het voornemen, de dingen van uit theosofisch standpunt te belichten, wat zeker velen zal interesseeren. De voordraoht zal gehouden worden in de Doopsgezinde kerk en zal opgeluisterd wor den door orgelspel en is vrij voor ieder toe gankelijk. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende adver tentie. MIDDELBURG. Verlaging melkprijs. De Vereenigde Zuivelbereiders te Middel burg, hebben, blijkens achterstaande adver tentie, 'met ingang van morgen den straat- melkprijs op 8 cent per liter vastgesteld. ZOUTELANDE. Gemeenteraad. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeente- i „„ad. De heer Maljaars was afwezig. Op voorstel van Burg. n Weth. werd be sloten adhaesie te betuigen aan een schrijven van Burg. en Weth. van Bergen op Zoom aan de Sfcaten-Generaal, waarin de overbrugging van het Hollandsch Diep bij Willemstad in overweging werd gegeven. In verband met wijziging der woningwet werd de verordening regelende de volkshuis vesting in deze gemeente ook gewijzigd. Vervolgens kwam in behandeling het voor stel van den heer Verhage, in de vorige ver gadering reeds ingediend, om een ventverbod in de politieverordening op te nemen. De voorzitter wil het venten zonder ver gunning van Burg. en Weth. verbieden. Burg. en Weth. adviseeren om dit voorstel niet aan te nemen. Zij achten het niet raad zaam om alle concurrentie van buitenaf te weren. De heer Koppejan wees op het belang van de ingezetenen buiten de kom, hetgeen door de venters wordt gediend. De heer Verhage zeide, het venten ook niet geheel te willen weren. De heer Adriaanse klaagde over de sterke concurrentie, die de winkeliers door de leur ders van buiten de gemeente wordt aange daan. Spr. wil deze concurrentie stopzetten en zou in dezen een weg inwillen, die uitge leefd kan worden. De heeren Maas, Adriaanse en Verhage stemden voor het voorstel van den heer Ver hage, zoodat de stemmen staakten en het voorstel aangehouden wordt tot een volgende vergadering. Het voorstel van den heer Verhage, in de vorige vergadering ingediend, om toe treden tot het Werkloosheidsbesluit 1917, kwam in behandeling. Burg. en Weth. adviseerden dit voorstel aan te nemen. Zij achten de voordeelen aan de toetreding verbonden grooter dan de na- deelen. De voorzitter deelde nu mede, dat hij tegen toetreding is op de bekende gronden. De heer Adriaanse was om financieele en principieele redenen tegen toetreding. Vol gens hem wordt in de sociale wetgeving niet met de voorzienigheid Gods gerekend. Voor den heer De Witte is het geen gewe tenszaak hy is echter toch tegen toetreding, daar hij de gemeente niet nog meer wil be zwaren. Het Burgerlijk Armbestuur kan vol gens spr. beter helpen dan de gemeente. De heer Stroo verklaarde, dat hij met r.e verdediging van deze zaak een moeilijke taax op zich heeft genomen. Vroeger is spr. altijd tegen toetreding geweest. Nu de omstandig heden zoo zeer veranderd zijn is hij ofschoon aarzelend, voor toetreding. Het aantal werk loozen zal toenemen, zoodat door werkver schaffing niet voldoende zal kunnen worden geholpen, terwijl velen ook liever niet door het armbestuur gesteund willen worden, het geen spr. echter voor zichzelf zou prefereeren boven steun van rijk of gemeente. Nadat ook de andere leden hun meening hadden gezegd, werd het voorstel van den heer Verhage met 4 tegen 2 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Adriaanse en De Witte. Op voorstel van Burg. en Weth. werd be sloten om behalve in de maanden Januari, Juli, Augustus en December, aan inwoners der gemeente en voor gebruik binnen de ge meente, gelegenheid te geven tot het halen van zand uit het vroon by pension Duinoord. Ingekomen was een aanvrage van hefc schoolbestuur om medewerking voor de aan schaffing van een nieuwe methode voor aardrijkskunde, een schoolbiblotheek en een kast. Burg. en Weth. stelden voor de gevraagde medewerking, behalve voor de bibliotheek te verleenen. De gemeente zal de kast laten ma- ken. De heer Maas zou gaarne ook een biblio theek aangeschaft zien. De heer Adriaanse wees op de hooge kosten van het onderwijs en meende, dat de oude landkaarten nog wel te gebruiken zijn. Hij wil het onderwijs en de onderwijzers niet toaxeeren, hij acht zich daar niet bekwaam voor. Het voorstel van Burg. en Weth. werd aan, genomen. De heer De Witte verklaarde zicll er tegen. Een verzoek van de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk om de geleidingen voor de elec- trische verlichting van de kerk door den toren te mogen aanleggen en tevens om de meter in de zgn. oude consistoriekamer te plaatsen en een paar lichtpunten in den to ren aan te brengen, werd ingewilligd. De heer De Witte werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur herkozen. De begrooting 1931 werd op verschillende punten gewijzigd. Bij de rondvraag bracht de heer Verhage de electrificatie van het straatje achter pen sion Franke ter sprake. Hierna ging de vergadering over in een met gesloten deinen. GOES. De waterleiding-tarieven op Zuid-Beveland. De Chr. Besturenbond te Goes e.o. heeft zich met een adres gewend tot de N.V. Wa terleiding Maatschappij Zuid-Beveland, waarin er op wordt gewezen, dat de inkom sten van groote groepen der bevolking, niet het minst van de arbeiders, sterk zijn ge daald, dat daarom ook moet worden gestreefd naar verlaging van de uitgaven voor de pu blieke diensten, dat de prijs van het gas, ge leverd door de Goesche gasfabriek reeds is verlaagd en vermoedelijk met 1 Januari weer zal worden verlaagd, maar dat de tarieven der waterleiding de laatste jaren geen wijzi ging ondergingen. Verzocht wordt dan ook de waterleiding-tarieven, speciaal voor de min der gesitueerden, wat te verlagen. Werkloozenzorg op Zuid-Beveland. Het bestuur van het waterschap „de Val- kenissegeul" heeft een schrijven gericht aan de gemeentebesturen van Waarde, Rilland- Bath en Krabbendijke, waarin wordt mede gedeeld, dat tot belangrijke verbetering van den waterafvoer zal worden overgegaan, als daarbij kan worden gerekend op steun van rijk en gemeenten. Zelfs is het waterschap bereid om behalve de kosten voor kunstwer ken, toezicht en sociale wetten nog 20 dep kosten in het arbeidsloon te betalen. De to tale kosten aan arbeidsloon zijn geschat op ruim 23.000. Het bestuur hoopt, dat de resteerende 80 door rijk en gemeenten zullen worden bijgedragen. Als deze poging slaagt, zullen vermoedelijk alle werkloozen in die gemeenten te werk kunnen worden ge steld, onder de daarvoor geldende voorwaar den. Een ernstige aanrijding. Gisteravond te half acht had op de Groote Markt alhier een ernstige aanrijding plaats. De heer Van Vlijmen, vertegenwoordiger der firma Van Rossum, wonende te Rotterdam, kwam uit hotel de Korenbeurs en wilde zich naar zijn auto, die op de markt stond, bege ven. Doordat hij vermoedelijk niet goed heeft uitgekeken, werd hij aangereden door een. auto, bestuurd door de G. uit de Voorstad en nog enkele meters meegesleurd. Hij bleef, bloedend uit het hoofd, liggen en werd het politiebureau binnengedragen. Daar verleen den dr. Snoek en zuster Visser de eerste hulp. Later is hij per auto naar het gasthuis ver voerd. Het bleek dat hij aan het hoofd ge wond was en dat enkele ribben gebroken wa ren. Hedenmorgen was zijn toestand zoodanig dat hij door de politie kon gehoord worden. Van schuld van den chauffeur is niets ge bleken. BRESKENS. Overgeplaatst. De wachtmeester der marechaussee C, Over beek alhier, is overgeplaatst naar Ouden- oosch.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1