Vliseingschg Courant DERDE BLAD Vreemdelingenverkeer; een juist belang voor Vlissingen Wedstrijd te Vlissingen van de van Zaterdag 7 November 1931. N° 263. In de voortreffelijke brochure, die van wege „het Vaderland" onder den titel ..Vreemdelingenverkeer Landbelang" is uitgegeven, kan de lezer gedocumenteerd toegelicht vinden van hoe groot belang het vreemdelingenverkeer is voop stad en land en ten slotte voor het algeheele welvaarts peil eener bevolking. Wij behoeven hier niet nader op in te gaan, temeer, waar wij eerst kortelings uitvoerig naar de brochure ver wezen. De bakens dienen verzat te worden. Nooit hebben wij afgelaten op de belangrijkheid van deze bron van inkomsteny vooral ook voor deze Noordzee- en Schelde-gemeente, te wijzen. Vreemdelingenverkeer en zijn be langen hadden en hebben onze volle aan dacht en sympathie en steeds meer is men thans hier ervan doordrongen, dat na slui mering een tijd van aanpakken moet komen. Dat de eerebaantjes-periode voorbij en uit den tijd is en moet plaats maken voor moto rische energie. De gemeente steunt financieel nog zoo goed als niet en dit is zeer onlogisch. Indien men eens den geldelijken steun vergelijkt met ce uitgaven voor museum enz, dan kan het verwonderen, dat men een levende, moderne bron van inkomsten tot nu toe zoo gebrek kig heeft geëxploiteerd. Integendeel, ontmoe digend en onbegrijpelijk was soms de hou ding van het gemeentebestuur tegenover vreemdelingenverkeer. Nog dezen zomer werd getracht door de V.V.V. als gemeente belang een informatie-bureautje op korten termijn te plaatsen. Geen steun, geen mede werking Inplaats van steun en leiding een kort verbod. Overal elders krachtige steun. Zoo is het nog hier Indien ooit geld goed wordt besteed, dan is het toch wel dat voor reclame en propa ganda der eigen gemeente. In dit opzicht is Vlissingen èn als badplaats èn als woon plaats een unicum. Niet tientallen, doch honderden guldens geven andere plaatsen uit om de aandacht op zich te vestigen. Zoo verhoogde eerst onlangs Baarn de gemeente subsidie aan de V.V.V van 5000 tot 7500, terwijl de ingezetenen het belang begrijpen door hun contributie van 2241. Het lijkt rationeel, dat een percentage van de inkom sten van grond- en badbedryf in steun aan de V.V.V. wordt omgezet, aan een informa tie-bureau, aan propaganda. Het „Welkom Vreemdeling" en „Vestigt U te Vlissingen" behoort te worden uitgedragen Wel is een groote steun gekomen in den vorm van de moderniseering en het veel aantrekkelijker uiterlijk der stad. Deze fac toren vormen met de boulevards de hoofd attractie. Zonder die uiterste zorg van de gemeente geeft natuurlijk alle reclame niets. Prachtige wegen in het moderne aspect, de nieuwe plantsoenen en breede wegen, waar bij men hopen lean, dat de nieuwbouw meer deskundig, meer smaakvol en meer onder architecten-leiding wordt voortgezet. De toe gangswegen naar Vlissingen bieden juist aan de grenzen nog niet den smaakvollen aan blik, die dadelijk inneemt en bekoort. Aan den omtrek moet nog verandering komen door lossen villa-bouw en park, zoodat de eerste indruk een goede is, waarbij zich aan sluit de overtuiging, dat een aangenaam aandoend stadsbeeld, beter-gesitueerden ook blijvend trekt, wat de gemeenschap ten goede komt. De nieuwe wethouder van publieke werken heeft het verlossende woord gesproken over de boulevard-verbetering in werkverschaf fing. Eindelijk zal dan de hoog noodige ver breeding en verlenging plaats grijpen, waarnaar reikhalzend werd uitgezien. Ook de Oranjedijk en verder moge in aanmerking komen als wandelplaats, alsmede de weg tot de duinen anderzijds. Zoo breed en zoo lang mogelijk, opdat onze eenige boulevard wer kelijk worde een attractie, die mede door de scheepvaart haar weerga niet heeft aan de Noordzee-kust. Met de attractie van Vlissin gen is steeds gesold en uit bouwkundig oog punt bekeken is er vaak mishandeld. Men mag van dezen voortvarenden wethouder verwachten, dat deze periode afgesloten is en dat, naar ook uit de debatten in den raad blijkt, er krachtig naar gestreefd zal worden de badplaats zoo attractief mogelijk te ma ken door uiterste zorg en toezicht op haar uiterlijkde buitenkant, de plantsoenen, de binnenstad, de boulevards, de nieuwbouw. Dat voor Vlissingen de vroegere, slappe toestand vol verdeeldheid, heilige-huisjes en stille tegenwerking lamleggend, beschamend en nadeelig was, wordt steeds meer ingezien. Niet het minst geeft onze eerste burger hier de aansporing, 'dcor optimisme, energie, de daad. En steeds meer en krachtiger worden ir_ den gemeenteraad de stemmen, die hem steunen. Het tijdvak van critiek, pessimisme, verdeeldheid, onverschilligheid, had ook al te lang geduurd Op bovenstaande en volgende werd o.m. de aandacht gevestigd op een bijeenkomst, die deze week en petit-comité gehouden werd, waarin het plan de campagne voor het a.s. seizoen werd besproken. Met groote waardeering werd de verbeterende situatie tier stad zelve als de voornaamste reclame en propaganda nagegaan. Als bijzondere wensch blijft nog een ononderbroken boulevard en samenwerking van het gemeentebestuur met de andere Walschersche gemeenten tot be houd van het landelijk schoon, vooral in den strijd tegen leelijke en ondeskundige lintbe bouwing. De verwondering en teleurstelling der aan wezigen, waaronder inspecteur J. W. G. van Rheenen voor de Maatschappij „Zeeland", de firma Smits en de heer Van Agtmaal, na mens het H. B. van de A. N. V. V. V., welke laatste opzettelijk uit Baarn was gekomen, werd krachtig en ernstig te kennen gegeven, oat hoewel de voorzitter der \.V.V. alhier de vergadering telefonisch op dringend verzoek belegd had, zonder nader bericht slechts het dagelijksch bestuur door zijn secretaris ver tegenwoordigd was. Men meende, dat zulke nonchalance sprak van lichtvaardig omgaan met de toevertrouwde belangen, terwijl juist in dezen tijd tot de meest kiachtdadige en samenwerkende actie in het algemeen be lang moet g,korden worden. Het denkbeeld werd dan ook geopperd door nauwere samen werking tot meer effectvolle resultaten te komen, geleid door een toegewijd bestuur, wien de belangen van Vlissingen zeer ter harte gaan. Een algemcene vergadering zou onder het oog moeten zien, of fusie met „Vlissingen Vooruit" niet gewenscht ware, waarbij in het belang van een krachtige cen tralisatie en medewerking met de gemeente den burgemeester als onpartijdig en alge meen geacht hoofd der gemeente, van wien ieder weet, dat hij steeds slechts de belan gen van Vlissingen wil dienen, de leiding zou moeten worden opgedragen. Niemand kan trouwens beter de gemeente representeeren, wat vaak noodig is, vooral bij journalistiek bezoek. Cteeds ook wordt dan een oogen blikje vrij gemaakt. Het bestuur zou gereor ganiseerd en aangevuld moeten worden door verschillende comité's van sport, muziek, winkelweken, enz. Overal moeten er perso nen, actieve personen,-voor gevonden worden. Er moeten in oprechtheid zonder persoonlijk te worden kwesties onder de oogen worden ge zien, waarom het hier hapert en er te weinig belangstelling is in tegenstelling met andere plaatsen, zelfs Breskens. Deze nieuwe perspectieven werden door den heer Van Agtmaal, eere-lid der A.N.V.V.V en begiftigd met de hoogste onderscheiding, naar voren gebracht, waarbij hij mededeelde, zijn kunstzinnig en buitengewoon rijk foto archief gratis voor alle doeleinden in het belang van Vlissingen en Walcheren ter be- chikking te stellen. Voor een geheel andere krachtiger organisatie was men eensgezind, terwijl ook gewezen werd op het groote be lang van een verkeerhuisje op het station, als de meest geschikte plaats zelve. Iemand van het gemeentepersoneel, representatief en goed onderlegd in .moderne talen, zou daar het belang der stad gedurende het seizoen moeten dienen. De gemeenschap moge dit als haar belang zien, evenals reclame en propaganda, die niet slechts door twee fir ma's gedragen kan worden. Immers, tenslotte profiteert het geheel, daar er verschillende beurzen en verschillende bezoekers zijn. Daarom is ook samenwerking zoo noodig. Zoo zijn er te Brussel, Parijs, Londen, reclame-etalages, waarin tot een bezoek aan Vlisingen genoodigd wordt. Zoo verzendt het secretariaat wekelijks nog zijn brochures en inlichtingen, eerst onlangs naar nieuwe relaties in Indië. Dit kost geld, veel geld, en werk, veel werk. Dat mag niet op enkelen te zwaar drukken en zeker dient de gemeente zelf te helpen. Men denke eens goed door, hos velen er middellijk belang bij V.V. heb ben, zelfs de boeren op Walcheren. Wat bereikt een plaatsje als Huisduinen niet dezen zomer en dan bieden wij toch nog wel wat meer. Hoe behartigt een stad als Dor drecht vreemdelingenverkeer. Ontvangst, re clame, adverteeren, alles klopt. Hier gaat te veel verloren. Goedkoope trein, pakkend foldertje, infor matie-bureau, drie punten welke zoo spoedig mogelijk om afwikkeling vragen, waarbij het volle pond weer met op enkelen moet druk ken. Juist om de malaise moet door actief werken de aandacht gevestigd worden, vooral ook van het binnenland op het mooie, dat men bezit. Van Vlissingen, aan de poort van Neêr- land's paradijs, knooppunt in h;t verkeer tusschen België en Engeland, moet de victo rie beginnen op een bezoek aan pittoresque Holland. Het moet hier gezond zijn. Daarom zal de heer W. J. H. van Deventer uit Den Haag, directeur der A.N.V.V.V., op voorstel van deze petit-comité-vergadering, waarmee het bestuur der V.V.V. accoord ging, op Vrijdag 13 November, des avonds half negen in „Britannia" voor leden en belangstellen den een causerie houden over het belang en d3 taak van Vreemdelingenverkeer voor Vlissingen en Walcheren. De vergadering zal tevens een thé aangeboden worden, terwijl gehoopt wordt, dat door eensgezinde beslui ten, opbouwende critiek en wenken gekomen wordt tot een steviger basis, een actiever le ven, een krachtiger vereeniging. Om het groote gemeenschapsbelang dringen wij krachtig aan op een sterke opkomst der betrokkenen, opdat de bijeenkomst succes hebbe Ten slotte volge hier onvertaald in het Duitsch, hoe men Vlissingen, der Badeort mit Südstrand, ziet „Wer kennt nicht Vlissingen als den Ort, den alle grossen Seeschiffe, die von Antwer pen aus in die weite Welt fahren, passieren müssen Jedermann kennt Vlissingen, wegen seiner Verbindung nach England, und wenn auch vor allem die grossen Schiffahrt- gesellschaften den Namen von Vlissingen be- kannt gemacht haben, so kommt in letzter Zeit auch seine Bedeutung als schonen Badeort immer mehr in den Vordergrund. Vlissingen hat sich zu einem der Bade- platze Holland entwickelt und ist wohl der einzige Badeort in Holland, der dank einer Einbuchtung des Meeres nach Süden gelegen ist. Diesem Umstand ist auch der schnelle Aufschwung Vlissingens zuzusclireiben. Vlissingen kann heute mit seinen Hotels und Pensionen in der ersten Reihe der hol- landischen Badecrte genannt werden. Dazu kommt ein flacher, gefahrloser Strand, mit schonen Strandpromenaden und kühlen Badekabinen, sodasz den höchsten Ansprü- chen genügt wird. Die unzahligen Dampfer, die jeden Tag aus der Scheldemündung dicht an den Bade vor- bei iliren Weltreisen antreten, gaben dem Badeorte einen besonderen Karak ter, und die Möglichkeit von Vlissingen aus in kurzer Zeit Antwerpen, Brugge, Gent, die flamischen Badeorte und auch England zu erreichen, lockt manchen Fremden an. Middelburg mit seinen alten wundervollen Gebauden, Domburg mit seiner malerischen Umgebung, liegen nicht weit von Vlissingen. Unvergesslich wird für den Fremden der Abend in Vlissingen sein, wenn die grossen Passagierseedampfer mit ihren feeenhaften Beleuchtung dahin gleiten sieht. Der Fremdenverkehrsverein Vlissingen ist in der Lage, jede gewünschte Auskunft zu erteilen. Men stelle de V.V.V. alhier, door daad werkelijken steun in staat aan haar taak en plicht de algemeene belangen onpartijdig te dienen, te voldoen. De leden beginnen met de a.s. algemeene vergadering niet te ver geten VAN AMSTEL EN IJ. (Een bezoek aan het nieuwe zalen complex in het Rijksmuseum.) De geschiedenis van Nederland ter zee. Zeeland en de Zeeuwsche grooten domineeren. Het goud van De Ruyter. De lof van Evertsen. De kruisbark der Zeeuwsche admiraliteit. Merkwaardige en rijke curiosa de Engelsche Kaperbrief, vondsten op Nova-Zembla, stukken uit De Ruyter's nalatenschap. Sedert eenige dagen is ons nationaal mu seum een kostbaar historisch bezit rijker ge worden, waarmede tevens een door velen lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan: we bedoelen de openstelling van een nieuwe afdeeling „De geschiedenis van Ne derland ter Zee". Toen we gisteren de monumentale hal van het Rijksmuseum waren gepasseerd en reeds van verre een blik konden werpen in de nieuw opengestelde, smaakvol ingerichte zalen, vermoedden we al aanstonds, dat in deze afdeeling Zeeland zou domineeren, een verwachting, waarin we ons niet bedrogen zagen. Alleen reeds vanwege de eerezaal, in het midden waarvan onze groote De Ruyter ein delijk ook op grootsche wijze wordt geëerd, zelfs in den vorm van een permanente ver lichting van de twee reusachtige gebeeld houwde lantaarns, die eens den voorsteven van de „Zeven Provinciën" hebben versierd. Dank zij veler medewerking, schenkingen en legaten, zijn in dit nieuwe zalencomplex de voornaamste schilderijen, platen beeld houw- en kunstsmeedwerken bijeengebracht, welke betrekking hebben op de Nederland- sche verrichtingen ter zee en op de werk zaamheden van de Oost-Indische Compagnie. De Meesters onzer nationale schilderkunst, Rembrandt, Bol, Lievens en tal van anderen wedijveren hier in grootheid met het onder werp en de figuren die zij behandelen. Een allegorie dus ook van een kunst die Neder land tot ver over de grenzen beroemd deed worden. Zoo vindt men naast magistrale schilde rijen, waarop de meest bekende zeeslagen zijn afgebeeld, interessante doeken van de cultures, nederzettingen en factorijen der Oost-Indische Compagnie, nevens de portret ten van de beroemdheden, die zoowel op het terrein van den rusteloozen zeeoorlog als op dat der vreedzame plantage-ondernemingen en in hooge Indische ambten het vaderland hebben gediend. Alles overzichtelijk, niet overladend, aantrekkelijk gerangschikt, met als climax de belangrijke curiosa, betrekking hebbende op de personen die in deze roem- XXXVIII. Tafel lil gaf eenige problemen, welke op verschillende wijze werden opgelost, en dus een vergelijkende beschouwing alleszins ver antwoorden. Ziehier spel I. 9 4* 'O h 7 9 b 9 2 6 9 6 5 4 7 3 7 9 b 8 5 I 2 4 10 a 4 3 IV II 2 8 h 8 7 3 III 2 b a v 10 3 2 5 6 8 11 9 10 b V 5 7 h 10 4 V a V a .9 4* O Hier is een lange bespreking niet noodig, want er zat slechts één spel in. De zeer se cure speler zegt met zijn 7 vaste slagen, ik open op 1 en niet op 2 klaveren. De meerder heid zal zeggen Zeven vaste slagen met 2 vrouwen is wel op 7 8 slagen te taxeeren. Heeft mijn partner niets dan ben ik één down, waartegenover ik reeds 150 voor 5 honneurs op één hand boek. Het^s duidelijk, dat i niet mag verhoogen. Van dè 7 deelne mers boden er vijf 2 klaveren, één bood 1 klaveren, terwijl in de eerste ronde 3 klave ren werden geboden. Dit laatste bod is ons biet duidelijk. Onze sympathieën gaan uit naar hen die 2 klaveren hebben geboden. Het resultaat was dat door 5 deelnemers 3 trek werd behaald, terwijl twee spelers er 4 trek uit haalden. Waarschijnlijk was de 10e slag de ruiten vrouw. Spel 2 was het volgende 9 O a h 8 h v 8 4 9 b 5 3 3 4 9 10 8 I 4 7 4» v 10 7 IV n 2 3 b a O h 9 7 6 2 III 5 7 10 a b 4 2 2 5 6 10 6 9 6 b 8 h 9 a V .9. O Op schoonen stand in de manche is dit ze ker een spel om rond te passen. Hier stond één oneven paar op 20, één op 40 en de rest op 60. Hoewel wij onze stem zouden geven aan de 2 paren, die hebben rondgepast, kun nen wij begrijpen, dat de overige 5 een po ging hebben gewaagd om de manche te ha len. Zij werden in het gelijk gesteld door de feiten, waarmede bewezen is, dat de practijk* wel eens anders is, dan de theorie. Aangezien III eer moest bieden dan I, ligt het voor de hand, dat zoowel III als I kon hebben ge opend op één hart, doch men zal toch wel met ons eens zijn, dat beide spellen voor een openingsbod te zwak -ijn. Het winnen is dan ook alleen te wijten aan het .toevallig goed meezitten in troef en het overigens behoorlijk kloppen der andere kleuren. Hier werd ge wonnen, meestal wordt op zulk een opening verloren. Dat na een opening wordt gesteund, en dat het paar, dat 2*0 op cte man-lie sloiH een 3 bod deed is na de opening zeer logisch en ook juist. Van de 5 spelers behaalden er vier 3 trek, terwijl de 5e zich met 2 trek te vreden stelde. Alle 5 deze deelnemers had den dus de 250 punten voor de manche be haald. Spel 3 was een aardig 2 kleurenspel. O 10 V 7 v 7*668 5 4 5 6 2 h 9 I a b 10 8 7 2 IV II h 3 2 III A 9 7 4 9 3 3 10 4 6 v 5 b 3 a h 9 4» 'O Dit spel was gegeven door in, en aangezien van de oneven paren er 5 blank in de man che stonden durven wij aannemen dat de meesten van de voorhanden hebben gepast. Misschien hebben de 2, die op 40 stonden, geopend op een ruit, hoewel wij dat fout zouden vinden. Helaas is het ons niet be kend. Dat IV op klaver opende is logisch en dat II haar harten noemde is eveneens gemak kelijk te begrijpen. Zoowel een eindbod in kla veren als in harten achten wij logisch, doch naar onze meening had een manchebod op dit spel door allen moeten worden bereikt. Bijv. op de volgende manieren. 1 klaver, 2 klaveren, 3 klaveren, 3 harten, 4 harten (5 klaveren). 1 klaver, 1 hart, 2 klaveren, 3 klaveren, 3 harten, 3 schoppen (aas toonen) 4 klaveren, 5 klaveren. Er zijn ook nog andere mogelijkheden. Van de 7 deelnemers kwamen er 3 op het manche bod en wel de paren 6, 14 en 4, die dus een pluim hebben verdiend. De twee eersten bo den 4 harten, de laatste 5 klaveren. Van de 4 anderen bleven er 2 steken op 2 harten en de 2 anderen op 3 klaveren, hetgeen aan gebrek aan moed óf aan gebrek aan vertrou wen in de(n) partner moet worden geweten. Het eindresultaat was in een enkel opzicht verbluffend. Van de 3 klaverenspelers be haalden er twee 5 trek, terwijl paar 12 zelfs groot slem wist te produceeren. Van de 4 hartenspelers behaalden er 3 klein slem, ter wijl de vierde 6 trek maakte. Klein slem harten is op verschillende ma nieren te maken, bijv. 5 hartenslagen, 5 kla verslagen, schoppenaas en hetztf ruitenheer. - - iv.tj schoppen 10, hetzij een zesde klaver - slag. Wij willen thans eens nagaan hoe groot slem klaveren kon worden gemaakt, waarbij wij voorspellen, dat wij slechts veronderstel lingen kunnen maken. Geboden werd 3 kla veren, zoodat wij veronderstellen dat III ge opend had op 1 ruiten, IV volgde met 2 kla veren, II vermoedelijk 2 harten en IV weder 3 klaveren. Het kan ook dat II de 2 klaveren direct heeft verhoogd tot 3 klaveren, waar door de harten niet bekend waren en IV dus niet hooger kon gaan. Dit laatste lijkt ons zelfs het meest waarschijnlijk, want het komt ons onwaarschijnlijk voor, dat II na 2 klaveren, 2 harten, 3 klaveren, niet nog eens 4 klaveren zou hebben gezegd. Het ruitenbod van I hebben wij noodig om tot groot slem te komen, want het kan bijna wel niet anders of I moet zijn uitgekomen met een ruit. Vermoedelijk is teen het uit komen van I met ruiten door III beschouwd als invité op den heer, zoodat hij met de vrouw heeft gesneden. Daarna zal IV hetzij klaveraas hebben voorgespeeld, hetzij wat nog meer aanneme lijk lijkt, direct klaverboer voorgespeeld, om op die manier de vrouw te dwingen, wanneer die bij I mocht zitten. Nadat dit is gelukt, en blijkbaar is het gelukt, levert het behalen van groot slem verder geen problemen meer op. Ruitenheer was al binnen, 6 klaveren slagen worden bij het vallen van de vrouw zeker gemaakt, en volgen dan verder nog 5 harten slagen en schoppenaas. Het resultaat is aar dig, doch is alleen te behalen met welwillende medewerking van de tegenpartij. Ook indien III den ruitenheer bij I veronderstelt, moet hij de aas spelen op den eersten slag. Het 4e spel dat zéér verschillende resul taten gaf, zag er als volgt uit 9 a v b h h 10 9 V V 2 7 6 4 9 7 3 I 4* a b 8 4,3 IV II <0 V 8 7 III 2 b 6 5 O O 8 6 4 3 9 7 5 9 b 9 6 10 9 4* O Het is duidelijk, dat hier het spel is aat. II en IV. Weliswaar heeft I een heel mooi hartenspel, doch aangezien niet is te ver wachten dat III haar steunen zal, kan moei lijk worden aangenomen, dat I ver zal opbie den. Anders staat het met II en IV Zij steu nen elkanders kaart, zoodat mag worden aangenomen, dat zij gemakkelijk kunnen bie den tot 3 klaveren, beter nog 3 ruiten, zelfs tot 4 klaveren of ruiten. Aangezien n sterker is dan IV is het miteiibod meer aannemelijk dan het klaverbod. Een en ander ir> afhankelijk van den stand in de manche. Gemakshalve zullen we daar om direct het resultaat met den stand geven. De stand was In le, 2e en 7e ronde beide partijen schoon op de manche. In 3e, 4e en 6e ronde Even 60 op de manche, en in de 5e ronde Oneven 40 op de manche. En nu het resultaat le ronde II en IV 4 klaveren gedoubleerd 2 down. 2e ronde I en III 2 harten 1 down. 3e ronde II en IV 3 ruiten, halen 3 ruiten. 4e ronde II en IV 2 ruiten, halen 6 rui ten (wat zegt u 5e ronde II en IV 3 ruiten, halen 4 rui ten. 6e ronde II en IV 4 ruiten gedoubleerd, 1 down. 7e ronde I en III 2 harten, halen 3 har ten. Merkwaardig is, dat het eene paar 1 trek in harten maakte en het andere 3 trek, hoe wel eigenlijk alleen dit laatste merkwaardig is, want 1 trek in harten is niet abnormaal. Wel is waar zit er 2 trek in by profiteeren van alle kansen nl. 5 harten slagen, klaver vrouw en 2 schopnen slagen, maar dit ligt bij spelen niet direct voor de hand. Waar de 9e slag uit de 7e ronde vandaan komt, vermogen wy niet op te lossen. Het gedoubleerde 4 klaverenbod behoefde niet 2 down te zijn, aangezien 4 klaverslagen 5 ruitenslagen -f de schoppenaas als nor maal is te beschouwen. Hetzelfde geldt voor de 4 trek in ruiten. Hoe is het nu mogelijk, dat klein slem ruiten werd gemaakt Wij kunnen dat nooit met zekerheid zeggen, doch volgens onze meening moet I de vrouw derde van klaveren ontijdig hebben ontbloot, zoodat dus 5 klaverslagen werden gemaakt. Dan zijn we er echter nog niet, en moeten wij de 12e slag toeschrijven aan het opruimen van harten door II op klaveren, waardoor I en III geen harten slag. doch slechts één schoppenslag hebben gemaakt, terwijl H als lastste kaart een schoppenslag vrij had. Het merkwaardigste van al is dat groot slem in het derde spel en klein slem in het 4e werd gemaakt door het paar dat aan tafel 2 zichzelf te kort deed (zie vorige week) en deze beide groote spellen behaalde tegen een paardat juist aan de andere tafels over het algemeen zeer goed spel te zien gaf. De wegen der bridgespelers schijnen dus ook al ordelijk te zijn. 2 4 8 v a 5 9 h 8 b 10 b a

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 9