1000 500 300 25 DONDERDAG 5 NOVEMBER EERSTE BLAD LIJNEN GISSINGEN A CHT No. 261 69e Jaargang lliliaii: finni F. IM DE IFlflt Ir., MsU 59-69. Ilissinitn. lilil. 10. Postretas 011211 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieu ws KERK- EN SCHOOLNÏEUWS jke loven PUROL MARINE EN LEGER iccio brillant voor üssohn en werken n Smetana. Praag kkwartetten van (Vlaamsch pro- ium De Schelde >nist Benoit uit. ond brengt het Franschen com- :estprogramraa en ecital met werken 343, beroemd Ita- »onist vóór Bach) 305—1667, leerling later op Daventry een con- o.a. de Suite uit Tsjaikofski en :hmaninoff. Het avond goed voor- ozart's Die Ent- Calundborg geeft Barcelona komen nnhauser, de Avro van Don Pasquale Leden van de Ita- rtijen vervullen, hausen is de ope- >uard te hooren, onal brengen de Id Isle van Ger- ilaan een tweetal aagsche Italiaan- E ZENDER. plannen, om den ersterken en naar leemt „het Vad.", landsche Seintoe- n verplaatsing bij posterijen, telegra- lagd. overleg getreden :n, teneinde een het bijdragen in in. zal een antenne- 7., dat is derhalve de bestaande. Karachi m Galveston van Santos an Lissabon te Oost-Londen morgen 12 uur (thuisr.) 3 Nov. iv. te Santander nm. van Londen ov. Ouessant te Sjanghai ov. van Siiez van Suez o's, Fietsen gen. uur 4.54 4.52 4.51 B.49 3.04 21.40 22.39 23.24 lelijkheden, tvoering Tooneel- Wilhelmina", „de ur. n Meteorologisch Bilt. enst 773.5 te Weenen. 29.9 te Reijkjavik. nd van 5 Novem- ;e later afnemen- >ewolkt met tyde- ijnlijk regenbuien, ïerbericht. leele gegevens Meteor, instituut. bewegingen van >k Europa volgen. langzaam N.O.- een groot deel Westen wordt op *.W. wind gemeld, mperatuur die nu candinavië abnor- dagen zal dalen inen worden ver in Ierland hield 3 dagen 92 m.M. egen tot aan het krijk, Zwitserland, ;enrijk houdt het ïog aan en kwam ;vorst voor, in VLISSINGSCHE ABONNEMENTSPRIJS -.Voor Vlissingen en de gemeenten op W alcheren T 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regei meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—F regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'1 Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Koudekerkscheweg Oost- en West. In een officieele bekendmaking van Burg. en Weth. wordt medegedeeld, dat de naam Kerkhoflaan is gewijzigd in Koudekerksche weg Oost en van een gedeelte van den Koude kerkscheweg in Koudekerkscheweg West. Centrale Ouder-Commissie. Aan het jaarverlag over 1930 van de Cen trale Oudercommissie alhier, is het volgende ontleend Met eenige voldoening kan het bestuur en, n..ar wij hopen, ook de leden, terugzien op het afgeloopen boekjaar. En wel om verschil lende zaken, welke in 1930 hun beslag heb ben gekregen. Ie. Anti-Rookbrochure. De anti-rook- brochure, welke ettelijke jaren in de pen is geweest en nogal tegenkanting ondervond, is eindelijk uitgegeven in den vorm van een aardig boekwerkje, getiteld „Rookende Kin deren", u allen zeker wel bekend Hiervan is thans nog een tamelijk groot overschot aanwezig. 2e. Lot Eilandschool. Wat betreft het lot van de Eilandschool kan ik de leden mede- deelen, dat deze school wel eenige jaren be staanszekerheid heeft. Althans ons is door het gemeentebestuur zoodanige toezegging gedaan, als gevolg van gehouden overleg tus- fichen dit college en de directie van de Kon. Maatschappij „de Schelde". 3e. Pinkstervavantie. Het vraagstuk schoolvacantie in de Pinksterweek had aan vankelijk de volle aandacht van de autoritei ten. Door de algemeene vacantieregeling voor werknemers is thans deze vraag overbodig geworden. 4e. Heilgymnastiek. Dit is voor ons geen gemakkelijk onderwerp geweest, doch heeft eindelijk ten laatste haar beslag gekregen en wordt thans bij de scholen ingevoerd. 5e. Speelplaats Groote Markt. Verbete ring van de speelplaats van de Groote Markt- school stuit, als voorheen, nog steeds op te genkanting uit een oogpunt van aesthetica (d.i. afbreuk aan het stadsschoon)Het zgn. dichten van putten en gaten is van nul en geener waarde 6e. Reglementwijziging. Reglementswij ziging is aangebracht op advies van den secretaris en in vergadering vastgesteld. Nieuwe reglementen zijn gedrukt en aan alle leden van ouder-commissies uitgereikt. 7e. Leesabonnementen. De vereeniging h geabonneerd op twee tijdschriften in maandelijksche afleveringen, t.w. „Jeugd en Beroep" en „Tijdschrift voor Ervarings- opvoedkunde". Het abonnement weekblad „School en Huis" is, door opheffing van het blad, geëindigd. 8e. Vergaderingen. Er zijn ten stadhuize door ons 2 ledenvergaderingen belegd, waar- ik diverse schoolzaken met vrucht zijn be sproken en afgehandeld. Door den voorzitter zijn mededeelingen gedaan omtrent het ont werp leerplan voor het zevende leerjaar. 9e. Bestuurswijziging. Er zijn drie be stuursleden afgetreden, waarvan twee door nieuwe werden vervangen. Penningmeester is thans de heer W. Klopmeijer, Schuitvaart- Rracht 99. De voorzitter, de heer Van Oor schot, is aangebleven op dringend verzoek der vergadering, doch heeft verklaard, dat dit zijn laatste zittingsperiode is. De vereeniging heeft dus uit te zien naar een ander, alleszins ge schikt persoon voor deze functie. 10. Zwemmen. Ten opzichte van het schoolzwemmen ontmoetten wij aanvankelijk ernstige bezwaren, zoowel van de zijde der Inspectie als van de commissie van Toezicht °P het Lager Onderwijs. Op een desbetreffen de vraag van B. en W. inzake ons standpunt hieromtrent hebben wy, in een uitvoerig adres, alle deze bezwaren ondervangen c.q. Weggewerkt en een mogelijke oplossing van het vraagstuk uiteengezet. Als antwoord hier op werden in het begin van 1931, middels de scholen, aan de ouders van leerlingen der 5e en 6e klasse invullingbiljetten uitgereikt, na genoeg in den geest van het door ons gedane voorstel. U- Correspondentie. Het aantafontvan- gen en verzonden stukken heeft in 1930 be hagen in totaal 155 stuks. 12- Jaarverslagen Oudercommissies. Van 16 ontvangen jaarverslagen is vermeldens waardig dat van school D (Goed Wonen). De 0U( eravonden aan die school verheugen zich 111een groot belangstellend bezoek. Di® van school A (Coosje Buskenstraat) zijn gezocht om hare tentoonstelling van handarbeid, vrcuten der leerlingen, voorwaar de moeite waard om te zien. De ouderavonden van school C (Eiland) zyn interessanthet jaarlijks terugkeerend St. Nicolaasfeest is daar zoo goed als onmis baar geworden. Jammer dat het leerlingental zoo afneemt bij deze school. Het thans volgend financieel verslag van den penningmeester goedgekeurd door Burgemeester en Wethouders van Vlissingen geeft den leden blijk, d^.t de financiën by onzen accuraten penningmeester in goede handen zyn, en de vereeniging er financieel goed voorstaat. Zangvereenïging „Looft den Heer De zangvereeniging „Looft den Heer directeur de heer Theo Höfelein, geeft Don derdag 12 November, des avonds 8 uur, een uitvoering in het Concertgebouw. Op het programma komt voor „Die Kreuz- fahrer" van N. W. Gade en „Lauda Sion", Mendelssohn. Als solisten werken mede Machteld Hagen beek, sopraan, Kees Smulders, tenor en Adri- aan Hollaers, bas. Men zie verder de in dit nummr voorko mende advertentie. The Jolly Britannaders. Zaterdag 14 November geeft de dansclub The Jolly Britannaders haar openings-soirée. waaraan bijzondere attracties verbonden zijn. De dansmuziek zal verzorgd worden door de bekende „Jolly Band", welke versterkt is tot 10 personen. Accordeon-vereeniging „Crescendo". Door de Eerste Vlissingche Accordeon- vereeniging „Crescendo", directeur de heer M. P. Ventevogel, wordt Zaterdag a.s., des avonds 8 uur, een uitvoering gegeven in het Grand Hotel Britannia. Vóór de pauze worden 10 muzieknummers uitgevoerd, terwijl na de paluze de afdeeling tooneel van de mandoline-vereeniging „To- vido" Voor het voetlicht zal brengen „Terug van de Congo", blyspel in één bedrijf. In onze Tijdinghal hebben wy foto's voorgehangen van den mynenlegger „Van Meerlant", die te Wil lemsoord in dienst is gesteld van de ope ning door Prinses Juliana van de tentoon stelling „Kind en Kunst" te Haarlemvan de voetbalclub „De Elf gebroeders" te Hil- ligersberg, bestaande uit elf broeders uit één gezinvan een jeugdwerkavond te Amster dam, bygewoond door Prinses Juliana. Erkentelijkheid. Gisteren was het juist 2 jaar, dat de.heer G. van Westen, oud-wethouder van onderwys dezer gemeente, geheel belangloos aan het plaatselyk politie-corps en eenige manschap pen van de alhier gestationneerde militaire politie les geeft in de Engelsche taal. Het personeel wilde dezen dag niet onop gemerkt voorby laten gaan, waarom, voorzoo ver de dienst zulks toeliet, allen gisterenmid dag aanwezig waren voor den aanvang der les in de theorie-kamer van het politiebureau. Nadat de commissaris van politie den heer Van Westen in eenige hartelijke bewoordin gen had bedankt voor de prettige en aange name wyze, waarop hij de Engelsche taal het personeel weet te onderwyzen en zyn vrijen tijd belangloos beschikbaar stelt, zoowel in het belang van het politiecorps als in dat van de gemeente Vlissingen, nam de rechercheur Prins het woord, die mede namens alle cur sisten eveneens dank bracht voor de leerzame en nuttige lessen, maar bovenal voor de wij ze, waarop de heer Van Westen met hen weet om te gaan. Voorts werd door spreker nog maals dank betuigd voor de pleizierige reis naar Londen, welke op zoo'n schitterende wyze door den heer Van Westen was voorbe reid. Het geheele corps, zonder onderscheid, had gemeend als herinnering aan dezen dag een stoffeiyk blyk van waardeering hun leeraar te moeten aanbieden, hetwelk bestond uit een bureaulamp. De heer Van Westen, zeer verrast, voelde zich aangenaam getroffen door dit huldeblyk, hetwelk hy gaarne aanvaardde, in het by- zonder om de erkentelykheid en waardeering, welke hierby naar voren is getreden. Hy meende in dit alles te moeten zien het op prijs stellen van zyn werk en zegde dan ook toe onverpoosd door te zullen gaan om de po litie te Vlissingen verder te bekwamen in de Engelsche taal. Deze hartelyke toezegging werd met ap plaus begroet. Verbouwing slagerswinkel. De heer, Jacs. de Visser heeft zyn slagers winkel aan de Coosje Buskenstraat vrij be langrijk doen verbouwen. De pui is door een in modernen styl vervangen en geheel uitge voerd in brons en travertin (natuursteen), welke materialen tot dusver in Zeeland nau- welyks toepassing vonden, en die aan het ge heel een voornaam en beschaafd cachet ge ven. In het bovenlicht is zeer rustig glas-in- lood gezet, terwyl een bronzen lichtbak, ge motiveerd ais overgangsmotief tusschen win kel en woonhuisdeur, het reclameeffect ver hoogt. 4- Inwendig zijn de wanden bekleed met witte porceleintegels, met een enkele zwarte stip de toonbanken .en etalage zyn afgedekt met wit marmer, terwyl de vleesch- en worst- rekken en verschillende consoles uitgevoerd zijn in zilverkleurig Ogran-materiaal, en het plafond in geëmailleerd éterniet. De winkel vloer is gelegd van dubbelhardgebakken te gels, wit en zwart. In de overheers:hend witte toon van het interieur is een enkele pittige tint gebracht door het oranje op de deuren. In den overheerschend witten toon van het verkregen door toepassing van' Giso-orna menten, terwyl de casettenverlichting in de etalage een aangenaam effect geeft. Architect van het werk was de heer ir. A. Rothuizen te Middelburg, terwyl een en an der keurig is uitgevoerd door de aannemers W. Anker en Zoon, onder het accurate toe zicht van den heer I. B. van Verre, alhier. Verdronken. Gisterennamiddag 5 uur liep een byna 11- jarige jongen, alhier wonende, aan den Pe- perdijk alwaar hij aan 't spelen was, in het Dok. Een tweetal mannen sprongen toen zy van het ongeval hoorden te water, doch het mocht hen na eenige malen duiken niet ge lukken den knaap te vinden. Toen ongeveer 10 minuten later het lid der Reddingsbrigade P. de Vries ter plaatse kwam, sprong deze gekleed te water en smaakte het genoegen direct den drenkeling beven te brengen. Onmiddellijk werd door 4 leden der red dingsbrigade onder toezicht van de artsen Staverman en Detmar, kunstmatige ademha ling toegepast, terwyl voorts hun zuurstofap paraat daarby dienst deed. Meer dan een uur was men daarmede be zig, doch helaas zonder resultaat. De levens geesten bleken bij het ventje te zyn geweken. Wij vermelden nog dat De Vries in Decem ber van het vorige jaar eveneens een kind uit het dok redde. MIDDELBURG. Concert-Vereenïging te Middelburg Gerard HekkingTheo van der Pas. Concert- en Gehoorzaal. Het eerste abonnementsconcert was byna een Sonaten-avond, want drie sonates voor cello en piano en eenige „stukjes" vormden het programma, wat Gerard Hekking en Theo van der Pas gisterenavond ten gehoore hebben gebracht. Het feit, dat twee kunste naars, twee meesters, twee grootheden con certeeren, is een bewys, dat zy elkaar ver staan en dat zy met hun meesterschap, technisch zoowel als muzikaal, herscheppen de muzikale kunst, geboren uit innerlyke schoonheidscultuur, tot opperste ontwikkeling brengen. Hun sublieme samenwerking en affiniteit gaven dan ook een aaneenschakeling van rylce indrukkengrootsch, diepzinnig, be zonken, beheerscht door adel van gemoed, geest en hart in Brahms (op. 99), eigenaar dig maar niet diep doch heerlyk en boeiend in de gemakkelyk vloeiende, voortreffelyke en aantrekkelyke, een specifiek Noordsch ka rakter dragende melodieuse muziek van Grieg (op. 36). Karakteristiek, fynzinnig- emotioneel, indrukwekkend en verrukkelyk een grillige serenade schiep een afzonder- lyke sfeer in Debussy (op. 36). Een vyftal kleinere werken waren met Grieg voor den doorsnee-luisteraar wel het meest dankbare programma-deel. Zy behoor den echter niet tot het gewone genre. Dit was inderdaad „Klein Goed" met hoofdlet ters, wat bestond uit twee bekoorlyke eigen werkjes van Hekking„Menuet" en „Villa- geoise" (typisch, die doedelzak-imitatie „Toccata" (mooi gefigureerd) van Frescobaldi Cassado, „Esquisse" van Kanjinsky en „Requiebras" van Cassado. We kunnen niet nalaten den buitengewoon fraaien klank van Hekking' instrument te releveeren. De bastonen, welke al direct in Brahms' absolute muziek te beluisteren wa ren, legden daarvan mede een sprekende ge tuigenis afin den aanvang klonk de a-snaar echter scherp, wat wellicht aan de zaaltemperatuur ('t was knapjes warmte wy ten «was. Er was veel belangstelling voor dezen avond van fynbesnaarde kamermuziekkunst. Het auditorium beloonde de kunstenaars met warm en spontaan applaus en zag aan het slot, als één man opgerezen, óp naar ware grootheid. O. OOST- EN WEST-SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zyn te bekomen omtrenteen gouden broche by J. Davidse, Vrijburgstraat C 94. BRESKENS. Een ongeluk. Gisteren had aan de haven een ongeluk plaats. Een voermansknecht kwam te vallen, waardoor het wiel van den wagen over een zijner beenen reed. Zijn toestand was zco ernstig, dat hij r.aar het ziekenhuis te Oost burg moest worden vervoerd. GROEDE. Loop der bevolking. Vertrokken: H. M. de Hulster, naar SchoorlJ. J. Standaert, naar BiervlietJ. J. Oosterling, naar Schoondijke J. Vermeu len, naar Oostburg J. P. T. Nelisse, naar St. AnnalandP. A. Jansens en gezin, naar Wieringerwaard M. S. Pauw, naar Ter Neu zen J. B. van Dierendon. k, naar Breskens C. Salomé, naar DelftS. C. du Bois, naar Breskens Ch. L. Vermeire en gezin, naar Oostburg. Ingekomen: A. A. Leenhouts, van Schoondyke M. A. J. de Rooy, van Ant werpen W. A. Boeij, van NieuwvlietL. Ch. P. Thomassen, van Koudekerke A. de Kraker, van Schoondijke M. D. K. Pladdet, van Biervliet. Besmettelijke ziekten. In de week van 25 tot en met 31 October zyn in onze provincie voorgekomen 1 geval van febris typhoïdea te Vlissingen, 1 geval van para-typhus (gastra enteritische vorm) te Vlissingen, aai boord van een sleepschip en 1 geval van roodvonk te Middelburg. Be restauratie van de Nieuwe Kerk te Delft. In de „Delftsche Courant" wordt medege deeld dat de nieuwe predikant der Ned Herv. Kerk aldaar, ds. A. de Voogd, een warm voorvechter is van het herstel der Nieuwe Kerk. In de „Delftsche Kerkbode" heeft ds. De Voogd de noodzakelijkheid van deze res tauratie uitvoerig aangetoond. Hij schrijft dat de Nieuwe Kerk, eer we 10 jaar verder zijn, volledig moet gerestaureerd zijn. Naar ds. De Voogd aan de redactie van de „Delftsche Courant" meddeeelde, zal het niet bii woorden blyven, doch zyn binnenkort daden te verwachten die weerklank zullen vinden in het geheele land. Plannen daartoe worden uitgewerkt. Toch niet zonder beteekenis. Het Zendingsbureau te Oegstgeest schrijft Het tooneel verplaatst ons naar Zuid- Oost-Celebes, in het uiterste Zuiden, nog ver buiten den nieuwen grooten weg Kolaha- Kendari, diep in de afgelegen streek, waar de Moronenen worden. Het verplaatst ons verder naar het huis van een der hoofden- families, waar enkele dagen geleden een kind geboren is. Mevrouw Storm, de vrouw van den zende ling, komt er ook eens kijken. De bewoners van het huis behooren nog niet tot de kleine Christengemeente, maar dat is natuurlyk allerminst bezwaar om ook van belangstel ling te komen getuigen in de blyde gebeur tenis. Er is trouwens met eenige leden van deze familie reeds een aanvankelijke vriend schapsverhouding ontstaan. Tot haar groote verwondering ziet de be zoekster op de tafel een melkblikje staan. In meer geciviliseerde streken zou dit min der de aandacht trekken, daar is dit gebruik van gecondenseerde melk by wie het bekos tigen kunnen gewoon. Maar hier„Ja", zegt een der vrouwelyke familieleden, die den verwonderden blik opgevangen heeft „vroeger deden wy niet aan zulke dingen, maar tegenwoordig volgen we geheel de ge woonte van mevrouw, omdat we zien dat het veel beter is." Is dit Zending vraagt iemand. Neen. En ja. Men bedenke twee dingen. Ten eerste dit gebeurt by menschen, die officieel en ook voor een groot deel werkelyk in hun denken en leven nog heidenen zijn. En ten tv/eededit gebeurt by de hoofden-familie, op welke het geheele volk als op een voor beeld het oog gericht houdt. En welk een blyk van groeiend vertrouwen is dan een dergeiyke daad en het daarby uitgesproken woord. Welk een vrijwillig verlaten van velerlei oude adat ligt hier reeds in. Wie zou in de natuurlijke dingen het voorbeeld van verzacht en geneest men met het zendelingsgezin laat ons hier vooral ook dat zien. dat het zendelings gezin hier werkt bereid is na te volgen, zal straks durven gelooven, dat ook de geeste- lyke waarden door den zendeling gebracht, waard zyn aangenomen te worden. Geen Zending. En als voorbereiding toch allerminst zonder beteekenis. Blykens een by het departement van de fensie ontvangen draadloos bericht, bevond Hr. Mr. torpedojager „Van Nes", op weg naar West-Indië, zich 3 November, 's namiddags 12 uur op 19 gr. 14 min. N.b. en 44 gr. 15 min. W.l. Alles wel aan boord. De luitenants ter zee 2e klasse W. A. Mon- tanus en G. E. A. Daane Bolier, aan wie ver gund is uit Oost-Indië te repatrieeren, zullen 18 dezer met de „Slamat" van Tandjong- Priok terugkeeren. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Sergeant-konstabel G. J. Noordermeer van Gelderland naar Van Speijksergeant-tele grafist D. N. Versteeg van Friso naar Me dusa schipper J. Momber van Z 8 naar af deeling marinier:; Rotterdam, afbouw Prins van Oranjesergeant-telegrafist F. Meijer van wachtschip Willemsoord naar onderzee- dienstkazernesergeant-telegrafist C. P. Bakker van wachtschip Willemsoord naar kazerne Amsterdam. Georganiseerd overleg landmacht. Gisteren heeft de commissie B, onderoffi cieren van het georganieerd overleg perso neel landmacht vergaderd, in welke vergade ring o.m. is behandeld het door invoering van het militair ambtenarenreglement noodig geworden vernieuwde ontwerp-voorschrift dienstverbintenissen voor de militaire amb tenaren beneden den rang van tweede-luite nant, behoorende tot het beroepspersoneel. Hoewel de bedoeling van het nieuwe voor schrift hoofdzakelyk is, de bestaande bepa lingen ter zake in een algemeenen maatregel van bestuur te consolidqeren, zyn toch eenige wyzigingen aangebracht, o.m. ten doel heb bende om hoogere eischen van wetenschap pelijke ontwikkeling te stellen aan de vrij willigers die voor kadervorming bestemd zyn. Vervolgens kwam opnieuw aan de orde het vraagstuk van de vereenvoudigingder mouwdinstinctieven op de grijze uniform en werden nog enkele andere ondergeschikte on derwerpen in behandeling genomen. De vergadering kon zich met het ontwerp voorschrift dienstverbintenissen landmacht in algemeenen zin zeer wel vereenigen. Wat de kwestie der onderscheidingsteekens betreft werd besloten met twee stemmen vóór en een stem tegen tot een vereenvoudiging en met algemeene stemmen tot het handhaven van een afzonderlyk distinctief voor den fouriers- rang wat betreft de categorie der administra tieve onderofficieren. De Nationale Landstormcommissie. De Nationale Landstormcommissie, die de centrale en de stuwende kracht vormt van de machtige organisatie van den Byzonderen Vrywilligen Landstorm, viert morgen feest. Zy herdenkt dan nl. den dag, waarop zy 12 y2 jaar geleden, kort na de spanning, die er ook hier te lande na het eindigen van den wereld oorlog heerschte, werd opgericht. In die 12 jaar is de B.V.L. uitgegroeid tot een reusach tig en krachtig lichaam, waarin ongeveer 70.000 betrouwbare vrijwilligers „tot steun van het wettig gezag" georganiseerd zyn. Voor hen, die den stoot gaven aan de oprichting en met taaie volharding de gestadige uitbrei ding van den B. V. L. hebben geleid wij denken hierby natuurlyk in de eerste plaats aan den heer Duymaer van Twist is er zeker aanleiding om met voldoening op hun werk terug te zien. A.s. Viydag zal de Na tionale Commissie worden gehuldigd door een groot aantal vertegenwoordigers der geweste lijke commissiën, en burgemeester mr. Egter van Wissekerke uit den Briel zal namens hen in Huize Voorhout te 's-Gravenhage waar Vrydagmiddag receptie wordt gehouden het woord voeren en uit naam van de ge- westeiyke commissiën een eenvoudig hulde blyk aanbieden.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1