500 ♦H eerste blad w. m. HACCOU DONDERDAG IEEREN HANDSCHOENEN uisvrouwen, Attentie! 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen mollen Sjaals Zijden Sjaals mollen Desten Tullovers Schipperstruien >or den meester zelf iangeduid. Het werk ;ijd, toen Beethoven vijf jaren, van aaraan gearbeid. De p lederen hoorder kals Wij hier en- mogen aanduiden, lemelsche Credo, de us, op de extatische ia in Excelsis en op in het Dona nobis :nde trompetfanfare pauken verkondigt, nder strijd kan wor- ir brengt kamermu- 'ski en tegen mid- artetten van Haydn tijdgenoot van Mo de komische opera :ozart, een stroom een tekst (van de lagen nog niets van ren. Een opera van t over Rome. ÏTL1JNEN Oct. Gibraltar Oct. te Amst. verw, ►ct. van Padang )ct. van Antw. naar 27 Oct. Kaap del elt" (thuisr.) p. 26 Oct. van Port Said ide" (uitr.) 27 Oct. )ct. van Marseille Oct. te Rott. van van Lissabon ct. van Tientsin ït. van Boulogne ►ct. te Genua t. te Londen jto's, Fietsen ilgen. uur 5.07 5.05 5.03 VLISSINGEN 2.36 14.44 3.05 15.18 3.40 15.58 No. 253 DA akelübheden, Lezing C.K.W.O., uur. oncertavond Höfe- jonderwijs, Grand ur. ÜRG. Concert Middel- teniging, Concert- 'ICHT Ion Meteorologisch De Bilt dienst) d 770.1 te Memel. 1 741 te Andanes. vond van 29 Octo- wind uit W. tot N. waar bewolkt. Wei nke lijk veel zachter. orst. .N.M.I te De Bilt. t daalde tengevolge 1 en groote droogte peratuur te De Bilt [iermede is de laag- ereikte temperatuur ctober 1922) over- Weerbericht. icieele gegevens n Meteor. Instituut. de bewegingen van lelijk Europa volgen. Joorden trok dieper :he kust en vormde ordzee, die een on- herfstweer zal mee- dagen betrokken of >r nieuwe opklaring sie maakte een ein- in Skandinavië en n Noorwegen, mati- Ichotland, terwijl in am en in ons land, rst nog toegenomen n windstilte helder- t met een minimum aagste vroeger daar ueratuur van mini- tiden van ZW-oor- üuropa thans weer COURANT 'ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per3 maanden. franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreftendeHuur en Verhuur ,Ko op en Verkc op, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1- F regels 75 ct, iedere regel meer 15ct gulden bij door een ongeluk. dood |De abonné's in 't bezit eenei IPolis, zijn GRATIS verze- ïkerd tegen ongelukken voor AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bil verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgende I voorstel aan den gemeenteraad gezonden Teneinde de Duyvendrechtstraat te kun- rnen doortrekken naar de Schuitvaartgracht len den grond aan de Oostzijde van eerstge- I noemde straat verkoopbaar te kunnen ma- Iken, is het noodig, dat een gedeelte van de I tuinen, gelegen achter de huizen aan de Kerkhoflaan en liggende buiten de voorge- Ivelrooilyn (Westzijde) aan de Duyvendrecht- I straat, door de gemeente wordt aangekocht. De eigenaren van die stukjes grond de Iteeren W. Anker, J. Schot, C. Sinke, W. [sanderse, J. A. Edelman, W. C. du Pré en R D. Stroo zijn bereid deze aan de gemeente [te verkoopen tegen 3 per M2. en onder de I volgende voorwaarden le. de gemeente zal den grond op behoor lijke wijze van de straat afscheiden en in deze afscheiding voor elk perceel een deur of hek aanbrengen 2e. de gemeente zal, bij eventueele bebou- I ving van den achtsrliggenden grond, een I nader door ons te bepalen kostprijs voor be stratings- en rioleeringskosten in rekening 3e. de gemeente zal den korengrond van n aan de gemeente af te stanen grond afgraven en deze storten op den achterlig geren grond 4e. de gemeente zal de kosten van eigen- domsoverdracht voor haar rekening nemen. Aangezien wij het in het belang der ge- -meerite achten, dat op deze aanbieding wordt gegaan, hebben we de eer U voor te stellen i hierboven bedoelde stukjes grond, op leen overgelegde situatie-teekening aange- I geven, ten laste van het grondbedrijf, aan te J kropen tegen 3 per M2. en voorts onder de I voorwaarden als hiervoren vermeld zijn. De grootte van de verschillende strooken grond zal nog door de ambtenaren van het kadaster moeten worden bepaald. Wij wenschen hierbij uitdrukkelijk te ver klaren, dat de gestelde prijs van 3 per M2. K met de daarbij genoemde voorwaarden, aan- I merkelijk hooger is dan de grondprijzen, I welke de gemeente in de omgeving van de stad tot dusver gewoon is te betalen. Niet dan na langdurig overleg hebben wij Imet de eigenaren van de strooken grond I overeenstemming verkregen ten aanzien van i prijs van 3 per M2. (en voorwaarden). I Door de eigenaren was de grondprijs aan- Ivankelijk nog veel hooger gesteld, welken wij I «liter in geenen deele hebben kunnen aan vaarden. De aanleg van de geprojecteerde straat lachten wij in verband met de uitbreiding van de bebouwing in die omgeving en de 1 exploitatie van den gemeentegrond aldaar |van zulk een groot belang, dat wij gemeend [hebben U het voorstel te moeten doen om [bedoelde strooken grond op de genoemde [voorwaarden welke wij voor dit geval als hooge uitzondering beschouwen in eigendom over te nemen. Arbeidsbemiddeling en werkloosheids verzekering. Aan het jaarverslag van den gemeentelij ken dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering der gemeente Vlissingen ever het jaar 1930, is het volgende ontleend In het vorig verslag sprak ik de verwach- uit, dat de depressie in het economisch kven en de terugslag tengevolge van de Jiinancieele crisis, althans voor deze gemeen- van geringe beteekenis zou blijven. Helaas I moeten wij thans, na afloop van het verslag- i een geheel anderen toon laten hooren |en melding maken van een zeer ernstige [werkloosheid, zoodals in de laatste jaren niet [to deze gemeente is voorgekomen. Deze [werkloosheid heeft eerst in September haar intrede gedaan. Over de eerste acht maan den is het gemiddelde werkloosheidspercen- 5 van alle tegeh werkloosheid verzekerde -iders slechts 1.3, over de maanden Sep tember, October, November en December [J930 steeg dit echter tot respectievelijk 2.9, 5.9 en 6.3 Sedert 1 Januari 1927 (vóór dezen datum geen betrouwbare cijfers betreffende de i in deze gemeente bekend) was hooger percentage geboekt dan 4.2 in ►er 1927. Over de eerste acht maanden van dit ver baar was de bedrijvigheid in alle vakken te noemen- De Kon. Maatschappij „de "e" had nog voor alle af deelingen werk en vele nijvere handen waren bezig met de afwerking van het moderne zeekasteel „Dem- po". Ook de overige industrie in deze ge meente verschafte aan velen werkgelegen heid, met uitzondering van de N.V. „Fijn- werk", die haar personeel moest verminderen en in dit jaar haar bedrijf naar elders over plaatsen moest. De bouwnijverheid, die door de uitvoering van vele fraaie bouwwerken, waaronder het modern geoutilleerde ziekenhuis „Bethesda", onze stad stesds meer in Noordelijke richting deed uitbreiden, schonk aan vele bouwvak arbeiders regelmatg arbeid. De sluiswerken en de inrichting van de haven gaf ook aan vele handen werk, het meerendeel van de arbeiders was echter uit de omgeving be trokken. De Steenkolen Handelsvereeniging (S.H.V.) kon haar personeelssterkte handha ven en zag zich vaak genoodzaakt losse ar beiders in dienst te nemen. De PZEM nam over het afgeloopen jaar veel losse krachten in dienst bij de electri- ficeering van een gedeelte van Zuid-Beve land en Walcheren. Einde Augustus 1930 zag de Kon. Maatsch. „de Schelde" zich genoodzaakt aan meerdere personen ontslag te verleenen en reeds op het einde van December waren 150 arbei ders geheel of gedeeltelijk werkloos. Na Augustus heeft de werkloosheid ook in deze gemeente haar slachtoffers gemaakt. De openbare arbeidsbemiddeling mag zich in de toenemende belangstelling verheugen, hetgeen uit de volgende cijfers blijktIn 1927 waren er 715 aanbiedingen van werknemers, 205 aanvragen van werkgevers en 200 plaat singen in 1929 waren deze getallen resp. 1124, 679 en 545 en in 1930 resp. 2092, 1178 en 914. De arbeidsbemiddeling kan haar taak alleen goed vervullen als van haar diensten een zoo groot mogelijk gebruik wordt ge maakt. Ook gedurende dezen zomer was er nog een aanmerkelijk tekort aan bouwvak arbeiders in deze. -gemeente te constateerèn. In de aanvrage kon echter steeds worden voorzien, doordat door bemiddeling van de intercommunale organen der arbeidsbemid deling arbeidskrachten uit de omgeving be trokken konden worden. In totaal werden in dit verslagjaar ruim 60 bouwvakarbeiders uit andere gemeenten door onze bemiddeling ilhier, gedurende korteren of langeren tijd, .e werk gesteld. Hoe gaarne wij ook, in het belang van het bedrijfsleven, onze bemiddeling verleend hebben bij het plaatsen van arbeidskrachten uit andere gemeenten, anderzijds moeten wij het betreuren, dat er nog werkgevers zijn, die bij het aanstellen van arbeiders blijkbaar de voorkeur verleenen aan personen, die bui ten hun eigen gemeente wonen. 'Meermalen hadden zij door hun aanvragen te richten tot de Arbeidsbeurs, tot de overtuiging gebracht kunnen worden, dat in deze gemeente nog geschikte krachten disponibel waren. Een zekere voorkeur voor arbeiders van elders is hieraan vaak niet vreemd. Ook de hoogte van het loon spreekt hier dikwijls een woordje mee. In verband hiermede meen ik melding te moeten maken van het feit, dat door de FZEM bij het aannemen van losse arbeids krachten bijna uitsluitend personen van bui ten deze gemeente in aanmerking komen. Ook hierbij speelt het loon een rol, want, door het betalen van een loon van 0.30 of 0.35 per uur, maakt dit bedrijf het plaat sen van Vlissingsche arbeidskrachten zoo goed als onmogelijk. De Arbeidsb&middelingswet, die met ingang van 1 Januari 1932 in werking treedt, zal de arbeidsbemiddelingswet in beteekenis doen toenemen en zal de Arbeidsbeurs, door het getrouw verrichten van haar diensten, kun nen medewerken aan den opbloei van het bedrijfsleven. Met het plaatselijk Bureau voor Beroeps keuze werd over het afgeloopen jaar samen gewerkt. Bij het zoeken naar een plaats in het geadviseerde beroep werd zooveel als mo gelijk was geholpen. Meermalen werd ook door vereenigingen met een filantropisch doel de hulp van de Arbeidsbeurs ingeroe pen zooveel mogelijk werd deze verleend. In het afgeloopen jaar werden door de Arbeidsbeurs in totaal 68 personen (vorig jaar 49) elders te werk gesteld, waarvan sommigen met steun van rijk en gemeente. Ook dit jaar nam het aantal tegen werk loosheid verzekerde arbeiders weder toe. Dit is een verheugend verschijnsel. Verzekering tegen de nadeelige gevolgen van werkloos heid is niet alleen voor den persoon, doch cok voor de gemeenschap van groote betee kenis. Een sterk sociale gedachte treedt bij deze verzekering op den voorgrond. Hoe betrekkelijk gering de werkloosheid over het afgeloopen jaar was, toch verdub belde het aantal uitkeeringsdagen en werd een bedrag van bijna 27.000 aan uitkeering verstrekt. Dit bedrag was ongeveer gelijk aan de betaalde contributie door de leden en ongeveer de helft van het door de aangeslo ten leden betaalde bedrag aan contributie voor de werkloozenkas, verhoogd met de sub sidie van rijk en gemeente. In 1929 werd over 59 van de totale werkloosheidsdagen uitkeering uit de werk loozenkas verstrekt. In 1930 telden wij voor alle in deze gemeente woonachtige leden van werkloozenkassen 19.780 werkloosheidsdagen en 13.271 uitkeeringsdagen. Over 1930 werd dus 67 van de totale werkloosheidsdagen vergoed. De penningmeesters van de plaatselijke afdeelingen van organisaties ,met een werk loozenkas hebben de aan Burg. en Weth. op gedragen controle helpen vergemakkelijken, door him volle medewerking aan de richtige toepassing van de verschillende bepalingen te verleenen. Door voortdurend overleg met de plaatse lijke penningmeesters behoefde het gemeen tebestuur over 1930 slechts 11 bezwaarschrif ten aan den directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- Gebreide Wol 149-129 1I9 69 Tricot 149- 99 69 Astrakan met leer 159 Nappa met Wol 319 Nappa met riemsluiting 369 Nappa met Bont 429 ^89 179 149 - 99 ct. 159-119 99-79 ct. met en zonder mouwen. NIEUWE OESS1NS met sluiting vanaf t 4 95 zonder sluiting vanaf f v.49 Alleen z iver Wol. kleurechte Engelsche Wol 1425-1145-76 9 569-449-299 St. Jacobstraat 7 middeling betreffende onrechtmatig genoten uitkeering in te zenden, tot een bedrag van 114.70. In 1929 waren deze cijfers respectie velijk 11 en 302.17. Over het afgeloopen jaar werden 34 per sonen als lid eener werkloozenkas geroyeerd, meest tengevolge van contributieschuld. Doordat op één enkele uitzondering na allen, die tengevolge van de slapte op de Kon. Maatsch. „de Schelde" ontslagen wer den, aangesloten waren bij een of andere werkloozenkas, behoefde voor deze arbeiders in het najaar geen werkverschaffing te wor den geopend. Ook voor de groep bouwvakar beiders bestond hieraan geen behoefte. Rotterdamsche Bankvereeniging. Het kantoor van de Rotterdamsche Bank vereeniging alhier heeft een geheel mechani sche boekhouding ingevoerd, voor zoover ons bekend de eerste in onze provincie. Hierdoor zal het mogelijk zijn in het vervolg een afschrift van de rekening aan de cliënten te verzenden op denzelfden dag waarop boe kingen op de rekeningen hebben plaats ge had. Bij deze mechanische boekhouding zijn vergissingen buitengesloten. De vernuftig uit gedachte machine is zoodanig geconstrueerd, dat zij zichzelve controleert. De Rotterdamsche Bankvereeniging is tot invoering van deze nieuwe methode voor de rekening-couranthouders overgegaan met het oog op de daaraan voor de cliënten verbon den belangrijke voordeelen. Door de verzendi% van de dagelijksche afschriften worden de cliënten in staat ge steld een doorloopende controle op de reke ningen uit te oefenen, zoodat een eventueel verschil dadelijk kan worden ontdekt en men de fout kan herstellen. Voor het opbergen der afschriften ontvan gen de cliënten een map, waarop enkele ge gevens voorkomen, welke van practisch nut mogen worden genoemd, o.a. een rente berekening. Het ligt, naar wij vernamen, in het voor nemen het kantoor der Rotterdamsche Bank vereeniging te dezer stede uit te breiden, terwijl ook eenige nieuwe coupon-kamertjes zullen worden bijgebouwd. Weet U, dat de kwaliteit en zuiverheid van het echte Quaker havermout ge waarborgd wordt door 43 nauwkeurige controles? Quaker wordt reeds meer dan 50 jaar door ervaren dokters aan bevolen. TfiT Alleen echt in de geel-blauw-roode origineele pakken met bon voor zwaar: verzilverde gebruiksvoorwerpen. Dei tegenwoordige groote pakken, die 51 ons netto bevatten, zijn voordeeliger,} Luxor-Theater. Westfront 1918. Gewis trotseert de firma Erven A. W. Smits, exploitant van de beide bioscoop theaters hier ter stede, zelfs abnormaal hooge kosten om de allerbeste films, welke de markt biedt, te brengen. Kan men als regel ver zekerd zijn van een attractief program, wat ontspanning en ontwikkeling beoogt, ook aan de ernstige zijde van het leven wordt volle aandacht gewijd. Dit is thans weer het geval met de aangrijpende oorlogsfilm „Westfront 1918", die „Van het Westelijk front geen nieuws" nog heet te overtreffen. Deden wij eenige maanden geleden een beroep op ieder, die het met den mensch en de menschheid wel meende, om door een handteekening mede te helpen aan de verwezenlijking van den wensch, dat voortaan internationale ge schillen door vreedzame middelen zullen wor den opgelost, thans vragen we ieders aan dacht voor een onmenschelijk kijkspel, opdat niemand indommele en de hartgrondige af schuw van den oorlog levendig blijve, zóó dat hij als het ware eenmaal aangeboren zal zijn bij hen, die na ons komen. Dan zal af schuw plaats hebben gemaakt voor gewetens kwestie. Dan zal ook de oorlog uitgebannen zijn. Daarvoor den pioniersarbeid te verrich ten is ons aller plicht. Dat de vredesgedachte in nagenoeg elk menschenkind leeft, ongeacht richting of kleur, blijkt wel uit de resultaten van het on langs gehouden petitionnement. Dat de rea listische schildering van den jongsten mensch- onteerenden wereldbrand, hoe vreeselijk het middel als zoodanig ook aangevoeld moge worden, een weg is, welke weldenkende men- schen voeren moet naar betere, hoogere ge dachten, naar harmonie, naar schepping in- stede van naar vernietiging, valt af te leiden uit de kolommen en nog eens kolommen, welke door de pers in bonte verscheidenheid, over de oorlogsfilm „Westfront 1918" (Duit- sche titel „Vier von der Infanterie") zijn ge schreven. Eenige aanhalingen daaruit mogen als bewijsvoering gelden. De Telegraaf: Geen beter pleidooi voor ont wapening en wereldvrede werd gehouden, dan vervat is in de filmWestfront 1918. Alfred Kerr, de fameuze Duitsche theatercriticus schreef er van Deze film moest op eiken Nieuwjaarsdag vertoond worden eenmaal aan het begin van het jaar, in elke school, wettelijk, van ambtswege. Ik zou het bij de school niet laten. Want welke jonge soldaat, die met dennegroen in den geweerloop naar een der fronten vertrok en een reep chocolade van vriendelijke sta tionsdames in den zak, zou zoo opgewekt ge zongen hebben, wanneer hij zich een beeld had kunnen vormen van de afmetingen, de verschrikkingen, de folteringen van diè.... hel! Nieuwe Rotterdamsche CourantVier von der Infanterie is een geweldige film. Er heerscht over deze film een machtiger geest dan dien van den regisseur er spreekt een grooter stem met de zijne, de ongenaakbare wil stuwde zijn handen. Is het de, oorlog zelf, dien hij voor ons oproept, is het de werkelijk heid, waarvan hij de suggestie schiep Een groote parade is Westfront 1918 niet. Maar een openlijke aanklacht tegen den oorlog, een schreeuw om redding, een signaal „verzame len" voor het verzet. G. W. Pabst heeft zonder twijfel een groot verdienstelijk werk met deze film volbracht. Er zijn momenten in deze film, die aan geen levend mensch voorbij gaan zonder hem voor altijd iets aan te doen. Fransche cinéasten concurrenten uit het ééns vijandelijke land Fransche critici zien deze film in Berlijn en er is van hen één roep over de waarheid en de menschelijkheid van dit document. Is er beter getuigenis van noodeis er veelzeggender aanbeveling dan deze is er grooter bewijs voor den vrede, die in deze film verwerkelijkt is en er van uitgaat De Maasbode De makers van deze film hebben getracht eerlijk te zijn zij hebben de valsche romantiek, die nog aan den oorlog kleeft verwaarloosd en getracht alleen do verschrikkelijke werkelijkheid op te vangen en met koele objectiviteit weer te geven. Het VolkDeze film ontroert niet. Zij ver plettert Zij zegt, dat alle oorlogsromantiek in boek en film leugen is en verkapte helden- vereering. Zou er iemand zijn, die na deze film te hebben gezien, één minuut ongebruikt wil laten om de herhaling van zulk een gru wel te voorkomen De Tribune Het is een rauwe oorlogsfilm de regisseur Pabst heeft met geluid en foto den toeschouwer in willen hameren den waanzin van een beschaving, die dergelijke afschuwelijkheden heeft toegelaten en weer voorbereidt. De Nieuwe Eeuw Op vele plaatsen is dezo film beklemmend van werking. Vooral de tegenstelling van geluid en stilte is van een groote suggestieve kracht, meer nog dan de momenten, waarop nochtans het geluid en het beeld in goede verhouding tot elkaar staan. Er zijn oogenblikken, dat de sluipende camera in alle stilte de angst van het ver schrikkelijk slagveld naspeurt, andere mo menten, dat het oorlogsveld aangrijpend de lucht volschreeuwt. Nieuwe Courant"Zóó Is het. En het is onze plicht, de afspiegeling aan te zien. Wij die nen te weten, wat het beteekent, een oorlog te ontketenen en soldaten te laten vechten, soldaten te laten sterven, soldaten te laten ge hoorzamen hetzij ze winnen of verliezen, ze te laten bloeden en gillen en stuiptrekken. Dit moet men weten, door als verantwoorde lijk en volwaardig mensch zélf te zienzóó is het geweest en zóó kan het eiken dag weer worden. Moge Ik ertoe doen besluiten, deze film niet uit den weg te loopen, niet „die akeligheid" maar liever over te slaan, niet uwe geachte zenuwen te sparen. Er bestaat hier een eereplicht De Maasbode: De regisseur is er in geslaagd verschillende episodes uit den strijd aan het front natuurgetrouw weer te geven en als zoodanig laten dez*- verschrikkelijke tooneelen niet na op den toeschouwer indruk te maken en hem afschuw in te boezemen voor de on- menschelijke wreedheid van den modernen oorlog. De Tijd Maar dit alles neemt niet weg, dat de film „Westfront 1918" bij herhaling ook filmisch hoogten bereikt, welke tot nog toe in oorlogsfilms zelden werden betreden. Claus Clausen, die dezen tot op het been verhonger den nerveuzen officier uitbeeldt, geeft wel de gaafste creatie in deze film. Het VaderlandEn nu de film zélf. Uit alle poriën dringen bloed en tranen. Dat is het dus geweestHoudt het u voor oogen. doordring u van het begrip wat oorlog in houdt georganiseerde waanzin. Gediscipli neerde waanzin. Geüniformeerde waanzin. De AvondpostWij kunnen een ieder aan rader, deze film is gaan ien, niet voor de sensatie, doch ter bevordering van de vredes gedachte. Een dubbel afscheid. Hedenmorgen was wederom het tractie- personeel der Ned. Spoorwegen alhier veree- nigd, teneinde een dubbel afscheid te nemen, nl. van den boekhouder G. J. Fros en den lampenist H. Bostelaar, die beiden wegens hun leeftijd de maatschappij met pensioen gaan verlaten. De depotchef, de heer A. H. Bals, sprak de scheidenden met waardeerende woorden toe en memoreerde de goede diensten, welke zij beiden der maatschappij hebben bewezen. Hij bracht hen daarvoor zijn hartelijken dank en uitte tevens de hoop dat zij nog vele jaren van hun welverdiende rust mogen genieten. Namens het personeel bood hij hun een geschenk aan. Ook de heer L. C. Janssen bracht namens liet personeel den heer Fros dank voor de groote bereidwilligheid, welke hij steeds te genover het personeel toonde. Uit den aard zijner betrekking was hy steeds de vraagbaak van allen en nooit was hun vragen tevergeefs. Den heer H. Bostelaar wenschte hij met

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1