1000 25 Honderden jaren geleden EERSTE BLAD JJNEN GISSINGEN NO.253 69e Jaargang- A CHT 19311 DINSDAG Uitgave: firma F. VAH OE VELDE Ir.. Matraat 58-60, Vlissingen. Telet. 10. Postrekening 66281 27 OCTOBER Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws Ook in onzen tijd gebruiken duizenden haar nog gaarne als een uitstekend middel voor op wekking en verkwikking. i Walhall uit :g brengt mu- 3n en eenigen de dienaren jllander. Mtihl- o.m. een con- an Bach en een m verder cem- ;en avond zijn die over Praag over Rome te ut is een mees- prachtig ge- /an Boheemsche badour (II Tro- j van den com- §ne meesleepen- ;t, bijv. het be- van de eerste eft, zijn dezen ten te hooren jerste acte van Avro de tweede ,an de partituur beroemdheden, Ibert debet zijn. b Southampton Montevideo Pernambuco te Antw. van Port Said ct. v. Marseille Oct. Kaap Bon (uitr.) 23 Oct. Zanzibar /an Hongkong )ct. Perim 13 Oct. te Suez -York n. Rott. Perim van Boulogne Hamburg lywney. van Suez a's, Fietsen sen. 5.11 5.09 5.07 5.05 L.37 13.42 2.03 14.10 2.36 14.44 (.05 15.18 eiykheden, penbare vergade- de Oude Vriend- >ncertavond Höfe- nderwijs, Grand |RG. Concert Middel- niging, Concert- r. m Meteorologisch Bilt. ienst) 769.6 te Valencia 741.7 te Reykjavik •ond van 27 Octo- >t N.W. wind. Hel- lkt. Waarschijnlijk vorst. Iets zachter eerbericht. ieele gegevens Meteor. Instituut de bewegingen van '.lijk Europa volgen. idden-Europa is de egen. Een rug van van Noord-Skan- veral in dit gebied ewel de matige tot chtendtemperatuur midden-Zweden de meden de normale and was 11 gr. te die gisteren over i aan de Riviera ïeerslag. Zij ver richting, zoodat vooruitzichten gun- daalde de barome- een laag druk- snel tot ons door voor het weer van gunstig. Na een »oie dag volgen met De regenkansen zijn ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending I 3.80, met Zondagsblad 1 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct COURANT ADVERTENTIEPRIJS Van 1-5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine adverienlfesbetreftendeHuur enVerhuui.Koop enVerkt op, Dienstaanbiedingen er-Aanvragen van I- f rejeh 75 ct., udeic rej el n eei 15ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij verlies van een hand, voet ol oog. gulden bi] verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvingei gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Mmma— VLISSINGEN. Prov. Staten. De tweede gewone zitting van de Provin ciale Staten van dit gewest zal plaats hebban op Dinsdag 24 November a.s., des namiddags te half acht uur en het ligt in de bedoeling om de verslagen der afdeeimgen te behande len op Dinsdag 15 December d.a.v., des voor- middags te 10 uur. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgend voorstel aan den gemeenteraad gedaan Door uw vergadering werd destijds besloten de bebossching van eenige perceelen grond nabij het voormalig fort „De Nolle", het in grondprofiel aanleggen en rioleeren van de Anjelierenlaan en Bloemenlaan en het ma ken van perskaden nabij de Paul Kruger- straat ten Noorden van den Singel in werk verschaffing te doen uitvoeren. Deze werken zijn thans uitgevoerd of na deren hun voltooiing. Door ons is nagegaan, welke werken verder voor werkverschaffing in aanmerking komen. Voor dit doel leen?; zich uitstekend het aanleggen van een twee tal voetbalvelden nabij den Koopmansweg Wij hebben de Nederlandsche Heidemaat schappij, die ook de hier vorengenoemde wer ken heeft uitgevoerd, een begrooting van kosten van dit werk laten maken. Deze raamt de kosten op totaal f 17.000, waaron der een bedrag van 11.300 aan werkloonen. Volgens een daartoe docr ons gedane aan vrage, is het rijk bereid voor den aanleg van deze voetbalvelden aan deze gemeente een subsidie te verleenen van 75 der loonen of rond 8500, zoodat ongeveer een gelijk bedrag voor rekening der gemeente blijft. Naar aanleiding van het bovenstaande, hebben wij de eer U voor te stellen ons te machtigen om bovenbedoeld werk in werk verschaffing te laten uitvoeren. Aangezien het, in verband met het tewerk stellen van werkloozen noodig is, dat reeds de vorige week met den aanleg der voetbal velden begonnen werd, is door ons aan de Nederlandsche Heidemaatschappij opdracht gegeven, reeds met de uitvoering van het werk een aanvang te maken. Tevens werd door ons, voor zoover noodig, de pacht opgezegd van de kadastrale per ceelen Sectie B nos. 201bis, 185, 186, 742, 825, 1424 en 1425. Wij verzoeken U deze opzegging te willen bekrachtigen. Ont wapenin gs - c onf erentie - avond van het Nut. „De Oude Vriendschap". Na het groote succes van de motie van de Nederlandsche Dagbladpers inzake de ont wapeningsconferentie, zou elke verdere actie van ons volk overbodig zijn of in het geheel in het niet vallen. Want elk bereikbaar getal van nieuwe handteekeningen zal weinig in druk maken naast de millioenen van de Dag bladpers. Maar daarin ligt ook niet de betee- kenis der actie van het Nut, welke door het hoofdbestuur o.a. als volgt wordt omschre ven „het feit, dat in meer dan 300 departe menten, gelijktijdig, gedurende een paar uur ernstig wordt stilgestaan bij het probleem van den vrede en de ontwapening en overal in een gelijkluidende formule uitdrukking zal worden gegeven aan wat in ons leeft aan hoop en vertrouwen". Deze uren waren gisterenavond gekomen, toen in „de Oude Vriendschap" de voorzit ter van het Departement Vlissingen, de heer J. C. Paap de boodschap van het hoofdbe stuur voorlas, waarin herinnerd werd aan de met algemeene stemmen aangenomen motie, welke door het hoofdbestuur aan de alge meene vergadering was voorgelegd en waarin ook gewezen werd op het besluit om deze motie op een nader te bepalen dag door alle departementeh te laten bekrachtigen. Ver wijzend naar artikel 1 van de Wet der Maat schappij, wordt er verder op gewezen, dat het oorlogsleed en het geluk van den vrede een der onderwerpen is, wier bevordering en be strijding niet alleen van anderen kan worden overgelaten. En zoo was dan de leiddraad ge geven voor den avond, waaraan eenige per sonen op verschillend gebied zouden mee werken. In de eerste plaats was het bestuurslid van het Departement, de heer J. Waverijn, aan het woord, die in een causerie over den Vol kenbond en de ontwapenings-conferentie, de vordering der ontwapenings- en vredesidee uiteenzette. Vóór den oorlog waren' in het meerendeel der landen nationale vredesver- eenigingen de aangewezenen om de vredes beweging te propageeren en te bevorderen, de samenvoeging dier vereenigingen tot één bond. De samenvoeging en organisatie in êénzelfden bond was te berchcuwen als een edelmoedige geduchte, maar ook niet veel meer dan dat. Het oorlogsleed heeft die ge dachte werkelijkheid doen werden, de Vol kenbond te Genève is er door ontstaan. De motieven voor vermindering van bewapening leidende tot zgn. ontwapening, die berustten op economische en sociale motieven, werden bestreden door de theorie, dat sterke legers en sterke vloten de beste beveiliging v/aren voor den vrede. Heden ten dage wordt dit laatste bestreden, ook, cmdat ze wantrouwen scheppgn in wederzijdsche bedoelingen en omdat ze belemmeringen zijn voor den voor uitgang van de ongestoorde vriendschappe lijke samenleving der volken. Vandaar, dat de ontwapeningsconferentie, wier aanvang 2 Fe bruari 1932 te Genève zal zijn, aller aandacht trekt. Want ontegenzeggelijk hangt van het welslagen er van in de taak om althans een begin te maken daarmee, het prestige van den Volkenbond af. En dan gaat spr. na, hoe het staat met de tweeledige taak van den Volkenbond, nl. voor ontwapening en voor arbitrage, en staat even stil bij het Protocol van Genève en bij het Locarno pact. En ook wijst hij op de voorbereiding tot de eigen lijke ontwapenings-conferentie, waaraan onze landgenoot L-oudon zoo'n groot aandeel heeft gehad. Hij bespreekt de eischen, die noodig zijn om het werk der conferentie te doen slagen, die zoo gemakkelijk mislukken als de grondslagen niet goed zijn. Uit dat werken van de commissie-Loudon is ontstaan de algemeene ecte van arbitrage, door de groote mogendheden onderteekend en waar door de arbitrage zelfs in belangengeschillen is mogelijk gemaakt en waardoor is bereikt, dat een verdrag is aangenomen, dat beoaalde maatregelen voorschrijft, als tusschen landen plotseling een conflict "uitbreekt. Na gewezen te hebben op den zwaren druk van het economische vraagstuk,en op het verlangen naar algemeene verlichting der schulden, zegt spr., dat daarvan niet veel zal komen, wanneer geen waarborgen gegeven worden, dat de vrijgekomen gelden niet zul len gebruikt worden voor verdere bewape ningen. De vredelievende gezindheid van het Ne derlandsche volk aanstippend, welke ook ten grondslag ligt aan deze~> avond, zegt spr. dat het nu gaat om de toekomst van den Vol kenbond, die de toekomst der menschheid is en dringt aan om in eigen kring te doen, wat de belangstelling en het vertrouwen in het werk van den Volkenbond kan verster ken. Nadat door alle aanwezigen „Daar rijst uit onze ziele", woorden van dr. R. Miedema en muziek van Joh. Seb. Bach was gezongen, waarvan de begeleiding toevertrouwd was aan de zorgen van mevr. Van Doornvan Lookeren Campagne (piano) en den heer E. Batten (viool), betrad de heer J. F. Op den Zieke het podium om ons een schitterende uitbeelding te geven van het beeld van gees telijke verstomping als gevolg van den oorlog. Hy deed daartoe voorlezing van een frag ment uit Peter Halket in Mashonaland, den Afrikaanschen jongen man, die onbewogen de ergste mishandelingen kan vertellen. Het is de geschiedenis vap Peter, die tijdens den Jameson-raid in het veld is geweest en daar verstompt is geworden. Het voorgedragene, dat diepen indruk maakte, was de episode, waarin Peter, van zijn commando afge dwaald, op een kopje in den nacht, gezel schap krijgt van een vreemdeling, die hem door het stellen van vragen tot de idee brengt, dat alle menschen broeders en zusters zijn, kinderen van één vader. Vóór de pauze ging nog een zeer toepas selijk lied van mevr. J. Spaanderman-Taat „Geest van den Christus", dat diepen indruk maakte. Na de pauze betrad de heer A. Mets Adz. het tooneel voor de voorlezing van een frag ment Oorlogsleed vit de pastorie van Pogg- see, dat weergeeft hoe de zoons uit die pas torie voor hun vaderland vielen, niet in het begin of het midden van den oorlog, maar even voor het einde der worsteling, wat dit sneuvelen natuurlijk nog meer accentueerde. Deze prachtige beschrijving werd duidelijk en klaar naar voren gebracht, wat nog meer het geval was met de tweede voordracht van denzelfde, waarin een episode uit den oorlog van 1870 werd verklankt. Dat gedicht van Pol de Mont „De Curassiers van Canrobert". waarbij de telkens ingezette aanval wordt beschreven der rijdende soldaten, sloeg in. Tusschen beide voodrachten in wérden zeer kunstvol ten gehoore gebracht „Larghetto en Allegro" van Handel en de Romance van L. van Beethoven door het reeds bovenge noemde tweetal musici. Nadat de voorzitter gewezen had op de ver tolking van al het oorlogsleed werd met alge meene stemmen de motie aangenomen, wel. ke wij reeds Zaterdag hebben opgenomen. Ten slotte wa. hij voorzeker de tolk der aanwezigen, als h' dankte voor de medewer king der dames en hecrer voor het welslagen van dezen avond, welke wcorden door ap plaus werden onderstreept. Crisis-vergadering rijkspersoneel. Gisterenavond had in' het. Concertgebouw yanv/ege de Centrale van Rijkspersoneel een openbare protestvergadering plaats, waarin als sprekers optraden de heeren H. Groene- veld en H. P. Baak. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en wees er op dat reeds eenige malen ge tracht "is om een plaatselijk comité van alle organisaties van rijkspersoneel op te richten, doch dit is tot nu toe niet gelukt. Binnenkort zal nog een poging gedaan worden. Het eerst kreeg nu het woord de heer Groeneveld, die zeide dat de poging der re geering tot salarisverlaging kwam als een donderslag. Minister De Geer noemt het geen salarisverlaging doch een Bijzondere crisis verlaging, die automatisch weer vervalt bin nen enkele jaren. De commissie voor georga- nieerd overleg was geheimhouding opgelegd, doch er is een organisatie geweest, die zich daaraan niet gehouden heeft. Spreker gelooft dat dit in de toekomst tot schade zal zijn van het overleg. Het bestuur van de Centrale heeft unaniem met de andere organisatie's salarisverlaging absoluut afgewezen. Het is niet te begrijpen dat de regeering het heeft aangedurfd om met salarisver'.agmg te komen, gezien dat de salarisregeling pas in 1928 weer eenigszins. in orde is gebracht. Het bezoldigingsbesluit bracht echter ook geen beyrediging, daar er verschillende cate gorieën van ambtenaren zijn waarbij het in komen achteruitging en bij andere groepen dit weinig steeg, waardoor begrijpelijk onte vredenheid ontstond. De regeering heeft nu weer aanleiding ge geven dat de ainrlepi^ren te hoop ioopen, want de voorgesteld© salarisverlaging is zeer onrechtvaardig. De gemiddelde weistandsgrens van ons volk gaat ver boven die der-rijksambtenaren uit. In de troonrede wordt aangedrongen op soberheid, maar dé rijksambtenaar heeft nog nooit anders dan soberheid gekend, Spreker wees op de groote overschotten gedurende tal van jaren gekweekt tot een be drag van ruim 300 millioen, en daar staat tegenover' een tekort van slechts 26 millioen over het loopende jaar. En om dit mede te dekken wordt van de rijksambtenaren weer 7 millioen gevraagd; Een paar cent meer op de benzinebelasting en het geld is er. Het is zeer noodig dat in de salarieering der rijksambtenaren de noodige rust komt, want in 10 jaar tijds is de regeling zeker wel tienmaal veranderd. De groot-industrieelen en de groote pers dringen steeds aan op salarisverlaging der rijksambtenaren. Groote groepen rijkspersoneel werken nog meer dan 100 uur per week, dus als men het loon per uur omslaat, dan is het zeer laag. Al is de korting nu niet zoo heel groot, spreker waarschuwt er voor dat het hier niet bij blijft, dus dat het slechts een begin is van een nog grootere verlaging. Wij zullen het heele - Nederlandsche volk inlichten over hetgeen er leeft onder de rijks ambtenaren. Rust u ten strijde, zoo eindigde spreker, want de komende tijden .zullen zwaar zijn voor het rijkspersoneel, en spreker drong er op aan zich te organiseeren in de Centrale van Rijkspersoneel. De tweede spreker, de heer Baak, sprak een bijzonder woord van welkom tot de aan wezige dames, wier tegenwoordigheid hij op hoogen prijs stelde. De vrouwen hebben groot belang bij den strijd der mannen en het is plicht van haar om daarin mee te leven. De regeering volgt met groote aandacht den strijd der rijksambtenaren en blijft van alles óp de hoogte, ook van het al of niet slagen der vergaderingen; om te zien hoe de betrokkenen op haar plannen reageeren. Het is gebleken, dat aan elke verslechte ring der salarissen een voorgeschiedenis ver bonden is. Vooral de groot-werkgevers stuwen de regeering In de richting van salarisverla ging, om straks des te gemakkelijker de loo nen in het particuliere bedrijf te kunnen ver lagen. Al ontkent minister De Geer dit, de sala risverlaging is wel degelijk te beschouwen als ben sluitpost, ondanks de erkenning dat de salarissen niet te hoog zijn. Wanneer de regeering op deze manier doorgaat met onrust en ontevredenheid te zaaien, dan zijn de ambtenaren niet de revo- tie-zaaiers, doch de tegenwoordige regeering. De ambtenaren willen niet op een eiland zitten, maar zij willen ook niet dat de re geering hen daarop plaatst. Dé ambtenaar geeft zijn arbeidskracht voor de volle 100 procent, doch zij willen dan ook voor de volle 100 procent beloond wor den. Zij staan nog 12 f2 beneden het alge meene' welvaartspeil van het Nederlandsch volk. Spreker wees op de flinke actie van het „comité van twaalf", dat een klein werk comité heeft ingesteld, dat flink werk ver richt en een krachtg adres aan de regeering zal verzenden. Verder zal per circulaire het geheele Nederlandsche volk worden ingelicht over de onrechtvaardige plannen der regee ring. Spreker ging vervolgens na de vele ver- s'echtsringen welke het rijkspersoneel sinds 1024 zich heeft moeten welgevallen en con cludeerde tenslote ook dat de voorgenomen salarisverlaging absoluut overbodig is. Het particuliere bedrijf staat in verschil lende bedrijven veel hooger dan dat van het rijkspersoneel en h-et is dan ook duidelijk dat de rijksambtenaren dienen moeten als voorlooper van een verlaging in het provin ciaal en semi-overheidsbedrijf en evenzoo voor het particulier bedrijf. Na te hebben stilgestaan bij de tegenwoor dige wanverhoudingen op economisch ter- rem hier overproductie, daar honger en werkloosheid, eindigde spreker met de aan wezigen op te wekken als één man pal te staan tegen de voorgenomen salarisverlaging. Aan het einde der vergadering werd de volgende resolutie aangenomen Het rijkspersoneel van Vlissingen en om streken, opgeroepen door de Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks Dienst, in vergadering bijeen gehoord de besprekingen over de door de regeering voorgenomen salariskorting van het rijkspersoneel en de onderwijzers en overwegende dat het rijkspersoneel, na langen en harden strijd, nog niet een bezol- digingspeil heeft bereikt, dat evenredig is aan het algemeene welvaartspeil in Neder land overwegende dat de bezoldigingen van het rijkspersoneel in het bijzonder nog verre achterstaan bij die van gemeentelijke- en provinciale ambtenaren overwegende dat, gelet op de sobere levens wijze waartoe vele rijksambtenaren nu reeds gedwongen zijn, een korting op hun inkomen niet gedragen kan worden overwegende dat door dezen maatregel de door de regeering zelf gewilde salarisrust opnieuw wordt verstoord overwegende dat de korting ook een een zijdig karakter draagt, terwijl een gezonde en humane economie zou moeten medebrengen, dat ter oplossing van nationale crisis-vraag stukken, nationaal werkende maatregelen worden genomen dringt er met den meesten ernst bij de volksvertegenwoordiging en regeering op aan, het rijkspersoneel niet opnieuw in een uit zonderingspositie te brengen en te willen bevorderen, dat de voorgenomen korting worde afgewend. Besluit deze resolutie ter kennis te bren gen van de regeering en volksvertegenwoor diging en te publiceeren in de pers. Neutrale Bond van Personeel in de Voedingsmiddelen. Gisterenavond werd in „de Oude Vriend schap" door het hoofdbestuur van dezen bond een lezing met lichtbeelden gehouden over het bakkersbedrijf door den secretaris- penningmeester, den heer A. Pruysen uit Rotterdam. Spreker ging eerst na hoe lang de tarwe al bekend is en komt dan tot de conclusie dat hiervan in het eerste boek van den Bijbel reeds gesproken wordt, hoewel de bereiding nog niet zoo practisch was als thans, nu de moderne machines alom ingevoerd zijn. Daar de maling van de bloem steeds eenvoudiger werd, kreeg men al meer en meer bakkers er bij. De verandering van den oven heeft hier ook toe bijgedragen had men eerst den oven cüe met takkebossen gestookt werd, nu heeft men den gasoven, waar het brood aan de eene zijde ingaat en aan de andere zijde er gebakken uitkomt. Spreker gaat de modern ste bakkerij van ons land, „De Korenschoof" te Rotterdam na, waar de grootst mogelijke hygiëne heerscht. Utvoerig stond spreker stil bij de slapte in het bedrijf. Ging vroeger de werkman des morgens vroeg met zijn brood naar de fa briek en werkplaats, thans, met den 8-urigen werkdag, is dit niet meer zoo. Hadden wij vroeger brooden van 5 ons en 1 KG., ook dit is afgeloopen. Het brood moet een bepaalde hoeveelheid droge stof bevatten en kan dan niet meer wegen dan 4 ons. Op onderhoudende wijze ging spreker na de oorzaak van het meer en minder wegen der brooden. Het mengen van de gist is ook een belangrijke factor voor het bakken van brood. Vooral de eerste deegmakers klagen als ze over de temperatuur van de gist moe ten oordeelen, want die is een zeer voorname factor. Over het aanvangsuur van den bak kerij t je is al heel wat gesproken, of dit 5 of 6 uur zal zijn. Patroons en gezellen moeten hier samenwerken en hief heeft het bakkers bedrijf niet over.te klagen. Voor Rotterdam breekt een zeer moeilijke tijd aan voor de bakkers, daar de firma Jannn een groot deel was pepermunt reeds een veel vuldig gebruikte en zeer gewaar deerde medicijn tegen allerlei kwalen. Let er evenwel op dat ge peper munt van prima kwaliteit ge bruikt. De beste pepermunt is zonder eenigen twijfel de ECHTE MEDICINALE VS-PEPERMUNT, onder geregelde controle van het laboratorium Dr. E. Pannenborg en Dr. H. J. Doornbosch te Gro ningen. van de bakkers op zal eischen, zoodra haar fabriek in werking treedt. Als haar dit ge lukt zal hst Rotterdamsche bakkersbedrijf daardoor een grooten klap krijgen. Het besluit van de regeering om 20 dure bloem door het brood te mengen, is oorzaak dat Belgisch brood ingevoerd wordt, zooals reeds in het Zuiden van ons land gebeurt. Deze twee genoemde factoren zullen groote malaise brengen, wanneer de regeering niet krachtig ingrijpt. Spreker ges ft eenige technische details over het bakken van brood. De kleinste tot de grootste bakkerijen van het land werden besproken, waaruit bleek dat het brood ook zijn tijd opeischt en dat er heel wat komt kijken, wil het brood loonend verkocht kun nen wórden. Ty'dens de pauze werd door de talrijk opge komen bakkers zoowel patroons als gezel len een nieuw preparaat T 52 bezichtigd, een toevoeging van 20 chemische stof voor het mengen van meel, door de firma Scholten te Groningen in den handel gebracht, dat vele goede hoedanigheden in zich moet be vatten. Eenige bakkers zouden hier een proef mede nemen. Een mooie serie lichtbeelden, openende met de eerste bakkerij in de Zuiderzee-provincie en vervolgens de tarwekorrel, verscheidene malen vergroot, waarbij de heer Pruysen in een prettige causerie de voorname en min der voorname grondstoffen aanwees, werden hierna vertoond. Wij zagen vele soorten brood, rijp en onrijp (bakkersterm) de bak kers hebben hier zeker hun hart kunnen op halen aan de smakelijke soorten, die op het witte doek te zien waren. Ook het zgn. „pain de luxe" werd als lekkernij opgediend, even als de mooie Kersttafels, die den eetlust op wekten. Door een der aanwezigen werd aan het einde der bijeenkomst nog gewezen op het groote nut van de vakscholen, die reeds in verschillende plaatsen van het land zijn op gericht voor de leerjongens in het bakkers bedrijf. Tevens werd nog medegedeeld, dat door de regeering reeds maatregelen waren genomen tegen den invoer van Belgisch brood in ons land. C. K. W. O. Vrijdag a.s., des avonds 8.15 uur, zal ds. J. C. H. Kamsteeg uit Gorssel in de Luthersche kerk alhier voor bovengenoemde vereeniging het onderwerp „De schoonheid van den Bij bel" behandelen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Scheepvaartbeiichten. Het met een gebroken schroefas binnen gesleepte Engelsche motorschip „Innissulva" is alhier in het droogdok opgenomen. De re- paratiën worden door de Kon. Maatsch. „de Schelde" uitgevoerd. OOST- EN WEST-SOUBURG. Begrafenis S. de Pagier. Gisterenmiddag had de begrafenis plaats van wijlen den heer Simon de Pagter, oud wethouder dezer gemeente. Onder de belang stellenden die bij de droeve plechtigheid tegenwoordig waren werden opgemerkt de leden van het dagelijksch bestuur dezer ge meente, de secretaris benevens verschillende raadsleden en de oud-wethouder Melis. Door den burgemeester, jhr. H. A. van Doorn, werden aan de groeve namens het dagelijksch bestuur en den secretaris woorden van waardeering gesproken voor wat de over ledene gedurende zijn 40-jarig lidmaatschap aan den raad, waarvan vele jaren als wethouder, in het belang der gemeente heeft

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1