500 25 CHIEF WHIP NATUURLIJK MIJNHEER CHIEF WHIP WINT HET ALTIJD! de beste voor ieders gezondheid EERSTE BLAD VLISSINGEN No.251 69e Jaargang; 193S: riLlJNEN Uitgave: Firma F. VAN BE VELDE Jr., V/alstraat 58-60, Vlissingen. Titel. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR KAMEROVERZICHT Stads-en Provincienieuws Want I aantal nieuwe klanten daarop is enorm enzij blijven er bij. Geen wonder-«alles wat U van 'n sigaret verlangt vindt U in CHIEF WHIP en dant is VIRGINIA 55 October. 8.30 Gymnastiekles, 1- en voetbalberichtea, tje. 9.30 Concert, or- [0 Concert. 10.50 Toe- concert. 12.00 Gramo- |5 Octet en viool. 1.03 Boekenhalfuurtje. 2.3Q jang, kinderkoor. 3.15 iderkoor. 4.15 Lezing, en Vaz Dias. 5.00 Vara, ing. 6.30 Orgelconcert. |Avro. Vaz Dias. 8.15 ing, tenor en vleugel 10 Tooneel. 10.10 Con- Ill.00 Gramofoonplaten, 1.30 K.R.O. Morgenwy- lerkdienst. Hierna ge- ,ng. 12.15 K.R.O. Con- ;rie. 1.50 Literair halt eplaten. 2.30 Concert. 5.00 N.C.R.V. Gewijde >t. Hierna tot 7.45 ge- .R.O. Causerie. 8.10 Concert, orkest en so- 3.20 Kerkcantate. 4.20 |S5 Concert, koor. 6.20 dienst. 9.05 Liefdadig- |ert. 10.50 Epiloog. 1725 M. 11.50 Orgelconcert. 1.20 en onplaten. 5.35 Orkest- lalfuurtje. 9.05 en 9.50 6.20 Orkestconcert. 10.50 Bach-cantate. Incert. 6.20 Vroolijk johème", opera. Hierna |iek. 11.20 Orkestcon- iaten. 2.45 Orkest en Jerkconcert. 8.45 Deen. Bijspel. 9.25 Orkest en JDansmuziek. 1.20 Orkestconcert. 6.20 I Orkestconcert. 338 flt. 6.20 Gramofoonpla- 9.20 Concert. fr.20 Opera „La Bohè- hierna dansmuziek. POOR MORGEN. beschouwing vooraf. .dag geelt de Vara lio's van Mozart en ate van Veracini en jrieg. In den v o o r- Jrlijn een cello-sonate leipziger orkest speelt liuziek. Beromünster Ipeeld op de oude in- pre en cembalo. Over fvartet in a-moll van ook het Fransche Itetten, Beethoven op. op. 131 in cis-moU. gevarieerd orkest van Gluck, Beetho- |L a t er op den iondon Regional ka- lover Kalundborg een 1 Warschau het weke- gewijd aan Chopin, Manon van Masse- lentry komt later lini's La Tosca. Wee- Ier een kleine opera |er van Haydn en de (sten van Schubert, operette Die schone operettes van de Jrdt op dezen Zater- I behalve de zooeven ne La fille du Tam- fjach en over Mühl. (Die Prinzessin auf I Strauss. iuto's, Fietsen tuigen. |>er uur 5.17 5.15 0.13 0.45 12.18 12.47 DA [iakeiykheden, [en, enz. Specialiteitenvoor- Iriendschap", E uur. "vergadering Neutra- fel in de Voedingsbe- lendschap", 8 uur, Ontwapenings-con- Itsclwppy tot Nut loude Vriendschap", Openbare vergade- „de Oude Vriend- ptt. van Japan van Southampton fe2 Oct. v. Algiers bet. te Barbados Ide" (uitr.) 22 Oct. van Antw. Oct. te Antw. [et te Dairen van Rott VLISSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advenentiesbetrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van I- f rcf els 75 ct., ic deic ref.'el meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" 3BfBn—i^—im^in.iM.il'ft» I'm -mm ij r 'j-iII——w—t—'j, i ■m «hm t 7"l' - w»*-u-. ..osrea— Dit nummer bestaat uit 4 bladen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen Gelet op artikel 37 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van Johanna Adriana Koene, weduwe van L. Mieremet, wonende te Vlissingen om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor de beneden- voor- en. zijlocaliteit van het per ceel Walstraat no. 127 dat vanaf heden, gedurende veertien dagen tegen het verleenen van het gevraagde ver lof schriftelijke bezwaren kunnen worden in gediend by Burgemeester en Wethouders voornoemd. Vlissingen, 24 October 1931. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Allerlei. Nadat de voorzitter op hartelijke wijze den scheidenden griffier had uitgeleid werden tal van ontwerpen afgedaan, waarvan de meeste onder den hamer doorgleden. Het eenige dat wat tegen hi.eld was dat van de militaire ambtenarenwet. Deze wet past voor de militairen dezelfde bepalingen toe die voor de burgerlijke ambtenaren gel den. Bezwaren daartegen waren zeer weinig in aantal, al vonden sommige den opzet niet fraai. Wat al aan recht bestaat is nu in deze wet vastgelegd. Bezwaar hadden sommige le den hierin, dat het mogelijk is dat een min dere over een meerdere zal oordeelen. Erg gewichtig lijkt ons dit bezwaar niet, want het gaat hier niet om kwesties van krijgstucht. De Minister verdedigde het ontwerp en wees de bezwaren af. Na eenige onbeduidende discussies werd het ontwerp goedgekeurd. De Kamer ging tot 3 November uiteen. VLISSINGEN. Spreekuur wethouder van onderwijs. De wethouder van onderwijs zal te begin nen met Woensdag 28 October lederen Woensdagmiddag van half drie tot half vier spreekuur houden. Het spreekuur op Zaterdagmiddag vervalt hierdoor. Een ontwapenings-conferentie-avond. Het departement Vlissingen der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, houdt Maandag a.s., des avonds kwart over acht, een ontwapenings-avond in„de Oude Vriend schap". Verschillende personen zullen aan dezen avond belangeloos hun medewerking verlee nen. Muziek, zang en voordracht zullen elkaar afwisselen. Over Hilversum (korte golf) zal Maandag avond van 7.157.45 een rede over de betee- kenis van de a.s. ontwapenings-conferentie worden gehouden door den heer mr. G. J. Saln. Een dergelijke avond wordt In de meeste Nutsdepartementen gehouden. In al deze vergaderingen zal de volgende motie worden voorgesteld De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, met groote ingenomenheid constateerende, öat eindelijk in 1932 de wereldconferentie zal worden gehouden, zooal nog niet tér ontwa pening, dan toch tot een vermindering, al thans beperking van bewapening, diep' er van doordrongen, dat een belang rijke vermindering van bewapening dé on misbare voorwaarde is om een herhaling van de ontzettende wereldramp, die oorlog heet, te voorkomen, overtuigd, dat slechts langs den weg van gemeenschappelijk overleg het groote doel kan worden bereikt, overwegende, dat in stijgende mate in de volkeren zelve het verlangen tot uiting korrit, dat er nooit meer een oorlog zal uitbreken en dat zij steeds duidelijker tot inzicht komen, dat een mislukking van bedoelde conferentie een volslagen miskenning zou beteekenen van wat er in de volken leeft en tot onbe rekenbare, heillooze gevolgen zou leiden. van oordeel, dat de volken zeiven moeten getuigen, spreekt den wensch en tevens de besliste verwachting uit, dat door de conferentie niets zal worden verzuimd om een bevredigend resultaat te verkrijgen. Alhambra-Theater. Monte Carlo. M^fc men in „Monte Carlo" Chevalier, men krijgt er andere dingen voor terug, en deze film is zeker technisch even knap gecompo neerd als „The Love Parade". Het eigenaardige scenario, ontleend aan een. boek van Hans Muller, „De blauwe kust" en aan Borth Farkington's „Monsieur Beau- caire", is samengesteld door Ernst Vajda en wordt gespeeld door Engelschen en Amerika nen, de heeren meerendeels Engelschen en de dames (Jeannette Mac Donald en Zasu Pltts) afkomstig uit Hollywood. Er is veel overeenkomst met bovengenoemd filmwerk. De koningin is ditmaal een gravin (min of meer aan lager wal), de attaché is een graaf, het paleis is een hotel in Monte Carlo. En daar zoekt de verliefde graaf (Jack Bucha nan) de wispelturige gravin (Jeanette Mae Donald) op, maar niet in zijn ware gedaante. Want de gravin, op haar trouwdag wegge- loopen van haar prins-gemaal, is ongenaak baar, en zoo maar niet voor iedereen te spre ken. De aanbidder vermomt zich dus als kapper (hier komt monsieur Beaucaire uit den hoek)en hoewel hij het verschil niet weet tusschen een ondulation en een permanent wave (wat een man!), zet hij brutaal de schaar „er in, en geeft zijn. geliefde -een friction, waarbij zijn hart opspringt van vreugde. De pseudo-kapper weet zich onmisbaar te maken,., want" al verknoeit' hij Jeanette's haardos, hy verbetert haar dunk ten opzichte van hét genus coiffeur.hij wint voor haar aan de roulette, en hij zingt voor haar als i een leeuwerik, waarna Jeannette zich na- tuurlijk ook niet onbetuigd laat, en er schoorvoetend, maax van ganscher harte, toe overgaat haar kapper te zoenen. Goed-uitgesponnen slotscènes met frag menten uit de opera „Monsieur Beaucaire", welke Jeannette's oogen openen, brengende ontknooping en het liefdesgeluk. Het dankbaarste lied in de film is „Always in all ways" zeer vermakelijk zingen Jean nette en Jack elkaar toe. Zaru Pitts is een donker-oogige kamenier, die met haar mees teres door dik en dun gaat, Tyler Brooks, een keurige gentleman-kapper, terwijl zelfs van de kleinste rollen, tot den treinconducteur toe, veel werk is gemaakt. Een film van Ernst Lubitschraffinement van regie, vondsten, waaraan anderen niet denken, een tikje ironie, ononderbroken actie. Zoo voldeed Lubitsch aan de opdracht van Paramountmaak een tweede „Love Parade". Zeer geestig is weer Max Fleischer het uitgebreide voorprogram, dat ook muzikale- en dansuitingen van verschillende volkeren bevat. Bij dit laatste de buitengewone gratie van een tango. Verder bootraces en water- toernooien, die wellicht ook voor het komen de seizoen Zeebad—Vlissingen een attractie zouden kunnen zyn? Luxor-Theater. De Csikos-barones. Spaansch bloed. Luxor opent als gewoonlijk met een goed verzorgd journaal. De eerste hoofdfilm, een vroolijke en charmante Hongaarsche film, bruisend van levenslust en temperament, ver vaardigd naar een operette van Fritz Grün- baum en Georgy Jamo, is een onderhoudend en boeiend werk. Er zit gang en tempo in deze film met haar heerlijke Hongaarsche dansen,meesleepende muziek, leuke scènes, lieftallige meisjes, prachtige paarden, span nende races en wilde jachten over de einde- looze Hongaarsche poeszta's. Greth Theimer, Ernst Berebes en Paul Vincenti vertolken de hoofdrollen met geestdrift, de laatste is bo vendien een verdienstelijken tenor. In het tweede hoofdnummer speelt Rod la Rocque de rol van Lastro, den zeeroover, die met een gestolen jacht de tropische zeeën onveilig maakt. Hij is echter geen piraat in bonte kleedij, doch een zeeroover in avond- kleeding en niet eens zoo'n bandiet. Rita la Roy is zyn tegenspeelster; haar spel, dans en zang zijn van een groote bekoring. Het scenario werd vervaardigd naar een novelle van Wallace Smith. De gelukkige combinatie van avonturen en liefde maken dit fascinee- rende romantische zoorooversverhaal tot een interessant filmwerk, wat de aandacht door loopend gespannen houdt. Beide rolprenten geven aangename ver- poozing en zijn het zien en hooren alleszins waard. AROATH LONDON Volksonderwijs. Gisteren hield de afdeeling Vlissingen van Volksonderwys een huishoudelyke vergade ring in de zaal van het café Buning. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden. Ge- koz enwerden mevr. Van Ooijen en de heer G. van de Kreke. Besloten werd naar de al- gemeene vergadering, die op 7 en 8 Novem ber te Arnhem zal gehouden worden, een af gevaardigde te zenden. Mej. Van Oorschot zal de afdeeling daar vertegenwoordigen. De werden vervolgens behandeld en aan de af gevaardigde werd geen bindend mandaat meegegeven. De afdeeling van Volksonderwys zal nu dit jaar zelf de collecte voor de openbare school houden. Behoudens goedkeuring van Burg. en Weth. zal deze plaats hebben op Zaterdag 31 October a.s. Reeds verschillende leden gaven zich op om te c llecteeren, doch, opdat het resultaat zoo goed mogelijk zal zijn, wor den alle leden, die alsnog in de gelegenheid zijn, verzocht zich op te geven bij den heer Sturm, Schuitvaartgracht 43. Een openbare protest-vergadering. In het Concertgebouw wordt Maandag a.s. des avonds 8 uur, een groote openbare pro test-vergadering worden gehouden van de centrale van rijkspersoneel. Als sprekers zul len optreden de heeren H. Groeneveld en II P. Baak, over het onderwerp„Geen byzon- dere belasting voor het rykspersoneel". Höfelein-Bekker's muziekonderwijs. Zaterdag 31 October a.s. zal door de leer lingen van bovenstaande muziekklasse een concertavond gegeven worden in het Grand Hotel Britannia. De leerlingen voor piano zullen o.a. de Klavier-konzerte van Mozart en Haydn met orkestbegeleiding ten gehoore brengen. Wij verwijzen verder naar achter staande advertentie. Het nieuws van den dag in beeld. In onze tydinghalfoto's van de executie verkoop ten huize van het Tweede Kamerlid, ds. Fabervan het burgemeesterlijk bezoek aan de nationale tentoonstelling op het gebied van hotel- en cafébedryf in den Dierentuin te Rotterdamvan de nieuwe afdeeling in het Ryksmuseum te Amsterdam die heden wordt geopend, de „Nederlandsche Geschie denis ter Zee"van de restauratie van den Cuneratoren te Rhenen van de optocht met verlichte auto's te Haarlem tijdens de lieht- week; van de fundeeringswerken aan de Coenhaven te Amsterdam van het nieuwe aspect op het Rembrandtplein te Amsterdam, nu de schutting van de Amsterdamsche Bank verdwenen is, enz. enz. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Innisulia" ko mende van Ter Neuzen en bestemd naar En geland, is gisterenmiddag met machine-de fect hier op de haven gesleept. MIDDELBURG. Berthe Seroen. Concert- en Gehoorzaal. Met twee tientallen liederen, uiteenloopend vajn stemming en van zeer verschillende com ponisten, heeft Berthe Seroen volop gelegen heid gegeven haar kwaliteiten als zangeres te leeren kennen, zy heeft een mooi orgaan, warm getimbreerd, dat zy met intelligentie leidt. Vooral in midden en diepte is de toon bijzonder fraai, terwijl de voordracht door loopend getuigde van muzikaal aanvoelen en doorleven. Het uitnemende programma bracht nieuwe Fransche, Russische en Italiaansche kunst, doch naast Ravel, Debussy, Charpentier, Roussel, Pierné, Moussorgsky, Rachmaninoff, Pizzetti en Castelnuovo Tedesco, was het Duitsche repertoire vertegenwoordigd met Wolf en Mozart en hoorden we de oude Italianen Caldara en Paisiello, benevens een tweetal oud-Nederlandsche liederen („Ik zag Cecilia komen" bew. Fl. van DuysÊ en „Een liedeken van sceiden" van C. M. Coster), welke, door hun simplistische dictie, van groote bekoring waren. Een liederen-avond van een dergeiyk superieur gehalte behoort tot de zeldzaam heden in onze omgeving en daarom was het jammer, dat de belangstelling niet grooter was. De begeleider, Phons Dusch handhaafde zich op het hooge peil van de zangeres, zoo dat deze avond bewees, dat de afwezigen on- gelyk hadden. Het succes van zangeres en accompagnateur was even spontaan als warm. Berthe Seroen ontving enkele prachtige bloemstukken. O. Middelburgsche Concertvéreenlging. Het eerste concert van de Middelburgsche Concertvereeniging is bepaald op Woensdag 4 November, des avonds 8.15 uur in de Con cert- en Gehoorzaal. Het wordt gegeven door den cellist Gerard Hekking* Een wachthuis je voor de stoomtram „Walcheren". Tot nu toe en dit gedurende ruim een kwart eeuw, waren passagiers van de stoom tram Walcheren, die van Middelburg met de tram willen vertrekken, verplicht zoolang deze er niet is, óf in weer en wind buiten te staan, óf in een café te vertoeven. Thans zal daaraan een einde komen door den bouw van een wachthuisje naast den toegang tot de yzergieterij. Het in den weg staande aan plakbord is naaT het terr:.\m van gemeente werken overgebracht in afwachting van de aanwijzing van een nieuwe plaats, meldt do „Midd. Crt.". ZOUTELANDE. Verlaging van salarissen. Dat de salarisverlaging door den minister van financiën voorgesteld, een scheeve ver houding in het leven roept ten opzichte van de gemeente- en provinciale ambtenaren, wordt door alle partijen erkend. Of dit de reden is, of dat Zoutelande ook moeite heeft de gemeente-begrooting slui tend te maken, is ons niet bekend, zegt het „Prot. Zuiden". Maar zeker is, dat de raad dier gemeente zich tot Ged. Staten gewend heeft, met het verzoek de salarissen van burgemeester, gemeente-secretaris, wethou ders en ontvanger te verlagen. In het algemeen acht ook het christ.-his* tosche blad een rechtvaardige salarisverla ging te aanvaarden, ook als wy zien op de daling van de kosten op het levensonder houd. Dat kan dus ook van de door den raad genoemde ambtenaren. Alleen zullen zich hier wel weer moeiiykheden voordoen. En dan bedoelen wy niet de protesten, die wel licht zullen ontstaan, maar wel door de ver breking van de verhouding van de Zeeuwsche tractementen dezer functionarissen tot die van ons geheele land. Want hoewel Zeeland een eenigszins afgelegen provincie is, waar door de eenhe'1, speciaal op dit gebied, lang niet altyd gezien wordt, zoo zyn de bewoners toch Nederlanders, die zooveel mogelijk niet met anderen maatstaf moeten gemeten wor den, dan die welke in het centrum of in het t oorden wonen. Met belangstelling zullen wij het antwoord n Ged Staten afwachten.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1