ken I Vlissiigsske Courant WIJNEN derde blad Oe Gemeenfebeyrootino voor 1932. lieft y fe tje? Izen i'ita- iare aby ver- >rof. ïen- n D itol I.- 1STEN illlllilllllllllilli MNG IN g 0.60 p 0.87 p, 0.94 p. 1.29 p, urd 1.79 p. ren, 0.79 P- vanaf p. p. 0.59 p. p. 55 0.59 p. p. |g 0.32 p. p. 0.69 p. p. jgi nieuwste 119 p. p. |2 H) lllilllllilllllllliil^ voor Uw gasten. ig voor U zetf. van de van Vrijdag 23 October 1931. N° 250 K—a—W^—l Memorie van antwoord op het rapport betreffende het onderzoek van de gemeentebegrooting voor 1932. UITGAVEN. derende Caba- été-voorstelling AG 24 OCTO- Oude Viiend- 12 1 uur. Hoofdstuk III. Bij raadsbesluit van 22 December 1919 werd met ingang van 1 Ja nuari 1920 voor alle gemeente-ambtenaren een nieuwe salarisregeling vastgesteld. Daarbij werden de ambtenaren in verschillende loon- groepen verdeeld, in tegenstelling met vooraf gaande regelingen, waarbij de bezoldiging van de administratieve-, technische- en politie ambtenaren afzonderlijk werden bepaald. Bij de indeeling in de verschillende loon- klassen werden de majoor-rechercheurs ge plaatst in de 3e klasse, met een jaarwedde van 19002300. In deze klasse werden te vens opgenomen de adjunctcommiezen, de inspecteurs van politie 2e klasse, de opzich ters 2e klasse enz. Deze nieuwe salarisregeling verving toen de sedert 1 Juli 1919 bestaande, waarbij het sa laris van de majoor-rechercheurs was be paald op ƒ29 tot ƒ31 per week (ƒ1664— ƒ1768). Met het oog op de toegekende salarisver- hooging tengevolge van de indeeling in de 3e loongrcep, werd de vergoeding van 150 voor de burgerkleeding ingetrokken. Deze intrekking is door de belanghebben den steeds gevoeld als een onbillijkheid, daar al de overige ambtenaren by de politie vrije uniformkleeding genieten. Teneinde hierin tegemoet te komen hebben wij thans vrijheid kunnen vinden U voor te stellen, ook aan de majoor-rechercheurs een vergoeding voor kleeding ad 100 toe te kennen. Ten aanzien van de brandkranen in de straten zal door ons opdracht worden gege ven na te gaan, of uitbreiding daarvan nood zakelijk is. Wat betreft de genoemde straten kunnen wij U mededeelen, dat in de Verkuijl Quak- kelaarstraat een brandkraan aanwezig is en zich een bevindt nabij het snijpunt Schelde- straatVerkuijl Quakkelaarstraat. De Glacisstraat kan bij brand worden be diend door de brandkranen welke aanwezig zijn aan het einde van deze straat in de Badhuisstraat, die nabij het snijpunt Schel destraatGlacisstraat en die op den heek Glacisstraat—Aagje Dekenstraat. De nieuwe automobiel-brandspuit is be steld bij de N.V. Machinefabriek J. H. W. van der Ploeg te Apeldoorn, voor een prijs van ƒ5000. Deze brandspuit heeft een capaciteit van 1200 liter per minuut bij 7 atmosferen spanning. Zij wordt voorzien van een „rein- waterkoeling" van ƒ200 en wordt gebouwd op een verlengd chassis met dubbele banden voor den prijs van 150. Wat betreft de bewuste lantaarn in de Wolstraat kunnen wij U mededeelen, dat door ons opdracht is igegeven deze aan te brengen aan het pand van het belendende perceel. In uw vergadering van 29 November 1929 is, overeenkomstig ons advies, afwijzend be schikt op een adres van de bewoners der Scheldestraat, om deze straat ten spoedigste van een electrische verlichting te doen voor zien. Wij hetöbsn toen in ons voorstel opge merkt, dat de gemeente bij hare zorg voor een goede straatverlichting uitsluitend heeft te letten op de belangen van het verkeer en van de openbare veiligheid. Ten aanzien van de eischen welke wij dien aangaande meenen te moeten stellen, zijn wij van oordeel, dat de openbare verlichting van de Scheldestraat aan redelijke eischen voldoet en geenszins ten achter staat by an dere straten. In deze straat bevinden zich nameiyk zes gaslantaarns, terwijl by het be gin, in de Aagje Dekenstraat en naby het eir.de, in de Scheldestraat, een electrisch li' 'itpunt zich bevindt. Wy' kunnen dan ook geen aanleiding vin den U voor te stellen, de openbare verlich ting in de Scheldestraat uit te breiden of te vervangen door electrisehe verlichting. Over electrische lichtpunten heeft de gemeente thans niet de beschikking. In verband met het geringe verkeer over de Groote Markt achten wy de bestaande verlichting geenszins onvoldoende. Zooals U bekend is was reeds besloten het bestaande bord naby de keersluisbrug te ver vangen door een grooter bord en dit te ver plaatsen. Een bord groot 0.80 X 1-80 M. wordt thans aangekocht. Hoofdstuk TV. De financieele toestand der gemeente eischt thans nog geen vermin dering van de aan verschillende nuttige in stellingen en vereenigingen verleende sub sidies, die zonder den steun van de gemeente niet of moeilijk kunnen bestaan, wy hopen deze subsidies steeds te kunnen handhaven. Het met name genoemde subsidie voor het reizend drankweer-museum, ad 15 per jaar, zouden wy eveneens gehandhaafd willen zien, daar door deze instelling een algemeen belang wordt behartigd. Hoofdstuk V. Ten aanzien van de uit breiding der volkshuisvesting meenen wy te moeten opmerken, dat nog korten tyd geleden 98 woningen zyn gebouwd door de woning bouwvereniging ter verbetering van de volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende gemeenten en dat thans zal worden overge gaan tot het stichten van 21 woningen dooi de vereeniging „Goed Wonen", terwyi ook door de vereeniging „Gemeenschappeiyk Be lang" een 20-tal woningen zullen worden op- gegricht. Alvorens verdere maatregelen te nemen tot uitbreiding van den volkswoningbouw, zullen wy nagaan hoe deze aangelegenheid zich al hier zal ontwikkelen. Wat betreft de betaling van de contributie voor het Instituut voor volkshuisvesting, dee- len wij U mede, dat dit instituut nog steeds als een nuttige sociale instelling kan worden beschouwd. Het wordt in stand gehouden door de contributies van gemeenten en ver eenigingen. Opzegging van het lidmaatschap moeten wy ontraden. Hoofdstuk VI. Ingevolge art. 11 van het werkliedenreglement volgt een vaste aanstel ling als regel na 1 jaar tijdeiyken dienst. Deze termyn is op 1 jaar gesteld, daar het in het belang van den werkman kan zyn dezen niet te kort te nemen. Zooals U bekend is werd met ingang van 1 Januari 1930 voor de straatmakers een regeling getroffen, ten einde hun, na het be reiken van het 65e levensjaar, voor een dienstverband van 40 jaren een pensioen te verzekeren van 12 per weel; of zooveel min der in verhouding tot het aantal dienstjaren. Tevens werd in de verzekeringspolissen een clausule opgenomen, dat direct bij het intre den van invaliditeit vóór het voleindigen van het 65e levensjaar een invaliditeitspensioen ingaat, naar een vastgestelde schaal. Intusschen zijn wy bereid een onderziek te doen instellen naar de mogelijkheid en de financieele gevolgen ten aanzien van een regeling, waarbij aan de weduwen en wee zen van de straatmakers een uitkeering kan v/orden verzekerd, alhoewel wij vreezen, dat de daaraan verbonden kosten niet gering zullen zijn. Met het oog op de goede uitvoering van en het toezicht op het straatmalcerswerk is het niet in het. belang van de gemeente in de werkwijze verandering te brengen door het werk niet meer aan te besteden. Reeds eenige jaren heeft het vraagstuk op welke wyze de gemeente zich kan ontdoen van het huis- en straatvuil, onze volle aan dacht. Waar dit vraagstuk zeer urgent is ge worden, hopen wij U spoedig een oplossing daarvan te kunnen voorleggen. Met het oog op de belangrijke kosten aan het verkleinen van den vluchtheuvel aan den Singel verbonden, zal deze zaak door de commissie van gemeentewerken onder de oogen worden gezien. Het verder afdekken van den Boulevard de Ruyter met Goudaüte kan niet als „onder houd" worden beschouwd, zoodat het niet juist is, met het oog op den financieelen toe stand der gemeente, de kosten daarvan op één jaar te doen drukken. Wy blijven het ge motiveerd achten deze uitgaaf op den kapi- taaldienst te verantwoorden en haar zoo als in de begroeting is vermeld uit het wegenfonds te bestryden. Ofschoon de oppervlakte der bestrating in de laatste jaren zeer belangryk is uitgebreid, zijn de uitgaven voor het onderhoud der stra ten niet in verhouding daarmede toegenomen. De gemeenteiyke geldmiddelen lieten zulks niet toe. Telken jare moeten bij het opmaken van de begrooting noodzakelijke straatver beteringen achterwege blijven. De voor het onderhoud van straten en wegen op de be grooting voorkomende uitgaven zijn dan ook zeer aan den lagen kant geraamd. De voor het onderhoud gestelde eenheidscyfers kun nen niet worden verlaagd, daar deze gering zyn, ook in vergelijking met andere ge meenten. Niettegenstaande het plantsoen in de laat ste jaren is verdubbeld, zyn de uitgaven daarvoor naar die verhouding niet gestegen. By de verzorging van het plantsoen wordt steeds naar eenvoudigheid gestreefd. Zooveel mogelyk worden daarby de door de gemeente zelf gekweekte bloemen en heesters gebruikt. De op verschillende plaatsen aangebrachte afwisseling tusschen heesters en bloemen verhoogt ten zeerste het stadsschoon. Even als zulks in alle andere stedelijke gemeenten geschiedt wordt ook hier getracht de plaats een bekoorlijk aanzien te geven, zonder dit op luxueuse wyze te doen. Het is ons gebleken, dat zulks door de bevolking ter zeerste wordt gewaardeerd. Ook in verband met ons pogen tot ontwikkeling van Vlissingen als badplaats achten wy het verfraaien der stad ten zeerste gewenscht. De uitgaven ten behoeve der begraafplaat sen welke nagenoeg door de ontvangsten worden gedekt kunnen wy, by de behoor lijke verzorging welke steeds plaats heeft, niet verminderen. Ten aanzien van den geuiten wensch om de muziektent op den Boulevard Evertsen te verplaatsen naar het plantsoen aan den Koudekerkscheweg mag niet uit het oog wor den verloren het nadeel, dat de inrichtingen aan den Boulevard en het verkeer aan de badplaats daarvan zouden ondervinden. Intusschen zullen wij trachten deze aan gelegenheid tot oplossing te brengen, ten einde de concerten beter tot hun recht te doen komen. Het ligt met het oog op de gemeente- financiën voorloopig niet in onze bedoeling U voor te stellen over te gaan tot het asphal- teeren van de Walstraatte zijner tyd zullen wy deze verbetering van de Walstraat over wegen. Tot ons leedwezen is dezen zomer de nieu we bestrating van den Nolledyk tengevolge van het vervoer van granietblokken voor het onderhoud van de zeewering door het bestuur van den Polder Walcheren ernstig beschadigd. Ofschoon het polderbestuur daartoe niet wet- teiyk verplicht is, heeft het ons medegedeeld bereid te zyn aan de gemeente een vergoeding daarvoor te verleenen van ƒ250. De kosten van herstrating zyn door ons geraamd op circa ƒ1000, daar de bestaande klinkers ge bezigd kunnen worden. Bij het bestuur van den polder is door ons meermalen aangedrongen op opheffing van ■den spuiboezem. Naar de meening van het polderbestuur kar deze spuiboezem voor een ;oede afwatering van Walcheren niet gemist orden. Hoofdstuk VII, - In Februari 192G ontvin gen wy van den ontvanger der registratie en domeinen te Middelburg de mededeeling, dat ingevolge regeling tusschen den minister van financiën en de ministers van waterstaat en oorlog voor vergunningen als die waarvoor de gemeente jaarlijks een recognitie betaalt, in het vervolg zaï worden gevorderd een be drag van ƒ2.50 per jaar. Voor de bestaande vergunningen, verleend aan rechtspersonen, zou echter gedurende de jaren 1926 tot en met 1930 een recognitie van niet hooger dan 1» par jaar worden gevorderd en daarna jaar- lyks 2.50. Ofschoon wij het wel onrechtvaardig acht ten, dat de recognitie ook voor de bestaande vergunningen werd verhoogd, hebben wij ons, met het oog op het geringe aantal der ver gunningen, bij genoemde ministerieele beslis singen neergelegd. Intusschen hebben wy thans over deze aan gelegenheid inlichtingen ingewonnen bij de directie der vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Door ons is een onderzoek ingesteld naar de mogelykheid om aan den zeekant der dui nen een waterkraan te plaatsen. Indien behoudens vergunning van Ged. Staten de leiding zou worden gelegd naast de trap nabij de hofstede „de Vygeier" zouden de kosten circa 200 bedragen. Daarby zou moeten wor den getracht iemand te vinden die op het gebruik van de kraan toezicht zou willen uitoefenen. Hoofdstuk VIII 2 en 4. Op ons verzoek aan de hoofden van scholen hebben eenige hoofden hun wensch tje kennen gegeven om met het oliën van de vloeren der scholen door te gaan, terwyi andere zulks niet ver langden. Met deze wenschen is rekening ge houden. Teneinde de doelmatigheid van het oliën der vloeren zooveel mogelyk te bevor deren, is de hoeveelheid olie, welke op de vloeren wordt gestreken tot een minimum beperktdaarna wordt de olie goed inge wreven. De vloeren, welke niet worden ge olied, worden behandeld met het ontsmet tingsmiddel „caporiet". Verder wordt by het yegen veegpoeder gebruikt, dat door den schoolarts is aanbevolen. Klachten over het verspreiden van stof in het gymnastieklokaal aan de Bonedykestraat hebben ons nimmer bereikt en komen ons ook ongemotiveerd voor, daar dit lokaal steeds goed wordt schoongehouden en de vloer vrywel naadloos is. Waar gewezen is op de vloeren van het gebouw der R.H.B.S. kunnen wy U mededee len, dat deze zijn vervaardigd van gewapend beton. In gangen, portalen en w.c.'s zyn deze vloeren belegd met hard gebakken tegels en in de lokalen met Amerikaansch grenen hout. In de nieuwe school aan de Bonedykestraat is een constructie toegepast overeenkomende met die in de R.H.B.S., echter met dit ver schil, dat, in plaats van Amerikaansch gre nen, vurenhouten vloeren zyn gemaakt. Hoofdstuk VIII 12. De verhooging van den assistent bij het machineschryven aan de Handelsavondschool met 100 is vervallen, daar^hy bij raadsbesluit van 28 Augustus Jl. is benoemd tot leeraar 'aan die school, ter voorziening in dee vacature-le Clercq. Hoofdstuk VIII 16. De voorgestelde verhooging van de subsidie voor de openbare leeszaal en bibliotheek is het gevolg van de nieuwe rykssubsidieregeling. Wil de gemeente haar leeszaal welke door het bestuur van de vereeniging van dien naam wordt beheerd behouden en aanspraak maken op een sub sidie uit 's Ryks kas, dan is zy onherroepelijk verplicht de verhoogde bydrage in de exploi tatiekosten te betalen, welke door den minis ter van binnenlandsche zaken en landbouw is vastgesteld van 30003836 per jaar. Dit laatste cyfer houdt geen verband met het be drag der contributie der vereeniging. Door middel van de Vereeniging van Neder landsche gemeenten zijn alle pogingen in het werk gesteld om te voorkomen, dat de bezui niging, welke het Rijk door de nieuwe sub sidie-voorwaarden heeft verkregen, wordt af gewenteld op de gemeenten, welke deze nut tige instellingen in stand willen houden, doch zonder resultaat. Hoofdstuk IX 1 en 2. Het behoeft zeker geen betoog, dat de zorg voor de werk- loozen tegenwoordig onze volle aandacht heeft. Algemeen is het ons streven om de werklieden, welke door werkloosheid worden getroffen, zooveel mogelyk arbeid te ver schaffen. Voor voover wij er niet in slagen alle hoofden van gezinnen en kostwinners een plaats by de werkverschaffing te geven, zullen wij een selectie toepassen, Daarbij zal rekening worden gehouden met hen, die ge woon zijn zwaren arbeid te verrichten. Tevens zullen, als regel, niet by de werkverschaffing worden geplaatst zy, die behooren tot de ge schoolde werklieden. Door de gemeentelijke instelling voor Maatschappeiyk Hulpbetoon zal, indien door personen die langdurig werkloos zyn hulp wordt gevraagd, worden onderzocht in hoever er behoefte in die gezinnen bestaat, teneinde naar dien maatstaf steun te verleenen. Op voorstel van de commissie voor Maat schappeiyk Hulpbetoon hebben wy ons tot de regeering gewend, om de rykssteunregeling ook voor Vlissingen van toepassing te willen verklaren. Daarbij hebben wy het volgende tarief voorgesteld a. voor „uitgetrokkenen" voor gehuwde en ongehuwde kostwinners 13 per week 1.50 per gezinslid boven de twee personen, tot een maximum van 20 voor kostgangers 10 per week b. voor reglementair nog niet rechthebben den, dubbel-uitgetrokkenen en ongeorgani seerden voor gehuwden en ongehuwde kost winners 12 per week -1- 1.25 per gezinslid boven de twee personen, tot een maximum van 19 voor kostgangers 9 per week. Volgens het bepaalde in art. 7 van boven genoemde Rykssteunregeling wordt van de inkomsten, zoowel van den steuntrekkende zelf als van de leden van diens gezin 2/3 in min dering gebracht op zy*n steun, vastgesteld volgens bedoelde regeling. Getracht wordt het daarheen te leiden, dat niet 2/3 doch 50 van de verdiensten in min dering gebic. \t mag worden. Volgens art. 8 van de Rijksregeling mag de steun aan de gehuwden en ongehuwde kostwinners nim mer meer bedragen dan 65 en aan kost gangers niet meer dan 55 van het loon, dat zy bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf waartoe zy behooren, zouden kunnen ver dienen. Den minister is voorgesteld de bepaling voor gehuwden te wyzigen van 65 in 70 Ten slotte is nog aan de regeering gevraagd, of het geoorloofd zou zyn aan alle georgani seerde arbeiders, die uitkeering uit hun werkloozenkas ontvangen en waarvoor door den minister een verlengde uitkeevingsduur is verleend in verband met de crisisomstan digheden, een toeslag te verleenen van 20 op de kasuitkeering tot een maximum van ƒ20 per week (kasuitkeering -f toeslag) of een vergoeding in de kosten van huur en brandstof gedurende de vijf wintermaanden. De steun zal door tusschenkomst van de organisaties aan de werkloozen worden uitge keerd. Ten aanzien van de door de Prov. Staten vastgestelde regeling van de by dragen in de verpleegkosten van armlastige krankzinni gen hebben wij ons gewend tot den griffier der Staten om inlichtingen. Deze deelde ons mede, dat het bedrag der eventueel aan Vlis singen toe te kennen hoogere bydrage thans niet kan worden berekend, aangezien de vraag, of een gemeente c.q. aanspraak op die bydrage over 1932 zal kunnen maken, eerst in den loop van 1933 in behandeling zal kun nen komen en wel na vaststelling door het Centraal Bureau voor de Statistiek van het bevolkingscijfer op 31 December 1932. Daar het de bedoeling is een eventueele „Hoogere bydrage" afzonderlijk betaalbaar te stellen, zullen wij by nota van wijziging der begrooting thans uitsluitend van de vermin dering van de subsidie van 200 op 100 per patiënt melding maken. Hoofdstuk XIII 3. Groente- en Fruit veiling. Het is het streven van ons college om deze instelling op een gezonde basis te plaatsen, waartoe de medewerking van de telers en koopers noodig zal zijn. wy achten het oogenblik thans aangebroken om de vei ling zoodanig te regelen dat zij een sluitende begrooting zal opleveren. Deze aangelegen heid is thans nog in behandeling bij de com missie voor de Groente- en Fruitveiling, welke zoo spoedig mogelijk daarover een rapport zal uitbrengen. Hoofdstuk XIII 4. Havenbedryf. Vol gens de voorschriften moet elk schip dat de haven aandoet, inklaren, hetgeen ook steeds plaats vindt. In buitengewone gevallen, in dien b.v. de schipper een paar uur aan den wal moet vertoeven, kan deze pioeite be spaard worden. Deze voorschriften zyn ook voor de haven van Hansweert van toepassing. Hoofdstuk XIII 5. Badbedryf. Plan nen betreffende het badpaviljoen zyn nog steeds by ons college in overweging, daar de uitvoering van deze plannen zeer kostbaar is. Daarby moet nog worden opgelost de vraag, waar eventueel een nieuw badpavil joen geplaatst moet .worden^In. verband, met de aanwezigheid van den Kunstkring „Het Zuiden", welke inderdaad een attractie vormt voor de badplaats, hopen wy binnen niet te langen tijd deze aangelegenheid tot oplossing te brengen. Het personeel by het badbedrijf wordt des winters zooveel mogelijk te werk gesteld en verricht werkzaamheden, waarvoor het be rekend is. De badkoetsen worden behoorlijk onder houden, grootendeels worden zy vervangen door cabines, welke goedkooper in onderhoud zijn. INKOMSTEN. Ten aanzien van den geuiten wensch om de kermis des Zaterdagsavonds om 12 uur te sluiten, deelen wy U mede, dat eenige jaren geleden de inrichtingen op de kermis op Maandag, Dinsdag en Woensdag gesloten werden des nachts om 1 uur en op Donderdag, Vrydag en Zaterdag des nachts om 2 uur. Daar de geringe drukte op de kermis het toeliet, werd besloten de kermis te sluiten des nachts om 12 uur, met uitzondering van den Zaterdag, op welken dag het sluitingsuur voor de kermis werd bepaald des nachts om 2 uur. Het wil ons voorkomen, dat tegen het slui ten van de kermis des Zaterdags om 12 uur geen overwegende bezwaren bestaan. KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De drie moties—Van den Tempel werden alle drie verworpen. Voor twee stemden nog de waarde broeders communisten met de socialisten mee. Overigens bleven de voor stellers alleen staan. De heer Van den Tempel was niet gelukkig met deze interpellatie. Ky kan beter dan dit. De socialist speelde den econoom hier te veel parten. De heer De Visser heeft ons vervolgens op geloei getracteerd over een paar oproerige Chineezen, die door de Regeering over de grens zijn gezet, omdat zy politeke actie voerden. De Regeering heeft groot gelyk rare Chineezen hebben wy hier genoeg. Nadat deze interpellatie was afgehandeld begon de Kamer aan het voorstel in zake de Economische voorlichting. Aangezien deze behandeling nog pas in het begin is, komen wij er op terug als de Minis ter heeft geantwoord. Avondvergadering. By de voortgezette discussie heeft men het den minister niet moeilijk gemaakt. De eeni ge spreker in de avondvergadering, mr. Joe- kes, wilde gaarne met het wetsontwerp mee gaan mits de Kamer zich tydig, dus vóór de besteding van de thans aangevraagde gelden over het kader kan uitlaten, waarin de nieu we dienst zal komen te passen. Deze spvekei vroeg in het belang van den landbouw een directeur-generaal voor dezen tak van ons bedryfsleven, terwyi hij bij de reorganisatie in het bijzonder tegen beïnvloeding door per- soonlyke overwegingen waarschuwde en op beter contact met buitenlandsche zaken (den consulairen dienst) met kracht aandrong. Blijkens de replieken waren eenige vrien den van den landbouw allerminst enthou siast over het apparaat, dat den minister ten behoeve van de voorlichting voor oogen staat. Men vreesde, dat deze opzet in de practijk niet zal voldoen. En' mr. Schokking bleek nog niet overtuigd, dat voor reorgani satie van den economischen voorlichtings dienst zulk een belangrijk bedrag noodig is. Kunnen de thans verspreid werkende krach ten niet daarvoor dienen, vroeg de christ.- hist. leider, die volgens den minister een veel te beperkt inzicht had in de beteekenis van den voorlichtingsdienst. Nadrukkelijk heeft de minister nog eens verzekerd, dat de gelde* niet besteed zullen worden als de groote reorganisatie waar ever de Kamer zoowel bij hoofdstuk I der ryksbegrooting, als hij het eerlang in te die nen bevoegdheidswetje zich zal kunnen uit spreken geen instemming zou vinden. Waarna het wetsontwerp zonder stemming is aangenomenalleen de heer Braat bleef tegen. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Benoeming vakonderwijzer. In de vergadering werd het voorstel tot benoeming van den heer E. Mos tot vak onderwijzer aan school G in geschiedenis en aardrykskunde aangehouden omdat geen op roeping van sollicitanten had plaats gevon den. Thans hebben zich 2 sollicitanten aan gemeld en bieden Burg. en Weth. de vol gende voordracht aan 1. E. Mos, leeraar aan de rijkskweekschool te Middelburg en 2. J. Poptappel, vakleerkracht aan een Uloschool te Bergen op Zoom. Degressief tarief in het gasthuis. De heer Paul sprak destyds den wensch uit tot eventueele invoering van een degressief tarief voor 3e klasse-patiënten in het gasthuis. Het bestuur der Godshuizen meldde toen, dat het van oordeel is, dat het niet ligt op den weg van een ziekenhuis-bestuur als zoo danig zyne verplegings-tarieven te regelen naar de draagkracht der opgenomen patiën ten en andere onderscheidingen dan naar de klasse van verpleging toe te passen. Intusschen hebben Btfrg. en Weth. thans het advies van het Burgerlyk Armbestuur ingewonnen en blijkt daaruit, dat het ge- wenschte tarief een belangryk financieel na deel voor de gemeente zal kunnen medebren gen-en gezien- de -noodzakelijke allergrootste voorzichtigheid op financieel gebied, mogen Burg. en Weth. niet anders voorstellen dan de betrokken aangelegenheid te laten rusten tot weder eenige verbetering van den finan cieelen tostand zal zijn ingetreden. Begrooting 1932 Godshuizen. Naar aanleiding van de ter goedkeuring aangeboden begrooting 1932 der Godshuizen, betreurt de sommissie van financiën het, dat het geraamde tekort op deze begrooting weer 2000 hooger is dan op de begrooting voor 1931. Was er in verband met de uitbreiding van het Gasthuis een aanwysbare reden waarom het tekort over 1931 zooveel hooger geraamd moest worden dan voor 1930, die reden bestaat, voor zoover bekend, niet voor 1932 en le commissie spreekt daarom de ver wachting uit, dat het bestuur der Godshuizen al het mogelijke zal doen om te zorgen, dat het tekort over 1932 niet grooter zal zijn dan over 1931. Dit acht de commissie geen on- mogelyke taak, omdat met een redelyker wyze te verwachten prijsdaling van vele arti kelen geen rekening is gehouden. Enkele ontvangpesten zijn aan den lagen kant, o.a. mag een gering batig saldo worden verwacht van het bestaande Consultatiebureau als de bouw van een nieuw doorgaat. Overigens kan de commissie zich met de begrooting vereeni gen. Dekking exploitatie-tekort. Gesteund door de commissie van financiën adviseeren Burg. en Weth. aan de Algemeene Woningbouwvereniging tot dekking van het exploitatieverlies over 1930/31 een renteloos voorschot te verstrekken van 1338.56. Pachtvermindering. Op grond van het advies van den land bouwdeskundige, den heer C. Frense, stellen Burg. en Weth. voor de pachten van J. Lorier c.s, en W. Meliefste voor gronden aan en by den Kleverskerkschen weg te verminderen voor Meliefste met 25 voov P. J. Boogaard, M. P. Matthysse, J. de Nood, J. Janse Jzn. en J. Lorier met 20 en voor A. Barentsen Lzn. en P. Boone met 15 De commissie van fabricage vraagt waar om in 1929 by het voorstel tot het geschikt- maken voor industrie-terrein de raad om trent de mindere baten van verpachte gron den, betrokken by het onderwerpeiyke ter rein, niet is ingelicht. Burg. en Weth. ant woorden dat met opzet gewacht is tot het bedrag kon worden vastgesteld als het werk was afgeloopen. De commissie van financiën wijst alleen op een paar verkeerde berekenin gen. Rekening 1930 Godshuizen. Burg. en Weth. bieden ter goedkeuring aan de rekening over 1930 en de 3e suppl. begroo ting 1930 van het bestuur der Godshuizen en stellen voor het verlies ad ƒ39677.87 te vinden door vermindering van den post on voorzien 1931. De «ommlssfe van finsuv-n stelt naar aanleiding van d 'e rekening ^schillende vip gen, wp.?.iop hst l.-dinr dei Gidshuizen

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 9