1000 500 300 25 :erste blad WOENSDAG 21 OCTOBER RTLUNEN VLISSINGEN RICHT No.248: 69e Jaargang! 1031 liliaic fin F. Hll Of IFlOf Ir.. HilsM 58-60, Ilissiip. Ml. II. Poslrebii) SK1I op en Stads-en Pro vincieoieuws KERK- EN SCH001NIEUWS de ,,'t is voor den eest" en andere sig- ten". ouden hiervan voor acht in hun huishou. profiteeren. 'R DE RADIO. ir a.s. zal des avonds n het algemeen pro plaats vinden uit de nfabriek te Nijmegen. ;on-schoenfabriek tot ,n geheel Europa be- jand is ingericht, be- ?er belangwekkend te wil over de schoen bij in gebruik zijnde aanden Vrijdagavond 1875 M.) af om naar te luisteren. 18 Oct. Gibraltar Oct. Gibraltar t. van Havana 18 Oct. Gibraltar ïevelt" (thuisr.) 18 18 Oct. te Suez 18 Oct. Ouessant p. 18 Oct. Finisterre ;e Batavia v. Rott. 'ct. te Antw. Oct. te Suez Oct. van Manila Oct. van Zanzibar te Mombassa. Oct. te Manila Oct. Finisterre 16 Oct. Perim 17 Oct. Perim New-York v. Rott. ct. Kaap del Armi te Belawan Rott. van New-York Dct. van Port Sudan ct. te Duinkerken ct. van Antw. Dct. van Genua DA nakelykheden, enz. Propaganda-avond nstituut voor Arbei- mcertgebouw, 8 uur. Specialiteitenvoor- tfriendschap", 8 uur. 5TJRG. Liederenavond, Con- 3.15 uur. uto's, Fietsen tuigen. jer uur 5.23 5.21 10.10 22.49 11.06 23.36 11.46 Kon Meteorologisch De Bilt. dienst 779.3 Isafjord. 732.8 te Stockholm, avond van 21 Octo- ige later afnemende zwaar bewolkt, re uder. d 'l t wingsdienst. aan de posten van Nieuwersluis „Weest iVeerbericht. fficieele gegevens on. Meteor. Instituut. de bewegingen van stelijk Euroga volgen. ongunstige factoren zoowel door het veel waarts strekken van it over Zuid Zweden 4. vertoont, als door hooge drukking over ïeter bijna 780 m.M. waait een ijskoude IJsland en Noorwe- ie plaatsen sneeuw d, terwijl de tempe- een groot deel van eidene graden onder -waarts doordringen zal in een groot deel guur weer brengen, rende bewolking met vachten. Het fraaie naar Zuid-Frankrijk ook daar geen stand USSI1NGSCHE JONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, 'ranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger IANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" )jt nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. ifficieel bezoek Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin zal Dinsdag October een officieel bezoek brengen aan •ze gemeente. Colleges en bijzondere personen, die den «nmissaris zouden wenschen te spreken, [orden daartoe in de gelegenheid gesteld ten :meentehuize des namiddags 2.30 uur. Zij e daarvan gebruik wenschen te maken, innen zich Maandag 26 October ten ge- teentehuize doen inschrijven. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bjj den gemeentelijken dienst der arbeids- imiddeling alhier staan als werkzoekenden tgeschreven1 letterzetter, 2 drukkers, 1 ihanger, 15 grondwerkers, 7 metselaars, 20 jper lieden, 9 schilders, 1 sleper, 1 assistent- ouwkundig opzichter, 1 stoffeerder, 1 half- as-stucadoor, 20 timmerlieden, 1 verver, 2 echters, 3 meubelmakers, 4 politoerders, 1 alfwas coiffeuse, 1 kleermaker, 1 kapper, 1 asscher, 3 schoenmakers, 1 teekenaar be- met werktuigkunde en bouwkunde, 223 ietaalbewerkers (w.o. 55 tijdelijk werkloos), banketbakkers, 4 aankomende bakkers, 2 •ks-aides, 1 tuinman, 2 winkelbedienden, magazijn-bedienden, 5 chauffeurs, 5 kell- ïers, 2 loopjongens, 16 transportarbeiders, 2;ï antoorbedienden (w.o. 4 vrouwelijke), 1 lieastbode, 4 werkvrouwen, 1 teekenaar, 5 ethers, Joopers, enz., 23 varensgezellen (w.o. \atrozen, stokers, machinisten, stuurlieden pa.) en 70 losse arbeiders. Voorts zijn 87 personen bij de werkver- geplaatst (vorige wee^ 134). Totaal 563 ingeschrevenen, vorige week 562 rsonen. Alzoo een vermeerdering van één „Looft den Heer l" De zangvereeniging „Looft den Heer 1" is fvoornemens op Donderdag 12 November a.s. een uitvoering te geven van „Die Kreuzfah- frer" van N. W. Gade en „Lauda Sion" van Mendelssohn. Als solisten zijn geëngageerd Machteld abeek, sopraan, Amsterdam, Kees Smul ders, tenor, Baarn en Adriaan Hollaers, bas, alhier. De Zeelandfilms. De Zeelandfilms, eigendom der stoom- Svaart-maatschappij „Zeeland" te Vlissingen, ■aangevuld met de film „Bezoek van Sinter klaas aan 's-Heerenhoek", eigendom der ■V.V.V. te Goes, zullen van 15 November tot |16 December a.s. vertoond worden voor de Jeden van verschillende afdeelingen van den Vlaamschen Toeristenbond in België, waar- r in ruimen kring belangstelling voor ons ■gewest zal wprden opgewekt. Een bijzondere etalage. In het kleedingmagazijn van den heer C. ■Hasse Walstraat, is een bijzondere etalage aangebracht, als een hulde aan de nagedach tenis van den uitvinder van de gloeilamp IThomas Alva Edison. De achter- en onder- td van de etalage is uitgevoerd in zwart, i en wit. Een wasfiguur,gebezigd als de- Icoratief element verhoogt de rouwstemmlng. H Een vijftal foto's, waaronder een groote ij crayon-teekening van Edison, in zwarte om- H lijsting, verhoogen de aantrekkelijkheid van deze mooie etalage. „De Dageraad". De afdeeling Vlissingen van „de Dageraad I houdt Dinsdag 27 October, des avonds 8 uur, |eeu openbare vergadering in „de Oude I Vriendschap". Daarin zal als spreker optre- I den de heer J. Hoving, met het onderwerp J »Be beteekenis van de wet op de Godslaste- I ring voor de vrije gedachte". Men zie verder achterstaande advertentie. MIDDELBURG. De Nederlandsche Protestantenbond, De Nederlandsche Protestantenbond houdt difc jaar zijn algemeene vergadering te Mid delburg ter gelegenheid van het 60-jarig be staan der afdeeling aldaar en werd'het sa menzijn begonnen Dinsdagavond met een Wydingsdienst. j Deze vond plaats in het kerkgebouw der vereeniging van Vrijzinnig Hervormden on- J der leidig van ds. A. Landstra, voorganger (lier vereeniging. Na gemeenschappelijk ge- j van Lied 73 :1 en 5 uit den Bundel van aen N.P.B., gebed en lezen van een bijbelge deelte, nl. Psalm 42, gaf mej. T. van de Garde „Lasst uns singen" uit het oratorium Paulus ten beste, daarbij geaccompagneerd door den organist, den heer C. Verlinde. Het wijdingswoord van ds. Landstra was naar aanleiding van Psalm 42 12. Mej. Van de Garde zong ook de Kerk-aria van A. Stradella. Het was een in alle opzichten geslaagde bijeenkomst. Na afloop was er gelegenheid het bestuur eter jubileerende afdeeling te complimentee ren en daarvan is een druk gebruik gemaakt. Namens de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden sprak de heer A. J. Barto de jubilaresse toe en wees op de steeds aange name samenwerking te Middelburg, wat aan de contactcommissie een voorbeeld moge ge ven. Namen zijn vereeniging bood -spreker gelukwenschen en bloemen aan. De heer J. C. Ludikuse sprak namens de zangvereeniging van 'Vrijzinnig Godsdiensti- gen en zeide, dat deze vereeniging, die bijna ter ziele was, weer meer teekenen van leven vertoont. Namens haar bood ook spreker bloemen aan. De heer L. P. Louwerse sprak namens den V.C.J.B., en schetste hoe er reeds lang een geestelijke band was, o a. door het zingen van dezelfde liederen, maar hoe er een daadwer kelijke samenwerking is ontstaan, toen in begin 1930 de V.C.L.B. medewerkte door een leekenspel aan een avond van de jubileeren de geestverwante. Ook deze spreker deed zijn woorden door bloemen vergezellen en ook van de Doopsgezinde gemeente waren bloe men toegezonden. Tenslotte- heeft de bondsvoorzitter, prof. dr. B. D. Eerdmans, zich namens het bonds- bestuur aangesloten bij de gelukwenschen en zijn groote waardeering uitgesproken over de goede verstandhouding die te Middelburg blijkt te heerschen, waarin de geest vah ds. Sibmacher Zijnen, wiens portret in de be stuurskamer hangt, blijkt voort te leven. Na afloop der receptie begaven de meeste aanwezigen zich naar de Markt om zich te verlustigen in den aanblik van het door de V.V. nog eens belichte stadhuis. Deze wel willendheid werd ten zeerste gewaardeerd. De vergadering. Hedenmorgen had de vergadering plaats in hetzelfde gebouw en opende prof. Eerdmans haar met een woord van welkom tot de vele afgevaardigden. Na de openingstoespraak was het woord aan den heer dr. K. Kooiman, voorzitter der afdeeling Middelburg. Spreker hoopt uit de geschiedenis van de afdeeling Middelburg een en ander te kun nen mededeelen, dat ook eenige waarde kan hebben voor elders wonende leden. Wanneer de Middelburgsche afdeeling dit jaar een kroonjaar viert, herdenkt, dat zij in 1871 werd opgericht, moet men dit cum grano salis opvatten. Zestig jaar geleden ontstond hier nl. de vereenigine „Evangelische Voor uitgang" met het doelhandhaving en be vordering der zedelijk godsdienstige beginse len van het Protestantisme, die later haar werkzaamheid als afdeeling van den Protes tantenbond zou voortzetten. „Evangelische Vooruitgang" zorgde voor godsdienstige lec tuur, voor de Zondagsschool, terwijl de verga deringen gedeeltelijk waren gewijd aan het beantwoorden van vragen, in het begin van den winter door de leden ingezonden. Dit laatste is wel toekenend voor den tyd van 18701880, zoo ook de vragen zelf, bijv. Welke waarde heeft het bijwonen der open bare godsdienstoefeningen voorden christen, die de moderne beginselen is toegedaan? Welk denkbeeld en welke waarde dient de moderne te hechten' aan het voortbestaan van den mensch is het instandhouden der zgn. christelijke feestdagen aan te prijzen Welke beteekenis hebben het christelijk paaschfeest en hemelvaartfeest voor hen, die niet gelooven dat Jezus lichamelijk is opge staan en ten hemel gevaren Tusschen Pro testantenbond en Evangelische Vooruitgang bestond steeds een goede verhouding. Voor namelijk de financieele voorwaarden waren een belemmering tot toetreding, totdat deze in 1890 verviel en Evangelische Vooruitgang een afdeeling van den bond werd. Intusschen had het bestuur van Evangelische Vooruit gang flink voor zijn leden gezorgd. In één jaar werden soms vijf lezingen en drie volks voordrachten gehoudenbij gebrek aan middelen kon de vereeniging de sprekers niet honoreeren. Het aantal vragen verminderde echter. In 1885 werd met voor ons vreemd geworden beteekenis van het woord liberaal, de vraag gesteld, of het niet een ernstigen plicht van alle liberalen moest worden ge noemd, belangstellend deel te nemen aan kerkelijk en gemeenteleven En in 1889 hoe te oordeelen over het Heilsleger. Het ant woord op de laatste vraag luidde Het Heils leger en zijn streven verdient waardeering, maar de wijze waarop het in de wereld op treedt, kan niet onvoorwaardelijk worden goedgekeurd. Oorspronkelijk mochten de vrouwen aan de gewone vergaderingen, d.w.z. voor bestuurs zaken, het doen van mededeelingen en het stellen van vragen niet deelnemen. In 1893 deed de godsdienstonderwijzer het voorstel het reglement zoo te wijzigen, dat ook vrou welijke leden toegang kregen. De voorzitter merkte op, dat het recht tot bijwoning der vergaderingen nog nimmer door dames-leden was gevraagd en een verontrust lid vroeg, of de voorsteller het stemrecht van de vrouw voorstond, waarop deze antwoorddeniet in de politiek, omdat de vrouw in den staat minder verplichtingen heeft dan de man, maar wel in onze afdeeling. Het voorstel werd toen aangenomen. Ne gewezen te hebben op hetgeen te Mid delburg op het gebied van het religieus too- neel wordt gedaan en op de pogingen om belangstelling te wekken bij de arbeiders, eindigde spreker met het uitspreken van goede wenschen voor het welslagen van deze vergadering. Voor de kunst. In het kunstmuseum Schuttershofstraat te Middelburg is de tentoonstelling geopend, die georganiseerd wordt door de vereeniging „Voor de Kunst". In de achterzaal zijn ten toongesteld een 16-tal schilderijen van Maria E. van Regteren Altena. Op tafeltjes zijn verder gerangschikt verschillende andere kunstvoorwerpen in aardewerk, hoorn, glas enz., terwijl vooral de aandacht trokken eeni ge lampekappen, keurig van vorm, hoewel bij de vervaardiging geen vast geraamte werd gebruikt. Verder zijn nog een aantal stukken weefwerk te bewonderen. Friesche cultuurproblemen. In het by de firma G. W. den Boer te Middelburg verschenen „Friesche Cultuur problemen" door dr. M. de Jong, tracht de schrijver een samehvatténden kijk te geven op de Friesche Beweging in de diepte en in de breedte, d.w.z. in historischeopyattingen en geografisch-uitgebreiden zin, dit laatste vooral om de beteekenis van de Groot-Frie- sche gedachte, die ook in Duitsch-Friesche gebieden leeft, vast te stellen. Het aandeel, dat de Friezen gehad hebben aan de samenstelling van het Nederlandsche volk en dus hun aandeel aan de vorming van het Nederlandsche volkskarakter is veel grooter, dan men uit de oppervlakte der pro vincie Friesland zou willen afleiden. Het graafschap Holland is ,als graafschap, in Friesland geboren. De studie der Nederland sche geschiedenis uit Friesch oogpunt belooft niet slechts resultaten voor de Friesche we tenschap. In dit boekje wordt voorts uitvoerig ge handeld over den stand der tegenwoordige Friesche beweging. VEERE. Een onherstelbaar verlies voorkomen. Dinsdagmorgen heeft in het beroemde stadhuis te Veere, voor welker restauratie gelden worden büeengebracht, een schoor steenbrand gewoed, die aanvankelijk erger deed vreezen. Onder leiding van den burge meester heeft men het vuur met behulp van snelbluschapparaten en een gevelspuit weten te blusschen en daardoor een onherstelbare ramp voorkomen. GOES. De gemeente-begrooting. De gemeentebegrooting voor 1932 sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 677.623.39 en een post voor onvoorziene uit gaven ad 6130.95. Verhooging van belasting is niet noodig. Voorgesteld wordt, den gas- prijs met ingang van 1 Januari 1932 van 9 op 8 cent per M3. te brengen. De begrooting zou sluitend te maken zijn met een post voor onvoorziene uitgaven tot een bedrag van 5130.95, hetgeen Burg. en Weth. wel wat weinig voorkomt. Daarom ge ven Burg. en Weth. in overweging nog 1000 uit te trekken wegens uitkeering uit het reservefonds. Tenslotte biykt uit een en ander dat, tenzij zich in de belastingopbrengst meevallers zul len voordoen hetgeen Burg. en Weth. niet geheel buitengesloten achten tegen 1933 een nadeelig verschil van plm. 22.000 zal zyn te overbruggen. De gelukkige omstandig heid echter, dat er een reservefonds aanwe zig is, schept de gelegenheid om deze aange legenheid rustig onder de oogen te zien. De gascommissie adviseert om met ingang van 1 Januari 1932 den gasprys met 1 cent per kub. meter over de geheele linie te ver lagen. Vereeniging Handelsbelangen. Gisterenavond vergaderde de vereeniging Handelsbelangen. Na ballotage werden 11 nieuwe leden toegelaten. Besloten werd aan Burg. en Weth. te adviseeren het adres der bedienden-organisaties inzake verplichte win kelsluiting op Woensdagmiddag af te wyzen. Het winkelweek-comité deed verslag van de gehouden winkelweken. De resultaten hebben de verwachtingen verre overtroffen. Het voorstel om met St. Nieolaas een étalage-wedstrijd te houden, vond geen steun. Door een vrachtauto gegrepen. Gisterenmiddag wilde de heer v. O. uit Goes op den Oudelandschen Dijk by Oolt- gensplaat met zyn rywie) uitwijken voor een passeerenden vrachtauto. Hy maakte een verkeerde manoeuvre en kwam door de ruit van den wagen te vallen. Het rüwiel werd vernield. De heer v. O. moest met ernstige verwon dingen naar een der ziekenhuizen te Rotter dam worden vervoerd. IERSEKE. De oesterculluur. Het bestuur van het Centraal Oesterbureau te Ierseke heeft in verband met het plan- Konijnenburg een conferentie gehad in Den Haag. Bij deze besprekixgen is gebleken, dat een wijziging in overweging is, waardoor de oes terper ceelen buiten gevaar komen. Plan zou zyn langs de slikken onder Woensdrecht langs Bergen op Zoom via Halsteren, Steen bergen naar Dintelsas een lang reel kanaal te maken. ZIERIKZEE. Verlating van hulpbehoevenden. Door de politie te Zierikzee is op last van de justitie te Middelburg aangehouden de 25-jarige vrouw S., wonende te Middelburg, die in den loop der vorige week vandaar met een man vertrok, haar vier kinderen waar onder een van 7 weken, in hulpbehoevenden toestand achterlatende. COLIJNSPLAAT. Salaris-verlaging. De gemeenteraad te Colynsplaat heeft bij de behandeling der begrooting voor 1932, be sloten om aan Ged. Staten te verzoeken, om ook voor de jaarwedden van de gemeente ambtenaren, gezien de tydsomstandigheden, een zelfde verlaging in te voeren als voor die der rijksambtenaren. BRESKENS. Weer een jaarbeurs. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Breskens zal het volgend jaar weder een jaarbeurs houden. Het succes met de eerste jaarbeurs van 1 tot 13 Juli jl. gehouden, is van dien aard geweest, dat besloten is een tweede jaarbeurs te organiseeren. GROEDE. Volksonderwijs. Dinsdagavond hield, de afdeeling Groede van Volksonderwijs haar algemeene vergade ring in het café van den heer Bosschaart. Aangezien de voorzitter, de heer Waelput, door ziekte verhinderd was de vergadering by te wonen, werd deze vergadering gepresideerd door den heer A. J. van Lare, secretaris der afdeeling. Wegens het bedanken van den heer Wael put als voorzitter der vereeniging, werd in de ontstane vacature tot bestuurslid gekozen de heer A. J. Pauw, hoofd van school A alhier, die staande de vergadering verklaarde zyn benoeming aan te nemen. Een woord van dank en waardeering werd door den voorzitter uitgesproken aan het adres van den heer Waelput voor hetgeen hy voor de afdeeling heeft gedaan. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Arnhem werd benoemd de heer L. M. Barendse en tot plaatsvervanger de heer J. Frelier. Besloten werd een cursus voor vervolgon- derwys te doen houden en by het gemeente bestuur gedaan zien te krygen het minimum aantal leerlingen dat is vastgesteld om voor de gemeenteiyke bydrage in aanmerking te kunnen komen, te verlagen. ZUIDZANDE. Een nieuwe brandspuit. De gemeenteraad te Zuidzande heeft zon der stemming aangenomen een voorstel van Burg. en Weth. om een motorspuit aan te Bescherm Uw keel verzorghaardagelijks- gor-^ schaffen, te leveren door de N.V. Brandspui- tenfabriek v.h. Bikkers Zonen te Rotter dam, voor een som van 2600. KOEWACHT. Politie - diploma. Voor het gewoon politie-diploma van den Ned. R.-Kath. Politiebond, welk examen te 's-Bosch wordt afgenomen, is geslaagd de heer J. A. Engbers te Koewacht. GRAAUW EN LANGENDAM. Frauduleus bankroet. Op last van de justitie zijn door de mare chaussee te Hulst aangehouden de gebroeders E. en F. v. D. te Graauw, die ervan verdacht worden voor een aanzienlijk bedrag aan goe deren te hebben onttrokken aan een faillie ten boedel. Waterschappen. Bij Kon. besluit zyn benoemd in de provin cie Zeeland a. met ingang van 10 October 1931 tot dyk- graaf van den Kreekrakpolder, W. Koning te Rilland-Bath, uiterhjk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hy zeventig jaar zal zyn geworden b. met ingang van 28 November 1931 tot dijkgraaf van het waterschap St. Maartens- dyk, W. M. Kloet te St. Maartensdyk c. met ingang van 1 November 1931 tot 1M van het bestuur-der waterleiding van het calamiteuze waterschap Scherpenisse, M. Rysfcenbil Azn. tc Scherpenisse, uifceriyk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hy zeventig jaar zal zijn geworden d. tot lid van het bestuur der waterkeerlng van de calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna Friso, C. de Kan, te Wissekerke. De Zeeuwsche oestercultuur bedreigd. In een by Martinus Nyhoff te 's-Graven- hage verschenen brochure bespreekt ir. J. C. Ramaer het gevaar, dat de oester- en mos selcultuur in de Ooster-Schelde bedreigt, wanneer de kanaalplannen, die getraceerd zijn door de oude tusschenwateren, worden aangenomen. De dijk aan de Westzijde van het kanaal van Konynburg gaat midden door de ver pachte terreinen voor oesterteelt, het „pro ject officiel"-Segers loopt wat meer Oost waarts. Het zand, dat zich hier bij elke ken tering, vooral na storm neerzet en dat nim mer meer wordt opgenomen, maakt de meest oostelijke perceelen, juist die waar het broed zich gaarne neerzet, van een voor die jeug dige dieren geschikten bodem tot een daar voor eerst minder geschikten, later onge- schikten bodem. Door de afsluiting van de Eendracht gaat ook de mosselcultuur aldaar ten gronde, terwyl door het plan van Ko- nynenburg voorts het grootste deel der an- sjovisvisschery vernietigd wordt. Daarom zal men volgens schrijver van alle ontwerpen, waarbij een deel van het ver dronken land wordt afgedamd, moeten af zien. Bevestiging en intrede. Nt des mergens bevestigd te zyn door ds. J. P. Scholte van Wehe, met de woorden van Lucas 8 22, deed ds. E. van Ruijtenberg, vroeger te Oostburg, Zondagmiddag intrede by de Ned. Herv. gemeente te Warfhuizen. Tot tekst had de nieuwe predikant gekozen Rom. 8 15. De gemeente zong den nieuwen leeraar en zyn gezin toe Gezang 224 1 en 5. Cand. L. Kleissen, beroepen predikant by de Christ. Ger kerk te Vlissingen, hoopt eind November zyn intrede te doen, na in het pre dikambt bevestigd te zyn door prof. J. J. van der Schuit te Apeldoorn. Waarschuwing. Nu de zendingsweek nadert, reizen ver schillende propagandisten van de Adventis ten stad en land af om te collecteeren „voor de zending", om „het Zendingsblad" te ver- koopen enz. De schyn wordt gewekt, alsof men komt voor den een of anderen tak der protestantsche zending, of voor het Zen dingsbureau te Oegstgeest. Wy kunnen niet genoeg waarschuwen tegen dergelijke prak-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1