NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD In de week van 12 tot 17 October werden in ons land uitgesproken 77 faillissementen. lil een gemeente in het midden van Noord Holland heeft dezer dagen een ingezetene by zijn medeburgers de ronde gedaan, om cen ten in te wisselen tegen guldens. x Hij wou zich dekken tegen de waardedaling van den gulden, waaromtrent hij allerlei geruchten had gehoord. Hij heeft een belangrijk ge- Wicht aan centen bij elkaar gekregen Een Spanjaard die de firma Geens Berlu- son Mirrer te Antwerpen voor 5 millioen francs heeft opgelicht, is te Barcelona aan gehouden. De gestolen goederen waren nog in zyn bezit. De Japansche vrachtboot „Yoman Maru" is met man en muis vergaan. Aan boord be vonden zich 45 opvarenden. De cholera-epidemie in Perzië loopt ten einde, dank zij de koeler .wordende tempera tuur. Op een totaal van 1960 aangetaste per sonen zijn er 1203 gestorven. Na een korte verklaring van den aanvang van den tekst, als meer direct op 't leven van Paulus van toepassing, werd. door spre ker de volle nadruk gelegd op 't tweede ge deelte als inhoud van zijn overdenking, saamgevat in deze beide punten„Door Jezus Christus geroepen" en „de heerlijke beteekenis van Zijn dienst". Of niet té hoog gegrepen was, toen deze woorden als aanvang van zijn gemeentelijken arbeid werden gekozen Paulus mocht ze uitspreken, o zeker I Paulus, die den Heer gezien had, oog in oogwiens leven 't stem pel droeg van door den Heer gevormd te zijn voor den geweldigen strijd des geloofs, dien hij heel zijn leven zou strijden. Toch, al was t dan van heel verre, toch wilde spreker deze woorden tot de zijne ma ken, omdat ook hij iets ervaren had van wat Jezus Christus voor hem persoonlijk was ge weest. Hoe hij ook in zijn leven dat wonder van persoonlijk contact met zijn Heiland had ervaren, waardoor hij zich geroepen wist tot dit ongetwijfeld gewichtige, maar boven alles heerlijke werk van dienstknecht van Jezus Christus te zijn. De zekerheid van deze roeping opende als vanzelf de heerlijkheid van de tweede ge dachte het evangelie der genade Gods met blijdschap te betuigen. Jezus Christus 't een en 't al van heel zijn werk de rijke inhoud van heel zijn prediking. Jezus Christus, zoo als hij door den Vader gegeven is tot verzoe ning voor onze zonden, tot heiliging van ons leven. In ontróerenden ernst werd de geheel eenige beteekenis van Jezus Christus der ge meente voorgehouden. De prediker zou daarbij wegvallengeen nood Jezus Christus zöu wassenzijn woord zou straks niet meer klinken geen nood Jezus Christus zou in de harten der Zijnen verheerlijkt worden Onze ouden zouden gezegd hebben„de bazuin geeft geen onzeker geluid". Dat gaf ze dan ook nietWe hebben er menigeen ge zien, wien een dergelijk getuigenis, dat wij in Delft zoo zelden hoorden, zichtbaar aangreep en wier ziel zich uitte in de erkentenis „Ja, dè,t is 't wat we persoonlijk en als gemeente noodig hebbenOmdat we dat te veel mis ten, is onze gemeente zoo verscheurd We hebben wel gemerkt, dat Delft heel wat heeft goed te maken ten aanzien van de leegte, die in 't leven van dezen door Vlissin gen hoog gewaardeerden herder en leeraar is ontstaan bij 't vertrek uit de Scheldestad, maar we gelooven dat de Delftsche gemeente haar roeping zal vervullen, en dat op dezen gewichtigen dag velen de belofte voor God hebben uitgesproken „Dominé De Voogd, op dezen grondslag kunnen wij 't samen vin den zullen we samen werken en samen bid den God zij Getuige Na afloop der predikatie volgden de ge bruikelijke toespraken, waarvan we in 't bij zonder die tot de plaatselijke collega's noe men, die de hartelijke noodiging inhield tot samenbinding, opdat Jezus Christus te meer verheerlijkt worde. 't Was voor Delft een heerlijke dageen dag vol van rijke beloften voor de toekomst. Mogen de liefde en 't gebed van velen dit met zooveel hartelijkheid ontvangen predikants gezin omgeven en 't spoedig doen ervaren, dat niet alleen Zeeuwen, maar ook Zuid- Hollanders een toegestoken hand en hart we ten te waardeeren en op prijs te stellen H. Afscheid ds. A. Keers. Voor een talrijk gehoor preekte ds. A. Keers, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Breskens wegens zijn vertrek naar Roer mond, Zondagmiddag zijn afscheid. Als tekst had ds. Keers gekozen 2 Thess. 3 18 „De genade onzes Heeren Jezus Chris tus zij met ulieden". Na de predikatie volgden de gebruikelijke toespraken en werd het woord gevoerd door da. Dufour, Luth. predikante te Groede, namens den predikantenkring Eucharistia, door ds. Vrijlandt namens den ring, door den heer Leenhouts namens den kerkeraad van Schoondijke, waarvan ds. Keers 2 jaar con sulent was, door ds. Van Kooten als consu lent en diaken Verduijn namens kerkeraad en gemeente. Er was veel belangstelling van alle zijden. Evang. Luth. Kerk. Alphabetisch drietal voor predikant te Middelburg—Vlissingen, ds. W. J. Kooiman te Deventer, ds. W. J. Manger te Tiel-Culemborg en ds. V. W. F. B. Schmidt te Schiedam. Op 29 October heeft de beroepingsvergade ring plaats. Geref. Kerken. Beroepen te Gerkeskloos- ter—Stroobos ds, J. B. Vanhaelen. te Hoek. Bevestiging en intrede. De classis Dordrecht der Chr. Geref. Ker ken heeft peremptoir geëxamineerd en tot de bediening des woords en der sacramenten toegelaten den heer L. Kleissen, candidaat te Apeldoorn, beroepen predikant te Vlissingen. De intrede en bevestiging welke aanvanke lijk op Zondag 1 November a.s. was bepaald, is door bijzondere omstandigheden voorloopig uitgesteld. Kring Walcheren van Volksonderwijs. Zaterdagmiddag hield de kring Walcheren van Volksonderwijs een vergadering in de Eendracht te Middelburg, die bijgewoond werd door afgevaardigden van de Walcher- sche af deeling. Nadat de heer Spinnaaij, die, bij ontstentenis van den voorzitter, diens functie vervulde, gewezen had op den veran derden toestand, daar sinds de laatste bijeen komst het wetsontwerp-Terpstra tot wijziging der onderwijswet 1920, was verschenen, waar hevige protesten tegen op moeten gaan, kreeg de secretaris het woord tot voorlezing der notulen, die onveranderd werden goedge keurd en der ingekomen stukken, die onder den hamer doorgingen. Besproken werden de pogingen, die aangewend zyn om te geraken tot stichting van een afdeeling te Arnemui- den, waarna besloten werd een afwachtende houding aan te nemen. Om financieele redenen zal in 1932 geen landdag worden gehouden. Enkele punten van den beschrijvingsbrief werden onder de oogen gezien. Kweekschooleindexamens in 1931. De uitslag van de onderwijzersexamens aan de verschillende soorten kweekscholen in ons land is in 1931 geweest als volgt Openbare kweekscholen, eindexamen ge daan 441 candidaten, voor de onderwijzers akte geslaagd 405, dat is 91.8% gemeente lijke kweekscholen, geëxamineerd 178, ge slaagd 163, dat is 91.6 protestantsche kweekscholen, geëxamineerd 499, geslaagd 450, dat is 90 roomsch-katholieke kweek scholen, geëxamineerd 844, geslaagd 802, dat is 95 andere kweekscholen, geëxamineerd 67, geslaagd 61, dat is 91 Aan alle kweek scholen samen voor de onderwijzersakte ge ëxamineerd 2029 candidaten, geslaagd 1881, dat is 92.7 VOETBAL. Afdeeling. .IV. Ie klasse. NaodN.V.V. 1—3 BleyerheideLonga 10 De Valk—Eindhoven 3—2 N.A.C.Widdem II 1—0 B.V.V.M.V.V. 3—4 2e klasse A. Aan „de Maandagmorgen" ontleenen wij de volgende verslagen De BaronieMiddelburg 17. De volledige ploeg der Bredanaars had te gen de Zeeuwen geen gemakkelijke taak. Vóór rust zyn de gastheeren voortdurend in de meerderheid, maar de Zeeuwen weten vrij spoedig de leiding te nemen en daarna den voorsprong te vergrooten tot 3—0. Voor rust weet de Baronie nog een tegenpunt te sco ren, zoodat met 13 wordt gedraaid. Na rust is Middelburg sterker. Door de slappe leiding ontaardt echter de strijd, zoodat een drietal spelers naar de kleedkamer wordt gezonden. Middelburg voert de score op tot 71, waar mede het einde komt. Een te groote neder laag voor de Baronieploeg. Doskc—Mevo 12. Een groote 4000 toeschouwers omzoomden den Raaijberg voor deze derby. Onder leiding van scheidsrechter Ypelaar trapt Mevo af Maar de eerste aanvallen zijn voor Dosko, dat weldra doelpunt door Kraam. Mevo komt dan naar voren, maar de Dosko-achterhoede is safe. Er wordt nog al hardhandig gespeeld. Voor thee komt een Mevo voorzet op doel. Lanzet belemmert het zicht van den Dosko- keeper en het is 11. Spoedig rust. Na de thee pakt Dosko weer goed aan. Mevo, dat voor rust goed partij gaf, wordt ingesloten. Een snelle aanval wordt echter voor Dosko noodlottig, als Lanzet een voorzet van den Mevo-rechtsbuiteh in eigen doel trapt. Hoe Dosko ook zwoegt en zelfs een strafschop mag nemen, de stand verandert niet meer. AllianceVelocitas 31. Geregeld wordt op de helft der gasten ge speeld welke slechts sporadisch een aanval ondernemen. Alliance speelt een veel te kort spel, waar de linksback van Velocitas een goede kijk op heeft. Rust met blanco stand. Na de thee is het spel veel vlugger en meer verdeeld. Velocitas onderneemt nu ook ge regeld aanvallen die echter gekeerd worden. Na 20 minuten heeft Alliance succes. Dé cadetten vallen nu vinnig aan en bij een schermutseling voor doel wordt de stand op 1 gebracht. Enkele minuten later is het weer Kuipermans, die na een algemeenen aanval doelpunt, ofschoon volgens onze mee ning die speler eerst handbal had gemaakt. In de laatste minuut slaagt Alliance er in den stand op 31 te brengen. Ter Neuzen—Breda Alliance—Velocitas T.S.C.R.B.C. 3e klasse A. Middelburg II—De Zeeuwen Axel—Hansweert Hulst—Zeelandia II 5—1 3—1 2—2 3—5 10—1 7—1 3e klasse B. Vlissingen I—Goes I 5—1. Begunstigd door fraai herfstweer werd gis terenmiddag aan den Koudekerkschenweg op het Vlissingen-terrein bovengenoemde wed strijd gespeeld. De belangstelling voor deze ontmoeting was buitengewoon, ook van Goes, daar het Goesche elftal vergezeld was door een 5_tal autobussen gevuld met supporters, terwijl er ook met den trein en met parti culiere auto's velen vanuit Goes medegekc- men waren om dezen wedstrijd bij te wonen. Tegen half drie is er dan ook geen plaatsje meer onbezet. Vlissingen is volledig. Goes verschijnt, naar wij vernamen met een nieu wen speler, een gewezen le klasser uit A.G. O.V.V. Apldoorn, waarin wij evenwel weinig le klasse capaciteiten konden bespeuren. Vlissingen speelde baar gewone spel en vol deed over alle liniën. Allen vervulden hun taak naar behooren. In de half-linie dient echter Van Poelje bijzondere vermelding, daar door zijn tactisch opstellen, de linksbui ten van Goes, de grootste kracht in de Goes- aanval, tegen Van Poelje geen schijn van kans kreeg. Vlissingen was als geheel supe rieur aan haar tegenstanders. Het samenspel en plaatsen der ballen was veel beter bij de rood-witten dan bij Goes, die wel hard zwoegden, doch die het steeds in de hoogte zochten, daar de meeste ballen door hen recht omhoog geschoten werden. In de Vlis- singen-voorhoede had Verhulst dezen middag voor doel weinig geluk, anders waren er zeker drie of vier doelpunten voor Vlissingen bijge komen. De Goes backs wisten ^door hun bui tenspel verschillende aanvallen van Vlis singen onschadelijk te maken, toch kan hen dit by een anderen scheidsrechter, die niet steeds op hun appeleeren fluit, wel eens noodlottig worden. Goes wint de toss en verkiest het eerst te gen zon in te spelen. Vlissingen begint direct; met een aanval op het Goes-doel, die eindigt, nadat Verhulst naast heeft geschoten. Het begin gaat gelijk op. Na een botsing moet voor Quellerie even gestopt worden. Burgers grijpt eenige malen goed in. Uit een voorzet van links schiet Quellerie juist over. Een corner op het Vlissingen-doel wordt wêgge- werkt. Vlissingen speelt met veel meer zelf vertrouwen dan de gasten. Verhulst lost twee harde schoten van verren afstand, die ech ter naast gaan. Kokelaar schept voor Ver hulst en Van Peenen eenige mooie kansen, die niet benut worden. Uit een voorzet van rechts komt de bal bij Van Peenen, die vrij voor doel den bal zacht juist naast tipt. En kele minuten later doet hij het echter beter, als hij alleen doorbreekt en hard inschiet. (1—0). De Vlissingen-aanval wordt door haar halflinie goed gesteund, zuiver wordt de bal steeds aangespeeld. Kokelaar dringt door tot in den cornerhoek en weet nog voor te zet ten. Quellerie loopt naar binnen en krygt via Verhulst den bal toegespeeld, om met een hard hoog schot in het doel dezen mooien aanval te besluiten. (2—0). Goes weet het niet verder te brengen dan tot eenige corners, die alle worden wegge werkt. Burgers en Butz weten steeds op het beslissende oogenblik in te grijpen, terwijl de vleugelmannen door Vierhout en Van Poelje bewaakt worden. Aan de andere zijde loopt Kokelaar door op een verren bal en weet den uitloopenden doelman de passeeren. (3Oh Vlissingen blijft domineeren. Een goed op gezette aanval wordt met een hard schot van Van Peenen besloten, doch de Goes-doelman stopt fraai. De linksbuiten van Goes valt Butz op ongeoorloofde wijze aan en krijgt een waarschuwing. Kokelaar werkt zich alleen door de vijandelijke verdediging heen en geeft den bal over aan Van Peenen, die van dichtbij scoort. (4—0). Een vrije schop uit een freekick tegen Bur gers op de Vlissingen helft, wordt wegge werkt. By een volgenden aanval op het Goes- doel, ontsnapt dit ternauwernood aan door boring, als een hard schot van Van Peenen via de deklat terugspringt en Sinke over schiet. Nadat Verhulst nog een buitenspel-doel punt gemaakt heeft, brak de rust aan. Na de hervatting verslapt Vlissingen even en is Goes iets meer in den aanval, doch de Vlissingen verdediging is safe. Kats weet vallend een hard schot van dichtbij te stop pen. Spoedig weet de Vlissingen-halflinie het spel weer te verplaatsen. Vader geeft zuiver zijn ballen aan de voorhoede over. Uit een voorzet van Quellerie, kopt Verhulst tegen den paal. De Goes-baks weten de Vlissingen- vóorhoede verschillende malen in hun bui- tenspelval te vangen, vooral Verhulst loopt hier nog al eens in. Het appelleeren van de Goes-backs is echter hinderlijk. Een vrije schop uit een handsbal voor één der Goes, baks, wordt door Verhulst hard op doel ge schoten, doch weggewerkt. Even later komt de bal uit een goeden voorzet van Sinke bij Verhulst, die terug speelt op Kokelaar, die op zijn beurt hard inschiet. (50). De Goes-verdediging "wordt keer op keer gepasseerd, doch het doel ontsnapt met veel geluk aan doorboring, daar Verhulst tot drie maal alleen voor doel staande te zacht of naast schiet. Kokelaar schiet op den paal en Quellerie nadat de Goes-doelman gemist heeft, in het zijnet. Een kwartier voor het einde weet Goes de eer te redden, als de linksbinnen van dichtbij Kats weet te pas seeren. (51). Met dezen stand breekt ook het einde aan van dezen vlot gespeelden wedstrijd. INSIDER. Zeelandiar—Dosko II Mevo IIWalcheren Zierikzee—Sinoto 9—1 4—0 2—1 De Olympische Spelen in 1932. Het bestuur van den Kon. Ned. Voetbal bond heeft in zijn Zaterdag j.l. gehouden vergadering met algemeene stemmen beslo ten om aan het Olympisch Nederlandsch Comité te verzoeken alsnog te trachten een bedrag bijeen te brengen tot deelneming van Nederland aan de Olympische spelen in 1932. en zich bereid verklaard in dit bedrag deel te nemen voor 10.000. Bij een te houden be spreking heeft de voorzitter van het N.O.C. zich bereid verklaard op korten termijn een buitengewone algemeene vergadering bijeen te roepen om over dit voorstel te beslissen. ACTIE VAN DE NATIONAAL- SOCIALISTEN. De natonaal-socialisten zetten, in weerwil van den afloop der Rijksdagdebatten, hun kamp tegen het katóinet-Brüning met onver minderde kracht voort. Evenals in Bad Harz- burg hebben zij ook thans weer in den staat Brunswijk, waar zij almachtig zijn, gemani festeerd. Op een veld in de nabijheid der hoofdstad Brunswijk paradeerden gisteren ongeveer 75.000 nationaal-socialisten, die met 38 extra treinen en 5000 vrachtauto's aldaar waren aangekomen, voor Hitier, meldt „de Courant". Evenals te Bad Harzburg betoogde Hitier opnieuw, dat er slechts korte tijd zal ver- loopen, alvorens hij de macht in handen krijgt. In zijn toespraak zeide hij o.a.„Wij bevinden ons aan een keerpunt. Wij hebben vandaag 24 nieuwe vaandels ingewijd. Ik ben overtuigd, dat het de laatste zyn, die ik u zal toevertrouwen, alvorens het tot een winning der beweging komt. Ik weet, aldus ging Hitier voort, dat juist deze weken en maanden van u het zwaarste zullen verlangen. Ik richt daarom tot u den oproep, uw zenu wen in bedwang te .houden en u te beheer- schen. Wankel niet, nu gij nog slechts op een meter van het doel zijt gekomen. Als wy zelf het hoofd koel houden, kan geen macht in Duitschland ons bedwingen." Daarop formeerden de troepen zich en de fileerden voor Hitier en de andere partylei ders in rijen van acht, vervolgens marcheer den de bruinhemden door de stad in een stoet, welks voorbijtrekken bijna zes uur duurde. Aan de manifestatie namen o.a. de hertog van Coburg en prins Augustus Wil helm van Pruisen deel. Reeds Zaterdagavond kwam het te Bruns wijk tot ernstige ongeregeldheden. De com munisten hadden op verschillende plaatsen in de straten van Brunswijk barricades op geworpen en ten einde gemakkelijker te kun nen opereeren, hadden zij de lantaarns uitge draaid. Bij botsingen tusschen de nationaal- socialisten en communisten werden dozijnen personen gewond, o.w. kolonel Hoffmann, oud commandant van de vesting Ingolstadt, die zware kwetsuren opliep. Ook in den loop van Zondag is het te Brunswijk tot ernstige on geregeldheden gekomen. Een Maandagoch tendblad spreekt zelfs van 61 gewonden en verscheiden dooden, doch een bevestiging van dit bericht, dat waarschijnlijk overdreven is, was te Berlijn nog niet te verkrijgen. Van andere zijde wordt gemeld, dat 15 personen werden gewond en één gedood. HET BOUWEN VAN DEN PANTSER KRUISER WORDT VOORTGEZET. Zooals bekend heeft de Duitsche Rijksdag een motie der communisten, die zich uitsprak ten gunste van het staken van den bouw van den pantserkruiser B en het besteden van de aldus vrijgeworden middelen in het belang, der kindervoeding, aanvaard. Een uur na de stemming is van officieuze zijde een verkla ring gepubliceerd, zeggend, dat de communis tische motie „slechts het karakter van een demonstratie" had. Een praktisch gevolg, al dus de officieele mededeeling, zou het be sluit alleen hebben gehad als het tijdens de behandeling der begrooting was genomen. Alhoewel de motie der communisten begon met de woorden „de Rijksdag gelast de re geering het bouwen van den panterkruiser te staken", blijkt thans reeds duidelijk dat het bouwen van den pantserkruiser zal wor den voortgezet. HERDENKING VAN DEN WAPEN STILSTANDSDAG. De Engelsche zendstations hebben reeds maatregelen getroffen voor den herdenkings dag van den wapenstilstand in 1918. Op 11 November zal door den nationalen omroep de plechtigheid bij Cenotaaf in Lon den worden uitgezonden, terwijl een concert uit Albert Hall door de „British Legion" en een speciaal programma in de studio zal worden gegeven. HET JAPANSCH—CHINEESCH CONFLICT. In de geheime zitting van den raad van den Volkenbond te Genève, welke Zaterdag avond werd gehouden en waaraan China en Japan niet hebben deelgenomen, is besloten, dat de 12 raadsmogendheden, met uitzonde ring van China en Japan, benevens de Ame- rikaansehe regeering, in hun kwaliteit van onderteekenaars van het Kelloggpact dus niet als leden van den Volkenbond stap pen zullen doen bij de regeeringen te Tokio en Nanking. t Op deze wijze hoopt men dus de bezwaren van Japan tegen inmenging van den Volken bond, en ook tegen Japan's verzet tegen Amerika's deelneming aan een zoodanige in terventie, te ondervangen. Men wil de Japansche en Chineesche re geeringen opmerkzaam maken op artikel 2 van het Kelloggpact, dat vreedzame regeling can. conflicten eischt. De toestand is inge wikkeld, aangezien de vertegenwoordiger van de Ver. Staten alleen op grond van het Kel loggpact gemachtigd is tot onderhandelen. Met het oog op den huidigen toestand heeft de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, Grandi, zijn reis naar Rome voorloo pig opgegeven. Hedenmorgen vindt opnieuw een zitting van den raad plaats zonder China en Japan. Volgens berichten uit Tokio wordt in Ja pansche regeeringskringen de kwestie van deelneming van sovjet-Rusland aan de be sprekingen te Genève opnieuw opgeworpen, daar men van meening is dat Rusland als onderteekenaar van het Kelloggpact veel meer aanspraak kan maken op deelneming aan de Volkenbondsberaadslagingen dan de Ver. Staten. Volgens een bericht van de „Evening Stan dard" uit Moekden, leggen de Japanners te Kirin en in Tspjang Tsjoen vliegvelden aan. De bouw van kazernes te Tsjoelihoe (10 KM. ten Zuiden van den spoorweg Peking-1 Moekden) zou er volgens dit bericht op wij. I zen, dat de Japanners voornemens zijn in j Mandsjoerije te overwinteren. De Japansche overheid meldt het opncen« treeren van 65.000 Chineesche soldaten t Tsjintsoe. Een veerbootje omgesla. gen. Zondagmiddag heeft op de kost-I verlorenkade nabij de Jacob van Lennepkade te Amsterdam een ernstig ongeval pla gehad, dat gelukkig buitengewoon goed is I afgegloopen. Op dit punt onderhoudt een kleine platte veerboot de verbinding tusschen I de beide oevers. Op een moment dat het bootje van den wal voer sprongen nog twee personen op het bootje, tengevolge waarvan dit overbelast werd en omsloeg. Alle tien c varenden geraakten te water. Op hetzelfde I moment passeerde een motorboot en deze I slaagde er in de meeste drenkelingen op te I pikken. De anderen werden van den wal at gered. Voor zoover bekend zijn alle drenke-1 lingen uit het water gehaald. Zij werden 1 omwonenden voorloopig onderdak gebracht I en van droge kleeren voorzien. Allen konden daarna huiswaarts keeren. Ongelukken. Nabij de brug I over de Delftschevaart te Rotterdam is een man op een motorrijwiel, toen hij uit Weste Wagenstraat kwam, door een auto I aangereden en tegen de straat geslagen. Hij is met verwondingen naar een ziekenhuis ge bracht. Een 32-jarige dienstbode te Gro ningen is vermoedelijk door eigen schuld aan- gereden door een auto. Zij is met een bekken fractuur naar het academisch ziekenhuis ver- I voerd. Te Duivendrecht is een tot nog toe onbekend persoon d~or een auto overreden I en ernstig gewond. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De man werd vervoerd naar een der ziekenhuizen te Amsterdam. - Aan boord van de Harwich-boot „Vienna" I werd een 43-jarige olieman door een stoom- lier gegrepen. De ongelukkige werd ernstig aan het onderlijf gewond. De man is in zorg- wekkenden toestand naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Zaterdagavond be vond een 32-jarige vrouw zich aan den I Heerenweg te Groningen, waar zij per fiets zijnde, werd aangereden. Met een bekken fractuur werd zij naar het ziekenhuis ver voerd. Tijdens den wedstrijd Hoogezand I IIHeiligerlee kwam de Hoogezand-speler Van der Veen in botsing met den doelman van zijn eigen elftal. Een dokter constateerde ernstig inwendig letsel en deed Van der V. per auto naar het ziekenhuis te Groningen veTvoeren. In den gisteren te Nieuwstad gespeelden wedstrijd Ria—Trompenburg had de speler Wijnhof van Sittard het ongeluk bij een botsing zijn rechterbeen te breken, Van forsch spel of opzet geen sprake. Efc wedstrijd werd gestaakt. Zondagmorgen werd in de nabijheid der Maasbrugwerken te Maastricht het lijk opgevischt van een naar schatting 60-jarige vrouw. Een ontzettend liefdes drama. Een liefdesdrama heeft te Caen (Pr.) twee slachtoffers geëischt. De vriendin van den arbeider Jaffre, een vroegere zange res, wilde van haar vriend scheiden. Om ruzie met Jaffre te voorkomen, wilde zij met haar vrienden de eigendommen van den man in een koffer pakken en in het trappenhuis zetten. Zij werd echter bij het inpakken door den man verrast. I^i zinnelooze woede trok hij een revolver en loste verscheidene schoten op de vrouw. In het hoofd getroffen zakte zij voor haar kamer in elkaar. Door de schoten opgeschrikt, kwamen bu ren ijlings toegeloopen. Met ontzetting moes ten zij echter aanzien, dat Jaffre het lichaam van de vrouw uit het venster van de vierde verdieping wierp, zoodat zij op de straatstee- nen verpletterd werd. Direct hierna sprong Jaffre zelf ook uit het venster. In hopeloozen toestand werd hy naar het ziekenhuis vervoerd. Een brievenbesteller overvallen en neergeschoten. Een brievenbesteller, die in h£t 15de stads district te Weenen aangeteekende brieven moest bezorgen, werd, toen hij het kantoor verliet, door twee jonge mannen aangevallen, waarvan er één verscheidene schoten uit een revolver op hem loste, waardoor de brieven besteller getroffen werd, zoodat hij neerzonk. De daders namen de vlucht, doch werden door burgers en politie nagezet. Een hunner werd gegrepen. De tweede joeg zich, toen hij gearresteerd zou worden, een kogel door het hoofd en werd levensgevaarlijk gewond. Smokkelaars aangehou den. Het was reeds lang geen geheim meer, dat groote partijen sigaretten, tabak en koffie uit Nederland naar de Duitsche grensplaatsen werden gebracht, doch de be drijvers ervan, tientallen personen sterk, wa ren maar niet te vatten. Wel vieleji gesmok kelde sigaretten verpakt in een ijswagen, ta bak in geplombeerde zakken, aardappelen en koffie verstopt in allerlei groenten, die in treinen de grens overkwamen, in handen van de Duitsche Kommiezen, doch de bedrijvers bleven steeds buiten schot. Terwijl bekend was, dat een heele troep smokkelaars tot deze bende behoorde, die aan de grens een 30 rij wielen, motorwagens enz. ter beschikking had van het bedrijf, was het nog niet gelukt de personen aan te houden, die het smokkelbe drijf beoefenden. Doch thans is het blaadje gekeerd. Er zijn 19 personen aangehouden de hoofdleider werd bij Goch gearresteerd en 20 Zentner tabak (samen 2000 pondwer den buit van de kommiezen. Een eigenaardige brui lof t. Bij een bruiloft in het Zuid-Ser vische dorp Kratovo stond het bruidspaar met de gasten i^eds voor het altaar en de geeste lijke richtte de vraag tot de bruid, of zij den bruidegom wilde huwen eens haar hand uit die uit de kerk liep. De a£ vastgenageld. Opeens ec gom de bruid na, haal straat in en rukte haa lijf, zoodat zij weldra stond. Het meisje rende barer ouders, die haar e nenlaten, zoodat zy lan dorp moest rondlooper door een vriendin werd EVENTJES Heer (tot jongetje oj kun je mjj den weg naa Jongetje (die den h staart) „Hoe weet u, Heer (lachend) „Ds Jongen„Nu, als u i den, raadt u dan ook tion maar." Patroon (streng) „1 de kleine kas. Alleen sleutel. Wat heb je daai Jongste bediende „I elk de helft betalen ei over praten 1" Bedelaar: „Ach, me niet, waar ik mijn vol daan moet halen." Mevrouw„Zeg, daarvoor hier aan te s( geen informatie-bureai maatregele: WERKLO 's-GRAVENHAGE (C de Ver. van Ned. Ge dag een vergadering groot aantal verteg meentebesturen. Doel v nader onder de oogen financieelen en technis treffen van maatregele heid getroffenen. De bs meenten bereids aan koste hadden moeten 1 door de regeering voor; hoog te zijn, dat de r doende tot uitdrukkin! gaat om een landsb moest worden, dat van leening, welke zich be\ ren vastgestelde hoofd De gevolgen van zulk de gemeenten niet lende wijzen van beha overeenkomstige gevoli kwam de wensch cm tot een goed gereglem tusschen rijk en geme< hij het land wordt g( Besloten werd om nenlandsche zaken ee te vragen om hem va gemeenten in kennis t Verloofd M. VON DEr en E. J, C. RC Vlissingen, 17 Oclol Hi. Ms. „Fiiso" Slijkstraat 49. Heden werd p ons midden wej een kort, doch sma onze innig gelie Vader, de Heer KAREL HEP BURGERH in den ouderdon 59 jaar. Zijn diepbedro en Kinderen, Wed.K.H.BUF VAN MIEN. CORRIE. Vlissingen, 17 O Wagenaarstraa' Algemeene leen Heden overlee diepe droefheid, doch smartelijk innig geliefde E huwdbroeder en( KAREL HE BURGERf in den ouderdoi 59 jaar. W. S. STREEF E A. STREEFKE Wed. J. K. BUI PlASSE en Vlissingen, 17 O Nieuwstraat 27 Voor de vele beu neming, ontvanger lilden van onze Moeder en Grootm wij onzen oprechtt Namens de G. VAD

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2