500 300 25 MAANDAG EERSTE BLAD No.240' Jaargang! 1931 UitgaveFirma F. VAK DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads-en Provincienieuws KERK- EN SCHOQLNIEUWS t een streek in ons ïoor Sophie Bieker.) n plaats in ons land. >r Laurina Meijing.) kaar, elk woord van in deel van den dag, zeep, een getal, een van wild. De begin- n naar beneden ge- gebouw, waar men kundige voorwerpen [oor Adri Risseeuw.) ïevenhoekje ik heb een fijne Iweer een heel tijdje lenk ik er nog wel .ls ik erg moe ben. Deens weer uitgerust iantie kan nog lang arvoor maar de ge- dat jullie een lo- ben haar zeker alle omtrek laten zien. Als je volgend indje vol hebt, moet am van wil maken, en je eet er wel tien Jammer, dat je niet r vader kan sturen, )erichten van hem ken ik wel. 'k Heb geveer zoo oud was je. Schijn van den ïefjes en nichtjes ik s nichtjes, allemaal en m'n zus. Ze ko- gezellig is dat. Gis- er van geknikkerd. ;uil te mikken, maar andige nichten glad was ik 6 Novem- Modevakschool. Als mt, zullen jullie el- hebben. Ik elk ge- ït jullie op dezelfde je, dat het op ver- toch ook nog een raag me af hoe je e of een kwartje of in het spaarpotje je het rolletje aan :t, zooals je schrijft, aal afgesloten. Het als schatbewaar- icifceerd met je ver ree feesten in heel Moes zal het aan een. Vertel je eens Hoop dat je er net als Broer geweest ok eens op je auto- me mee voor een dat je ook weer en al een paar keer weet precies waar Dij 't station, hè maaltijd niet ver met een autobus jbben gegeven toen kind weg was. Na- ra toen het weer hoorJe kan in leelijk verdwalen, ang het is om niet lit te loopen als je heb je veel met je o wat een dikke een poosje kan er ig Verpleegstertje, naampje gekozen een pierewaaiende >en begon het voor te worden voor op- Vrijdags niet naar t leuke kiekje. Wat t. Wie/zijn die twee dacht, dat jij zoo'n loopig behoeft het ervelen. Als het nu niet naar buiten mrdoozen wel voor omen prachtig van daas en Kerstmis weet ik niet meer. in zijn, dat je de vergeten, evenals tje beter opletten, ia. Ook weer eens ituurlijk, geniet jij spelen zoolang het Ben je soms ook was ik in Doorn Zeist en heb er :t. 'k Zou wel wil len zien hoe mooi jullie zullen er ook denk ik. Jammer, lie prachtige gele, de boomen jaagt, lief versje, dat je 3oed, ik zal eerlijk is. In de eerste altijd uit. In de den en tegenwoor- lkaar gehaald. Het „Is het niet een je biedt „Dan et moet zijn alleen En wat heeft dat in van die laatste ziet, dat verzen iet gemakkelijk is. ;d, is dit toch heel Dag Dichteresje. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij veriiea van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Een afscheid. In verband met de benoeming van den in genieur der telegrafie en telefonie den heer C. H. M. Brouërius van Nidek tot adjunct districtshoofd te Haarlem en als gevolg daar van de opheffing van het district Vlissingen, had, voor zoover de dienst dit toeliet, het technische- en administratieve personeel uit dit district zich Zaterdag jl. in een der bureelvertrekken verzameld om van het scheidende hoofd van dienst afscheid te ne men. Nadat ververschingen waren rondgediend nam de electro-technisch hoofdambtenaar de heer Geo A. Bor het woord en sprak den heer van Nidek ongeveer als volgt toe Het is ongeveer zes jaar geleden dat, geheel onverwachts opnieuw een district Vlissingen werd gevormd en u plotseling naar hier werd geplaatst en hoofd van dit district werd. Even plotseling is nu ongeveer een maand geleden de beslissing genomen dat dit district thans voor goed zal worden opgeheven en gevoegd zal worden bij het district 's-Her- togenbosch, en u thans gereed staat om uw mooie functie te Haarlem te aanvaarden. In die zes jaar dat u hier werkzaam zijfc geweest hebben wij u mogen leeren kennen als een humaan en aangenaam chef. Ik dank u har telijk voor de prettige wijze waarop u de werkzaamheden hebt weten te leiden. De te lefoon is het snelstwerkende verkeersmiddèl, afstanden bestaan er niet meer, in een mi nimum van tijd kan men thans met bijna Je geheele wereld spreken. Deze geest van snel werken past volkomen aan bij plotselinge be slissingen, dus ook bij plotselinge personeels verplaatsingen. Ik wensch u te Haarlem een prettigen werkkring toe en hoop dat u het ook daar waaraan ik niet twijfel gelukken mag een goede samenwerking en verstandhouding te scheppen. Namens het geheele personeel in dit dis- tricht bied ik u hierbij een klein aandenken aan en hoop dat u hiervan nog jaren in ge zondheid gebruik zult mogen maken. De volgende spreken was de bureelchef de heer D. F. Choufoer, die ongeveer als volgt sprak Namens het bureelpersoneel wil ik u ook hartelijk dank zeggen voor wat u voor ons als chef zijt geweest. We hebben u mogen leeren kennen als een goed mensch, een humaan chef. Bij alle verzoeken waarmee het perso neel tot u kwam, zijt ge hen steeds met groote welwillendheid tegemoet getreden. Uw humaniteit en vriendelijkheid was voor het personeel steeds een aansporing om het werk zoo goed mogelijk uit te voeren. In mijn plm. 20-jarige loopbaan heb ik zelden zoo'n goeden onderlingen geest van samenwerking mogen aantreffen als op dit bureel. Ook in de particuliere omstandigheden van het perso- ieel hebt ge steeds meegeleefd, uw vriende lijkheid deed allen zoo goed. Dit alles wordt door ons zeer gewaardeerd en we hopen dan ook dat ge nog vaak met groote voldoening aan uw tewerkzaamstelling als hoofd van dit district, zult mogen terugdenken. Vervolgens voerden nog het woord de elec- tro-technische ambtenaren, de heeren Gorter alhier en Zanstra te Roosendaal, de monteur le klasse L. TJgchelaar te Krabbendijke, de teekenaar de heer Wagemaker alhier, die na mens allen den heer Van Nidek een door hem zelf geteekende oorkonde overhandigde. Zichtbaar aangedaan nam de heer Van Nidek nu het woord en sprak als volgt Ik dank u allen hartelijk voor de tot mij gerichte vriendelijke woorden en voor het prachtige aandenken wat u mij hebt willen overhandigen. Ik heb steeds getracht u zelfstandig te la ten werken, uw eigen meening te hooren. Dit heeft mij een groote voldoening gegeven, omdat hierdoor is gekomen een prettige en aangename samenwerking, van hoog tot laag. Zooweel mij mogelijk was heb ik steeds voor uwe belangen geijverd, ik ben daar wellicht wel eens in tekort geschoten en heb niet aan al uwe wer.schen kunnen voldoen, omdat ook ik gebonden ben aan den wil van onze hoofd administratie. Ik dank u allen hartelijk voer uw steun, voor uw ijverig werken, waardoor dit district is gegroeid. In het bijzonder dank ik de heeren Bor en Choufoer voor hun zeer gewaardeerde hulp in de leiding van den dienst. Met groot ge noegen heb ik met u samengewerkt aan de grootmaking van het mooie staatsbedrijf der P. T. en T, Ik hoop dat het u en uwe gezinnen in alle opzichten goed mag gaan. Na deze toespraken, die telkens met ap plaus werden bevestigd, bleef men nog e eni gen tijd gezellig bijeen, waarna door ieder met een handdruk van het vertrekkende hoofd van dienst afscheid werd genomen. Hersteld Apostolische gemeente in de Eenheid der Apostelen. Gisteren werd het gemeenschapsgebouw van de Hersteld Apostolische gemeente in de Eenheid dor Apostelen, dat gebouwd is op den hoek van de Scheldestraat en den Sin gel alhier, in gebruik genomen. Bovengenoemde gemeente is een interna tionale Broederschap omvattende ruim een half millioen leden. Het werk voor Nederland en koloniën staat onder leiding van den heer J. H. van Oosbree te Amsterdam en omvat alleen in Nederland 104 gemeenten met plm. 30.000 leden, terwijl zij in het bezit is van 56 eigen gebouwen. In bijna alle gemeenten wordt des Zondags tweemaal dienst gehouden en voorts een avonddienst in de weekte Vlissingen resp. 10 uur en 4 uur en Donderdagsavonds om 8 uur, terwijl voorts voor koor en jeugdwerk de zalen eiken a ond bezet zijn. Het nieuwe gebouw ziet er keurig uit en is geheel in soberen stijl gehouden. De betim mering is in macoré-hout uitgevoerd, een bijzonder hout, dat speciaal voor dit gebouw is gebruikt. Er zijn 400 zitplaatsen in het gebouw. Ach ter de bedieningstafel bevindt zich het sym bool „van de Hersteld Apostolische gemeente de gouden zon komt in gouden stralen op over de wateren, terwijl het kruis zich mid den in de volkerenzee bevindt door de zon beschenen. In het gebouw zijn behalve de groote ver gaderzaal ook nog enkele kleine zalen voor huishoudelijke bijeenkomsten, een ruime ves tiaire, fietsenbergplaats enz. Het gebouw is practisch ingericht en kan, indien noodig, ook gemakkelijk voor andere doeleinden worden bestemd. De N.V. Tiemstra te Nijmegen was met de uitvoering van het werk belast en heeft een mooi gebouw opgetrokken dat een sieraad voor het nieuwe stadsgedeelte mag worden genoemd. Het nieuws van den dag in beeld. Nieuwe foto's in onze tijdingha!van de „ïndrapoera" in het dok te Rotterdam, waar het zal worden omgebouwd in een snelvarend schip. De neus van het schip zal 7 maal wor den verlengd. Zooals bekend, worden de nieuwe motoren geleverd door de Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier van den bouw der nieuwe groote zweminrichting met open- luchtbad te Amsterdameenige opnamen van de opening van het nieuwe boezemge maal „de Cremer" te Termunterzijl door mi nister Reymer van het inkorven van duiven voor een nationaal concours van de promo tie van een Zuid-Afrikaansch professor. Vereenïging van Leeraren in de Handels- wetenschappen. De practjjk-examens in boekhouden en han delscorrespondentie, afgenomen vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen, zullen worden gehouden op Maandag 14 December, Dinsdag 15 Decem ber en Woensdag 16 December a.s. in pl.m. 30 plaatsen in het land. Voor nadere bijzon derheden zie men de annonce voorkomende in dit nummer. De aanmelding sluit 15 No vember as. Het prospectus der examens is gratis ver krijgbaar bij de heeren F. Landsman, W. J. Theune, Coosje Buskenstraat 65 en den ad ministrateur H. Broeders, Nassaukade 378, Amsterdam (West), telefoon 82437. Een waarschuwing voor automobilisten. Het schijnt voor vele automobilisten nog altijd moeilijk te vallen zich in alle opzichten aan de regels van het verkeer te houden. Een der regels, die althans in onze omgeving nog dikwijls overtreden wordt, is het verbod om stilstaande trammen voorbij te rijden en dit speciaal aan de zijde waar wordt in- en uit gestapt. Reeds zijn enkele overtreders ge straft, maar het komt nog meermalen voor, dat een conducteur der electrische tram een automobilist tot stilstaan moet nopen. In de grootere plaatsen weet men heel goed, dat niet voorbij mag worden gereden en dan moet men dit ook elders toepassen. MIDDELBURG. Het 50-jarig bestaan der Ambachtsschool. Als slot der feestelijkheden ter eere van het 50-jarig bestaan der vereeniging „de Am bachtsschool" had Zaterdagmiddag een door het bestuur aan leerlingen en oud-leerlingen aangeboden bijeenkomst in de Schuttershof zaal plaats. Van de laatstgenoemden hadden een 100-tal aan de uitnoodiging gehoor ge geven en verder waren met de leerlingen aan wezig de bestuursleden en het personeel der school, velen met hun dames. De voorzitter der feestcommissie, de heer jhr. ir. J. L. Boreel, heette allen welkom en droeg de leiding over aan den directeur, den heer C. Doets. Met een door dezen vervaardigd feestlied zette enkele leerlingen onder leiding van den 'heer Jan Kuüer het feest in. Verder werden zang, voordracht en tableaux afgewisseld door het optreden op uitstekende wijze van den conférencier en goochelaar Henri Nolles uit Den Haag en door muziek van het Jesayes-orkest. Als de muziek zich deed hoo ren had een tractatie van de leerlingen en oud-leerlingen plaats. Het zou ons veel te ver voeren alle nummers van het uitgebreide programma te noemen, moge het voldoende zijn vast te stellen, dat de leeraren en de leerlingen, die de verschil lende nummers verzorgden een woord van lof verdienen voor de wijze waarop zij dit deden en voor het vele werk aan de voorbereiding besteed. Een groote hulde aan de school lag zeker ten slotte besloten in de revue, samengesteld door den heer J. P. P. de Blécourt, die na een projectie van de bestuursleden en van het personeel, telkens door jongelui gevormde groepen deed zien, waarbij de verschillende vakken, waarin zij bekwaamd worden tot uiting kwamen, en waarbij de les in eerste hulp bij ongelukken niet ontbrak. Het was reeds laat geworden toen jhr. Boreel het slotwoord sprak. Bestuur, personeel, oud-leerlingen en leer lingen kunnen met voldoening terugzien op de wijze, waarop het gouden jubileum van vereeniging en school is gevierd. Een uitslaande brand. Even nadat Zaterdag de brandweer van een oefening aan de Loskade tvas teruggekeerd, kreeg men aan de brandweerkazerne telefo nisch bericht van de pclitie, dat een der agenten een uitslaanden brand, in de om geving van den Veerschen weg had waarge nomen en enkele minuten later reed de burgerijspuit reeds uit. De brand bleek te woeden in een klein schuurtje staande bij de woning van den veldarbeider J. van Slooten in een wegeling tusschen den Veerschen weg en den Kanaaldijk, ongeveer een half uur uit het centrum, der stad gelegen. Een der omwonenden heeft ons verzekerd verbaasd te hebben gestaan, dat zelfs in dit nu niet zoo gemakkelijk bereikbare deel der gemeente zoo spoedig brandweerhulp ter plaatse was en in enkele oogenblikken de slangen waren uitge legd. Men trof het dat juist in de buurt een flinke waterput aanwezig was en toen dan ook de spuit haar werk begon, was het vuur, dat alleen nog in het schuurtje, waaruit men nog bijtijds drie geiten en een paar landbouw werktuigen had gered, woedde, spoedig tot staan gebracht. De oorzaak van den brand is onbekendhet verbrande was verzekerd. Inspectie rijksveldwacht. Het kantoor van den inspecteur der rijks veldwacht te Middelburg, tot nu toe geves tigd in het gerechtsgebouw, is overgeplaatst naar de Korte St. Pieterstraat A 81. IJZENDIJKE Uit een boom gevallen. Bij het perenplukken is de heer H. Zater dag, door het breken van de ladder, uit den boom gevallen. Hij werd met ernstige inwen dige kneuzingen opgenomen en werd naar het St. Anthonius-ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Rijkspoststpaarbank. Opgave gedurende de maand September 1931. Vlissingen: ingelegd 136.062.70 terugbetaald - 59.318.31 meer ingelegd 76.744.39 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 114. Op Staatsschuldboekjes werd ingelegd nominaal 1200.— Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 2. Middelburg: ingelegd 119.059.52 terugbetaald - 49.422.94 meer ingelegd 69.636.58 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 85. Op Staatsschuldboekjes werd ingeschreven nominaal ƒ3000.— afgeschreven 2600.— meer ingeschreven 400.— Het aantal nieuw uitgegeven staatschuld boekjes bedroeg 3. Oost- Souburg: ingelegd 13.657.17 terugbetaald - 5.079.99 meer ingelegd 8.577.18 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 21. Koudekerke: ingelegd 8357.86 terugbetaald - 995.— meer ingelegd 7362.86 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 11. Op Staatsschuldboekjes werd afgeschreven nominaal 1000.— Breskens: ingelegd ƒ16.715.70 terugbetaald - 4.849.32 meer ingelegd 11.866.38 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 16. Groede: ingelegd 6092.32 terugbetaald 1477.23 meer ingelegd 4615.09 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 2. Schoondijke: ingelegd 5366.11 terugbetaald - 2205.— meer ingelegd 3161.11 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 5. Oostburg: ingelegd 8999.27 terugbetaald 4511.62 meer ingelegd 4487.65 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 6 Op Staatsschuldboekjes werd ingeschreven nominaal 1650. IJzendijke: ingelegd 11.693.71 terugbetaald - 6.804.45 meer ingelegd 4.889.26 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 7. Op Staatsschuldboekjes werd ingeschreven nominaal 300. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breskens ds. I. P. van der Waal te Grijpskerke. Afscheid ds. A. de Voogd. Gisterenavond nam ds. A. de Voogd, na een bijna zevenjarig verblijf alhier, afscheid van zijn gemeente, wegens zijn vertrek naar de Ned. Herv. gemeente te Delft. De belangstelling voor deze plechtige ure was van de zijde der gemeente buitengewoon grootde ruime St. Jacobskerk was geheel bezet, o.a. waren ook alle ambtsbroeders uit den ring Walcheren aanwezig. Verder merk ten wij op den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen met den wethouder van soci ale zaken, den heer P. G. Laernoes en den gemeente-secretaris, den heer F. Bisschop. Ten half zeven besteeg ds. J. S. Hartjes den kansel om aan de gemeente é,én en an der over den gang van dezen dienst bekend te maken en ook af te kondigen voor welke doeleinden gecollecteerd zou worden. Het is de gewoonte, dat een predikant, die heengaat een doel aanwijst, waarvoor hij nog een extra gave vraagtDs. De Voogd had daar toe gekozen de bewaarschool aan de Paling straat, die steeds met tekorten worstelt, en waarover ds. De Voogd vaak veel zorg had gehad. Vervolgens gaf ds. Hartjes den voorzang op, Psalm 27 7. Terwijl de gemeente zong, besteeg ds. De Voogd den kansel. Na de ge loofsbelijdenis en den 90sten Psalm te heb ben gelezen, ging hij voor in gebed, waarna hij zijn afscheidspreek aanving. Als tekst had hij gekozen Psalm 116 13a „ik zal den beker der verlossingen opnemen." Hij had in verband met de Avondmaalsviering van he denmorgen, al maanden geleden dezen tekst gekozen. Maar in de laatste weken had hij zich afgevraagd of hij niet liever een anderen tekst zou nemen het was wel heel droevig in Vlissingen geworden. Was 't niet beter om den beker met zuchten en klachten te vullen Toch had hij er niet toe kunnen besluiten, dit woord los te laten immers maakt God den beker der smarten voor zijn kinderen altijd tot den beker der verlossin gen Maar niet alleen om de economische toestanden had hij een anderen tekst willen kiezendaar waren ook andere dingen, die hem hadden doen vragen, of 't niet te hoog was van een beker der verlossingen te spre ken. Hij stond stil bij tekortkomingen in eigen werk. Was 't niet beter heel ootmoedig met het zoo gebrekkig gedane werk naar God te gaan en te vragen Heer, breng Gij er nog wat van terecht Hij stond stil bij het geloofsleven der ge meente. Er waren de getrouwen die meeleef den. Maar voor hoevelen waren de 7 jaar van zijn arbeid vruchteloos weggevloeidniet dieper, heiliger waren ze gewordenniet dichter bij Christus leefden ze. Was 't niet beter dat ze als de tollenaar tot God gingen, dan den beker der verlossingen op te heffen Hij stond stil bij de getrouwen. Die wisten zelf maar al te goed, wat er ontbreekt. En als anderen zich al hadden af te vragen zullen we den beker der verlossingen opne men, zouden zij zeker die vraag zichzelf ook stellen. Ja en toch den beker der verlossingen Want om al die dingen heen wist spreker God, God, die raad weet met onze zonden en tekortkomingen, God, die Jezus Christus in de wereld gezonden had. Dit is het wat hem rust gaf in deze ure te weten dat er verzoe ning was voor onze zonden en dat de Heer leeft, die den herdersstaf hem gegeven had, en aan Wien hij den herdersstaf nu terug mocht geven. Als de grijze Simeon kon hij t ook zeggen op zijn wijze Nu laat Gij Heer uw dienst knecht gaan in vrede naar Uw woord, want mijn oogen hebben Uw zaligheid gezien. Wie Christus ziet, die heft den beker der verlossingen op. Na het zingen van Psalm 103 6, 7 en 11 richtte ds. De Voogd zich met de gebruike lijke toespraken tot diverse colleges en per sonen, het laatst tot zijn gemeente. Na dank gebed verzocht hü de gemeente nog te zingen Gez. 274 1 en sprak hij de Apostolische ze genbede over de gemeente uit. Nadat ds. De Voogd den zegen had uitge sproken, nam ds. Hartjes, als oudste predi kant en als voorzitter van den, kerkeraad het woord. Spreker begon met te zeggen, dat met een traditie om zonder toespraak een af scheid te doen plaats hebben, bewust werd gebroken, omdat, nu ds. de Voogd heengaat, de dankbaarheid der gemeente zich moest uiten om het vele ingespannen werk, dat hij heeft verricht. Pas langzamerhand is deze laatste maanden tot de gemeente doorge drongen hoeveel ze gaat missen, evenals kin deren pas dan hun ouders echt missen, als ze zijn heengegaan, omdat hun liefde zoo na tuurlijk en vanzelfsprekend is, dat ze niet op valt, Zooals er luxe-auto's en vrachtfordjes zijn, zoo zijn er representatieve dominé's en dominé's, die het werk doen en zonder mor ren hun zware lasten dragen. Ds. De Voogd is de harde* werker geweest, die door zijn prediking en trouwen herdersarbeid ontzag lijk veel goeds heeft verricht. Vooral tot de eenvoudigen van stand en onder alle standen tot de eenvoudigen van hart, voelde hij zich aangetrokken. Spreker memoreert zijn werk voor de Christelijke scholen, waarbij de prin- cipieele strijd' helaas ook persoonlijk tegen hem werd gevoerd, voor de inwendige zen ding, de Zondagsscholen en de marine. Ook mevrouw De Voogd werd in de dankbaarheid der gemeente inbegrepen, daar zij de praktijk van de voor de gemeenteleden geopende pas torie heeft beoefend. Samenvattend kan worden gezégd, dat ds. De Voogd den staf der samenbinding heeft gedragen en als in deze Johannes-natuur ook een heel enkele keer de Boanerges (zoon van het onweer) - natuur boven kwam, toomde hij voor ande ren, niet voor zichzelf. Spreker liet den scheidenden herder en leeraar staande toe zingen Gezang 96 gewijzigd. Met een enkel woord dankte ds. De Voogd voor die hartelijke woorden en dat lied en sprak den hoogepriesterlijken zegen uit. Van de gelegenheid om zijn vrouw en hem nog de hand te geven maakten honderden gebruik. De collecte voor de tekorten der bewaar school heeft 125 opgebracht. Afscheid en intrede. Dr. H. van Oyen te Ritthem zal van zijn gemeente afscheid nemen op Zondag 8 No vember a.s., des namiddags, en op Zondag 15 November intrede doen te Breda. Door een correctiefout vermeldden wij in ons vorig nummer dat de bevestiging en in trede door ds. G. van Dijk Az. te Breda zou plaats hebben op 10 November. Communistisch predikant uit zijn ambt ontzet. De uit de Duitsche sociaal-democratische partij geroyeerde predikant Eckert is onlangs tot de communistische partij toegetreden. Thans heeft het bestuur der Evangelische kerk, waartoe Eckert behoort, een verklaring gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat het ambt van geestelijke der Evangelische Lands- kerk niet vereenigbaar is met het werkzaam lidmaatschap van een politieke partij, die op de scherpste wijze allen godsdienst en in het bijzonder de christelijke kerken bestrijdt. Op grond hiervan heeft het bestuur besloten ds. Eckert uit zijn functie te ontslaan en ls het hem verleende verlof tot het maken van een reis naar Rusland ingetrokken.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1