nwy De beste dienst, VOOR HET KIND. 00 dien gij Uw fc^aby kunt bewijzen, bestaat wel hierin, dat gij de roode, gesmette en stukke plekken van zijn huidje inwrijft met Purol en drooghoudt met Purolpoeder. Het trappelt dan van pleizier, slaapt als een roesje en ver kondigt door zijn gekraai hoeveel genoegen het in zijn jonge leven schept. Zoo gij het nog niet deedt, neem dan nogx heden een proef met Purol en Purolpoeder. zoogenaamde „petites vestes", die tot de nou- veauté's behooren. Het langharig bont behoort ook al niet meer tot de nieuwe mode. De modescheppers schenen het voor de nieuwe lijn, die ze in de kleeding hebben aangebracht, te pompeus te vinden. Trouwens, wie heeft onze moeders en grootmoeders ooit met vossenbont gezien En alleen wat zij droegen, maakt thans op gang. Dus astrakan, breitschwanz en dergelijke Precies mevrouwVan deze kortharige platte bontsoorten worden „petites vestes", strak getailleerde jasjes, bontkragen en man chetten vervaardigd. Als u dus nog een oud bontjasje van moeder of grootmoeder bezit en u is zoo gelukkig een handige modiste te vinden, dan kunt u van dit antieke kleeding- stuk gerust iets laten maken, waarmee u thans in de mode bent. Trouwens, als het jasje nog goed is, behoeft u er niet eens zoo heel veel aan te veranderen. De mode is im mers vijftig tot honderd jaar teruggegaan, ondanks haar faam, dat zij een beeld geeft van den tijd, waarin zij gelanceerd wordt Een gehaakte muts of hoed. (Op verzoek) Een gehaakte muts of een gehaakt hoedje in mooie, frissche tinten is een gezellige en prettige winterdracht en zelfs zij, die geen bijzondere vaardigheid in handwerken bezit ten, kunnen zoo'n mutsje of hoed gemakkelijk en zonder eenige moeite vervaardigen. De aardige, vlugge modelletjes, die ge op onze teekening ziet, kunnen worden gehaakt van wol, half wol-half zijde, zijden chenille of fluweelen chenille. Het bolletje wordt in het middelpunt op gezet. Haak hiervoor eerst 5 kettingsteken, waarvan de eerste en de laatste steek aan elkander worden gemaakt. Haak in den ont- stanen ring 5 vaste steken. Ga dan voort met enkel vaste steken te haken en meerder met eiken toer 5 a 6 steken door hier en daar 2 vaste steken in 1 steek te haken. Is een om trek bereikt van 60 a 65 c.M., staak dan het meerderen en haak vervolgens 3 a 4 toeren zonder meerderen. Minder dan geleidelijk door van 2 vaste steken 1 steek te maken tot de entree van het bolletje is bereikt. Voor het mutsje wordt dan afgehecht. Voor het hoedje wordt voor den rand verder gegaan met haken. Op onregelmatige wijze wordt weer gemeerderd, nu hier en dan daar, tot een omtrek is verkregen van pl.m. 80 c.M. In den laatsten toer wordt laiton geschoven, waardoor de hcedrand in verschillende vor men geschoven kan worden. Het hoedje kan met grove steken van kleu rige wol gegarneerd worden. Vragen moeten worden gericht aan De Brievenbus dezer Courant. Anonieme brieven komen voor beantwoording niet in aanmerking. Mevr. C. R. te VI. U bedeelt wellicht een cocosmat Deze kunt u afborstelen met lauw zeepwater. Naborstelen met een mengsel van water en keukenzout en in den wind laten drogen. Den koperen ketel moet u eens stevig afschuren met een papje van fijn zand en azijn. Daarna overgieten met lauw water, zoo noodig de bewerking nog eens herhalen en ten slotte polijsten met een goed koperpoets middel. Ditmaal kan het Zondagsmenu bestaan uit bovenomschreven maaltijd, waardoor de huis moeder gelegenheid wordt gegeven om met man en kinderen van een mooien, zonnigen herfstdag te genieten. De maaltijd kan in een half uur gereed zijn zonder dat er vooraf andere maatregelen genomen behoeven te worden dan het inkoopen van de diverse be- noodigdheden. Met een beschuitje met kaas of met gebak en desnoods een kopje koffie kan dit diner besloten worden. Na de vacantie. Uitgerust en daardoor versterkt zijn we na de vacantie weer met frisschen moed aan den gang gegaan en weldra staat de winter voor de deur. Maar in ons is hiervoor geen yrees. Dank zij de vacantie kunnen we het weer een jaartje volhouden. De buitenlucht, die we naar hartelust hebben ingeademd, de li chaamsbeweging, die voor velen zoo gunstig afstak tegen het zittende leven van alle dagen, ze hebben ons geholpen aan flinken eetlust. Dat kunnen allen getuigen, die ge durende de vacantie-weken iets te maken hadden met voedselverzorging de gastvrouw, die haar logé's aan de maaltijden rondom haar tafel zag de kampleiders of -leidsters, die de proviandeering van een grooter of kleiner clubje tot taak haddende hoofden van vacantiekolonies, aan wier zorgen zooveel kleintjes waren toevertrouwtmaar ook moeder thuis, die tijdens en na de gemeen schappelijke fietstochtjes of wandelingen de stapels boterhammen in orde maakte of het middagmaal te verzorgen had. Frissche roode wangen, heldere oogen, kracht voor den arbeid, die weer wacht, dat zijn de lichamelijke gevolgen van de zomer- vacantie en die gunstige resultaten zoo lang mogelijk te bewaren, zal wel ieders streven zijn. Aan het jaargetijde en zijn gunstigen (of minder gunstigen) invloed kunnen we nu eenmaal niets veranderen wèl echter kunnen we probeeren om den eetlust op peil te hou den, ook wanneer de dagelij ksche bezigheden binnenshuis dien mochten bedreigen. Eenvoudig, degelijk voedsel, smakelijk klaargemaakt, dat moet de leuze zijn, die ons in de minder gunstige omstandigheden van het binnenshuisleven de opgespaarde kracht zoo lang mogelijk doet behouden. Laten we daarbij bedenken, dat de zonnekracht, die ons tijdens het buiten zijn zooveel goed heeft gedaan, ook tot onze beschikking staat in de versche vruchten en groenten, die er hun rijpheid aan te danken hebben laten we die producten dus als „dagelijksehe vrienden" be schouwen en hun invloed niet verslappen door onnoodig koken. Voor de vruchten spreekt dat wel bijna van zelf voor de groenten is misschien een kleine aanwijzing in den vorm van een paar recepten niet overbodig. Stevige groentensoep (4 personen) Benoodigd 2 liter kokend water, 100 a 150 gram (1 a V/2 ons) vermecelli of rijst, 10 a 15 gram (1 a lj/2 afgestreken eetlepel) zout, 4 d.L. (4 kleine theekopjes vol) fijngehakte groenten, zooals bloemkool, wortelen, prei, selderie, kervel, peterselie, 40 gram (2 afge streken eetlepels) boter, desverkiezende 4 Maggi's bouillonblokjes. Bereiding Laat in het kokende water met het zout de vermecelli of de rijst gaar koken, zóó dat de soep goed gebonden wordt. Maak intusschen de verschillende soep groenten schoon en hak ze zoo fijn mogelijk. Of welmaal ze door den „openklapbaren" molen, waarin dan het allerfijnste van de 4 plaatjes wordt gebruikt. Roer dit rauwe groentenmengsel door de soep, laat alles nog even flink warm worden (niet kokenroer er de boter door en laat er (desverkiezende) de Maggi's bouillonblok jes in oplossen. Wellicht zal men zich over dit recept ver bazen. Laat dit echter geen reden zijn om het niet te probeeren. Ieder, die het soepje proeft, zal moeten toestemmen, dat de geu righeid grooter is dan bij de soep met ge kookte groentenstukjes en van de waarde, die de groente voor ons heeft, is niets ver loren gegaan. Maaltijd van andijviesla met biet, gekookte aardappelen en zure saus. (4 personen). Benoodigd voor de sla2 flinke struiken mooie, gele andijvie, 1 ui of 2 preitjes, 1 groote gekookte biet of 2 kleinere, 4 lepels slaolie, 4 lepels azijn, f2 lepel mosterd, 1 theelepel zout, 4 theelepels Maggi's Aroma. Benoodigd voor de zure saus 1 liter ko kend water (het aardappelwater bijvoorbeeld, mits dit niet te zout is), 80 gram (8 afgestre ken eetlepels bloem), 80 gram (4 afgestreken eetlepels) boter of margarine, 4 5 eetlepels azijn (naar smaak), 2 eieren. Benoodigd voor de aardappelen2 K.G. aardappelen, ruim 1 liter water met 5 gram (i/2 eetlepel) zout. BereidingMaak de bieten schoon en snijd ze in stukjes of in kleine blokjes. Maak de andijvie schoon, snipper ze zoo fijn mogelijk en wasch ze herhaaldelijk tot ze vol komen zandvrij is. Zet ze dan op een vergiet om uit te lekken en knijp ze vervolgens goed droog (of sla ze uit in een doek). Hak of snijd de ui (of de preitjes) zeer fijn, roer er den mosterd en het zout door, daarna de olie en tenslotte den azijn en de Maggi's Aroma. Meng dit sausje door de sla met bieten. Zet de geschilde aardappelen op met het water en het zout (vooral niet méér water dan noodig is voor de saus, dus ruim 1 liter wat méér opgezet zou worden, moet later toch ongebruikt worden afgegoten en daar mee zouden stoffen verloren gaan, die we voor onze gezondheid noodig hebben). Kook de aardappelen op de gewone wijze gaar, maar giet ze af in een kom in plaats van boven den gootsteen. Verwarm roerende, terwijl de aardappelen opdrogen, de boter met de bloem tot een ge lijk mengsel. Giet daarbij langzamerhand het aardappelwater. Laat de saus nog een oogen- blik doorkoken, roer er dan den azijn door en giet de saus voorzichtig bij de goed ge klopte eieren. Wie het voor de voedzaamheid noodig vindt, kan bij den maaltijd nog hardgekookte eieren voegen of ook wel er een schaaltje ge kookte witte boonen bij geven. EEN HEERLIJKE ZOMERVACANTIE. (15) „Daaromzei Luuk niet bijster duidelijk. „Omdat je hier met niemand spelen kan J" „Daar heb ik niets van gemerkt. Ik speel met de jongens alle dagen even fijn „Ja, jij „Ja, met jou is 't een ander geval. Maar dat is je eigen schuld. Jij wilt altijd en overal de baas spelen. By jou moet iedereen naar jouw pijpen dansen. Thuis, met Miek en mij ben je dat altyd gewend geweest. Nou ja, ik legde me er maar bij neer, en Miek deed dat ook. Maar wij hadden wel eens gloeiend het land, laat dat je gezegd wezenMaar hier verdragen ze dat niet en daar hebben ze gelijk in. Als jij niet zoo eigenwijs was, als jij ook eens je naar andere jongens zou schikken, zou je het hier niet naar en ellendig vinden. Wat heb je er aan altijd zoo den baas te spelen Iedereen gaat je een akelig jog vin den en op 't laatst laten ze je links liggen, dat zie je hier. Nou ja, je speelt mee omdat de anderen het niet durven laten voor tante Annie en tante Wim. Maar 't is duidelijk, dat je er maar zoo'n beetje bijhangt en eigenlijk voor spek en boonen geldt." „En daarom wil ik naar huis." „Och jö, zanik toch niet't Kan in een wip anders worden. Maar je moet tegen de jongens durven bekennen, dat je jé misselijk hebt gedragen. Je zou het meteen met dat andere kunnen zeggen, je weet wel „Je doet of het maar een peuleschilletje is „O neen," zei Daan. „Dat is het niet, dat weet ik wel. Maar wat jy vanmorgen hebt gedaan, is dat soms een peulenschilletje Er kraakte een bed. Iemand gooide zich om. Toen was het weer stil. „Ik ga er vandoor," zei Daan. „Je weet er van, hè Luuk knikte. Daan wachtte, of Luuk nog iets zeggen zou, maar toen er niets meer kwam, sloop hij de kamer uit, de gang door en zijn eigen kamer weer in. Nog een poosje lag hij wakker. Toen over won hem de slaap en hij droomde van Black, die over 't strand rende en in zijn vaart alles, menschen, kinderen, tentjes en badstoelen onderste boven gooide. HOOFDSTUK VI. Den volgenden morgen, toen ze aan het ont bijt zaten, bemerkte tante Annie, dat Luuk zoo goed als niets zei en inplaats van te eten zyn brood zat te verkruimelen. Ze had wel dadelijk willen vragen„Luuk, is er iets maar ze wist wel, dat dan aller oogen zich naar Luuk zouden wenden, en daar ze toch al stellig wist, dèt er iets was, meende ze, dat dit voor Luuk lang niet prettig moest zijn. Ze zon op een andere manier om Luuk's aan dacht te trekken, en ze deed dit toen ze hem zyn beker overreikte. Ze trok toen vragend haar wenkbrauwen op. Luuk kreeg een kleur en werd toen bleek. De hand, waarmee hy zijn beker melk van tante Annie aannam, beefde zóó, dat de melk heen en weer klotste. „Tante Annie...." zei hy toen opeens. Hétr klonk zóó vreemd, Luuk's stem had zóó'n rare, heesche klank, dat alle gesprekken op slag werden gestaakt en ieder zich naar Luuk keerde. „Zeg maar wat je op je hart hebt, Luuk hielp tante Annie. „We zijn hier allemaal vrienden onder elkaar en doen ons best el kaar te begrijpen." Daan keek haar dankbaar aan. Hij wist wel wat Luuk zeggen ging en hij had op dat mo ment niet graag in diens schoenen willen staan, 't Was geen gemakeiyke taak, die Luuk zich zelf had opgelegd en daarom was hy zoo blü met tante Annie's woorden. Tante Annie was toch maar een eenige tante Moeder zou zoo iets óók gezegd hebben. Daan wist het zeker. Moeder.... Ja, die zat nu ver weg. Heelemaal in Italië., Ze hadden juist dien morgen weer een kaart gekregen. Moeder kon Luuk nu niet helpen. Maar de gedachte aan haar zou hem wél kunnen helpen. Hij had 't laatst zelf ondervonden. Toen had hij met pandverbeuren heel alleen een liedje moeten zingen en er by moeten dansen. Maar hij had niet al te best gedurfd. Hy was altijd een tikje verlegen geweestdat kon hij niet hel pen. Maar hij had heel; héél sterk aan moe der gedachthij had zich voorgesteld, dat moeder bij hem zat en glimlachend naar hem keek, en toen ging het wel, toen durfde hy wel te zingen en zoo'n beetje te huppelen. Hy wilde Luuk wel toeroepen „Denk maar aan moeder, Luukmaar dat ging natuur lek niet. Toen wachtte hij maar, net als de anderen, maar zyn hart klopte toch wel wat onstuimiger. „Tante Annie...." zei Luuk nog eens, „ik wou graag wat zeggen.tegen allemaal. Ik heb gisteren.... Ik heb...." Hij slikte moeilijk. Hy dachtKon ik maar terug Maar dat ging niet meer. „Ik heb gisteren", begon hij toen weer en hy duwde de nagels van zyn vingers in zijn handpalmen, „Ik heb gisteren iets leelijks gedaan. Ik heb het werk van Han vernield er met mijn schep door heen gewoeld 1" Er ontstond een tumult. „O's" en „Ach's" klonken dooreen. Iemand zei„Wat een lage streek en ergens hoorde men een verachte lijk „Bah Luuk had wel willen vluchten. Dat het zóó vreeselyk, zóó beschamend zou zijn, had hy niet gedacht. „Stil eens even, kinderen," zei tante Annie. „Luuk, is er nog meer wat je eerst wil zeggen „Neen tante", fluisterde Luuk met een on vaste stem. Maar daar riep Daan opeens„Welwaar tante Annie Er is nog veel meer te zeggen Luuk heeft het niet maar zoo voor de grap gedaanHij heeft het gedaan omdat hij meende, dat Han kwaad op hem was, omdat hy het hier naar vindt en de jongens hem voor spek en boonen laten meedoen. Dat is. wel zijn eigen schuld omdat hij eerst den baas heeft willen spelen, maar daar heeft hij nu spijt van Die kleine, dappere Daan, die anders altyd zoo verlegen was In zijn ijver om alles goed te maken, om Luuk te helpen en te zorgen, dat hy het op „De Zonnehoek" weer prettig ging vinderi, flapte hy er weer dadeiyk alles uit wat in hem opkwam. (Wordt vervolgd) Naar 't feest. Langoor gaat met Bibbersnuitje Twee konijntjes naar een feest, 't Tweetal heeft zich juist gekleed en 't Is nog nooit zoo mooi geweestv Bibbersnuitje draagt een jurkje Van de fijnste blauwe zy, En ze heeft een snoezig hoedje Van dezelfde kleur er bij Langoor draagt een keurig pakje Van zacht korenblauw fluweel En een blousetje met stippels En met kringels, o zoo veel Ook heeft hy nog een baretje Met een lange witte veer. Moeder, trots, zegt„Kijk, myn jongen Is nu net een jongeheer Vader spelt tot slot zijn tweetal Nog een bloempje op hun kleed. Het zyn roosjes, en de kind'ren Zijn dan voor 't vertrek gereed. Moes en vader staan al wuivend 't Keurig tweetal na te zien En ze -roepen „Dag hoor kind'ren Opgepast en pret voor tien Om na te teekenen in het ruitjesschrift. 0®\ U o <y /p -,°G) 1 «U3"® XT\oifio o i (Ti lp qN. 3 a Xffi l '11 Ons leuk Raadselhoekje. Tante Truus kan tevreden zijn. Er is met aandacht gewerkt en dit is niet zonder resul taat gebleven. Zoo zie je, dat als je iets goed doet, dit ook goede gevolgen heeft. 5 goede oplossingen stuurden Lena Donze Johan Luwema Een kind zonder naam (dat zich achter Wysneusje verschuilt) Mina MoelikerLaurine MeijingJannie de Bruyne Gien de Bruyne Sophie Bieker Toos Sohier Lies Fagg Marie van den Boo- gaartJo Poppe Coba Broerse L. van Vlaanderen Gieni Bieker Jan Hars. 4 goede oplossingen stuurde Nelly Adriaanse. De oplossingen zyn 1. Zebra (ram), paard, ezel. 2. Amsterdam. 3. Rhenen. 4. Aal Waal. 5. De letter S. Nieuwe raadsels. De oplossingen moeten weer uiterlijk Dinsdagavond aan het bureau van de krant zijn. Op de enveloppe of het netjes dichtgevouwen briefje moet staan Aan ons leuk Raadselhoekje, de Vlissingsche Courant te Vlissingen, 1. Verborgen visschen. Wat een heerlyk maal O wat is de boter weer zacht Mijn vriendin is geboren in Scharedyke. (Ingezonden door Marie van den Boogaart) 2. Het geheel ba taat uit 13 letters en is een bekend persoon uit de geschiedenis. 9-10-11-6 is een kleur. 12-2-1 is een deel van een boom. 5-4-7-3 gebruikt de schoenmaker. 8-10-13-6 is het tegengestelde van slecht, 3. X... is een viervoetig dier. X... is niet laatst. X... heeft men in den mond. X--. zijn deelen van een dag. X-.. ziet men aan den hemel. X--- is een stekelig dier. Op de kruisjeslijn komt een streek in ons land te staan. (Beide ingezinden door Sophie Bieker.) 4. Maak uit tsovrnea een plaats in ons land. (Ingezonden door Laurina Meying.) 5. Schrijf eens onder elkaar, elk woord van 3 letters een persoon, een deel van den dag, een mengsel van water en zeep, een getal, een vogel, het tegengestelde van wild. De begin letters vormen, van boven naar beneden ge lezen, den naam van een gebouw, waar men schilderijen en oudheidkundige voorwerpen kan bewonderen. (Ingezonden door Adri Risseeuw.) Ons gezellig Brievenhoekje Zonnestraaltje. Ja, ik heb een fijne vacantie gehad. Ze ligt alweer een heel tijdje achter me. Maar toch denk ik er nog wel eens aan. Bijvoorbeeld als ik erg moe ben. Dan is 't net of ik me opeens weer uitgerust voel. Ja, een prettige vacantie kan nog lang nawerken, als je haar daarvoor maar de ge legenheid geeft. Gezellig, dat jullie een lo- géetje hadden. Jullie hebben haar zeker alle mooie plekjes in den omtrek laten zien. Bramen zijn heerlyk, hè Als je volgend jaar nu weer eens een mandje vol hebt, moet je vragen of moeder er jam van wil maken. Die is nog veel lekkerder en je eet er wel tien boterhammen méér door. Jammer, dat je niet een mandje bramen naar vader kan sturen, hè Krijgen jullie goede berichten van hem Ja, „Het onderwijzeresje" ken ik wel. 'k Heb het al gelezen toen ik ongeveer zoo oud was als jy. Dag Zonnestraaltje. Schijn van den winter maar vaak Lezeresje. Hoeveel neefjes en nichtjes ik heb Twee neefjes en zes nichtjes, allemaal kindertjes van m'n broers en m'n zus. Ze ko men vaak bij me. Fijn en gezellig is dat. Gis teren heb ik nog met twee er van geknikkerd. We probeerden op een katuil te mikken, maar ik moest het tegen m'n handige nichten glad afleggen, hoor Huishoudstertje. Hè, was ik 6 Novem ber dan ook maar op de Modevakschool. Als je met Marietje samen bent, zullen jullie el kaar heel wat te vertellen hebben. Ik elk ge val véél meer dan wanneer jullie op dezelfde school zouden zijn. Zoo zie je, dat het op ver schuilende scholen gaan toch ook nog een goede zijde heeft. Borduurstertje. Ik vraag me af hoe je dan toch wel een dubbeltje of een kwartje of welk geldstukje dan ook in het spaarpotje moet krijgen. Want als je het rolletje aan beide uiteinden dichtmaakt, zooals je schryft, is b°t immers heelemaal afgesloten. Het popje moet zeker dienen als schatbewaar- ster, hè Tulpje. Nog wel gefeliciteerd met je ver jaardag. Dat zijn dus twee feesten in heel korten tijd geweest, hè Moes zal het aan haar beurs kunnen merken. Vertel je eens wat je hebt gekregen 'k Hoop dat je er net zoo mee in je schik bent als Broer geweest moet zijn. Broer, mag ik ook eens op je auto ped rijden Of neem je me mee voor een ritje in je auto Verpleegstertje. Fijn, dat je ook weer eens schrijft. Ja hoor, ik ben al een paar keer in Antwerpen geweest en weet precies waar de Keyserley is. Dicht bij 't station, hè Jullie hoefden dus na den maaltyd niet ver te loopen. Of gingen jullie met een autobus Wat zal dat een schrik hebben gegeven toen jullie merkten, dat er een kind weg was. Na tuurlijk riepen jullie „Hoera I" toen het weer gevonden was. Een gelukje, hoorJe kan in zoo'n groote stad anders leelyk verdwalen. Zoo zie je van hoeveel belang het is om niet achter te blijven of vooruit te loopen als je een uitstapje maakt. Wat heb je veel met je verjaardag gekregen En o wat een dikke spaarpot heb jij Over een poosje kan er vast niets meer bij. Dag Verpleegstertje. Waarom heb je dit schuilnaampje gekozen Zwemster. O wat een pierewaaiende zwemster Half zeven Toen begon het voor mij al langzamerhand tijd te worden voor op staan, hoor. Moest je. Vrijdags niet naar school Ik ben bly met dat leuke kiekje. Wat staan jullie daar gezellig op. Wie/ zyn die twee anderen 'k Heb nooit gedacht, dat jy zoo'n tonnetje was. Goudhaartje. Voorloopig behoeft het vriendinnetje zich niet te vervelen. Als het nu regenachtig weer is en ze niet naar buiten kan, zal ze haar drie borduurdoozen wel voor den dag halen. Maar ze komen prachtig van pas nu het tegen Sinterklaas en Kerstmis loopt. Wijsneusje. Tja, dat weet ik niet meer. Maar zou het ook kunnen zijn, dat je de vorige week je naam hebt vergeten, evenals nu Een volgend keertje beter opletten, hoorDag Wysneusje. Lena Donze. Dag Lena. Ook weer eens present Dat's gezellig. Natuurlijk, geniet jy nog maar van 't buiten spelen zoolang het mooi, droog weer is, hoorBen je soms ook druk aan 't knikkeren Dichteresje. Zaterdag was ik in Doorn en den volgenden dag in Zeist en heb er lange wandelingen gemaakt, 'k Zou wel wil len, dat je eens had kunnen zien hoe mooi het er was. Maar daar bij jullie zullen er ook wel veel mooie plekjes zyn, denk ik. Jammer, dat meneer de wind al die prachtige gele, bruine en roode blaren van de boomen jaagt, hè? Het is een mooi en lief versje, dat je voor Dora hebt gemaakt. Goed, ik zal eerlijk zeggen wat er verkeerd in is. In de eerste plaats komt de maat niet altyd uit. In de tweede plaats heb je verleden en tegenwoor- digen tijd een beetje door elkaar gehaald. Het moet by voorbeeld zyn„Is het niet een mooie gave, die herinnering je biedt „Dan zooals" is ook niet goed. Het moet zijn alleen „zooals" of „evenals". En wat heeft dat woordje „misschien" in een van die laatste regels daar te maken Je ziet, dat verzen maken nog lang en lang niet gemakkelijk is. Maar zooals ik al heb gezegd, is dit toch heel lief en goed doordacht. Dag Dichteresje. Groeten aan Doortje.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 9