Vlissiigsche Courant DERDE BLAD Zaterdag 10 October 1931. N° 239. Wedstrijd te Vlissingen van de van GEMEENTERAAD VAN SOUBURG Vergadering van Vrijdag 9 October, des middags ten 2 uuur. Voorzitter jiir. H. A. van Doorn, Aanwezig alle leden. De voorzitter wil allereerst een verzuim herstellen. Het doet hem oprecht leed, dat hij in de vorige vergadering vergeten heeft tot den heer De Priester woorden van dank te spreken bij zijn aftreden als wethouder. Gelukkig dat hij nu dit verzuim kan goed maken. Spreker dankt den heer De Priester hartelijk voor de samenwerking gedurende de 4 jaren van zijn wethouderschap. Er is door hem veel gepresteerd in deze jaren en hij hoopt dat hij ook nu weer als raadslid zijn beste krachten aan de gemeente zal geven. De heer De Prister dankt den voorzitter voor deze woorden en voor de tegemoetko ming hem steeds al§ wethouder betoond. Ook de secretaris zegt spreker dank en het verdere secretarie-personeel voor hun medewerking. In de afgeloopen 4 jaar is de verhouding tusschen den voorzitter en de secretarie-ambtenaren schitterend geweest en hij voelt behoefte dit te zeggen. Er is hard gewerkt door allen. Ook aan den gemeente opzichter, den heer Louwerse, brengt spreker dank. Nu hij gedegradeerd is als wethouder wil hij wel zeggen, dat hij als raadslid op dezelf de wijze als voorheen met zijn fractie zal doorgaan om naar hun beste meening de be langen der gemeente te behartigen. De notulen der vorige vergadering worden na een opmerking van den heer Janssen, goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat Ged. Staten voor den tijd van 2 jaren vrijstelling hebben verleend voor het geven van onderwijs in gymnastiek. Tevens dat hij door H. M. de Koningin herbenoemd is tot burgemeester dezer ge meente. Verder stelt de voorzitter voor het ingeko men adres van Bosch voor kennisgeving aan te nemen. De heer Leenhouts wil het adres in be handeling nemen. Burg. en Weth. worden in dit adres beschuldigd van ontoelaatbare han delingen. Hij wil uitgemaakt zien of dit zoo is. Wij moeten den schijn wegnemen alsof er iets niet in den haak is. De heer Suurmond had ook nadere inlich tingen van Burg. en Weth. verwacht, dan kan de raad een uitspraak doen. De voorzitter zegt, dat de polder Walche ren toestemming had gegeven de sloot te dempen. Wij hebben met Bosch dus niets te maken. De heer De Priester geeft als oud-wet houder nadere inlichtingen. Toen de sloot gedempt was en de scheiding geplaatst, heeft Bosch de menschen van den grond gejaagd en toen moesten Burg. en Weth. ingrijpen. Wij hebben de scheiding op de juiste plaats gezet, daar by onderzoek op het kadaster is gebleken dat de geheele sloot aan de ge meente behoort. Burg. en Weth. hebben geen enkele on rechtmatige daad gedaan. De heer Leenhouts is na deze uiteenzet ting bevredigd. De heer Suurmond vertrouwt dat de han delwijze van Burg. en Weth. goed is geweest. Op het adres wordt afwijzend beschikt. Aangeboden wordt de gemeente-begrooting over 1932, welke in handen wordt gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren De Priester, Goedbloed, Suurmond en Arendse ter onderzoek. De voorzitter zegt, dat de begrooting sluit met een tekort van 24.000 (buiten de werkverschaffing om). Burg. en Weth. stellen voor een verorde ning vast te stellen voor het correspondent schap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering. De heer De Priester heeft verschillende bezwaren tegen sommige artikelen dezer verordening. Hij wil er nota van nemen, dat Burg. en Weth. nu reeds tot de conclusie komen dat de werkloosheid toenemende is. In de artikelen komen veel punten voor, die spreker eer in het nadeel dan in het voordeel der werkloozen acht. Burg. en Weth. stellen facultatief het ver zamelen van statistische gegevens betreffen de vraag en aanbod naar arbeid, doch spre ker zou willen dat dit verzamelen van gege vens verplichtend werd gesteld. Verder wil spreker dat de raad de instruc tie vaststelt voor den correspondent en niet Burg. en Weth. Burg. en Weth. stellen voor een commissie van toezicht alleen uit ingezetenen te doen bestaan, doch spreker wil aan de organisa ties volledige vrijheid laten ook leden van buiten de gemeente in deze commissie te be noemen om zoodoende ter zake kundigen daarin op te nemen. Spreker wil ook vastleggen, dat alleen lan delijke organisaties zullen worden erkend, dit ter voorkoming van ongewenschte toestan den. Verder wil de heer De Priester alle arbeids bemiddeling gratis dosen geschieden. Deze mag geen onkosten voor de arbeiders mede brengen. Hij wil er voor waken dat de arbeidsbe middeling zich partij zal stellen in een con flict, want hierdoor kan dit worden* verlengd. Daarom wil hy het desbetreffende artikel schrappen of zoo wijzigen, dat bij een even tueel conflict nimmer mag bemiddeld wor den. Ten slotte wil hij artikel 9 doen verval len, daar hierin vaststaat dat de raad geheel van Burg. en Weth. afhangt en de geheele verordening op losse schroeven wordt gezet. De voqrzittcr vraagt nu of de beide wet houders ter verdediging van het voorstel het v/oord wenschen, doch deze antwoorden ontkennend. De heer Suurmond wijst er op, dat Bprg. en Weth. deze verordening voorstellen en hij had dus mogen verwachten dat zij nu ook den heer De Priester zouden beantwoorden. Spreker kan nu zijn houding niet nader XXXIV. Vorige week werd te dezer stede een wed strijd gehouden volgens hetzelfde systeem dat onlangs te Scheveningen voor den N. B. B. werd gevolgd. De redactie, vernemende dat deze wedstrijd zou worden gespeeld, wendde zich tot het bestuur dat dezen wedstrijd had uitgeschre ven met het verzoek de gegevens en uitge deelde spellen ter bespreking te mogen ont vangen, en tot onze vreugde werd aan dat verzoek voldaan. De ons verstrekte gegevens laten aan dui delijkheid niets te wenschen over, en wij be tuigen gaarne onzen dank voor de toezen ding daarvan. Wij zijn nu in staat de spellen en onderling behaalde resultaten te bespre ken, en willen dat ook graag doen, al weten wij nog niet of we wel alle spellen zullen bespreken. Allereerst de opmerking, dat wy bij de bespreking alle 52 kaarten inzien, en dus over meer wetenschap beschikken, dan één der deelnemers gegeven was, zoodat het niet kan uitblijven, dat wij voor enkele spel len misschien een hooger bod mogelijk ach ten, dan de spelers zelf hebben gedaan en aangedurfd of andersom. Wij immers bekij ken achteraf de spelen en nemen daar allen tijd voorde spelers hebben in kort tijdsbe stek hun conclusie te trekken opMe bekend heid van 13 kaarten. Wij zeggen dit vooraf om het mogelijk stille verwijt te ontgaan, dat wij achteraf gemakkelijk praten hebben, doch dat wij, wanneer we er zelf voor hadden gezeten, ook niet altijd het resultaat zouden hebben be reikt, dat we nu achteraf door beschouwing vei krijgen. Lezeres en lezer U hebt met dat «stille ver wijt gelijk, al was het alleen reeds door het feit, dat bij bespreking verondersteld wordt dat de partner steeds het goede bod doet, terwijl dat in de practijk niet altijd het ge val is. Doch wij verzoeken U te bedenken dat de ze behandeling de beste wijze is om op mo gelijk gemaakte fouten te wijzen, waarbij wij vooropstellen, dat eventueel onze critiek niet bedoelt het paar dat een fout mocht hebben gemaakt onaangenaam te zijn, doch wel cm U in de gelegenheid te stellen zelf het spel, dat gij in den wedstrijd hebt gespeeld op Uw gemak nog eens te analyseeren en U daar door aan Uzelf to spiegelen. Reeds een oppervlakkig inzien der resulta ten gaf het bewijs, dat dit wedstrijdsysteem vele voordeelen heeft boven elk ander. Dui delijk toch blijkt, dat de oneven paren veel mooier spellen hebben gekregen dan de even paren, zoodat het hoogst geplaatste even paar zelfs nog een negatief resultaat had. Is men met gewoon spel zeker van verlies, wan neer men slechte spellen krijgt, bij dit sys teem hebben zij die de slechte spellen krijgen precies dezelfde kansen als zij die met de goede spelen worden bedeeld. Het hoogst geplaatste oneven paar toch had een puntenaantal van 2580, terwijl het hoogst geplaatste even paar slechts 105 ver- liespunten boekte, voor welke resultaten deze beide paren wel den prijs zullen hebben ge had. Wij zullen thans beginnen eenige spellen te bespreken en zullen aanvangen met het 2e spel van tafel No. 1. Wij doen dit omdat bepalen en daarom zag hy gaarne dat Burg. en Weth. hun voorstel verdedigden. Wat het verzamelen van statistische ge gevens betreft, zou hy willen weten of dit veel kosten meebrengt. Wy moeten voorzich tig zyn met meerdere uitgaven. Hij bespreekt nog nader de voorstellen van den heer De Priester en hy is niet genoeg voorbereid om hierover een beslissing te nemen, vooral omdat de verdediging van Burg, en Weth. ontbreekt. Hy zou dus de verordening nog willen aanhouden. De voorzitter acht de voorstellen van den heer De Priester niet zoo ingrypend en is van meening, dat de raad deze wel kan aan nemen. De heer De Priester is juist wel van mee ding, dat zijn voorstellen ingrypend zyn en een ommekeer brengen in de verordening. Het is van te groot belang om er zoo maar over heen te stappen. De heer Suurmond heeft het geheel juist gezegd en het verwondert spreker dat de wethouders er het zwygen toe doen. Dit kan hiervan zyn dat zij van de heele zaak niets begrypen of dat zy de bezwaren van spre ker kunnen deelen. Spreker stelt voor de verordening aan te houden en nader advies van Burg. en Weth. af te wachten. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Burg. en Weth. stellen voor aan P. Besuyen voor het onderhoud van den Groeneweg een bijdrage te geven van 15 der onderhouds kosten per jaar. De heer De Priester kan zich hiermede vereenigen, mits in de toekomst niet auto matisch 15 zal worden gegeven indien het andere binnenwegen betreft. Het is toch van belang dat ook onze bin nenwegen in goeden staat verkeeren. De heer Cysouw zegt, dat deze weg er nu eenmaal lag en geen tegemoetkoming by den aanleg is aangevraagd. Bij het voldoen aan alle eischen neemt de gemeente doorgaans een weg in eigen be heer over. De heer Suurmond zegt, dat de- gemeente by dezen weg niet veel belang heeft en daarom vindt hy 15 vergoeding voldoende. Wij zullen steeds moeten nagaan bij het toekennen van subsidie van hoeveel belang een weg voor de gemeente is. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Hierna wordt overgegaan tot benoeming van een lid in de werkloozencommisie in de vacature van den heer Cijsouw. De voordracht van Burg. en Weth. luidt 1. J. Suurmond, 2. J. Goedbloed. De heer Janssen vraagt welke motieven Burg, en Weth. hebben gehad om nu met een voordracht te komen. Dit is nog nooit gebeurd. Spreker had verwacht dat nu de heer Cysouw ambtshalve lid der werkloozen- commissie is geworden, de heer De Priester zyn plaat-s als raadslid zou innemen. Spreker heeft niets tegen de beide candi date^ maar zyn fractie zal zich niet aan de voordracht houden, doch op den heer De Priester stemmen. De voorzitter zegt dat Burg. en Weth. ge meend hebben, dat iemand benoemd, moest worden, wiens fractie nog niet is vertegen woordigd in de commissie. Alsnu wordt overgegaan tot stemming en verkregen by eerste stemming de heeren juist dit spel zoo prachtig bevestigt datgene wat wy toevallig de vorige week bespraken omtrent het overnemen van een sansbod met een zwak spel, en daarna niet meer verhoo- gen. Het spel ziet er als volgt uit. (Men legge de kaarten uit) I. Hartenheer, 6, 3, 2. Klaveren7. Ruiten 5, 4, 3. Schoppen boer, 9, 8, 6, 3. IH. Harten aas, boer, 7, 4. Klaveren heer, 9, 4, 2. Ruitenaas, 9, 6. Schoppen aas, 10. Het spel was gegeven door II en aangeno men wordt nu dat de gever heeft gepast. Dan is dus III aan bod. Wat zoudt gy lezer doen op dit spel Volgens het vroeger door ons besprokene is het feiteiyk Juist iets te zwak voor een opening, want het bevat wel is waar 3 vaste slagen met nog wat, doch geen 5 slagen. Alleen wanneer zou worden geopend op 1 harten zouden de 5 slagen worden benaderd, hoewel niet ten volle aan wezig. Toch begrijpen wy dat op dit spel door III wordt geopend op 1 sans. Op een onderlingen wedstryd met dit systeem past men niet graag rond, omdat men in de meening ver keert dat de andere paren wel niet zullen passen, en men dus by hen niet wil achter- fciyven in het behalen van punten. Zouden wy ons er dus niet over hebben verwonderd wanneer men had gepast, ook verwondert bet ons niet dat wel 6 van de 7 met een sans hebben geopend. No. 7 behandelen we straks. Na de opening met sans zal IV wel hebben gepast, en zoo kwam I aan de beurt. De scoringstaatjes geven niet bod voor bod aan wat is geboden, doch wy meenen te mogen aannemen dat alle 6 de nummers IV met 2 schoppen hebben overgenomen, waaruit mag worden aangenomen dat het meerendeel staat op het standpunt van overnemen van een sans met een zwak spel zooals het hier boven aangegevene er zeker een is. Nu is het wel aardig na te gaan hoe bij deze 6 het eindbod is geweest. Met 2 schoppen eindigden er 2. Met 3 schoppen eindigde er l. Met 4 schoppen eindigde er 1. Met 3 sans eindigden er 2. Het eindresultaat was2 schoppen 1 down, 2 schoppen 2 down, 3 schoppen 3 down, 4 schoppen 4 down 3 sans beide 4 down. Hoe er gespeeld is weten we natuuriyk niet, Suurmond 5, De Priester 4 stemmen, en de heeren Goedbloed en Lorier ieder 1 stem. By de tweede stemming werd gekozen de heer Suurmond met 6 stemmen, de heer De Priester 4 stemmen en de heer Lorier 1 stem. De heer Suurmond neemt de benoeming niet aan. Hierna werd weer gestemd en verkreeg de heer De Priester 5 stemmen, de heer Goed bloed 4 stemmen, en de heeren Lorier en Arendse ieder 1 stem. De heer Goedbloed verzoekt niet op hem te stemmen, daar hij toch geen benoeming zal aanvaarden. By de nieuwe vrye stemming verkregen de heeren De Priester en Arendse ieder 4 en de heeren Lorier 3 stemmen. By de nu volgende herstemming werd ge kozen de heer Arendse met 6 stemmen, te gen 5 stemmen op den heer De Priester. Onder algemeene hilariteit der raadsleden en der stampvolle tribune verklaart de heer Arendse de benoeming niet aan te nemen. By de volgende stemming verkregen de heeren De Priester 4, Lorier 3, Van Soelen 2 en Louwerse 2 stemmen. By de tweede vrye stemming was de uit slag De Priester 5, Lorier 4 stemmen en Van Soelen n Louwerse ieder 1 stem. By de herstemming werd de heer Lorier gekozen met 6 stemmen, tegen 5 stemmen op den heer De Priester. De heer Lorier neemt de benoeming niet aan. (Stijgende vroolykheid). Na nog twee stemmingen werd bij de 10e stemming gekozen de heer Van Soelen met 6 stemmen, tegen 4 op den heer De Priester en 1 op den heer Louwerse. De heer Van Soelen neemt de benoeming aan, waarvoor de voorzitter hem dank zegt. Voorgesteld wordt over te gaan tot wyzi- ging der begrooing 1931. De heer De Priester vraagt of zyn mee ning juist is, dat dcor deze nieuwe wijzigin gen alle andere vervallen. De secretaris zegt, dat die er in zyn ver werkt. De heer De Priester wyst op enkele redac tiefouten en onjuistheden en vindt het bui tengewoon moeilijk de zaak te bespreken. Spreker meent nu geen goed overzicht te hebben over de voorgestelde wijzigingen. Hij stelt voor de wyzigingen nog eens te herzien en dan opnieuw in te dienen. De voorzitter zegt, dat Burg. en Weth. in de bijgevoegde toelichting toch duideiyk genoeg zyn geweest. De heer Suurmond noemt de toelichting op zichzelf een meesterstuk, toch een heele puzzle om er uit wys te worden. Hy strui kelt inzonderheid over den post voor de werkverschaffing, die teruggebracht is naar den kapitaaldienst. Hiervan had hy gaarne een nadere omschrijving gezien. Het verdient aanbeveling de zaak nog eens terug te nemen. De secretaris zegt, dat wanneer de raads leden de vroeger aangebrachte wyzigingen hadden bijgehouden, het nu geen moeiiyk- heden zou opleveren. Na nog eenige discussie wordt besloten de wyziging terug te nemen en in de volgende vergadering opnieuw in te dienen, met na dere toelichting van Burg. en Weth. De heer De Priester krijgt nu verlof tot het houden van een interpellatie betreffende de werkverschaffing. Spreker zegt deze interpellatie aange doch, gezien het zitten der kaarten, zal er by goed spel dear II en IV voor I en III niet meer in dan 6 slagen in schoppen of 5 sla gen in sans. By het spelen is dus een' fout gemaakt door het paar dat den spelers van 2 schoppen slechts 1 down heeft doen zyn. Het komen tot 3 schoppen en 4 schoppen is een gevolg van het feit, dat men de waar schuwing van het overnemen met 2 schop pen niet heeft willen begrypen. Het spel toch van III was niet sterk genoeg om het 2 schoppenbod te verhoogen. Men bedenke wat wij verleden week schreven Overnemen van sans met 2 in een kleur beteekent „Ik heb 2 slagen, ik neem je sans uit veiligheid over", althans kan het beteekenen. Dat hier in schoppen slechts één trek meer kon worden gemaakt dan in sans is een toeval, te danken aan het feit dat II beschikte over harten heer, welke ook met een sans een slag betee- kende niet alleen, doch ook hartenboer deed maken. Het bod van 3 sans was onverantwoordelijk en mocht dus niet worden gedaan, wy kun nen niet nagaan hoe men daartoe kwam. Thans de merkwaardigheid dat in de 3e ronde niet gespeeld hebben I en III, doch II en IV en wel 2 klaveren. II die voor zat had in handen Harten vrouw, 10, 9, 8. Klaveren boer, 10, 6, 5. Ruiten heer, vrouw, boer. Schoppen heer, 5. Deze moet dus hebben geopend op 1 kla ver, hetgeen wel wat brutaal mag worden genoemd, doch blijkbaar hebben brutalen de halve wereld, want de 2 klaveren werden nog gewonnen ook. Vermoedeiyk is dus hier het bod geweest1 klaver, 1 sans, 2 klaver en verder rondgepast. Het spel van v was als volgt Harten 5. Klaveren aas, vrouw, 8, 3. Ruiten 10, 8, 7, 2. Schoppen vrouw, 7, 4, 2. Met dit al was dit een merkwaardig spel. Rondpassen was verantwoord geweest, hei bod dat verdedigbaar was moest worden ver loren, en het eenige spel dat er in zat, n.l, 2 klaveren, mocht naar ons oordeel niet wor den gebodem Er zijn interessanter spellen geweest dan het bovenstaande, welke wij dus later zullen geven, voort te zetten volgende week. Spelregels. (Men volge deze om eenheid te verkrygen). vraagd te hebben om een vruchtbare bespre king mogelyk te maken. Hy betreurt het dat de door hem ingediende punten niet aan ce raadsleden zyn verstrekt. De raad had zich dan kumien voorbereiden. In de eerste plaats vraagt spreker aan den heer Cysouw, hoe en op welke wyze het on derzoek is geschied dat heeft geleid tot het straffen van twee arbeiders aan de werkver schaffing, die daarvan zijn ontslagen. De heer Cysouw zegt, dat 2 werkkrachten op aanvrage uit Middelburg daarheen zijn gezonden, doch zy konden met aardappel- rooien geen voldoende loon verdienen. Hiernaar is een onderzoek ingesteld en de conclusie was dat de betrokken arbeiders, voorloopig van de werkverschaffing werden uitgesloten. De heer De Priester vraagt bij wien dit onderzoek is ingesteld. De heer Cysouw By den werkgever. De heer De Priester: Ook bij de arbeiders De heer Cysouw Ook. De heer De Priester noemt het geen goed onderzoek, dat heeft plaats gehad. Van arbeidsbemiddeling is hier absoluut geen sprake geweest. Er was geen gewaar borgd loon. De straf, die hun gegeven is, noemt spre ker onmenschelijk. Alleen by erge vergrypen mag uitsluiting worden toegepast. Spreker wijst er op, dat die arbeiders per dag langer werkten dan normaal en nog konden zij hun loon niet halen. Klachten hierover hielpen niet. De betrokkenen zijn later bij Burg. en Weth. geroepen om gehoord te worden en dit is al een bewijs dat de zaak niet zuiver staat. Burg. en Weth. hebben een groote fout gemaakt, om den arbeider die nog een week steun had, toe te staan die te trekken. Wanneer de straf rechtvaardig was, had dit absoluut niet mogen geschieden. Spreker heeft deze zaak onderzocht en het is hem gebleken dat hier zeer onbehoorlijk is gehandeld, wat spreker nader uiteenzet. Deze arbeiders zijn nu broodeloos gewor den en wanneer dit zoo door gaat, dan voorspelt spreker dezen winter andere dingen. Verder bespreekt de heer De Priester een ander geval wat zich heeft voorgedaan met een arbeider, die buiten zijn schuld werkloos is geworden en buiten de werkverschaffing is gehouden. Dit noemt hij een schande. Verder keurt spreker het af dat alleen crisis-werkloozen by de werkverschaffing worden aangenomen en hy dringt er op aan dat ook seizoen-arbeiders daarby geplaatst zullen worden. Nu zijn deze menschen op het Burgerlyk Armbestuur aangewezen en dit noemt spreker verkeerd. Spreker is van meening, dat men hier, misschien onbewust, op het oogenblik bezig is de werkverschaffing kapot te maken. Het nieuwe college van Burg. en Weth. is nu reeds 5 weken aan het bewind, doch het heeft nog geen nieuwe bronnen voor werk verschaffing kunnen vinden. Zooals het nu gaat, loopt het verkeerd. De menschen loo- pen te slabakken van het kastje naar den muur. Dinsdag zaten de menschen in stroo menden regen steenen te kloppen. De taak van Burg. en Weth. was geweest om naar nieuwe werkobjecten uit te zien. CORPULENTE MENSCHEN kunnen door een conscentieus gebruik van het natuurlyke „Franz-Josef'-bitterwater, bereiken, dat zy ruimen stoelgang zonder forceeren hebben. Voor den aanvang van het spelen wordt door ieder der medespelers een kaart uit een spel kaarten getrokkentrekt iemand twee kaarten, dan trekt hy opnieuw de aas telt bij het trekken in iedere kleur het laagste, overigens tellen de kaarten naar de volg orde, welke zij in het spel hebbenby het trekken van twee gelyke kaarten telt die van ae hoogste kleur als hoogste. De speler met de laagste kaart is No. 1 deze blijft of gaat zitten aan de zyde waar hij zijn kaart heeft neergelegd en geeft met de kaarten waaruit getrokken islinks van hem komt No. 2 en zoo vervolgens. No. 5, eventueel No. 5 en 6 vallen het eerst uit. Men zou ons kunnen vragen, waarom wij dezen regel vermelden. Waarom kan men dit niet regelen zooals men zelf wil of zooals men dat gewend was te doen Ons antwoord luidtWanneer gy nooit met iemand anders zoudt spelen dan met de 3 menschen waar mee gij als regel speelt, zou het werkelijk geen bezwaar zyn om het anders te doen. Treedt men buiten het kringetje, dan be trachte men uniformiteit, en dan willen wij wel verklaren, dat de N. B. B. met dezen re gel de zaak eens en vooral uitstekend heeft geregeld. Hebt gij nooit meegemaakt, dat het voor het resultaat van het spel zeer verschillend kon zyn of gy vóór of achter den sterksten speler van de tegenparty zat Zit de sterk ste van een party achter den kwaden pier van de tegenpartij, dan is dat een beslist voordeel. Om nu het om elkaar heendraaien om de plaats te voorkomen is uitgemaakt, dat men gaat zitten in de volgorde van de getrokken kaarten. Hebt ge nooit bygeloovige menschen mee gemaakt wy wel. Wanneer zy slechte kaar ten hadden gekregen, dan lag dat aan het feit dat zy in de verkeerde lyn hadden geze ten, of omdat zy met de roode kaarten had den gegeven. Hadden zy maar met blauw gegeven, dan was het wel anders geweest. Lach er nu niet om, want het is droevig ge noeg dat men er rekening mee heeft moeten houden, en met bovenstaanden regel heeft men dat afdoende gedaan. De trekker van de laagste kaart gaat of blijft zitten waar hy de getrokken kaart heeft neergelegd, en hy moet geven met het spel waaruit getrokken is. Verschil van meening is dus niet meer mogelyk.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 6