k BUREAU VOOR BEROEPSREUZE RADIO-RUBRIEK STOOMVAARTLIJNEN TOS KOOIT-HOEKJE LEVENSWARMTE. ehoefte aan levenswarmte hebben wij alle- al. Wat hartelijkheid, behulpzaamheid, wat \egevoel, daar kan niemand het voort- dWend buiten stéllen. Wie deze dingen weet te' geven, zal ze ook op zijn tijd ontvangen. Het zijn de egoïstendie hun levensvuur zélf laten uitgaan en het dan een ander verwij ten. als ze van kou zitten te rillenLevens- S warmte is ideaal als ze verwarmt zooals de {Septemberzon, die niet verzengt maar juist het kille aan de najaarslucht ontneemt en de dahlia's, herfstasters en chrysanten doet stra len in een mozaïek van blijde kleurenschakee- ring. De Septemberzon geeft iemand, die een \$ji>rtdurenden glans van hartelijkheid over ons leven verspreidt, die bereid is tot helpen iiu geval van ziekte of andere onverwachte gQeilijkheden en ons nooit bezwaart met een, zij het verkapte opsomming van wat hij of zij in den loop der tijden al voor ons gedaan jxiejtIemand, die ons niet overloopt, maar die wij geen week uit ons leven kunnen mis sen zonder ons van dit gemis bewust te wor den. Helaas hebben veel menschen in figuur lijken zin gesproken, meer van een electrisch ^Lheltje dan van zonnewarmte. Degenen die hen pas kennen kan men vergelijken bij dege nen die het dichtst bij het kacheltje zitten. Zij worden aangenaam verwarmd, tenminste: zoo lijkt het de eerste o ogenblikken. Maar na eeti kwartiertje wordt de droge warmte te Wkndend, m.a.w. er wordt al te veel aandacht over hen uitgestort. Onwillekeurig hébben ze jMging om zich iets te verwijderen, van het kacheltje of van de te uitbundige nieuwe Bmis. Maar dan is er van de warmte opeens lllemaal niets meer te bespeuren. Dat is toch kil. Men wil weer wat dichterbij komen. rar, intusschen is er kortsluiting ont- [an> in den vorm van een nog nieuwe- kennis. Geen snippertje warmte is er ►er te krijgen e „levenswarmte" die uitstraalt van hen, zoo heel hard van stal loopen, is zelden J itendig. Wil niet teveel voor iemand zijn ri emt daarin een tempo dat uw type kan j 'houden. Niet uit gierigheid; neen, juist fl wille van de ander I Regelmatige Septemberzon verwarmt een u ien blijvendmaar wanneer op schroeien de zomerzon huiverige kilte volgen moet, mf.t dit tot den wensch, dat men de zomer - zon maar niet gekend had. Dr. JOS. DE COCK. dei vrachtauto en kwam onder de wielen te- |:ht. Hij werd bewusteloos en in levensge- arlijken toestand opgenomen. In de Ter- jydenstraat te Breda kwam een zesjarig aapje, dat achter een melkwagen hing, bij loslaten daarvan juist voor een auto |echt, waardoor hij overreden werd. Ernstig wond werd het ventje naar een ziekenhuis frvoerd. Zijn toestand is zogwekkend. Te Emmerzijl is een dame uit Eenrum met haar mttor-riywiel tegen een boom gereden en daarna zei! in de sloot geworpen. In zeer ern- sttgen toestand is zij naar Groningen ver voerd. Op de Stadhouderskade by de Van der Helststraat te Amsterdam stopte gisteren- mld lag een auto. De eigenaar had de onvoor zichtigheid aan de buitenzijde uit te stappen ïne: het gevolg, dat hij gegrepen werd door eer. achteropkomenden auto. Hü werd tegen der. grond geslingerd en bekwam een ernstige Ejleeschwonde. Bij de politie Stadhouders- kade werd hij binnengedragen, waarna hij Bpar het Tesselschade-ziekenhuis is vervoerd oir. verbonden te worden. Een 7-jarige jon- |n te Rotterdam is onder een auto geraakt, fet inwendige kneuzingen is hij in een zie- fer.huis opgenomen. Op den weg Olde- |arkt—Steenwijk is een 10-jarige jongen or een hooiwagen overreden en gedood. Belangrijke arrestaties. Er hebben eenige belangrijke arrestaties |aats gehad, waarvan een te Amsterdam en _pn te Keulen. Aldaar is in arrest gesteld mr. D. L. S„ advocaat-procureur te Amsterdam. O ze arrestatie houdt verband met een an- lere arrestatie, nl. van zekeren S., die dezer lagen te Keulen is gearresteerd. Laatstge noemde is voor de Nederlandsche justitie geen pbekende en de te Amsterdam gearresteerde [dvocaat was zijn raadsman. pn bekomen te hebben. Alleen Thea had, ten ze over boord was gevallen, het hoofd Jestooten tegen den koperen band, die om Jet jacht heenliep. Ze was door een der ma lozen aan land gedragen en eerst leek het lat zij geen nadeel had ondervonden van laar val, maar op den avond begon ze te {Jagen over hoofdpijn en vreeselijke moeheid. Baar moeder legde haar op een paar opge- jouwen vloerkleedjes in een hoek van de ka per neer en dekte haar toe met hetgeen er prder nog aan dekking in het zomerhuisje 5 vinden was. Onmiddellijk sliep het kind in. [Lady Alice maakte zich vreeselijk onge- Justafwezig zat ze voor zich uit te staren, Jauwelijks luisterend naar het gepraat van beide andere dames die het vetrek met Jaar deelden. Plotseling stond ze op, nam de f.ars van de tatel en liep naar den hoek Jaar het kind lag. Thea bewoog onrustig deunde af en toe alsof ze pijn had. I Ledy Winstanley beschutte de kaarsvlam pet haar hand en keek angstig naar het Jtleine meisje. Ondanks haar doodelijke eekheid en' de donkere kringen onder haar jogen, was Lady Alice ook nu een buitenge woon, haast aandoenlijke schoonheid, zooals 1 daar in den vagen schijn van het kaars- Echt gebogen stond over het zieke >kind, als eon beeld van geheiligd moederschap. Er werd geklopt en Austin kwam binnen te vertellen, dat de regen had opgehou- on. May Dalston en mevrouw Darcy zaten ij elkaar, maar hij scheen ze niet te zien zaten trouwens in de schaduw, doordat &dy Winstanley de kaars naar den anderen oek van de kamer had meegenopien. Aus- De arrestaties schijnen te hebben plaats gehad naar aanleiding van een aanklacht, die door iemand uit Limmen bij de justitie is in gediend. De substituut-officier van justitie, mr. Reilingh, heeft deze zaak, die vermoedelijk verband houdt met verduistering of chan tage, in handen. Bij het verhoor aan het bureau Stadhou derskade te Amsterdam, wilde de te Keulen gearresteerde S. zeer weinig uitlaten. Wel bleek, dat hü de vrouw te Linnen kende. De officier van justitie gelastte zijn opsluiting in het huis van bewaring. De arrestatie van mr. S. is Donderdag ge schied. Bij mr. S. is huiszoeking gedaan. En kele boeken en' bescheiden zijn in beslag ge nomen. Niet onmogelijk is het, dat nog twee personen bij deze zaak zijn betrokken. Het zou hier om een bedrag van 17.000 gaan. Een bloedig treurspel. Te Wernstedt in het district Gardelegen in Oost-Pruisen, speelde zich gisteren een bloe dig treurspel af. De landarbeider Müller, die ongeveer 50 jaar oud was, had geruimen tijd betrekkingen onderhouden met de dochter van den landbouwer Holle, doch de vader van het meisje had hieraan een einde gemaakt, waardoor een veete tusschen beide mannen was ontstaan en het herhaaldelijk tot twist tusschen hen kwam. Tenslotte had Holle een aanklacht wegens beleediging tegen Müller ingediend en deze was juist gisteren tot 150 mark boete veroordeeld. Naar huis terugkee- rende, had Müller zijn geweer gehaald en was bij zijn huis blijven staan tot Holle voorbijkwam. Toen de landbouwer passeerde, schoot Müller hem met zijn geweer in den rug. Toen de dochter van Holle op het geluid der schoten uit het huis kwam, schoot Müller ook haar neer, waarna hij het wapen tegen zichzelf keerde. Zoowel» vader als doch ter waren reeds overleden, toen geneeskundige hulp arriveerde. Müller zelf had zich door een schot in den mond op slag gedood. De Londensche politie. Naar aanleiding van het heengaan van lord Byng als hoofdcommissaris van politie te Londen, tot wiens opvolger lord Trehchard is benoemd, herinnert de „Times" er aan, dat de Londensche metropolitaansche politie thans 102 jaar bestaat. In dien tijd heeft zij 5 commissarissen gehad, die betrekkelijk lang in functie zijn geweest tezamen 95 jaar en 4 die bij elkaar zeven jaar in dienst zijn geweest. Lord Byng's commissa riaat is met drie jaar van te korten duur ge weest, maar die is een onvermijdelijk gevoig van zijn gezondheid en zijn leeftijd. Zijn commissariaat zal vermoedelijk in de herin nering blijven vanwege den invloed, dien zijn gezag en zijn persoonlijkheid geoefend heb ben op geest en toon van de politie en zijn welbewust uitroeien van de kwaden die even voor zijn komst zoo verrassend tot uiting waren gekomen in de zaak Goddord. De or ganisatie van de politie, die dateerde uit den tijd van haar stichting door sir Robert Peel in 1829, heeft hij grondig gewijzigd, waaraan merkwaardigerwijze een belangrijke bezuini ging gepaard is gegaan, een bezuiniging vooral in het aantal aangestelden door een beter gebruik van hun diensten. Vóór den oorlog werd de politie schandelijk slecht betaalddoor dat de mannetjes zoo goedkoop waren, maakte men een ietwat weelderig gebruik van hen en besteedde men niet de noodige aandacht aan de mogelijk heid om nieuwe behoeften tegemoet te ko men door nieuwe methoden. Doordat haar organisatie zich niet ingericht had naar den groei van de wereldstad, was de verdeeling van de politie over haar oppervlak hoogst onevenredig. Aan al deze bezwaren is het re organisatieplan van lord Byng tegemoet ge komen. Voorts heeft hü gezorgd voor hot plaatsen van een groot aantal telefoons aan den openbaren weg, die niet alleen de politie, maar ook het publiek kan gebruiken om ae politieposten op te bellen. Hij voerde autos en motorrijwielen in en zorgde voor de in stelling van alarmbrigades, die even snel kunnen uitrukken als de brandweer. Door deze maatregelen kon het aantal po- litiebureaux en -posten verminderd worden. Het oude stelsel van de vaste ronden is voor een groot deel opgeheven. Het toezicht wordt nu hoofdzakelijk uitgeoefend door rijwiel agenten en de indeeling van de beschikbare mannetjes is zoodanig, dat in den regel op tin's blik viel direct op haar, ze stond in het licht en recht tegenover de deur. Maar zij scheen zijn binnenkomen niet te bemerken haar heele aandacht was in beslag genomen door Thea, en een symbool van teedere moe derlijkheid met haar gebogen gestalte en strak op het kind gerichte oogen, maakte ze ,een diepen indruk op Miles. Nog nooit had de toovermacht van haar schoonheid zoo sterk tot zijn ziel gesproken en May Dalston, die geen oog van hem afhad, zag het. Terwijl Austin de kamer doorliep om op Lady Alice toe te gaan, glipte May snel achter hem langs naar de deur, draaide de kruk om en ging de kamer uit...,, In het Oosten lichtte de ochtend over de zee. May Dalston liep langs het strand en keek met oogen, die niets zagen, naar de witte schuimkoppen der golven. Er was een vreemde pijn in haar hart en voor het eerst, in de lange uren, die ze op het eiland had den doorgebracht, voelde ze zich uitgeput. En bij haar lichamelijke moeheid voegde zich een onbeschrijfelijke geestelijke druk. Er klonken voetstappen op het zand ach ter haar. Haar polsen begonnen te kloppen en ze keerde zich haastig om.... Het was John Harkbutt. Hij verbaasde zich een voch- tigen glans in haar oogen te zien. Dat was niets voor haar, vond hij, ze had zich al dien tijd zoo kranig gehouden, „U bent doodmoe, juffrouw May", zeide hü vol sympathie. „Maar het leed is gauw ge leden. De vuurtorenwachter heeft om een sleepboot geseind om ons af te halen. Nu de zee kalmer is, zal die wel gauw komen", TE VLISSINGEN. Zitting op a.s. DINSDAG 13 OCTOBER in het voormalig Burgerweeshuis aan de Badhuisstraat, van l/29 uur. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jon gens, worden kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. de plaatsen, waar een behoorlijke politie macht vereischt is, deze ook is te vinden. Ook het malle geval van vroeger, dat op de uren van aflossing er practisch gesproken geen een politieagent op stra'at te vinden was, komt niet meer voor. Ook heeft hij gezorgd voor een nauwere samenwerking tusschen de politie in uniform en de recherche. Zijn plan tot reorganisatie is nog niet geheel en al ten uitvoer gebracht, en de „Times" spreekt de hoop uit, dat dit ondanks de behoefte aan bezuiniging niet achterwege zal blijven. Moeder„Zeg, Frans, misschien kan jij mij dat wel vertellen. Gisterenavond lagen er twee appels in de kast en nu ligt er nog maar een. Hoe komt dat Frans„Het was zoo donker, moeder, ik heb de andere niet gezien". Maandag 12 October. Hilversum, 298 M. Algemeen program ma. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voor lezing. 11.00 Concert. 11.45 Gramofoonplaten. 12.00 Kwartetconcert, zang en piano. 2.30 Orgelconcert. 3.30 Concert. 4.30 Kinderuur. 5.30 Omroeporkest. 7.00 Boekenhalfuurtje. 7.30 Orkest. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Con cert, orkest en piano. 9.05 Lezing. 9.35 Ver vólg concert. 10.15 Vaz Dias. 10.25 Orkest en refreinzang. 11.10 Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing. 8,15 Gramofoonplaten. 10.30 Zieken- dienst. 11.00 Lezen van Chr. lectuur. 11.50 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 1.45G Gramofoonplaten. 2.00 Voor sche len. 2.35 Gramofoonplaten. 3.15 Knipcursus. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Concert. 6.30 Verteluur- tje. 7.00 Cursus Engelsch. 7.30 Politieberich ten. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert en rede. Na afloop Vaz Dias en gramofoon platen. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Licht klassiek concert. 1.20 Licht orkestcon- cert. 2.15 Berichten. 2.20 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 4.05 SolistenGoncert 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Be richten. 6.50 Piano-recital. 7.10 Boekbespre king. 7.30 en 7.50 Lezing. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 9.55 Piano-recital. 10.35 Derde acte van „Die Walküre". 11.30 Dansmuziek. Langenherg, 473 M. 6.25 en 10.00 en 11.05 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.25 en 4.20 Or kestconcert. 7.20 Volksconcert, orkest. 9.20 Berichten en hierna dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Operette „Wiener Walzer". 9.50 Viool- en piano-concert. 338 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gra mofoonplaten. 7.20 Operette. 9.50 Concert, Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 en 1.25 en 6.20 en 7.50 Gramofoonpla ten. 8.20 Tooneel. 9.50 Gramofoonplaten. Kalimdborg, 1153 M. 11.20 Orkestcon cert. 2.10 Concert, trio. 2.50 Namiddagconcerfc. 7.20 Oudere operettemuziek. 8.20 Hobo-soïi. 8.35 Blijspel. 8.50 Pianomuziek. 8.35 Orkest concert. Zeesen, 1635 M. 5.05 Berichten. 6.00 Gra mofoonplaten. 9.55 Berichten. 11.20 Gramo foonplaten. 2.05 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 9.20 Lezing en berichten. Hierna dansmuziek. De rustige, vriendelijke stem scheen haar haar evenwicht een weinig terug te geven. „Ja, ik ben wel moe", zei ze met een lich ten zucht, bïü dat ze haar gedruktheid daar mee kon excuseeren. „Ik had vandaag in Londen moeten zijn", vervolgde hij, om haar verder af te leiden", „maar er zal niets anders opzitten dan mijn werk maar tot morgen uit te stellen". Op eens speelde er een glimlach over zijn intel ligent gezicht. „Ik zal het slot van mün lo geerpartij op de „Grange" niet licht verge ten het ziet er hier overal zoo rustig uit, maar je schünt op verrassingen te moeten rekenen I" „Meneer Austin zal u wel vreeselijk mis sen", merkte May op. „Ja dat denk ik ook. Als mijn plicht me niet riep, zou ik ook zeker nu niet weggaan. Maar ik ben blij, dat hij hier vrienden heeft gemaakt. De „Grange" is een huis om iemand van streek te brengen, vind ik. Ik beb niet zoo'n gevoelige natuur als mijn vriend Miles, maar zelfs op mü maakte het in het begin een naargeestigen indruk. Even zwaag hü nadenkend, en toen„Miles maakt niet gemakkelük vrienden. Hü is iemand die moeilük zün werkelüke gevoelens kan uiten. „Ik vraag mij af of sommige van zün nieu we vrienden de proef zouden doorstaan, als er moeilykheden kwamen",» opperde May, ter wijl ze het gezicht half afwendde. „Als het zoover is, zal hü mü noodlg heb ben", meende Harkbutt. „Sommige menschen willen zoo graag iets doen en kunnen niet....", zei May vaag. .En anderen kunnen een heeleboel doen RAD 10MUZIEK VOOR DE KOMENDE DAGEN. Een beschouwing vooraf. Zaterdagavond geeft de K.R.O. een orkestconcert van tuchtigen aardhet concert van IJadio Suisse Ramonde brengt een suite van Bach, een werk van Hinde- mi th, een pianoconcert van Beethoven en diens twee Leonore-ouvertures. Het andere Zwitsersche station zendt werken van Mozart en Busoni voor twee piano's uit. Weenen laat Rococo-muziek hooren, een divertimento van Mozart's vader, een symphonie van Wa- genseil, een door Richard Strauss bewerkte danssuite van Couperin en een symphonie van Mozart. Heilsberg geeft in het begin van den avond een piano-recital, ook Brussel (Fransch programma) geeft ka mermuziek de strijkkwartetten F-dur op. 18 nr. 1 en e-moll op. 59 nr. 2 van Beethoven. Over Warschau komt weer het wekelijksch piano-recital. Aan opera's en operettes is de zen avond geen gebrek. Over Budapest gaat Puccini's Turandot, over Rome Donizetti's Lucia di Lammermoor, over Heilsberg de eer ste acte van Welrer's Freïsehütz. De operette Der Graf van Luxemburg van Lehar wordt door Weenen gebracht en Beromünster opent de uitzending met een gramofoonplaten- weergave van Orpheus in der Unterwelt van Offenbach. Zondagmorgen komt over Ber lijn—Königswusterhausen een gevarieerd or kestprogramma met tal van bekende stukken. Des middags brengt Daventry weer een cantate van Bach nr. 158, Der Frïede sei mit Dir deze uitzending wordt gevolgd door een kamermuziekconcert, waarbij strijk kwartetten van Beethoven (G-dur, op. 18 nr. 2), Schubert (c-moll) en Borodin (D-dur» worden gespeeld en lieden van verschillende componist en worden gezongen. Tegen het eind van den middag komt ook over RerlünKönigswusterhausen ka mermuziek, nl. strijktrio's van Reger (d-moll, op. 141) en van Beethoven (serenade op. 8), en brengt Weenen Schumann's strükkwartet A-dur op 41 nr. 3. In het begin van den avond geeft Heilsberg een piano recital met werken van Serge Bortkiewics, gespeeld door den componist zelf. Eenigen tijd later begint Berlijn met een orkestconcert vol afwisseling, komt over Hamburg een con cert, gewijd aan werken van Eugen d'AJberr., o.a. het cello-concert in C-dur en gedeelten uit de operette Die toten Augen en brengt Motala een mooi programma met o.m. een vioolconcert van Paganini en het sympho- nisch gedicht La jeunesse d'Hercule van Saint Saëns. Over Radio Suisse Romande komt de Sonate voor viool en piano van De bussy. Het symphonie-cpncert van Rome brengt o.a. de symphonie in d-moll van César Franck. De Avro geeft in het eerste deel vaa haar a v o n d-programma Weensche mu ziek, walsen en polka's van Lanner, Johann Strauss Vater en Johann Strauss Sohn. Later "komt over Daventry een orato rium-programma met o.m* gedeelten uit Paulus van Mendelssohn en Die Schöpfung .van Haydn. Budapest geeft een piano-recl- tal met werken van Bach, Beethoven en de modernen Batrok en Hajdu, van den laatste een stuk in eerste uitvoering. De operette en de opera zyn dezen avond weer goed verte genwoordigd Langenberg zendt uit de stu dio van Werag Eysler's Die goldene Meisterin uit, hieraan neemt ook de K.R.O. deelLeip zig, Heilsberg en Königswusterhausen bren gen Gasparone van Millöcker en wat de opera's betreft, over München komt Beetho ven's Fidelio, over Praag Beim Marti von Uda en over Milaan II piccolo Marat van Pedrillo. p Maanda g m i d d a g geeft de Avro werken voor orgel en voor viool en orgel en komt over Daventry de sonate in F-dur (Frühlingssonate) voor viool en piano van Beethoventegen het eind van den middag brengt de N.C.R.V. kamermu ziek, o.m. werken van oude meesters. Berlijn laat een cello-concert van Boccherini hooren. en Bloch's Schelomo. In het begin van den avond komt over Frankfurt Mühlacker een mooi orkestprogramma met o.a. het beroemde pianoconcert in bes van Tsjaikofski en de eerste symphonie van Mahler en geeft Hamburg Bach's Mis in b- en willen niet", vulde Harkbutt aan. En zon der merkbaar verband met het voorafgaande, vervolgde hij „Het adres van mün kantoor ïs Paper Buildings 11, Temple. Hebt u een goed geheugen, juffrouw Dalston Ze had geen gelegenheid om te antwoorden, want andere leden van het gezelschap kwa men zich bij hen voegen. Een sleepboot uit Plymouth kwam aanstoomenhet ont zenuwende wachten was voorby. Austin en Lady Winstanley waren niet by de anderen. Toen de stoomboot bij de zandbank voor an ker ging, kwam Miles naar buiten met Thea in zyn armen. Haar haar lag over zfjn schou der gespreidhaar gezichtje was bleek en weggetrokken, diepe, donkere kringen waren onder haar oogen. Lady Alice volgde met dekens en kleeden over den arm...., Austin en Harkbutt voelden zich stijf en uitgeput, toen ze het terrein van de „Gran ge" bereikten. Het was zes uur in den mor gen, de elementen schenen uitgewoed en het beloofde een stralende herfstdag te worden. De andere schipbreukelingenwaren door auto's en rij tuigen aan den landingssteiger afgehaaldhet personeel van de Manor was vanuit Plymouth, waar men bericht van den vuurtorenwachter had gekregen, telefonisch gewaarschuwd. Maar de beide heeren hadden er de voorkeur aan gegeven te wandelen. Geen van beide hadden ze lust om te praten. Austin moest voortdurend aan Thea denken het was alsof haar bleek gezichtje zooals hy hei .'t laatst had gezien in de kus sens van Lady V/ihsi ":ys auto, in Zijn her innering uitgehoüv. en was. Maar ook andere moll, de „Hohe Messe". Des avonds concerteert het U.S.O. voor de Avro-micro- foon met o.m. de vierde symphonie van Schumann, het pianoconcert in es-dur van Liszt, de Teil-ouverture van Rossini en Wag ner's pompeuze Rienzi-ouverture. Het con cert van de N.C.R.V. brengt kerkelyke mu ziek. Leipzig geeft een Handel-concert, Buda pest een Wagnerconcert, Oslo laat koorwer ken van Schubert, Schumann en Brahms hooren. Het solistenconcert van Motala brengt een sonate voor' twee violen en piano van Handel en verder Schuman's Carnaval en vioolduetten met pianobegeleiding van Godard Over Praag komt het derde piano concert in c-moll van Beethoven. Radio Suis se Romande geeft kamermuziekpianotrio's van Mendelssohn en Turinalater op den avond geeft Daventry .een piano recital (Scarlatti en Chopin). De opera- en operette-oogst is dezen avond schraal en bo vendien grootendeels zeer fragmentarisch Brussel (Vlaamsch programma) geeft de eer ste acte van Strauss' Walzer a us Wien door en later op den avond brengt Daventry de derde acte van Die Walküre van Wagner, Warschau geeft de operette Sztyger van Zeiler en Katowice. Le maitre mineur van denzelfden componist. HET STRAATLAWAAI VAN PARIJS WODDT HEDEN «DOOR DE RADIO UITGEZONDEN. Er zijn maatregelen getroffen om het straatlawaai in de Parijsche straten, dat reeds zooveel commentaar heeft verwekt en waartegen de Parijsche politie-perfect Chiap- pe zoo krachtig optreedt, door de radio te deen weergeven, zoodat de radioluisteraars dezen onhoudbaren toestand kunnen beoor- deelen. De.uitzending heeft plaats door de staats- zendstations en door het koloniale kortegoü- station te Pontoise de eerstvolgende datum van uitzending is vastgesteld op heden Za terdag 10 October het rumoer van Mont- parnasse zal dan worden doorgegeven. DE MICROFOON ALS STAATSORGAAN. Toen de Duitsche rijkskanselier dr. Bru- ning in den jongsten crisistijd het Duitsche volk voor de microfoon moed en vertrouwen insprak en deze toespraak ook zeer goede re sultaten had, gingen ook in andere landen stemmen op om een ruim gebruik te maken van den radio-omroep als orgaan voor drin gende en belangrijke mededeelingen van den Staat. Bij de onrust onder het Engelsche volk tijdens d.e valuta-crisis hield minister Snow- den een rede voor de microfoon, die kalmee rend werkte. Deze rede van Snowden heeft een der groote Fransche dagbladen aanleiding gege ven in een groot persartikel de voordeelen van een staatsomroep in Frankrijk uiteen te zetten. Tevens becriticeert het blad echter de on gunstige verhoudingen van het Fransche omroepnet en het aantal luisteraars ten op zichte van die in Duitschland en Engeland eii het wekt op, eerst deze beide factoren in Frankrijk te bevorderen om daarna met een staatsomroep dezelfde goede resultaten te kunnen bereiken als in genoemde landen. „Crijnssen" (thuisr.) 7 Oct. van Barbados .Insulinde" (thuisr.) 9 Oct. van Singapore „Prins der Nederlanden" (thuisr.) 8 Oct. van Genua .palembang" (uitr.) p. 9 Oct. Sagres „Slamat" (uitr.) 9 Oct. van Southampton „Tarakan" (uitr.) 9 Oct. van Suez „Tawali" (thuisr.) 9 Oct. te Suez „Tabinta" (thuisr.) 8 Oct. te Genua „Venezuela" (uitr.) 9 Oct. te Barbdos Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. October uur Zondag 11 5.45 Maandag 12 5.43 Dinsdag 13 5.41 gedachten woelden door zijn brein in wilde warreling en daarin kwam de bekoorlijke persoonlykheid van Lady Winstanley telkens naar voren. Miles had het gevoel dat de jonge weduwe werd heen en weer geslingerd tusschen wantrouwen in hem en precies het tegendeel daarvan dat zy nog steeds in twü- fel omtrent zyn persoon gevangen was. Maar hij was te moe, om dit probleem tot het einde toe te kunnen doordenken. Harkbutt slaakt-» een zucht van verlich ting, toen ze de stoep van de „Grange" op gingen. „Bad, ontbyt en dan slapen" Ik weet warempel niet naar wat van deze drie dingen ik het meest verlang....", verklaar de hü. Ze hadden den afgeloopen nacht geen van twee een oog dicht gedaan. Pas tegen den namiddag kwamen Austin en Harkbutt weer te voorschyn. Ze dronken thee in de bibliotheekze waren de door gestane vermoeienissen en emoties reeds ge heel te boven. „Ik ga zoo aanstonds eens even naar de Manor om te informeeren hoe het met Thea en Lady Winstanley is. Ik ben bang dat het met de kleine meid heelemaal niet goed is", zei Miles. En zich tot zyn vriend richtend „En wat zyn jouw plannen Tegelükerfcyd belde hü en toen Anstey ver scheen gaf hy order zün paard te zadelen en voor te brengen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 4